Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Switch (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-25 10:47:59

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55804) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Switch 2 (találgatós) topik újra megnyílt, hátha nem hiába ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

Hozzászólások

(#21301) dud998 válasza koncsik (#21289) üzenetére


dud998
őstag

Én az eShopból vettem, ott nem töltött le semmi ilyesmit. :DDD

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#21302) Szebi93


Szebi93
csendes tag

Sziasztok minap eszembe jutot hogy nem e foglalkozik valaki magyarositás beültetésével Switch játékokba??? Gondolok itt Final fantasy 7 vagy 9-re :DD :))

(#21303) koncsik válasza Szebi93 (#21302) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Amennyiben nem meríti ki a téma tudnivalókban említett dolgokat... (ezt nehezen tudom elképzelni). Hátha.

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#21304) koncsik válasza djozsi (#21297) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#21305) scyllafren válasza Szebi93 (#21302) üzenetére


scyllafren
senior tag

Tobb sikered lesz, ha a kerdeses jatek(ok) developer csapatanal probalkozol, pl a forumjaikon.

(#21306) g@bo válasza bads1 (#21252) üzenetére


g@bo
nagyúr

Banggod és a fasttech is jó. Amúgy ez pl. jó lenne xbox öné kontrollerhez is?

(#21307) dud998


dud998
őstag

Igaz OFF egy kicsit, de nagyon szórakoztató:
[link]
:DDD :C

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#21308) petymek válasza Szebi93 (#21302) üzenetére


petymek
senior tag

Ha létezik rá PC magyrítás, akkor van esély magyarításra, de csak homebrew keretében.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#21309) Szebi93 válasza petymek (#21308) üzenetére


Szebi93
csendes tag

Sajnos írtam a magyaritó csapatnak nem értenek hozzá így nem lesz....hiába van kész magyaritásuk

(#21310) bads1 válasza g@bo (#21306) üzenetére


bads1
aktív tag

Igen támogatja latest fw-vel, ezt írják a hivatalos oldalon.

Our USB Adapter is compatible with Xbox One S/X Bluetooth controller now. Please upgrade its latest firmware to V1.13.

még nem rendeltem, aliról akartam de ott nem látok paypal fizetési lehetőséget. gearbesten más a csomagolása a cuccnak, nem tudom ez mennyire számít.. Aztán lehet csak a más piac miatt.

[ Szerkesztve ]

(#21311) petymek válasza Szebi93 (#21309) üzenetére


petymek
senior tag

Ha van kész PC magyrítás, akkor, ahogy írtam. A hogyanról is.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#21312) petymek válasza tboldi (#21277) üzenetére


petymek
senior tag

Még mindig nagyon lassú az eszközök, játékos figurák válaszása. Nem tudom ez a rész, egyáltalán gyorsult-e.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#21313) Szebi93 válasza petymek (#21311) üzenetére


Szebi93
csendes tag

Már ha találnék rá megoldást :D homebrew kent.

(#21314) Rony949


Rony949
őstag

Én is behúztam az Ultimate Alliance-et. Ha esetleg valaki lenne kedve rosszfiúkat verni, az szóljon. :)

(#21315) nxswitch


nxswitch
senior tag

És Fire Emblemet ki várja?

Én végül berendeltem gyüjtöit, szeptember közepéig úgy sem lesz más. :)

(#21316) koncsik válasza nxswitch (#21315) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:K +1

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#21317) mike1334


mike1334
veterán

No meg is van a power bank :D
Ami kicsit fura nekem, hogy a power bank 20100 mAh kapacitású, a Switch akksija meg 4310mAh, mégis az van a dobozon, hogy akár 2,5x fel tudom tölteni vele a switchet..most akkor ezt hogy?

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#21318) Shade45 válasza mike1334 (#21317) üzenetére


Shade45
senior tag

Minden powerbank kb 15-20%-os veszteséggel tudja tölteni az eszközöket, a megadott névleges értékhez képest. Általában 3.7V-on adják meg az adott mAh-ás kapacitást, amit ha még alakítani kell pl 5V-ra, akkor újra történik néhány százalék veszteség a feszültség változás miatt.

Így eshet meg az, hogy 20.000 mAh-s külső forrás, csak ~3-szor tud feltölteni egy ~4.300 mAh-s telepet.

[ Szerkesztve ]

(#21319) mike1334 válasza Shade45 (#21318) üzenetére


mike1334
veterán

Még 20% veszteség mellett is majdnem 4x (3,73x) fel kellene töltenie. Mondjuk fura az is, hogy máshogy adják meg a kapacitást egy dedikált eszköz esetén, ami kifejezetten a Switch töltésére való (jó, tud mást is tölteni, de akkor is van rajta egy szép nagy logó...).
Nincs nagy bajom ezzel se, szép teljesítmény, csak fura.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#21320) Baltazár123 válasza mike1334 (#21319) üzenetére


Baltazár123
senior tag

Én egy Venom Power Packot vettem, ami 10e mAh és azzal elméletben 2x fel lehetne tölteni, de gyakorlat is igazolta ezt. A nagyobbik gyerekem nekiállt a Zeldának egy ideje, ami pont alkalmas az akkuk tesztjére. Több szakaszban majdnem 9 órát tudott játszani vele, amikor már csak egész minimális szufla maradt a gépben és semmi a Venomban. Normál géppel 2,5 óra szokott lenni, hasonlóan lefogyasztva. 3 órát teljesen lemerítve se tudta eddig elérni.
Ez alapján kijelenthetem, hogy egy 10e mAh 2x biztosan fel tudja tölteni még egy kicsivel többet is. Folyamatos játék és töltés mellett ment egyébként. Ezt egyszer megengedtem neki, de a végén már sajnáltam a switchet egy ilyen terhelés miatt. Legközelebb le lesz korlátozva a játék idő.
Az igazi teszt az lenne, hogy játszani, teljesen lemeríteni, feltölteni és megint lemeríteni, de egy ilyen teszt nagyon sokáig tartana meg nem is életszerű, hogy a töltés idejére valaki le tudja rakni a switchet.
A te akkudnak tudnia kell a 4x feltöltést. Tartsál esetleg egy Zelda maratont és teljesen feltöltött gép + akku mellett 15 óra játékot tudnia kell összesen.

(#21321) mike1334 válasza Baltazár123 (#21320) üzenetére


mike1334
veterán

Se zelda, se idő ilyen tesztekre :D
Amúgy a 2.5 se gáz, csak furcsa volt, ennyi :)
Igazából, ha hétköznap esténként tudok 1 órát játszani hálózatról történő töltés nélkül, akkor már elégedett vagyok :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#21322) SlayerSub


SlayerSub
tag

Mi ez a mortal update?? 45 percet ír nekem downloadre... Fasza, nem így terveztem az estét...

(#21323) dud998 válasza SlayerSub (#21322) üzenetére


dud998
őstag

Hát hogy? :DDD
Amúgy nekem is update este van: MacOS, IOS, Mortal Kombat. Szerencse, hogy a Game Boy nem. :)

[ Szerkesztve ]

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#21324) nxswitch


nxswitch
senior tag

,,At Nintendo, we take great pride in creating quality products and we are continuously making improvements to them. We are aware of recent reports that some Joy-Con controllers are not responding correctly. We want our consumers to have fun with Nintendo Switch, and if anything falls short of this goal we always encourage them to visit http://support.nintendo.com so we can help.".

Fordítás:

Kedves vásárlók! Észrevettük, hogy egy csoportos per indult ellenünk a hibás joy-conok miatt, ha ön is tapasztalta a hibát, kérjük fáradjon a support oldalunkra, ahol továbbra sem csinálunk semmit a már nem garanciás tönkrement joy-conokkal.

(#21325) ayo válasza nxswitch (#21324) üzenetére


ayo
addikt

bejelenthetnének már egy 2.0-át.

http://jateknaplo.blog.hu

(#21326) dud998 válasza ayo (#21325) üzenetére


dud998
őstag

Amúgy igen. Nem is értem, hogy csak Joy-Conból miért nem adnak ki egy újabb verziót. Akár lehetne ergonómikusabb is a dizájn.

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#21327) Baltazár123 válasza nxswitch (#21324) üzenetére


Baltazár123
senior tag

A switch indulásakor 45 dollárra becsülték a joy con pár előállítási költségét, amiben a mérnöki tervezés is benne volt. Tehát nagyjából dupla áron adják külön tartozékként, igaz annak meg vannak további plusz költségei (doboz, értékesítés költségei). Akárhogy is a külön árult joy conon van bőven hasznuk, abba belefér a gariztatás. A gépen viszont összeségében minimális hasznuk van, szóval a géphez adott joy conok garanciáztatása az egészen biztosan fáj nekik és mindent elkövetnek, hogy minimalizálják azt. A helyi szervíz biztosan nem ingyen dolgozik és elszámol velük.
A Nintendo mindig drágán adta a vasat, de cserébe volt egy kialakult kép róluk, hogy minőséget és alapos mérnöki tervezést és tesztelést kap a magas ár ellenében.
A switch esetében már nagyon észrevehetően lazítottak a minőségi követelményeiken és akkor ezt nagyon szépen és finoman fogalmaztam meg.

(#21328) ldave


ldave
félisten

Biztos, hogy a joyconok esetében jóval gyakoribb a probléma, de azért a más kontrollereknél is előfordul, ezt a videót tegnap csináltam, az egyszer tavaly novemberben már javított PS4 kontrollerem újra elkezdett driftelni, garancia már nincs rá, nem tudom erre mit mondana most a szerviz, ha ismét bevinném. A videóban nem fogom egyik analóg kart sem, a végén, amikor picit hozzáérek, akkor áll meg.

A Slime draws near! Command?

(#21329) dud998 válasza Baltazár123 (#21327) üzenetére


dud998
őstag

Az a baj, hogy nincsennek alternatívák. Ha például lennének más gyártók is akik gyártanának Joy-Cont, és esetleg jobb is lenne.

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#21330) ayo válasza ldave (#21328) üzenetére


ayo
addikt

más eszköz is elromlik, ez szerintem nem kérdés, a gyakoriság viszont már para.

http://jateknaplo.blog.hu

(#21331) ldave válasza ayo (#21330) üzenetére


ldave
félisten

PS4-nél is gyakori probléma, amikor tavaly először volt ilyen és rákerestem, hogy mi lehet, sok hasonló esetbe futottam. A szervizes is úgy vette át, hogy hát igen, a szokásos gond. De persze, arányaiban a joyconok esetében ez gyakrabban előfordulhat.

A Slime draws near! Command?

(#21332) djozsi válasza ldave (#21328) üzenetére


djozsi
senior tag

Épp tegnap nyitott valaki Reseterán egy threadet annak, hogy szerinte a DS4 nagyon silány termék. A válaszadók jóval több, mint egyharmadának volt már valami problémája a DS4 controllerével.

Itt az említett thread:
The DS4's build quality is an absolute disgrace

Nekem 2 kontrolleremmel volt analóg probléma, ahogy fentebb írtam, abból az egyik egy dualshock volt szintén. A másik egy noname gyártmány.

(#21333) Baltazár123 válasza djozsi (#21332) üzenetére


Baltazár123
senior tag

Ha így is van, mit számít egy joy con tulajdonosnak? Kiad 100e a gépért vagy még bosszantóbb, ha külön megvette 20e ft feletti összegért a joy con párt meg az újabb hírek a méregdrága pro kontrollerről is és akkor azzal vígasztalod, hogy de hiszen a ps4 kontrollere is hibás lehet és mindenki nyugodjon le? Furcsa egy logikád van.
A Nintendo is spórolt nagyon a joy conon, van is visszhangja. Ennyi a történet és nehezen hiszem, hogy bárki elfogadná azt a magyarázkodást, hogy XO vagy PS4 kontrollere is meghibásodhat, szóval minden rendben van. Ez inkább szánalmas magyarázkodás, már bocsánat.
Nekem még nincs gondom a joy connal, bár a külön vásárolt párban a jobb oldali már elkezdett kattogni kicsit, abból baj lesz szerintem nemsokára. 23e forintért vettem a párt. Ennyiért elvárható, hogy fél-1 évnél is tovább bírja, úgy gondolom.

(#21334) #09990144


#09990144
törölt tag

Oninaki trailer Egész kellemes zenéje van, kicsit a Fairy Tailt juttatja az eszembe :D

(#21335) ldave válasza Baltazár123 (#21333) üzenetére


ldave
félisten

Félreértesz. Nem védem én a Nintendót, azt majd megteszik az ügyvédeik. Csak arra szerettem volna utalni, hogy ez a joycon dolog most nagyon felkapott, több cikket is olvasni a témában, pedig egyáltalán nem egyedi jelenségről van szó.

A Slime draws near! Command?

(#21336) djozsi válasza Baltazár123 (#21333) üzenetére


djozsi
senior tag

Nem követtem a beszélgetés menetét csak egy itt szereplő OFF kommentre reagáltam OFF kommenttel, nem én vetettem fel a témát, ne velem morogj. Sehol nem állítottam még csak hasonlót se, hogy ettől bárkinek vígasztalódnia kéne vagy hogy ez bármire magyarázat, csak kapcsolódott a fenti hozzászóláshoz.

(#21337) ayo válasza Baltazár123 (#21333) üzenetére


ayo
addikt

szokásos körök, fogadd el hogy ilyen, hiszen eszköz is elromlik vagy az új kedvencem, ha elromlik, akkor vegyél újat, ne legyen már egy joy-con tétel :D

http://jateknaplo.blog.hu

(#21338) djozsi válasza ayo (#21337) üzenetére


djozsi
senior tag

Szerintem erre is tuti van egy homebrew megoldás, az mindenre van! ;-)

(#21339) ldave válasza ayo (#21337) üzenetére


ldave
félisten

Hagyjuk...

A Slime draws near! Command?

(#21340) djozsi válasza ldave (#21339) üzenetére


djozsi
senior tag

Ne akard tőlünk elvenni azt az érzést, hogy nekünk a világon a legrosszabb, ezért mi külön fizetünk, amikor megvesszük a Switchet, emiatt ilyen drága annak ellenére, hogy egy ipari hulladék az egész! :))

(#21341) koncsik válasza djozsi (#21338) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Tessék :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#21342) koncsik válasza mike1334 (#21319) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Mennyi idő alatt töltődött fel ? És mi az a Power Delivery wall charger - spéci USC C bemenetes wall charger kell hozzá ? Kösziiii

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#21343) tboldi válasza koncsik (#21342) üzenetére


tboldi
nagyúr

Gondolom, olyan fali adapter, ami támogatja az USB-C Power Delivery szabványát. :)

(#21344) koncsik válasza tboldi (#21343) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Igen kb, erre jutottam közben én is, köszönöm. :R Akkor ilyen fali adapter is kell hozzá, hogy gyorsan töltődjön... brühühü (egyébként 20 óra+)
illetve a Switch töltője..., ami nekem jól el van dugva :W

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#21345) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Check Out The First Switch Controller With A Headphone Jack

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#21346) Edge válasza l.skywalker (#21345) üzenetére


Edge
veterán

ennek mi értelme? a switchről átmegy a hang a tvre a hdmin keresztül, a tv-t meg bt fülessel használod...
szerk: ja leesett nem dockolt állapotban, kitámasztva okkk :)

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#21347) Joker1977


Joker1977
csendes tag

Tisztelt Fórumozók!Biztosan ezren feltették már a kérdést,de megéri Switch tulajnak lenni?Ahogy olvasom,gond a joycon,gond a kevés memória,nem elég jó az akksi üzemideje...Szeretnék venni egyet,mert nagyon tetszik a cucc,de ennyi probléma egy konzollal azért elrettent.

(#21348) koncsik válasza Joker1977 (#21347) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Minden konzolra vonatkoztatva mondhatom, hogy nem éri meg, rengeteg pénzt elnyelő hobbi.
Nem nyereséges, de ha szeretsz játszani, a játék öröme kárpótol(hat) mindenért. Sajnos ez nem megígérhető...
Tegyük hozzá ezekhez, hogy a képernyő is eláll néha (lsd. ÖF HW problémák).
A PS4-nél is van probléma, melegszik, zajos, kontroller drift, HDMI kiesések -bár ez utóbbit nem írják mostanában, nekem mindig van egy bekacsolás után 2-3 perccel 5-6mp handshake újra... (gondolom az XBOX-nál is vannak problémák, azt nem ismerem).
A felsorolt problémák megoldhatóak ilyen-olyan módon vagy már várható pl. jobb akkuidejű Switch is.

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#21349) tboldi válasza Joker1977 (#21347) üzenetére


tboldi
nagyúr

Üdv!

- Joy-Con: Létező probléma, de talán egy kicsit fel is van fújva. Én nem érzem akkora dealbreakernek, főleg akkor nem, ha teljesen ki akarod használni a konzol nyújtotta lehetőségeket (pl. multiplayer játékok, mint mondjuk a Mario Party), mert akkor úgy is venni fogsz még egy pár Joy-Cont, és ha elromlik az egyik, ott lesz a másik pótnak.
- Memória: A belső tárhelyre, illletve a memória kártyákra gondolsz? Mert az csak a magamfajta, digitálisan gyűjtögető életmódot élőknél probléma. :D
- Aksi: Intenzívebb játékkal 2-3 óra alatt le lehet meríteni, de powerbankkel ki lehet tolni. Amúgy ha vársz még pár hónapot, akkor jön a frissített modell majdnem duplaakkora üzemidővel (legalábbis papíron).

[ Szerkesztve ]

(#21350) ayo válasza Joker1977 (#21347) üzenetére


ayo
addikt

ha van legalább 10 játék ami tetszik, akkor megéri, de számolni kell ezekkel a dolgokkal, ezért érdemes használtan is inkább garis gépet venni. többi probléma az már egyén kérdése, engem az akksi és a tárhely se zavar, mert nem cipelem annyira, dobozosan veszek és digitálisan se szeretnék egyszerre 50 játékkal játszani, a joy-con valós probléma.

http://jateknaplo.blog.hu

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Switch (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.