Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43651) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Helyes válaszok: 7/10 Olvasóink átlaga: 5,68 [link]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#43652) tiv83us válasza BlacKSouL (#43651) üzenetére


tiv83us
veterán

7/10, bar kicsit segitett volna, ha lattam volna magyarul is :K

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#43653) tope válasza BlacKSouL (#43651) üzenetére


tope
addikt

9/10 :D pedig párat csak tippeltem

(#43654) EQMontoya válasza NoLF (#43647) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az jó cucc, egs! :)

Same rules apply!

(#43655) fokukac válasza tiv83us (#43652) üzenetére


fokukac
nagyúr

nnekem 5 pont, de nem láttam. :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#43656) tiv83us válasza fokukac (#43655) üzenetére


tiv83us
veterán

:Y
Blasphemer!

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#43657) tildy


tildy
nagyúr

Ujra multinal melozom. Nem, nem valtottam munkahelyet, ellenben jonnek a corporate okossagok, meh... Remelem a macijainkat nem akarjak lecserelni. Es meg sorolhatnam az "erdekessegeket", de egyreszt lehet jobban jarok ha nem, masreszt meg meg fel evig biztos hogy a regi officeban leszunk, harmadreszt julius vegen ugyis 9 honapra lelepek.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#43658) lenox válasza fokukac (#43655) üzenetére


lenox
veterán

Nekem is...

(#43659) EQMontoya


EQMontoya
veterán

No, mára is befejeztem a munkát. Ideje hazamenni.
Legalább a kis Focalokért volt időm elugrani. :)

Same rules apply!

(#43660) emvy válasza EQMontoya (#43659) üzenetére


emvy
nagyúr

Milyen focalok?

while (!sleep) sheep++;

(#43661) EQMontoya válasza emvy (#43660) üzenetére


EQMontoya
veterán

Chorus 807v + allvany.

Same rules apply!

(#43662) Viszlát


Viszlát
addikt

Nem tudom sírjak vagy nevessek: [link].

Engem nem olyan régen azért tiltottak, mert megosztottam a tapasztalataimat androidos topikban a pdf readerekről, az indok az volt, hogy olyan vkinek segítettem, akinek a segítség puskázáshoz kellett.

... a moderátor is csak annyit írt rövid, tömör indoklásban, hogy az oldal nem támogatja a csalást.*
Utána nem kevés írogatást követően derült ki, hogy ez bizony túlkapás volt...

* -> :DDD :O

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#43663) parandroid válasza fokukac (#43655) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Na takarodjál filmet nézni. Ne is lássalak, amíg nem tudsz belőle idézni. Kivételesen azt is megengedem, hogy magyarul nézd, ennek még normális szinkronja volt.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#43664) EQMontoya válasza parandroid (#43663) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nyugi vna, én sem láttam. :D

Same rules apply!

(#43665) BlacKSouL válasza parandroid (#43663) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Na nézd meg a'
Van aki még a filmet se látta, valaki innen meg már találkozott is Billel :)
(meg van még az a kép? nemtom melyik offban volt már..)

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#43666) BlacKSouL válasza BlacKSouL (#43665) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Huhúúú, a hsz-t megtaláltam, a képet a 'képzsák' már eliminálta.. ;]
Elég az hozzá, hogy van már majdnem 9 éve...

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#43667) parandroid válasza EQMontoya (#43664) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ejj, és ilyenkor nincsenek már moderátori jogosultságaim. Úgy kapnátok a bant, mint a csuda, és olvasónapló ellenében engednélek csak vissza benneteket - de nem ám netről összekopizgatni, kőkeményen belekérdeznék.

Na, sipirc, addig a szemem elé ne kerüljetek, amíg álmotokból ébredve nem tudjátok elbetűzni azt, hogy Punxsutawney Phil.

Bleki: Régen volt már a mosolygós arcú barátunk gárszon. ;]

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#43668) fokukac válasza parandroid (#43663) üzenetére


fokukac
nagyúr

Oké, most már talán lesz rá időm.
Tegnap este 8-kor lezártam a nagy portfóliós projektemet, amin 4 hete pörögtem éjjel-nappal.

Hirtelen azt sem tudom, mit kezdjek magammal... Este 10-kor elaludtam, és reggel 9-kor ébredtem, és még mindig rohadt álmos vagyok.
Jó persze ez a céges sielés is rátett, a napi 7 óra sieléssel, alvás nélkül, éjszaka kocsmázva :)

De most már nagyon rám férne egy kis pihenés. Aztán jöhetnek újra a filmek és a sorozatok.

Szerk: Más téma. Ma reggel beszálltam a Jazz-be, és hát egy rakéta volt az Audi A3 után. :) Nem gondoltam volna, hogy egy Jazz ennyivel sportosabb lehet, mint egy audi. A sebváltó, a pedálok, a kormány... úgy kanyarodtam ki a parkolóból, hogy fülig ért a szám közben. :)
(Na jó, biztos nem minden Jazz ilyen, de az enyémben asszem valami rövid fordulatú sportkormány van)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#43669) parandroid válasza fokukac (#43668) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Talán lesz időd? :Y 22 évvel vagy lemaradva, nehogy kapkodj! :(((

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#43670) BlacKSouL válasza fokukac (#43668) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nem, ez Jazz/City specialitás. Nagyon durva áttétele van a kormánynak, ha pl. teljesen kitekered, annyira aláfordul, hogy átbillen, és nem az egyenes felé, hanem kifelé húzza a kormányt. Kevés autónál van ilyen, legalábbis a "modernebbek" közül.
Jó kis autó az a Jazz... :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#43671) fokukac válasza BlacKSouL (#43670) üzenetére


fokukac
nagyúr

Mivel van City is a családban, van összehasonlítási alapom : a Jazz sokkal jobban össze van rakva. Sportosabb a kormány, a pedálok, jobb a váltó fogása, pontossága, sokkal jobban le van szigetelve a motortér, kevésbé hallatszik a motor.

@PeterkeT: Elég szegényes gyerekkorom volt, el voltam tiltva a tv-től, így utána sem nagyon néztem filmeket, komoly film-műveltésgbeli hiányosságaim vannak, amiket kb. 23 éve korom óta pótlok. Erről a filmről nem is hallottam még soha, de így most majd megnézem. :)

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#43672) BlacKSouL válasza fokukac (#43671) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Exkollégám is 30 évesen nézte meg a Vissza a jövőbe trilógiát, de csak mert annyit poénkodtunk, amit nem értett, hogy muszáj volt kiművelnie magát.
Persze Starwars-os poénokkal még mindig hiába ütjük, a hatos csomag még hátra van neki.
Úgyhogy húzz bele :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#43673) fokukac válasza BlacKSouL (#43672) üzenetére


fokukac
nagyúr

én is kb. 2 éve láttam a vissza a jövőbe trilógiát, nagyon tetszett.
A Star warst 19 évesen nézették meg velem a haverjaim, mielőtt jött az új trilógia első része. Aztán az volt, hogy nekem tetszett, ők meg fanyalogtak, mert ők a mítoszt várták, gyerekkorukból, én meg nyilván nem :)
Ui. az élien két hete láttam, a második részt a Corvin moziban :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#43674) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Na megszakítom a sort.

Adott egy Word dokumentum. Tartalmaz egy fejlécet, melyben van egy logó, jpg képként. Nyomtatási kép szerint ott van a kép, de kinyomtatva nincs. PDF-be nyomtatva sincs.
Ugyanebbe a dokumentumba egy tetszőleges jpg képet beillesztve, ez az új kép sem nyomtatódik.
Nyomtatási opciók közt a háttér és színek nyomtatás be van pipálva, tehát minden adott hogy nyomtatódjon, de mégsem. Új doc documentumba áthelyezve a képeket, simán nyomtatódnak. Tehát a dokumentum maga nem engedi.
Mi lehet a probléma, és a megoldása? Mivel elég összetett doksi, újba átmásolgatni, igazgatni nem nagyon lenne jó. Mentés másként esetén sem változik semmi. A fejléc többi elemét nyomtatja rendben.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#43675) EQMontoya válasza BlacKSouL (#43674) üzenetére


EQMontoya
veterán

doPDF-el nyomtasd át pdf-be, és nyomtasd ki azt. :)

Same rules apply!

(#43676) emvy válasza EQMontoya (#43675) üzenetére


emvy
nagyúr

> doPDF-el

Azt meg minek?

while (!sleep) sheep++;

(#43677) EQMontoya válasza emvy (#43676) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az új már tudja, a régebbiek szerintem még nem.

Same rules apply!

(#43678) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Köszi, de a legegyszerűbbre nem gondoltunk:
A dokumentum docx. Az alkalmazott office meg 2007. A frissítések központilag szabályzottak. És a központ valami miatt nem tartotta fontosnak, hogy a kompatibilátási frissítést ráengedje a 2007-es office-ainkra.
doc-ként elmentve már működik a képnyomtatás... :O

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#43679) Viszlát válasza BlacKSouL (#43674) üzenetére


Viszlát
addikt

Valoszinuleg verzio problema lesz. Lesd meg, hogy nem uj formatumban van-e a fajl (docx), mert ha regi office-od van, akkor nem fogja engedni a nyomtatast.

Lassu vagyok mobilrol. :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#43680) parandroid válasza fokukac (#43673) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Jah, a nehéz gyerekkor. Azt én is megsínylettem, elég későn lett videómagnónk, addig mindig haveroknál kellett potyázni - szerencsére ez akkoriban nem volt nagy szám, mindig csoportos mozizás volt. Ezért is vagyok szerintem a mai napig immunis a spoilerekre, mindig tudtam már szinte mindent a filmekről beszélgetésekből, mire láttam, de nekem az is nagy kaland volt, hogy láthattam, hogy pontosan hogyan néz ki a filmen. A mai napig sokszor elolvasom a hogyvoltot, és utána nézek meg epizódokat, és még így is képes vagyok élvezni. Könyveknél meg sokáig csináltam, hogy először az utolsó oldalt olvastam el, ha tetszett, utána jött a könyv. Meg nem mondom, hogy ez hogyan működik, de szinte mindig bejön.

Alient (meg még egy csomó korabli klasszikust) én pl először füzetformátumú fekete-fehér képregénykivonatban 'láttam'.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#43681) emvy válasza parandroid (#43680) üzenetére


emvy
nagyúr

> elég későn lett videómagnónk

Nekunk sose volt :( Tuleltem mondjuk..

while (!sleep) sheep++;

(#43682) tildy


tildy
nagyúr

YEY, hogy ezt mar miota meg keleltt volna lepni.

http://thenextweb.com/microsoft/2014/08/07/microsoft-will-stop-supporting-older-versions-internet-explorer-january-2016/

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#43683) fokukac válasza parandroid (#43680) üzenetére


fokukac
nagyúr

Nekünk minden technikai újdonság egyből megvolt, már '86-ban volt videónk, '90-ben PC-nk, stb.

Viszont anyám szigorú volt, és mindig büntetésekkel akart ösztönözni arra, hogy úgy viselkedjek, ahogy ő gondolja. Általában azért büntetett, mert nem mentem időben aludni (már akkor sem, bár utólag ez a 9 órai határidő már elég szigorúnak tűnik, 10-12 éves gyerekhez)
Heti 50 Ft volt a zsebpénzem. Mindig levont 10 forintokat, ha úgy látta. A végén sose kaptam. :)
A következő fokozat az volt, hogy nem számítógépezhetek / videózhatok / tévézhetek.
Kis táblázatban vezette, hogy nem nézhetek tv-t X ideig előre.... :)

A vége az lett, hogy leszartam, bevonultam a szobámba, és nem is volt meg az igényem arra, hogy tv-t nézzek. Esetleg néha családilag, de akkor is inkább elvonultam, emrt azt kellett nézni, amit ők néztek, és belebeszéltek, meg elkapcsolták, meg ilyenek.. Ezért mondom, hogy mikor már jó mniőségben, eredeti nyelven lehetett megszerezni filmeket, az maga volt a gyönyör számomra. Persze évtizedekbe telik, míg bepótolom a hiányosságokat. :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#43684) EQMontoya válasza fokukac (#43683) üzenetére


EQMontoya
veterán

Sanyarú sors. A pszichológusodnak szoktál beszélni róla? :P

Bezzeg mióta nem élsz otthon, már nagyúr lettél.

Same rules apply!

(#43685) BlacKSouL válasza fokukac (#43683) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nabazmeg... má' bocs :)

Amúgy nekünk valamikor 89-90 környékén lett egy kölcsön videónk, akkor még pont az érdekelnek-nemérdekelnek a technikai újdonságok korszakomban voltam, így csak annyi maradt meg, hogy délutánonként elkezdtünk nézni valami űrös lézerezős filmet - ami fura módon nem a tévében ment, hanem apám indította el - amiben valami fehér meg feketeruhások lézereztek, meg ugráltak, meg hangos volt, és az űrben, meg űrhajókon mászkáltak. És az elején sárga betűk ferdén mentek felfelé sokáig... ;]
Akkor még jobban érdekeltek a mesefilmek, bár valami megérintett belőle, kicsit azért megdöbbentő volt a Jamie és a csodalámpa, meg a Tom és Jerry, meg a Flintstone-ék, meg a Macilaci , meg a Futrinka utca, meg a Fülesmackó után. De nem sokkolt annyira, mint valami véletlenül megnézett horror, vagy csak scifi volt? Alien valamelyik? már nemtom. Nagy ártatlanul elkezdtünk videózni, aztán valami hülye jelenet volt. De az olyan sokk volt, hogy hetekig nem tudtam aludni, és még fényes nappal is voltak fura félelmeim. Ezek után anyámék letiltottak az ismeretlen filmekről, és sokszor hangzott el az "ez nem neked való", és a "szerintem ezt ne nézd meg" mondat. De még évekig. Jogosan.
Aztán kilencvenvalahányban lett saját videónk. De nem voltam követelőző, nem akartam mindent látni, a vígjátékokat szerettem, többször újranézni is, főleg azt néztem ami szokásos volt (Piedone-BudSpencer-TerenceHill, meg a Csendőrfilmek, viszont a krimik, meg a scifik nem is nagyon érdekeltek. A gondolkodós filmeket meg végképp csak a késői felnőtt koromban kezdtem nézni. Pár klassziksu azért megvolt, így a Visszaajövőbe meg a Terminátorok.
És bevallom az Idétlen időkig nekem is csak 2003-2004 körül lett meg, albérlőtársaimmal közösen. De akkor láttunk pár érdekeset.

(gyengébbek kedvéért: az első gyerekkori videómagnós élményem a Star Wars trilógia volt...)

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#43686) Tim82 válasza emvy (#43681) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nekünk sem. DVD-t én vettem a családnak 2004-ben. VHS teljesen kimaradt itthon.

Ja igen, kb. akkortájt álltam át kazettáról CD-re zenehallgatás terén. A szüleim leragadtak a lemezjátszónál meg a magnónál.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#43687) parandroid válasza EQMontoya (#43684) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

"Bezzeg mióta nem élsz otthon, már nagyúr lettél."

Ja, éjszakánként, amikor nyitva van a szextopik.

Nekem a főiskolai kollégium tett nagyon jót (sok más mellett) a filmélmények szempontjából (is). Eleve olyan társaság jött össze, meg hát időnk (nem) volt bőven, úgyhogy rengeteg mindent bepótoltam, meg nyertem némi betekintést egészen fura dolgokba is a japán művészfilmektől kezdve a skandináv thillereken át a francia-lengyel alkotásokig. Jó részét persze se idő, se affinitás nem volt megemészteni, de élménynek mindenképpen érdekes volt.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#43688) NoLF


NoLF
addikt

En meg mindig nem lattam a csillagok haborujat, se regit, se ujat.

Videonk volt mar 89 elott annyi biztos, mert meg a regi lakasban emlekszem hogy szulinapi zsuron meglepibol egy egesz kazettanyi hupikek torpikeket pattintottak be a szulok, mindenki oromere :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#43689) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Van olyan futárszolgáltatás aki kp.-t visz, csomagot hoz. Tehát távételkor fizet a feladónak, nem uv.-vel veszi át? Jó árban kellene!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#43690) gaborbol


gaborbol
őstag

Ma veletlenul feltevedtem az MSN news-ra, ha nem semmi dolgok vannak azert itt se:
[link]

Ezen szakadok:
“I assure you my son lacks the magical powers necessary to threaten his friend’s existence,” he later wrote in an email. "If he did, I'm sure he'd bring him right back."

[ Szerkesztve ]

(#43691) kraftxld válasza gaborbol (#43690) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ahogy az egyik kollega mondta tegnap: "Az MSN news-on olyan dolgok vannak amit már a google se mer indexelni :D"

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#43692) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Na ez azért eléggé bazmeg kategória. Békésen autózgatsz a kis sárga mikrobuszoddal, amikor egyszercsak levágja az autó elejét egy lezuhanó repülőgép szárnya...
Mondjuk szerintem a kamerás csókában is nemhogy megállt, de visszafelé indult el a kaki.
Kicsit sok már az utóbbi pár évben az ázsiai repülőkatasztrófa. [link]

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#43693) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Höhö, nem számoltam, de még csak dél van, és hetedszer kezdett el szakadni a hó.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#43694) Tim82 válasza BlacKSouL (#43693) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mintha lenne némi ellentmondás a mondaton belül. :DDD

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#43695) tope válasza Tim82 (#43694) üzenetére


tope
addikt

Biztos egy másik mordori mondta neki, az számolta :D

(#43696) BlacKSouL válasza Tim82 (#43694) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Igen, de ismered a viccet, mikor a sógoréknál mondja a pasas, hogy ejj, de finom volt ez a rántotthús, megettem belőle vagy 3-at, mire a sógor: egészségére, vót az 5 is, de ki számolja

Amúgy meg csak szokták itt sokan hiányolni a hóesést. Gondoltam szólok, hogy itt van bőven. :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#43697) Tim82 válasza BlacKSouL (#43696) üzenetére


Tim82
nagyúr

Na ja, de te a magyarországi Verhojanszki-katlanban laksz, mint az közismert. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#43698) szőröscica válasza Tim82 (#43697) üzenetére


szőröscica
addikt

A XVII-ben is esett éjjel. :DDD

(#43699) EQMontoya válasza szőröscica (#43698) üzenetére


EQMontoya
veterán

XI-ben is, de nem nagyon maradt belőle reggelre. Füves részeken, foltokban.

Same rules apply!

(#43700) Viszlát válasza BlacKSouL (#43696) üzenetére


Viszlát
addikt

Mázlista...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.