Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Switch (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-25 10:47:59

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55804) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Switch 2 (találgatós) topik újra megnyílt, hátha nem hiába ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

Hozzászólások

(#21201) mike1334


mike1334
veterán

Amúgy vmelyik cikkben olvastam, hogy Japánban az új "alap" switch a korábbi switch kezdőárával (launch price) fog jönni..van rá esély, hogy megjátsza a nintendo, hogy nem a régi modellt akciózza le, hanem az új árát teszi vissza (hazai viszonylatban) 130e forint körülire?

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#21202) nxswitch válasza mike1334 (#21201) üzenetére


nxswitch
senior tag

Nem Nintendo tette 130-ra az árát, hanem az áruházak, Nintendo ugyan annyiért adta a kezdetektől. Szerintem nem fogják.

(#21203) Peat;) válasza ayo (#21188) üzenetére


Peat;)
veterán

Illetve kevésbé fog melegedni a gép, feltéve ha marad ez a hűtés. Igazából a töltési idők lehet hogy csökkenni fognak, annyi diffit sztem lehet meglépnek, magasabb cpu órajel, de majd kiderül. Réginél is van ilyen lehetőség, de játékonként kell vele tökölni asszem, nem firmware szintű egységes dolog amiből minden profitál. De a gpu marad ugyanaz szerintem is ha javul az akksiidő.

[ Szerkesztve ]

(#21204) erahurka válasza Peat;) (#21203) üzenetére


erahurka
félisten

Nem biztos hogy megléphető rendszer szinten a magasabb órajel, ez ugye nem PC hanem egy konzol, ahol egy procira, akár adott frekvenciára írják a játékokat. Bár a multiplatform címeknél tuti nem szüttyögnek ezzel, de az exkluzívaknál lehet megteszik.

(#21205) mike1334


mike1334
veterán

Ha már plusz aksi idő...egy ilyesmi jó lenne a switchez? Hétköznap nem tudom tölteni hálózatról, de jó lenneesténként is játszani kicsit..illetve hétvégén, ha jobban megszalad a játék, és nem tudom tölteni, akkor használnám játék közben. Vagy csak az Anker switchez fejlesztett cucca ajánlott?

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#21206) krokk válasza mike1334 (#21205) üzenetére


krokk
senior tag

Én is pont ilyesmin gondolkozom, de az Anker márkának van a hivatalos akksija így abban nézelődtem inkább.
Épp akciós pár: [sima] vagy [switch edition]
Annyiban más a switch verzió, hogy játék közben még tölteni is tudja. A többi, csak sleep vagy kikapcsolt állapotban való töltéshez elég.

[ Szerkesztve ]

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#21207) mike1334 válasza krokk (#21206) üzenetére


mike1334
veterán

Azt hittem mind tölti játék közben. Köszi az infót! :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#21208) nxswitch válasza krokk (#21206) üzenetére


nxswitch
senior tag

Én úgy tudom nincs semmi különbség a Switch és sima verzió között. Csak a logó és az ár.

Nekem 13400-as van, sima. Eddig egyszer volt, hogy merült közben, de ez is csak azt jelenti, hogy nagyon lassan merült. Splatoon 2, BotW, Stardew Valley és Toad közben használtam néha, nem volt vele gondom.

(#21209) krokk válasza mike1334 (#21207) üzenetére


krokk
senior tag

Tölteni tölti, csak nem annyira, hogy a töltöttségi szint is növekedjen, max stagnál de inkább csak lassabban csökken a legtöbbnél.
A switch verziónál még más ezközt sem ajánlott rákötni mert speciálisan switchez van kalibrálva.
Nálam nem biztos, hogy megéri ezt a felárat, inkább a sima verziót választanám ankertől amit linkeltem lejjebb.
Meg még elég új a gép és bár sokat használtam már handheld módban, de a gyári töltő még mindig a közelben volt és tudtam használni. Szóval még nem biztos, hogy bele fogok vágni egy hordozható akksi vételébe.

(#21208) safiyah: sok nincs, inkább a nintendo license árát kell rajta megfizetni pluszban. De minimális optimalizálást végeztek rajta elvileg. A felárat akkor sem látom ennyire jogosnak.

[ Szerkesztve ]

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#21210) jgrasl válasza mike1334 (#21189) üzenetére


jgrasl
csendes tag

Szerintem nem fél óra a link alapján. Az eredeti gép HAC-001 tud 6.5 órát az új HAC-001(-01) tud 9et. Pont a lite tud fél órával többet az alap kiadásnál de a cikkben is ott van hogy a frissített verzió lesz a legerősebb ebből a szempontból.

(#21211) nxswitch válasza jgrasl (#21210) üzenetére


nxswitch
senior tag

A switch-ek üzemidejének hivatalos mértékegysége a BotW lett. :)

[link]

Original - 3 óra
Lite - 4 óra
Új model - 5.5 óra

(#21212) jgrasl válasza nxswitch (#21211) üzenetére


jgrasl
csendes tag

Viszont akkor a hivatalos Zelda mérésben sem fél óra lesz a különbség:)

(#21213) bwoay válasza nxswitch (#21211) üzenetére


bwoay
nagyúr

ekkora eltérést nem okoz egy szimpla SoC csere. a legnagyobb fogyasztó még mindig a kijelző, 80%-os növekedést szerintem úgy lehet elérni, hogy
új SoC
új kijelző
nagyobb akksi.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#21214) ayo válasza nxswitch (#21211) üzenetére


ayo
addikt

nem rossz, de akkor továbbra is azt érzem, hogy a Switch lesz jobb mindenre. Lite-ot se tudom zsebre vágni, viszont akkor már ott a Switch, picit nagyobb, de a Lite se egy kicsi dolog, eközben sokkal okosabb, ügyesebb, jobb és azért handheld téren egy 5.5 óra Zelda is nem kicsit menő.

http://jateknaplo.blog.hu

(#21215) mike1334 válasza krokk (#21209) üzenetére


mike1334
veterán

Köszi az infókat! No megálmodom a héten, gondolom marad akciós mindkét helyen. Én csak a kanapén akarok játszani handheldben, és nincs a közelben konnektor :DDD ha meg akkor kezdem tölteni, mikor hazaérek, akkor már mindegy is.
Mondjuk nem tudom mennyire válid ez a tartsuk 20-80% között az akksit, de ezzel menne :D

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#21216) mike1334 válasza jgrasl (#21210) üzenetére


mike1334
veterán

Az már tisztázódott, hogy a litera vonatkozott :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#21217) Mike válasza Nathan0909 (#21193) üzenetére


Mike
veterán

azért ez nem a vakmerőség kategória :)

[ Szerkesztve ]

(#21218) ooooobi


ooooobi
senior tag

Hallottam róla jót, rosszat, de most mikor szembe jött velem amazonon 18 euróért a dobozos, muszáj voltam megvenni ha nagyon rosz max eladom. Egy bánatom van csak, hogy itt mindent német felirattal lehet megvenni, nem tart egyik üzlet se angol boritós verzi´t semmiböl.

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#21219) Moby válasza krokk (#21209) üzenetére


Moby
addikt

"Spceiálisan switchez van kalibrálva"
Az egy közönséges gyorstöltős akku, switch logóval.Mondjuk a logót azt bekalibrálták középre.
Egy "nem kalibrált" xiaomi pont ugyanezt tudja. Mondjuk az olcsóbb, mert nem kellett kalibrálni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21221) bwoay válasza Moby (#21219) üzenetére


bwoay
nagyúr

"a logót azt bekalibrálták középre" :D
meg lekalibráltak róla egy portot, nehogy mást is tudj tölteni róla amíg a Switch rá van dugva.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#21222) mike1334 válasza ayo (#21214) üzenetére


mike1334
veterán

És ez elérte az ingerküszöböt egy váltáshoz? :D

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#21223) ayo válasza mike1334 (#21222) üzenetére


ayo
addikt

hehe, nem :D de ha vennék, akkor azt venném, mint a Lite-ot, még akkor is ha handheld konzolt szeretnék.

http://jateknaplo.blog.hu

(#21224) mike1334 válasza ayo (#21223) üzenetére


mike1334
veterán

Nekem is bejött a kicsike, sztem pont jó a kijelző nagysága, ennél kisebbet max gyereknek vennék. Mondjuk kicsit morcos lettem a nintendora, hogy nem tudta a lite-tal együtt bejelenteni az új switchet..Na de tojom le, addig is játszok, ha elhalasztottam volna megint, akkor ki tudja mikor vettem volna..meg gyanítom, hogy a hazai boltokban emelkedni fog az ára az újnak. Veszek egy power bankot, és ugyanott vagyok, úgyis csak házon belül használom.
Ja és a Valkyriaból van demo xboxra, ha hazaértem a nyaralásból ki is próbálom :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#21225) ayo válasza mike1334 (#21224) üzenetére


ayo
addikt

na az menőség, legalább akkor ott nem vettél le. több órás demó volt, gondolom ua. lesz ott is. én is várom a Switch Heavy verziót

http://jateknaplo.blog.hu

(#21226) Norb79 válasza bwoay (#21213) üzenetére


Norb79
őstag

Furcsamód viszont a súlyára azt írja nem változik. Pedig azonnal venném, ha pár grammal könnyebb lenne az új. Így kívárok.

(#21227) ayo válasza Norb79 (#21226) üzenetére


ayo
addikt

a fentiek alapján csak prociban más, szóval nagyon nem lehet könnyebb, de ja, szintén sokat dobna rajta

[ Szerkesztve ]

http://jateknaplo.blog.hu

(#21228) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Cuphead nincs dobozosan jól látom? Valaki próbálta a játékot Switchen? :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#21229) bb.bocs válasza dud998 (#21196) üzenetére


bb.bocs
őstag

Csináld meg xD

(#21230) taki01 válasza Scholes9 (#21228) üzenetére


taki01
őstag

Ja meg van és szerintem élvezetes. Mindig haverommal toltuk az egytemen az unalmas előadásokon :D .

(#21231) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#21232) Bazsi1987 válasza oriic (#21231) üzenetére


Bazsi1987
őstag

Ez free cucc?😊

(#21233) Edge válasza Bazsi1987 (#21232) üzenetére


Edge
veterán

(#21234) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Na csak beperlődött a Nintendo a joyconok miatt.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#21235) Baltazár123 válasza Scholes9 (#21228) üzenetére


Baltazár123
senior tag

Gyerekeknek megvettem, de nekik nagyon nehéz, még ha ketten játszanak vele, akkor is. Emiatt aztán elakadtak vele és amikor már az ötödik próbálkozásra se tudtak tovább menni, hagyták a fenébe.
Mondjuk van rá esély, hogy később előveszik majd újra. Ez csak nagy gyereknek meg felnőttnek való játék.

(#21236) bads1


bads1
aktív tag

8Bitdo adapteresek!

Tökéletesen megy a cucc PS4 controllerrel? Két controllert is tud kezelni a Switch ilyen adapterrel vagy csak egy? És ha mondjuk Mario Kart-ban multizunk akkor egy PS4 + 1 joy-con páros ok?

Hol érdemes megvenni hogy ne egy hónap múlva érjen ide?

(#21237) Nathan0909 válasza bads1 (#21236) üzenetére


Nathan0909
csendes tag

Tökéletesen megy ps4 controllerrel. Én úgy tudom egy adapter egy controllert érzékel. Gearbest-ről rendelj kettőt. ;)

Egy otg kábelt fogok még kipróbálni hozzá, hogy ne csak dokkolva tudjam használni a ps4 controllert.

(#21238) mike1334 válasza Nathan0909 (#21237) üzenetére


mike1334
veterán

Xbox one kontrollerrel is megy?

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#21239) Nathan0909 válasza Mike (#21217) üzenetére


Nathan0909
csendes tag

Nem játszottam még egy percet sem (a witcherrel) egyik platformon sem, így csalódni biztos nem fogok. A borsos árra már felkészültem. Donkey kong Fifa18 beáldozva érte.

Wonderboyt végigvittem, a hétvégén már nálam lesz a monsterboy (meg egy Fifa19) is. :D

(#21240) Nathan0909 válasza mike1334 (#21238) üzenetére


Nathan0909
csendes tag

Azzal nem próbáltam, de videón mintha már láttam volna, hogy működött.

(#21241) consono válasza bads1 (#21236) üzenetére


consono
nagyúr

Megy a DS4+ JoyCon kombó.

"In God we trust. All others must bring data"

(#21242) mike1334 válasza Nathan0909 (#21240) üzenetére


mike1334
veterán

Köszi! :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#21243) Edge válasza Carlos Padre (#21234) üzenetére


Edge
veterán


:DDD :DDD :DDD

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#21244) nxswitch válasza Carlos Padre (#21234) üzenetére


nxswitch
senior tag

Ha amerikában ebből tényleg per lesz, nem csak vizsgálják, és megnyerik, annak lehet valami hatása EU-ban, ha továbbra sem javítják, csak cserélik?

(#21245) nxswitch válasza Scholes9 (#21228) üzenetére


nxswitch
senior tag

Elvileg lesz majd fizikai is később.

(#21246) bads1


bads1
aktív tag

Köszi a válaszokat, megpróbálkozom akkor az 8bitdo-val.
Gondolom HD rumble-t meg motion controlt elfelejthetem, bár hirtelen nem is tudom hol jönne jól.

(#21247) petymek


petymek
senior tag

Úgy tűnik, vannak immár akiknek a töke tele van, és kevés a sajnálkozás nekik, fellépnek a nintendoval szemben a Joy hibák miatt.

[ Szerkesztve ]

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#21248) petymek válasza bads1 (#21246) üzenetére


petymek
senior tag

Nézd meg a Magic NS alakítót is. Többet tud.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#21249) nxswitch válasza bads1 (#21236) üzenetére


nxswitch
senior tag

Én 8bitdo usb-t használok, és tökéletesen megy rajta DS4 V1. Van motion control is(ezen meglepődtem) és HD rumble nincs, de sima rezgés ugyan úgy működik rajta. 1 controller 1 USB stick, ha jól tudom, de vehetsz többet is.

(#21250) petymek válasza Carlos Padre (#21234) üzenetére


petymek
senior tag

Most látom, te is jelöltél egy forrást. Nem baj, inkább kétszer ...

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Switch (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.