Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#14201) mezis válasza Serpenthelm (#14199) üzenetére


mezis
nagyúr

Ahogy _Berci_ írta, a un. hőcsöves hűtés van a laptopokban. Ez úgy mőködi, mint régen az abszorpciós hűtőszekrény működött. Amíg el nem szökött a rendszerből a gáz.
Ha gáz nincs, akkor gáz van. :DDD

mezis

(#14202) raziel01


raziel01
veterán

Sziasztok

Meghalt a notiban a hűtő. Találtam egy ugyan olyat:
[link]

BS451205H-04

Mennyire szabványosak ezek? Másfajta nem rakható bele ami esetleg olcsóbb? 4 éves a laptop, nem vennék ennyiért ha nem muszáj. Meg nem is tudom postázzák-e innen.

(#14203) NEMO1968 válasza raziel01 (#14202) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Semennyire nem szabványosak.
Sokszor egy márkán belül a szériák között vannak eltérések.
A legbiztosabb,ha típus szerint keresed a ventit,vagy egy komolyabb szervizzel beszélsz,ők lehet hogy tudnak alternatívát.
Pl. HP pavilion 6 -ba jó a DELL Inspiron XXXX ventillátora.
Más kérdés,hogy árban lehet hogy rosszabbul jössz ki.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#14204) raziel01 válasza NEMO1968 (#14203) üzenetére


raziel01
veterán

Szia

Köszi.
Arról mit gondolsz hogy 2-3k-ért venni egy hűtőpadot és azon használnánk a laptopot? Csak net meg youtube.

(#14205) mezis válasza raziel01 (#14204) üzenetére


mezis
nagyúr

Kevés lesz a hűtőpad. (Télen, Szibériában, szabadban talán elég lenne. :DDD )A processzortól meg az alaplap vezérlőjétől igen sok hőt kell elvezetni. Erre való az a vörösréz tömeg, de azt is kell gyorsan hűteni. Arra meg a hőcsöves hőelvezető kell.
(Nézd meg katalógusban mennyi hőt termel a processzorod.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#14206) _Berci_ válasza raziel01 (#14202) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Szia

Jól értem, h 1.500,- Ft-on gondolkozol? :DD

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#14207) spyduck válasza Serpenthelm (#14197) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ez sztem Lenovo-s fjúcsör. Inkább a TurboBoost leszabályzása mintsem a Throtling.
Futass kérlek egy Aida64-et és mellette a HWinfo-t mint én így, megnézzük: [link] Neked elég csak az Aida64 mindent bepipálva terhelve és a HWinfo.

(#14208) raziel01 válasza _Berci_ (#14206) üzenetére


raziel01
veterán

Edigitalnál ingyen postával van hűtőpad 2k körül.

Viszont a belső hűtő postával együtt a linkelt oldalról 5700 Ft lenne. Tervben van 1-2 hónap múlva új laptop de addig is jó lenne használni minimális pénzbefektetéssel. De ha azt mondjátok nincs más megoldás akkor az lesz, hogy megrendelem 5700-ért. :R

Sejtettem egyébként hogy a hűtőpad kevés lesz de mondom az a tuti ha kérdezek.

(#14209) _Berci_ válasza raziel01 (#14208) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Figy, ha cseréled a ventit akkor még 1 ideig kihúzza a gép...

2 lehetőség van:
A opció:
Költök most 5,7k-t!
Majd 1 hónap múlva körbe kérdezek haver, ismerős körökbe nem-e kell vkinek jó áron gép?
(költöttem 1 gépre anno 17k-t s eltoltam 60é)
Megveszi, örül, boldog, jó áron jutott 1 géphez, Te is örülsz, mert vagy annyival kevésbé érzed meg, vagy 1 picit jobb gépet vehetsz, vagy akár giftnek is lehet dobni :)

B opció:
Megveszed a hűtőpadod 2k ért majd az új gépnél is alkalmazod, ha már megvettem akkor használom is alapon, de lesz egy géped ami "használhatatlan" mivel a eladás után egyből alkatrész cserére szorul!
Illetve, ha a mostani géppel tovább adod a hűtőpadot akkor is szólni illik, h hűtő rendszer csere elkélne, így máris kevesebbet ér, és nem bizti, h csak 5,7K val :D

[ Szerkesztve ]

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#14210) Serpenthelm válasza spyduck (#14207) üzenetére


Serpenthelm
csendes tag

Megvannak a programok (legalábbis letöltöttem :D ) az Aida-t ismerem, a másikat viszont nem használtam még. El tudod mondani, hogy pontosan hogyan csináljam meg, és ha megcsinálom, akkor mit nézzek, vagy milyen formában mentsem el?

Köszönöm a segítséget :)

(#14211) _Berci_ válasza Serpenthelm (#14210) üzenetére


_Berci_
aktív tag

1. Elindítod a HWinfo-t Sensors-only pipa s run
2. Start Aida64 madj system stability test
3. Bal oldalt minden pipálva, s alul start gomb :)
4. Menjen egy ideig utána, úgy, h mind a (2 progi látszik) küldesz ide, 1 printscreen-t :)

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#14212) Serpenthelm válasza _Berci_ (#14211) üzenetére


Serpenthelm
csendes tag

Köszönöm, talán sikerült :)
[link]

(#14213) spyduck válasza Serpenthelm (#14212) üzenetére


spyduck
nagyúr

Lekapcsolja a Turboboost- ot. Sztem ezzel semmi gond nincs. G580 a laptop? Elvileg van vmi kezelo szoftvere. Fel van rakva egyaltalan?

(#14214) Serpenthelm válasza spyduck (#14213) üzenetére


Serpenthelm
csendes tag

G510, és fenn van a gyári Lenovo energy management, a mérés alatt teljesítménycentrikus beállításon volt. Ha erre van állítva alaphelyzetben végig megy a turboboost, terhelésnél meg ez lesz belőle.

(#14215) spyduck válasza Serpenthelm (#14214) üzenetére


spyduck
nagyúr

Milyen OS van a gépeden?

(#14216) NEMO1968 válasza raziel01 (#14202) üzenetére


NEMO1968
őstag

Már írták előttem,de megerősítem,kevés lesz,ha csak hűtőpadot veszel.
Osztom kolléga véleményét, 1500- 2000 Ft-on gondolkozol.
Ha annyira nem szeretnél sokat költeni a gépre,próbálj meg inkább bontott ventit keresni.
Olyat lehet hogy kapsz már 2000 ért.
Más kérdés,hogy esetleg fél év múlva kinyiffan, akkor keresel másikat szintén 2000 -ért,aztán az is kipurcan.
Kiadtad egy év alatt a 4000-et,az új 4500,és akár 3 évig is elketyeghet,ráadásul még gari is van.
Na mikor jártál jobban?

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#14217) Serpenthelm válasza spyduck (#14215) üzenetére


Serpenthelm
csendes tag

Windows 10 Education

(#14218) spyduck válasza Serpenthelm (#14217) üzenetére


spyduck
nagyúr

Szerintem ne foglalkozz vele és örülj, h a 2,5GHz-et tudja tartani. Amíg nem látsz ilyet, addig nincs gond: [link] - Ez egy 330.00Ft-os gépnek a hűtése, de most néztem egy 400k-s gépet ami itthon van, annak még rosszabb. Persze ezekben jóval több erő van. A Turbo-nak amúgy se az a szerepe, hogy sokáig tartsa az órajelet egy ilyen gépnél. Azt ilyen pár másodperces számításokra találták ki. Nyilván aki éjjel nappal renderel és CPU igényes feladatokat hajít végre szüksége van rá, de nem is annyiba kerül mint egy G580 ;)

(#14219) megema


megema
őstag

Sziasztok!

Kontakthibás IDE csatlakozónál hogy lehet kideríteni, hogy melyik érintkező a ludas? Az alaplapra forrasztott végük ránézésre rendben van. Ha nincs becsavarozva a HDD (lóg), akkor jól érintkezik, becsavarozva viszont rosszul ismeri fel a gép. Egyes S.M.A.R.T. értékek jók, mások nem. Fujitsu helyett is Gokiusut ír. Bootolni nem lehet róla. Maga a HDD jó.

[ Szerkesztve ]

(#14220) Serpenthelm válasza spyduck (#14218) üzenetére


Serpenthelm
csendes tag

Rendben, köszönöm a segítséget, annak mondjuk örülök, ha nincs nagy gond :D

Amúgy más kérdés, félig idevág: Megéri SSD-t tenni laptopba, és mondjuk az optikai meghajtó helyére tenni a sima HDD-t, vagy felejtős, mert annyit nem fog rajta gyorsítani?

(#14221) spyduck válasza Serpenthelm (#14220) üzenetére


spyduck
nagyúr

⁃ kevésbé melegszik a háttértár
⁃ nincs rezonancia
⁃ a mozgó alkatrészek hiánya miatt kisebb a meghibásodás esélye
⁃ kisebb energiafogyasztás = nagyobb akkumulátoros üzemidő
⁃ a HDD maximális 150 folyamatához képest az SSD akár 100.000 folyamatot is el tud végezni egyszerre
⁃ a HDD 17ms-os válaszidejéhez képest az SSD 0,01ms alatt reagál így szinte semmire nem kell várnunk.

Trabantból Ferrariba :) CPU igényes feladatoknál nem lesz sebességnövekedés, viszont az összes többinél 5x gyorsabb lesz minden.

(#14222) megema válasza megema (#14219) üzenetére


megema
őstag

Közben jobban megnéztem. Úgy látszik, hogy az egyik lyukban szétgyilkolták az érintkezőt, az lesz a gond.

(#14223) Serpenthelm válasza spyduck (#14221) üzenetére


Serpenthelm
csendes tag

Értem. :)
És mit javasolsz, ha váltok, hogy a régi HDD-nek (adatoknak) egy külső USB-n működő dokkolót vegyek, vagy inkább az optikai meghajtó helyére építsem be ilyen "hdd-caddy"-vel?

(#14224) _Berci_ válasza Serpenthelm (#14223) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Hi

Szerintem kb tök mind1 :)

Ha optibay-t használsz akkor bármikor ott van a HDD
Ha usb-s akkor meg a kezedbe van, s ha használni akarod rá kell dugni.

Úgy összegezném, hogy ha az SSD-n minden elfér ami kell a mindennapokban akkor USB-s ház, ha nem akkor keretecske :) (nincs terhelve annyit a hdd, csökken a fogyasztása a gépnek)

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#14225) mezis válasza megema (#14219) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Át kell forrasztani mind a 40-et. (Csatlakoztatott kábellel.)
Másik kábellel próbáltad ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#14226) megema válasza mezis (#14225) üzenetére


megema
őstag

Tudom, már jön a donor. Csatlakoztatott / másik kábel alatt mit értesz? Az alaplapra van csavarozva + forrasztva a műanyag csatlakozó.

(#14227) mezis válasza megema (#14226) üzenetére


mezis
nagyúr

Akkor egy másik laposban, vagy átalakítóval. (Nem biztos, hogy ez a megfelelő.)

mezis

(#14228) megema válasza mezis (#14227) üzenetére


megema
őstag

Nem igazán értem, hogy miért lenne ilyenre szükségem. Szerintem valamit félreértettél.

A HDD biztosan jó, a noti csatlakozójában meg szét van gyilkolva egy érintkező, ahogy írtam utólag. Szóval megvan a hiba oka. A lógatós megoldás nálam nem működött, de az előző tulajnál igen.

(#14229) HF77


HF77
senior tag

üdv
segítsetek légyszi...
reggel bekapcsoltam a gépem (Hp 8460p) és fekete képernyő...elindul,felpörög meg minden de kép nincs!!
bal alsó sarokban ez van írva: Press the ESC key for startup Menu illetve a Hp logó középen megjelenik!
semmilyen bill nem reagál...este még flottul ment!
mi lehet a gond??
köszi aki tud segíteni!!

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#14230) mezis válasza HF77 (#14229) üzenetére


mezis
nagyúr

Akku ki, fél óra múlva vissza.
(Ha ettől nem gyógyult meg, az alaplapi elemet ellenőrizd.)

mezis

(#14231) tserrof77 válasza HF77 (#14229) üzenetére


tserrof77
senior tag

HDD-t vedd ki, akkor továbblép?

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#14232) Peczek


Peczek
aktív tag

Üdv mindenkinek,
adott egy HP 6930p, gépelés közben gyakran "elenged a kurzor", azaz a mondat vagy a szó közepén abbahagyja a beírást, és megint oda kell klikkleni, hogy folytathassad. Az egész ablakot elengedi, felül a windows ablak teteje kékről szürkére vált,

Ez billentyűzet hiba lehet vagy valami egyéb ?
Kb. egy 4-5 hónapja cseréltem benne billentyűzetet, és az új beépített példány már valami kínai utángyártott volt, lehet ez az oka ? A billentyűzet szerintem nem hibás, ezt csinálja külső billentyűzettel is.

(#14233) tserrof77 válasza Peczek (#14232) üzenetére


tserrof77
senior tag

Először a tapipadra gyanakodtam volna, hogy hozzáérsz, és az ugrasztja ki, de ha külső billentyűzettel is csinálja, akkor az kizárható... Vírusvédelem? Egy MBAM-ot futtass le...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#14234) Petiapó


Petiapó
tag

Sziasztok!

Van egy Acer 5738G laptopom. Nem sok olyan dolog van rajta ami még működik, és most még jött egy újabb betegsége.

Egészen pontosan az a jelenség, hogy bekapcsoláskor elkezd ki-, bekapcsolni a töltés folyamatosan (másodpercenként akár többször is), majd szépen lassan, durván 2-3 perc alatt egyre hosszabb ideig marad úgy a töltésjelzés, végül helyreáll, és akár 2 napig is megy folyamatosan bármilyen "szakadás" nélkül.
Próbáltam akku nélkül, bekapcsolni se lehet. Még egy fél másodpercet se megy a gép. Szóval amíg helyreáll a töltés, az akksival hidalja át az időt.

Ez valószínűleg a töltésvezérlő hibája lehet?
Valamint szerintetek hogy készüljek idővel, mennyit mehet még el így, míg teljesen kileheli a lelkét?

(előbb utóbb cserés lesz, mert például, ha kettőnél több USB portot használnék, már egyiket se látja, kettőt még igen, DVD is ki lett kapva belőle, a videókártya is makacskodik néha, az akksi is már csak 20-30 perces, és nagyon melegszik is a masina)

...az ember akkor a legveszélyesebb, ha kétség nélkül elhiszi, hogy igaza van...

(#14235) Peczek válasza tserrof77 (#14233) üzenetére


Peczek
aktív tag

Köszi,

önmagában az lehetséges, hogy a tapipad szarakodik, ez elvileg a külső billentyűzettel ismegtörténhet.

A vírusírtást és az Anti-Malware-t megcsináltam, sehol semmi.

(#14236) _Berci_ válasza Petiapó (#14234) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Szia

ÓÓÓ 1ik ismerősömnél van ebből egy még hibátlanul működő példánya, ami anno még az enyém volt, a "bajok" akkor kezdődtek Nála miután pár éve már nála volt :)
(Bill csere volt sör miatt :DD, meg 1× LCD kábelt kellet cserélni, de semmi több)

Szerintem a töltés vezérlő és az aksi is rosszalkodik :(

Mennyit adok még a gépnek?
Elkezdenék minél jobban spórolni, mert lehet, h 5 perc s nyekk, de kibírhat még pár évet is :)

[ Szerkesztve ]

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#14237) HF77 válasza mezis (#14230) üzenetére


HF77
senior tag

Akkut kivettem,vissza raktam,de semmi...
Alaplapi elemet vegyem ki,aztan vissza...? Vagy ha arra gondolsz,hogy lemerult,akkor egy cserevel derul csak ki a bibi...nemde! Az meg jelenleg nincs keznel..

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#14238) HF77 válasza tserrof77 (#14231) üzenetére


HF77
senior tag

Nem sajna...

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#14239) mezis válasza HF77 (#14237) üzenetére


mezis
nagyúr

Alaplapi elem: 3V szokott lenni. Mérni kell. DVM.

mezis

(#14240) HF77 válasza mezis (#14239) üzenetére


HF77
senior tag

megoldódott....
be volt dugva egy usb-s bluetooth....amint kihúztam ok lett minden!!
valamit nagyon összekavart... :))

azért köszi a segítséget :R

üdv

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#14241) Petiapó válasza _Berci_ (#14236) üzenetére


Petiapó
tag

Személy szerint én meg vagyok vele elégedve. Nagyon szeretem ezt a kis masinát. 2009ben vettem, és már rögtön utána kapott +2GB RAM-ot, majd 3 évesen egy SSD-t amitől szinte megtáltosodott, és az üzemidő is jelentősen nőtt). Sajna az idő vasfogai kíméletlenek. Pl.: a DVD íróját egyetlen egyszer használtam, aztán évekkel később mikor megint kellett volna már hiába, viszont sokat jártam külföldre, így kikaptam belőle, és annyival is könnyebb volt vinni. A mai világban már különben sem látom értelmét.

Köszi a választ. Akkor lehet összetákolok egy egyszerűbb asztalit (a régi romjaira). Nincs is már szükségem a mobilitásra. Egy éve ki se vittem a lakásból. :)

Üdv: Petiapo

...az ember akkor a legveszélyesebb, ha kétség nélkül elhiszi, hogy igaza van...

(#14242) _Berci_ válasza Petiapó (#14241) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Egyet értek veled, nem rossz kis noti, csak nekem már SSD-vel lassú volt, azé cseréltem egy erősebb vasra :)
DVD őőő mi is az? Ja már tudom amit kiveszel vásárlás után s helyére teszed a HDD-t és merevlemez helyére az ssd-t :DD

Tápra nagyon figyelj!! kb mindenen lehet spórolni, de a Tápon TILOS!

[ Szerkesztve ]

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#14243) mazza


mazza
tag

Toshiba NB100 laptopnál - egyik napról a másikra - néhány billentyűgomb nem működik, pl: 'A', 'backspace', 'fn'. De ugyanabban a sorban az 'S' már működik.
Próbáltam külső billentyűzettel(ami jó) az eszközkezelőben törölni, semmi.
Mini windows XP pendriveról futtatva, ott sem jó.

[ Szerkesztve ]

(#14244) Dell XPS válasza mazza (#14243) üzenetére


Dell XPS
veterán

Billentyűzet hiba (csere), ha külsővel hibátlan.

Üdv, Dell XPS

(#14245) _Berci_ válasza mazza (#14243) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Esetleg meglehet próbálni csere előtt, h kihúzod a billentyűzetet, megtakarítod a csatit és vissza :)

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#14246) Pandimakaay


Pandimakaay
tag

Sziasztok, van egy dell 3537 laptopom, olyan hibával vittem szervizbe, hogy sokszor( naponta akár 4-5 db) kékhalált produkált vga driverre hivatkozva. Mellékesként foltosodott a kijelző és nem mindig töltött már az adapter így ezeket is beírtam, amiket szó nélkül cseréltek is. Néztem is a szervizfigyelőn, ugyanazokat a teszteket tolták végig mint én itthon, és azok alatt nálam se mutatott semmi hibát. Tökéletesnek ítélve a laptop állapotát. Tudni kell, hogy előtte volt egy win reinstall, mert hátha megoldja majd a problémát. Most olyan címszóval, hogy más hardveres hibája nincs, viszont javasolt a win10 újratelepítése mert, hgoy próbaverzió... Meg hogy a friss driverekkel dell.com oldaláról telepítsem a dolgokat... szinte tudtam, hgoy ez lesz... va ne esetleg vmi ötletetek? találkoztatok ilyennel? Amit még észrevettem, hogy sokszor mozdításkor jött elő, összecsuktam, átviszem másik szobába, kinyit és utána... lehet olyan dolog, hogy elmozdult vmi?

Válaszotokat előre is köszönöm.

Pandi

(#14247) _Berci_ válasza Pandimakaay (#14246) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Hy

Én megpróbálnék egy win8.1-et, illetve régebbi drivereket is :)

Mivel lett tesztelve?

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#14248) Pandimakaay válasza _Berci_ (#14247) üzenetére


Pandimakaay
tag

ugye memtest 86, meg a dellnek van egy beépített és abban, de ott nálam se talált semmit, vagyis ezeket vezették fel az adatlapra, de nem hinném többet csináltak volna. volt fenn alapdriver, ugye amit a win rak fel, majd frissítettem. azzal is csinálta

(#14249) _Berci_ válasza Pandimakaay (#14248) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Ha VGA hiba van akkor a memtest nem sokat ér :)
A Dell saját tesztje a vga-t nem nagyon hajtja meg :)

Tippre javasolt egy 3dmark 2-3 teszt végig futtatása, hogy jól "megizzadjon" a kártya, majd a kapott pontot vesd össze hasonló konfigokkal :)

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#14250) Pandimakaay válasza _Berci_ (#14249) üzenetére


Pandimakaay
tag

auuuuu és hol látok ezekre eredményt? :D

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.