Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43151) emvy válasza EQMontoya (#43150) üzenetére


emvy
nagyúr

Wifi savszel nagyreszt - tapasztalatom szerint - a kliensen mulik. A mostani routeremmel az X201-es Lenovo 12 MB/sec-et kepes tartani, az X230 olyan 5 MB/sec, a Macbook Pro 7 korul, a telefonok meg nemtom, 3.

while (!sleep) sheep++;

(#43152) concret_hp válasza emvy (#43151) üzenetére


concret_hp
addikt

edzés hogy áll a sok kockulás helyett? :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#43153) emvy válasza concret_hp (#43152) üzenetére


emvy
nagyúr

Sehogy, le vagyok amortizalodva. :)

while (!sleep) sheep++;

(#43154) EQMontoya válasza emvy (#43151) üzenetére


EQMontoya
veterán

Noti -<wifi>- Router -<LAN>- NAS irányban kb 3MB/s-el tudok írni.
Gyanítom, nem a raid5 tömb és nem is a gigabit lan benne a szűk keresztmetszet.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#43155) Tim82 válasza emvy (#43151) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ennyivel lassabb lenne az X230 wifi modulja az X201-énél?

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#43156) emvy válasza Tim82 (#43155) üzenetére


emvy
nagyúr

Mindegyikbe sokfele wifi modul kerheto; az X201-be anno magamnak megvettem a leheto legjobbat, a parom X230-aba meg valamit beleraktak. :) Fogalmam sincs a kulonbseg okarol.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#43157) Tim82 válasza emvy (#43156) üzenetére


Tim82
nagyúr

Izé. :)

[link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#43158) VoidXs


VoidXs
nagyúr

Sziasztok! Van köztetek mekis dolgozó, aki tudna segíteni a kiszolgálók pulcsijának beszerzésében?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#43159) parandroid válasza VoidXs (#43158) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#43160) Jeollam


Jeollam
aktív tag

sziasztok! ennek a topiknak mi az értelme amúgy? :)

0 és 1 között végtelen mennyiségű szám van.

(#43161) BlacKSouL válasza Jeollam (#43160) üzenetére


BlacKSouL
addikt

igen

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#43162) emvy válasza Tim82 (#43157) üzenetére


emvy
nagyúr

telleg nem ertem :)

while (!sleep) sheep++;

(#43163) VoidXs válasza parandroid (#43159) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ez jó :D Akkor magyar nyelven: abból a pulóverből szeretnék beszerezni egy saját darabot, amit a kiszolgálók hordanak. Csak mert jól néz ki.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#43164) Tim82 válasza emvy (#43162) üzenetére


Tim82
nagyúr

A valaszodban magad is leírtad, kb. mennyi információtartalma van annak, hogy "X201 wifije" vagy "X230 wifije". Akkor még nem is beszéltünk arról, hogy no whitelist BIOS-szal meg gyakorlatilag mindenféle miniPCI-e WLAN adaptert beléjük lehet tenni. Álnaiv kérdésemmel erre akartam célozni, de túl jól sikerült. :)

X201 összelegózás alkatrészekből már megvolt nálam ősszel, most X220 van soron amúgy. Az előbbiben nálam Intel 6200N van, kb. azt a sebességet hozza, mint nálatok.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#43165) szőröscica válasza Jeollam (#43160) üzenetére


szőröscica
addikt

röff

(#43166) Jeollam válasza szőröscica (#43165) üzenetére


Jeollam
aktív tag

áá, most már értem :D Hogy mindenki magas rangot kapjon :C :C

0 és 1 között végtelen mennyiségű szám van.

(#43167) EQMontoya válasza Jeollam (#43166) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ezt a beszólást kissé rangon alulinak érzem.

Same rules apply!

(#43168) tope válasza EQMontoya (#43167) üzenetére


tope
addikt

Ugyan, hagyd, béke van, harangoznakm vagy harangoznak

(#43169) tiv83us válasza Jeollam (#43166) üzenetére


tiv83us
veterán

Netuddmeg mennyit kellett offolnom, meg vegre moderator lettem... :Y :U

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#43170) bandus válasza parandroid (#43159) üzenetére


bandus
veterán

ez kurvajó :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#43171) NoLF


NoLF
addikt

Vaze hogy itthon mindig all a bal... :)

Mamegincsakapia

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#43172) Jeollam válasza tiv83us (#43169) üzenetére


Jeollam
aktív tag

Sakkozunk egyet?

0 és 1 között végtelen mennyiségű szám van.

(#43173) EQMontoya válasza NoLF (#43171) üzenetére


EQMontoya
veterán

Holnap Kecsón át megyünk BP-re, ki tudunk menteni. :D

Same rules apply!

(#43174) NoLF válasza EQMontoya (#43173) üzenetére


NoLF
addikt

En megyek tiszakecskere wellnesselni reggel 8kor, erdekes lesz :)

Egyebkent lehet megis megjott a kabel, vagy nemtom, felbontom amit hoztam ha nem zavar mert rohadtul nem konyvnek tunik :) egy csomagot kuldtel vag kettot?

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#43175) EQMontoya válasza NoLF (#43174) üzenetére


EQMontoya
veterán

Pm. :)

Same rules apply!

(#43176) lenox válasza emvy (#43149) üzenetére


lenox
veterán

Ez a sokkal olcsobb konkretan mit jelent? Ugy ertem, en a par szaz dollaros infiniband es 10 GbE kartyaknal jarok, szoval a sokkal-sokkal olcsobb a 100 dollar alatti lenne, van olyan? Illetve masik kerdes a switch kerdese, ha nem csak point-to-point akarnad, de amugy ha csak 2-3-4 host van, akkor inkabb megoldanam egy szamitogepen keresztul, hacsak nincs azota valami szuper olcso switch. Amugy van meg itthon egy par PCI-X infiniband kartya, jopar eve csinaltunk specko clustert.

Amugy azert az erdekes, hogy egy 4 TB-os vinyo milyen hangos tud lenni, most, hogy kikerult a gepbol eg es fold. Es meg a gfx kartya meg a tap nem passziv. Mondjuk a gfx-en gondolkozom, hogy kirakom.

[ Szerkesztve ]

(#43177) emvy válasza lenox (#43176) üzenetére


emvy
nagyúr

A low-end Infiniband adapterek nem dragak, es hasznaltan is lehet oket kapni. Pl. most latok ebayen hasznalt 2 db Voltaire HCA 410Ex + 10 m kabel 90 euro. 10Gbe-t en nem lattam parszaz euro alatt darabonkent, az bazi draga. Termeszetesen csak point-to-point gondoltam. En Infinibandet meg nem hasznaltam, amikor nagyon kozelrol piszkaltam nagyobb gepet (SGI-t, mint ami a MET-nek is van), akkor meg valami speci sajat konnektort hasznaltak, akkor indult be az IB, mint olcso low-latency interkonnekt.

while (!sleep) sheep++;

(#43178) lenox válasza emvy (#43177) üzenetére


lenox
veterán

Szigoruan offkent mondanam, hogy aki 8 oran belul valaszol, az azert eleg kocka...

(#43179) emvy válasza lenox (#43178) üzenetére


emvy
nagyúr

A 8 ora honnan jon? :)

while (!sleep) sheep++;

(#43180) lenox válasza emvy (#43179) üzenetére


lenox
veterán

Hasrautes.

(#43181) EQMontoya válasza lenox (#43180) üzenetére


EQMontoya
veterán

A legrosszabb embernek írtad ezt, azt ugye érzed? :)

Mindjárt jön néhány valid mértékegysége a kockaságnak. (Legkomolyabb kapcsolata 10mbit adsl, mittomén...)

Same rules apply!

(#43182) emvy válasza lenox (#43180) üzenetére


emvy
nagyúr

Te szoktal hajnali 3 korul ide irogatni, bar valszeg csak azert, mert mas idozonaban vagy epp :)

while (!sleep) sheep++;

(#43183) lenox válasza emvy (#43182) üzenetére


lenox
veterán

Mikor hogy, de en azert eleg kocka vagyok. Meg amugy mar irtam szerintem, hogy en atlag 6 ora alatt alszom naponta. Es pl. elozo ejszaka 9 orat aludtam, szoval most ha akarnek se tudnek elaludni.

(#43184) fokukac


fokukac
nagyúr

Nem is kockák vagytok, hanem okta-, sőt, dodekaéderek.
Annyira sokoldalúak vagytok, hogy az már majdnem gömb... :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#43185) EQMontoya válasza fokukac (#43184) üzenetére


EQMontoya
veterán

[: )]

Same rules apply!

(#43186) Viszlát válasza lenox (#43183) üzenetére


Viszlát
addikt

Szintén zenész. Valami csoda folytán 9.5 órát aludtam tegnap, most meg nézelődés van. Pedig még úszni is voltam mategnap...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#43187) NoLF válasza fokukac (#43184) üzenetére


NoLF
addikt

Hetfon mikortol ersz ra kb?

Ugyanakkor privatban teloszamot kernek :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#43188) tildy válasza emvy (#43156) üzenetére


tildy
nagyúr

A lenovo yogaba viszont emlekeim szerint sz.r realteket(RTL8723AU talan) raktak, amit miutan rajottek , hogy egyeb problemak is vannak vele lecsereltek masra a gyartas vegen, persze a bios whitelistes, tehat nem tudsz belerakni barmit...
Nadehat ez nem uzleti szegmens, mint tudjuk:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#43189) tildy válasza Viszlát (#43127) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem inkabb a gyors hazaeres kellett most, keves a szabadsag (sot vegula lairoma szerzodest, igy meg kevesebb lesz 25->22), az is elmegy majd az eskuvore, meg a jovo honapban megint jovunk bejelentkezni az anyakonyvezetonel, plusz apf.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#43190) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Mi ez a nagy feketekeksz mánia az utóbbi 2-3 évben? Azt látom, hogy ez most nagyon menő, meg trendi, de mire fel?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#43191) Tim82 válasza tildy (#43188) üzenetére


Tim82
nagyúr

A lassan összeálló X220-am szintén Realtek kártyával jött (Realtek RTL8188CE-vel egészen pontosan), amire mindenki panaszkodott fórumokon, hogy rengeteg baja van Linux alatt és ráadásul asszem csak 2,4 GHz-es sávon működik, 5 GHz-en nem. Első dolgom volt berendelni helyette egy Lenovo FRU-s Intel 6205 AGN-t. :)

Whitelist ugyanúgy megvan az üzleti szegmensbe szánt Lenovo gépeknél is.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#43192) tildy válasza Tim82 (#43191) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen, most mondja Esmein, az uj generaciot mar itt is intellel szereltek. Azzal mar nem volt gond.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#43193) NoLF válasza Tim82 (#43191) üzenetére


NoLF
addikt

Tim ur, holnap delutan/estefele a varoskozpontban soritalfogyasztas, privatban kernek egy szamot es jol megbezeljuk :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#43194) concret_hp válasza BlacKSouL (#43190) üzenetére


concret_hp
addikt

hogy mi? :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#43195) Pttypang válasza concret_hp (#43194) üzenetére


Pttypang
veterán

Oreo? :D

Everybody lies.

(#43196) NoLF válasza BlacKSouL (#43190) üzenetére


NoLF
addikt

Gondolom finom, es erdekes hogy fekete.

En pl leszarom. ;)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#43197) EQMontoya válasza NoLF (#43196) üzenetére


EQMontoya
veterán

En pl leszarom. ;)

Attól is fekete lesz. :)

Same rules apply!

(#43198) Tothgera30 válasza BlacKSouL (#43190) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Már régebb óta tart. De nem csak fekete keksz... a pilóta is fel van kapva. Bár mióta eszemet tudom natur csokis kekszet veszek.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#43199) Viszlát válasza Tothgera30 (#43198) üzenetére


Viszlát
addikt

Sehol nincs a Pilótához képest az Oreo. Egyszer hoztam kollégáknak, azóta ha megyek haza, kisebb Pilóta keksz rakománnyal jövök vissza. Most is van rendelésem 12 csomagra. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#43200) Tothgera30 válasza Viszlát (#43199) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A pöttyös rudi is ugyan úgy van, a német haverok is óckodtak tőle (mert túró és csoki, pfújjj :P ), de hami után azóta is mindig kérdezik hogy hol lehet venni. Erről a fater féle házi ágyas páinka tudna mesélni... :D

"A pokol nem hely, hanem állapot"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.