Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Napelem

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:25

LOGOUT.hu

Általánosságban a napenergiáról (alapinformációk)
Kezdjük Ádámtól, Évától! Napenergiát nagyon sok mindenre lehet hasznosítani, nagyon sokféleképpen, de ezek közül a legelterjedtebb a napelem és a napkollektor.
Napelemmel villamos energiát lehet előállítani, napkollektorral hőenergiát állítunk elő, amivel vizet vagy levegőt lehet melegíteni, amit a használati meleg víz melegítésére, vagy épp fűtésrásegítésre lehet használni. Utóbbi előnye, hogy rendkívül magas hatásfokkal (<95%) tudja a beeső napsugárzást hasznosítani, hátránya, hogy akkor adja a legnagyobb meleget, amikor süt a nap – jellemzően amikor nincs rá szükségünk (nyáron)! Mosodáknak, autómosóknak (ahol sok hőenergiára van szükség nyáron is) ideális befektetés! Háztartásoknak már több problémát hordoz, mint előnyt, mert a nyáron keletkezett energiával valamit kezdeni kell, különben néhány év alatt saját magát fogja károsítani a rendszer!
Könnyű megjegyezni, hogy melyik-melyik, mert anno iskolában majdnem mindenkinek volt napelemes számológépe! Ez a topic a napelemekről szól! ;)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60251) 4D4M válasza siti (#60250) üzenetére


4D4M
aktív tag

A második link helyesen: energiatárolás.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#60252) evilskati válasza Gallmix (#60249) üzenetére


evilskati
aktív tag

Megjátszuk mi is ezt kicsiben. Délben megvesszük tőlük, este visszaadjuk :)

(#60253) Degeczi válasza siti (#60250) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem szinkronról, hanem pont a szimmetrikus (amikor egyformán osztja el a 3 fázis közt) és az aszimmetrikus típusokról szól a cikk.

(#60254) Gallmix


Gallmix
aktív tag

"Mi most vagyunk aláírás előtt. Megkérdezhetem, hogy mik a kételyek? Nálunk leginkább a 100% önrész 2024 augusztusban befizetése úgy, hogy a kivitelezés határideje 2026 február... "

" Euro árfolyamhoz kötnék az árat illetve az ügyfélre elég magas kötbért akarnak ráerőltetni egy külön szerződéssel. '

Ilyent meg tehetnek egyáltalán? (Eon) - csak olvastam.

(#60255) Strezi válasza siti (#60250) üzenetére


Strezi
őstag

Deye 3f, 5kW tud 2.5kW-t egy fázisra. Nagyon nem mindegy az asszimmetria ha nem szaldóban vagy, vagy majd utána.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#60256) Strezi válasza kcsa (#60246) üzenetére


Strezi
őstag

Szia, mocskosul jól működő hibridem van immár pár hónapja :D Nagyrészt beállítás és programozás kérdése, de ez típus függő.
Neked mid is van pontosan? Inverter, tároló kWh, napelem kWp?

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#60257) RicsiSuly válasza Strezi (#60255) üzenetére


RicsiSuly
aktív tag

Kiváncsi leszek énis ezt az invertert kértem, most fogják telepíteni önerő nélkül, még a 100%os pályázat és bruttó elszámolásba kerülök.

Üdv SRicsi

(#60258) siti válasza Degeczi (#60253) üzenetére


siti
senior tag

jogos :)

Strezi
2,5kW-os lesz, az nem fog udni annyit :N

[ Szerkesztve ]

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#60259) Strezi válasza RicsiSuly (#60257) üzenetére


Strezi
őstag

Jó alap lesz ;) Eléggé kutyautő, akkus / hibrid tudatlan csapatok vannak, szóval telepítés után érdemes majd megismerkedned a beállításokkal neked is. Sőt, akár átnézetni mással is a telepítést. Sajnos nem egy embernek próbáltam már utólag igen beteg rendszert rendbetenni, voltak bőven villanyszerelési hibák és hiányosságok is...
Igen jó játék maga az inverter beállítása, az app is jó és informatív. Több tucat paraméter válogatható össze megjelenítésre. + van modbus api-ja, távvezérelhető, logolható, HomeAssistant alá betehető...

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#60260) RicsiSuly válasza Strezi (#60259) üzenetére


RicsiSuly
aktív tag

Egy kérdésem lenne. Villanyórától(szabványos) jön 40m földkábel a garázsig majd onnan megy be a házba. Garázsba lesz az inverter meg a tetején a napelem. Földelés csak a villanyóránál van máshol nincs földelőszonda. Garázshoz veressek le egy földelőszondát a napelem miatt?

Üdv SRicsi

(#60261) Borisz76 válasza RicsiSuly (#60260) üzenetére


Borisz76
veterán

Ártani nem árt.... sőt ha teheted .....akkor hajrá !!!

Nálam a ház oldalában van a villanyóra.
Oda ütött le egy földelőszondát még az , aki a szbványosítást csinálta. Csak, hogy ferdén kezdte el....ezért kb 50 cm után szépen nekiment a szonda a ház alapjának és onnan se ki se be.

Leflekszelte a kiálló részt ....
és a ház falától kijebb a maradékot leverte !!!

Ezt elmeséltem a villanyszerelő barátomnak és nagyon dühös lett, hogy hogy lehet valaki ilyen amatőr !

De tudtuk, hogy a házban ( előszobában ) lesz a kismegszakítós doboz......mivel a padlófűtés kialakítása miatt fel lett verve a beton és ki lett szedve 40-50 cm föld is.....nos a kismegszakítós szekrény alatti részen én leástam még 40-50 cm-t....majd fúrtam is még lefelé......és így lett oda is leverve egy zsír új szonda aminek a "bekötő" szára éppen , hogy felér a kismegszakítós szekrényig.

Majd a melléképületet már magam húztam, kábeleztem újra.
A fentebb taglalt előszobai kismegszakítós szekrényből futnak a vezetékek ( csőben ) egészen hátra a melléképülethez.
Az új kábelezést az épület alapja alatt ( kiástam kb 80 cm mély ) vittem be. Ebben a kiásott gödörben szintén fúrtam lyukat még lefelé és abba is levetrem egy földelő szondát ami rákötöttem a melléképületben található kisebb kismegszakítós szekrényre.

Tehát nálam elviekben 3 db földelő szonda is van.
Gyakorlatilag inkább 2.5 mert az első a villanyóra szekrénynél nem sokat ér.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#60262) gorbep válasza RicsiSuly (#60260) üzenetére


gorbep
senior tag

Ajjaj.... a 40m távolság az nagyon durva! Kötelező ( nem opcionális ) a potenciál rögzítő földelés megismétlése... az érték 10 Ohm.... ha a ház is odébb van, akkor ott lehet ismét meg kell ismételni...

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#60263) RicsiSuly válasza gorbep (#60262) üzenetére


RicsiSuly
aktív tag

Durván mondtam, lehet csak 34 :D Dunaparti telek 90m hosszú. Dunához közel épülték annó okosba ezért van ilyen messze a ház az órától.

Akkor mindeképp leveretek most oda is egy szondát.

[ Szerkesztve ]

Üdv SRicsi

(#60264) Strezi válasza RicsiSuly (#60263) üzenetére


Strezi
őstag

Ahogy írták. + talán annyi, hogy a PEN közösítés helye is számít. Ha lesz UPS üzemed is(legyen), akkor a PEN közösítést is meg kell ismételni az inverter reléjével az ott alatta kiépített földelési pontra.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#60265) kcsa válasza Strezi (#60256) üzenetére


kcsa
veterán

A mostani pályázatos csomagom van: 5.x kwp, 5kw, 10kwh.

Solax, a kivitelező azzal fogadott, hogy elsők között van ilyen setupom az országban (ezen gyártó ezen termékeivel), szóval majd érdeklik a tapasztalataim. Ó igen, imádok bétatesztelő lenni :D

Nem annyira plug-and-play a cucc mint azt gondoltam, kicsit kellett állítgatni ezt-azt, hogy normálisan működjön akkuüzem, ezt persze nem segíti az sem, hogy a felhős adatok kábé 5 percenként frissülnek, ráadásul tegnapelőtt-tegnap közepesen volt napos idő is, otthon se voltam, távolról matattam csak, szóval oda kellett figyelnem hogy mikor milyen adatot látok.

Forgalmazó szerintem még kábé most tanulgatja, de még a kézikönyvben foglaltak is egy-két menüponttal eltérnek az eszköztől, van pár mondat amit nem igazán értek (gondolom kínairól fordítva angolra) szóval van egy kicsi kínai íze a dolognak, de tegnap délutántól úgy sejtem teljes értékűen működik: egész éjszakát lehozta kényelmesen akkuról, a mi feladatunk most már az lesz, hogy a nagyfogyasztókat át kell ütemezni nappalra, ez ügyben azért rendesen meg kell harcolnom a feleségemmel is...

(#60266) kleinguru válasza kcsa (#60265) üzenetére


kleinguru
addikt

NPP már meg is van a kivitelezés, készre jelentés, szerződéskötés :F
Hogy halad nálatok a kifizetés? Ha nem titok melyik konstrukcióban vagytok, voltatok?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#60267) kcsa válasza kleinguru (#60266) üzenetére


kcsa
veterán

Nincs titok különösebben: fejből lehet hogy tévedek, de ha jól emlékszem ez az 1. típusú konstrukció, önerő előre fizetve a kivitelezőnek (*), második részszámla a kivitelezést követően kerül kibocsátásra, a végszámla pedig a készre jelentést követően, miután áramszolgáltató átvette.

*: ez ugye itt egy kockázat, de ezért választottam nagyobbacska céget kivitelezőnek, azzal együtt is, hogy érezhető az árazáson hogy kicsit a pályázatra készült.

Mindenesetre most az a szitu, hogy:
- pályázat támogatott, innen számítva három munkanapon belül ->
- önerő megfizetve
- kivitelezés kész, dokumentálva
- első részszámla kifizetési igény benyújtva, kifizetésre vár a kivitelező
- szolgáltatónál készre jelentve, hétfőn megvolt óracsere is, a rendszer bekapcsolva, bekonfigurálva (főleg általam, de ezt most hagyjuk is...)

Így technikai oldalról teljesen kész vagyunk, akár mehetne a végszámla benyújtás is, de azt addig nem lehet, amíg a második részszámlát nem fizetik ki. Gyakorlatilag csak a támogatóra kellett várni minden egyes lépésnél, így most is.

(#60268) kleinguru válasza kcsa (#60267) üzenetére


kleinguru
addikt

Köszi az infót :R!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#60269) vodrosjozsi válasza Strezi (#60216) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Sziasztok
Pont ilyen napelem telepítésen gondolkodtam de azért leírom inkább, biztos nem egyezik a dolog.
Kezdem azzal, hogy 1 fázis van, régi a ház, a tető full rossz, nem nagyon akarom ezt bolygatni, 3 éve nem jön ki ide villanyszerelő, szóval a lehetőség nem adott a felújításra jelenleg. Illetve amit mondtak rá, hogy a doboz kihelyezése és a vezetékek cseréje is 1 millió forint, amit nem nagyon költenék erre.
Viszont azon gondolkoztam, hogy ha a kertben lehetne telepíteni az számomra tök oké lenne, van szép betonplacc is, de füves rész is, murvás rész is van, tehát a környezeti lehetőségek adottak hozzá :DDD de mindenképpen szeretném rákötni az eszközeim (2 hűtő lenne fontos, illetve a szerszámokhoz akksit tölteném vele, laptop, ilyesmik), hogy ne fogyasszak annyi áramot mert a rezsi elég magas most, én pedig akkus gépekkel dolgozom én marha..
Szóval nem tudom mi kellene ehhez. Tudnátok ebben segíteni?
Ha a fenti összegből ez kiváltható, akkor inkább ezt választanám.
Nekem ezek az ecoflow napelemek is bejönnek, szépen ki tudnám hajtani a kertben, ha elmegyünk több napra, akkor el is tudnám tenni, de jobb lenne egy fix napelem a kertben.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#60270) Strezi válasza kcsa (#60265) üzenetére


Strezi
őstag

Akkor alakul ;) Igen, a lehetőleg nappali fogyasztás azért jobb, de akkuval már nem annyira kritikus. Ha nézed a görbéket, amit linkeltem látszik,, hogy nagyrészt nappal fogyasztunk, bojlerok, mosás, stb. akkor megy. Kivétel a hajnali és esti padlófűtés a fürdőkbe. Ott nem igazán lehet a komfort miatt máskor felfűteni.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#60271) Strezi válasza vodrosjozsi (#60269) üzenetére


Strezi
őstag

Ecoflow delta pro ment evvel a mezővel másfél évet ;) Hibátlan volt, gyakorlatilag az a plusz gurulós bőrönd kellett ehhez a hat panelhez. Evvel a téli tájolással, március közepétől novemberig megtelik naponta. Tavaly hetekig ment folyamatosan a ház hűtő, modem, nappali világítás + konyha vízforraló, mosógép(!) körét vitte. Ha érdekel, messze boltiu ár alatt eladó, napelemek is kijönnek még mellé a megadott keretből ;) Írj privátot, aztán megbeszéljük!

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#60272) Doki16 válasza kleinguru (#60266) üzenetére


Doki16
addikt

Én már mindent megkaptam, önerőt is kifizettem, de nagyon nem látszik még, hogy mikor jönnek telepíteni. Annyit mondtak két hete, hogy valami táblára várnak.
Sajnos az NFFKÜ-re várunk, mert ki kell helyezni egy projekt táblát, amit nem adtak ki még.
kcsa: Neked is kellett ilyen tábla?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#60273) kcsa válasza Doki16 (#60272) üzenetére


kcsa
veterán

Kell. De ennél többet akkor mondanék ha ki van fizetve minden számla :D

(#60274) kcsa válasza Doki16 (#60272) üzenetére


kcsa
veterán

szerkesztésről lemaradtam, ahogy nézem ez a tábla minden fájdalom nélkül megvehető (első google találatom)

(#60275) Doki16 válasza kcsa (#60274) üzenetére


Doki16
addikt

Hát ha csak ezen a hülye táblán múlik, akkor kifizetem én csak jöjjenek már felrakni mindent :D
Pénz már ott van náluk 3 hete, nem vagyok én ingyen hitel vállalat.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#60276) asdf_ válasza kcsa (#60274) üzenetére


asdf_
veterán

Az a baj, hogy ez az RRF-es szöveg. A NPP-shez még nincs meg a táblasablon.

(#60277) koma106


koma106
senior tag

Sziasztok! P1 portot szeretném használni. MVM a szolgáltató, ELMŰ Hálózati Kft. a hálózati engedélyes. Pest Vármegye, Veresegyház.
Nem férek hozzá a porthoz, a plexi borítás is le van plombálva. Ilyenkor mit lehet tenni, pontosan kihez kellene fordulni? Szolgáltató, hálózati engedélyes? Esetleg van másnak tapasztalat már ezzel az ügymenettel? :R

[kép]
[kép]

-

(#60278) jones965 válasza koma106 (#60277) üzenetére


jones965
Modder

Regisztrált villanyszerelőt keress, akinek van plombanyitási engedélye.

(#60279) kcsa válasza asdf_ (#60276) üzenetére


kcsa
veterán

Jogos, átvertem magam a 2024-el. :R

(#60280) asdf_ válasza kcsa (#60279) üzenetére


asdf_
veterán

Ha rosszindulatú vagyok: amíg nincs táblasablon, addig nincs lezárható pályázat, így addig fizetni sem kell. 🤷🏻

[ Szerkesztve ]

(#60281) 313313 válasza asdf_ (#60280) üzenetére


313313
addikt

De már kint az új napelem pályázat...

Lassan 4 fut egymás mellett. 100%-os, 66%-os, csak akkus, meg a tanyasi 95%-os, bár utóbbi nem tudom igényelhető-e még...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#60282) kcsa válasza asdf_ (#60280) üzenetére


kcsa
veterán

Ez jogos, de csak a harmadik részszámlához kell a fotó ;]

(#60283) asdf_ válasza 313313 (#60281) üzenetére


asdf_
veterán

Megvan az már több is simán, 100%, Napenergia plusz program, ugyan nem napelemes, de új Otthonfelújítási támogatás, utána jön a szaldóból kiesetteknek az akksis, és ha megy még a tanyasi, akkor meg az is. Pénz kéne már csak mindehhez...

Juteszembe, csináltam topikokat:

Napenergia Plusz Program (66%-os támogatású)

Otthonfelújítási program (2024.)

(#60284) Gallmix válasza Doki16 (#60272) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Facebbookon azt olvastam kérdezett 1-2 kivitelező, hogy még nem tudják pontosan mi kell szerepeljen rajta.

Juteszembe, csináltam topikokat:
:K :C

[ Szerkesztve ]

(#60285) adabra válasza jones965 (#60278) üzenetére


adabra
senior tag

Kb mennyibe szokott ez a mutatvány kerülni?

plomba le
plexi le
SlimmeLezer bedug (és kipróbál)
plexi fel
új plomba fel

(#60286) Tapsi válasza Strezi (#60271) üzenetére


Tapsi
addikt

Nem ide való, de a másik topicban nem vagy: a házban milyen gyakran kapcsoltok hűtést nyáron? Látom, hogy a fűtés klímás.

(#60287) Jolida válasza adabra (#60285) üzenetére


Jolida
tag

Nem akarod Te ezt a plombabontást. :Y
Reg. villanyszerelő elvetemültségtől árszabástól függően 35-50e + kiszállás + fél óra óradíj (akár 20e/óra). :((

(#60288) senki68 válasza adabra (#60285) üzenetére


senki68
senior tag

Újabban nem plombázzák már a plexit.

(#60289) kcsa válasza senki68 (#60288) üzenetére


kcsa
veterán

Ezt mondhattad volna hétfőn az órát cserélőnek is, körbe van plombázva. :)

(#60290) H-Mano válasza Jolida (#60287) üzenetére


H-Mano
tag

Nem regisztrált szerelőt kihívsz a "munkára".
Jelzi, hogy "hibát talált", plombát kell bontani.
Plombabonto haverja telefonra jön, bont, majd plombál (5000HUF zsebbe), távozik.....

[ Szerkesztve ]

(#60291) adabra válasza H-Mano (#60290) üzenetére


adabra
senior tag

okos
Egyelőre az elemzési igényeimet kielégíti az eon távloeolvasó portál ill az inverter, de ha majd kikerülök a szaldóból, akkor más lesz a helyzet.

(#60292) elekresz válasza elekresz (#58797) üzenetére


elekresz
tag

Sziasztok!
Huawei SDognle5 (6-os M1 végű inverterrel) firmware frissítés.
V100R001C00SPC135 -> V200R022C10SPC113 frissítettem, sikerrel, de most már nem érem el a dongle-t, nem tudok rá belépni és/vagy konfigurálni. Az inverteren (annak a hotspotján) keresztül lehet mókolni a wifi hálózatokat, de ennyi.
[link] Hiába írja, hogy dob hotspot-ot a dongle is, nem dob és nem is tudok ezzel mit kezdeni. Nem tudom, hogy a V100 vagy V200 mit takar, de a V200-ból is van már újabb, de nem tudom frissíteni. A FusionSolar app-ban hiába lépek vele azonos wifi hálózatra, nem adja fel, ha qr kódját szkennelem, akkor sem. A készülékek közt látom, ott sn, meg minden adat, látom, hogy futó állapotban van - reportolás is megy. Találkoztatok már ilyen problémával?

(#60293) koma106 válasza H-Mano (#60290) üzenetére


koma106
senior tag

Ilyen szerelőt keresek Veresegyházon. :)

-

(#60294) nimfas válasza senki68 (#60288) üzenetére


nimfas
addikt

Féligazság. ;-)

Az új Csatári és Hensel szekrényeknek a plexi külső burkolatát nem plombázzák, a régiekét csak akkor nem ha fémfüles a belső lemez plomálható része, ha műanyag füles (Csatári) akkor plombálják a külső burkolatot is.

Legalábbis itt Siófok környékén....

(#60295) Strezi válasza Tapsi (#60286) üzenetére


Strezi
őstag

Szinte egész nyáron folyamatosan megy a klíma páramentesítő fokozatban. Ez halk és észrevétlen. Kettős oka van ennek:
1. Nem árnyékolásra van építve a ház, meg szeretjük is a napfényt ben, ezért óhatatlanul hő is jön be a sugárzás révén. Ami pedig ide bejön, nem megy ki a szigetelés miatt.
2. Mivel folyamatos a gépi szellőztetés, a ház páraháztartása pont fordítva működik mint minden más házé évszakonént. Azaz nyáron bent magasabb a RH az előhűtés miatt, ami megintcsak fokozza a hőérzetet. Ezt ismét csak a klíma szedi ki effektíven(ezért is jó a páramentesítő üzemmód), napi 10-15 liter kondenz is kicsöppen a locsolókannába!
Mindez kb 200kWh / szezon fogyasztással jár.

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#60296) tomi07 válasza nimfas (#60294) üzenetére


tomi07
tag

Nálam azért plombálták, mert a vezérelt mérőn nincs kapocsfedél. Mondta a szerelő, hogy ha lenne akkor azt plombálná és a fedélre nem kellene raknia. De ahogy nézem jövőre lejár a vezérelt mérő hitelessége, majd az újra tesznek.
Igaz már nem használom, de a későbbiekben még jól jöhet.

koma106 menj fel az eon honlapra, ott kiadja a közeledben lévő regisztrált szerelőket. A listából tudsz választani.

(#60297) Tapsi válasza Strezi (#60295) üzenetére


Tapsi
addikt

Split klímák vannak fönt, ugye?

(#60298) Strezi válasza Tapsi (#60297) üzenetére


Strezi
őstag

Egy Daikin parapetes csak fűt, egy Fujitsu LTCA pedig hűt és fűt ahogy kell

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#60299) senki68 válasza nimfas (#60294) üzenetére


senki68
senior tag

Nem féligazság, hanem szolgáltató függő :)

Itt mifelénk, ha bontják már nem plombázzák vissza. Se a régiekét, se az újakat.

(#60300) Reggie0 válasza Strezi (#60295) üzenetére


Reggie0
félisten

Nekem a furdoszobaban van paratlanito, de az heti 40+ litert siman kiszed csak ott.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Napelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.