Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!
Mit gondoltok a Sony új NW-A800 mp3 lejátszójáról? Megéri a 45.000ft-ot a 2GB-os változata? Nem tudom, hogy megjelent-e, de ha nem akkor bocsi.
A hasonló árkategóriájú Sony-król mi a véleményetek? Kezelésre, zenei élményre, tulajdonságokra gondolok.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#1652) rumos14 válasza Aaron14 (#1651) üzenetére


rumos14
nagyúr

így látatlanban sztem nem tudunk véleményt alkotni róla. nekem mondjuk szimpatikusak a sony mp3 lejátszók, de sokaknak nem. az a800-hoz hasonló a samsung t9 sorozata.

(#1653) kiserika


kiserika
csendes tag

Jóreggelt mindenkinek!
Kellene egy olyan segítség, vagy ötlet aki meg tudná mondani hogy hogyan töltsen fel az ember egy Sony NW-S70x modellt anélkül hogy számítógépközelben lenne? :F
A Sony oldalán nincs hálózati adapter :( (sajnos saját fejlesztésű 'lapított usb csatit használ a sony ezeknél a modelleknél)

Valakinek ötlete?

(#1654) matyiGo


matyiGo
aktív tag

csumi!

Mit gondoltok, ha nekem az istenség a hangminőség egy mp3nál, másodlagos hogy menjen AA -s elemmel, és az se utolsó hogy USB 2.0 ás legyen, akkor mit kell vennem, iAudio-t vagy iRivert vagy iPod vagy ... ? eddig egy ifp - 190 es muzsikált nekem egy csudajó sennheiser fülessel, 4 éve nyúzom az mp3 at és mostanra bizony kissé megkeveselltem az usb1.2 –t és a 256mb –ot is, habár a hangja még mindig fenomenális (báár lehet hogy 95dB jobban szól 90nél  és azt hiszem mW ban is jobbak az újak). Eddig egy Cowon g3 -at néztem ki ami tök korrekt árilag…. és valoszinüleg jól is szól. Egyébként a képnézegetés meg a filmnézés meg a tetris, hát ize, :DDD naszóval a lényeg hogy nekem egy mp3 lejátszó kell. :B
Szerintetek?
max 40 ropit tudok rászánni erre a dologra. :R

(#1655) matyiGo válasza matyiGo (#1654) üzenetére


matyiGo
aktív tag

...nem, mégse négy éve lehet hogy csak 3 :B (még mindíg negyon faja, pedig ezzel aztán minden megtörtént ami megtörténhet egy mp3mmal :P

(#1656) kiserika válasza kiserika (#1653) üzenetére


kiserika
csendes tag

[link]Időközben meglett a válasz...

(#1657) bwoay válasza matyiGo (#1654) üzenetére


bwoay
nagyúr

a G3 tökéletes választás egy iFP-190 után

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1658) bwoay válasza Simi-San (#1650) üzenetére


bwoay
nagyúr

én tegnap összevetettem az iFP-590-el az U3-at (előbbi csak 12 mW)
és gyakorlatilag egyforma hangosnak találtam mindkettőt (erősítőre kötve)
hozzátenném, hogy nem full hangerővel, hanem 35-össel próbáltam,
de valahogy kétlem, hogy azon az utolsó 5 egységen jönne meg
a nagyságrendbeli különbség. az iFP-999 meg határozottan hangosabb.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1659) matyiGo válasza bwoay (#1657) üzenetére


matyiGo
aktív tag

meggyőztél :B de ha vannak még öttletek... tényleg, most lenne lehetőségem egy 20gigás iPod hoz 25e ért, de igazából nekem kicsit nagy a készülék. tudja valaki hogy hangminőségre mennyire jó vagy rossz, vagy jobb mint az iAudio v. iRiver?

[Szerkesztve]

(#1660) <Adamsky> válasza bwoay (#1658) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

''...mindkettőt (erősítőre kötve)...''

Szerintem itt hibáztad el a dolgot.
A fülhallgató hangerejét még nem nagyon hasonlítgattam össze az iRiver iMP-550 és az U3 esetén, de erősítőre kötve vagy a kocsiban kazetta adapterrel használva az U3 szánalmasan gyengén szól. Fülessel teljesen más a helyzet. Nem mondom, hogy egyik halkabb lenne a másiknál, mert ennyire -- ahogy azt előbb írtam -- még nem mértem össze a kettőt, de az biztos, hogy fülessel eltűnik az a már elsőre is érezhető különbség, ami erősítőre kötve előjön.

(#1661) <Adamsky> válasza matyiGo (#1659) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Az eddig olvasott vélemények alapján én többször találkoztam azzal a véleménnyel, hogy az iAudio, iRiver jobb, mint az iPod.
Én rövid ideig próbálgattam egy nano-t, és nem szólt rosszúl, de nekem pl. az nagyon hiányzott, hogy kicsit belenyúlhassak a hangzásba. Magyarán az állítható EQ.
A hangerő is elégnek tűnt (mondjuk ez CX-300-al) de a skála vége fele, mintha gyengült volna a zene ereje, és talán egy kicsit el is kezdett torzítani. Ugyanez az U3-nál nem fordúlhat elő. Előbb süketülök meg, minthogy a CX-300 vagy az U3 betorzítana, vagy gyengülne a dinamikája :D

Szumma:
- ha nézegetni szeretnéd akkor iPod
- ha hallgatni, G3

(#1662) matyiGo válasza <Adamsky> (#1661) üzenetére


matyiGo
aktív tag

:P vettem, akkor G3 nyert :C , kössz minden segitséget! :R

(#1663) bwoay válasza <Adamsky> (#1660) üzenetére


bwoay
nagyúr

azt, hogy füldugóval mennyivel gyengébb/jobb az U3,
egyszer már megbeszéltük. Szerintem jóval halkabb úgy is,
de most többek között rumos megjegyzése miatt próbáltam erősítővel.
Egyébként a különbségnek szerintem mindenhogyan jelentkeznie kellene.

Amúgy az iMP-550 (a szintén 12 mW ellenére) hangosabbnak tűnt, mint az iFP-590.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1664) ponti_ak


ponti_ak
addikt

Hmm.. a G3 nagyon fogy, nem véletlenül... :))

Látszik, hogy jön a húsvét, ennek hatására a gyártók is próbálkoznak - egy kicsit(?) talán furcsa,- tojásra emlékeztető, vagy éppen csokitojgliba csomagolt termékkel.. ehh.. :U [link]

Az általam ''iaudio-izé''-nek fordított szoftver viszont érdekes... lehet hogy volt már ilyen, de nekem új.. [link]

[Szerkesztve]

(#1665) #19617792


#19617792
törölt tag

Sziasztok!
Szerintetek az Mpio Fy800-as jó mp3 player?
Nagyon tetszik és nem is sok! :) (~18000)
Azért ez tetszik mivel 1GB + SD-vel bővíthető, akksis ha valakinek ilyenje van, vagy tud róla valamit az pls írjon!!! Jókat olvastam róla de küldene nekem valaki linke(ke)t egy ilyennek átfogó tesztjéről??? (PLS fontos!)
Sokan szavaznak az iAudio G3-ra (biztos hogy jó csak nem ismerem) ez szerintetek megér 25000-t? (Amit én nagyon sokallok... :O )

(#1666) rumos14 válasza kiserika (#1656) üzenetére


rumos14
nagyúr

szerintem van olcsóbb alternatíva... itt is körülnézhetsz: [link]

(#1667) rumos14 válasza matyiGo (#1662) üzenetére


rumos14
nagyúr

sztem is ezzel jársz a legjobban, és a 40k-t sem kell mind elköltened. a maradékból mondjuk erősen ajánlott egy sennheiser cx300 beszerzése, ha még nincs.

(#1668) kzoltann


kzoltann
aktív tag

sziasztok!
ipod videon gondolkoztam, de most néztem pár videot a zune-rol és megtetszett... van valakinek tapasztalata zune-nal kapcsolatban?

(#1669) matyiGo válasza rumos14 (#1667) üzenetére


matyiGo
aktív tag

hát, az az igazzság hogy én nem vagyok oda az agybadugós fülesekért, én fejhallgatós vagyok, jelenleg egy hd 202es muzsikál a fülemben és hát mit mondjak, sztem egyszerüen csodás, egyedül a hely hiány ami kicsit frusztrál (néha) de megoldható.



[Szerkesztve]

(#1670) Simi-San válasza bwoay (#1658) üzenetére


Simi-San
tag

Szia!Hát lehet hogy pont a 35 skála miatt nem halottad a különbséget de ha csak a dinamikát nézzük akkor is erősebb az U3.Amugy az U3-ban az a vicces hogy 30-as hangerőig semmi extra aztán olyan mértékekben kezd el ugrálni a hangerő hogy hihetetlen!és 37-től megint ugynez úgyhogy légyszi teszteld le még1x de aztán maxon :) (félre ne érts nem vitatkozni akarok de biztos vagyok benne hogy nem tud ugyanolyan erősségű vagy dinamikájú hangot kipréselni magából egy 12 mW-os\füles lejátszó egy 30 mW\ füles lejátszóval szemben ;] )
De persze...legyen igazad :)



[Szerkesztve]

ルーク、お前の父はわしだ!

(#1671) inku


inku
csendes tag

Sziasztok! Először is elnézést hogy nem olvasom végig a topicot de nincs annyi időm mert vizsgára készülök. :( Nem tudok áldozni mp3 lejátszóra 10.000 ft-nál többet. Ajánljatok már légyszives valamit ennyiért min. 512 mb-al ami elfogadható hangzású is. Lehet internetről rendelhető de a legjobb persze az lenne ha debreceni példát tudnátok írni.
Válaszotokat előre is nagyon köszönöm.
További jó zenehalgatást! :)

Az ember éhes makal disznókat álmodik!

(#1672) <Adamsky> válasza inku (#1671) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

''...nincs annyi időm mert vizsgára készülök.''

Akkor előbb szvsz. vizsgázz le, gyűjts még egy kis pénzt, és ásd bele magad jobban a témába.
10e Ft körül szerintem itt ebben a topicban senki sem fog tudni neked ajánlani lejátszót. Ebben a kategóriában ugyanis nincs különbség. Teljesen mind1 melyiket veszed. Kis szerencsével sokáig fog működni a választott készülék, de ugyanennyi esély van arra, hogy 2 hét után beadja a kulcsot, és rohangálhatsz vele a boltba/szervízbe.

(#1673) Termi16


Termi16
őstag

Sziaszok!

Mivel a samsung yp-c1z mp3-am 3 nappal a gari lejárta után megadta magát (és nem javítható), így megkérnélek titeket, hogy ajánljatok vmit, aminek legalább ilyen hangminősége van és megbízható. Ami szempont, hogy ne haljon meg 2 hónap múlva, gyönyörű hangja legyen és viszonylag sokáig bírja egy töltéssel/ellemmel. Külső, körítés meg ilyesmi nem fontos.

Mit tudnátok ajánlani 20-25k között? Memória legalább 512mb kéne, de 1gb lenne az igazi.

Köszi előre is :R

ui: olvasgatok vissza bőszen, de azért kíváncsi lennék hogy ki mit mond.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#1674) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!!!

Kb. olyan 22 e körül milyen mp3 lejátszót ajánlotok? Samsungokat ismerem és azok közül szeretnék választani, mert azokban megbízom. Most egy YP-T7V -m van de nagyon szép hangja van, sokáig bírja és kicsi meg a külseje is szép :) Nővéremnek lesz úgyhogy akár lehet csajos is.
A fülest már kinéztem Sennheiser MX50 STREET, erről mi jót hallottatok már?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#1675) Termi16 válasza Aaron14 (#1674) üzenetére


Termi16
őstag

Hali!

Az mx50 street-el kapcsolatban csak annyit, hogy nekem hasonló van (51street :) ), és nem jobb annyival a gyári fülesnél, hogy mégrje azt a plussz 4k-t. Igazából annyi, hogy talán a basszus vmivel keményebb, de azt meg az mp3-ban is tudod állítani ugye.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#1676) tothl válasza Termi16 (#1673) üzenetére


tothl
addikt

Szoftverfrissites nem hozza vissza ? :) Persze ha vizet kapott akkor kanyec, vagy ha egyeb fizikai serules vegzett vele mondjuk atment rajta egy kamion. :)

(#1677) Termi16 válasza tothl (#1676) üzenetére


Termi16
őstag

Nem lehet rajta szoftver frissíteni. Kiveszem az ellemet, play-t nyomvatartva bedugom, go updater...már itt is furcsa, mert az írja hogy 000.00 (meg még pár 0) nevű firmwire van rajta. Rányomok hogy format, és nem csinálja meg, felmegy kb a harmadáig a csúszka, majd kapok egy hibaüzenetet és ennyi.

Szervízbe is volt, ott mondták hogy valszeg vagy a memó szar, akkor a szoftverrel megoldják és olcsó lesz, vagy az alaplap, akkor viszont dráága lenne és nem éri meg megcsináltatni. Telefonon most azt mondta egy úriember, hogy javítás nélkül visszaadják, az van a szervízes lapon, mert nem érné meg.

Vizet nem kapott, leejtve sem volt, semmi fizikai sérülés nem érte.

Haverom mondta, hogy neki régen úgy halt meg egy mp3, hogy a telefonja mellett tartotta és sugárzás érte. Ez nálam is megeshet, bár nemtom mennyire igaz a dolog. :W

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#1678) tothl válasza Termi16 (#1677) üzenetére


tothl
addikt

Lehet kaki benne a RAM. Ha az a baja, ki tudom cserelni. Ha sikerul 3e Ft., Ha nem akkor semennyi. Ha meger neked ennyit irj privit.. :)

(#1679) tothl válasza tothl (#1678) üzenetére


tothl
addikt

Leiras alapjan eselyes, hogy menne, kulonben nem ajanlgatnam en se szeretek szopni... :)

(#1680) Aaron14


Aaron14
őstag

Na ki is néztem egy mp3-mat Samsung YP-F2, erről mi a véleményetek?
Akkor esetleg egy Sennheiser MX400 ha az MX50 nem ér annyit.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#1681) Termi16 válasza tothl (#1679) üzenetére


Termi16
őstag

Írtam privit :R

Azt kifeleljtettem, hogy először, mikor összedugtam a géppel (mármint az elhalálozás után) akkor látta a gép a meghajtót és rá is tudtam menni, leszedtem 1-2 számot (de volt amit nem sikerült) róla, stb...Aztán a firmwire és formázási próbálkozások hatására később már nem is tudtam meglesni a memóriáját, de azért a gép még érzékelte.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#1682) rossz hal


rossz hal
csendes tag

Elég régen írtam ide. Azóta vettem egy gitárt MP3 lejátszó helyett :DDD

...mert a Besenyő Pista bácsi azt mondta.

(#1683) tothl válasza rossz hal (#1682) üzenetére


tothl
addikt

Az se rossz. Vegyel egy Malmsteen CD-t es gyakorolj szorgalmasan... :)

(#1684) rossz hal válasza tothl (#1683) üzenetére


rossz hal
csendes tag

meglesz... :U

...mert a Besenyő Pista bácsi azt mondta.

(#1685) rumos14 válasza Termi16 (#1673) üzenetére


rumos14
nagyúr

1 gigás iAudio G3?

(#1686) rumos14 válasza Aaron14 (#1674) üzenetére


rumos14
nagyúr

alap, de pöpec kis lejátszó mondjuk az 1 gigás U2, ha megvagy a színes kijelző nélkül. nekem szimpatius még a Z5 és a T9 is.

(#1687) Kokkantas


Kokkantas
aktív tag

Creative ZEN Nano Plus vagy MPIO FY-500 melyik lenne jobb választás?

(#1688) adnoctum18


adnoctum18
senior tag

Hi vettem egy sandisk sansa c140es lejátszót és elég gyengének találom a hangját gyári fülessel...
sztetek megéri hozzá jobb fülhallgatót venni vagy alapjában véve rosszul választottam amikor elhoztam a lejátszót? :( :O

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#1689) Termi16 válasza rumos14 (#1685) üzenetére


Termi16
őstag

Ha tothl úrfi nem tudja majd megbütykölni a samsungomat, akkor valszeg ez lesz, sok jót hallottam/olvastam róla :R

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#1690) tope válasza adnoctum18 (#1688) üzenetére


tope
addikt

A gyári fülesek általában az ''olcsóbb'' lejátszókhoz elég gagyik, ki kellene próbálni egy jobbal, illetve nincs valami hangrendszer, amit rá bírnál kötni ?!

(#1691) adnoctum18 válasza tope (#1690) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Próbáltam sony fejhallgatókkal de ugyanez az eredmény kb annyi hangereje volt mint az iriver ifp 140esemen a 15ös hangerőn a 40ből szal elég gáz...
visszavittem a ...hallba...''majd konzultálunk a főnökkel''...ez volt a válasz.
Remélem visszakapom a zsét mert ez igy nagyon átverésszagú,nem volt sehol feltüntetve a max hangleadási teljesítmény.
ez van legközelebb elkerülöm a phallt meg a sandisket is nagy ivben! :W :O

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#1692) golyani


golyani
addikt

mivel ismét haldoklik a lejátszóm (IFP-899),azaz nem hajlandó baral működni a pecke így arra gondoltam hogyha vissza is vinném én nem kérnék irivert hanem vmi levásárlós vmit vagy mittom én (feltéva ha lehet ilyet, mert h 899-est már nem tudnak újat adni az valószínű, T10-es meg nem bejövős) választanék.
U10-be azért nem mennék bele mert oké h szép nagy kijelző de ha zenét hallgatok oly mind1.
szal ebből a pénzből(50-60k) még mindig az iAudio U3 a best bux vagy van vmi hasonló jó dolog?

[Szerkesztve]

(#1693) rumos14 válasza golyani (#1692) üzenetére


rumos14
nagyúr

csak az infopatika kínálata jön szóba?

(#1694) adnoctum18


adnoctum18
senior tag

Srácok sürgős segítség kéne!
http://www.photohall.hu/aruhaz/discman_mp3/mp3_felvevo_lejatszo/?page=4
innen gondoltam a samsungot (YP-U2RZ)de a sony is szóba jöhet 1 gigás változatban!
sztetek meik jobb?
délelött lenne aktuális!
ksözi mindenkinek!

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#1695) adnoctum18 válasza adnoctum18 (#1694) üzenetére


adnoctum18
senior tag

nézegettem sztem samsung lesz a vége de szivesen várom a hszeket! :)
még aktuális ezuttal ugyanis nem sietem el :)

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#1696) Dictator^


Dictator^
veterán

nos egy kis problémám lenne:
ismerősőm vett egy SELTRONIC 1GB MP4 playert. (SEL-MP4-901G)
és már 3 jára szarik be, nem képes az mp3akat játszani ''meghajtó'' hiba néven.
visszavitték garisan, majd a csákó ''javitott'' vmit és utána ment, (talán uj software? vagy software reset?) mind1 a lényeg a lényegben, az hogy a csávó nem mondta el, aztmondta, hogyha meghibásodik megint, menjünk megint be..
nos ez igy egy kicsit necces mert ha hetente szarik be nincs kedve senkinek több órát utazni bp-re majd vissza...

nincs vkinek vmi ötlete hogy javithatnám?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1697) roonie válasza adnoctum18 (#1694) üzenetére


roonie
csendes tag

PHall-ban szerintem ne, de ez csak az én véleményem.
Szerintem Sony, márcsak a 30 óra lejátszás miatt is, ha nem is annyi, de akkor is kb 2x annyi mint a hasonló Samsungé, és véleményem szerint jobban is néz ki, de te döntésed, neked kell tudnod mire kell.
Szerintem egyébként minkét MP3 teljesen jó, használható, strapabíró, haverjaimnak vannak ilyenek.

(#1698) adnoctum18 válasza roonie (#1697) üzenetére


adnoctum18
senior tag

sajna muszáj ott mert a sandisket nyögöm még mindig :(
érdekes h amit a boltban eladtak 19.990ért az a honlapon csak 14.990en de maga a lejátszó is kritikán aluli volt uh jobb ha nem is emlegetem :(((
pénz vissza nem jár ugye csak levásárolhatom.sztem samsung lesz a vége mert a sonyhoz konvertálgatni kell a zenéket ugy tom meg nem müködik usb kulcsként...
jah és kicsit kicsi a kijelzője a képek alapján,de cáfoljatok meg ha nem igy van!

jah és ugy látom h a sonyban nincs rádió...akkor bukik sajnos :(

[Szerkesztve]

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#1699) TexT-BoY válasza Dictator^ (#1696) üzenetére


TexT-BoY
addikt

hát leginkább ugy lehet az ilyen jóminőségü mp3akat megjavitnai ha kivágod az első kukába...
Bocs hogy nemtudok hozzászólni érdemben, de tényleg nem értem az emebreket akik oylan sokat remélnek egy mp4 palyertöl CSTN kijelzőn:(

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#1700) golyani válasza rumos14 (#1693) üzenetére


golyani
addikt

háááát. nem todom miskolcon több mint valószínű h nem kapok másképp iAudio-t csak netről.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.