Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#14551) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

Sziasztok! Gondoltam írok ide, hátha valaki tud segíteni. (Laptop típus az aláíásban)

Laptopom billentyűzetre víz folyt kb ctrl billentyű környékére és ellepte a negyed billentyűzetet. nem tudom meddig folyhatott le, egyből áramtalanítottam, letöröltem kiszárítottam hajszárítóval és légmentesen lezárt helyre raktam egy tál rizzsel. a gépnek semmi baja, működőképes, és semmi szokatlant nem vettem észre rajta. Szeptemberben lejár a gari utána megnézessem, kitisztíttassam? egyedül a vízkő vagy a megduzzadt ruganyos réteg miatt aggódok, mekkora lehet a baj? ha okozott valami sérülést az mennyi időn belül derülne ki, van e egyáltalán baja, lehet hogy akkor már jelentkezett volna?

Előre is köszi a segítséget!

(#14552) xcoreman97


xcoreman97
csendes tag

Szia !

Hát ott próbáltam ,kiegyensúlyozotton van ami ajánlott és ott maxra mind a két részt beállítottam és akkor is puf fényerő nem volt. De ha újraindítom a gépet akkor is végig full sötét persze bty segítségével feltudom venni de nem maxra akkor se.
Lehet túl melegedik a matt kijelző vagy mi ? :/

(#14553) xcoreman97 válasza NEMO1968 (#14550) üzenetére


xcoreman97
csendes tag

Szia !
Hát ott próbáltam ,kiegyensúlyozotton van ami ajánlott és ott maxra mind a két részt beállítottam és akkor is puf fényerő nem volt. De ha újraindítom a gépet akkor is végig full sötét persze bty segítségével feltudom venni de nem maxra akkor se.
Lehet túl melegedik a matt kijelző vagy mi ? :/

(#14554) xcoreman97


xcoreman97
csendes tag

üdv újra !

Minden igaz biosba belehet állítani , hogy intel vagy amd menjen.
és az a kérdésem , hogy ha amd re megyek akkor lesz kép vagy semmi nem lesz ?

Hardver :
Proci : intel core i7 5500U
Ram : 8 gb ddr3 1600 mhz
Vga : intel 5500 1gb ,amd r9 m375 2gb
Vinyó: WD Bluie 1 TB 5400rpm
15"6 FULLHD matt kijelző.
Rendszer: Windows 8.1 Pro x64 With Update

(#14555) Duree válasza ZTE_luky (#14551) üzenetére


Duree
veterán

A korrozió biztosan megtámadja az érintkezöket.Ha most nincs baja lehet késöbb lesz.Nem
ártana egy ultrahangos tisztítás.

duree54

(#14556) Duree válasza zsiz (#14545) üzenetére


Duree
veterán

Természetesen.

[ Szerkesztve ]

duree54

(#14557) ZTE_luky válasza Duree (#14555) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

és ez mennyire sürgős, ráérne szeptemberben is (egy hete történt kb) és ez mennyibe kerül, külön ultrahangosat kérjek vagy jó rá valami másfajta módszer is? mennyibe kerül kb?

(#14558) dugo_ válasza ZTE_luky (#14557) üzenetére


dugo_
veterán

Már az egy héttel is elkéstél. Add be a szervizbe vízkárosként, tudni fogják mit kell tenni.

(#14559) ZTE_luky válasza dugo_ (#14558) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

és ha még él a gari akkor oda küldjem be? mert ha más szervízbe küldöm garivesztéssel jár..

(#14560) dugo_ válasza ZTE_luky (#14559) üzenetére


dugo_
veterán

Akkor meg is válaszoltad magadnak. Persze ezt nem fedezi a garancia, mindenképp fizetős lesz.

(#14561) ZTE_luky válasza dugo_ (#14560) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

Én azt értem de mindenképp márkaszervízbe vigyem? mert jelenleg az a helyzet hogy 1 hétre nem tudom nélkülözn a gépet, a márkaszervízbe volt már kerek egy hónapot, egy korábbi probléma miatt.

Ez az eljárás garivezstéssel jár? Úgy értem ha elviszem másik helyre ott helyre tudják hozni úgy hogy ne szakítsanak védjegyet, vagy ne legyen észrevehető a felnyitás?

(#14562) weman


weman
csendes tag

Sziasztok!
Egy olyan jellegű gondom lenne, hogy újratelepítés után gyakori kék halál probléma fordul elő a számítógépemen. Linkelek leírásban egy képet róla, hogy pontosan miről is lenne szó.

KÉP A HIBAÜZENETRŐL: [link]

A napokban újratelepítettem a notebookomat, ami egy Lenovo IdeaPad G505s típusú gép.
64 bites windows 7 oprendszert használtam, Rufus-val készítettem a telepítő pendriveot.
A probléma ott kezdődött, amikor feltelepítettem a Photoshop-ot a gépre és elindítottam.
Maga a program elindult, de amint új dokumentumot szerettem volna létrehozni benne, a gép kisvártatva megállt és kék halált jelzett. (A PS CS6 telepítője már évek óta rajta van a gépemen, mindig ezt használtam, eddig nem volt vele gond.) Újratelepítettem párszor a programot is és azóta a számítógépre is újra raktam már háromszor a windows-t is, de a probléma még mindig jelentkezik.
Próbáltam már a videó kártya újratelepítését is, két különböző driverral is (az egyik régebbi kiadás) de ez sem orvosolta a problémát. Sőt a hivatalos Lenovo oldalról a legfrissebb videó kártya drivert fel sem tudtam telepíteni, mivel a telepítő fázis csíkja egy idő után megállt és több órás várakozás után kénytelen voltam kinyomni a telepítőt. Valaki esetleg tudna nekem megoldást javasolni erre a problémára?

(#14563) dugo_ válasza ZTE_luky (#14561) üzenetére


dugo_
veterán

Márkaszervizt/hazai képviselet felhívod és megkérdezed melyik szervizekbe viheted be, melyik akkreditált, szerződéses.

Biztos, hogy plombált csavart kell bontani hozzá, szóval csak olyan helyre add be, ahol jogosultak az adott márka garanciális időn belüli javítására.

Ha nem tudod nélkülözni, akkor eddig mit csináltál? Így használod tovább? Csak a koporsószegeket vered bele szegény gépbe... Nyilván előfordulhat olyan szerencsés eset, hogy tényleg nem lett baja ennyi víztől, de egy garis géppel nem kéne rizikózni.

(#14564) ZTE_luky válasza dugo_ (#14563) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

Értem akkor felkeresem a szervízt. hát nem borult bele sok víz. tehát pohár mellette felborult de messzebb volt a géptől, és a ctrl-space, tab-T billentyűk kaptak csak, egyből megfordítottam és semmi enm folyt ki belőle, csak a gombokon, a gombok melett és gombok alatt már csak kis cseppek voltak. A garancia 2-3 hónap múlva jár le.

(#14565) Duree válasza ZTE_luky (#14557) üzenetére


Duree
veterán

Minél elöbb annál jobb.Kb 5000ft+áfa az ultrahangos tisztítás

duree54

(#14566) embe válasza xcoreman97 (#14549) üzenetére


embe
nagyúr

Ugyanez a jelenség megvolt nekem a HP8460-as laposon is. Ha a fényerőt maxra vettem, akkor elfeketedett a kép.
DE csak akkor ha be volt kapcsolva az adaptív kijelző beállítás. Ez a környezeti fényviszonyok függvényében változtatja a kijelző fényerejét.
Azon lehetett álltani FN gmbbal is.
De az Energiagazdálkodási lehetőségek - Séma beállítás módosítása - Speciális energiaellátási beállítások módosítása -
és a baloldali ablakban megtalálod ennek be, illetve kikapcsolásának lehetőségét.

Vagyis ha ilyen van, ne legyen a fényerő manuálisan maxra húzva, ha közben az adaptív opció aktív.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#14567) xcoreman97 válasza embe (#14566) üzenetére


xcoreman97
csendes tag

Hát remélem ez baj neki :( Majd tudok beszélni ismerősömmel akkor beállítom vele ,de lehet nálamlesz a laptopja ,mert újra kell raknom ,mert őszintén tört verziós Windows 8.1 Pro x64 van benne , amibe 2015 januárig be van integrálva a frissítések és inkább olyat teszek fel amibe semmi sincs feltelepítve. :)
Mint ha friss lenne :D Meg sajnos hagytam ki drivereket háttértárilyenek.. Mert kevés időm volt vele. Meg 2015ös driverek vannak fent sajnos főleg a videokártyáknak.. Szóval ja újra teszek mindent rajta. :)
És remélem az féynerő probléma helyre áll ,emg olvastam én is , hogy ott kell valamit beállítani meg a vga driverre is kell valamit csinálni az eszközkezelőben. :)
Köszi a tanácsot , remélem minden fasza lesz. :D

(#14568) embe válasza xcoreman97 (#14567) üzenetére


embe
nagyúr

Csak óvatosan - itt a fórumon - ezzel a telepítős kérdéssel!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#14569) sirkope


sirkope
tag

Sziasztok

HP Compaq Presario CQ62 AMD procis laptop.

Következő kijelző hibával:


HDMI portot monitorra kötve a kép tökéletes.
(a kép eredetileg a YouTube kezdőoldala)
A kijelzőt mozgatva nem változik a hiba.

Szerintetek ez lcd panel hiba, kábel, vagy alaplap?

[ Szerkesztve ]

(#14570) Ciccuka válasza sirkope (#14569) üzenetére


Ciccuka
veterán

Hogy lett ilyen?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#14571) sirkope válasza Ciccuka (#14570) üzenetére


sirkope
tag

Egyik nap így indult el. Volt előtte egy másik hibája: egyik pillanatról a másikra kifagyott (Win 7) majd elsötétedett a kijelző és csak a táp/akku ki-be segített. Aztán hogy ez aznap még kétszer vagy három nap után jött elő az tök random volt. Amióta viszont ez a hibája van, a gyerek napokig használta külső monitorra kötve és nem fagyott ki...

(#14572) Ciccuka válasza sirkope (#14571) üzenetére


Ciccuka
veterán

Akkor elképzelhető, hogy komolyabb probléma lesz itt (kijelzőhiba vagy elképzelhető még az is, hogy alaplapon megadta valami magát, ha szerencséd van, akkor csak egy szalagkábel csere). Egy bontott, de jó komplett kijelzővel ki kellene próbálni.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#14573) sirkope válasza Ciccuka (#14572) üzenetére


sirkope
tag

Hétfőn szétszedtem, kiszedtem a kábelt, szemre nem láttam semmi hibát rajta. Összeraktam, a hiba maradt, így valószínűleg nem kontakthiba. Kábel ~10-15e Ft, kijelző 25eFt től indul...

(#14574) sirkope


sirkope
tag

További képek (windows 7 boot)


(#14575) Ciccuka válasza sirkope (#14574) üzenetére


Ciccuka
veterán

Az elején még jó a kép (bios, stb.)?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#14576) sirkope válasza Ciccuka (#14575) üzenetére


sirkope
tag

Amikor bejön a Q jel narancssárga (piros?) háttérrel, már akkor jelentkezik egy csík.

(#14577) NEMO1968 válasza sirkope (#14576) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Erős a gyanúm a GPU hibára.
Mindenképp vidd szervizbe, de az tényleg szerviz legyen, ne pedig valami garázsműhely.
Kipróbálják esetleg másik kijelzővel, de szerintem az LCD hiba másképp jelentkezik, nem ilyen teljesen széthullott képpel.
A menet közbeni elsötétedés, lefagyás is arra utal, hogy a GPU illesztő már nem tudott hiba nélkül kommunikálni a GPU-val.
Nem lehet, hogy valamikor sikerült megsütnöd?

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#14578) sirkope válasza NEMO1968 (#14577) üzenetére


sirkope
tag

Hello,

Az a helyzet, hogy egyszer már cseréltek északi hidat (GPU) 35eFt-ért, amíg csak a kifagyás hiba volt, arra gyanakodtam, hogy újra ez van, de ez az Lcd hiba bekavart. Az egész gép volt 110eFt, szóval ha tényleg GPU akkor nem éri meg megjavíttatni...

Úgy tudom a BGA tokozásnak van egy ilyen típushibája (iBook G4-eknek is ez volt) a kis óngömbök egy idő után nem érintkeznek az alaplap és a GPU között.

Megsütve nem volt tudomásom szerint, laptophűtővel volt használva.

[ Szerkesztve ]

(#14579) NEMO1968 válasza sirkope (#14578) üzenetére


NEMO1968
őstag

Jól tudod a BGA hibáját, így van, persze ez függ a gyártótól, a használat körülményeitől is.
Jobb helyeken nem csak újraforrasztják, hanem reballozzák, így jó eséllyel tartósan javítható.
Azért javasoltam a szervizt, mert ha veszel bele kijelzőt, és marad a hiba, akkor kidobtad a zsét az ablakon, a szerviz pedig belepróbálja, ha nem jó, továbblép.
Egy BGA újraforrasztást meg lehet úszni 8-10k -ból,ha jó helyre viszed.
Például[link] hozzá.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#14580) Ciccuka válasza sirkope (#14578) üzenetére


Ciccuka
veterán

Nagy valószínűséggel nem megfelelően javították a (reballal) a felszakadó chipet. Amit most leírtál ezzel kellett volna kezdened.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#14581) sirkope válasza Ciccuka (#14580) üzenetére


sirkope
tag

Lehet, nem tudom. Anno azt mondták második nekifutásra lett jó. Utána működött kb 1-1,5 évig.

(#14582) Ciccuka válasza sirkope (#14581) üzenetére


Ciccuka
veterán

Valószínűleg meghőlégfúvózták a normális javítás helyett.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#14583) sirkope válasza Ciccuka (#14582) üzenetére


sirkope
tag

Ezt nem tudhatom :)
NBOOK szerviz volt a Teréz körúton.

(#14584) sirkope válasza NEMO1968 (#14579) üzenetére


sirkope
tag

Akit belinkeltél vállal ilyet?

(#14585) Duree válasza sirkope (#14569) üzenetére


Duree
veterán

Ez szinte biztosan VGA hiba.A vga lévds áramköre kétfelé osztja a képet a belsö kijelzöre és a külsö portra.
Ez egy darabig a külsön müködik de elöbb utobb ott is ilyen lesz a kép.Szó sincs reballingról ,itt egyértelmüen cseréléni kell a chippet.

duree54

(#14586) sirkope válasza Duree (#14585) üzenetére


sirkope
tag

Hello,

ATI Mobility Radeon HD4250 van benne, egyszer már cserélték 35eFt-ért, még egyszer ennyit nem szeretnék kifizetni rá...

(#14587) Duree válasza sirkope (#14586) üzenetére


Duree
veterán

Mikor és hol cserélték? Garanciát nem kaptál rá? Nálam 6 hónap garancia van a javításra és ha lejárt akkor még 2 hónapig alkatrész árban megcsinálom,de általában nem szokott visszajönni gép garanciában.

duree54

(#14588) sirkope válasza Duree (#14587) üzenetére


sirkope
tag

NBOOKSZERVÍZ, Budapest, Teréz körút, asszem volt ott is fél év gari, de ez már vagy két éve volt.

Compaq Presario CQ62-a60SH notebook.

Te mennyiért tudnál chippet cserélni?

(#14589) Ciccuka válasza sirkope (#14588) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ha egyszer szakszerűtlenül javítják utána már nehéz lesz csodát tenni.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#14590) NEMO1968 válasza sirkope (#14584) üzenetére


NEMO1968
őstag

Igen, akkor nem linkelem, ha nem :K :)

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#14591) sirkope


sirkope
tag

Akkor Duree vagy KillHates kollégával visszatérek az ügyre Augusztusban. Az ehavi büdzsébe már nem tudom beszuszakolni.

[ Szerkesztve ]

(#14592) morbias2


morbias2
aktív tag

Hali!

Valaki tud abban segíteni, hogy a laptopom kijelzője vibrál/ugrál random az mitől lehet? Nem régi a lapos és nem értem mi lehet az oka.
Köszi.
üdv
m2

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#14593) Ciccuka válasza morbias2 (#14592) üzenetére


Ciccuka
veterán

Inverterhiba is lehetséges vagy szalagkábel vagy háttérvilágítás probléma.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#14594) morbias2 válasza Ciccuka (#14593) üzenetére


morbias2
aktív tag

Nem értem, mert volt párszor, hogy függőlegesen becsíkozódott az egész kijelző! Futtattam külön progikat meg letiltottam felváltva a vga-at a gépbe, de sem a teszt semmi más hibát nem írt a vga-k ra. Gari van rá, de külföldön vagyok és nem tudom, hogy itt is elvihetem-e szervizbe... hmmm
köszi a segítséget... :)

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#14595) Duree válasza morbias2 (#14592) üzenetére


Duree
veterán

Ha garos akkor ne tétovázz vidd a szervízbe.Ez bizony kijelzö hiba, az elektronika gondban van idönként.

duree54

(#14596) Duree válasza sirkope (#14588) üzenetére


Duree
veterán

Az a baj hogy nem gazdaságos már ennek a gépnek a javítása szerintem. Ha számla nélkül is mehet akkor 25- ezer környékén megcsinálom neked.

duree54

(#14597) morbias2 válasza Duree (#14595) üzenetére


morbias2
aktív tag

Szerintem rákötöm tv-re és megnézem, hogy ott mi a helyzet, csak kábelem nincs :S Az a gondom, hogy itt kint laptop nélkül nem igazán tudok meglenni és nem tudom mennyi idő lehet itt még megnézik. Remélem nem megy tönkre hamar ez a hiba miatt.
Köszi szépen.

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#14598) Duree válasza morbias2 (#14597) üzenetére


Duree
veterán

Milyen notebookod van?

duree54

(#14599) morbias2 válasza Duree (#14598) üzenetére


morbias2
aktív tag

Lenovo Y50

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#14600) lalubalazs


lalubalazs
újonc

Sziasztok. Asus laptopomon szoktunk filmet nézni, rákötjük a tv-re HDMI kábellel. Miért lehet az, hogy 10 perc után elmegy a kép, de csak akkor ha rá van kötve. A film megy tovább, megmozdítom az egeret és vissza is jön a kép. Energiagazdálkodás és egyéb menüpontokat is megnéztem már, a hűtéssel sem lehet baj. Köszi a válaszokat!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.