Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#14183) Serpenthelm


Serpenthelm
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Lenovo G510 laptopom 2014 nyár végén lett vásárolva, Win10 Edu. oprendszerrel. Nem volt vele semmi bajom, szoktam rajta játékokat futtatni néha (nem a legújabbakat, és nem ultrahigh beállításokon persze :D) és azt vettem észre, hogy mostanság játék közben a processzor nem dolgozik 3,0-3,03 GHz órajelen, csak sokkal alacsonyabban, kb. az "alap" órajelen. Azért írom, hogy alap, mert ez egy i5-4200m processzor, aminek az alap órajele 2,5 GHz, ám képes felmenni 3,1 körülre, és eddig fel is ment.

Próbáltam figyelni hogy mi történik vele, alaphelyzetben 3,03 GHz, elindul a játék, és onnantól kezdve visszaesik 2,48-ra. (emiatt már persze van, hogy beakad, és így nem a leggjobb). A CPU hőmérséklet ezalatt a terhelés alatt kb. 65-70 °C körül szokott lenni. Tavaly nyár végén volt már egyszer a bolt szervizében, mert melegedett, és még nem volt megbontva, ők állításuk szerint csak fizikailag takarították (por kiszedése) nem pasztázták újra (pedig külön kértem előtte) mert a "gyári a legjobb".

Szerintetek érdemes lenne újrapasztázni? A port már néztem, amit találtam benne, azt kiszedtem.
Előre is köszönöm! :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.