Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) rumos14 válasza Mosómedve (#543) üzenetére


rumos14
nagyúr

a VDub az egyik legegyszerűbb témába vágó progi :) persze biztos vannak külsőre atraktívabb progik is.
a gyártó nem ad semmit a video konvertáláshoz?

(#552) rumos14 válasza dunc (#545) üzenetére


rumos14
nagyúr

esetleg házhoz is szállítsuk neked? ;]
kicsit részletezd az igényeidet, az online boltokra pedig leress rá, de itt van kettő: infopatika, extreme digital.

(#553) dunc válasza rumos14 (#552) üzenetére


dunc
nagyúr

Alap persze hozd!!! :C
Nem nagyon találtam 20-ért ami szimpi lenne igényeim 512-es elég ami lényeg ,usb 2.0,és tényleg vaddisznó modon szóljon!!!! Ha lehet a gyári fülessel,a fémházasok elég esztétikussan néznek, ki nem szeretnék ''hagyományos alap kinézetüt!Egy jópofát láttam de az kicsit hosszabb és jelenleg nincs raktárom vélemény rola?[link]



(#554) <Adamsky> válasza Mosómedve (#539) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

''...elég feltenni a legújabb firmware-t, mert ezek lefelé komptabilisek...''

Általában elég. De ahonnan leszeded az új fw.-t úgyis minden le lesz írva.

''...ez téyleg egy banális, átgondolatlan, tervezési hibának tűnik. Az IRiver ennél komolyabb, szvsz sztem a firmware frissítések után ez nem fog többet előfordulni...''

Erre szerintem ne számíts. Ez nekem sokkal inkább konstrukciós hibának vagy még inkább valamilyen fura logikai bukfencnek tűnik.

(#555) rumos14 válasza <Adamsky> (#554) üzenetére


rumos14
nagyúr

a designer sztem egy ''ezt elkúrtuk''-ot minimum megejtett, amikor erre a hiányosságra rájött :)
tudok pár lejátszóról ami viszont sehogy sem tölt usb-ről: Mpio HD300 és az én kis iStation i2-m sem.

(#556) rumos14 válasza dunc (#553) üzenetére


rumos14
nagyúr

tessék, máris megtaláltad a neked való lejátszót! grat :C
már csak a Meizu és jelen topik elolvasása van hátra :)

(#557) <Adamsky> válasza dunc (#553) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ennyi pénzért a Meizu X3 szerintem jó választás. A gyári füles mondjuk nem tudom, hogy milyen minőségű, de a Meizu lejátszókról általában csak jókat hall az ember.

(#558) ez_meg_emaz


ez_meg_emaz
őstag

Már nézegettem utána(e-260) de most még részletesebb leírásokat/teszteket probálok keresni.
Addigis: véleményetek a Sandisk sansa e-260-ról?
Vhol mintha olvastam volna hogy nincs benne custom EQ(csak ien 7 előre belőtt szarság :((( ). Ez nekem nagy szívfájdalom mert ez nekem fontos lenne. Minden füleshez eddig külön be kellett lönöm( a régi DAP 512-es lejátszomnál). Másrészről viszont nagyon tetszik a lejátszo. Ugy az egész. Főleg a specko borítás. Az EQ az egyetlen dolog ami hátrány számomra.

(#559) <Adamsky> válasza ez_meg_emaz (#558) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Asszem a user manual-ja fenn van a gyártó oldalán. Ott utána tudsz nézni az EQ-nak.

(#560) dunc válasza <Adamsky> (#559) üzenetére


dunc
nagyúr

Srácok köszönöm a tanácsot azt hiszemmegfogadom ! :R

(#561) ez_meg_emaz válasza <Adamsky> (#559) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Azt is néztem. Csak ennyit ír:Scroll and select a music eq mode.
2 helyen is írták hogy nincs custom EQ. :O Szal valszeg nincs is.
Sandisk párti vok. De ma még körülnézek a saturnba nálunk hogy mien lejátszok vannak még. Meg ki akarom probálni mien az előre beállított EQ-kal a hangzás. Csak az a gond a saját számaimon nemtudom kiprobálni mien, pedig azoknál lenne fontos.

(#562) rumos14 válasza ez_meg_emaz (#561) üzenetére


rumos14
nagyúr

nézz utána, emlékeim szerint a dapreview.com-on úgy 2 hónapja azt olvastam, hogy egy firmware firssítésnek hála bekerült a custom eq az e sorozatba is (a c-ben korábban is volt).

(#563) rumos14 válasza rumos14 (#562) üzenetére


rumos14
nagyúr

ehh, megesett a szívem rajtad: [link]

(#564) dzsizusz


dzsizusz
csendes tag

sansa e2*0
ez most mit jelent: Maximum number of tracks increased from 3000 to 5000 ?
az új firm-el megnő a kapacitás :Y
nem lenne rossz, bár gondolom ennek nincs köze a memóriához, csak eddig 3000 1perces számot tudtál felrakni most meg már tud kezelni 5000t.
de minden esetre érdekes így látni :DDD

(#565) rumos14 válasza dzsizusz (#564) üzenetére


rumos14
nagyúr

lényegében megválaszoltad a saját kérdésed :)
az új fw gondolom alkalmassá tette a lejátszó szoftverét arra hogy 5000 file-t is lásson.

(#566) ez_meg_emaz válasza rumos14 (#563) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Huuu 1000kösz. :R
Most per pill döntésképtelen vok de ma megyek körbenézni.
Most a meizu m6 is iszonyat megtetszett. Nagyon jo ár és talán többet tud mint a sansa e-200 széria. Csak méretben kicsi(1gb-os lenne amit vennék) meg nem bővíthető(ha jol tom).
Titeket láttalak miniplayer topikba is. Nemtudjátok hogyha meghalna gari után az akku akkor ki lehet vhogy cserélni mert ez az egyik hátránya az m6-nak?

(#567) AmPeX


AmPeX
aktív tag

Nem tudjátok, hogy honnan tudnék kijelzőt szerezni U3-ba? Fontos lenne...
A szerelést nem tudom csinálni, csak egyszerűen nem tudok kijelzőt szerezni. :(

Esetleg ha a pontos típusát ki lehetne deríteni... Csak annyit tudok h Sharp...

[Szerkesztve]

(#568) febi


febi
tag

Sziasztok! Most szeretnék venni egy SanDisk m240-es lejátszót és már nagyon sok oldalt megnéztem (külföldieket is) . Szeretném kérdezni az MP3 lejátszóban jártas fórumozókat, hogy mi lenne a véleményük erről a lejátszórol? Mert a teszteken elég jól szerepelt (5 csillagból 4-et mindig megkapott) előre is köszi a választ.

(#569) Mosómedve válasza febi (#568) üzenetére


Mosómedve
tag

Én még csak most ízlelgetem az mp3 ipar-t, de szerintem nem gázos a cucc. Nézd, valahol olyan helyen kell nézni, ahol bele tudsz hallgatni és ha tetszik, akkor OK. Az adatai nem tűnnek gázosnak és 1GB-ért 16 000 talán már túl olcsó.... :P
De azért találtam valami fura dologt, ami picit...öööö...felejtős:
-''No FM-tuner is available in Europe'' (No Comment... :W )
Ha ez azt jelenti, amit, akkor...... :(

(#570) Mosómedve válasza AmPeX (#567) üzenetére


Mosómedve
tag

Nem hiszem, hogy ezt lehet külön kapni...ha a szakszervízben nem tudják kicserélni, akkor sztem keress egy ilyet...ami már nem műxik, de a kijelzője azért még jó...passz...nincs ötletem...

(#571) AmPeX válasza Mosómedve (#569) üzenetére


AmPeX
aktív tag

Amerikai firmel előkerül a rádió, de sajna nem olyan egyszerű a dolog, pontosan nem tudom hogyan kell, de jópár embernek bedöglött már ettől a művelettől a lejáttszója... Mindenesetre hardveresen benne van.

(#572) dzsizusz válasza ez_meg_emaz (#566) üzenetére


dzsizusz
csendes tag

mit értesz a ''Nagyon jo ár'' alatt? ahogy én nézegettem az 1gb-os m6-os van olyan árban mint a 4gb-os sansa. (40000ft)
egyébként azt aláírom hogy az m6-nak szélesbbkörű a szolgáltatása, de szerintem ez még mindig nem az a kategória amin élvezni lehetne egy filmet. Az meg hogy lejátszik .avi-t (xvid) az mind jól mutat papíron, de a film újrakódolásától nem ment fel, mivel normál esetben nem 384kbps és 20 frames per sec mellett szoktuk nézni a filmeket.

remélem nem vagyok félreérthető, nem lebeszélni akarlak, mert szerintem is jó, meg ha lenne nagyon sok pénzem vennék egyet én is :) (persze akkor már nem 1gb-osat) :D

(#573) febi válasza AmPeX (#571) üzenetére


febi
tag

Sajnos nem tudok sehol belehallgatni csak a tesztekre vagyok utalva, azért is írtam a fórumba hátha van vkinek ilyen. Európában nem használható a rádió ...ugye jól értelmezem?
Csak úgy látatlanban venném meg :(

(#574) AmPeX válasza febi (#573) üzenetére


AmPeX
aktív tag

Az európában kereskedelmi forgalomba kerülő lejáttszókra gyárilag olyan firmwaret raknak, ami megakadályozza a rádió használatát. Amerikai firmware felrakásával használható a rádió, de rizikós, és nem is tudom h hogyan kell. Valahol Biztos megvan neten, de én ehez lusta vagyok. :DDD

(#575) febi válasza AmPeX (#574) üzenetére


febi
tag

Még egyenlőre nem vettem meg, de azért köszi a figyelmeztetést :)
Ennyi pénzért ..................Jó szól-e? :U

(#576) AmPeX válasza febi (#575) üzenetére


AmPeX
aktív tag

Nekem egy e130 am volt az faszán szólt. Nem is vettem volna másikat ha el nem lopják...

(#577) djtoomi


djtoomi
addikt

tud valaki valamit erről:
FreeData FD1505 MP4 lejátszó 1GB

meg erről:
TelStar UFM-661 MP4 lejátszó 1GB?

nagyon fontos lenne.a freedata az 15.600 forint itt helyben a másik 16.260 ft szintén itt helyben.

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#578) dzsizusz válasza djtoomi (#577) üzenetére


dzsizusz
csendes tag

én igazábol egyiket sem ajánlom.
a 2ő között csak kinézetbeli külömbség van, amennyire én ismerem ezeket.
a firm ugyanaz. a freedata jobban néz ki ;]
egyik haveromnak volt egy ilyene, de 1-2 hét használat után eladta. :((
rá egy hónapra hívták hogy elromlott :Y nem lehetett soha többet bekapcsolni.
szóval kinézetre jó bellül üres. lassú menü rossz navigáció a számok között, töltési furcsaságok, még a szokásosnál is ócskább tülhalgató, és nehezen cserélhető mivel mini jack van rajta nem 3,5-ös.
mp3center forum:

http://64.233.183.104/search?q=cache:bB30dFVqPHkJ:www2.mp3center.hu/index.php%3Fscn%3D122%26pc_id%3D3%26pi_id%3D325%26ppt%3D0+mp3center+telstar+ufm-661&hl=hu&ct=clnk&cd=1&client=opera

http://mp3center.hu/index.php?scn=122&pc_id=3&pi_id=354&ppt=0

(#579) kymco válasza AmPeX (#574) üzenetére


kymco
veterán

Ennek ellenére a magyar boltok nagy része rádiósnak írja..., de én is jártam a gyártó honlapján, ahol ez megjegyzésként szerepel, csak az okát nem tudom, miért hagyják ki a rádiót :F ....

www.refujvaros.hu

(#580) golyani


golyani
addikt

nem találtam megfelelőbb topicot.
haver idaadta a tesója lejáccóját merthogy vmi gáz van.
diagnózis nálam az h formáztam (1 gigás SD van benne), tettem rá zenét és nyekeg nyakog utána 2mp-ig jól jáccik aztán elkezd lépkedni a a számok között a számban ugrik eggyet megint oylat adki mintha húzná a szallagot.
most jött ki szervízből. és a szervizes aszondta h érzékeny a kártyákra. namármost elvileg kodak fényképezőgépük és h az is érzékeny de az meg veszi a kártyát.
sztem eccerűen a lejátszó szar.
képet nme tok mutizni mert kepfeltöltés szarakodik.
de olyat produkál h pl:
rendes fájl név:
08-nelly_furtado-promiscuous_(ralphi_rosario_radio_mix).mp3
a lejáccóban lévő karin:
08-nell聹_furtado-pr࡯mၩscuous_(ralphi_rosario_radi䁯_mix).}p3￿￿￿￿￿

pls help most mi a rossz? a kártya vagy a lejátszó?? :F
kárty fényképezőben elvileg jól működi ka kkor a lejáccó a ludas?? amúgy vmi Dimarson.
és ki kell venn ia z elemet mert másképp nme lehet rá másolni :F :Y

(#581) <Adamsky> válasza golyani (#580) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Szerintem egy percet se vacakolj többet ezzel a lejátszóval. Egyszerűen nem éri meg! Mi az, hogy ''érzékeny a kártyákra''?
Vidd vissza a lejátszót a szervízbe, és mondd meg a csókának, hogy mutasson egy olyan típust, amivel működik. Ellenkező esetben kenje a hajára.

(#582) ez_meg_emaz válasza dzsizusz (#572) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Voltam saturnba, nézegettem a sandsik-et. Erre biztos nem adok ki 50k-t. A kivitelezése egyszerűen szar. Képen jol mutat de élőben meg használat közben...pff. Ahogy egy helyen is olvastam: a gombok picik. A forgo része középen meg totál olyan mintha pár hét használat után eltörne vagy kilazulna.Probálgattam azt a tekerőt és tök olyan volt mintha vmi gagyi olcsó müanyag szar lenne ami akármikor tönkremehet. Amugy mint lajátszo biztos jol szol azt sajna nem lehet kiprobálni(legalábbis aasszem) de kivitelre meg a playlist kezelése miatt nem jön be. Jah és a kijelző se éppen nagy igy élőben. Video nézésére biztos nagyobb kell. Amugy 15fps-en se szar nézni a videokat. Ha 40körül valaha veszek lejátszot hát a meizu lesz az. De előtte mindenkép meg akarom nézni élőben.
Jah és az m6 nem kicsivel tud többet mint a sandisk. ;) Egy bajom vele hogy nem lehet bővíteni. :(
Ha lehet győrben vennék mp4-et mert garival nem akarok pestre futkozni(főleg hogy a támogatást megvonják hamarosan). Ha élőben is bejön nekem a cucc akkor most fordulhat először elő velem az hogy nem gépet fejelsztek hanem vmi mást veszek a gépre szánt pénzemből. :C Ugyhogy nem könnyű döntés.
Győrben az e-260 50k. Viszont ahogy mondtad a meizu 40k(kevertem a használt árral :DDD ). Hát nemtom. Még az se biztos hogy megveszem vmikor is. Fránya anyagi gondok. :((( Meg fránya gamer szokásom. Kéne gépre is. De vagy ez vagy az. Meg van még sok kiadás ezen kívül is. :W
Ha tudsz esetleg hasonloan jo mp4 lejátszot olcsobban akkor kiv lennék arra is.

Jotanács mert láttam vki írt ezzel kapcsolatban:
NE vegyetek lejátszot anélkül hogy jol utánajártatok volna és élőben kiprobáltátok volna! Teljesen más így monitoron keresztül megismerni mint élőben. Akkor jön rá(élőben) igazán az ember hogy akarom én ezt ennyi pénzért.. :F

(#583) golyani válasza <Adamsky> (#581) üzenetére


golyani
addikt

én is ugyanezt mondtam havernak.,h boríccsák az asztalt.
meg most vagy olyat csinálnak ami mindent kezel vagy olyat ami semmit még hogy válogatós....
pedig én mondtamh olcsó lejáccót ne mert szopó....

(#584) dzsizusz válasza ez_meg_emaz (#582) üzenetére


dzsizusz
csendes tag

nálam is ugyan ez a helyzet. amiket én néztem azokat (#528) hozzászólásomnál leírtam. de nekem is kéne a pénz videó kártyára is, meg helsinkibe is ki akarok repülni marciusban és az sem 2fillér szóval nem tom én sem, hogy mi lesz. én még a vizsgaidőszak miatt nem tudtam mindet végignézni személyesen. most hogy a sandisket 'leszóltad' egyre jobban hajlok a sony a1000 felé. de azért azt hiszem ha végeztem a vizsgákkal akkor én is alaposabban szemügyre veszem a dolgokat. egyébként meg youtube-on vannak fent video-k. kb 8 perc. egyszer érdemes megnézni őket.

(#585) dzsizusz


dzsizusz
csendes tag

az kimaradt az elöbb hogy igaz még nem fogtam élőben, de nekem a 2év garancia elég biztosíték arra, hogy nem fog letörni, ha meg igen akkor vissza a pénz, aztán veszek mást.

(#586) rumos14 válasza ez_meg_emaz (#582) üzenetére


rumos14
nagyúr

naszóval.
1. a boltokba kirakott mintapéldányokat mindenki szétzúzza, nem csoda hogy nem kelt jó benyomást.
2. a sandisk inkább a tömegtermék kategória, nem egy iAudio, ha érted mire gondolok.
3. a gombok picik: ekkora lejátszóknál nehéz nagy gombokat rárakni. a meizu m6 vezérlése sem egy leányálom: tapipad, voltak vele problémák.
4. gondold meg ezt az ''mp4-et akarok venni'' dolgot. annyira fontos a video lejátszás? te is írtad, hogy 15 fps meg hasonlók, ehhet jön még hozzá a kis képernyő (meizu-nál nem annyira) és az átkódolás nyüge.
5. az előző pontnak némileg ellentmondva szerintem egy iAudio U3-mal jársz a legjobban. nagy meglepetésemre az exdig u.olyan áron adja mint a sandisk-et.

(#587) AmPeX válasza rumos14 (#586) üzenetére


AmPeX
aktív tag

Sztem, ha videót is akar nézni akkor inkább m6-ot vegyen, mert mégiscsak nagyobb a kijelzője, 18 fps t tud, funkcionál usb host-ként, had ne soroljam. Ha nem fontos a film akkor U3, a hangja miatt. (na nem mintha az m6 olyan nagyon rosszabbul szolna...) Meg azért ''menőbb'' dolog zsebből előkapni egy m6 ot. :DDD Próbálgattam sokat a tapipad részét, meg lehet szokni, nem olyan gáz, viszont az élettartamáról nem tudok nyilatkozni.

(#588) <Adamsky> válasza AmPeX (#567) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Beszéltél a szervízzel? Mit mondtak?

(#589) ez_meg_emaz


ez_meg_emaz
őstag

''a 2év garancia elég biztosíték arra, hogy nem fog letörni..''
Nemis azt mondtam hogy lefog törni. De egy 50k-s lejátszo ne legyen ien gagyi érzetű. A fogás nagyon nem tetszett és nem 1 ember mondta hogy a playlist kezelése xar. A gombok meg igenis kibaszott szarul lettek tervezve. Probáljátok 1x ki. A középső muanyag kör épp olyan magas hogy a körülötte lévő gombokat max a körmöddel tudod lenyomni (ha 90 fokbol közelítessz :) ) már ha van akkora. Egyszerűen átcsuszik felette az ujad és a gombok melletti területet tudod csak nyomkodni max. ;]

''ekkora lejátszóknál nehéz nagy gombokat rárakni. a meizu m6 vezérlése sem egy leányálom: tapipad, voltak vele problémák.'' Ipod-ot is fogtam. (Véletlen se vennék ipod-ot nem azért mondom) De ott vhogy az érintő gombokkal érdekes semmi bajom nem volt.

''gondold meg ezt az ''mp4-et akarok venni'' dolgot. annyira fontos a video lejátszás? te is írtad, hogy 15 fps meg hasonlók, ehhet jön még hozzá a kis képernyő (meizu-nál nem annyira) és az átkódolás nyüge.''
Persze nem feltétlen szükséges az mp4 nem arrol van szo. De ha már 40-50k-t költök egy ienre akkor tudjon iet. Ha nem költök annyit akkormeg minek vennék ujat. Amugy ha másra megy el a pénz(gépre pl) akkorse ment jobb dologra nem? Meg ahogy AmPeX is mondta azért mégis van varásza annak ha egy ien cuccot veszel elő a zsebedből. Persze azért nem árt vigyázni nehogy ellpoják. :)
iAudio-nak utánézek. Amugy tegnap láttam egy olyat hogy iAudio F2. Az se rossz cucc.


Lehet iszonyat nagy baromságot kérdezek..
Ez mit jelent? Frequency range: 20Hz~20kHz A fülesre vonatkozik vagy a lejátszora?
Eddig füleseknél láttam iet(amugy fülesnél ez a tartományméret elég kicsi nem?). Ez van a meizu oldalán lévő miniplayer leírásban.

(#590) ez_meg_emaz


ez_meg_emaz
őstag

;] Megnéztem az u3-at. Te ezt komolyan gondoltad? Ugyanannyiba kerül mint az m6, sőt 2k-val több. Asszem csak annyival tud többet hogy flac-et játszik. Jah és az EQ-ja 'csak' 5 sávos az U3-nak. De ezt komolyan gondolják hogy ekkora kijelzőn mint az u3-nak van vki videot fog nézni? ;] A sansa kijelzője se volt épp nagy de ez még annál is kissebb. Tudom most azt gondolod ha a sansa-t kicsink tartom az m6-ot is annak fogom. Meglátjuk. 8.-án nyit az mp3centrum mert költöztek majd akkor bemegyek és meglesem. Lehet az m6-rol is lemondok. Majd elválik.
Hát ha az u3 és az m6 között kéne választanom nem sokat gondolkodnék. :D Biztos nagyobb márka az iaudio de akkora kijelző ennyi pénzért. És a meizu se egy szar márka szvsz.

(#591) rumos14 válasza ez_meg_emaz (#590) üzenetére


rumos14
nagyúr

te döntsd el.
nagyobb kiejlző, villogás, tapipad -> meizu m6
a létező legjobb hangzás, praktikusabb kezelés, az egyik (ha nem a) legjobb márka -> iAudio U3/F2

''ha az u3 és az m6 között kéne választanom nem sokat gondolkodnék''. én sem. nem a méret a lényeg.

[Szerkesztve]

(#592) rumos14


rumos14
nagyúr

jeeee, megjött a nyereményen nyert :B Mobiblu FM transmitterem. ilyen: [link]
igazából nincs nagyon szükségem rá, de azért kipróbálom.

(#593) Mosómedve


Mosómedve
tag

Nah, már jópár napja használom az IRiver H320-asat, gondoltam írok róla...
Tehát, ami elősször is nem tetszik:
- Ugyebár beszéltünk a konstrukciós hibárol: ha lemerül az aksija nem kapcsol át automatikusn töltésre az USB...no comment. :W
- Zenelejátszás közben nem lehet képeket nézegetni. Vagy egyik v. a másik....firmwarrel segíteni lehetne rajta... :O
- Képnézegetésnél mindig van egy fekete keret...ha ezt elhagyták volna, kb. 10%-al nagyobb méretben tudná a képeket megjeleníteni...
- Ha az aksi nagyon a végét járja (már egy rubrika sincs a kijelzőn...), akkor néha ''húzza a vinyó''...nincs elég kraft gyorsan forgatni és néha megakad a zene, de ez tényleg csak az utolsó 30 percben jelentkezik...
- Az equalizer beállítása szokatlan: nem a ''megszokott tologatjuk az 5 virtuális potmétert'', hanem van 4 tulajdonság (bass boost, treble, fucos on low/high, és h hány Hz-es hangokat emelje ki....) és ő ezek beállítása után létrehoz egy közel lineráis eq.-t. Ez a kezdők részére jó, mert legalább a hanszínnél nem lesznek kiugróan össze-vissza dolgok....de nem is tudom....lehet megszokás kérdése....

Amiben kiemelkedő, jó a lejátszó:
- 16 órás aksi élettartam. Tudom ezt mindre ráírják, de a tömeggel ellentétben ez tartani is tudja.... :D
- USB Host...No comment ;)
- 2 kimeneti csatlakozó-nyílás
- nem csak a manapság oly divatos ID Tag-eket tudja kezelni (lásd IPod és társai), hanem a normál könyvtár-struktúrát is. Gyűlölöm ezt a keressünk előadó, album, genre szerint..stb.
- a felvételi funkcióknál gyakorlatilag az ember s*gge is ki van nyalva. Szó szerint MINDENT lehet állítani. Még olyanokat is, hogy ha line-in-ről rögzítesz, akkor a lejátszó a külön számokat külön felvételekként kezeli (és még a köztük lévő szünet hossza is beállítható.... :R ), mégha egyben veszed fel akkor is...ezt nem is tudom hogyan csinálja.... :Y
- USB-ről és aksiról is tölthető...
- a karbon-szerű felületre még került egy jó 3-4 mm vastag atom-átlátszó-műanyag...aligveszed észre, hogy ott van, de alejátszón legalább nem látszanak a karcolások....
- tagadhatatlanúl szép kijelző...

Ennyi, még a video-lejátszást nem próbáltam ki, majd írok arról is...

(#594) ez_meg_emaz válasza rumos14 (#591) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Eldöntöttem.
Már bocs de egy mp4 lejátszonál hogy a jo fityfenébe ne számítana a méret!? :)
Ha videot játszik akkor nemhogymá egy 1''-os kijelzőn tegye. Ha meg ien pici akkormeg minek bele videolejátszás??? Olcsóbb lehetne nélkülem, mert sok értelme ekkora kijelzőn nincs.
Hát nekem tapipad előny amugy előzőben írtad hogy gond van vele. Mi az? A villogást mire értetted? A 18fps-re?
Mivel te jobban tudod elhiszem hogy az iaudio-nak jobb a hangzása. Nemprobáltam még de nekem az m6-nál is tökéletesen jonak tűnik a kezelés.(youtube video) 8.án megnézem mind2 lejátszot. Sőt talán mind3-at(u3&f2) Aztán akkor már tudok mondani személyes véleményt a kezelésükről.

(#595) ez_meg_emaz


ez_meg_emaz
őstag

Erre vki?

Lehet iszonyat nagy baromságot kérdezek..
Ez mit jelent? Frequency range: 20Hz~20kHz A fülesre vonatkozik vagy a lejátszora?
Eddig füleseknél láttam iet(amugy fülesnél ez a tartományméret elég kicsi nem?). Ez van a meizu oldalán lévő miniplayer leírásban.

(#596) <Adamsky> válasza ez_meg_emaz (#595) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Értelem szerűen, amelyiknél írják. De jelentősége ugyse sok van. :(((

(#597) Alex91 válasza ez_meg_emaz (#595) üzenetére


Alex91
félisten

Ez a tartomany az, amit mondjuk egy ember hall :). (Sot a tobbseg ennyit se.) Meg a CD-n is eleve leszurik a kb. 20 kHz felletti tartomanyt (mert ugyan technikailag at lehet vinni azokat a hangtartomanyokat is, csak ugye rengeteg helyett foglalnanak, masreszt a fuled mar azokat a hangokat ugyse erzekeli :D).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#598) AmPeX válasza Alex91 (#597) üzenetére


AmPeX
aktív tag

Nocsak? Miket hallani... ehh barátom fizikai képtelenség átvinni cd-n 20 kilonal nagyobb frekvenciaju jelet ;) (shanon tétel, nyquist kritérium...) Mellesleg a füled érzékeli a 20 kilo fölötti komponensek keverékének harmonikusait, ezért fontos a minél magasabb frekvenciatartománybéli átvitel, és a tartománybéli linearitás, de ha gondolod vitázhatunk... :P

(#599) AmPeX válasza <Adamsky> (#588) üzenetére


AmPeX
aktív tag

Sajna még nem jutottam el pestig, ugyebár vizsgaidőszak van kőkeményen... :O Végülis tudom használni így is, amúgy sem néztem a kijelzőt számváltáshoz, mert meg birom jegyezni 2 giga zenének a könyvtárszerkezetét, de az eq-t sajna nem tudom buzerni, és ez sokkal jobban zavar.

(#600) Alex91 válasza AmPeX (#598) üzenetére


Alex91
félisten

Jol mondod :). CD-n termeszetesen nem, ugy lett kitalalva. De elvileg ugye digitalizalhatnank a magasabb tartomanyt is.
Digitalizalassal persze sose kapjuk meg az eredetit. Mintavetelezesi frekvencia novelessevel, minel tobb bites kvantalassal persze javithato a dolog :).
Egyebkent MP3 meg ad egy kicsit a minosegnek :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.