Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) ponti_ak válasza madster (#1600) üzenetére


ponti_ak
addikt

Itt nézz körül: [link] ;)

(#1602) mexx0407


mexx0407
tag

Bocs mindenkitöl nem akartam mindenkit igy megbántani ezzel a dologgal !!!

(#1603) RealNarcotic válasza madster (#1600) üzenetére


RealNarcotic
csendes tag

vagy itt: [link]

''Ha van hasonmásod, nincs egyéniséged''

(#1604) <Adamsky> válasza madster (#1600) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

''- USB csatlakozó, nekejjen kábelezni
- AAA-s elemmel/akksival működjön
''

Ez a két feltétel szerintem üti(ni fogja) egymást. Én legalábbis nem tudok olyan lejátszóról, ami mindkettőnek megfelelne. Az első -- a márkásabb készülékek közt -- egyébként is elég ritka.

(#1605) s1ru2 válasza madster (#1600) üzenetére


s1ru2
senior tag

ezt is érdemes megnézni: [link]

vagy itt : [link] csak h egy kis önös érdek is legyen :)

Z87 Extreme4 / i5-4670k / Xigmatek S1283 / GTX1080 / 16 GB DDR3 / LG32UD89 / Panasonic 50DX710m / D5100 / 18-105 / Nikkor-Q.C Auto 1:2,8 f=135 / Nikkor H Auto 1:3,5 f=28 / Nikkor S Auto 1:1,4 f=50 / Galaxy S8

(#1606) rumos14 válasza <Adamsky> (#1604) üzenetére


rumos14
nagyúr

régi jó telstar 102 és társai megfeletek ezeknek a kritériumoknak. csak éppen zenehallgatásra nem voltak alkalmasak :DDD

a Samsung U sorozat,,a Sony E00x és az új Sandisk nemtommi direkt usb csatlakozós.

(#1607) madster


madster
tag

köszi a válaszokat! Találtam AAA és USB csatlakozósat egyben is, szal nem reménytelen :)

(#1608) Pero


Pero
senior tag

hi érdeklődék, h van e valakinek tapasztalata, a Headmusic 850A tipusú mp3/mp4 lejátszóról?

(#1609) <Adamsky> válasza madster (#1607) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Áruld már el no, hogy milyen lejátszó ez! Majd szét vet a kíváncsiság. ;]

(#1610) Jarod1


Jarod1
addikt

Szoval , Easy 706- tipusu mp3 at ahnyagoljatok mar masodszor van vele baj, eloszor, kontakt problemas volt az aljzat a jack dugo nem ert hozza az erintkezohoz, kicsereltek ujra, de ennek meg az a baja hogy nem kapcsol be.:(

(#1611) #72042496


#72042496
törölt tag

Sziasztok!

Szerettem volna venni egy 80 GB-os iPod-ot, de olybá tűnik, végül a racionalitás győzött! :)
Nem ér annyit a csilivili külső és az Apple logó, hogy esetlegesen halknak találjam csutkó hangerőn is, hogy hamar összekarcolódjon, hogy szokjam az iTunes csacsiságait... :B

Helyette - mivel úgyis van egy Creative hangkártyám, s ott a MediaSource - a 60 GB-os Zen Vision M-et néztem ki.
Jó döntésnek találjátok? Számomra a lényeg, hogy tartós legyen, ne túl kényes, könnyen kezelhető és képes legyen hangosan (!) szólni.

Azt tudjátok, hogy alapból milyen tartozékok járnak mellé? Adnak hozzá tokot, ill hálózati töltőt?

Csak a Digitalmix áruházában láttam ilyen lejátszót, 90K-ért. Valaki tud esetleg egy olcsóbb helyet? (Mindenképpen újat szetretnék, garanciával!)

Előre is köszönöm a segítséget! :R

[Szerkesztve]

(#1612) TexT-BoY válasza #72042496 (#1611) üzenetére


TexT-BoY
addikt

IMHO akkor nem nyerő a Creativ mivel nem lesz olyan strapabiró a vinyója sose, mint amilyet te szeretnél. Az eggyik forumtársnak is van egy creativ HDD-s cucc a polcán. 1x ejtette le (tokban) és meghalt. Ugyan ez fokozottan igaz az ipodra is de osztálytársam érdekesmódon dobálja Etc és semmi baja nincs. HA igy tele vagy én javasolnám neked a Cowon D2es lejátszót. Most a piacon az eggyik legjobb és 2x18mW ami elég megdöbbentő. nézd meg itt a tesztet.

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#1613) #72042496 válasza TexT-BoY (#1612) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszönöm a véleményt!

Abból, hogy az egyik fórumtárs leejtette, s elromlott, nem vonok le messzemenő következtetést: lehet, csak szerencsétlenül esett szegény.
Vigyázok az ilyen dolgaimra, igazából telefont sem ''sikerült'' még soha leejtenem, pedig az többet van a kezemben. Ha mégis leesne...csak nem hal meg...ha mégis, akkor ott a garancia. Ha külsérelmi nyom nem látszik rajt, akkor nem lehet gond.

Azt a nem elhanyagolható tényt nem is említettem, az Ő lejátszója valószínű nem Vision M - még az is lehet, hogy a kettő készülékben a márkán kívül más hasonlóság nem is nagyon van. ;)

Ismerem a D2-t, olvastam már az írást. Nekem nem tetszik. :( Az érintőképernyő helyett maradnék a klasszikus vezérlésnél. A ''nem túl kényes'' kritériumot is igazából erre értettem: erre a nagy képernyőre azért nagyon kell vigyázni.

A legfőbb gondom mégis az, hogy az mp3 gyűjteményem mintegy 50 giga, s növekszik, ráadásul mobil rack-ként is szeretném használni a készüléket, akár DVD image-k hordozására...a 4 giga erre édeskevés. :(

(#1614) tothl válasza #72042496 (#1613) üzenetére


tothl
addikt

Hat ha nem ejted le, akkor a HDD-s lejatszo jo valasztas. Mar csak azert is, mert bar vannak mar nem hdd-s, igen gyors 4-6 gigas lejatszok, foleg az apple kinalataban, de az megsem 50-60 giga. :)
Ja es ha netan egyszer valamikor behal a vinyo, folmesz az ebayre es siman veszel hozza masikat, altalaban nem is tul dragan. Ha a memoria szakad ki a helyerol, vagy romlik el, az mar gazosabb.

(#1615) stol


stol
addikt

JElentem, hogy a Freedata FD15xx sorozatú MP4 lejátszók támogatják az OGG formátumot.
Hogy ez miért jó? Hallgassatok meg egy 100kbps-os OGG-t. :D


[link]

[Szerkesztve]

(#1616) dzsizusz


dzsizusz
csendes tag

használ, vagy használt már valaki fm transmittert? szerintetek mennyit fog romlani a minőség, mert azért gondolom fog :F
Azt vágom hogy azért a vevő készüléktől is függ, de nem egy 'táskarádión' akarom hallgatni :)
szóval konkrétan sony nw-e005 és egy sony mini hifi között mit várhatok

(#1617) rumos14 válasza #72042496 (#1613) üzenetére


rumos14
nagyúr

szerintem a vision:M egy nagyon pöpec kis lejátszó, és bölcs vagy, hogy az iPod helyett ezzel szemezel :) sztem inkább a régebbi creative-oknál, pl. a micro-nál vannak gondok, legalábbi az itteni topikjából én ezt szűröm le.
nekem elsősorban az tetszik benne, hogy nem kell a videókat konvertálni (legalábbi jóeséllyel nem) mert alapból lejátssza divx (kivéve 3.11), xvid, mpeg, mpeg2, wmv kódolású múvikat, persze lehetnek megkötések, pl bitrate a wmv-nél.
írod, hogy adathordozásra is használnád, na itt már vannak hülyeségei a creative-nek. 1. ketté kell osztanod a 30/60 gigát, az egyik részre másolt zenéket, videókat fogja tudni csak lejátszani a pléjer, de ez a rész adathordozásra nem lesz alkalmas. 2. ha le is választasz vmennyi részt (asszem 512 mega - 16 giga közötti lehet), azt sem külön meghajtóként látod, hanem csak a creative saját progijával tudsz rá/róla másolni.

(#1618) rumos14 válasza dzsizusz (#1616) üzenetére


rumos14
nagyúr

én egy ph-s játékony nyertem egy szexi kis mobiblu fm transmitter-t, a pdamról sugároztam vele a pana mini hifimre (igaz már vagy 15 éves), és teljesen jól szólt, semmi recsegés.

(#1619) #72042496 válasza rumos14 (#1617) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hmmm, ez elég szerencsétlen megoldás...mindenesetre nem megyek olyan sokfelé, szerintem arra a pár gépre fel lehet telepíteni a megfelelő programot.

(#1620) rumos14 válasza #72042496 (#1619) üzenetére


rumos14
nagyúr

azt hozzátenném, hogy az általam leírtak a kb. 1 éves állapotot tükrözik. lehet hogy azóta a creative újított vmit, de nem tartom valószínűnek.

(#1621) tothl válasza rumos14 (#1617) üzenetére


tothl
addikt

Nincs a Microval sem semmi baj. Jol osszerakott kis ketye az. A gond azzal van ha foldhoz vagjak. :)

(#1622) bwoay válasza TexT-BoY (#1612) üzenetére


bwoay
nagyúr

ezekben a lejátszókba (korántsem meglepő módon) ugyanolyan HDD-t szerelnek,
pl Toshibát, Hitachit, szóval maga a háttértár sérülékenysége
nem a lejátszó gyártóján múlik,
meg aztán ezek a meghajtók elég komoly kritériumoknak kell,
hogy megfelejenek, többek között strapabírás szempontjából is
(magyarán messze nem desktop HDD kategória)

az elektronika is kb ugyanonnan való :D mint az már kiderült,
az Apple-nek a Foxconn gyártja, megeshet,
hogy ugyanabból a gyárból kerül ki a Creative-é is ;)

ja! a 2x18mW az az U3, ennél a D2 papíron jóval többet tud,
de én már az U3 teljesítménye kapcsán is megkérdőjelezem
a gyári specifikáció hitelességét...

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1623) szkorhetz válasza bwoay (#1622) üzenetére


szkorhetz
őstag

Mpio-t kell venni az nagyon tud:D

(#1624) rumos14 válasza tothl (#1621) üzenetére


rumos14
nagyúr

nyilván nem mindegyikkel van gond, de volt egy korai széria, aminél sokszor a füles helye lazult ki, és egyéb gondokról is olvasok a topikban. ez persze nem azt jelenti, hogy mindegyik tönkremegy.

(#1625) tothl válasza rumos14 (#1624) üzenetére


tothl
addikt

Igy van kicsi volt a forrasztas a jack aljzat labain, es elvalt a nyaktol. DE sosem magatol, hanem mert a kedves tulaj eroszakosan kezelte egy kicsit. A hiba tok konnyen javithato volt kb. 5 perc.
De nezz meg egy kinai cimkezettet egyszer. Mar maga a nyak is olyan gyenge, hogy az aljzat a nyakkal egyutt szakad fol egy kis veletlen eroltetesre, azt meg utana javitgathatod.....

(#1626) wmarci


wmarci
senior tag

******** Ha erre a honlapra regisztráltok akkor szerencsések vagytok. Nézzétek meg és ha tetszik reggeljetek, és küldjétek el a barátaitoknak.

/Moderálva - Race/

(#1627) <Adamsky> válasza wmarci (#1626) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Kedves Marci, remélem tudod mi a hoax...
Az ehhez hasonló hsz-eket légyszives mellőzd itt a fórumon!
[link]

[Szerkesztve]

(#1628) RealNarcotic


RealNarcotic
csendes tag

beteszem ide is hátha érdekel valakit
(én is itt kerestem először lejátszót és ez lett a vége :D )

még egy kis infó az mpio mg 100-ról:
most már több mint egy hete használom próblémamentesen. a megadott 20 órás lejáttszást ugyan nem sikerült elérnem de 14-16 órát tud 40/30-40-es hangerőn. zsebben kitűnöen kezelhető, én nem is használom a hold gombot mert nem szükséges, nem kapcsol semmit magától. egyetlen problémám most vele hogy a könyvtárakat időrend szerint listázza - esetleg nem tudja valaki hogy lehet ezt átállítani abc szerintire?-.
pofás darab; csak ajánlani tudom

''Ha van hasonmásod, nincs egyéniséged''

(#1629) Simi-San válasza bwoay (#1622) üzenetére


Simi-San
tag

Sziasztok!
Egyszerúbb lett volna ha felmentek a www.cowonglobal.com -ra és rájötettek volna hogy iszonyatnagy hülyeséget írtatok mind a ketten: :)

Az U3 2X30 mW míg a D2 2X37 mW-ot présel ki magából ezért jelenleg ezek a leghangosabb lejátszók! :R
Mint tulaj ezt igazolom én is. ;)

ルーク、お前の父はわしだ!

(#1630) cigam


cigam
félisten

Thomson 1262-t ismeri vki? Neten néztem, de nem találtam róla semmit.
Elméletileg egy 1G-s USBkulcs amiben van mp3 játszó, rádió, és AAA elemről megy.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1631) tothl válasza cigam (#1630) üzenetére


tothl
addikt

Ha az a szurke tampon alaku vagy fekete tampon alaku es TMP -vel kezdodik a tipusa, es jot akarsz magadnak akkor nem veszed meg. De a TE dontesed.

(#1632) cigam válasza tothl (#1631) üzenetére


cigam
félisten

Igen olyasmi.(Fekete pendrive szeru)

Az LG MF-FM17-ről is ilyen lehangoló a vélemény?
Bíztató, hogy az LG oldalán megtaláltam, és letölthető magyar leírás is van.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1633) vili13 válasza cigam (#1632) üzenetére


vili13
őstag

Ez azért biztató, hogy legalább a gyártó tud róla... Szvsz ha viszont biztosra akarsz menni, vegyél inkább olyat, amit MÁR elég sokat dícsértek, akár ezen a fórumon, tesztekben, stb. Nem hiszem, hogy erről az LG-ről sok ilyet találnál, attől persze még jó is lehet, csak valamelyest zsákbamacska.

(#1634) cigam válasza vili13 (#1633) üzenetére


cigam
félisten

Én is úgygondoltam, hogy megfontolom a fórumon olvasottakat, de nemigazán találtam olyant ami
-1G kapacitás ( ha több az jobb :D )
-szabványos USB csatlakozás
-legyen benne rádió
-hosszú üzemidő
-előnyben részesítem a cserélhető elemes(pl. AAA Ni-Mh akkumulátoros) táplálás
-jó hangminőség

Majd elfeldtem: 20e-nél ne legy több(najó picit lehetne, de pl Meizu M6ra már nem futja a keretből)

[Szerkesztve]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1635) vili13 válasza cigam (#1634) üzenetére


vili13
őstag

Ha ''szabványos USB csatlakozás'' alatt a beépített USB dugót érted, akkor valóban nehéz ügy lehet. Viszont ez könnyen áthidalható egy mini USB átalakító dugóval, amit egyes lejátszókhoz adnak is, de külön is kapható párszáz forintért, és rögtön nem kell kábelt hordani hozzá.

A többi feltételnek megfelelőt elég könnyű találni. Pl. iAudio G3...

(#1636) cigam válasza vili13 (#1635) üzenetére


cigam
félisten

Köszi a tippet, és ezzel rávilágitottál +1 kívánságra: Ne legyen joystick. K750-et is azért adom el. 1xüen nemtom megszokni/kezelni.

Persze a miniUSB is jó nem ragaszkodom a dugós verzióhoz. 1 a lényeg, ne spéci/egyedi legyen.

Az ára is elég huzós (25e) mégha a kiszálítás ingyens akkor is.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1637) tothl válasza cigam (#1632) üzenetére


tothl
addikt

a tmp1262-vel spec az a baj, hogy sigmatel chip van benne, aminek az a tulajdonsaga, hogy felresikerult memoriamuvelet hatasara elcseszodik a memorian talalhato szoftver, ez ugy jelentkezik nalad, mintha bedugnad es hiaba ad kepet, nem jelenik meg mint meghajto, nem tudod formazni, ratolteni meg semmi. Ez meg onmagaban nem lenne rossz, mert az osszes tobbi sigmateles keszulek, marpedig eleg sok van ilyen, szoval mindegyik ilyen, es szoftverfrissitessel ujra lehet inicializalni. Ehhez azonban speciel nincs.

(#1638) rumos14 válasza cigam (#1636) üzenetére


rumos14
nagyúr

esetleg nézd meg a Creative Muvo/Zen Nano sorozatát, bár sztem sokkal jobban jársz az iAudio-val.

(#1639) Barnaa válasza Fociboy (#2) üzenetére


Barnaa
csendes tag

Üdv! Nekem van egy MPIO FY-800 lejátszóm. Csak jót tudok mondani róla, a samsung nem kifejezettem mp3 gyártó, az Mpio viszont igen. Utánanéztem. Kipróbáltam mielőtt megvettem és engem akkor győzött meg, szerintem hihetetlenül jó a hangzása, ráadásul a diktafonja is szuper. A samsungot nem ismerem, tehát ez csak egy feles vélemény, de nem bánod meg ha az mpio-t választod. Remélem segítettem

(#1640) cornail


cornail
csendes tag

Sziasztok! Tud vki olyan 2 GB-os, AA elemes mp3 lejátszóról, ami árban és minőségben versenyre kelhet az iAudio G3-mal? (''Egy másik G3'', ok ezt tudom, ezen kívül)

(#1641) ponti_ak válasza cornail (#1640) üzenetére


ponti_ak
addikt

...egy harmadik? :F ;] :DDD

Nem, nem tudok ilyet, és szerintem jelenleg más sem.

(#1642) vili13 válasza cigam (#1636) üzenetére


vili13
őstag

Joystick és joystick között igen nagy különbségek vannak, szvsz a G3-féle a legjobbak egyike. Én a helyedben legalább megnézném közelebbről mielőtt leírnám! A húzós árról annyit, hogy amikor vettem 2 éve, még legalább 2x ennyibe került, és nem bántam meg, valószínűleg ma is ilyet vennék - sajnos nincs még másik ennyire jó elemes lejátszó ekkora üzemidővel.

(#1643) cigam válasza vili13 (#1642) üzenetére


cigam
félisten

Elhiszem, hogy jó,de nálunk nem álnak hegyekben az iAudio/iPod/Mpio/stb... kereskedések. Elszomorító, de ez már nem ennek a topic-nak a témája. Utazni csak ezért nemérdemes, neten keresztül meg nemtom kiprobálni.
Viszont asszem engedek az igényekből, és egy Samsung u2rz lesz belőle. Az van itt helyben.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1644) bwoay válasza Simi-San (#1629) üzenetére


bwoay
nagyúr

jogos, valóban hülyeséget írtam (sorry, TB), kevertem az iRiver iFP-999-emmel,
az ad le 18 mW-ot. Ennek ellenére kb másfélszer olyan hangos,
mint az U3-am, úgyhogy (mint tulaj :U ) kétségbe is vonnám,
hogy utóbbi a leghangosabb lejátszók egyike lenne.
(A D2 teljesítményéhez hasonló szkepticizmussal viszonyulok)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1645) rumos14 válasza bwoay (#1644) üzenetére


rumos14
nagyúr

sztem a magasabb mW elsősorban akkor jön jól, ha hangfalra köti az ember a cuccost.
A D2-nek ugye nincs beépített hangszórója?


[Szerkesztve]

(#1646) bwoay válasza rumos14 (#1645) üzenetére


bwoay
nagyúr

nekem az iRiver állandóan erősítőre van kötve,
az U3-at is többször használtam így, főleg ez alapján írtam.
viszont füldugóval is jól hallható a különbség

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1647) vili13 válasza rumos14 (#1645) üzenetére


vili13
őstag

Egy nagyobb méretű passzív hangfal meghajtásához szvsz a leghangosabb lejátszó is kevés, ahhoz nem néhányszor 10, hanem párszáz mW kellene legalább. Aktív hangszórókhoz meg mindegy a teljesítmény, sima vonalkimenet is elég.
Másrészt pl. az iAudio G3 kimenő teljesítménye gyárilag max 13mW, ami a 40-es hangerő beállítás. Ehhez képest 4 egységenként mérhetően 6dB-t csökken a kimenő jel szintje, ami pl. a CX300-hoz elegendő 28-as hangerő esetén a maximum 1/8-ad részét jelenti.
Szvsz több mW egyetlen célra jön jól, és ez a marketing. :)

(#1648) Jimmike


Jimmike
tag

Sziasztok!

Az alábbi Creative mp3 lejátszókról van valakinek tapasztalata?

Creative Muvo Vidz 1GB

Creative Zen V Plus 1GB

Kb. 25.000.-ért lennének. Ilyen árban ennél jobbat is mondhattok.

Előre is köszönöm.

Túl fiatalon születtem, még egy éves sem voltam ...

(#1649) tothl válasza Jimmike (#1648) üzenetére


tothl
addikt

Van egy zen microm 25ert az aprohirdeteseknel. Bolti gari nincs, mas problem ohne.

(#1650) Simi-San válasza bwoay (#1644) üzenetére


Simi-San
tag

Nem tudom,nekem anno az Iriver IFP-880-am halkabb volt mint az U3-am pedig az is 18 mW\füles kimenő teljesítménnyel bírt.Szóval nem értem.Bár persze ez függ milyen fülessel használod és pl 1 KOSS PORTA PRO-t használok és ezzel iszonyat az AKG K26P-ről nem is beszélve.De mint mondtam nem tudom... :)

ルーク、お前の父はわしだ!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.