Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Switch (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-25 10:47:59

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55804) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Switch 2 (találgatós) topik újra megnyílt, hátha nem hiába ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

Hozzászólások

(#21251) bwoay válasza Edge (#21243) üzenetére


bwoay
nagyúr

géniusz!

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#21252) bads1 válasza nxswitch (#21249) üzenetére


bads1
aktív tag

Honnan szoktatok ilyen cuccokat rendelni? Ez pl jó? link

(#21253) nxswitch válasza bads1 (#21252) üzenetére


nxswitch
senior tag

Azt hiszem én is erről az oldalról rendeltem.
Gearbest, ebay, aliexpress.

(#21254) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Ezt a boltot ismeri valaki?

Live-Die-Respawn

(#21255) Bibby


Bibby
addikt

Mennyi szabad helyet érdemes hagyni a belső memórián? Tudom hogy a save file-ok oda keletkeznek. Mi történik ha betelt, nem tud menteni valami, hibát ír ki?

Ελευθερια η θανατος

(#21256) taki01 válasza oriic (#21254) üzenetére


taki01
őstag

Ez nem a console corner volt? A nevükből az sejtem. Néhányszor vásároltam személyesen náluk használt játékokat Xbox és ps2-höz.

(#21257) koncsik válasza oriic (#21254) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Switch-nél is saccolgatták a boltok az árakat 100 körül, 110 lett, a konzolokszervíze volt korrekt és 105-ért adta. Biztos nem adják oda 60k-ért a lite-ot, de ha ksz-hez hasonlóan járnak el, lehet érdemes előrendelni (legfeljebb lemondod).

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#21258) djozsi válasza nxswitch (#21244) üzenetére


djozsi
senior tag

Ezek a class action investigationök általában nem arról szólnak, hogy ki nyer/veszít, nincs jelentős hatásuk és tucatszám indulnak, a Nintendo ellen is rendszeresen vannak. Egyszerűen valaki felkereste a jogi céget, hogy szerintük ebben az ügyben sérül a felhasználók érdeke, ők pedig elkezdik összegyűjteni a károsultakat, vizsgálódni az ügyben és ha arra jutnak, hogy valóban jogos a panasz, akkor bírósághoz fordulnak vele, hogy állítsa helyre a sérült érdeket.
Ebben az esetben egy HW hibáról van szó, amit garanciaidő alatt ingyen javítanak, ezzel gyakorlatilag a kör be is zárult, de ha már a law firm bíróságig viszi a dolgot, akkor általában az érintett cég szokott annyira nagyvonalú lenni, hogy felajánl a sértetteknek mondjuk egy garancia hosszabbítást, hiba esetén ingyenes postázást vagy valami hasonló dolgot.
Ennél súlyosabb következménye legfeljebb valami olyan nem túl valószínű helyzetben lehetne, ha mondjuk a vizsgálódás során bizonyítottá válna, hogy a Nintendo szándékosan manipulálta az eszközöket, hogy garancia után elromoljanak.

A kedvenc ilyen jellegű Nintendo elleni perem az volt, amikor egy law firm összeszedett párszáz szülőt, akik azt állították, hogy a gyerekük keze a Mario Party analog stick pörgetős minijátékától lett vízhólyagos, a Nintendo pedig felajánlott nekik egy-egy ingyen kesztyűt.

(#21259) bwoay válasza taki01 (#21256) üzenetére


bwoay
nagyúr

de, pontosan az

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#21260) djozsi válasza nxswitch (#21244) üzenetére


djozsi
senior tag

Közben ki is került a vádirat (itt eléred, csak most épp lehalt az oldal) a definiált jogorvoslatra váró class az USA állampolgárai vagy ha azt nem fogadja el a bíróság, akkor California állam állampolgárai (onnan származik az, aki kezdeményezte az ügyet), szóval egész biztos, hogy még akkor se lesz hatása az EUra, ha valami komoly példát szeretne az üggyel statuálni a bíróság.

Érdekesség, hogy mindkét lehetséges classból ki vannak véve a Nintendo alkalmazottai és azok rokonsága, vagyis ha esetleg születik is jogorvoslat ők nem részesülnek belőle.

(#21261) mike1334 válasza djozsi (#21260) üzenetére


mike1334
veterán

Jó lesz az keresetnek is...vádirat azért kicsit durva lenne :D

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#21262) Peat;) válasza djozsi (#21258) üzenetére


Peat;)
veterán

"Ebben az esetben egy HW hibáról van szó, amit garanciaidő alatt ingyen javítanak"

Es utána mint nálam? Az elhivatott nintendo fanokkal osztozom a költségeken? :)
Úgy tudom a javítás sem mindig sikerül ráadásul, valahogy nincs ösztönző erő hogy hosszú távon javítsák a hibát. Szomorú hogy ennyire puritán gépnél, elavult kijelzőnél még mindig spórolnak ezen. Márkától függetlenül ez baromi negatív pont nálam, az hogy a pro kontollernél is ez van..ezt már nehéz pozitívan megközelíteni. :F

(#21263) nxswitch


nxswitch
senior tag

Amúgy, lehet venni third party joystick alkatrészt, és ha igen, azzal már nem fog driftelni?

(#21264) petymek válasza koncsik (#21257) üzenetére


petymek
senior tag

Ez nem így működik. Ha te ezen a vételáron megveszed, akkor azt neked a megvásárolt áron kell adni.
Ugyanúgy mint, mikor valamelyik áruházba bemész, és a polcról leemelve a terméket, a pénztárig sem nőhet meg az ára.
Erre vannak a fogyasztókat védő jogszabályok.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#21265) petymek válasza nxswitch (#21263) üzenetére


petymek
senior tag

Igen lehet venni, és most működni fog.
Azonban mivel ez kopó alkatrész, és a mérete miatt lepkefing réteg van benne, így ez is elkopik idővel, ahogyan a "gyári" is. Ugyanis a nintendo sem gyárt 3d szabályzót.
Vannak komoly gyártó cégek, amelyek termékei jobbak is lehetnek, mint amit beleraknak újonnan.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#21266) djozsi válasza mike1334 (#21261) üzenetére


djozsi
senior tag

Továbbra sem értek a jogi zsargonhoz, de azért bíztam benne, hogy majd kijavítod a pontatlanságokat (tényleg), köszi! :D

(#21267) petymek válasza djozsi (#21260) üzenetére


petymek
senior tag

Butaság amit írsz. Eu-ban ugyanúgy lehet célt érni. Jó példa a Volkswagen dízel perei.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#21268) djozsi válasza Peat;) (#21262) üzenetére


djozsi
senior tag

Szerencsére nem is kell pozitívan megközelíteni, pláne most, hogy valaki bíróság elé vitte az ügyet, ők majd eldöntik, hogy van-e jogalapja a panasznak. Jobb is ez így, nem a netes haterkedés/fanbojkodás lesz a téma alfája és omegája, hanem lesz mögötte egy bírósági döntés.

Bármilyen terméket vásárolsz elromolhat. A garancia az az időtartam, amíg - ahogy a neve is mutatja - az eladó garanciát vállal arra, hogy a termékkel nem lesz gondod. Szerintem nem Nintendo specifikus jelenség az, hogy a garancia lejárta után nem javítanak ingyen.

A pro controllert én nem keverném ide a kereset se keverte ide. Bármilyen kontrollerre rákeresel a neten fogsz találni drifting problémába futó embereket. Itt a felvetés az az, hogy a joycon esetében ez a hiba sokkal gyakoribb a megszokottnál és tennie kéne valamit ezzel kapcsolatban a Nintendonak. Akár az is lehet az ügy vége, hogy feltüntetik a Switch dobozán, hogy a joycon az átlagosnál nagyobb eséllyel driftelhet, mint a cigisdobozokon a halált okoz feliratok.

(#21269) petymek válasza djozsi (#21268) üzenetére


petymek
senior tag

Csupán az a nem mindegy, hogy az gyári hibás alkatrészekből épül vagy sem.
Pro kontrollert nem is kell ide sorolni, abban totál más fajta 3d szabályzók vannak, amik tartósak. Ott áll fenn az, hogy mivel kopó alkatrész az is elkopik idővel.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#21270) djozsi válasza petymek (#21267) üzenetére


djozsi
senior tag

Sehol semmi olyasmit nem állítottam, hogy az EUban nem lehet célt érni jogi úton, nem teljesen értem, hogy ezt miből következtetted ki.

Afelől viszont nagyon határozott vagyok, hogy egy Kalifornia államban benyújtott kereset, mely az USA polgárai, szűkebb értelemben véve pedig Kalifornia állam polgárai jogorvoslatára lett benyújtva nem lesz semmilyen közvetlen hatással az EU polgáraira nézve. Ha szerinted ez butaság, ám legyen.

Random példa korábbi USA területén benyújtott class-action lawsuitra az nvidia gtx 970 esete, ahol végül az a megegyezés született, hogy az nvidia minden a keresetben meghatározott személynek (USA polgároknak, akik gtx 970et vásároltak) visszatérít 30 dollárt. Tippelhetsz, mennyit láttak ebből az EU állampolgárok.

(#21271) djozsi


djozsi
senior tag

Más téma. Valaki vette innen a Marvel Ultimate Alliance 3at? Mi megvettük, ráadásul négyen együtt, így négyes coopban tudjuk végigjátszani, elég sokat hozzáad az élményhez, ilyen módban bátran ajánlom. Single playerre viszont nem egy túl izgalmas játékmenete van, szóval abban az esetben csak annak, aki szereti a marvel képregényeket vagy akár az MCUt, mert itt kap egy kicsit ismerős ámde kicsit új, izgalmas, fasza marvel történetet.

(#21272) dud998 válasza djozsi (#21271) üzenetére


dud998
őstag

Én megvettem szintén még előrendelésben. Ma keztem el játszani vele. Szerintem király lett, bár belőlem a MARVEL rajongó beszél. :)

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#21273) petymek válasza djozsi (#21270) üzenetére


petymek
senior tag

Lesz, lehet hatása. Közvetlen is. Csak a polgárokon múlik. Megincsak az iménti példa.
Nem azért fognak a vásárlók pert nyerni, mert amerikában vannak, hanem azért mert jogos a keresetük.
Nvidia esetén, valószínű, eu-ban azért nem kaptak semmit, mert a vásárlók lenyelték, és nem pereltek.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#21274) petymek válasza petymek (#21273) üzenetére


petymek
senior tag

Merthogy a bíróság kéremlere és nem hivatalból jár el. Vagyis akinek fáj a foga tartsa rajta a nyelvét.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#21275) djozsi válasza dud998 (#21272) üzenetére


djozsi
senior tag

Marvel rajongóként olyan, mint egy kisgyereknek lenni az édességboltban. :D

[ Szerkesztve ]

(#21276) dud998 válasza djozsi (#21275) üzenetére


dud998
őstag

Így van! :D

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#21277) tboldi


tboldi
nagyúr

Frissült a CTR 1.0.5-re, rövidültek a töltésidők. :C

(#21278) mike1334


mike1334
veterán

Na csak addig motozott a kisördög, hogy vettem egy power bank-et. Láttam, hogy az alta akciózza az anker, és ma ahogy néztem, még dobott rá pár százalék akciót, ennyiért már nem hagytam ott :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#21279) Nathan0909 válasza mike1334 (#21278) üzenetére


Nathan0909
csendes tag

Ez már valóban meggondolandó ár.

Micro sd (128Gb) kártyát tervezek még venni. Ki milyet tanácsol nekem? :)

[ Szerkesztve ]

(#21280) ldave válasza Nathan0909 (#21279) üzenetére


ldave
félisten

Az ajánlóban van egy kínai, aliexpress sd kártya eladó, én eddig két kártyát rendeltem onnan, mindegyik tökéletes (bár nem Switch-ben használom).

A Slime draws near! Command?

(#21281) Dadpool válasza mike1334 (#21278) üzenetére


Dadpool
aktív tag

Rendeltem én is köszönöm az infót 😀

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

(#21282) Nathan0909 válasza ldave (#21280) üzenetére


Nathan0909
csendes tag

Ezt a SanDisk ultrát nézegettem én is, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#21283) koncsik válasza petymek (#21264) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Igazad van, gondolom,ha kifizeted előre...én az Auchan LEGO akciójában jártam sikerrel és érvényesítettem az akciós árat végül.
Viszont a hivatkozott áruház várható árat ír, tehát nincs mit kifizetni (gondolom nem is lehet, nem néztem, bocs). A SuperGamer viszont 69370 HUF bruttó árat ír, abban jobban bíznék, hogy nem fog változni.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#21284) koncsik válasza dud998 (#21272) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

+1 (még nem próbáltam ugyan, csak kedvelem az MCU-t), jó sok ajándékot adtak mellé. :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#21285) koncsik válasza mike1334 (#21278) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#21286) koncsik válasza Nathan0909 (#21279) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Vegyél minnél nagyobbat szerintem, ha lehet, persze.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#21287) dud998 válasza koncsik (#21284) üzenetére


dud998
őstag

Ajándékot? Miket?

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#21288) dud998 válasza mike1334 (#21278) üzenetére


dud998
őstag

Na ez már tényleg jó. Csak nemrég már vettem egy Xiaomi MI Power 20000mAh-t. Majdnem ennek a feléért. Nekem így nem érné meg lecserélni. :)

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#21289) koncsik válasza dud998 (#21287) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Matricák, poszter, kulcstartó. :K

Ilyen Xiaomi van nekem is, nagyon jó kis cucc.

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#21290) nxswitch válasza petymek (#21269) üzenetére


nxswitch
senior tag

A pro controllerben és a joy-conban is ugyan az a hibás alkatrész van. Egy grafit szerű cucc, ami lekopik, múltkor linkeltem videót róla. Nem hiszem, hogy ne lehetne lecserélni olyanra, ami nem kopik vagy más jellegű érzékelőt beletenni, más controllernél sosem hallottam ilyenről. Tényleg kisebb a joycon a nagy controllerekhez képest, de ott van a 3ds, psp, psvita is, amik kicsik és működnek.

(#21291) petymek válasza koncsik (#21283) üzenetére


petymek
senior tag

Nem vittem végig a vásárlást, vajon fizetéssel zárul-e. Azonban -ha másképp nem megy, ráhatással- ezek alapján is vásárolható, ezekkel a feltételekkel, ha utána megy az ember.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#21292) petymek válasza nxswitch (#21290) üzenetére


petymek
senior tag

Nem, nem ugyanaz! Kb. annyira ugyanaz, minthogy a Trabant és a Toyota is autó.
Ennek a pro, és a konkurens konzolok irányítójában is, egy robosztus elektronikai alkatrész van.
Ezeknél egy-egy trimmer potit forgat a különálló mechanika. Ugyanolyat, mint pl. az erősítődben a hangerő, balance, hangszín szabályzó, stb. potik.
Ez is működik egy ideig, és a többiben sem tart örökké. Egyébként szén alapú, és az ellenállása változik az elmozdulás szögétől függően.

[ Szerkesztve ]

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#21293) petymek válasza mike1334 (#21278) üzenetére


petymek
senior tag

Ez a 14000Ft a reális ára. a 23 meg a vicc, akkor is, ha ott van rajta a switch felirat.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#21294) djozsi válasza nxswitch (#21290) üzenetére


djozsi
senior tag

PSP drifting

PS Vita drifting

Dualshock drfting

Xbox One drifting

Gamecube drifting

Tessék, most már más kontrollereknél is hallottál ilyenről. :)

Az egyik legközismertebb kontrollerhiba az, hogy valamelyik analóg eszköz (stick vagy trigger) elromlik, driftelni kezd, stickyvé válik vagy épp nem érzékel rendesen. A nálam tönkrement kontrollerek (lekopogom, nem sok volt, csak 2) esetén is az analóg kar dobta be a kulcsot.
Pont azért van ez, amit petymek is írt, ezek jellegükből adódóan kopóalkatrészek, bármennyire is robosztusan probálják megcsinálni előbb-utóbb elkopik. A grafit pedig funkcióval bír, nem véletlen ez az anyaghasználat.
Ahogy fentebb írtam a jogi kérdés itt alapvetően az lesz, hogy mennyivel gyakoribb ez a joyconnál, mint más kontrollereknél, átlép-e ez valamilyen elvi határt és számít-e ez az egész egyáltalán, ha garancia alatt ingyen javítják.

[ Szerkesztve ]

(#21295) nxswitch válasza djozsi (#21294) üzenetére


nxswitch
senior tag

Ezt nem tudtam. Azt hittem csak itt használtak olyan anyagot, ami elkopik.

Most úgy döntöttem, hogy rendelek fehér házat neki, és új analog stick-et. Remélem meg tudom csinálni. Ha sikerül, akkor ezentúl 1000Ft-ért tudom javítani. Az már nem vészes.

(#21296) djozsi válasza nxswitch (#21295) üzenetére


djozsi
senior tag

Hajrá, ha ezresből javítod ki tudja, lehet, hogy még üzletet is építhetsz majd erre! :)

(#21297) djozsi válasza koncsik (#21284) üzenetére


djozsi
senior tag

Ez engem is érdekelne, kapunk fotót a pakkról? :)

(#21298) nxswitch válasza djozsi (#21296) üzenetére


nxswitch
senior tag

Amúgy meglepődtem, hogy még nincs senki, aki pénzért cseréli. Hardveraprón van, aki szokta hírdetni, hogy a házat cseréli 2.000Ft-ért.

Itt megmutatja hogy kell cserélni. Nem tűnik bonyolultnak, de amekkora szerencsém van úgy is elrontok valamit.

(#21299) petymek válasza nxswitch (#21295) üzenetére


petymek
senior tag

Ezresért utángyártottat rendelsz ugye? Neten van fennt oktató videó a ház cseréről.
21298: Van aki elektronikával foglalkozik, és ilyet is javít. Csak nem hirdeti itt :)

Szerk.: Tessék oktató videó. Vigyázz a csavarokat ne húzd nagyon, mert pillanatok alatt jövet-menet lesz a házba.

[ Szerkesztve ]

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#21300) nxswitch válasza petymek (#21299) üzenetére


nxswitch
senior tag

Igen. Vannak drágábbak is, én megpróbálkozom először ezzel.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Switch (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.