Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) <Adamsky> válasza vati (#910) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Szerintem hasznald a keresot vati, mert nagyon sok info van itt pl. a StormBlue-rol, amit korabban ajanlottam. Meg van elado is (talan meg): [link]

(#1152) vati válasza <Adamsky> (#1151) üzenetére


vati
senior tag

Használtam. A StormBlue A9+, A10 látókörbe is került. Az A9 jelenleg újonnan nem kapható, legalábbis nem sikerült fellelnem: se arukereso.hu, se kiskerarak.hu, se depo.hu, se infopatika.hu. Az mp3center.hu szerint majd lesz valamikor.
A leírásokból az sem derült ki nekem, hogy milyen akku való bele (NiMH AA, AAA akku van otthon dögivel)
Egy helyen van az A10 kemény 30 ezer pénzért, ami nekem sok, már a csilivili kategória.
(ahhoz képest, hogy a PD-205 5 ezer pénzért -elvileg- mindent tud ami kell nekem - már ha gyakorlatilag is tudná, és nem fagyna le két percenként USB írás közben. Ehhez képest 30 nekem sok.)

szerk.: bruttó és bolti árra gondoltam a 20e-t. Közben itt is megtaláltam az A9-et, írják hogy nem cserélhető akkus. (én az ilyen töltőket folyton elhagyom, otthon felejtem, elkallódik a lakásban stb.:) )

[Szerkesztve]

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#1153) majom2 válasza rumos14 (#1149) üzenetére


majom2
senior tag

tényleg ízlés kérdése, de fura, hogy pont a trehány és lusta amcsiknak a tag-es keresés jön be (ezt erőltették rájuk?).

sztem az lehet a hátterében, h az amcsiknál annyira olcsó itunes-ról venni a számokat (1$), h egyszerűen nem éri meg mp3-al ''tökölni''. azok meg gondolom rendesen be vannak taggelve...
nameg az sem hátrány ha a laikusoknak nem kell megküzdeni a könytár fogalmával. sztem ez nagymértékben hozzájárult az ipod sikeréhez. mert azért ugye az ipodon piszkosul egyszerű/triviális megtalálni a keresett zenét - sokkal egyszerűbb mintha könyvtárakban kellene kotorászni.

''1-5 csillaggal pontozhatom a számokat'' mekkora egy felesleges fasság már
én sem használom, de valamire biztos jó... mondjuk megjelölni 1-1 számot ami tetszett (h esetleg később playlistbe rakd, meg ilyesmi) :)
ugyanakkor van olyan is az itunes-ban h számolja h melyik számot hányszor játszottad le eddig - kiválóan mutatja mi az amit tényleg hallgatsz, és mi az ami valószínű nem fog hiányozni ha leszeded. én ezt nagyon szeretem.

[Szerkesztve]

(#1154) misirulez válasza AmPeX (#1095) üzenetére


misirulez
senior tag

Ha minden reggel kipucolod a füled akkor elég gyorsan be fog gyulladni...:(
ott kell lenni zsírnak...

(#1155) dzsizusz


dzsizusz
csendes tag

4 hónap garanciával megér 40e ft-ot egy iaudio m3 20gb, vagy inkább vegyek valami kisebb háttértárral rendelkező, de újabb modellt?

(#1156) #97544192 válasza Mosómedve (#1130) üzenetére


#97544192
törölt tag

Rendben, köszi szépen! :)

(#1157) Maszti


Maszti
tag

És ehhez a 2tipushoz mit szóltok???

Mennyire cool termékek? Anyagminőség, hangminőség és használhatóság?

Creative ZEN V 4 Gb 40.000
Samsung YP-Z5FAB 4 Gb 45.000

Köszi

[Szerkesztve]

(#1158) Mosómedve válasza vati (#1152) üzenetére


Mosómedve
tag

A PD 205-ötöst volt alkalmam kb. 1 hétig tesztelni (egyik rokoné...)...phuuu...az ellenségemnek se ajánlanám...én szenvedtem vele. :((
Kezdjük az idióta menürendszerrel: csak akkor tudsz számot váltani, ha a menün belül elkalandozol a ''Folder'' nevű menüpontig. Csak Stop módban tud számot váltani, alkönyvtárakat nem tud kezelni, a ''sub-foldereket'' egybe ömleszti...ezzel sokat szívtam, mert én kényes vagyok a könyvtrástruktúrára és mindig 3-4 alkönyvtárat használok (stílus->alstílus->előadó->album)... :W
Asszem 5 gyéri eq.-je van, custom-ról ne is álmodjatok... :P De ezt még le is tudnám nyelni, ha legalább EGY gyári eq normálisan szólt volna, de sajnos... :(
A hangzása? Hát a gyári fülessel a recsegős Sokol rádió szintjén volt, a saját Sennheiser MX 500-asommal sikerült egy hullgyenge ''közepes hangzást'' kicsikarni belőle, de arról már nem is merek beszélni, hogy még az MX 500-assal is elkezdett a hangerőskála felénél torzítani és sztem kb. olyan 50 dB-je lehet, bár ezt asszem nem is merik közölni sehol... :F
Szóval...dehát mit is vártatok 5000 Ft-ért...én nem ajánlom, ennél szvsz MINDEN csak jobb lehet... :O

[Szerkesztve]

(#1159) jootomy válasza Maszti (#1157) üzenetére


jootomy
tag

az első nagyon COOL nekem is olyan van:)

http://www.vadoctanya.hu ~ ha egy kis kikapcsolódásra vágysz...

(#1160) ez_meg_emaz


ez_meg_emaz
őstag

Szerintetek?
-meizu m6 1gb 1év gari helyben(mp3centrum 10 percre tőlem) 35k + hetek mulva cx300 füles
VAGY
-hetek mulva meizu m6 4gb hong kong-i gari( :D ) uj 42ért + pestre kell mennem érte (postát nem kamázom)

Mind2 hasonlo árban van. Nemigazán tudom eldönteni mi legyen. 1gb lehet kevés. 4gb-ra várni kell, nem lesz cx300 hozzá max csak sokkal később (legjobb esetben! De ahogy magam ismerem másra is többet fogok költeni mint azt előre beteervezem és akkor nem lesz fölös 5k-m fülesre amiből elvilg van is 1.) és a gari is hong kong-i :D

[Szerkesztve]

(#1161) dzsizusz válasza ez_meg_emaz (#1160) üzenetére


dzsizusz
csendes tag

ki kéne bővíteni ezt alistát +1el ;]
longhorn m16
ha több embert érdekel akkor beírom közösbe is a tapasztalataimat, ha nem akkor megy a pm ez_meg_emaz-nak

(#1162) Maszti


Maszti
tag

Most rendeltem meg Pixmania-ról egy Ipod 2. generációs 8gb-os fekete Nano-t 58.000Ft-ért, amiben már benne is van a szállitási költség! Hihetetlen jó ár!!!!

De hallottam egy két rémhirt a pixmániáról, ti mit mondatok? Visszamondjam mig nem késő...

(#1163) dzsizusz válasza Maszti (#1162) üzenetére


dzsizusz
csendes tag

olvasd el apixmania topicot :)
szerintem ha nem sűrgös hogy megkapd akkor ne mond vissza. előbb utóbb megjön hibátlanul szerintem

(#1164) Maszti válasza dzsizusz (#1163) üzenetére


Maszti
tag

Ok, mert szerintem ez nevetségesen alacsony ár!

(#1165) ez_meg_emaz válasza dzsizusz (#1161) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Hu de kihalt ez a topic. Hol van mindenki? :F

Nem kaptam privibe semmit :(
Pedig nagyon várom a véleményed. Küldjed vagy írd ide pls!

(#1166) majom2 válasza ez_meg_emaz (#1160) üzenetére


majom2
senior tag

a hong kong-i gari olyan mintha nem is lenne. ezt kalkuláld bele a döntésedbe.

(#1167) dzsizusz


dzsizusz
csendes tag

én most már tényleg nem tudok dönteni ugyhogy mindenki segítsen aki tud:

sansa e260 (4gb) vagy sony nw-a1000 (6gb) ezk újak lennének
vagy 40e 4 hónap gatival iaudio m3 (20gb)

mint látható a 3ból 2 nem videós, tehát ez nem is érdekel

(#1168) Maszti válasza dzsizusz (#1167) üzenetére


Maszti
tag

Sony, sztem

(#1169) dzsizusz


dzsizusz
csendes tag

úgy tűnik ma szabadnapos a fórum :(
én is a sony felé hajlok egy kicsit 42%
sandisk 38%
iaudio 20%

na ezen az arányon lehet vátoztatni a hozzászólásokkal.

(#1170) ez_meg_emaz válasza dzsizusz (#1169) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

iaudio-ra aztmondják jo minőség. Sandisk mindenképp utána van minőségben szerintem. Bár igazábol nem probáltam(hangzásra az e260-at, iaudiot meg soha). Sonynál konvertálgani kell ugytudom. Bnőmnek volt egy régebbi 512-es sonyja azzal mindig szarakodni kellett bár nem tul bonyolult. Az atrac (nemtudom mind1ikben van e) meg jo kis tömörítés(elvileg 200 szám fért volna az 512-esre a leírás szerint ha jol emlékszem), bár nekem nem kéne.
Jah és ment pm.

(#1171) ez_meg_emaz válasza ez_meg_emaz (#1160) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Nah akkor a 2 meizu közül a 4gb kiesett??

(#1172) majom2 válasza dzsizusz (#1169) üzenetére


majom2
senior tag

ha a sony-nál tényleg konvertálni kell, akkor azt messzire kerüld el!

(#1173) majom2 válasza dzsizusz (#1167) üzenetére


majom2
senior tag

ebből 2 flash-es, 1 meg hdd-s ugye? ..érdekes, mert a népek vagy csak ilyent vagy csak olyant akarnak. a legritkább eset amikor vkinek mind1 h flash-es v hdd-s... ezt te végiggondoltad, vagy csak olyan ad hoc döntés?

(#1174) <Adamsky> válasza ez_meg_emaz (#1160) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Asszem ezt neked kell eldöntened. Ebben már nem tudunk segíteni. Egyébként nem te akartál először Nano-t venni? Kezdem egy kicsit elveszíteni a fonalat :F

(#1175) <Adamsky> válasza dzsizusz (#1161) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Szerintem írd csak ide a Longhorn-os tapasztalataidat, mert úgy látom sokakat érdekelne.

(#1176) Chili7 válasza dzsizusz (#1169) üzenetére


Chili7
őstag

Sonyhoz van egy - a lejátszóra telepítendő - prg, amivel nem kell konvertálni, simán lehet másolgatni. A Sony szerintem sokkal jobban néz ki mint a sandisc, de a kijelzőjén kevesebb infót láthatsz egyszerre. Hangzásban egyformának tűnt a kettő! Ja a sandisc ''elemes'', a sony meg usb-n keresztül tölthető! - de lehet hogy a sandisc is tölti usb-ről? :F Nem tudom.

(#1177) majom2 válasza Chili7 (#1176) üzenetére


majom2
senior tag

na és a sony másolóprogramja konvertál?

(#1178) Chili7 válasza majom2 (#1177) üzenetére


Chili7
őstag

A SonyStage-re gondolsz? Nem tudom, nem használtam.

(#1179) rumos14 válasza dzsizusz (#1155) üzenetére


rumos14
nagyúr

óóó, nekem volt ilyenem! azt kell alapvetően eldöntened, hogy nem zavar-e, hogy csak a hozzáadott vezetékes (csiptetővel ellátott) távirányítóval tudod igazán használni. ha ezt megfelelően tudod vhol rögzíteni, és nem tartasz a túl sok kábeltől (táviránytó + füles) akkor ok. hangminség tekintetében nem lesz gond, akis megy 10-11 órát a gyakorlatban.

(#1180) rumos14 válasza jootomy (#1159) üzenetére


rumos14
nagyúr

hát az a hipermütyür joy nekem nem tetszett. lehet ezt precízen, neadjisten zseben keresztül nyomkodni?

(#1181) rumos14 válasza ez_meg_emaz (#1160) üzenetére


rumos14
nagyúr

aproneten vagy itt nincs más használt példány? sokszor szoktam látni.

(#1182) rumos14 válasza ez_meg_emaz (#1170) üzenetére


rumos14
nagyúr

na finoman próbálok fogalmazni: ''Sonynál konvertálgani kell ugytudom'' -> vagy nézz utána, és akkor kiderül, hogy nem, vagy ne írd le. de nincs harag, ugye? :R
visszatérve a kérdésre: nem kell konvertálni, de lehet, és talán érdemes is, ha a forrás elég magas bitrate-tel rendelkezik, a lejátszó kapacitása viszont szűkös. szerintem.

(#1183) rumos14 válasza dzsizusz (#1167) üzenetére


rumos14
nagyúr

jah újabb javaslat: iRiver H10 :B

(#1184) rumos14 válasza Chili7 (#1176) üzenetére


rumos14
nagyúr

a Sandisk is belső aksis. mint a mostanában kapható lejátszók 90+%-a.

(#1185) dzsizusz válasza majom2 (#1173) üzenetére


dzsizusz
csendes tag

abszolút tisztában vagyok a dolgokkal. a konvertálás sem probléma. a sonicstage minden híreszteléssel ellentétben egy jó program. egyébként nem kell atrac3 ba áttömöríteni ez csak egy lehetőség. viszont az mp3-hoz is kell a program, de mint írtam ez számomra egyeltalán nem gáz.

(#1186) dzsizusz válasza <Adamsky> (#1175) üzenetére


dzsizusz
csendes tag

fú longhorn. hát ez_meg_emaz-nak írtam egy egész hosszúra sikerült leírást. ha valakit komolyabban érdkel szívesen elküldöm.

röviden annyit hogy sokkal jobb mint amit az ember várna. video-t igazábol kábellel vettek fel rá a tv-ből bemutatónak (viva, cn). ez csak azért nem volt igazán szerencsés, mert így kicsit elcsúszott a hang, meg a kép. szerintem ez egyébként normális ebben a kategóriában(nem tudja ugyan olyan gyorsan feldolgozni a hangot meg a képet).
egyébként a képe gyönyörű éles és tiszta. lehet hogy nem írt hülyeséget az aki 30fps-t írt valahol. sajnos avi nem volt a memkarin. nekem meg miivel nincs így nem tudtam vinni.
a zene is tisztán és szépen szólt, még a hozzá adott gagyi fülessel is. itt érkezünk el az egyik apró hibához. nem szabvány a jack, hanem mini. szóval átalakító kell ha fülest akarsz cserélni. a képnézegető funkció is jó. alap dolgok, de ugyanolyan jó képminőség mellett. méret ügyileg már tényleg el lehet kezdeni gondolkodni a filmnézésen. ebbe csak az általam legnagyobb hátránynak vélt aksi szól közbe. a kezelhetősége jó, bár kicsit kicsik a gombok. pár embernek ez is zavaró lehet. van benne custom eq is, bár csak 5 sávos.
ennyi pénzért ha lenne benne 2gb mem, vagy lenne sd-m akkor vennék, és a aksi 2* ilyen sokáig bírná tuti megvenném, de így maradok az előző 3 lehetséges játékos mellett.


iriver h10 drága meg úgy emlékszem, hogy 1 éve amikor próbáltam nem jött be annyira sem a fogása, sem a kezelése.

[Szerkesztve]

(#1187) kalcy válasza ez_meg_emaz (#1160) üzenetére


kalcy
csendes tag

A Hong Kong-i garihoz: ha jól tudom, Meizunak az M6 az első PMP-je, ez nekem olyan ''fekete ló'' feeling. Tehát ilyen szempontból pont hasznos lenne a magyar gari, mert az ilyen belépő modelleknél nagyobb szokott lenni a meghibásodási arány. Ha monnyuk E3ról lenne szó, nem aggódnék annyira, mert az audio lejátszók piacán már rég(ebb)óta ott a Meizu, így az eddig előjött hibákat az újabb modelleken/firmwareken már valszeg korrigálták.

Másrészt meg több oldal apróhirdetései között is elég gyakran látni eladó, alig használt M6okat, ami - ha nem is feltétlenül készülékhibát jelent - azért egy kicsit gyanús. Így én félnék attól, hogy sokat kéne ráfizetni, ha esetleg szervizeltetni kell (itthon pénzért, vagy fizetni a pkg-t Hong Kongba :) )

Viszont az 1gigásnál az a meggondolandó, hogy videóhoz ez a tárkapacitás már nem olyan sok, ezért lehet h nem tudnád kihasználni rendesen a video funkciót. Akkor viszont ennyi pénzért lehetne venni vmi megbízható, jó hangminőségű audio playert, plusz akár egy jobb fülest is pl. Meizu E3 + Senn cx300 kombó kb 35K lenne, Iaudio U3+cx300 meg 42K körül (bár ha jól emlékszem, Neked fontos h videós legyen, úgyhogy valszeg ez a lehetőség kilőve, de azért érdemes átgondolni még1szer h kb ugyanannyi lóvéért melyik ''extra'' éri meg jobban: egy gyengébb video funkció vagy a fullos hangzás).

Ha olyanokat írtam, amit már rég kitárgyaltatok, azér bocsi; mentségemre mondom h így államvizsga-időszak vége felé már erősen kihagy az agyam :)

(#1188) bwoay válasza rumos14 (#1182) üzenetére


bwoay
nagyúr

már miért ne írhatná le, hogy ő úgy tudja?
jössz, és szólsz neki, hogy ''rosszul tudod''.

szerintem akkor lenne gond, ha azt írná: a Sonyval konvertálgatni kell PONT

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1189) vati válasza Mosómedve (#1158) üzenetére


vati
senior tag

''A PD 205-ötöst volt alkalmam kb. 1 hétig tesztelni [...]
Kezdjük az idióta menürendszerrel: csak akkor tudsz számot váltani, ha a menün belül elkalandozol a ''Folder'' nevű menüpontig. Csak Stop módban tud számot váltani''

Begyepesedett régimódi vagyok (40 felé közledve nem csoda:( ) de eszembe se jutott volna, hogy másképp is jó lenne váltani. De ezek szerint lehet...

''alkönyvtárakat nem tud kezelni, a ''sub-foldereket'' egybe ömleszti...ezzel sokat szívtam, mert én kényes vagyok a könyvtrástruktúrára és mindig 3-4 alkönyvtárat használok (stílus->alstílus->előadó->album)...''
Igen, ez egy hülye kompromisszum. ''ElőadóNeve_AlbumNeve'' típusú folderneveket csináltam, úgy együtt lehet élni vele.

''A hangzása? Hát a gyári fülessel a recsegős Sokol rádió szintjén volt''
Nekem volt Sokol rádióm -talán meg is van valahol-, azért gyengébb egy kicsit:) Magamfajta kevésbé művelt hallású aki Videoton magnókon nőtt fel, észre se veszi.

Nem tudom, hol máshol lehetne megkérdezni így újra:[link]
Tulajdonságok, ami KELL:
- pendrive funkció (stabil, full-speed USB2 kapcsolat)
- SD kártyaolvasó funkció (bővíthetőség 2GB-os SD kártyákkal)
- mp3 hallgató funkció, könyvtárkezelés alapkövetelmény
- cserélhető akku (lehetőleg AA,AAA)
- nem OLED kijelző (5 év múlva is működjön)
- tartósság (min. 5-6 évre veszek ilyen holmikat)
NEM KELL (nem fizetek érte, közömbös, nem érdekel):
- színes kijelző, kép/video megjelenítés, rádió, diktafon, dizájn, skinek, csilivili
- konvertálási lehetőség (minek, ha van gép), equalizerek (szeretek mindent olyannak hallani, amilyen)
Nos, ilyen feltételrendszernek megfelelő mp3-lejátszót nem találok 20 eFt alatt, pedig hetek óta keresek a neten.
- PD-205 majdnem jó, az USB-je gagyi. (vsz firmware szinten javítható lenne ha akarnák)
- E-Ronix EMP-200nál az USB működik, de a szoftver debil: navigálni nem lehet, fájlnevek helyett csak sorszám van, feltéve ha nincs 99 db-nál több .mp3 fájl a kártyán, ugyanis csak az első 99-et képes érzékelni:)
- StromBlue A9,A10 az árán kívül elsősorban az OLED-kijelző és a nem cserélhető akku miatt riaszt el. Hol lesznek ezek az OLED kijelzők 4-5 év múlva? Mi van ha kipurcan az akkuja garanciaidőn túl?

[Szerkesztve]

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#1190) Chili7 válasza rumos14 (#1184) üzenetére


Chili7
őstag

A Sansa C140, E140 és az M240 -ről azt írják, hogy elemes.

(#1191) rumos14 válasza dzsizusz (#1186) üzenetére


rumos14
nagyúr

na akkor te használtál ilyen longhorn-t vagy mi? kipróbáltad vhol? a nagy kérdés továbbra is az, hogy lejátszik-e egy divx/xvid dvd ripet, vagy ezt még át kell kódolni.
2,5mm jack -> nem értem ilyet miért csinálnak, de én mondjuk 92 ft-ért lehet venni átalakítót (3,5mm-esre).
szóval a vártnál jobb, de kicsi a kapacitása és harmatos az aksi.

(#1192) rumos14 válasza bwoay (#1188) üzenetére


rumos14
nagyúr

én ezt máshogy gondolom. tudod ez olyan, hogy leírják vhol hogy állítólag xy pedofil/buzi. aztán már magyarázkodhat hogy k.ra nem az.

(#1193) rumos14 válasza Chili7 (#1190) üzenetére


rumos14
nagyúr

igen, de a most az e260-ról volt szó.

(#1194) dzsizusz válasza rumos14 (#1191) üzenetére


dzsizusz
csendes tag

mivel nekem nincs kártyám így filmet sem tudtam vinni. amit ott adtak azon meg csak felvett volt. azt mondták hogy nem kell konvertálni. nem is adnak hozzá konvertáló progit. márpedig aminél konvertálni kell annál azért szokád adni. nem hiszem hogy pont ezen spóroltak volna. a 92 forintos átalakító tényleg létezik csak úgy meg már kicsit hülyén néz ki.

(#1195) ez_meg_emaz válasza rumos14 (#1192) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Hát te is azt írtad ha még emlékszel hogy 'konvertálgassak csak' amikor az m16-rol írtam hogy nekem tetszik.
Azért miért haragudnék mert mert kijavítassz? Írtam is hogy ''asszem'' vagy ''ha jol tom''. (Nemtom most megnézni pontosan mit írtam mert nem otthon vok de ha akarod pü-be elküldöm este)
Viszont amit ídéztem hsz azé kicsit talán tulzás. Bár elismerem hogy sokan emiatt félreérthetik a dolgot de azért van ott az az 1 (vagy 2-3 szo) hogy ''asszem''(vagy vmi hasonlo jelentésű). Csak figyelmesen kell olvasniuk. ;)

(#1196) bwoay válasza rumos14 (#1192) üzenetére


bwoay
nagyúr

valahol hallotta, ő is elkönyvelte, de miután beírja ide, neked lehetőséged nyílik arra,
hogy helyreigazítsd (így is meg lehet közelíteni) és szerintem rendjén van így.
valóban utánajárhatna, de ennyi erővel be is zárhatnánk a topicot,
végülis ott a google, bárminek utána lehet nézni.
nincs itt olyan információ szerintem, aminek mi lennénk az egyedüli forrása :)

egyébként az, hogy valakit alaptalanul megvádolnak valamivel,
meg az, hogy a Sonynál éveken át valóban muszáj volt konvertálgatni,
az messze nem ugyanaz. Magára vessen,
aki ilyen kemény hadjáratot folytatott az mp3-mal szemben, itt az eredménye ;)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1197) ez_meg_emaz válasza rumos14 (#1181) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Itt épp előttem vitték el 40ért a 4gb-osat. Ami épp 2k-val olcsóbb.
A 2gb-os apronetes hirdetést már szerintem 1000éve eladták mert nem írt vissza a csávo se és a hirdetés is régi meg 3x tette fel. Vaterán meggondolta magát az elado sajna. 35ért lett volna egy uj 4gb-os persze az is külföldi garis(usa).
2gb-osat nemigen látni sehol használtan. 1gb-ost meg 30ért nem éri meg használtan akkor inkább 35ért boltban garival.

(#1198) ez_meg_emaz válasza kalcy (#1187) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Nekem igazábol klippekre kéne a video része. Az meg nem olyan gázos. Esetleg 1-2 simpson rész (ami ha jobb minőségű akkor asszem 70-80mb konvertálás nélkül). Azért nem akarok sima mp3-at mert eddig is az volt csak egy régebbi fajta. U3 meg a többi jo mp3-as biztos nagyon jol szol, de ha már ujat veszek a régi helyett akkor tudjon picit többet és ne csak hangzásban(meizu hangzásban is jobb lesz mint a régi sandisk). Mp3centrumban még a csávo mondta hogy 1x tesztelte az m6-ot egy faja sennheiser studio 'fejessel' :) és nem talált hibát a hangzásban(most én nem metudom mennyire volt ez marketingduma döntsétek el ti. Én nem vok akkora szakértő hogy megtudjam mondani igaz-e amit mondott) Még ha nemis nagyon tudom kihasználni a video részt benne akkorse baj ha tudja. Bár szerintem is jobb lenne a 4gb-os. De akkor nem lenne cx300. :(((

(#1199) rumos14 válasza bwoay (#1196) üzenetére


rumos14
nagyúr

nem értek egyet az első állításoddal (''végülis ott a google, bárminek utána lehet nézni''), de tényleg nem akarok vitát nyitni. amúgy is gyanús vagy, mióta nano-t ajánlasz és élénken érdeklődsz a piros színű iránt :P
nem vagyok sem sony fanboy, sem fikázó. olyan lejátszót sosem vettem volna tőlük, aminél muszáj konvertálni az mp3-at, de erről már kb. 2 (3?) éve leszoktak. az nw-hd5 pedig egy qrva jó, nagy kapacitású, könnyen kezelhető és kicsi ZENElejátszó, szerintem. nagyjából úgy gondolkodom az iPod-ról is, hogy perpill nem tetszenek, de még megjavulhatnak és csinálhatnak nekem tetsző lejátszót. bár akkor lehet hogy megeszem a kalapom :)



[Szerkesztve]

(#1200) rumos14 válasza ez_meg_emaz (#1198) üzenetére


rumos14
nagyúr

ahogy többen többször leírtuk, az M6-nál a ''dealbreaker'' (a vásárlást meghiúsítő tényező) a kezelhetőség lehet, más nem nagyon. ha te meg tudsz vele barátkozni, akokor örömmel fogod használni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.