Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) AmPeX válasza Alex91 (#600) üzenetére


AmPeX
aktív tag

Elég csak az egyiket növelni. Ha pl kellően magas a mintavételi freki akkor csökkenteni is lehet a bitszámot minőségromlás nélkül. Nézd meg pl. a super audio cd-k direct stream jelét, 1 bites szigma-delta jelfolyam, (PWM) és a mintavételi freki a cd hez képest 64 szeres. (2,8224 Mhz) 0-100 kHz ig visz át, ez már valami...
Mellesleg nincs szükség d/a konverterre, ami szintén nem kicsit számít a hangminőségben. Egy sima aluláteresztő szűrőre kötve a jelet máris előállt az eredeti hang...
És igen, ahogy mondod ez bizony nagyobb helyet igényel, nem is kicsit: 74 percnyi hanganyaghoz egy DVD rétegnyi adatot kell tárolni.. (4.7 GB)

(#602) ez_meg_emaz válasza Alex91 (#597) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Látom egy kicsit jobban vágjátok mint én. :D
Amugy csak simán ottvan a műszaki jellemzőknél(azért kérdeztem hogy egyáltalán ien frek átviteli tartományt szoktak-e írni lejátszora)

Frekvencia átvitel 20 Hz - 20 kHz
Jel/zaj viszony >90 dB
THD < 0,05 %
Fejhallgató kimenet 18mW + 18mW : 16 Ω-on, max. hangerőnél
Mi az a THD? :B

Akkor azt mondjátok meg hogy meik adatot kell nézni ahhoz hogy eltudjuk dönteni meik füles a jobb. Olyan adatra gondolok amitől tényleg különbözik 2 füles. Mert ahogy mondtátok nem lehet kihallani 20Khz feletti tartományt így pl a 20Hz-20KHz frek tartományú füles és a 20hz-25Khz-es füles közt nem hallhato a különbség? És az also határ amit hallani lehet? 20hz?
Nagyjábol vagyok csak jártas ezekben. Van vmi cikk neten ami ezeknek a leírásoknak a magyarázatát tartalmazza?

[Szerkesztve]

(#603) Alex91 válasza ez_meg_emaz (#602) üzenetére


Alex91
félisten

A papir mindent elbir :). Egyebkent a frekvencianal az elso szam minel kisebb, a masodik minel nagyobb legyen :). A jel/zaj viszonynal is a nagyobb szam a jobb. THD-t nem tom, de valoszinuleg a torzitas, minel kisebb, annal jobb :).
De ne az adatok alapjan valassz. Vagy valaszthatsz, de akkor csak az arat nezd! :DDD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#604) AmPeX válasza ez_meg_emaz (#602) üzenetére


AmPeX
aktív tag

A THD a Total Harmonic Distortion, tehát a teljes harmónikus torzítást jelenti. Ha nem vagy járatos a témában inkább nem magyarázom hogy ez mi, a lényeg h ennek a számnak minél kisebbnek kell lennie :)
El kell szomoritsalak, semmilyen adat alapján nem tudod eldönteni h egy füles mennyire jó vagy rossz. Ha VALÓS átviteli görbét feltüntetnék, abból lehetne következtetni, de ez egyik gyártónak sem érdeke.
Tipp: ki kell próbálni ;)

(#605) Mosómedve


Mosómedve
tag

Sziasztok, én annyira nem vok jártas a témában, de szeretnék az lenni... :P
Lenne pár kérdésem:
VBR = Variable Bit Rate (MP3), igazam van?
OGG = OGG Vorbis, igazam van?
Mi a különbség a fenti kettő között?
Mit is jelent az pontosan, hogy egy szám 192 v. 128 Mbit/s-al van kódolva?
Mit kell tudni az ASF-ről és a WAV-ról?

Tényleg, nincs vmi weblap, ahonnan ilyesmiket meg lehet ismerni?

[Szerkesztve]

(#606) rumos14 válasza ez_meg_emaz (#594) üzenetére


rumos14
nagyúr

ok, te döntésed természetesen, nem akarok papolni. csak még pár dolog. videózáshoz az m6 sem idális: a 2,5 col azért még igencsak határeset, a 18 (20?) fps szintén, az átkódolás főleg. ha a zenelejátszást helyezed 1. helyre, szerintem jobb egy iAudio.
a villogást arra értettem, hogy előveszed a zsebből, megnézik a lányok, megkérdezik, hogy de kafa, megnézhetem? :DDD
a kezeléssel kapcsolatos gondokról nézd meg a vonatkozó topikokat. új fw talán már megoldotta, de akkor is.

(#607) bwoay válasza ez_meg_emaz (#590) üzenetére


bwoay
nagyúr

a két lejátszót nem szabad, nem is lehet összehasonlítani.
az U3 egy jó audio lejátszó. Az, hogy tud videot is lejátszani,
az kb annyit nyom a latban, mint mobiltelefonoknál a stopper.
Mondjuk nekem sikerült már South Park epizódot élvezettel végignézni rajta,
de ezt azóta sem ismételtem meg.

az M6 meg egy olyan öszvér, aminek én személy szerint csak a hátrányait látom.
Video lejátszásra nem elég jó, audio lejátszónak viszont túl nagy,
és körülményesen kezelhető. Viszont aki videot is akar nézni,
az utóbbival biztosan jobban jár.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#608) Botee17


Botee17
tag

Sziasztok!

Szerintetek egy (még 9hónap garis) Meizu E3-at megéri egy ilyenre elcserélni:[link] :F Lényeg a hangminőség nameg a hangerő :D ami mellékesen nekem a meizu E3-nál teljesen megfelelt de ez az mp3 lejátszó akkor is felkeltetta a figyelmem :) .

(#609) bwoay válasza Botee17 (#608) üzenetére


bwoay
nagyúr

észnél vagy?
nem rossz a Muzio sem, csak nem vágom, mit nyernél... talán a vorbist.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#610) Mosómedve válasza Mosómedve (#605) üzenetére


Mosómedve
tag

A VBR vs. OGG témában senki?
#605-ös hozzászólás....

(#611) AmPeX válasza Mosómedve (#605) üzenetére


AmPeX
aktív tag

Igen a VBR a variable bit rate angol röviditese, de nem csak mp3 formatumnal letezik ilyen. Az OGG ról sajnos énsem sokat tudok, ha valaki segítene azt megköszönném.
Maradjuk a kilobit per sec nél, a megabit egy kicsit sok lenne. Azt jelenti, hogy egy mésodpercnyi zenét mennyi adattal írsz le. Minél több adatot írsz le egy másodpercnyi zenéről, a dekóder annál pontosabban képes lesz visszaállítani közel eredeti formájúra szerencsétlen agyontömörített hangot.
Az ASF ről szintén nemsokmindent tudok, viszont a wav ról annál többet. :)
A wav ot nevezik a tömörítésmentes formátumnak, PCM kód,maximum 32 bites kvantálást tud (ami igencsak nem kevés) es max 48 khz es mintavetelt enged meg. (Jó aki kötözködni akar az most beszól h tud 64bites IEEE float ot, de ez most hagyjuk)
Ha valakit érdekel jobban a téma járjon be egyetemre, úgysem veszik észre, hogy nem odavaló hallgató :D Énis bejárogattam pár előadásra pluszban, mert érdekelt.
Az MPEG layer III ról tudnék egy egész szakmai kis szöveget összehordani a jegyzetekből, de ehez feltétel, hogy aki olvassa az jártas legyen az egyetemi matekban (min 4 es matekszigo :D )
Nah, ha valaki tud valamit az OGG és az ASF ről, ne kíméljen...
üdv

Látom feszegeted ezt a VBR-t. ez csak annyit jelent, hogy mindíg a lehető legkisebb bitrátát választja egy adott hangminta lekódolásához, ezért ugyanolyan minőségű zene kevesebb helyet foglal, vagy ugyan annyi helyre jobb minőségű zenét tehetsz. Valószínűleg az OGG újabb formátum, mint az MP3 (1992) Tehát jobb minőségű tömörítést használ, és valóságosabb fül modellje lehet, nyilván jobb a hangminősége is, de ezenkívül semmit nem tudok róla, sőt ezt is csak gondolom :)

[Szerkesztve]

(#612) <Adamsky> válasza Mosómedve (#605) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Röviden:
- az OGG ugyanolyan minőséget tud kisebb fájlméret mellett.
- az OGG csak VBR lehet.
- az MP3 lehet VBR (Variable...) és CBR (Constant...) Előbbi kevesebb helyet igényel, és magasabb bitráta mellett szvsz. a minőség is jobb.
- 128, 160, 192 stb. - kbit/s pedig a tömörítés nagyságát jelenti. Minél kisebb ez a szám, annál kisebb a fájl mérete, és annál rosszabb a minőség is. VBR-nél ez a ''szám'' folyamatosan változik, nem konstans
- ASF egy úgynevezett ''konténer'' (mint az AVI) formátum. Általában WMV (Windows Media Video) és WMA (Windows Media Audio) van benne, de ez nem szentírás.

''Tényleg, nincs vmi weblap, ahonnan ilyesmiket meg lehet ismerni?''

Most viccelsz? Tele van a net infóval. Csak írd be a Google-be bármelyik szót, és győzd elolvasni.
Egyébként pedig: Wikipedia [link] [link]

(#613) Mosómedve válasza <Adamsky> (#612) üzenetére


Mosómedve
tag

Ja, köszi, egyébként miután leírtam, utána jutott eszembe a wikipedia, de ott a Vorbis-ról csupán annyi, derült ki, hogy azért jobb az MP3-nál, mert ''freeware'', bárki szabadon felhasználhatja. Arról nem volt szó, hogy ugyanolyan minőség mellett kevesebb helyet foglal...ez mit jelent? Mondjuk 10%-al kevesebb?
Ja, bocsi kilobit-et akartam én.... :DDD
Ez a változó bitráta számon belül értendő? Tehát, ahol nincs olyan sok információ a zenében, ott leveszi a bitrátát, ahol sok hangszer, dinamikusan szól, ott meg fölemeli?
A lejátszók a bitráták alapján számolják a számok hosszúságát, igaz? Ezért van, hogy a VBR-nél nem tudja néha mennyi ideig is tart 1 szám....
Oké, akkor ez a KBit/s tiszta...már csak azt nem értem, hogy mi ez a ''mintavételezéses dolog''?
Akkor jól értem, hogy ha a CD-n lévő track-eket WAV-ba konvertálom, egyáltalán nem romlik a minősége? A CD-ken milyen típust használnak?

[Szerkesztve]

(#614) Mosómedve válasza Mosómedve (#613) üzenetére


Mosómedve
tag

A Vorbis-ban is vannak ilyen ''Artist'', ''Album'', ''Genre'', mint az MP3 ID Tag-jében?
Akkor most konkretizálva: megéri minden számomat átkonvertálni Vorbis-ba? Mondjuk olyan durván 10 GB esetén, ha nem akarok minőségromlást, akkor nyerek fél GB-ot Vorbisba konvertálással?
Ha jól értem: Vorbis csak VBR-ben létezik, tehát ott nem kell a bitráta kiválasztásával bajlódni, egyféle Vorbis létezik csak....MP3-nál mi az, ami szerintetek, nem pocséklás (hely szempontjából), de azért ''piszok jó minőség''...192 v. elég 128 ???

(#615) ez_meg_emaz válasza Alex91 (#603) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

''Egyebkent a frekvencianal az elso szam minel kisebb, a masodik minel nagyobb legyen''
Írtam hogy nagyjábol jártas. Ez még belefért az én fejembe is. Szal ezt eddigis tudtam. De így akkor mi értelme ha 1:20khz felett nem halljuk 2:''A papir mindent elbir''? :) Szal akkor ezentul nem ezt nézem.

''Tipp: ki kell próbálni''
Hát nemtudom hol bontanak meg a kedvemért egy csomagolást.. :) Én nem a nagyméretű fejhallgatokra gondolok hanem a kicsi fülesekre. Azt még nem láttam sehol bontva. De majd hétfőn mp3 centrumba megkérdem hátha.

''ha a zenelejátszást helyezed 1. helyre, szerintem jobb egy iAudio.''
Term. elsősorban arra fogom használni, csak ha már lehet(mivel a flac-en kivül ugyanazt tudják) ennyiért azt veszem meg ami nagyobb kijelzős szal a meizu-t. Szerintem nincs akkora (hang)minőségbeli különbség a 2 lejátszo között csak a meizu nagyobb kijelzőt kapott. De nem vagyok olyan hozzáértő mint ti, csak szvsz. Én nem hasonlítottam még össze 2 lejátszot hogy tényleg hallhato-e a különbség(fülestöl függetlenül értem). Lehet olyanon vitatkozunk ami amugy is fölös számomra. Én csak egy átlagember vok aki szereti ha az mp3/mp4-esén jo minőségben tud zenét hallgatni. De nem vok dj meg egyéb zenével foglalkozo szakember aki maximalista a hangminőségben. Szal ha olyan különbség lenne a két lejátszo között mint egy 1000ft-os grundig füles és egy 4000ft-os sony füles között akkor lehet meggondolnám. De csak egy szimpla zenelejátszoért lehet sokallanám már a 40k-t. Lehet hogy az a bajom hogy ha má 40-et költök akkor villogni is tudjak vele. Lehet vmi rossz beütés ez.

''Video lejátszásra nem elég jó, audio lejátszónak viszont túl nagy,
és körülményesen kezelhető.''

Video lejátszásra miben nem elég jo? Fps-re érted gondolom. Mert nagyobb kijelzőset ennyi pénzért biztos nem kapsz. Árkategoriájában szerintem nagyon jo. Sokmindent nyujt (lehet nem kitűnő, 5csillagos minőségben de) elég jo minőségben, jo áron. Persze van ami kevesebbet nyujt, de azt szinte tökéletes minőségben(Pl:u3,f2). Jol mondom?
A körülményes kezelést nem tapasztaltam az m6-os youtube videok megtekintésénél. Nah de majd meglátom mi lesz élőben. Minden nagyobb nyűgjét akkor majd ugyis kitapasztalom. Alig várom a hétfő délutánt.. :D

[Szerkesztve]

(#616) AmPeX válasza ez_meg_emaz (#615) üzenetére


AmPeX
aktív tag

Neked szvsz az m6 a nyerö, vedd meg nyugodtan, nem fogsz csalodni ;)

Mas: Igen, ha wav-ba konvertalod cd röl akkor nem lesz minösegromlas(a cd-n is wav ba van a zene... igazabol pcm kodolasu jelfolyam) Aki nem hiszi irjon ki adatkent wav ba akármit, tegye be egy cd lejáttszóba, menni fog. ;)

Most lusta vagyok (meg részeg) elmagyarázni, hogy miért jó a vbr, de ha gondoljátok nyithatunk egy digitális hangtechnika topicot, szívesen leírnám részletesen hogy is működik ez...

Ui.: A piszok jó minőség a bakelit, de ezt most hagyjuk :D szvsz bőven elég a cd minőség, amit viszont csak az U3 tud a flac veszteségmentes tömörítés miatt...

[Szerkesztve]

(#617) ez_meg_emaz válasza AmPeX (#616) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

''amit viszont csak az U3 tud a flac veszteségmentes tömörítés miatt..''
Az annyira nem fontos nekem. Kevés ien zeném van. A kedvenc stilusomban nemigen találtam flac-et. 1-2 album van. De szerintem a veszteségmentes zenét egy hifin érdemesebb hallgatni mint mp3 lejátszon.
Amugy a vbr-ről nemtudtam hogy ien jo dolog. Én eddig asztem a cbr jobb. :B :B Én balga. :)

(#618) AmPeX válasza ez_meg_emaz (#617) üzenetére


AmPeX
aktív tag

Hát, a konstans cbr 320 al a legjobb, illetve a legnagyobb. De ha high re allitod az mp3 encodert es vbr t hasznalsz akkor ugyan azt a minöseget kapod, csak epp kevesebb helyet fog haszlani, mert ahol nem kell ott nem fogja vegigtolni 320 kibivel. A legjobb pelda erre az albumok utolso szamanal bevett szokas, hogy 10 perc kuss utan jön meg valami... nah azt a 10 perc csendet 320 ba betömni kicsit pazarlas... (ki si szoktam vagni amugy, de ez most mas tema :) szal vbr el a csendet viszonylag olcson meg lehet uszni...
amugy a flac töl nem kell felni, ha megvan eredetiben a cd amit hallgatni akarsz akkor ugyan olyan gyorsan, ha nem gyorsabban be lehet grabbelni.
Ha nincs meg eredetiben akkor meg csalo vagy, es megbüntetnek :P

Na jo ez viccnek is rossz volt, de azert szomoru h itt tart az orszag...

(#619) rumos14 válasza ez_meg_emaz (#615) üzenetére


rumos14
nagyúr

vszleg önmagamat ismétlem, de azért leírom:
- jó minőségű mp3 lejátszót kapsz 40-nél (1 gigás) olcsóbban is.
- hangzásbeli különbség sztem gyakorlatilag nincs az u3/f2 és az m6 közt.
- ha villogni akarsz, sztem egy nano-val jársz a legjobban ;]
- kezelés: én zsebben hordom a lejátszókat. ha mondjuk hangerőt akarok változtatni, vagy a köv. számra lépni, u3-nál zseben keresztül tolok egyet a joy-on a megfelelő irányba. m6-ná- mivel tapipados, nem érzem ''vakon'' hogy hol vannak a gombok, illetve nincs rendes nyomáspontja sem, ki kell vennem a zsebből, eközben jó eséllyel már véletlenül meg is nyomtam vmi gombot, számot léptetek, visszarakom - kicsit körülményes, szerintem.
- videolejátszás: ez sztem mindkettőnél csak a gimmick 8parsztvakítás) kategória. igen, ha teljes értékű hordozható videolejátszót akarsz, az kb. 2x ennyibe kerül.
- ''mp3/mp4-es'' jjáááááájjjjjj, ez a meghatározás, ez már fáj nekem :DDD
- végül és nem utolsósorban: ha neked az m6 tetszik , akkor azt vedd meg :)

(#620) rumos14 válasza AmPeX (#618) üzenetére


rumos14
nagyúr

vagy vmi rádión csinálhatunk egy témába vágó műsort. idézet a műsorújságból: 03.00-05.00 óra: ph!-zóna. mai témánk: digitális hangtechnika, részegeknek :DDD

(#621) ez_meg_emaz válasza rumos14 (#619) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

- ''mp3/mp4-es'' jjáááááájjjjjj, ez a meghatározás, ez már fáj nekem
:U Látom félreértetted. ;]
Én csak egy átlagember vok aki szereti ha az mp3/mp4-esén jo minőségben tud zenét hallgatni.
Itt arra értettem hogy most csak egy mp3-asom van. A jövöben ugy mp4-et tervezek és a kijelentésem mind2 lejátszora/lejátszotípusra vonatkozott. :R

[Szerkesztve]

(#622) Alpee


Alpee
aktív tag

Sziasztok!

Kerdesem az lenne, hogy iRiver lejatszot erdemes -e venni?
Es melyik a jobb T10, 20 vagy 30?
Sajnos csak ezek a valasztasi lehetosegeim.

Egyeb markak, amik elerhetok nekem: Apacer, Lg, TrekStor, Teac.
Esetleg ezek kozul erdemesebb valogatni?

Koszi

[Szerkesztve]

(#623) <Adamsky> válasza Mosómedve (#613) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

''...ugyanolyan minőség mellett kevesebb helyet foglal...ez mit jelent?''

Ezt nem lehet így egyértelműen megmondani, de zenétől és beállításoktól függően akár 25-30% különbség is előfordulhat. Érdemes lenne egyébként kipróbálnod. Tényleg nem tart sokból. Tapasztalatom szerint egy VBR2-es MP3-al simán felveszi a versenyt egy q4-es OGG (diff > 30%).

''Ez a változó bitráta számon belül értendő? Tehát, ahol nincs olyan sok információ a zenében...''

Pontosan ahogy írtad!

''A lejátszók a bitráták alapján számolják a számok hosszúságát, igaz?''

Nem, de az tény, hogy jó pár lejátszót megzavar a VBR, legalábbis, ha a szám hosszáról van szó. Pontosabban a szám hosszát azt jól szokták jelezni, mert az asszem benne van a fájl fejlécében, de a lejátszás közbeni hátralévő idő kijelzésénél előfordúl, hogy hibásan jelzik azt. Nagyon jól demonstrálható ez, ha az ember pl. beleteker a számba.
Ez a hiba egyébként szvsz. épp annyira lehet az adott lejátszó hibája, mint a sokféle kókány encoder-nek. Nekem is volt olyan az iMP-550-emen, ami jó volt, és volt olyan VBR is, ami nem. A jelenlegi U3-on még nem tapasztaltam ilyet.

A mintavételezéses pedig -- ahogy a nevében is benne van --, hogy digitalizáláskor milyen gyakran vesz mintát a digitalizáló eszköz az analóg jelből.

''Akkor jól értem, hogy ha a CD-n lévő track-eket WAV-ba konvertálom, egyáltalán nem romlik a minősége?''

Igen, bár itt tenném hozzá, hogy elvileg vannak olyan ''mókusok'', akik már azt is hallják, ha egy CD nem gyári.

Ja, WAV-ban -- a szabvány szerint -- nincs lehetőség Tag-elésre.
Ezért, és mert kisebb jobb a FLAC.

(#624) <Adamsky> válasza Alpee (#622) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

A felsoroltak közül egyértelműen az iRiver-t.
Azon belül viszont, hogy melyiket, azt csak te tudod eldönteni. Tudtommal nincs hangzásbeli különbség a három ''játékos'' között. Ami így elsőre is látszik, az az, hogy méretben, kijelzőben és a tápellátásban van csak jelentősebb különbség. Szerintem szedd le a gyártó oldaláról a manual-eket, és szépen tanulmányozd át.

Szubj. vélemény: a 3 közül én a T10-et venném.

(#625) Alpee válasza <Adamsky> (#624) üzenetére


Alpee
aktív tag

Koszi az infot!

:R :R :R

(#626) djtoomi válasza Alpee (#625) üzenetére


djtoomi
addikt

én a felsoroltak közül a t30-at ki is ejteném és a t10 meg a t20 maradna bent és a kettő közül is inkább a t10-et javasolnám.mint <Adamsky> is mondta nem sok különbség van.az ár esetleg ami döntő lehet de szerintem is a t10 mindenképp

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#627) Alpee válasza djtoomi (#626) üzenetére


Alpee
aktív tag

Miert ejtened ki a T30-at?

(#628) djtoomi válasza Alpee (#627) üzenetére


djtoomi
addikt

1.: formája nem szép :DDD ,kettő méretéből adódóan kicsinek tűnik a kijelzője,és ha jól tudom de nem biztos nem a legolcsóbb

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#629) Alpee válasza djtoomi (#628) üzenetére


Alpee
aktív tag

Koszi! :R

Akkor asszem T10 lesz. Nekem is szimpatikus.

(#630) rumos14 válasza ez_meg_emaz (#621) üzenetére


rumos14
nagyúr

nem értettem félre, csak arról van szó, hogy az ''mp3-as'' az nyelvtanilag, stilisztikailag fáj, az mp4-es pedig az előzőeken túl azért, mert az ''mp4 lejátszók'' nem játszanak le mp4-et. ne foglalkozz vele, ez csak az én hülyeségem.

(#631) Mosómedve válasza <Adamsky> (#624) üzenetére


Mosómedve
tag

Azt értem, hogy a WAV-ban nincs Tag-infó, de az OGG-ban sincs?
Asszem kipróbálom, a wikipedia-n elég sok konvertáló-programot láttam, ami tud OGG-ot is. Nekiállnék kísérletezni, de én olyan programot keresnék, ami tud mindenféle MP3-at, OGG-ot, WAV-ot, meg akkor FLAC-et is. És azért nagyjából használni is tudjam...
Egyébként engem érdekel a téma, ha gondoljátok át mehetünk másik topicba is....

(#632) ez_meg_emaz válasza rumos14 (#630) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Áhh értem.
Csak tudod másoktol rámragadt a dolog. :DDD

(#633) ez_meg_emaz válasza Mosómedve (#631) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Amugy nem rossz ez a téma amit most felvetettél. Tanultam vmi ujat énis. :) Monjuk inkábbb ugy hogy nagyjábol ezeket tudtam is(pl flac az veszteségmentes tömörítés). De az ogg-ről nem tudtam sokat pl.

(#634) <Adamsky> válasza Mosómedve (#631) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ha tuti minőséget akarsz, akkor előbb-utóbb úgyis valamilyen parancssoros, vagy külön DLL-ben lévő encoder-t fogsz használni. Addig meg megteszi pl. a Jet-Audio.

Basszus most akartam ide belinkelni az egyik kedvenc oldalamat (Rarewares), és nagyon úgy tűnik, hogy megszűnt. :(((

Na, mind1. A lényeg, hogy tonna számra lehet ilyen all-in-one encoder progikat találni a neten, de ez nem feltétlen a legjobb megoldás.

Ja, és OGG-ban van Tag-elésre lehetőség.

...és van külön MP3 és OGG topic is itt a PH!-n szóval akit érdekel, az nézzen át oda! ;)

[Szerkesztve]

(#635) AmPeX


AmPeX
aktív tag

A nerohoz egesz sok ilyen codec et lehet szerezni, en azzal szoktam grabbelni... pl flac, be is azzal konvertaltam a dolgaimat. biztos lehet talalni OGG codecet is hozza.

(#636) vili13 válasza <Adamsky> (#634) üzenetére


vili13
őstag

''Basszus most akartam ide belinkelni az egyik kedvenc oldalamat (Rarewares), és nagyon úgy tűnik, hogy megszűnt.''

- egy kis info: [link]

Amíg nem randeződik a helyzet, van pl.: [link], [link]...

(#637) AmPeX válasza rumos14 (#620) üzenetére


AmPeX
aktív tag

:DDD :DDD :DDD

(#638) <Adamsky> válasza vili13 (#636) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Aha. Köszi a infót és a link-eket! Reméljük hamarosan megoldódik a probléma, és megind lesz Rarewares.

(#639) kymco


kymco
veterán

Azt hiszem, hogy a héten veszek egy Sony Ericsson K750i-t.... :D

www.refujvaros.hu

(#640) AmPeX


AmPeX
aktív tag

Az U3 kijelzöjeröl semmi info? Nem tud valaki mondani egy tipusszamot? Akarmilyen help jol jönne... :R

(#641) Mosómedve


Mosómedve
tag

Miért van az, hogy a Jet Audio-val csak 30 sec-os videokat tok átalakítani...jó tudom, kiírta, hogy a hosszabbhoz másik verzió kell...az már fizetős?

Közben a zenéimet folyamatosan konvertálom Vorbis-ba...legalább 30%-ot nyerek velük... :Y ...átlag 192-es VBR-el csinálom, annál fölösleges jobbal, nem?

[Szerkesztve]

Az IRiver H320-ason csak a legújjab firmware-nél van külön ''video'' menüpont, ez viszont korea-i, tehát nekem annyira nem fekszik. Viszont az előző, angol nyelvű is tudtommal tud video-t lejátszani, csak annak nincs külön ''VIDEO'' menüpontja és nem tudom, hogy hol lehetne lejátszani...

[Szerkesztve]

(#642) <Adamsky> válasza AmPeX (#640) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

AmPex ne csináld már! Most komolyan el akarod barmolni a garis U3-ad? Beszélj a szervízzel, és ha ők azt mondják, hogy nem hajlandóak megjavítani csak pénzért, akkor jöhet a sufnituning. Bár azt kötve hiszem, hogy kapsz ilyen kijelzőt Mo.-n.

(#643) <Adamsky> válasza Mosómedve (#641) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

''Jet Audio-val csak 30 sec-os videokat tok...''

Lehet, hogy ez valamilyen time-trial-es vagy eval. verzió.

''Közben a zenéimet folyamatosan konvertálom Vorbis-ba...''

Jajjj! :O
Elfelejtettem említeni/mondani, hogy veszteséges formátumot nem szokás másik veszteséges formátumba konvertálni! Ilyen konverziónál további ''hasznos'' infók tűnhetnek el a zenéből.

''...192-es VBR-el csinálom, annál fölösleges jobbal, nem?''

Nos igen, pont e miatt mondtam, hogy jó-jó a Jet-Audio, de nem az igazi. Az OGG-nál ugyanis ''quality''-ben szokás (pl. q4, q6) megadni a tömörítés mértékét, nem pedig kbit/s-ben. Ha jól emlékszem ez a ''192'' olyan q5 körüli lehet, ami már elég jó. Bár ezt ne én mondjam már meg neked, hogy mi a jó, hanem próbáld ki, hogy egy eredeti CD-ről leszedett WAV/FLAC-hez képest mikor érzed úgy, hogy az már nem adja vissza az eredeti hangzást.

(#644) Mosómedve válasza <Adamsky> (#643) üzenetére


Mosómedve
tag

''Jajjj!
Elfelejtettem említeni/mondani, hogy veszteséges formátumot nem szokás másik veszteséges formátumba konvertálni! Ilyen konverziónál további ''hasznos'' infók tűnhetnek el a zenéből.''

Háááttttt.... :F ....ha én az összes zenémet le akarnám tölteni FLAC/WAV/CD minőségben és azt konvertálni OGG-ba, akkor a még hátralévő életem negyede rámenne (pedig RevConnect-et és Bitcomet-et is használok), ráadásul az ötödét sem találnám meg...elég szélsőséges zenéket hallgatok...tehát marad az MP3-ból konvertálás...1-2 számba futólag belehallgattam konvertálás után...nem vettem észre romlást....majd még lehet vizsgálgatom, de sztem maradunk az OGG-nál...

Tényleg, hogy van az, hogy az OGG kisebb az MP3-nál még azonos bitráta mellet is? Más logaritmust használ (nem tudok másra gondolni) ?

(#645) rumos14 válasza Mosómedve (#644) üzenetére


rumos14
nagyúr

meglévő mp3-at ne kódolj át! ez most komoly.

(#646) bwoay válasza rumos14 (#645) üzenetére


bwoay
nagyúr

különben nagyon megjárod :((( :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#647) Mosómedve válasza bwoay (#646) üzenetére


Mosómedve
tag

Ez gondolom azt jelenti, hogy nem ''minőségromás léphet fel'', hanem, hogy ''tutibiztos, hogy szarabb lesz...'' :D ...oké...értem.
Akkor csak azt konvertálom OGG-ba, amit meg tok szerezni CD-n. De azzal ne kábítsatok már, hogy tényleg olyan fontos lenne, hogy eredeti a CD v. sem. Azért számítsátok hozzá, hogy én sem stúdióban nőttem fel és az utcai háttérzajok miatt fölösleges a legjobb minőségre törekedni... :P ...én egyszerűen csak a minél kisebb méretet keresem tiszta hangzás mellet, de azért kompromisszumot tudok kötni....az eredeti CD-zés nem fog menni.... :DDD

(#648) Mosómedve válasza Mosómedve (#644) üzenetére


Mosómedve
tag

Már megvan a megfelelő firmware a video-lejátszáshoz, de vmiért a minta-video-t sem tudja lejátszani....nemhogy az általam átalakítottat....a videokat vmi speciális helyre kell rakni, hogy lejátsza v. van ennek vmi trükkje egyáltalán?

(#649) <Adamsky> válasza Mosómedve (#648) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Kedves Mosómedve!

Hagyd azt a vid. lejátszást, a H-3xx nem erre való. ;) Ez egy zenelejátszó.
Inkább koncentrálj arra, hogy minél jobban kiismerd az MP3 és OGG kódolás rejtelmeit. ;]

(#650) Mosómedve válasza <Adamsky> (#649) üzenetére


Mosómedve
tag

Megmondom őszintén, hogy nem sok video-t fogok nézni rajta (már azért sem, mert csúnyán behúzza az aksit a video-nézés), de egyszerűen idegesít, hogy még a minta-video-t sem tudom lejátszani, ha végre menne, amit szeretnék, akkor megnyugodna a lelkem... :))
Na, akkor nyitunk egy ''digitális-zenekódolás'' topic-ot, vagy kibeszéljük itt...végülis nemárt a többieknek sem, ha képben lesznek, hogy miért mondogatjuk nekik, hogy ''...az IAudio- például OGG-ot is tud az IPod-dal szemben...''
A #647-esre vmi? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.