Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) Mosómedve válasza djtoomi (#1250) üzenetére


Mosómedve
tag

DjToomi, az F2 + CX 300 kombó kenterbeveri az összeset...messze a legjobb a felsorolt 4 közül...szvsz, jól jársz vele... :C

(#1252) Mosómedve válasza djtoomi (#1250) üzenetére


Mosómedve
tag

DjToomi, az F2 + CX 300 kombó kenterbeveri az összeset...messze a legjobb a felsorolt 4 közül...szvsz, jól jársz vele... :C
Bocsi a flood-ért, csak sz@rakodott a net... :DDD

[Szerkesztve]

(#1253) djtoomi válasza Mosómedve (#1251) üzenetére


djtoomi
addikt

cx300 sajna nem jönne össze mert csak 1 gigás F2-höz jár ez meg 512-es szal ehhez 40 lenne a cx300 meg F2 de 42-ért meg már 1 gigás van cx300-al.szal simán 512-es F2 vagy a többi?

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#1254) ez_meg_emaz válasza atuci (#1249) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Először is: NEM olvastam félre! ;) 2: Csak én érzem ironikusnak azt az 1 sort?? :F

[Szerkesztve]

(#1255) ponti_ak válasza djtoomi (#1253) üzenetére


ponti_ak
addikt

Ezt [link] már láttad? Az F2 kezelése nem a legjobb, kicsit a gombok... :( Minőségre nagyon ott van, de gondold át, hogyan használnád.. Zsebben/zseben keresztül vezérelni (az iAudio topikban is kitárgyaltuk ezeket már sokszor..) a joy-os lejátszók a legjobbak, iAudioból ezek az U2, G3, U3 típusok...

A másik a tárhely, FLAC-ból és jó minőségű mp3/ogg/wav-ból nem sok fér el egy 512-esen. Gondold át ezt is, hogy milyen hosszan akarod egyhuzamban használni, elég-e ennyi, illetve nem éri-e meg 10k-val többért egy 2x-akkorát venni..

A cx300 ajánlott, ez nem kétséges. A patika meg arra ösztönöz, hogy vedd a nagyobbat.. ez van. :U

Üdv: ponti_ak

ui: az U2 pl nagyon jó árban van szerintem, igaz hogy régi típus, de szerintem még mindig versenyben van. A legjobb persze az U3 lenne, de az meg drága... szvsz a Meizu-kat (E3-mast) is nézd meg, azok is jók. ;)

(#1256) rumos14 válasza ez_meg_emaz (#1254) üzenetére


rumos14
nagyúr

ami nem hatékony, még nem feltétlenül kártékony :)
a szürke sorral csak arra akartam utalni, hogy nem vagyok benne biztos, hogy ezek az ilyenolyan codec-ek hatékonyak méret/minőség szempontjából. de lényegtelen.

(#1257) ez_meg_emaz válasza rumos14 (#1256) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Nah ezért írtam hogy fejtsd ki. Mert lehet én értem rosszul.

Vki a tud vmit arrol hogyan lehetne lrc-re alakítani txt-t? Dalszöveghez kéne.

(#1258) ez_meg_emaz válasza djtoomi (#1253) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Én a meizu m6-ot vettem nemrég és meg vok vele elégedve. Jövöhéten vagy utánahéten már cx300-at is veszek hozzá ugy lesz az igazi. Én m6-ot ajánlom főleg azért mert m6-ot használtam csak a felsotoltak közül és eddig semmi bajom vele max az hogyha 4gb-os lenne az 1 helyett azt nem bánnám ;] De egyenlőre igy is elég a hely. Van egy pár linkem m6-al kapcsolatban ha érdekel. Leírások, egy m6 tulaj tapasztalai stb.

(#1259) rumos14


rumos14
nagyúr

na hallottam már pletykékat a témában, de érdemes elolvasni egy apronet-es irományt:

Sziasztok! Csak azért írok, mert megszívtam. Vásároltam négy darab 4Gb- os Ipod klónt és EGYIKSEM 4Gb- os. Valamit csinálnak vele, hogy ha megnézed 4Gb- ot írjon ki, de ha másolsz rá, max. 2Gb- os, de találkoztam már 1Gb- ossal is. Ha másolsz rá és túl léped a valós kapacitást, akkor hibásan másol és törölhetetlen a mappa. Hibás másolás esetén csak formázni lehet. Még a dobozokon is csak 2Gb- ig láttam felt űntetve a típusokat, de én már későn vettem észre. Egyébként jó kis kütyü, de max. 2Gb- osat vegyetek!

szóval meghekkelik a FAT táblát, és így nagyobbnak láccik mint amekkora. aztán ha rámásolnál többet mint amenniy a valós kapacitása, jön a bibi.
persze ez nem minden 2 gigásnál nagyobb ''mp4-esre'' (uhh, ez a kedvenc szavam) vonatkozik. amit mondjuk infopatika, exdig, mp3center árul, biztos nem. bár ha jól melékszem, ők nem is kínálnak 4 gigásat. de az apronet-es noname emberkéktől noname lejátszók hirdetései több mint gyanúsak.

(#1260) atuci válasza rumos14 (#1259) üzenetére


atuci
senior tag

Hm, ez elgondolkodtató. Azért röhej, hogy mit ki nem találnak a g.cik, csak hogy lehúzhassák az embert. :(((

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#1261) gdavid


gdavid
csendes tag

Hi all! Most vettem egy Sandisk c240-t és sajna eléggé halkan szól. Sandisk Firmware Updater-rel próbáltam frissíteni, de USA firmware-t nem lehet felrakni.... :F hülye EU-s korlátozások... Vagy talán Sennheiser cx 300-zal hangosabbb lesz??? Pls ajánljatok vmit!!! :(

Si vis pacem, para bellum.

(#1262) Mosómedve válasza gdavid (#1261) üzenetére


Mosómedve
tag

A CX 300 as hangminőség-javulást is jelent, nem csak hangerőnövekedést. szvsz mindenféleképpen megéri beruházni rá, ha van elég zsé...én azért próbálkoznék a firmware-el is, mert néha azzal is csodákat lehet elérni... :C

(#1263) TexT-BoY válasza ez_meg_emaz (#1258) üzenetére


TexT-BoY
addikt

Arra is tudsz megoldást hogy az én SP-s cuccomra TP frimware került véletlen és most hazsnálhatatlan? bármilyen gombot nyomok fehér a kijelző és ennyi,, gép sem ismerte fel eddig... Ilyenkor mivan? Reset tudom hogy a play gombci 10mpig.. de vaj' a Hard reset hogy érhető el?
Jah az enyém fekete 4Gbos :B :P

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#1264) ez_meg_emaz válasza TexT-BoY (#1263) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Hát azt nemtom. Ha van garid vidd vissza szerintem segítenek. Én mindent megkérdeztem mielőtt megvettem. Szinte minden szarért visszamehetek. És aztmondták hogy jobb ha a firmware frissítést rájukbízom mert necces ugy visszavinni hogy én otthon tettem rá egyet és nem megy(de attol még segítenének csak nem kamázzák). Szal ha nekem kell majd ujabb firmw akkor beviszem. Szerencsére nincs messze tőlem. Gyalog is max 15 perc.
Adok pár linket pü-be.

(#1265) Florentin


Florentin
csendes tag

Hali!
Eme két lejátszóról érdekelne a véleményetek
(főleg azoké, akik nem csak képről látták öket):

MPIO FY800
[link]

Stormblue A9+
[link]

Minden infó érdekel, pozitív és negatív is.
Előre is kössz!

(#1266) Macilaci457 válasza Florentin (#1265) üzenetére


Macilaci457
őstag

Nekem csak annyi a véleményem, hogy: Az egyik név, a másik nem.

MPIO jó dolgokat szokott gyártani.

(#1267) rumos14 válasza Florentin (#1265) üzenetére


rumos14
nagyúr

mpio mellett szól:
-olcsóbb
-''nagyobb név''
-vékonyabb, könnyebb

stormblue
-színes kijelző, videó (ha szükséged van rá)
-sztem masszívabb
-A9 már kapható egy ideje, a + a javított változat
-hosszabb aksiidő

(#1269) ez_meg_emaz válasza gordulo (#1268) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Olcson jah, de a KI márka csak számomra ismeretlen? Szerintem az a KI ameik szakasztott nano klon az biztos egy jo minőségű ''mp4'' ;) . Ráadásul ha nincs sehol feltüntetve hogy KI(a klonon) vagy nano(az eredeti ipod-on) akkor igen megtévesztő lehet. Én személy szerint inkább adok ki 2x annyit egy eredeti lejátszoért mint fele annyit egy (szvsz sz@r) hamisítványért,klonért.
Szavaztam is amugy csakhogy nehogy az legyen hogy sok az off mert vleményt nem kértél tudom.

[Szerkesztve]

(#1270) djtoomi válasza gordulo (#1268) üzenetére


djtoomi
addikt

Nem aért de a bal oldalon a legalsó az egy iPod képe :) Nem KI-é hanem egy eredeti iPod van rajta. :)

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#1271) rumos14 válasza djtoomi (#1270) üzenetére


rumos14
nagyúr

az én véleményem az, hogy ne reagáljunk a kolléga hsz-ére, ne rontsuk az üzletét... és a topikot se.

(#1272) majom2 válasza rumos14 (#1271) üzenetére


majom2
senior tag

nem értek egyet!
ha valaki idejön egy félrevezető a hirdetéssel, arra KÖTELESSÉGÜNK figyelmeztetni mindenkit!


[Szerkesztve]

(#1273) majom2 válasza gordulo (#1268) üzenetére


majom2
senior tag

légyszi vedd ki az ipod nano képet a hirdetésből, ha nem azt árulsz.

(#1274) TexT-BoY válasza rumos14 (#1271) üzenetére


TexT-BoY
addikt

a prohardver forum része nem reklám felület szoval szerintem meg rontuk az üzletét és hamár benyomta az mp3 lejátszós topicba a szemetét akkor igenis lehuzzuk.. :W

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#1275) bwoay


bwoay
nagyúr

kellene már egy mp4 lejátszó topic, ha már úgyis kreálódott egy ilyen,
szerintem értelmetlen kifejezés. abban a topicban meg elférne minden szemét,
és soha nem néznénk be, mindenki elvitatkozgathatna a nano klónokról,
meg a többi csodáról.
Rumos, mi a véleményed? :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1276) <Adamsky> válasza bwoay (#1275) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Én komolyan mondom, támogatom a dolgot!
Csak ki fogja megnyitni? :DDD

(#1277) ez_meg_emaz válasza majom2 (#1272) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Nah vhogy énis igy gondolkodtam. :R

(#1278) bwoay válasza <Adamsky> (#1276) üzenetére


bwoay
nagyúr

megmondom őszintén, én Rumosra gondoltam,
rábíznám eme megtisztelő feladatot,
neki úgy is szívügye a téma :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1279) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

ne offoljatok már annyit:D én megoldottam a vitát.. :D bocsi:D [link]
:W

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#1280) rumos14 válasza bwoay (#1278) üzenetére


rumos14
nagyúr

a topik megnyílt...
eszembe jutott, hogy az iPod gyűlölők mintájára összedobhatnánk 10 rugót egy használt empénégyesre, amit aztán rituálisan kivégzünk, és mindezt megörökítjük.
egy gyakorlati hasznát látom a társtopiknak: az ilyenek iránt érdeklődőket átiránythatjuk őket innen oda, a fülhallgató-fejhallgató topikok mintájára.

(#1281) djtoomi


djtoomi
addikt

Hali!

Na ma megvettem a Meizu M6-ot 30-ért és egyszerűen csúcs.Jövő héten veszek hozzá egy Sennheiser CX300-at 5k-ért és tökély lessz.Egyszerűen imádom.Eddig valami ócska 128Mb-s MP3-am volt az egy rakat kaki volt még vagy 2-3 éve vettem 13-ért.Noname természetesen.Az már egy fél éve nem müxik sőt már egy éve és azt már akkor kevésnek éreztem és ez 1 gigás ó mondom bőven elég.De látom hogy milyen jó ma hangminősége és egyszerűen tettem fel rá olyan számokat amire azt mondtam az 5.1-es Geniusom után hogy ugysem fogja jól lejátszani utána rátettem rengeteg ilyen számot és már meg is telt a memória.Katasztófa legközelebb már 2 gigásat fogok venni sztem.Már ez is kevés akkor az is kevés lessz és jöhet majd 4 gigás!!De ez egyszerűen isteni.Vadi újan vettem bontatlanul 30-ba házhoszállitással és nagyon meg vagyok vele elégedve egy dolgot kivéve: a hátulján még rajta van a fólia de az is meg a kijelző is nagyon érzékeny az ujjlenyomatokra.Csak kéne rá bluetooth vagy ifra haverok zönt zenét dobálni.Haverom tesco-s MP4-én van pl infra és mindkinek dobálja a zenéket meg kapja meg minden.Két jack van rajta meg beépitett hangszóró amit szintén hiányoltam ebből.De minőségileg az az 1 gigás ezt meg sem közeliti csak még egyenlőre nem könnyő mozgó buszon pl. kezelni mert délután pl megmozdult a busz valami ős aszteroida méretű kátyúban én félrenyomtam és beragadt a fel gomb és a hangerőt csutkára húzta meg minden szal totál megőrült és csak kikapcs-bekapcs-újra kikapcs-bekapcsal tudtam újraéleszteni.De imádom!!! :) Ezt a lejátszót mindenkinek tudom javasolni sztem megérte a pénzét.

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#1282) ponti_ak válasza djtoomi (#1281) üzenetére


ponti_ak
addikt

Grat a vételhez, használd egészséggel, és leld benne örömödet sokáig! :C ;)

OFF: OFF... BtW, én meg holnap megyek megvenni a bicajt.. Már nagyon várom! :))

[Szerkesztve]

(#1283) djtoomi válasza ponti_ak (#1282) üzenetére


djtoomi
addikt

Nagyon OFF de melyiket veszed?

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#1284) ponti_ak válasza djtoomi (#1283) üzenetére


ponti_ak
addikt

OFF: a Magellan Serpens-t... megnéztem élőben is szerdán, és nagyon megtetszett.

Ha lesz valami infóm, majd megírom a kerós topikba is szerintem, csak sajna egyelőre nem nagyon tudom hajtani, mert mostanában elég elfoglalt vagyok/leszek..
üdv!

[Szerkesztve]

(#1285) djtoomi válasza ponti_ak (#1284) üzenetére


djtoomi
addikt

Nagyon jól döntesz.Én is 3at hagytam akkor bent a mostanimat az UMF-t és nekem is volt egy Serpens csak nem iolyen sinű ha jól emléxem :)

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#1286) bwoay válasza rumos14 (#1280) üzenetére


bwoay
nagyúr

ó, már be is szálltam 2 rugóval, vagy mennyi kell? :DD
jóvan, ne legyünk már ilyen buták! :B

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1287) bwoay válasza ponti_ak (#1284) üzenetére


bwoay
nagyúr

Serpens... pfff... az lányoknak való, nem lehet vele ugrálni ;]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1288) TexT-BoY válasza djtoomi (#1281) üzenetére


TexT-BoY
addikt

szerintem nem kell a Cx300.. a gyári meizu füles /nekem PT850/ nagyon jól szól hidd el.. jobb mint a sennheiser mx550esem. Nem hinném hogy sokkal jobb lehet a CX300.
Alig várom hogy ujra használhassam a kis ügyetlenségem után.. SP vagy TP a tied? figyelj nagyon a frimware frissitéseknél:D

OFF Serpens szerintem nem rossz cucc.. nekem monjuk most 2kerom van.. de mikor a HT-t vettem nagyon szemeztem a serpensel, de ez jobb volt árában.. /szoval Polar-x és Heavy tools van:D/

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#1289) djtoomi válasza TexT-BoY (#1288) üzenetére


djtoomi
addikt

enyém Sp.De hogy kell firmware-t frissiteni?mert csak japán,kinai,és angol menü van nekem meg magyr is kéne.olyat akarok ráteni.

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#1290) TexT-BoY válasza djtoomi (#1289) üzenetére


TexT-BoY
addikt

na olyat nem fogsz találni az SP -re... az SP az olcsobb samsungos változat amihez nem készült még magyar Frimware.. én peresze relraktam a TP-set ami a tohibát jelöli.. na hát azóta áll az infopatika szervizében a gépem

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#1291) djtoomi válasza TexT-BoY (#1290) üzenetére


djtoomi
addikt

basszus.meghalok akkor.most szedtem le az infopatika.hu oldalról a magyar firmware-t és elolvastam mit csináljak és látom hogy a gép totál fehér kijelzővel fexik cagy fél órája.na ne!!!! :O :O :O :O

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#1292) <Adamsky> válasza TexT-BoY (#1288) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

''Nem hinném hogy sokkal jobb lehet a CX300...''

Pedig hidd el! Ha nem, akkor nézz be a Sennheiser topic-ba, és kérdezz meg bárkit.

(#1293) bwoay válasza TexT-BoY (#1288) üzenetére


bwoay
nagyúr

''a gyári meizu füles /nekem PT850/ nagyon jól szól hidd el..
jobb mint a sennheiser mx550esem.
''

ami a Sennheiser egy híresen gyengére sikerült szériájának tagja...

''''Nem hinném hogy sokkal jobb lehet a CX300.''''

muhháháháhá :D

PS:
magellan px-em nekem is van, de nem azzal járok,
mert már vagy 1.5 éve épülőfélben van :DD egy stucnira vagyok a sikertől :B

[Szerkesztve]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1294) eastsider válasza bwoay (#1293) üzenetére


eastsider
nagyúr

pedig a PT580 tényleg jól szól egy bizonyos hangerőig, kb háromnegyedig :)

(#1295) bwoay válasza eastsider (#1294) üzenetére


bwoay
nagyúr

az lehet, de akkor sincs értelme összehasonlítani a cx300-al.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1296) ez_meg_emaz válasza TexT-BoY (#1290) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

;] ;] ;] ;] ;]
Akkor nekem hogy lehet magyar menüs az SP-s m6-om amihez még hozzá sem nyultan frimware ügyileg? Így kaptam. ;)
Szal van rá.

(#1297) ez_meg_emaz válasza djtoomi (#1291) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Grat. Elkövetted azt a hibát amit textboy ezekszerint. Mi a fenének kell mindig rohanni egyből egy más nyelvű vagy zsír uj frimware-ért? Textboy esetében megértem mert neki valszeg nem egy mai firware volt rajta. De nálad nem lehetett olyan régi az firmw. Meg azért annyit csak tudsz angolul hogy play,music,eq,video meg egyebek. :)
Amugyis aki nem kapkod hanem rendesen utánakérdez jobban jár. Ha van rá garid is akkor simán rátették volna neked az uj firmware-t szerintem. De ha nem volt garis akkor persze ez a lehetőség ki volt zárva.

(#1298) eastsider válasza bwoay (#1295) üzenetére


eastsider
nagyúr

h ha ez így szól és aszongyátok h az ezerszer jobb akkor az h szólhat :Y
namaj a lesz zsém akko veszek 1-et :)

(#1299) djtoomi válasza ez_meg_emaz (#1297) üzenetére


djtoomi
addikt

na gond nélkül kicserélték az elrontottat egy vadi jú feketére. :) mosz ezt fogom élvezni :)

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#1300) Mosómedve


Mosómedve
tag

IPod-klónt akartok törni? Tényleg ezeknek a szintjérte akartok süllyedni (ezek tuti amerikai, korea-ellenes fanatikusok). Gyenge idegzetű, IRiver tulajok ne nézzék meg:
[link] :(((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.