Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#14501) playmore


playmore
csendes tag

Bocsánatot kérek mindenkitől akit a gondommal terheltem az utóbbi napokban. Teljesen lemerítettem az akkumulátort és azóta hibátlanul tölti a gép. Írtam egy levelet az üzletnek is. Nagyon sajnálom.

(#14502) Ciccuka válasza playmore (#14501) üzenetére


Ciccuka
veterán

Akkor kalibrációs probléma volt. De ez szerintem a kézikönyvében is benne van, hogy kb. 5. töltés/lemerítés után áll be az akkumulátor.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#14503) II.Démonlord


II.Démonlord
tag

sziasztok

Adott egy Acer Aspire 5101 gép. Bekapcsoláskor viszont nincs kép, külsö monitorra kötve sem. A ventilátor és a merevlemez viszont felpörög, de szerintem a Win sem töltődik be rajta (néhány perc várakozás után Alt+F4 és Enter, de nem kapcsol ki).
Próbáltam, hogy kiveszem a RAMokat, illetve csak aksiról vagy anélkül indítani, de semmi

(#14504) Ciccuka válasza II.Démonlord (#14503) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ha kiveszed a ramokat, akkor csipog?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#14505) II.Démonlord válasza Ciccuka (#14504) üzenetére


II.Démonlord
tag

nem

(#14506) Ciccuka válasza II.Démonlord (#14505) üzenetére


Ciccuka
veterán

Akkor nagy valószínűséggel az alaplap hibásodhatott meg.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#14507) panses


panses
aktív tag

Sziasztok!
Bedobom a kérdést ide is.

Vettem egy Lenovo Z51-70-es notit, és bedobtam a régi OCZ Vertex 450-em a HDD helyére. Tökéletesen teszi a dolgát. Viszont, persze, hogy megszívtam a HDD-ODD átalakítóba tett saját vinyójával... :W
Amit észrevettem, hogy nagyon hamar kikapcsolja a keretben lévő vinyót induláskor. Illetve teljesen random módon, egyszer látja a gép egyszer nem. Silverstone TS08-as beépítőkeretet vettem.

Egy drágább, esetleg kapcsolóval ellátott kerettel vajon működne rendesen?

20 éve mozgok Pc vonalon, ez az első notim! Gondoltam egy ilyen kis huncutság nem foghat ki rajtam! Pedig DE!
:R

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#14508) _Berci_ válasza panses (#14507) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Hali

Energia gazdálkodást nézted? :D

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#14509) Ciccuka válasza panses (#14507) üzenetére


Ciccuka
veterán

Bios-ban is nézz körül!

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#14510) panses válasza _Berci_ (#14508) üzenetére


panses
aktív tag

Olyankor a bios sem látja a nyavalyást!

[ Szerkesztve ]

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#14511) Ciccuka válasza panses (#14510) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ha van rá lehetőséged, akkor másik kerettel is próbáld meg. Vagy állíts be a Bios-ban késleltetést, mert az SSD miatt lehet gyorsabban lép tovább és nincs ideje felpörögni időben.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#14512) panses válasza Ciccuka (#14511) üzenetére


panses
aktív tag

Ebben a Biosban nem lehet ilyen komolyakat állítani. Másik keretem nincs, de átraktam az öreg asus notiba és csuklás nélkül működött az ami itt nem tökéletes. Ez valami allergia lesz... :)

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#14513) megema


megema
őstag

Sziasztok!

Van valami mód az akku kalibrálásra? 86%-nál tovább nem tölt, fél nap töltés után elkezd villogni a töltő LED. Nem akarja megtanulni a tényleges kapacitását.

Töltés-lemerítés nem használ, BIOS-ban lévő kalibrálás opció sem igazán. Egyáltalán az ilyen BIOS-os lehetőség különbözik valamiben egy teljes töltés-lemerítés művelettől? Volt már olyan Asus gépem, aminél helyrehozta az akkut.

A gép másik akkuval nem csinálja ezt (mindkettő gyári).

[ Szerkesztve ]

(#14514) Ciccuka válasza megema (#14513) üzenetére


Ciccuka
veterán

Lehet, hogy az az akkumulátor vezérlőáramköre meghibásodott. Próbáld meg csökkentett módban teljesen lemeríteni és utána teljesen felölteni (a folyamatok végén szedd ki és rakd vissza az akkut). Egyébként a töltő gyári (érdemes lenne lehet arra is multiméterrel azért)?

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#14515) dejvid8


dejvid8
őstag

Sziasztok.
A billentyűzettel lenne problémám, a gép egy Asus Zenbook UX32VD, Win10 Pro op. rendszer.
Az imént vettem észre Fifázás közben, hogy a W gomb nem minden esetben akar működni. Megpróbálom elmagyarázi a helyzetet: Szóval vezetem a játékban a labdát az egyik irányba, ezek a gombok vannak lenyomva: JOBBRA nyíl, LE nyíl, Space(sprint), és nyomnám a W-t (indítás), de nem reagál semmit. DE, ha a másik irányba megyek, vagyis: BALRA nyíl, LE nyíl, Space, és itt ha nyomom a W-t, tudok passzolni, vagyis úgy működik ahogy kell.
Először azt hittem hogy a játékban van valami gond, de nem. Kicsit utánanéztem, és letöltöttem egy Keyboard Test nevű programot, és valóban - ha ott is próbálom a játékban használt gombkombinációkat, vagyis a Jobbra, le , space, W gombokat egyszerre, akkor a W nem reagál. A másik esetben, vagyis Bal , le, space, itt már reagál a W.
kipróbáltam az előző laptopomon, ott működik a W mindkét irányban(azért nem is volt gondom azon a Fifával).
Ott pl. az E gomb nem működik két irányban, a Zenbookon pedig igen.
Kérdés: mit lehet kezdeni ezzel? Vagy ez minek a hibája? Próbáltam letörölni a drivert, újra feltelepíteni, de semmi. Meg ahogy láttam, a Zenbooknál az eszközkezelőben a Billentyűzet "PC/AT kibővített PS/2 billentyűzet (101/102 gombos) , míg a másik laptopomnál "Szabványos PS/2 billentyűzet.
Esetleg nem lehet ezt átcserélni valahogy?
Van erre megoldás, vagy muszáj ahhoz folyamodnom , hogy átállítsam a billentyűt a játékban? (nagyon nem szeretném ,mivel így szoktam meg már 15 éve)
Remélem érthetően írtam le a dolgokat, eléggé komplikált . :(((
Nagyon megköszönném a válaszokat!

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#14516) s_elf


s_elf
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni.
Kaptam egy Compaq HP nc2400 laptopot.
Nincs benne 1,8" winyó, ezért vettem bele egy SATA III. Hyperx 120GB SSD-t. Mivel az SSD- csak a CD/DVD meghajtó helyére lehetett beépíteni, ezért egy keretben beépítettem. Az SSD a helyén, de hiába indítom ujra nem ismeri fel. Elolvastam az alábbi cikket, de amit említ a BIOS beállításokban, a saját gépemen nem találom.
Itt a cikk:
http://logout.hu/cikk/hp_nc2400_subnoti_ujjaszuletese/bevezetes_konfiguracio.html

Tudna valaki segíteni, hogy életet leheljek a laptopba.

Üdv. Joe

Joe

(#14517) cof


cof
veterán

Hello.

Van egy ASus k50ab notebookom kb. 2 éve, windows 7-el használtam eddig egyik este lekapcsoltam, másnap be és ez a hibaüzenet fogadott "Stop 0x000000A5 the ACPI BIOS in the system is not fully compliant with the ACPI specification" kékhalál. Elég régi volt már a rendszer betudtam annak, hogy összeomlott és telepíteni szerettem volna usb-ről szokásosan már többször sikerrel de a logonál ugyanez a hiba fogadott. Itt már gyanús volt a dolog ezért utnáaolvastam a hibakódnak de eddig nem jártam siekrrel, cseréltem már hdd-t, kipucoltam a gépet, memtestet futtattam, biost legújabbra frissítettem, de nem hajlandó feltelepülni a win 7 majd megpróbáltam a 8.1-et is az is újraindul. Most egy linuxot tettem fel, hogy legalább internetezni tudjunk ha mást nem is. Azt tudni kell, hogy a windows mikor jó volt jelezte, hogy a windows szoftverem nem eredeti én arra tudok már csak gondolni, hogy microsofték belepiszkáltak az alaplapba, mert nem értem ha eddig többször sem volt gondom vele most mi a probléma. Köszi a segítséget.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#14518) wilderten


wilderten
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Dell N5110 laptopom, melyen évekig jól/hibátlanul futott a Win7 operációs rendszer. Most frissítettem Win10-re és ezzel együtt egy hiba is jelentkezett, ami nagyon idegesítő: az asztal és a tálca 1-2 percenként (szerintem) lefagy egy pillanatra, majd mintha megnyomnád a frissítés gombot (tölt egy kicsit), újra helyre áll. Mindemellett bezár pár ablakot is. Az általam telepített és éppen futtatott programokat nem, csak a megnyitott mappákat, intézőt.
Volt olyan hiba is, hogy teljesen lefagyott az asztal és sötét lett a képernyő, csak a kurzort lehetett látni. Az újraindítás segített csak.
Pár drivert telepítettem, de eddig nem sikerült megoldanom a problémát.
Nagyon jó lenne, ha sikerülne ezt a hibát orvosolni, mert elég idegesítő és kibírhatatlan hosszú távon.
Előre is köszönöm!

Üdv:
wilderten

[ Szerkesztve ]

(#14519) JimiGo


JimiGo
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem abban bízva hátha valaki tud ötletet adni.
Egy Samsung notebook került hozzám javításra ami másodpercre pontosan fél óra után kikapcsol.
Az általános dolgokkal már próbálkoztam ram hdd csere reinstall linux.
Minden tesztelve és látszólag ok.
Mit csinál minden alaplap 30 percenként?
Mi lehet a gond?
Válaszokat előre is köszönöm!!! :R

Kérek mindenkit ha értékelni szeretne azt figyelmesen tegye! Ne ítéljenek meg mások rosszul emiatt! THX

(#14520) Francia91 válasza wilderten (#14518) üzenetére


Francia91
veterán

Csinálj tiszta telepítést!
Ha korábbi Win verzióról frissíted le Win10-re, szoktak problémák adódni, legalábbis rengeteg panaszt olvasok erről. Egy tiszta telepítésnél jobb alap nincs! ;)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#14521) NEMO1968 válasza JimiGo (#14519) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Most az ugrott be, ( nem tudom, divat-e még) hogy CPU csere után csináltak ilyet bizonyos gépek, ha nem teljesen volt támogatott a CPU.
Elindult, működött, minden pöpec volt, csak éppen ez után a bizonyos 30 perc után kikapcsolt a gép.
Megoldás nem volt rá.
Ezzel a hibával került be?
Nézz utána, milyen proci volt a gépben gyárilag, és most milyen van benne.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#14522) JimiGo válasza NEMO1968 (#14521) üzenetére


JimiGo
csendes tag

Hali!

Így már minden érthető!
Nagyon sokat segítettél. :R :R :R :R :R
Eddig bárkit kérdeztem csak találgatott mint én is.
Intel pentium matrica van a gép házon és i5 ketyeg most benne. :K
Nyilván sok neki!
Az előző szervizes emberke nem igazán értem hogy adta így vissza. :(

Köszönöm szépen!!! :R

Üdv!
Csaba

Kérek mindenkit ha értékelni szeretne azt figyelmesen tegye! Ne ítéljenek meg mások rosszul emiatt! THX

(#14523) beach head


beach head
senior tag

Sziasztok, a gépem mostanában login után pár perccel lefagy, semmire nem reagál, csak kikapcsolni lehet gombbal. A speedfan nem mutat kiugróan magas hőmérsékletet sem cpu sem hdd sem gpu tekintetében. Noha elég sütősnek érzem tapintásr a hdd- ram területét alul ezután a pár perc használat után is. A vinyót átraktram másik gépbe, bootol róla. 2 ram modul van 2 slotban. Ezeket próbálgatva azt tapasztaltam, hogy a kingston ramom az alsó slotba téve nem bootol a gép, bekapcsoláskor fekete képernyővel megáll, de ha pl a felső slotba teszem a kingstont és az alsoba a hynix modult akkor elindul de lefagy. Illetve több ilyen kombinációt végigpróbálgatva is kifagyás a vége a dolognak. Alaplap hiba lehet? egy pár hete cseréltem procit benne, de ez a hiba csak nem rég jelentkezett. Van ötletetek? Ez egy packard bell easynote tk 81es masina.

(#14524) fnsteam


fnsteam
tag

Sziasztok ! Van egy HP Probook 4545s laptopom és nem veszi fel a töltést , akku nélkül nem kapcsol be , a ledje se világít , semmi reakciója nincs amikor rádugom a töltőt , viszont a gép tökéletesen működik. A töltőre rámértünk , jön belőle a feszültség. A gépi aljzat nem kontaktos, mert eddig tökéletesen működött , a dugalj mozgatására sincs semmi reakciója :(

Erre a hibára szeretnék ötleteket , vagy akár egy hozzáértőt aki megjavítaná !

Előre is köszönöm !!

(#14525) gabyka


gabyka
aktív tag

Sziasztok!

Egy igen érdekes hibába botlottam: Lenovo G580 a win10 x64 telepítése után gyakorlatilag cca 25 percig megy és akkor mintha kikapnám az akksit és a tápkábelt, lekapcsol. Tehát nem szabályosan leáll, hanem csak kikapcsol. Visszakapcs után ugyanez. Nem melegszik sehol (full terheléssel 61-62 fokos), és mindaddig tökéletesen működik mindene. Valami tippetek esetleg akadna?

(#14526) silentxx


silentxx
újonc

Sziasztok. Van egy toshiba satellite l300 laptopom, ma felemeltem bekapcsolt állapotban és elsötétült a kijelző. A háttérben látom halványan a képet. Fénycső vagy inverter probléma lehet?

(#14527) gzeteny


gzeteny
újonc

Sziasztok!Toshiba laptopom semmi értesítés nélkül jelzés nélkül kikapcsol....Ha olyan dolgot cisnálok ami nem nagyon terheli a procit nem történik semmi.Viszont ha jobban terhelem egy idő után elég meleg a procinál és a gép meleg levegőt fúj és 30-45 perc után kikapcsol.Tud valaki tanácsot adni mit kéne tennem
Ha valamit vennem kéne linket is ha lehet! Előre is köszi

(#14528) beach head


beach head
senior tag

Sziasztok, tud valaki Pecsett olyan notebook szervizt ahol helyben javitanak? ( tehat nem pestre kuldik fel)

(#14529) m1lan


m1lan
őstag

Sziasztok! Igaz, Netbookról van szó, de remélem tudtok segíteni.

Egy Acer Aspire One D255 gépről van szó, aminek a fényereje automatikusan nullára csökken. Jobb esetbeb 1-2 percig úgy marad, rosszabb esetben azonnal visszaveszi. Windows 7 és Windows 10 alatt is jelen van ez a probléma, utóbbinál sajnos a csúszka is látható marad, mintha folyamatosan nyomnám lefelé. Hardveres vagy szoftveres eredetű lehet ez a hiba?

Előre is köszönöm! :)

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#14530) JimiGo


JimiGo
csendes tag

Szia gzeteny! Egy egyszerű tisztìtás illetve processzor pasztázás sokat segíthet a problémádon. Keress meg egy hozzáértő személyt de egyébként te is megcsinálhatod. Üdv JimiGo

[ Szerkesztve ]

Kérek mindenkit ha értékelni szeretne azt figyelmesen tegye! Ne ítéljenek meg mások rosszul emiatt! THX

(#14531) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Sziasztok!

Írok ide is, hátha több szem többet lát :) Szóval adott egy Elitebook 8460p, aminek a fedélzáró mechanikáját eltávolíttattam egy szervizben, mivel eltört egy darabja és nem lehetett felnyitni.
Amióta visszajött szervizből a 8460p, nem működik a WiFi és a Bluetooth. Az ezeket ki- bekapcsoló gomb nem reagál, és ez is, illetve a bal alul lévő vezeték nélküli kapcsolatokat jelző fény is konstans sárgán világít. BIOS-ban próbáltam ki be kapcsolni őket, semmi hatás. Fizikailag mindkét modul ép a gépben. Ami érdekes, hogy a Windows eszközkezelő a Bluetooth-t egyáltalán nem, a WiFi-t pedig látja (habár a vezérlőpult>Hálózati kapcsolatok>Adapterbeállításoknál már egyik sincs ott).
Ötlet, hogy mi lehet? Eddig arra jutottam hogy hétfőn visszaviszem a szervizbe, mert nekem úgy tűnik, hogy rosszul kötöttek be valamit.

sweetlou6.wordpress.com

(#14532) ferni


ferni
őstag

Üdv.
Compaq Presario CQ-57 laptopról lenne szó.
Leesett a földre az asztalról, ezek után bejött a Windows, mintha semmi baja nem lenne, majd utána kiírt egy szöveget, hogy Installáld újra a Windowst, ki lett kapcsolva és azóta se indul.
Ilyesmit írt ki
[link]
Illetve
Hard Disk 1 Fault
Hard Disk 1 SMART (301)

Mi lehetne a megoldás? Adatok menthetők róla?
Windows telepítővel ki lehetne javítani újra telepítés nélkül, vagy komolyabb a baj? Ha kell bele venni új HDDt nem gond csak az adatok nem ártanának.

(#14533) mylocky válasza ferni (#14532) üzenetére


mylocky
csendes tag

Az eséstől kapott egy picit a hdd és úgy néz ki újat kell bele vásárolnod. Az adataidat GetDataBack for NTFS nevű progival tanácsolnám, hogy próbáld meg, de minnél többet szenvedteted a vinyót a mostani állapotában, annál nagyobb kárt teszel benne. Ha leszakadt egy fej, akkor viszont felejtős. :(

(#14534) mylocky válasza m1lan (#14529) üzenetére


mylocky
csendes tag

A billentyűzetet próbáld meg leválasztani a gépről. A tetején fogja 3db ilyen rugós tag, azokat ha ovasotan feltolod ki"ugrik" a bill. A szallagkábelt tartó műannyaggal is finoman, mert törik. Ha megszűnik a problémád, akkor ragad vélhetően az FN+bal kurzor nyilad. (vagy amivel a fényerőt állítanád.)

(#14535) mylocky válasza gabyka (#14525) üzenetére


mylocky
csendes tag

A processzor a gyári benne? Tedd vissza a régit. :)

(#14536) Ciccuka válasza ferni (#14532) üzenetére


Ciccuka
veterán

Annak az adatoknak lőttek. Nem szabadott volna bekapcsolnod, hanem egyből adatmentés (pl Kürt Kft.)

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#14537) xcoreman97


xcoreman97
csendes tag

Üdv !

Egyik kedves ismerősömnek van egy Lenovo z51-70 laptopja

-Intel i7 5550U (2.5 ghz) (2 mag , 4 szál)
-Videokártyák : intel 5500 1gb , amd m375 2gb
-Western Digital Blue 1 TB
-8 gb ram ddr3 1600 mhz
-FullHD kijelző
-Win 8.1 Pro x64 With update

Na és az a problémám , hogy pl a LoL játék a kép , hogy is mondjam elmegy utána pár msádoperc múlva
vissza jön a kép , de ezt a Sims 3 al is eljátssza.

Szerintetek mi a gond vele ?
Mert néztem videókat persze nem magyar , hogy ezt azt magas teljesítményre kell beállítani az AMD szoftverében de semmit se segít. Valakinek valami tipp ötlet ?
Meg van egy másik gond , hogy egyes billentyűk nehezen érintkeznek , erősebben kell nyomni a gombokat hogy beadja a gépe a megadott betűt.

Kérem segítsetek. :/ Előre köszönöm a válaszokat. :)

(#14538) mylocky válasza xcoreman97 (#14537) üzenetére


mylocky
csendes tag

Mehet vissza telemax-nak gariba. :)

(#14539) peterr85


peterr85
tag

Sziasztok,

Kollégám lenovo G500-asa megadta magát. Azt mondja úgy kezdődött, hogy nagyon nehezen kapcsolt be a gép, 10-15 perc kellett neki míg elindult, egy idő után pedig már abszolút nem kapcsolt be (plusz infó hogy ha betette az akksit, halk, kattogó hang jött a gépből). Elvitte egy szervizbe ahol azt mondták neki hogy az alaplapnak lőttek. Ebay-ről vadászott egyet, tegnap beszereltem neki. Gép összerak, bekapcs, ééééés, semmi. Led-ek fel sem villannak, töltőről meg sem moccan, ha beteszem az akksit, halk, kattogó hangot ad. lehúztam vinyót, dvd-t, kivettem a ramot, wifi kártyát, de a kattogás akkor is megmarad. Akksi nélkül, töltővel sem indul. Van tippetek, hogy hol lehet a probléma?

Előre is köszi!

(#14540) mylocky válasza peterr85 (#14539) üzenetére


mylocky
csendes tag

Valami zárlatol a lapon, vagy a töltő elektronika vagy a dcdc, de igazából bármi lehet. Ha elküldöd a régi lapot, szívesen ránézek, vagy nézd meg alaposan az összes fetet rajta.

(#14541) peterr85 válasza mylocky (#14540) üzenetére


peterr85
tag

Köszi a választ! :R Ami fura nekem, hogy a 2 lap teljesen ugyanazt a hibajelenséget produkálja (az új lap 100%-os értékelésű ebay eladótól érkezett atombiztos csomagolásban, kb 1.000 adás/vételen van túl a tag), így józan paraszti ésszel máshol keresném a problémát, csak nem tudom hol kéne. Egyébként köszönöm szépen a felajánlást, de van helyben szaki ismerősöm, megnézetem vele, aztán ha nem jut semmire, lehet elküldeném. Más ötletek esetleg? Ha nem a lap(ok) hibája, mi lehet?

(#14542) mylocky válasza peterr85 (#14541) üzenetére


mylocky
csendes tag

Csak egy tipp, de próbáld meg úgy tesztelni a lapot, hogy csak a töltő a lap és az akku, felvillan-e. Volt már olyan kijelzőm, ami nem engedte indulni a gépet, bár ez ritka. Szóval se proci, se ram, kezd egy sima töltő-alaplap kombóval, ha így sem kapcsol be legalább a power led, akkor töltő csere, ha mégúgysem, akkor tuti valami a lappal van.

(#14543) peterr85 válasza mylocky (#14542) üzenetére


peterr85
tag

Kipróbáltam amit írtál, de nem hozott eredményt. Aztán kis fórumozgatás után megpróbáltam azt, hogy kiszedtem az akksit, lehúztam a tápot, és 30mp-ig nyomva tartottam a bekapcs gombot. Láss csodát, utána életre kelt a lap...:) Öröm az ürömben, hogy vagy az lcd kábel, vagy a panel halott, mert kép nincs, csak külső monitorral. Illetve kíváncsi lennék, hogy a másik lap tényleg halott lehet-e, mert ezek után nem vagyok biztos benne..

(#14544) mylocky válasza peterr85 (#14543) üzenetére


mylocky
csendes tag

Írd meg kérlek, mire jutottál. :) Hátha más is hasonlóképp jár.

(#14545) zsiz


zsiz
őstag

Sziasztok!

Van egy régi gépem, Lenovo 3000 N100, amit nemrég sikeresen meglocsoltam egy fél üveg szódával. :W Száradás után - nem akarom elkiabálni, de - úgy tűnik minden működik rajta, kivéve a billentyűzetet. Jelenleg UK kiosztású billentyűzet van benne. Viszont ilyet nem találok jó árban hozzá. Ha veszek egy US kiosztásút, az is fog működni vele?

US olcsón, 1,8k [link]
UK már kétszer annyi és még használt is 3,5k [link]

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#14546) hcs57 válasza zsiz (#14545) üzenetére


hcs57
őstag

Természetesen, ha hozzá való, akkor működik.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#14547) zsiz válasza hcs57 (#14546) üzenetére


zsiz
őstag

Köszi, akkor jól gondoltam. De addig nem akartam rendelni, amíg valaki meg nem erősít :) Laptopot még sosem szereltem.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#14548) hcs57 válasza zsiz (#14547) üzenetére


hcs57
őstag

Keress videót a billentyű szerelésre.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#14549) xcoreman97


xcoreman97
csendes tag

Sziasztok !

Előbb írtam vagyis kb 1-2hete ,hogy van egy Lenovo z51-70 laptop egyik kedves lány ismerősömnek :)

Hardver :
Proci : intel core i7 5500U
Ram : 8 gb ddr3 1600 mhz
Vga : intel 5500 1gb ,amd r9 m375 2gb
Vinyó: WD Bluie 1 TB 5400rpm
15"6 FULLHD matt kijelző.

Rendszer: Windows 8.1 Pro x64 With Update

És az a baj most vele , ha 100% van a fényerő akkor full sötét a kijelző mint ha nincs háttérvilágítás vagy nem tudom. de ha mondjuk 80 % on van akkor normális nem sötét se világos kettő között.
Pedig amikor nálam volt és megvettük akkor volt fényerő maxon rendesen csak újraindításkor levette párszor.
Hiába van aksin vagy áramforrás alatt akkor is ugyanaz a baj.
Mit érdemes ez ellen tenni ?
Egyből garistól elvitettni vagy van valami beállítás nincs mondjuk a biosba ?
De ez miért van ? Pedig alig van felmelegedve a gép.
Vajon ezt kitudják javítani ?
Egy idő után egyre sötétebb lesz a kép?
Köszönöm előre a válaszokat.:)

[ Szerkesztve ]

(#14550) NEMO1968 válasza xcoreman97 (#14549) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Nem ismerem a gépet de tippem van.
Lehet hogy van benne egy kütyü, ami a környezet megvilágításához igazítja a fényerőt,(sötétebb szobában csökkenti pl.)
Ez, ha jól tudom, csak a 100%-ra állított fényerőnél kapcsol be.
Ezt az automatikus fényerőszabályozást kellene kikapcsolnod.
Esetleg az energiagazdálkodásban kellene beállítanod a fényerőt, külön a telepes és a hálózati módot.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.