Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) vili13 válasza Mosómedve (#647) üzenetére


vili13
őstag

Szerintem igenis lehet létjogosultsága a veszteséges formátumok közötti konverziónak. Ha a kiinduló formátum elég jó minőségű, magas bitrátájú mp3, és eleve rosszabb (de persze hordozható lejátszóhoz még elegendő) minőségű ogg-ba konvertáljuk, szvsz elhanyagolható a különbség ahhoz képest, mintha eredeti CD-ről készült volna. Pl. 256..320k-s mp3-at mondjuk q4-es ogg-ba szerintem nyugodtan lehet.

(#652) attiati


attiati
veterán

az egész minőségmizériához csak annyit: encoder és forrásfüggő!
ha már valaki egyszer átnyomta 128 kbit/sec, mono-ra az mp3-at, akkor abból nem lesz többet jó minőségű sztereo zene. És a neten rengeteg ''összetákolt'' albummal lehet találkozni.
A másik pedig: Blame, Xing meg hasonló szarokkal nem érdemes próbálkozni.
Csakis Lame-t, és Fraunhoffer féle encodereket használjatok.

Már a joint stereo sem ad vissza igazi sztereo hangzást. Viszont mp3 esetében 192 kbit/sec bőven audio cd minőség. Akinek a hivatalos adatok miatt nem elég, használjon VBR-t.

Ui: persze asztali pc hangfalakhoz elég a mono recsegés is ;]

(#653) attiati válasza Alpee (#622) üzenetére


attiati
veterán

iRiver tökéletes választás! igaz én egy cd-s lejátszót nyúzok 3-4 éve, de különösebb gond nincs vele, és már akkor is az élen járt szolgáltatások terén!
(képtelenség megugratni benne a cd-t, és ez nagy szó volt anno)

(#654) <Adamsky> válasza vili13 (#651) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Talán igen, talán nem. Ezesetben -- ha jól tudom -- akkor egy 20 GB lejátszóról van szó. Tudom persze, hogy a 30% az itt is 30%, és így ennyivel több zene fér rá, de csak ezért átkonvertálni egy csomó zenét... :F

Én pl. szép folyamatosan állok/áltam át Ogg/FLAC-ra, és előbbi esetén nem feltétlen a hely miatt, hanem mert adott fájlméret mellett adott esetben még jobb minőség érhető el.

(#655) <Adamsky> válasza attiati (#652) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

''Már a joint stereo sem ad vissza igazi sztereo hangzást...''

Ezzel vitatkoznék. Nem egy helyen olvastam, hogy a js. -- azáltal, hogy a csatornák közötti különbséget tárolja le csak -- helyet ''spórol'' meg, amit aztán később a minőség javítására lehet felhasználni. Ha jól tudom, akkor a Ogg is valamiféle js.-t használ.

(#656) rumos14 válasza vili13 (#651) üzenetére


rumos14
nagyúr

sztem az ilyen átkódolásnak csak akkor van értelme, ha nagyon szűkös kapacitású a lejátszónk. manapság pedig ez már nemigen jellemző.

egy kicsit elvont hasonlattal: vegyünk egy A4-es kartonlapot, gyűrjük össze (tömörítés), utána próbáljuk meg kisimítani, majd megint, ''más módszerrel'' gyűrjük össze (ez legyen az ogg tömörítés) kisebbre. ha megpróbáljuk újra kisimítani a lapot, mindkét gyűrés nyomai láthatók lesznek.

[Szerkesztve]

(#657) rumos14 válasza Mosómedve (#648) üzenetére


rumos14
nagyúr

ha tudsz angolul, nézz körül a misticriver.net fórumain. ott mindenre választ kapsz.

(#658) rumos14 válasza <Adamsky> (#654) üzenetére


rumos14
nagyúr

átálsz ogg/flac-ra -> a ''nálad megforduló'' audio cd-ket így tömöríted be, vagy ilyen formátumban szerzed meg a ''biztonsági másolatokat''?

(#659) <Adamsky> válasza rumos14 (#658) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Is-is. A fontosabb (kedvenc) albumokat ha tehetem, akkor FLAC-ben archivalom. A tobbi pedig OGG-ba. Persze szoktak lenni MP3-as ''szerzemenyeim'' is, de azok maradnak is MP3-ban.

(#660) febi


febi
tag

Sziasztok! Most szeretnék venni egy SanDisk m240-es lejátszót és már nagyon sok oldalt megnéztem (külföldieket is) . Szeretném kérdezni az MP3 lejátszóban jártas fórumozókat, hogy mi lenne a véleményük erről a lejátszórol? Mert a teszteken elég jól szerepelt (5 csillagból 4-et mindig megkapott) előre is köszi a választ.

Ja és azt írja a specifikációba, hogy csak europán kívül jó az FM rádiója. Vki tud egy olyan oldalt ahol leírják, hogy lehet beállítani, hogy itthon is jó legyen?(firmware frissítés)

(#661) SzGee válasza rumos14 (#656) üzenetére


SzGee
aktív tag

ez nagyon jó hasonlat, megjegyzem magamnak... :)
én általában, ha tehetem, flac-et töltök, aztán azt nyomatom átt ogg q6 ez nekem bőven elég
szerintem, ha valakinek fontos a hely, azért megfontolandó egy 320-as mp3 vagy egy egy extreme vbr átkódolása ogg-ba...
másnál én sem látom sok értelmét...

If you leave me, can I come, too?

(#662) dzsizusz


dzsizusz
csendes tag

érdekes új sansa játékos:
http://www.hwsw.hu/hirek/32715/SanDisk_Sansa_Connect_Wi-Fi.html

(#663) rumos14 válasza febi (#660) üzenetére


rumos14
nagyúr

ez a sandisk pár genercióval ezelőtti lejátszója. ha olcsón megkapod, szerintem nem rossz választás, de nem is kiemelkedő.

(#664) rumos14 válasza dzsizusz (#662) üzenetére


rumos14
nagyúr

ha már Sandisk, 2 további versenyző: [link]
számomra főleg a nagyobbik tűnik érdekesnek.

(#665) <Adamsky> válasza febi (#660) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Asszem a munkatársam pont ilyet vett az asszonynak Karácsonyra. Majd megkérdem mi a véleménye róla. Ez vizsont leghamarabb csak jöv héten kivitelezhető, mert a héten nincs. Szóval ha még akkor is aktuális, akkor majd jelentkezem.

(#666) bwoay válasza attiati (#652) üzenetére


bwoay
nagyúr

miért nem ad vissza stereo hangzást a joint stereo?
veszteségmentes konverzió, teljes mértékben az eredeti stereo jelet adja vissza,
csak a kódolásnál van jelentősége, mert spórol a stereo kódon,
ha nincs nagy eltérés a két csatorna közt. ha van, akkor sima stereot használ.
Ez csak Lame-re igaz amúgy, a többi j-stereo algoritmus tudtommal nem ilyen hatékony,
a váltás a két kódolás között nem túl hatékony, ezért van a j-s-nek ilyen szar híre.
Van amúgy forced joint stereo, azzal is szokták keverni a sima j-stereo,
pedig előbbi végig ezt a middle-side kódolást használja.
Jóvan, leülök magamtól...

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#667) Mosómedve válasza <Adamsky> (#654) üzenetére


Mosómedve
tag

Oké, a konvertálással leálltam... :DDD
Igen 20 GB (na jó, 18,6... ;) ), csak úgy voltam vele, hogyha lehet, miért ne legyen kisebb úgyanolyan minőség mellett, de már tudom, hogy a minsőég mégsem egészen ugyanolyan, úgyhogy az MP3 -> OGG felejtve...
Te honnan töltesz OGG/Flac formátumú zenéket.
Boztos én vok a hülye, de a windowsban vhol nem lehet megnézni, hogy az adott szám milyen formátumú és bitrátájú, illetve egyébb adatokat?
A CD-k ''berippelésénél'' a KHz, amit kérdez mire vonatkozik? Az mit jelől? Abból milyet érdemes választani?

Egyik évfolyamtársam vett egy PMP-t, belehallgattam... :( ...és elgondolkoztam...tudom, hogy alapvetően video-lejátszásra vannak kitalálva, de mindre elmondható általánosságban, hogy gyengén muzsikálnak? Mert ez borzalmas volt a video-lejátszáshoz képest...

(#668) dzsizusz válasza rumos14 (#664) üzenetére


dzsizusz
csendes tag

na ha hordozható videónézés akkor valahol itt kezdődhet: Sansa View
(lehet h még ez is kicsit kicsi, de a metron, villamoson elég lehet, akinek erre igénye van)

Features:

8GB Capacity
4'' Widescreen Display
Supports WMV, and MPEG-4 (AVI, Divx) codecs
Built-in SDHC slot
AV-Out with HD resolutions (up to 1080i)
User-replaceable battery good for 10 hours of music, 4 hours of video
Dimensions: 78.5mm x 123mm x 16.9mm

és még az ára is jó lehet: The view will retail for $299

erre lehet hogy érdemes lesz várni, vagy nem. :U

majd kiderül



[Szerkesztve]

(#669) Maszti


Maszti
tag

Üdv

Segitségeteket kérném, hogy milyen mp3 lejátszót érdemes vennem! Napokban veszek! Elöször Ipod nano-n gondolkodtam, aztán bejött a meizu m6, majd egy samsung és egy sony!

Na most a lényeg a minsőg és a brutális hangerő!

Mit mondatok?? Vagy még más márkák? 50ezer körüli a limit!

(#670) ez_meg_emaz válasza Mosómedve (#667) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

''Boztos én vok a hülye, de a windowsban vhol nem lehet megnézni, hogy az adott szám milyen formátumú és bitrátájú, illetve egyébb adatokat?''
Ha kurzort ráviszed egy idő után kiírja a bitrátát meg egyéb adatokat. A fájl típusát meg totalcommander-el szoktam megnézni ha nemtudom kideríteni. Ezt leginkább videoknál használom mert ugy csak azt írja mihez van társítva.

(#671) ponti_ak válasza Maszti (#669) üzenetére


ponti_ak
addikt

Szia,
Szerintem iAudio U3 (Infopatikától), + Sennheiser cx300 füles (Basys-tól)..
Az egyik legjobb kombo... Kiváló hangminőség és brutális hangerő = szétrobbantja a füledet, ha nem vigyázol.. :))

(#672) Maszti


Maszti
tag

Az van, hogy én csak az Ipod Nano-t tudtam meghallgatni! Na viszont annak a hangerejével és minőségével megvagyok elégedve:)))

A többi sajnos nem hallottam

(#673) Maszti


Maszti
tag

Jelenlegi fülesem egy sennheiser mx400, de most gondolkozom egy px 200-on!

(#674) Maszti


Maszti
tag

Ezzel mi a szitu???

iAUDIO x5v

(#675) ez_meg_emaz válasza dzsizusz (#668) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Tyűha. Ez szép darab lesz.
De már hozzák a meizu-t. Még nem tuti hogy megveszem mert hallani nem hallottam még. Csak félretettem 1-et. Jah most már olcsobb lesz az m6 ami jövöhéten jön.
Meg ha várnék se fizetnék ennyit(ennyiből már inkább gépre költök) pedig 60ért megérné ez a sandisk. Nah mind1.

(#676) ez_meg_emaz válasza ponti_ak (#671) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Énis iAudio-t ajánlanék. Bár nekem m6 jön be jobban vmiért. Ien az ízlésem. Lehet nem tul logikus de ez van. :P

(#677) Maszti


Maszti
tag

Szoval akkor itt már a design és a menü a különbség??? Hangzásban semmi sincsen? Lényegtelen akkor,hogy ipod, iaudio vagy meizu???

(#678) Mosómedve válasza Maszti (#677) üzenetére


Mosómedve
tag

Ha neked bejön ez az IPod-os dizájn, meg a Touch-xy cuccok, akkor sztem az IRiver H10-est is nézd meg, több helyen is láttam az 5GB-os változatot 47 000-ért...szvsz én ezt ajánlom...sokan dícsérik...nem rossz döntés, föleg a hagzás számít. :R :DD

Ja...gondoltam, hogy a Total commander segít,d e akkor a windows-ban nem tom a formátumát kideríteni.... :W

(#679) bwoay válasza Mosómedve (#678) üzenetére


bwoay
nagyúr

könyörgöm, egy helyet mondj, ahol 47-be kerül! :)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#680) Maszti


Maszti
tag

Most találtam egy vadi új meizu m6-ot 4gb-osat 45.000ért! De mindjárt megnézem ezt az irivert is! Enneki is van olyan hangzása, és hangereje mint az ipodnak?

(#681) <Adamsky> válasza Maszti (#674) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ez leveri mind hangerőben, mind pedig minőségben a nano-t.

(#682) AmPeX válasza Maszti (#680) üzenetére


AmPeX
aktív tag

Az ipod hangjára ráver az összes, amit felsoroltál ;)
De ha tényleg egy brutálisan szóló kombót akarsz akkor vegyél Iaudio U3 at, cx300-al, ahogy a kollega is írta pár hsz el feljebb. Annál nincs dúrvább... Tényleg szétviszi a fejed, nekem is olyanom van :D

[Szerkesztve]

(#683) ttower


ttower
aktív tag

tudna valaki egy olyan lejátszót ajánlani ami megfelel a feltételeknek?

-viszonylag olcsó(max. 10-12k)
-tűrhetően szól
-ha lehet olvasson SD és MMC karikat(ez nem olyan fontos)

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#684) ez_meg_emaz válasza ttower (#683) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Az én sandisk-em :DDD Bár bővíteni nem lehet és használt. Jah és olcsóbb mint 10k.
De szerintem te ujat keresel.

(#685) Maszti


Maszti
tag

Akkor vagy u3 lesz vagy meizu m6! Vagy van valakinek tapasztalata esetleg a Nokia N91-ről??? Hogy szol az, mondjuk egy jobb fülessel? Tudom, hogy nem pont mp3 lejátszó, de kiváncsi lennék az mp3 lejátszó minőségére és hangerejére!

Amúgy ahogy látom mindenki az Iaudio U3-at ajánlja! Felesleges is tovább keresgélnem? Felejtsem el a Meizu-t meg az Apple-t?

(#686) <Adamsky> válasza Maszti (#685) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Az Apple nyugodtan, de az iAudio X5v, U3 és a Meizu M6 között már neked kell dönteni. Bármelyiket is veszed, nem fogsz rosszúl járni. Ja, a CX-300 mindegyikhez ajánlott ;)

(#687) Maszti


Maszti
tag

köszi az eddigi hozzászolásokat! Még szivesen várok szubjektiv véleményeket, tapasztalatokat! Minek mi az előnye, hátránya,stb...

(#688) ez_meg_emaz válasza <Adamsky> (#686) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Hmm. Adamsky nem ellensége meizu-nak. :C Ki gondolta volna... Akkor bocs hogy kevertelek rumos14-el. Ő nemigen szereti az m6-ot. Mondjuk megtudom érteni de a döntésemet nemtudja befolyásolni mert szvsz megszerettem (a design-t talán, pedig ez nem jellemező rám :( ) és ienkor az ember már előre eldönti.
Jah cx-300-am lesz valszeg nekem is de arra már csak később lesz keret. Ára majdnem 1/3-a a lejátszomnak, bár lehet hogy sennheiser 5k-s cuccábol szerzek majd arra hamarabb lesz lóvém. :DDD

(#689) ez_meg_emaz válasza Maszti (#687) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Egyet már tudok is előnynek m6-hoz: Viszonlag nagy kijelző :D Persze ez nem egy fontos dolog, de előny lehet vkinek. 1,2'' helyett 2,4'' bár utobbi se igen alkalmaz hosszabb videok megtekintésére.
Amugy nézd meg infopatika.hu-n a leírásokat, műszaki adatokat is ha még nem nézted volna. ;)

[Szerkesztve]

(#690) Maszti válasza ez_meg_emaz (#688) üzenetére


Maszti
tag

Akkor 3000ért mx400at ajánlom!!!

(#691) ez_meg_emaz válasza Maszti (#690) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

In ear fülest akarok mindenképp. Ennyiért én sony MDR-EX51-et szerzek ami szintén in ear. És boltban ez ugye kb a 2x-ese lenne. De ezt csak 1 ismerős lévén tudom aki nem legláisan szerzi be. :) Csak mivel mondták sennheiser annyira jo meg a sony szét szokott jönni gondoltam inkább várok amig lesz 5k-m rá.

[Szerkesztve]

(#692) Mosómedve válasza bwoay (#679) üzenetére


Mosómedve
tag

http://www.extremedigital.hu/search.php?mode=search

Na, jó itt 49 000, de esküdni mernék, hogy 1 hónappal ezelőtt még 47-ért is láttam akciósan vhol....de már ezekszerint nincs.... :D Jóvanna'... :P ...amúgy még ez is belefér az 50-es keretbe... :DDD
Aláírom, az IAudio is megéri...itt már tényleg a szubjektív érvek döntenek...

(#693) ez_meg_emaz válasza Mosómedve (#692) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Hát nem azért mondom mert iet fogok venni de egyértelműen jobb ennél a meizu m6.
Főleg ha vki szereti a tapipadot. Amugy nem vok oda a tapipadért(részben előny, részben hátrány) szépen mutat meg fasza hogy nekem tapipados van, de ahogy rumos14 írta a zsebben nem olyan jo(igaza lehet, majd meglátom mien). De én bekacsolom a billzárat azt ennyi. Hangerőt remélem nem kell majd minden számnál belönöm mert az lehet még gond(meglátjuk ezt hogyan tudom megoldani).
És ami nem mind1 hogy olcsóbb is. 30vmennyi lesz jövöhéten győrben. De ha itt változik az ára akkor infopatika oldalon is mert az a beszállítójuk asszem, meg a forgalmazoinál ottvan a győri mp3centrum.

[Szerkesztve]

(#694) ez_meg_emaz


ez_meg_emaz
őstag

Jut eszembe pont most beszéltem volt oszt társammal, neki már régen MD-je van. Annak csak annyi a hátránya hogy nincs hatalmas kijelzője meg az ehhez kapcsolo extrái? Mert akkor zenére a legjobb lehetne. Vmien mágneslemezzel megy szal ugy működik majdnem mint a vinyo(ha jol tom) szal elvileg iszonyat sokáig bírja. Lemez darabja kb 2000ft (1gb-os) és arra nem csak zenét lehet pakolni hanem akármi mást is. Ugyhogy a végén még kiderül jobb vétel mint akármeik pmp vagy mp3-as. Mert senki sem azért vesz ien pici kijelzőt pmp-t hogy videozzon. Meg az ára se olyan sok már asszem. Most nemtom mennyi de ő 2-3 évvel ezelőtt vett vmien sony-t 60-70ért kb. Azota biztos van már 40-50ért is.
Csak ne lennének olyan szépek ezek a pmp-k... :O Meizu vhogy megfogott. Nemtom pontosan miért. Ügyes tervezők. Szegény fejem már csak az m6-ra tud gondolni mint leendő lejátszo. Pedig egy MD-vel is jol járnék.

/szerk:utánanéztem hát még mostis drágák. De egy MD jobb választás lenne nem?/

[Szerkesztve]

(#695) dzsizusz válasza ez_meg_emaz (#694) üzenetére


dzsizusz
csendes tag

ez_meg_emaz: nézd meg a 98.hirdetést

http://www.apronet.com/szorakoztato_elektronika/lista.php

Eladó egy 2 hetes fekete 4 GB-os Meizu M6 tipusú MP3-MP4 lejátszó dobozában. Tartozékok: tok, csuklópánt, fülhallgató, USB kábel.

lehet hogy érdekel ;)

[Szerkesztve]

(#696) bwoay válasza Mosómedve (#692) üzenetére


bwoay
nagyúr

thx, nézem! ATCOMP-nál volt ennyi nemrég, de aztán lekerült a listáról.
Szerintem ez egy megmaradt készlet, a lejátszó már nem mai gyerek,
most szabadulnának meg tőle gyorsan,
mert a flash playerek le is körözték kapacitásban és máretben is

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#697) bwoay válasza ez_meg_emaz (#694) üzenetére


bwoay
nagyúr

ez az a stádium, amikor az olvasgatás még sokkal (SOKKAL!!!) célravezetőbb,
mint az irkálás

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#698) bwoay válasza ez_meg_emaz (#693) üzenetére


bwoay
nagyúr

100x inkább vennék H10-et, mint M6-ot, már ami engem illet.
pont az mp3centrumban próbáltam először, akkor sem tetszett, azóta sem fogott meg,
pedig a többi Meizut eddig szinte kivétel nélkül jónak találtam (E3-am volt is egy ideig)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#699) ez_meg_emaz válasza dzsizusz (#695) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Nagyon rendes tőled hogy szoltál. Köszi. :R
Ezeket(apronet,88.hu,szuperpiac, meg aukciot is: vatera,tesz-vesz) az aprohiredtési oldalakat ienkor mindig megnézem(ezt pl nem vettem észre vagy csak kimondottam 1gb-osat kerestem azért nem is figyeltem rá lehet.)
De a 40k lenne a max amit fizetni tudnék. Amugy itt ph-n is van asszem egy uj 4gb-os kb ennyiért. Amugy már énis filoztam rajta hogy 1gb kevés lesz 1-2év mulva és bővíteni meg nem tudom. De ha nincs 40-nél több akkor nincs. :( Egyenlőre marad az 1gb. Meglátom mennyivel megy majd le az ára aztán lehet 2gb-osat veszek. Meg azért az se baj ha a gari győrbe szol mert ha vmi gond van vele 5-10perc alatt visszaviszem azt megoldják. Pestre meg necces felmászkláni. Főleg majd május után mien f@sza lesz. Teljesáru menetdíjjal felmenni. ;] Szal májustol csakis autoval tudnék felmenni ha felvisz vki, mert jogsim nincs. :DDD Mondjuk má itt lenne az ideje lassan annak is. :)

(#700) vili13 válasza bwoay (#696) üzenetére


vili13
őstag

Itt pl. sokkal olcsóbban nincs: [link]

Csak nem pont egy ilyen hiányzik a gyűjteményedből?!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.