Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#14251) _Berci_ válasza Pandimakaay (#14250) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Írd a géped pontos típusát, eredményt, s utána nézek Neked :)
azt is írd, h melyik progival tesztelted...

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#14252) Pandimakaay válasza _Berci_ (#14251) üzenetére


Pandimakaay
tag

rendben, köszönöm, este akkor tolom :)

(#14253) mylocky


mylocky
csendes tag

Valakinek esetleg van a keze ügyében egy Asus k55de schematic? :R

(#14254) oncsi


oncsi
őstag

Sziasztok.
Lenovo G580-ba keresnék kijelzőt. Tudnátokl javasolni egy jó, megbízható forrást? Köszönöm.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#14255) mclaren777


mclaren777
senior tag

Sziasztok!

Ha egy Lenovo Thinkpad L420 notiról letört egy gomb, azt hogyan lehet pótolni? Lehet kapni külön valahol? :R

(#14256) oncsi


oncsi
őstag

Ja, még annyit, hogy eredetileg egy 15,6-os, 1366 os felbontású van benne. Nem tudom mennyire univerzálisak ezek a panelok.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#14257) Pandimakaay válasza _Berci_ (#14251) üzenetére


Pandimakaay
tag

na hali 3dmark al teszteltem, dell 3537-4321

[ Szerkesztve ]

(#14258) RedCactus válasza oncsi (#14256) üzenetére


RedCactus
senior tag

A panel hátulján van egy tipusszám. Azt kéne valahogy meglesni és az alapján keresni. Pl. EBay-en, különben meglepetések érhetnek.

(#14259) oncsi válasza RedCactus (#14258) üzenetére


oncsi
őstag

Köszi. Dél körül tudom megnézni. Jelzem ha megvan.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#14260) mylocky válasza oncsi (#14254) üzenetére


mylocky
csendes tag

Szerintem az ország legjobb árain kínálja a kijelzőket. :)

http://www.mobilbyte.hu/

Hívd a Sanyit bizalommal, évek óta tőle vásárolok, ha hiba is volt, azonnal reagál.

(#14261) _Berci_ válasza Pandimakaay (#14257) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Háát az átlak ilyen konfignál 10k pont körül van... elég nagy az eltérés :(

Tippelhetek, h az iponban vetted? :DD
Mivel amit küldtél az nem a gyári cikkszáma a gépnek :D (××××-yyyyyy formátuma van első négy a kaszni maradék 6 az meg a konkrét modellre utal)
Szerencsére a képen látszik 1 picit a cpu s a vga így utána tudtam nézni :)

[ Szerkesztve ]

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#14262) Pandimakaay válasza _Berci_ (#14261) üzenetére


Pandimakaay
tag

szia, nem laptop.hu... de most olvastam okosságot... hogy nem szereti 3537 széria a win7 10 et és pl oylat is csinál, hogy nem megy alvó állapotba, valamint nem indul el... azt is csinálta pl, és hogy van egy fix rá. Meg hogy nem mindegy a feltevés sorrendje először chipset majd sima vga és ati... de hát egy dell ben nem tudják érted, hogy ennél a típusnál ilyesfajta komplikáció lehet... ezt nem értem...

(#14263) Pandimakaay


Pandimakaay
tag

figy már nem tudnák valahol közvetlenebbül beszélgetni?.... me felbasz :DD

(#14264) levente85 válasza Skunkworks (#13293) üzenetére


levente85
csendes tag

Szia!! Azt szeretnem kerdezni, hogy megoldodott a problemad a laptoppal kapcsolatosan?
En is ijen problemaval allok szembe jelenleg es nemtudok rajonni mi lehet a gond vele

0000

(#14265) oncsi válasza mylocky (#14260) üzenetére


oncsi
őstag

Köszönöm. jó ár

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#14266) _Berci_ válasza levente85 (#14264) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Szia

Neki a Reball segített a dolgon...

KillHates jártas a témában :)

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#14267) _Berci_ válasza Pandimakaay (#14263) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Privát ra vagy mire gondolsz? :D

[ Szerkesztve ]

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#14268) Pandimakaay válasza _Berci_ (#14267) üzenetére


Pandimakaay
tag

Na, biost frissitett egy ismeros szaki, enmeg drivereket tegnap sorba feltettem, ahogy javasoltak, 11300 lett 3dmark

(#14269) _Berci_ válasza Pandimakaay (#14268) üzenetére


_Berci_
aktív tag

:DD :DD :DD

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#14270) bucihost


bucihost
senior tag

Sziasztok!

Lenovo T61.

A jelenség a következő:

Ha bekapcsolom a gépet, akkor elszürkül a képernyő, majd elmosódva elkezd átmenni kékbe és kikapcsol. (de nem látszik semmi)

Ha külső monitorra kötöm, akkor minden látszik viszont csíkos a (szürkés) kép.

Mi szállhatott el? vga? :(

(#14271) _Berci_ válasza bucihost (#14270) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Szia

Sajnos igen :(

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#14272) Tim82


Tim82
nagyúr

Sziasztok!

Thinkpad X201-nél be van állítva, hogy a noti akkor kezdje el tölteni az akkumulátort, amikor a töltöttség 50% alá kerül. Viszont amikor elkezd töltődni az akku (elérve az 50% alatti töltöttséget), a gép teljesen lekapcsol, egy darabig magához sem tér (led visszajelzés sincs arról, hogy töltőre van dugva), ki kell venni az akkut, kihúzni a töltőt stb. és utána lehet újra bekapcsolni.

Pár hete jelentkezett először a tünet, akkor azt hittem, alaplaphiba, mert akkor még ezzel sem lehetett visszahozni. Az alaplapot korábban - bő háromnegyed éve - KillHates javította, az ethernet csatlakozó környékén kellett egy IC-t cserélni, mert az szállt el. (Úgy gondolom, hogy ennek nincs sok köze a dologhoz, mert tudomásom szerint nem a töltésért felelős IC-t cserélte, de a teljes képhez hozzátartozik.)

Van csere-alaplapom azóta, de elgondolkodtatott a dolog: az alaplapnak halódik a töltésért felelős áramköre, vagy az akku (ami nem épp vadonatúj, kb. másfél-két óra üzemidőt bíró LG akku, megvan lassan két és fél éve) lett cellahibás?

Sajnos nincsen más akkum, amivel tesztelhetném, valamikor megnézem majd, hogy a cserealaplappal hogyan viselkedik.

A notin egyébként Linux van, a TLP nevű programmal vannak beállítva a battery threshold értékek 50-86%-ra.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#14273) #38742016


#38742016
törölt tag

Itt is megkérdezem, hátha. [link]

(#14274) KillHates válasza Tim82 (#14272) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az akkumulátorod nominális feszültsége nem haladja meg a töltésben beállított szintet és az SM vezérlő letilt, azért kell az SM reset; akku-töltő ki és nyomni 30 sec a power gombot.
Ha valami Lenovo-s akkumókoló szoftverrel megnézed az akkut feltételezem, hogy 50%-osnál nagyobb lesz az elhasználódása...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#14275) height


height
aktív tag

Sziasztok!

A készüléket 2014 december 22.-én vettem.
Az operációs rendszer Windows 8 pro.
FUJITSU LifeBook A544 notebook A5440M33B2HU (15,6" matt kijelző/Core i3/4GB/128GB SSD/ laptopom van.
A képen látni a frissítéseket, ezeket valamiért nem telepíti a gép.
Mi lehet a megoldás? Köszönöm, ha válaszoltok. :)

(#14276) hcs57 válasza height (#14275) üzenetére


hcs57
őstag

64 bites win8-ad van?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#14277) height válasza hcs57 (#14276) üzenetére


height
aktív tag

Igen. :)

(#14278) hcs57 válasza height (#14277) üzenetére


hcs57
őstag

A víruskereső nem tiltotta le a windows defendert [link]?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#14279) height válasza hcs57 (#14278) üzenetére


height
aktív tag

Nem tiltotta le. Működik az is.

(#14280) Tim82 válasza KillHates (#14274) üzenetére


Tim82
nagyúr

Linuxos noti, megnézem majd valamilyen parancssoros tool-lal. Az SM resetet megcsináltam, köszönöm a tippet! :R Remélhetőleg ennyi volt a gond.

Amúgy kikapcsolva a notit feltöltődött 100%-ra az akku.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#14281) kdavid13


kdavid13
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy Dell Latitude E6420 használt notebook-ot. A problémám az, hogy ha lecsukom a kijelzőt, majd felnyitom lefagy a Windows. Beállítottam, hogy lehajtáskor alvó állapotba kerüljön, annyira jól működik, hogy fel sem kel. :DDD
Köszönöm a segítő válaszokat!

(#14282) dm1970


dm1970
tag

Üdv!

Felteszem itt is, sajna az azonnaliba nem nagyon válaszolnak.

Egy kis segítségre lenne szükségem. Adva van egy Fujitsu LB A544 notebook, melynek sikeresen megkarcolódott (több helyen, pont középen) a kijelzője. Keresnék megoldást a karcok eltüntetésére, vagy (amennyiben erre van lehetőség) a megkarcolódott "fólia" cseréjére .

K dm

(#14283) burus2


burus2
újonc

Üdv a szakiknak. Van egy ASUS K51AC típusú laptopom. A kérdésem az lenne, hogy mi lehet a baja? Amikor bekapcsolom akkor nincs kép, olyankor a procihűtő sem pörög fel, de van úgy, hogy negyedszerre ötödszörre bekapcsol olyankor a procihűtő is indul nagyobb fordulaton, aztán lelassul. (régen is ilyen volt a hűtése) Van olyan is hogy bekapcsolom nincs kép nem megy a hűtő se de kb 5 6 perc után ha úgy hagyom gondol egyet és mégis bejön. Amíg nem kapcsolom ki tökéletesen működik aztán semmi. A kérdésem az lenne, hogy mi lehet a baja, és mennyiből lehetne orvosolni a problémát, ill. van e valaki itt a fórumon aki meg tudná csinálni?
A gép amd-s.

(#14284) Supror


Supror
újonc

Sziasztok!

Egy általános suliba dolgozom rendszergazdaként. Mostanság egy olyan hiba ütötte fel a fejét, hogy egy bizonyos Dell Inspiron 3543 típusú laptop általában pen drive bedugása után, vagy rögtön elinduláskor, elkezdi villogtatni az asztalt, és nem lehet elérni semmit. Pár újra indítás után megjavult, vagy nem :)) .

Kb. mintha leállna az explorer.exe majd újra elindulna. Ok na mondom újratelepítem, hát ugyanaz. Akkor legyen másik, kicseréltem egy ugyanolyanra és rá pár hétre előjött a hiba.
Személy szerint az interaktív táblára gyanakszom. Mert a pedagógusok sokszor annak az USB hubját használják. (http://lsk.hu/lsk-classboard-cbm680.html)
Esetleg valami speckós "vírus" is okozhatja?

Találkozott-e már valaki ilyesféle hibajelenséggel, vagy tudja-e a megoldást?

Előre is köszönöm a válasz(t)okat! :R

(#14285) RedCactus válasza burus2 (#14283) üzenetére


RedCactus
senior tag

Próbáld meg resetelni, hátha ennyi is elég neki. Tápot kihúzod, akksit kiveszed és fél percig nyomod a bekapcsoló gombot.Utána az akkumulátort ne tedd vissza, csak a tápot dugd be és próbáld bekapcsolni. Ha minden oké, akkor kapcsold ki és tedd vissza az akksit és a tápot.

(#14286) _Berci_ válasza dm1970 (#14282) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Szia

Léteznek polírpaszták, de azok csak a hajszálkarcokat képesek eltüntetni...
Szerintem ebből kijelző csere lesz amúgy, sry :(

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#14287) _Berci_ válasza Supror (#14284) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Szia

Szerintem is a tábla :)
A csatik rendben vannak? némely esetben szétbarmolják az USBcsatit és annak a zárlata tud ilyet okozni..

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#14288) MNMLSP


MNMLSP
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Nem nagyon szoktam beírogatni fórumokba, de most elérkezett az ideje; mivel tanácstalan vagyok kissé.
Adott egy AsusX551M notebook, és már a harmadik HDD-t fogyasztja el.

Gyárilag volt bent egy Toshiba és egyszer csak feladta a harcot. Rendszeresen fagyott tőle a gép és csak komoly nehézségek (=idő) árán tudtam lementeni róla az adatokat. (HDD Sentinel kondíció 1%.)
Mivel nem volt időm kivárni a garanciális szervizt kicseréltem egy új 500 gigás WD-re. Eltelt 3 hónap és megint off lett a merevlemez. Ekkor WD winyó ki, szervizbe elküldve.
Cserélték egy HGST-re. Ez volt januárban. Most az is feladta a harcot.
HDD sentinel kondíció 9%. A felületi térkép 3%-nál 4 rossz szektorig jutott de ez is beállt.

Van esetleg tippetek hogy mi ölheti le a HDD-ket a notiban?
Vagy hogy milyen úton induljak el?
Ezen kívül mindene jól működik.
Gondoltam arra hogy az alaplap a hibás, vagy a tápegység, de a sötétben tapogatózom.

Köszi előre is

[ Szerkesztve ]

(#14289) dm1970 válasza _Berci_ (#14286) üzenetére


dm1970
tag

Köszi!

A karcok nem mélyek, csak felületiek, a kijelző működik rendesen, csak esztétikai hiba inkább. Ha sikerül valami normális képet lőni, elküldöm priviben. Ezeket a pasztákat, hol, hogy keressem?

(#14290) #38742016


#38742016
törölt tag

Az utóbbi 1-2 hétben elkezdett érdekes dolgokat produkálni a gépem:
- Néha egy éjszaka alatt merül az akku 3-5%-ot, nem mindig, teljesen random
- Hetente 1-2 alkalommal ha kikapcsolom a gépet, kihúzom a töltőt, a akku töltöttség jelző LED tovább világít, nem alszik el egy óra után sem, csak ha bekapcsolom a gépet
- Ha a BIOS-ban változtatok egy beállítást, néha eltűnik az összes SATA és USB eszköz, ki-be kapcsolás után megvannak
- A PCH szokatlanul meleg, átlag 60-70 fok helyett 75-85
- Ha kihúzom a töltőt a konnektorból kikapcsolt gépnél, kevesebb ideig világít a töltést jelző LED, régebben volt 10mp, most 3-6
- Ma egy "Unknown Device" jelent meg az USB eszközöknél, se Vendor ID, se semmi, egy restart után eltűnt
Ezek a hibák mit jelentenek? Mi fog rajta meghalni?

Erre valaki valamit? Ma olyat csinált, hogy alvó módba raktam, visszakapcsolt magától, ezt 4x egymás után. Oké, kikapcs gomb 5 másodpercig nyom, gép leállít, töltő kihúz, 2 perc múlva megint magától bekapcsolt, pedig nem sleep-ben volt... :F

(#14291) fungi válasza MNMLSP (#14288) üzenetére


fungi
aktív tag

Én sem szoktam irkálni, /leginkább kérdezek,/ viszont nálam okozott már merevlemez anomáliát laptoptöltő,
/én is a fórumról kaptam a tippet/ nem emlékszem, talán utángyártott volt, /egy darabig nem volt baj, aztán egyszercsak elkezdett tönkremenni a Hdd/ miután beszereztem egy használt eredetit, a probléma elmúlt. /Biztos lehet más oka is, csak azért írtam mert nálam töltő okozta..../ Üdv

[ Szerkesztve ]

(#14292) KveZ válasza Boyfish (#200) üzenetére


KveZ
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#14293) KveZ


KveZ
tag

Helló Mindenki! Mi okozhatja a képen látható hibát? Ezt a képet Vaterán találtam, de találkoztam már több ilyen asus laptoppal.

(#14294) mylocky


mylocky
csendes tag

Sziasztok!

Valaki bontott már T410-et? Hoztak most egyet amin kapásból egy SI7129-t cserélni is kellett, a biztonság kedvéért egy BQ-t is cseréltem rajta (töltésvezérlő). A kérdésem az lenne, hogy továbbra sem csinál s emmit, essek neki a dcdc vezérlőnek is (újabb 2-3 hét) vagy esetleg van valakinek bontva TPS51222 , vagy akár ilyen lap.

(#14295) kepdav


kepdav
újonc

Sziasztok!
Van egy Asus x551ca-sx032d laptopom és az aksival lenne gond
Voltak olyan napok amikor letöltöttem vagy telepítettem programokat játékokat és egész este ment a gép de persze töltőre volt dugva úgy hogy az aksi nem kivehető! De szerintem itt valami más probléma van mert nem hiszem hogy attól hogy néhány éjszaka ment a gép töltőről elromoljon az aksi! Hiába rakom fel töltőre csak ritkán töltődik fel 100%-ra általában olyan 94-re szokot és azt jelzi ki a led hogy fel van töltve teljesen. Ha lehúzom töltőről akkor olyan 85%-nál kikapcsol a gép nem is figyelmeztet ami nem tesz jót a hdd-nek ezért most is töltőről használom. Garancia már nincs rajta!
Akkumulátor: 14.4 V 37Wh 2.5AH
Lehet vele csinálni valamit vagy vennem kell ?? :DD

[ Szerkesztve ]

(#14296) MNMLSP válasza fungi (#14291) üzenetére


MNMLSP
csendes tag

Köszönöm. Jelenleg azon vagyok hogy kimérjem multiméterrel a megfelelő helyeken.
Sajnos ennek a merevlemeznek is annyi.

(#14297) KillHates válasza KveZ (#14293) üzenetére


KillHates
nagyúr

Zárlatos LCD kábel, vagy elszállt magában a kijelzőben a háttérvilágítás vezérlése. 40V 320mA, tud az pörkölni rendesen!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#14298) Jennon888


Jennon888
csendes tag

Mi a baja a laptopomnak? A hiba jelenség a következő, remélem érthető valamennyire: Bekapcsolom,s kiírja,hogy No bootable device,hit any key.Nyomok entert boot option menu,entert nyomok semmi,egy másik billentyút is megnyomok.Kiírja,hogy no bootable device please restart system.Elvittem vkihez,azt mondja alaplaphibás,de nem hiszem.
A laptop egy Acer Aspire E1-571

(#14299) kkdesign


kkdesign
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy adott egy laptop, Dell n5110, igazából mindegy is milyen belsővel. Van egy érdekessége, és nem értem mi lehet rossz belül.

Ki lett takarítva a nyáron, ma pedig kompresszorral kifujattuk a procihűtő résznél. Jött ki belőle por de nem olyan sok.

A kérdés. Mi lehet rossz benne, ha maximumon megy a ventillátor, de levegő a szellőzőn alig jön ki. Túl nem melegszik, jelentősen sem melegebb mint régen. De ha 5200on pörög a ventilátor akkor régen okádta ki a meleg levegőt, vagy a langyost. Most meg csak épp hogy lehel kifele valamit. Kicsit aggaszt a dolog. Mi lehet a gond?

(#14300) _Berci_ válasza Jennon888 (#14298) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Szia

Elég okos lehet a vki...

Annyi a baj, hogy uefire van állítva, és a hdd-n nincs még win:)
próbáld meg ezt:
1. Belépsz a biosba (F2), menj a Securty részhez
2. Állíts be supervisor jelszót (akár lehet 1 karakter is)
3. Menj a Boot részhez
4. Secure boot-ot kapcsold ki (enter rá s disabled)
5. Mentés és kilépés
6. Ha akarod ezután ki is veheted a jelszót

Ekkor már tudsz bootolni bármiről (ha a főoldalon bekapcsoltad a boot menu-t akkor F12)

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.