Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#14051) tuningtomi


tuningtomi
aktív tag

Sziasztok. A problémás notebook típusa packardbell easynote tk11bz. Figyelmetlenségből egy régebbi bios telepítését indítottam el, mire észrevettem már nem tudtam visszavonni. Azóta nem kapcsol be a gép, pörög a ventillátor indításnál és fekete képernyő van csak. Van valami megoldás a bios életrekeltésére?

(#14052) F_Gergely


F_Gergely
őstag

sziasztok,
adott egy samsung np300E5Z laptop működés közben egyszer csak kikapcsolt azóta nem lehet bekapcsolni, töltést nem veszi fel, gondolom akksi meg lemerült. (sajnos nincsen ismerősi körben másik laptop amivel az akksit tudnám ellenőrizni illetve másik akksival kipróbálni hogy úgy bekapcsol-e).
A DC csatiját kicseréltem, kimértem van fesz, de sem a töltést nem veszi fel a gép sem bekapcsolni nem lehet. Gondolom a töltésvezérlő adta meg magát de nem tudom azt hogy lehetne leellenőrizni.
Van ötletetek merre induljak, mit nézzek, mit mérjek?

(#14053) kiralytigris válasza F_Gergely (#14052) üzenetére


kiralytigris
csendes tag

Szerintem ugyanaz a hiba mint nálam

(#14054) F_Gergely válasza kiralytigris (#14053) üzenetére


F_Gergely
őstag

neked sikerült megoldani? vagy még te is keresed a megoldást?

(#14055) Duree válasza F_Gergely (#14052) üzenetére


Duree
veterán

Nem biztos, hogy a tápkörben van a hiba.Lehet északi híd zárlat is.

duree54

(#14056) F_Gergely válasza Duree (#14055) üzenetére


F_Gergely
őstag

DC csatin bemegy a fesz, aztan valahol a rendszerben "eltunik" es az akksihoz mar nem jut el, illetve bekapcsolni se lehet. Egy youtube videot talaltam ahol hasonlo volt a gond ott a srac az akksi csati kornyeken forrasztott valamit de hogy mit pontosan az "titok" mert csak azt demonstralta hogy javit jopenzert meg megcsinalja az embernek. En a toltesvezerlore tippelek de nem tudom hol keressem mit merjek. Alaplapot venni bele meg nem erdemes mert nem eri meg. Szervizbe szinten nem eri meg eladni, horror arat kernek.

(#14057) Duree válasza F_Gergely (#14056) üzenetére


Duree
veterán

Azt meg csak szervízben lehetne kimérni ,hogy a tápkör rendben van e.Ha a töltést nem veszi attól még müködni kéne a gépnek.Tehát vagy a tápkörben vannak stab ic gondok,vagy az északi hid alatt zárlat van.
Szerintem megérné szervízbe vinni nem egy rossz gép.

duree54

(#14058) Devil Smile


Devil Smile
őstag

Sziasztok Guruk!!

Egy olyan problemaval fordulok hozzatok, hogy ismerosnek rendeltunk egy utangyartott akkut a notijahoz de ha betesszuk gepbe azt irja h akku nem toltodik es 74%... ahogy kihuzzuk a tapot kikapcsol.. masik notiba is kiprobaltuk ugyan ez a helyzet.. a bolt termeszetesen zarva szombaton... hogyan kell mukodesre birni az akkut? gondolom a kis vezerlo elektronikaja tilt le.. a neten egy videot talaltam ami az ACPI vezerlo kitorleset javasolja de ez nem segitett.. masik akkut (gyari) ha beleteszem azonnal tolt...

:R :R

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#14059) LiPi006


LiPi006
tag

Sziasztok!
Van egy lenovo z580, újra telepítés óta nem hajlandó tölteni csak az első 5-10mp be tölt majd nem tölt!
Próbálkoztam ki/be kapcsolása, driver illetve eszköz kezelőbe újra csatolni ,cmos reset!

Újra telepítés előtt tökéletesen töltött..

Valakinek ötlet?

Arany életünk van! Minden aranyárban van.

(#14060) Duree válasza Devil Smile (#14058) üzenetére


Duree
veterán

Az akku elektronikája nem tud kommunikálni a gép töltöáramkörével.Ez sajnos elöfordul utángyárrtott akkuval,elsösorban Hp és a Dell gépek no meg a Sony érintett a dologban.Sokszor szokott segíteni egy frisebb biosz verzió felrakása a notihoz.Ha ez nem megy akkor akku vissza és máshol kell venni utágyártottat de más típusut.Még szokott segíteni de ez nem otthoni megoldás,az eredeti akku elektronikáját át kell rakni az utángyártottba.

[ Szerkesztve ]

duree54

(#14061) Duree válasza LiPi006 (#14059) üzenetére


Duree
veterán

Lehet pont akkor zárlt le az akku elektronikája, mert elérte a ciklus végét.

duree54

(#14062) LiPi006 válasza Duree (#14061) üzenetére


LiPi006
tag

hmmm akku FW ki se lehet olvasni csak 0ír végig...
akkor kuka?

Arany életünk van! Minden aranyárban van.

(#14063) dltpwnz


dltpwnz
aktív tag

Üdv,pár napja fehér csik vágja ketté a monitort,szalagkábel hiba lehet ? Soha nem javitottam még notebookot,szétszedtem és hát egy érdekességet láttam,a kijelzőből kijövő kábel végig fut a rézhütésen ami elég szépen melegszik és gondolom megsütötte.HP Pavilion Sleekbook 15 a lapos.
Igy néz ki a dolog : [link]
szerk.: hol előjön,hol nem :W

[ Szerkesztve ]

(#14064) Duree válasza LiPi006 (#14062) üzenetére


Duree
veterán

Sajnos igen.

duree54

(#14065) Dell XPS válasza dltpwnz (#14063) üzenetére


Dell XPS
veterán

Lehet még panel hiba is a leírtak ellenére, így ellenőrizd le mielőtt LVDS kábelt rendelsz.

Üdv, Dell XPS

(#14066) dltpwnz válasza Dell XPS (#14065) üzenetére


dltpwnz
aktív tag

Hogyan tudom ezt ellenőrizni?

[ Szerkesztve ]

(#14067) Dell XPS válasza dltpwnz (#14066) üzenetére


Dell XPS
veterán

Igazából szükséges lenne másik kijelzővel is megnézni, mert a kijelző mozgatása nem fog tudni 100% -os választ adni. Előttem segítő kollégánál szerviz körülmények között tudod ellenőriztetni.

Üdv, Dell XPS

(#14068) Devil Smile válasza Duree (#14060) üzenetére


Devil Smile
őstag

Köszi, ma ment is vissza az uzletbe es a polcrol levett masik akku mar mukodott is.. nem is ertem miert nem tesztelik le mielott eladjak.. kifizeti az ember a szallitast 1-1,5e ft ert majd elkocsikazik 2e ft ot ujra mert x@rt adnak el... :W :(((

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#14069) oszy


oszy
veterán

Srácok!

Van egy Aspire 5536-654G25Mn laptop. Nem akar életre kelni a bluetooth. Megvan a driver, de semmi. Eszközkezelőben sem látni semmit. Az Acer oldaláről töltöttem le a drivert hozzá. Új windows 7 Home Edition x64 lett rátéve.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#14070) Jennon888


Jennon888
csendes tag

Sziasztok. Van egy Dell E5520-as laptopom, ami kitakarítottam, így a CPU ventilátor nem megy annyit, de ami probléma az, ami eddig is probléma volt, hogy amikor a proci hűtés bekapcsol, használattól függően, 3-5 percenként 1 percre, olyan hangja van, mint egy hajszárítónak. Eddig nem nagyon zavart, de most mégis. Van valami megoldás erre, vagy ez típus hiba?

(#14071) HF77


HF77
senior tag

üdv
most vettem egy használt HP 8460p laptopot.
hiba:
amint leveszem a töltőről 1-2 percenként folyamatosan vibrál,ugrál a kép..amint felrakom a töltőre, nem csinálja!
az aku még 4 órát bír!
mi lehet a difi..?!
lehet hogy javításra szorul..azaz bevásároltam vele?!!

köszi

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#14072) Duree válasza Jennon888 (#14070) üzenetére


Duree
veterán

A ventillátor csapágyazása ment tönkre.Cserélni kellene.

duree54

(#14073) Duree válasza Devil Smile (#14068) üzenetére


Duree
veterán

Maximálisan igazad van,ebben a kérdésben.

duree54

(#14074) Duree válasza HF77 (#14071) üzenetére


Duree
veterán

Szinte biztos,hogy szervíz a vége.

duree54

(#14075) HF77 válasza Duree (#14074) üzenetére


HF77
senior tag

tehát akkor ne is probalkozzak vele... ezek szerint nem vmi driver probléma..?! baromi jo.
koszi

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#14076) HF77 válasza HF77 (#14075) üzenetére


HF77
senior tag

lehet hogy az aksi generalja a hibat.?!
amugy legalabb fel eve nem volt bekapcsolva.. akkor meg 100%-os volt!

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#14077) oszy válasza oszy (#14069) üzenetére


oszy
veterán

Erre valakinek tippje?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#14078) king.mp válasza oszy (#14069) üzenetére


king.mp
aktív tag

Eszközkezelőben nem látod a BT-t?
Korábbi rendszer alatt ment rendesen?

(#14079) oszy válasza king.mp (#14078) üzenetére


oszy
veterán

Állítólag igen. Akkor Vista volt rajta. Nincs eszközkezelőben. :( De biztos, hogy tudja, mert még gombja is van :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#14080) king.mp válasza oszy (#14079) üzenetére


king.mp
aktív tag

Ne tévesszen meg. Nálam számtalan olyan acer noti járt, amin ott virított a BT gombja, viszont maga a BT modul nem volt benne. (pl.: 5536g)
De ha az eszközkezelőben nincs, akkor vagy nincs benne a modul, vagy megdöglött.
Ha szoftveresen nem észlelhető, akkor gép szétkap és megnéz, hogy mi is a helyzet.
(Vagy, ha nem akarsz vesződni vele, akkor használsz usb-s bt-t.)

ő az.

(#14081) oszy válasza king.mp (#14080) üzenetére


oszy
veterán

Akkor lehet átvernek észerék! :D

Ha szétszedem és megtalálom, hogyan ellenőrizhető, hogy jó-e?

Köszönöm a képet (is)!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#14082) king.mp válasza oszy (#14081) üzenetére


king.mp
aktív tag

Leginkább úgy, hogy ha bent van és nem látja a win semmilyen formában, akkor döglött.

(#14083) #38742016


#38742016
törölt tag

Sziasztok, van itt olyan aki nagyon ért a laptop BIOS visszaállításhoz? Fontos lenne. :B

(#14084) oszy válasza king.mp (#14082) üzenetére


oszy
veterán

Nem látja. Szombaton szétszedem. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#14085) Duree válasza HF77 (#14075) üzenetére


Duree
veterán

Ez biztosan nem driver gond,valami táellátás probléma van a háttérben.

duree54

(#14086) Duree válasza #38742016 (#14083) üzenetére


Duree
veterán

Mi a gond a biosszal.Ha az,hogy el lett rontva a frissítés és emiatt nem indul a gép akkor nem olyan egyszerü a probléma megoldása,Űjra kell au eepromot írni a biosz tartalommal.

duree54

(#14087) SutPet


SutPet
aktív tag

Sziasztok, szükségem lenne egy kis segítségre. Adott egy HP 8460p noti. Induláskor csak a system diagnostics menü jön be akármit nyomok (f9-re és f10-re is) nem tudok a biosba se belépni se a boot választóba így sehogy nem tudok telepítést elindítani. kilépve hard disk - 3F0 hibát dob. a vinyót kiszedtem megnéztem tökéletesen működik másik gépben. Már próbáltam lehúzni a bioselemet hátha reseteli,de az sem segített. :S Valakinek valami tipp ?:S

God must love stupid people, he made so many of them.

(#14088) Bluesummers válasza SutPet (#14087) üzenetére


Bluesummers
őstag

Vinyó nélkül indítva? Nekem ASUS-nál volt, hogy BOOT screen mindig megfagyott, s HDD nélkül belépve BIOS-ba reseteltem factory defaultra, utána jó volt. Ha ez nem jó, akkor másik gépben formázd teljesen a HDD-t, mert arról nem tud bootolni, valami megakasztja.
Apropó: [link]

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#14089) SutPet válasza Bluesummers (#14088) üzenetére


SutPet
aktív tag

vinyó nélkül indítva is ugyan ez a hiba csak a system diagnostics jön be hiába a biosba akarok belépni. Vinyót megformáztam másik gépben szintén ugyan ez a probléma. A legnagyobb problémát az jelenti hogy nem tudok bios-ba belépni csak az a fránya System Diagnostics jön be ahol választhatok f1-4ig... kezd kicsit őrületbe kergetni ez a gép, szép meg jó gépnek tűnik de egyenlőre csak púp a hátamon :S

God must love stupid people, he made so many of them.

(#14090) Duree válasza SutPet (#14089) üzenetére


Duree
veterán

Próbáld meg kivenni az optikai meghajtót.

duree54

(#14091) Derivel


Derivel
tag

Sziasztok! Egy Asus laptopban a dvd író nem működik. A Win 10 (64bit) felismeri alapból, de ha belerakunk egy lemezt, akkor jobb esetben is csak látjuk a fájlokat, de ezeket nem lehet megnyitni. Rosszabb esetben azt se veszi észre, hogy van lemez a meghajtóban. Az író mindkét esetben normálisan felpörög. Több DVD-vel is próbáltam.
Tudja valaki, hogy mi lehet a gond?
Garanciás gép, ezért nem szeretném szétszedni.

(#14092) Duree válasza Derivel (#14091) üzenetére


Duree
veterán

Az optika nem tud rendesen fókuszálni ezért nem tudja beolvasni a lemezen lévö adatokat.Ha garos vidd szervízbe.

duree54

(#14093) SutPet válasza Duree (#14090) üzenetére


SutPet
aktív tag

sajna az se segített. csak úgy votl hajlandó belépni biosba ha egy másik vinyóüt amire már volt rendszer telepítve. Ezután be tudtam már lépni biosba. nemértem a logikát ebben de csak gratulálni tudok a hp-nak... :D

God must love stupid people, he made so many of them.

(#14094) zgyorik


zgyorik
tag

Üdv az uraknak.Lenne egy olyan kérdésem,hogy lenne egy Au Optronics B156XW02 v.6 típusú laptop kijelző ami sajnos betőrt és szeretném kicserélni de valaki tudna nekem adni egy kompatibilitási listát,hogy milyen kijelzők lehetnek jók még ez helyett.Ha minden igaz akkor 15,6"-os HD Led-s a kijelző,40pin-es a csatija,és Bal alsó sarokban van a csatlakozója.
A válaszokat előre is köszönöm!

(#14095) Bluesummers


Bluesummers
őstag

Üdv Mindenkinek!
Szeretném megkérdezni, hogy valaki tud erre egy megoldást, vagy ötlet hogy miért nem lehet bekapcsolni?

videó

Amikor benne volt az akku, akkor nagyon gyors power gomb nyomogatásra sikerült beizzítani, majd utána ki/bekapcsolásra is jól reagált. Egy pár napig nem nyúltam hozzá, majd ismét be akartam kapcsolni, de már lehetetlen ... bekapcsolásra azonnal ki is kapcsol.
Akkuval / nélkül, ua. az eredmény. Garanciális a gép, megint küldöm vissza, de egy Medion Erazertől ilyet én nem várok. Elegem van belőle!
Amúgy i7 2.gen 4 magos és GTX 670M-mel szerelt (egyszer már elfüstölt benne a videókártya, az cserélve lett)...Akkumulátorról is mintha elég gyorsan szopná az élettartamot. Amikor megvettem már akkor 34% körül volt, 2 hónap után meg 52% környékén ... wtf? :F
Köszi a tippeket!

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#14096) mylocky


mylocky
csendes tag

Üdv!

Adott egy Acer Aspire 5742ZG - New70 - LA-5891P rev:1.0 alaplap. Hozta a tulaj, hogy egyszer csak nem kapcsolt be. Végignéztem már szinte mindent, dcdc (8206b) cserélve, töltésvez. cserélve (6251), kbc cserélve, az összes FET kimérve, mind normálisan működik és mégsem jó.

Táp rádugása után 2x egymás után felvillan a bal alsó sarkán található 4 led, majd 0 életjel. A töltés nem indul be, power gombra nem reagál. Van egy hasonló alaplapom, azon szinkronban próbálom tesztelgetni, ami lekerült a rosszról, eddig mindene jó volt. :) Valahol máshol lesz a bibi, bár bízom benne, hogy nem kell pch-t forrasztani.

Valakinek valami ötlet? :R

(#14097) king.mp válasza mylocky (#14096) üzenetére


king.mp
aktív tag

Reset volt már?
Táp, akksi ki, bekapcs gomb 20 mp-ig nyomi, majd indít.

(#14098) mylocky válasza king.mp (#14097) üzenetére


mylocky
csendes tag

Miféle resetről beszélsz? :) A fél lapot átforrasztottam már egy FET-nek meg nem kell reset. :D

(#14099) mezis válasza mylocky (#14098) üzenetére


mezis
nagyúr

Nekem egy Fjitsu Siemens (1020c ?) produkált hasonló hibát. Annál van egy kicsi, talán 8 lábú IC, ami a bekapcsolást intézi, azzal lehetett gond. (Néhány lábán határozottan látszott valami zöldes korrózió, ami mintha belülről kifelé rágta volna amit talált.)
Az egész alaplapot cseréltem, mert ilyen IC-t csak bontani tudtam volna.

mezis

(#14100) mylocky válasza mezis (#14099) üzenetére


mylocky
csendes tag

Szia!

köszönöm a tippet, meg is találtam (nagy küzdelmek árán) az ic-t, ami ellenőrzi a feszültségeket és kapcsolgatja a ledeket (U21 - LVC14A) viszont sajnos nem ez a probléma. Bár látom már a fényt az alagútban. :)

Azon agyalok még esetleg, meg kellene néznem a kristályokat, vagy az órajelgenerátort, elő is kapom este a hóku-szkópot.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.