Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) csokis26 válasza rumos14 (#1400) üzenetére


csokis26
csendes tag

Ez igaz, de az Infopatikában nagyot csalódtam!
Úgy hallottam a fórumokról, hogy korrekt cég!
Ehhez képest ha rendelsz tőlük másnapra meghozzák, ha szervízben van, és mondjuk 3 hét ( ! ) után kész, akkor sem küldik ki, majd telefonálás után több mint egy hét a szállítási idő!
Hát igen, amikor már nem kapnak érte pénzt, akkor már levan szarva a vásárló :(

Ja és mégegyszer mondom felháborító, hogy már olvastam (talán itt, talán a Meizu-s fórumban), hogy valaki tönkretette, hogy rossz szoftvert tett rá (SP-TP- re gondolok) és vígan újságolja, hogy kicserélték neki! :W
De figyelj már miért? Ő tette tönkre nem? Ja megazthiszem itt olvastam, hogy valaki összetörte a kijelzőjét, de a bolt visszavette. Akkor ha az enyém tele van hibával miért nem cserélték ki?
Lehet összekéne törnöm? Vagy direkt tegyek rá ''nem rá való'' szoftvert? :U :U

Ja és egy kérdés: ezt a fogyasztóvédelmis dolgot hogyan kell esetleg elkezdeni? Pénzbe kerül kivizsgáltatni, majd később visszakapom?
Bár még megpróbálkozok az infopatikával

(#1402) bwoay válasza csokis26 (#1401) üzenetére


bwoay
nagyúr

próbáld meg felvenni a kapcsolatot Infopatikával (mármint az ilyen nevű fórumtaggal)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1403) Infopatika válasza csokis26 (#1401) üzenetére


Infopatika
csendes tag

Kedves Csokis26,

Sajnálom, hogy gondot okoztunk, és mivel bizalmatlan világban élünk természetesnek veszem a reakciódat. Nem szándékunk az ügyfelek cserben hagyása, de homokszem a mi gépezetünkbe is kerülhet.
Minden esetre igyekszünk megoldani a problémát és remélem ezzel visszanyerhetjük a bizalmat is.
A részletekről privát üzenet ment.

Elnézést, ha túl OFF topic voltam.

Infopatikus

(#1404) csokis26 válasza Infopatika (#1403) üzenetére


csokis26
csendes tag

Tisztelt Infopatika!

Először is elnézést, ha kissé erősre sikerült a levél, csak hát mielőtt megírtam az előtt jelentkezett megint a hiba. Ebből kifolyólag kissé ingerült voltam.
Azonban azt is hozzátenném, hogy hétfőn érkezett meg a készülék és ugye csütörtökön éjjel (naptár szerint már pénteken) jelentkezett a hiba.
Szóval már örültem, hogy jó, de sajnos megint előjött. Amint látszik nem túl gyakran jön elő, bár valamikor sűrűbben - ez a jelenség. Inkább úgy lehetne fogalmazni, hogy rendszertelenül. Hiszen 4 napig jó volt, majd előjött a ''levelem'' megírása előtt, ma pénteken pedig még egyszer....
Tulajdonképpen ugyanezt a jelenséget produkálja, bár hozzáteszem ma ehhez képest harmad ekkora sávban: [link]
(ez még a régi fotó, sajnos most nincs nálam a fényképező, nem tudtam újból levenni)

''mivel bizalmatlan világban élünk természetesnek veszem a reakciódat'' - Pont ezért küldtem el e-mailben az MP3-ról készített képeket, mert tudtam, hogy nagyon rendszertelenül jön elő a hiba. Szerintem a róla készített fotó azért egyértelmű. Nyilván nem szerkesztettem át a képet, hogy hibásnak tűnjön a készülék.

A részletes leírást majd elküldöm privát üzenetben, hogy hogyan jelentkezik pontosan a hiba és stb...

Köszönöm szépen



(#1405) csokis26


csokis26
csendes tag

Tulajdonképpen elhiszem én a szervizeseknek, hogy az ilyen hibát a legnehezebb javítani, ami hol jelentkezik, hol nem. Ez a legrosszabb.
Olvastam, bár tudom nem ide tartozik, hogy az illető megírta a DVD lemezt, majd az író nem olvassa vissza ha beteszi a meghajtóba, másnap reggel meg minden gond nélkül megy. Csak az ember ilyenbe ne fusson bele.

Az agyam akkor durrant el, és őszintén szólva még most sem értem, hogy amikor valakinek a saját hibájából romlik el, azt gond nélkül cserélték: ''na gond nélkül kicserélték az elrontottat egy vadi jú feketére. mosz ezt fogom élvezni ''. Amikor pirossal van a figyelmeztetés kiírva: ''A lenti firmware-ek csak TP verziójú készülékekhez használhatóak!
SP verziójú készülék esetén a lenti firmware-ek használata a lejátszó működésképtelenségéhez vezethet!''
Ehhez képest az enyémnek két hibája is volt és ugye biztos voltam benne, hogy csere.
Kicsit úgy érzem magam, hogy tényleg Magyarország arról szól, hogy aki lop, csal, hazudik az jól jár, aki meg becsülettel használja, az meg szív.
Biztos az illető utálni fog és egy bunkónak fog tartani, de ő rontotta el, nem? Minek cserélték neki? Az enyém gyári hibás, ráadásul nem is egy baja van, és itt szenvedek vele. Ok, biztosan cserélni fogják vagy javítani, de nekem miért nem lehetett rögtön megoldani a problémát? Azt elhiszem, hogy a probléma nem jelentkezett, de a fénykép azért elég bizonyíték lett volna, nem tudom mitől voltam kevesebb értékű ember, mint Ő.
Na mindegy, most még picit használom tovább, ha meg jelentkezik a probléma, akkor szerintem (remélem) nem lesz gond a gariztatással.





(#1406) bwoay válasza csokis26 (#1405) üzenetére


bwoay
nagyúr

most mondok valamit, előtte kérlek ülj le és kapaszkodj meg valami stabil dologban:
az élet sokszor igazságtalan ;)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1407) fotel


fotel
aktív tag

Hello fórum, újra itt:)

Zune-ja nincs senkinek?

(#1408) roonie


roonie
csendes tag

De egy haverom használ Zune-t, elég jó, bár valahogy én még mindig Ipod párti vagyok. :))

[Szerkesztve]

(#1409) fotel válasza roonie (#1408) üzenetére


fotel
aktív tag

Mintha más nem is lenne csak ez a kettő :)

(#1410) <Adamsky> válasza roonie (#1408) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Kicsit részleteznéd? Vagy csak az egyik ''kúlabb'', mint a másik?

(#1411) roonie válasza <Adamsky> (#1410) üzenetére


roonie
csendes tag

Hát igazából, nagyjából eltaláltad a lényeget. Plusz még hozzá jön hogy én Apple párti vagyok, számítógépeknél is! És az Ipod mindenben pont olyan és pont az van benne ami nekem kell és pont úgy ahogy szeretném, szóval teljesen jó nekem, sőt jobb nem is lehet szinte. Lehet másnak jobb a Creative vagy a Zune de nekem ez a legjobb választás.

(#1412) galyika


galyika
csendes tag

Üdv!
Olyan lejátszót szeretnék, ami tud kezelni lejátszási listát, 1-2 gb-os, és max 30k.
Mármint nemcsak felismeri amit rátöltök, hanem tudok rajta létrehozni, válogatni, stb
Tud valaki ajánlani valamit?

[Szerkesztve]

ide most írjak valamit?

(#1413) bwoay


bwoay
nagyúr

az Infopatikánál ismét kapható a G3.
1 GB: 24900 Ft
2 GB: 31900 Ft

komolyan mondom, ''röhögcséges'' az ára...
az U2-t is szeretném ilyen áron látni :B

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1414) rumos14 válasza bwoay (#1413) üzenetére


rumos14
nagyúr

bwoay, dehát 20-ért már 4 gigás empénégyest is lehet venni, aminek színes a kijelzője, tud videót lejátszani, szöveget lehet rajta olvasni, sokkal vékonyabb, és amúgyis minden ötödikesnek ilyen van!
:DDD :D

(#1415) magic_screen


magic_screen
csendes tag

Van olyan mp3 lejátszásra alkalmas eszköz ami nem elemről/akksiról megy hanem a 230V-os hálózatról?

(#1416) bwoay válasza magic_screen (#1415) üzenetére


bwoay
nagyúr

olyan, ami csak arról megy?
vagy megy hálózatról is? mert discmanek általában tudnak ilyet

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1417) bwoay válasza rumos14 (#1414) üzenetére


bwoay
nagyúr

ok, de ez nem az mp4 topic! megkérném, hogy oda szemeteljen ;]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1418) magic_screen válasza bwoay (#1416) üzenetére


magic_screen
csendes tag

O.K. de én memóriásat szeretnék, nem akarok cd irással vacakolni :)

(#1419) fotel válasza magic_screen (#1418) üzenetére


fotel
aktív tag

Ha nincs is töltő hozzájuk, általában egy aktiv USB hubon keresztül tölthetőek. Egyébként meg vannak vinyós minihifik.

(#1420) magic_screen válasza fotel (#1419) üzenetére


magic_screen
csendes tag

Az újratölthető elemest is lehet tölteni USB-n keresztül vagy csak a beépitett akksist?

(#1421) tomazin válasza magic_screen (#1420) üzenetére


tomazin
veterán

hát ált. nem lehet az újratölthető elemeseket..legalábbis még nem láttam olyat :U

(#1422) fotel válasza magic_screen (#1420) üzenetére


fotel
aktív tag

Szerintem mp3 lejátszónyi térfogatba a töltőáramkör már nem fér bele. De neked nem is a töltés volt a kérdésed :)

De egyébként mit keresel? Asztali mp3 lejátszót, ami nem hordozható?

[Szerkesztve]

(#1423) vili13 válasza fotel (#1422) üzenetére


vili13
őstag

''Szerintem mp3 lejátszónyi térfogatba a töltőáramkör már nem fér bele.''

Szerintem meg egy ni-mh töltő sem nagyobb egy li-ion töltőnél, vagyis bele kell annak férnie. Csak nem rakják bele, de ha mégis beleraknák, a sok hülye biztos addig próbálkozna az újra nem tölthető elemek újratöltésével, amíg fel nem robban...

(#1424) bwoay válasza fotel (#1422) üzenetére


bwoay
nagyúr

bele kell(ene) férnie, gondolj csak erre:

[kép]
[link]


[Szerkesztve]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1425) ponti_ak válasza bwoay (#1413) üzenetére


ponti_ak
addikt

Legalább nem lesz gond azzal, hogy mit ajánljunk... :))

(#1426) magic_screen válasza fotel (#1422) üzenetére


magic_screen
csendes tag

Igen, asztali mp3 lejátszót, vagyis amit csak a szobában használok egy sztereó erősítőre kötve. Gondoltam hátha van olyan memóriás lejátszó aminél nem kell elemeket/akksit töltögetni, bár még nem láttam ilyet. Mondjuk az iAudio G3-nál 50 órás üzemidőt láttam azt lehet hogy nem kell olyan gyakran töltögetni :)

(#1427) <Adamsky> válasza magic_screen (#1426) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Szia!

Én a helyedben valamilyen vinyós lejátszóban gondolkodnék. Van ugyan olyan memós készülék, ami megy hálózatról is (pl. az iAudio U3-om), de míg utóbbinak nincs dedikált line-out kiemenete, addig az általam eddig ismert HHD-seknek mindnek van.
Pl.: iAudio M5 + dokkoló [link]

A másik lehetőség, hogy veszel egy olcsó DVD lejátszót (pl. valamilyen Yamada-t) és azt használod MP3 lejátszásra.

Mind2nek meg van a maga előnye:
HDD-s
- nagyobb kapacitás
- autóban és utcán is használható ha a helyzet úgy kívánja

DVD-s
- filmet is lehet rajta nézni
- olcsóbb mint a HDD-s

(#1428) rumos14 válasza magic_screen (#1415) üzenetére


rumos14
nagyúr

amihez adnak töltőt, azok többnyire üzemelnek is hálózatról, asszem.

(#1429) rumos14 válasza <Adamsky> (#1427) üzenetére


rumos14
nagyúr

a Yamada/DVD megldás mellett szól az is, hogy van hozzá távirányító, ez jelentősen növeli a komfortérzetet.

(#1430) magic_screen válasza rumos14 (#1429) üzenetére


magic_screen
csendes tag

A DVD lejátszót lehet TV nélkül használni?
Albumok, számok között navigálni a távirányitóval?

(#1431) <Adamsky> válasza magic_screen (#1430) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Rátapintottál a lényegre.

Rumos14-nek igaza van abban, hogy a DVD-hez van távvezérlő, viszont az albumok közti ''ugrálás'' egy vinyós lejátszón azért szvsz. könnyebb (feltételezve, hogy a DVD játékost TV nélkül használjuk).

Szóval -- én -- HDD-s player-ben gondolkodnék a helyedben.

(#1432) rossz hal


rossz hal
csendes tag

béke!

mp3 lejátszót szeretnék vásárolni. van egy-két jelöltem is:
Creative Zen V (2GB) [link]
Samsung YP-U2RQ (2GB) [link]
SanDisk Sansa c250 vagy m250 (mindkettő 2GB) [link]
SanDisk Sansa (1GB, de bővíthető) [link]

a video lejátszás, színes display nem szempont, csak szóljon nagyon jól.melyikkel találkoztatok már élőben, és mik a tapasztalaiktok? köszi :R

...mert a Besenyő Pista bácsi azt mondta.

(#1433) ponti_ak válasza rossz hal (#1432) üzenetére


ponti_ak
addikt

béke! :)
Ezekkel nem találkoztam (illetve az előző generációs Samsung Yepp-pel igen).

Viszont a 2gigás iAudio G3 az Infopatikában most 31.900.... nna, azzal 1,5 éve minden nap talákozom.. :D Nagyon jól szól, ceruza-elemes, 40-45 óra üzemidővel.

Ha még belefér, én azt venném.
üdv.

(#1434) rossz hal válasza ponti_ak (#1433) üzenetére


rossz hal
csendes tag

valahogy éreztem, hogy ez lesz a válasz. :) meggondolandó...
a samsung amúgy hogyan zenél?

[Szerkesztve]

...mert a Besenyő Pista bácsi azt mondta.

(#1435) ponti_ak válasza rossz hal (#1434) üzenetére


ponti_ak
addikt

:DDD A Samsung sem rossz amúgy, a hugomnak van az egyel ezelőtti verziós, és elégedett vele. Én 1-2 számot hallgattam vele, szerintem is megfelelő.

(#1436) dark2


dark2
tag

Üdv!

Kérem - nem nevetni! :DDD
Egy mp3 lejátzó kellene nekem, hogy a reggeli és délutáni buszozás elviselhetőbb legyen. A számtek boltban (Egerben vagyok) jelenleg csak a chili márkájú eszköz kapható. Nem kell nagy hangminőség és viszonylag kicsi tárhely is elég. Egy 256 vagy 512 elég is.
De valami vélemény kellene róla, a füleséről és hogy mennyire eszi az elemeket.

Szóval most kivételesen az alsó kategóriában kotorászunk, mondjatok róla valamit. :R

dark2

(#1437) rumos14 válasza rossz hal (#1432) üzenetére


rumos14
nagyúr

tanácsok, tippek:
-ha az audio lejátszás minősége a legfontosabb, és kedveled a cerkaelemes megoldásokat, valóban az iAudio G3 a nyerő. vagy U2, ha azt is olcsóbban adják.
-megerősítem pontit, az U2 előd U1 sztem is egy sallangmentes, de pöpec kis lejátszó.
-pixmania-nál számítsd bele a + postaktg-et és a garanciális feltételeiket.
-vess egy pillantást a Meizu-kra (bár amilyen áron most G3-at kapsz...), esetleg a Sony NW-E00x sorozatra, és van a Samsungnak egy ''komolyabb'' lejátszója, 2 gigás, színes, tud eztazt, úgy 30k körül.
-szubjektíve mondom, hogy a Creative játékos joystickje számomra használhatatlan.
-sandisk: sztem nem a kategória csúcsa,de tény hogy óccsó.

(#1438) rumos14 válasza dark2 (#1436) üzenetére


rumos14
nagyúr

nézd, ebben a 10k alatti kategóriában sztem nem lehet nyugodt szívvel semmit sem ajánlani, ezek mind fekete lovak. lehet hogy neked bejön, de előfordulhatnak olyan idegesítő hibák, hogy elmegy a kedved az egésztől.

(#1439) rossz hal válasza rumos14 (#1437) üzenetére


rossz hal
csendes tag

köszi mindent :R Az a helyzet, h. én Szlovákiából fórumozok, s nálunk a Meizukat nem nagyon forgalmazzák (vagy csak én nem tudok róla), viszont ez az iAudios dolog megtetszett nekem. pontosabban : [link] egy picivel drágább, de ha megéri az árát...

...mert a Besenyő Pista bácsi azt mondta.

(#1440) rossz hal


rossz hal
csendes tag

az lehetséges, h. az emgeton az ugyanaz, mint a Meizu?

Emgeton M6 : [link]
Meizu M6 : [link]

mer' nagyon úgy tűnik...

...mert a Besenyő Pista bácsi azt mondta.

(#1441) vili13 válasza rossz hal (#1440) üzenetére


vili13
őstag

Nem csak lehetséges, hogy ugyanaz, hanem teljesen biztos.

(#1442) rossz hal


rossz hal
csendes tag

Jó vásár lenne egy 4GB-os M6-os kb. 47ezer forintnak megfelelő koronáért? (új és adnak hozzá ingyen hálózati töltőt) :F

...mert a Besenyő Pista bácsi azt mondta.

(#1443) djtoomi válasza rossz hal (#1442) üzenetére


djtoomi
addikt

Hali!
Annyiért nagyon jó vétel lenne sztem. :) Nekem is az volt csak 1 gigás de überkirály!

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#1444) Bögre


Bögre
aktív tag

Sziasztok!

Mp3 lejátszó vásárlásán töröm a kobakom. Tudnátok valamit ajánlani Meizu M6 kategóriában (50-60eFt között?) Videólejátszás nem szempont, legyen akksis és persze remek hangminőségű. :P

Köszi a választ előre is! :R

(#1445) rossz hal válasza Bögre (#1444) üzenetére


rossz hal
csendes tag

talán iAudio U3 :) nekem nagyon bejön...

...mert a Besenyő Pista bácsi azt mondta.

(#1446) jeffo válasza rossz hal (#1445) üzenetére


jeffo
tag

Szerintem is jónak tűnik az U3 lejátszó, a fórumos vélemények, tesztek, megbízhatóság, tudás alapján biztosan megéri.
Majd én is veszek 1-2 hónap múlva, csak most elnyomtam a pénzem új mobilra (Sony Ericsson K750i), amivel eredetileg a discmanem (iRiver iMP-400) is ki akartam váltani, és vettem hozzá memóriát, walkman-es fülest is. Nem olvasgattam annyira utána, így csak később derült ki, hogy a legfrissebb firmware-rel, ami nekem alapból rajta volt, recsegés hallatszik a számok között. :F Állítólag a W-s típusoknál is van ez a hiba.
Szóval igaz lehet az a meglátás, hogy mindennek legyen meg a külön helye, így aki igényesebb, vegyen külön csak zenelejátszásra való készüléket, ami mivel erre lett kihegyezve, jóval többet is tud.

(#1447) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

HA csak 15k-t akarok rászánni 1G-ásra, akkor jó a Freedata?

(#1448) Mosómedve


Mosómedve
tag

Nos, a téma adott: megjelent a Cowon D2 és van is róla itt a PH!-n egy rövid teszt.
Néhány dolgot viszont hiányolok:
- A tesztben nem támasztották alá/cáfolták meg a 40 órás zenelejátszást és 10 órás videolejátszást, pedig ez egy sarkalatos kérdés. Valóban bír ennyit?
- A firmware frissítésével 4 GB-nál nagyobb SD kártyát is tud kezelni. De Pontosan mennyit?
6? 8?

Meg úgy általánosságban: mi a véleményetek a cuccról? Mert szerintem iszonyat mód jó árban van a tudásához képest...ha tényleg mindent úgy fog tudni, ahogy kell, akkor tarolni fog... :Y

Oké, hogy van a témának külön topicja, de oda úgysem megy senki. Nomeg nem árt a nagyközönségnek, ha képben vannak... ;)

(#1449) Alex91 válasza zeorsdfd (#1447) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

ezt is megnezheted...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1450) rumos14 válasza Mosómedve (#1448) üzenetére


rumos14
nagyúr

cnet szerint 46 óra [link]. a video meg mondjuk 9 lehet. ez nem longhorn :DDD
4 gigás után 8 gigás SD kártya a következő lépés, szóval azt fogja támogatni, de most még sztem kicsit drága egy ilyen.
a cucc minőségi, nekem a koncepcióval van bajom, ahogy párszor leírtam.
amúgy nem most vettél Meizu M6-ot?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.