Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) bwoay válasza Mosómedve (#1448) üzenetére


bwoay
nagyúr

a firmware frissítéssel az SDHC kompatibilitás által lesz támogatott a 4 GB-os kártya
(uhh, de magyartalan), azt követően szerintem bármekkora SD kártyát vinni fog,
ami megjelenik. max újabb fw frissítés kell, de ennek szerintem nincs jelentősége.
lényeg, hogy az SD kártyák max 2 GB-osak lehettek,
ez meg támogatja az újabb SDHC formátumot is

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1452) Mosómedve válasza rumos14 (#1450) üzenetére


Mosómedve
tag

Nem vettem M6-ot, Iriver H320-ast vettem még új évkor...kicsit más kategória... :DDD
Amúgy csak szimplán érdeklődtem, jelenleg nincs olyan lejátszó a piacon, amire cserélném a H320-ast... :C
Azért köszi a válaszokat...
Mit értesz a koncepció alatt? Az érintőképernyőt? A mini-PMP fogalmat?

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1453) rumos14 válasza Mosómedve (#1452) üzenetére


rumos14
nagyúr

upsz ezt elnéztem. hát igen, a H320-ról nem lehet nagyon ''fejlődni''. ha vennél is mást, sok funkciót elvesztenél.

(#1454) AMD Power


AMD Power
titán

LG FM20 MP3 lejátszó újonnan mennyit ér? Vagy mennyiért lehet eladni dobozosan....?? :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1455) galyika


galyika
csendes tag

Sokszor, sokan leírták már, de most már nekem is van személyes tapasztalatom: a MEIZU hihetetlen jó! Tegnap vettem 1gb-os x3-at, 19900 volt, ennyi pénzért nem lehet hozzá foghatót kapni, ez egyszerűen fantasztikus! Bátran ajánlom mindenkinek!

ide most írjak valamit?

(#1456) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

[link]

Na, ilyen Sandisk m240-t ne vegyetek! Nagyon gagyi kinézetű és a leírással ellentétben nincs benne rádió. Lehet viszont ''genre'' szerint csoportosítani a playlistet :W :W DEJÓÓÓ :W

(#1457) 3psilon


3psilon
aktív tag

Szerintetek megéri ilyen zenés sonycsson mobilt venni?
Kinézem egy Zen V Plust arról mit tudtok? Jól szól?

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#1458) rumos14 válasza 3psilon (#1457) üzenetére


rumos14
nagyúr

kérdésedre nem adható egyszerű válasz, habár 1000x kitárgyaltuk a témát.
a Zen V Plus bizta jól szól, de kicsit olyan műanyag benyomást kelt bennem, és az apró joy sem azt sugallja, hogy könnyen tudnám kezelni.

(#1459) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

Tudtok -e vmit erről?

e-Ronix EMP-810 1 GB MP3/MP4

(#1460) <Adamsky> válasza zeorsdfd (#1459) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Máskor használd a keresőt! [link]

(#1461) 3psilon válasza zeorsdfd (#1459) üzenetére


3psilon
aktív tag

Osztálytársamnak van e-ronix mp4-je. Hogy ilyen-e azt nem tudom, ilyen ipod-klón :)
Lassú, nem szól jól. :(
És minijack a füles csatlakozója.

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#1462) Woid


Woid
tag

Üdv. Nos, én egy olyan lejátszót keresnék, ami:

512 - 1024 memória, rádió, mindenképp akksi + töltő, TXT támogatás, aránylag nagy hangerő, minőség másodlagos... Gagyi tipus is megfelel, sőt, nem ártana minnél olcsóbb...

Na, ha mindenki kibotránkozta magát, ugy néz ki az ország másik végére megyek melózni. A meló zajos, emiatt lényeges a hangerő. Akku célszerűbb mert nem kell elemekkel vacakolni. Saját töltő pedig a szállón jól fog jönni. TXT a könyveimhez kell, hogy esténként ne unatkozzak. Amit láttam egy ismerősnél:

[link]

Igen, ez mp4 lejátszó :B Elég gagyi, olcsó, nála féléve birja. Nos, ha van még valakinek olcsó kategóriás tippje, ne tartsa vissza. És bár tudom hogy itt a minőségi lejátszóké a téma, ettől most tekintsetek el. Jelen esetben sem értelme, sem haszna nem lenne egy komolyabb cuccnak... Sajnos ez van.

Ja igen, ezzel a Dana-val annyi a bajom hogy a TXT megjelenitésnél nem lehet betű/háttér szineket szabályozni, és hát elég érdekes a narancs hátteren a fehér betű. Fárasztó, nehezen olvasható. Köszi mindenkinek.

(#1463) 3psilon válasza Woid (#1462) üzenetére


3psilon
aktív tag

Híg húsnak olcsó a leve.

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#1464) Woid


Woid
tag

Tudom :) De jelen esetben hidd el, elég lesz az a vacak is amit javasoltok. Ja és nem feltétlen MP4, csak eredetileg azt hittem hogy MP3 lejátszó nem tud TXT-t.
Na szóval, híg és olcsó, hagy szóljon, haveré birja a taposást is, ez is azt fogja kapni. Nekem ne mondja senki hogy olyan helyre vegyek 50 ezres lejátszót, ahová egy SOKOL-t
sem vinnék be :D Értitek remélem... Szóval a kérdésem adott, köszi mégegyszer.

[Szerkesztve]

(#1465) 3psilon válasza Woid (#1464) üzenetére


3psilon
aktív tag

Ha legyen, lúd kövér. [link]
Öcsémnek volt ilyen márkájú hasonló lejátszója. Kínai, de elmegy. Esetleg keress hasonló TakeMS márkájút. Az pont neked való. MOST olyan van öcsémnek (a freedatára rálépett, beadta h gyárihibás és becserélték =) ). Jól össze van szerelve. Van rajta tetrisz is =) Ha jól emlékszem, a speedshop.hu-n vette.
Igaz, a hangerejéről nem tudok mit mondani. Az fülestől is függ! Esetleg vehetsz agybadugós fülest, vagy használj fülhallgatópárnát.

[Szerkesztve]

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#1466) rumos14 válasza Woid (#1464) üzenetére


rumos14
nagyúr

azt is fontold meg, hogy hosszabb szöveget olvasni ezeken biztos látásromlást eredményez, és az ékezeteket sem ismerik jellemzően.

(#1467) loccs


loccs
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni tőletek mp3 vásárlási ügyben. Egy 2 gigásban gondolkodom úgy 20-25e körül. Meglepő módon zenét szeretnék hallgatni vele, ígyhát vastagon nem érdekel, hogy milyen részletgazdag a kijelzője, hogy néz ki, kávét főz-e stb. A hangminőség viszont annál inkább. Meg nem ártana egy 10-15 óráig kitartó akksi, plusz használható menürendszer. Az iPodtól egyre inkább berzenkedem (meghát használtan is pofátlanul drága). Most leginkább a Creative Zen V plus és a Sandisk Sansa c250 felé kacsingatok, de nem nagyon találok infót, tesztet a neten, hogy hogyan is szólnak. Az eddigi kütyüiknek eléggé dícsérték a hangzását... Van valakinek tapasztalata valamelyikkel? Vagy ha tudtok más hasonló kaliberű cuccot, ami szépen szól, az is nagyon érdekeklne!

Köszi

(#1468) loccs


loccs
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni tőletek mp3 vásárlási ügyben. Egy 2 gigásban gondolkodom úgy 20-25e körül. Meglepő módon zenét szeretnék hallgatni vele, ígyhát vastagon nem érdekel, hogy milyen részletgazdag a kijelzője, hogy néz ki, kávét főz-e stb. A hangminőség viszont annál inkább. Meg nem ártana egy 10-15 óráig kitartó akksi, plusz használható menürendszer. Az iPodtól egyre inkább berzenkedem (meghát használtan is pofátlanul drága). Most leginkább a Creative Zen V plus és a Sandisk Sansa c250 felé kacsingatok, de nem nagyon találok infót, tesztet a neten, hogy hogyan is szólnak. Az eddigi kütyüiknek eléggé dícsérték a hangzását... Van valakinek tapasztalata valamelyikkel? Vagy ha tudtok más hasonló kaliberű cuccot, ami szépen szól, az is nagyon érdekeklne!

Köszi

(#1469) Woid


Woid
tag

SAMSUNG YP-Z5FQ, vélemények?

(#1470) serious válasza Woid (#1469) üzenetére


serious
tag

Ha minden jól megy holnap megveszem a 2gb-osat majd leírom a tapasztalataim habár a samsung nem a gagyi lejátszóiról ismert :D

(#1471) Woid válasza serious (#1470) üzenetére


Woid
tag

Ok, véleményt ide irhatod majd :)

(#1472) rumos14 válasza serious (#1470) üzenetére


rumos14
nagyúr

engem 2 dolog érdekel:
- külső meghajtóként csatlakozik-e, ergo megoldható-e hogy bármilyen programmal másoljak rá zenét
- az érintésérzékeny tapipad a gyakorlatban mennyire használható jól?

(#1473) Balus


Balus
tag

Hello!

Creative lejátszókkal kapcsolatban lenne egy-két kérdésem.

Azt már eldöntöttem, hogy Creative legyen, csak még azt nem tudom, hogy Vision:M vagy Zen V? :F
CREATIVE Zen V 2 Gb MP3 lejátszó - 26 K (pixmania)
CREATIVE Zen Vision:M FM MP3 lejátszó - 30 Gb - 56,5 K (pixmania)

Tudom nem egy kategória, de még nem döntöttem mennyit szánjak MP3 lajátszóra.
Van valaki akinek van személyes tapasztalata ezen a téren?

Hol lehet ilyeneket kapni? Azért írtam a pixmaniás árakat, mert csak ott találtam eddig. Illetve a Creative honlapján, de az majdnem ugyanaz volt....

(#1474) Répi papagáj válasza loccs (#1468) üzenetére


Répi papagáj
tag

iAudio G3-at vegyél! ;)
Igaz, nem akksis!
De 50 órát bír egy elemmel, a lehető legjobb minőség és nemrég lett olcsóbb!
Mondjuk nem 25, hanem 30 vagy 31k!
De bően megéri az árát és az általad írtak alapján a lehető legjobb választás!
Nem főz kávét, meg nemlehet vele a holdrajutni! :)
De aminek gyártották, abban a legjobb! ;)

Metalklasszikus: Hypocrisy-Virus

(#1475) tytyty


tytyty
tag

Üdv! Nagyon olcsó mp3 lejátszo kellene. 256 mb-os legyen minimum(nemtom létezik-e kisebb). jólenne használt is. minőség nemszámit. Kocsiba kell tesco magnora rákötni. A lényeg ,hogy olcso legyen, mert ugyis benthagyom és ellopják. Idáig a tesco féle 4k-s vezet, bár még ennél is kevesebbet szánok rá:). Vagy ez:http://aqua.hu/index.php?id=termekek&art_id=13257& + memoria kártya. Ha van vmi jó tippetek osszátok meg velem. köszi

(#1476) 3psilon


3psilon
aktív tag

Balus:
A Pixmanián NE rendelj. Árkeresőnek használd az olcsobbat.hu-t. Ott nézd meg a pixmania értékelését... :(
Én is a G3-at néztem, ami amúgy 24k, de egy Zen V Plust rendeltem meg ugyanennyiért (digitalmix.hu, péntekre érkezik ma hívtak). Kb. ugyanolyan jók, csak a kreatív jobban tetszett :B

Répi papagáj:
A Zen V Plus-szal én jobban járok, nekem a kávét is megfőzi, de a kedvencem amikor behozza a reggeli újságot! :)


tytyty:
ŐŐ inkább szánj rá valamennyit, mert rájössz jó dolog, elkezded használni, és az ilyen olcsó cucc szét is megy hamarjában, sőt szinte rögtön.

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#1477) Répi papagáj válasza 3psilon (#1476) üzenetére


Répi papagáj
tag

Nekünk van kávéfőzőnk!
És postás is, aki hozza az újságot!
Lejátszónak meg ott a G3!
Bibibe! :D

Metalklasszikus: Hypocrisy-Virus

(#1478) Tomeeeee


Tomeeeee
csendes tag

Helló!
Szeretnék venni a közeljövőbe egy 30gigás ipodot de mielött megvenném felmerült bennem néhány kérdés amikre nagyon megköszönném ha érkezne válasz:

-Hol és mennyiért lehet hozzá venni töltőt illetve tokot olcsón(nekem használt is jó a tokból ha normálisan megnézhetem és nem kell rendelni)?
-gyakran szokott meghibásodni?
-mennyiért lehet bele aksit cserélni(azért kérdem mert hallottam hogy 2év után elromlik)?
-esetleg ha van valami gyakori probléma vagy észrevétel az ipoddal kapcsolatban akkor azt is szivesen hallgatom
Előre is köszönöm a válaszokat

(#1479) Répi papagáj válasza tytyty (#1475) üzenetére


Répi papagáj
tag

Menj a hülyevagyok.hu-ra! ;]
Már bocs! :)

Metalklasszikus: Hypocrisy-Virus

(#1480) tytyty válasza Répi papagáj (#1479) üzenetére


tytyty
tag

Nemtom miért hülyeség ha nem akarok auto hifire sokat költeni, de kimerítő volt a kritikád. szoval akár le is sz***atsz. már bocs

[Szerkesztve]

(#1481) golyani válasza tytyty (#1480) üzenetére


golyani
addikt

ha meg nincs igényed akkor mit szarozol annyit teszkós oszt csá.
majd rájössz h nem kellett volna....

(#1482) tytyty válasza tytyty (#1480) üzenetére


tytyty
tag

Bocs. Szar napom van. Tulreagáltam, de ugyhiszem,hogy normálisan kérdeztem,és nem lehülyézésre vártam válaszul. Az autom 20éves, picit törött. tesco rádia+hangfal van benne 6k értékben. Az ajtom nem zárható, és szeretnék zenét halgatni. Ennyi a sztori.Bármilyen mocsok megoldás jó, mert a lényeg ,hogy legyen valami. Magnom meg nincs itthon, és kazettázni meg nem szeretnék. Szoval még 1x bocs, és továbra is érdekelne,ha van valami tippetek.

(#1483) bwoay válasza tytyty (#1482) üzenetére


bwoay
nagyúr

tipp: elkunyerálni haverok levedlett szarát.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1484) 3psilon válasza Répi papagáj (#1479) üzenetére


3psilon
aktív tag

''Hiba!
A távoli kiszolgáló nem található'' :))

Tomeeeee: én még sose fogtam ilyen ájpodot csak annyit tudok, hogy
-olcsobbat.hu, apronet.hu, árverés: teszvesz.hu
-nemtudom, elvileg kvalitát, de minden elromlik egyszer... ha annyira ratyi lenne nem produkálna ilyen eladásokat :) (jó tudom egy adag apple-zealot van aki mindig megveszi de akkor is)
-2 év után kb. minden akksi elhasználódik és egy új legalább 10000 Ft, ha nem tízezrek :<
-van hát ahogy normális úriember nem mekiben eszik és nem windowst használ, úgy te is egyél börgerkingben, használj linuxot, és ne vegyél ipodot. ne válaszd a piacvezetőt és különben is ''anyád pék'' ahogy szokták mondani.
(csak vicceltem!! :D )

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#1485) Athis válasza Tomeeeee (#1478) üzenetére


Athis
tag

Hello.

Nekem egy 2GB Nano van. Kb 1,5 éve használom.
Az aksija (bár ebben nem vinyo van) de elég jól birja. Véletelnül néha , ritkán ugy marad és kb délután 4 től egész reggel 7-8 ig megy ügy hogy nem merül se az aksija. (Ezt az MP3 lejátszoim közül egyik sem birta).
Hibája?! : Néha megfagy ez eddig 1-2 fordult elő. Ilyenkor a softwareével helyre lehet állitani!
De meghibásodás eddig nem jellemző.
A legnagyobb probléma HOGY drága. (És iTunes-al kell a zenéket másolni rá. lehet hogy van más is de nem keresgettem.(de mondjuk nem annyira problémás))

Remélem segitett valamit!

ÜDV

BURN BABY BURN.

(#1486) zeorsdfd válasza tytyty (#1482) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Felmész a depo.hu-ra-> beírod mp3 lejátszó -> rendezés ár szerint, bár az alap és megveszed az elsőt.
Veszel méghozzá egy ''kazetta adaptert'' (az tökjó) 3000 ezerért > bedugod a kazettás autórádiódba-> oszt jónapot.

Amúgy ezt a Telstar-t javaslom[link]

[Szerkesztve]

(#1487) Répi papagáj válasza tytyty (#1482) üzenetére


Répi papagáj
tag

Jól van!
Ne haragudj! :R
Csak azthittem, hogy hülyéskedsz, vagy nemtudom!
Mindenesetre elég furcsa igény! :)
[link]
[link]

Metalklasszikus: Hypocrisy-Virus

(#1488) RealNarcotic


RealNarcotic
csendes tag

üdv mindenkinek

meglepő módon mp3 lejátszót szeretnék a közeljövőben vásárolni, ami fontos:
min 1 gb kapacitás
minőségi hangzás
minél hosszabb lejátszási idő
id3 tag kezelés

ami nem fontos:
rádió
videolejátszás
képnézegető
dalszöveg kiíró
és társai

nagyjából 20.000 huf-om van rá

a freedatáról lebeszéltetek viszont van egy két jelöltem:
iaudio g3 1 gb 24.900
creative zen v 2 gb 23.430

kérdésem az lenne hogy mennyivel jobb hangzást nyújt (ha jobb) a g3, esetleg hasonló termékötleteket várok.

előre is thx

''Ha van hasonmásod, nincs egyéniséged''

(#1489) RealNarcotic


RealNarcotic
csendes tag

jaj még egy kérdés:

a creativ közepén joystick vagy tapigomb van; esetleg valami teljesen más?

''Ha van hasonmásod, nincs egyéniséged''

(#1490) Répi papagáj válasza RealNarcotic (#1488) üzenetére


Répi papagáj
tag

A ''hosszúlejátszásiidőminőségár'' No1. az iAudio G3!
Egyértelmű G3

Metalklasszikus: Hypocrisy-Virus

(#1491) RealNarcotic válasza Répi papagáj (#1490) üzenetére


RealNarcotic
csendes tag

és a g3-nak milyen a joystickja, nem igazán bízom benne, meg nem tudom mennyire kezelhető?

''Ha van hasonmásod, nincs egyéniséged''

(#1492) vili13 válasza RealNarcotic (#1491) üzenetére


vili13
őstag

Szerintem kifejezetten jó, jól kezelhető és strapabíró joystick. Persze ez is tönkremehet, de még igen kevés ilyen esetről hallottam, továbbá erre is vonatkozik a 2 év gar.

(#1493) Tomeeeee


Tomeeeee
csendes tag

kösz a válaszokat mondjuk örültem volna egy olyan válaszolónak akinek 30gigás van de azért köszi a választ

(#1494) Tomeeeee


Tomeeeee
csendes tag

3psilon :
Egyébként nehogy azt hidd hogy az ipodot csak ugy gondolkodás nélkül veszem jol átgondotam hogy mit veszek és az összes mp3 lejátszot ismerem nagyjábol csak ezek a kérdések nem voltak világosak.ja és nem azért veszem mert piacvezető

(#1495) serious


serious
tag

Nos megvettem a samu lejáccót :DDD És naggyon jóóó ennyi pénzért nagyon megéri az árát a külseje nekem nagyon bejön mindenki aszthiszi hogy eggy új samsung pengemobillal járkálok vagy valami újféle ipod klón :D A tapipadot 1 nap alatt meg lehet szokni és hogy még más kérdésre is válaszoljak a gép felismeri meghajtóként nem kell hozzá semmien szoftver. A hangja meg brutális... belőttem az EQ-t és azóta nem hallgatom fél hangerőnél feljebb mert bőven elég a max hangerőt full EQ-val meg nem ajánlom senkinek mert rövid úton süketséghez vezet :D Szal a G3 mellett még a Samut is jó vételnek tartom ebben az árban jah és az aksiidőre 35-40órát írtak de az majd kiderül hogy igaz-e :)) Mindenesetre nekem nagyon bejön ha valaki gondolkodik a vételén mert akksis lejátszót szeretne vagy szineskijelzőst akkor nyugodt szívvel ajánlom

[Szerkesztve]

(#1496) Balus válasza 3psilon (#1476) üzenetére


Balus
tag

Kösz a segítséget

(#1497) bwoay válasza Athis (#1485) üzenetére


bwoay
nagyúr

miért lenne drága a Nano? pont annyi, mint bármi más ebben a kategóriában.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1498) 3psilon válasza bwoay (#1497) üzenetére


3psilon
aktív tag

Dehogyis! A 2 gigás 40000-nél kezdődik! Ez neked ugyanennyi? Legalább másfélszer annyi, maximum az iAudio ilyen drága, abból is csak a legújabb.

Amőgy meg igazad van, a 40k-s kategóriában ugyanannyiba kerül, mint a többi. :))

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#1499) bwoay válasza 3psilon (#1498) üzenetére


bwoay
nagyúr

leginkább iAudiot, iRivert sorolom ebbe a kategóriába,
azoknál a Nano vagy olcsóbb, vagy ugyanannyiba kerül.
arról nem is beszélve, hogy Nanoból van 8 GB-os,
a többi gyártó zöme meg max idén fog kihozni ekkora kapacitású lejátszót.
az iAudio U3 (ami legalább egy éves lejátszója a Cowonnak) 4GB-os változata
azért olcsóbb, mert most esett az ára 4 rugót,
amúgy 60 rugóba került, ami pont egy 4 GB-os Nano ára.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1500) rumos14 válasza 3psilon (#1484) üzenetére


rumos14
nagyúr

sztem ez egy elég nagy tévedés, hogy 2 év után minden aksi elhasználódik. napjaink modern lejátszói li-ion, vagy akár li-polimer aksikat alkalmaznak, amik jó esetben 1000 töltési ciklust is kibírnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.