Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) majom2 válasza Mosómedve (#897) üzenetére


majom2
senior tag

Hello,

én kb fél éve tettem a nano-ra RockBox-ot... először jó móka volt, mert tele van minden baromsággal, rengeteg dolgot tud, stb. (még saját skint is csináltam hozzá)
viszont néha-néha belefut az ember 1-2 bugba ami idegesítő tud lenni. végül 1-2 hónapnyi használat után a kezelőfelület kezdetlegessége miatt leszedtem. igazából a nano eredeti firmware-e kezelhetőségben kb alázza a RockBox-ot. ezen vérzett el. próbálkoztam a fórumon tippeket/ötleteket adni a fejlesztésekhez, de nagyon elutasítóak voltak - kár. azért kérdezz bátran, hátha tudok válaszolni :)

(#902) <Adamsky> válasza majom2 (#900) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Én úgy tudom, hogy podcast pl. Cowon/iAudio lejátszóira is van. Asszem az amerikai oldalon láttam először. Mi is ez pontosan? Milyen formátumú és minőségű zenéket tartalmaz?

(#903) rumos14


rumos14
nagyúr

én síkhülye vagyok, de mi is az a podcast egyáltalán? én úgy tudtam, hogy ez tul.képpen egy rádiós műsor, amit letölthetsz az iPod-odra. ezért sem értettem, hogy ebben mi a forradalmi.

(#904) vati


vati
senior tag

Melyik MP3 lejátszó tudja az alábbiakat:

1. feltétlenül:
- a memóriája SD-kártyán lakozik (azaz bővíthető SD-kártyával 2 GB-ig) eyért kapható memória nélkül is
- stabil, megbízhatóan működő USB-kapcsolatra képes (pendrive funkció)
- támogatja a könyvtárstruktúrában navigálást
2. lehetőség szerint:
- fájlneveket, id-taget kiírja
- frissíthető firmware
- háttérvilágítás

Eddig a Perception Digital PD-205 és a E-Ronix EMP-200 került képbe. Mindegyiket ki is próbáltam.

- A PD-205 minden dologban tetszett, egyet kivéve: firm frissítés után is instabil az USB-kapcsolata: a gépre dugva orrba-szájba lefagy, kínszenvedés volt 1 GB-ot rátolni pendrive üzemmódban. (és csak USB 1.1-et tud) Kb. 2 percenként lefagyott fájl mozgatás közben, több gépen is.
- Az EMP-200 tud akár 2 GB-ot is kezelni, stabil, gyors, megbízható USB-drive funkciója van. De nemcsak a fájlnév kiírást, könyvtárstruktúrában navigálást lehet elfelejteni, hanem elképesztően gagyi módon csak az elsőnek megtalált 99 számról hajlandó tudomást venni. Ha túl akarok navigálni a 99-iken (2 GB memkártyával nem nehéz...) szépen lefagy.

Tud valaki jobbat ezeknél?
(az SD-bővíthetőségét azért erőltetném, mert fotózás kapcsán nagy kapacitású SD-kártyáim szép számmal vannak, viszont MP3-lejátszóra nem akarok plusz tízezreket költeni.)

[Szerkesztve]

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#905) <Adamsky> válasza rumos14 (#903) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Én sem tudom, hogy mi is ez pontosan, de szvsz. semmi köze az iPod-hoz.
Megtaláltam közben a link-et az ameriaki Cowon oldalán: [link]

Majd talán majom2 ellát minket némi infóval... :)

(#906) <Adamsky> válasza vati (#904) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Cowon D2 [link]
Kezdj el spórolni! :D Nem egészen az a kategória, mint amiket Te próbáltál.

(#907) vati válasza <Adamsky> (#906) üzenetére


vati
senior tag

kapni is lehet valahol ezt a szépséget?

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#908) <Adamsky> válasza vati (#904) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Na, jó azért lehet, hogy van olcsóbb (de mégis jó) alternatíva is: [link] és a StormBlue A9 [link]

(#909) <Adamsky> válasza vati (#907) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Persze, de Mo.-n még nem. Talán majd februárban.

(#910) vati válasza <Adamsky> (#908) üzenetére


vati
senior tag

Persze, ha a PD-205 legújabb firmjében végre kijavítanák a bugos USB-kezelést, nekem az a tudás is pont elég... nem akarok én képet nézegetni meg videózni az MP3-lejátszón, se rádióból fölvenni - erre mindre van sokkal jobb célszerszám.
Csak normálisan lehessen MP3 fájlokat lejátszani és tudjon számítógéppel kommunikálni.

A StormBlue A9 tetszik..., azért 25-30k is húzós egy MP3 lejátszóért, tekintettel arra, hogy memória -nekem- egyátalán nem kéne hozzá.
A könyvtárkezelése is korrekt? Eddig nem találtam infót róla.
Mit jelent az, hogy lítiumos akkuja van, csak saját töltővel lehet feltölteni?


[Szerkesztve]

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#911) majom2


majom2
senior tag

sziasztok

a podcastról
haszálata itunes-on keresztül lehetséges. először is kétféle van: hanganyag és video. a lényeg az h rengeteg fajtát találsz a legkülönbözőbb témakörből. van sok zenei podcast is, de a legtöbb szöveges. különböző időközönként - de általában heti 1x - kerül fel uj ''müsor'' egy-egy podcastba, de a régieket is meglehet hallgatni/le lehet tölteni. egy részük fizetős de sok az ingyenes is. ez az ''offline rádió'' analógia nem túl pontos, mivel itt sokkal konkrétabban meg tudod határozni h mire vagy kiváncsi, mit akarsz hallgatni - na és az is tőled függ persze h mikor/hányszor hallgatod. a minőségről nem tudok nyilatkozni, mert én eddig szöveges podcast-okat hallgattam, de hamarosan kipróbálok zeneieket is. egyébként ha feltesztek egy itunes-t ti is ki tudjátok a gépen próbálni. a formátuma gondolom valami spéci apple formátum lehet. a kiválasztott podcast-okat az ipod természetesen automatikusan tudja szinronizálni. az ipodban külön kategóriaként lehet (''podcasts'') megtalálni őket.
sztem az iaudio nem tudja ezeket jelátszani/kezelni, de ha mégis, az nagy királyság lenne :)


[Szerkesztve]

(#912) majom2


majom2
senior tag

...szóval sztem jelenleg ezért verhetetlen az ipod. mert nem csak vasat kapsz hanem tartalmat is a vas mellé. bár ezt már biztos mondtam korábban :)

(#913) <Adamsky> válasza majom2 (#911) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

''...sztem az iaudio nem tudja ezeket jelátszani/kezelni...''

Nem olvastad a 905-ös hsz.-em? [link]

Lehet, hogy majd kipróbálom kíváncsiságból, bár van egy olyan félelmem, hog ehhez át kell majd kapcsoljam MTP módba. Ahhoz meg nem nagyon fűlik a fogam. :(((

[Szerkesztve]

(#914) majom2 válasza <Adamsky> (#913) üzenetére


majom2
senior tag

bocs, elsiklottam felette...

na, hát kb valami ilyesmi. bár ez ahogy nézem nem az eredeti podcast-ot adja, hanem ez valami alternatív megoldás.


[Szerkesztve]

(#915) bwoay válasza majom2 (#914) üzenetére


bwoay
nagyúr

eredeti podcast?

wikipedia:

''A podcasting lehetővé teszi szinte bárkinek, hogy otthon előállított ''rádióműsorát'' kényelmesen elérhetővé tegye a világhálón bárki számára, így széles rétegeknek elérhetővé téve a rádiózás ezen új módját. Bizonyos programok még arra is képesek, hogy az így letöltött állományokat felmásolják és szinkronizálják a felhasználó hordozható zenelejátszójával. Ugyanezen technológia képes videók kezelésére is és 2005-re már jónéhány program is képes lett videók kezelésére.
A ''Podcasting'' szó az ''iPod'' és ''broadcasting'' szó összeolvadásából keletkezett. A kifejezés félrevezető lehet, mert a podcasting technológia használatának nem feltétele egy iPod vagy bármilyen hordozható zenelejátszó.''

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#916) majom2 válasza bwoay (#915) üzenetére


majom2
senior tag

én így értettem:

eredeti podcast = iTunes podcast

(#917) bwoay válasza majom2 (#916) üzenetére


bwoay
nagyúr

tudom, azért idéztem, hogy az semmivel nem eredetibb annál,
amit te bocsátasz a netre a megfelelő eszközökkel

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#918) majom2 válasza bwoay (#917) üzenetére


majom2
senior tag

oké

(gondoltam hogy tudtad hogy hogy értettem :) )

[Szerkesztve]

(#919) Mosómedve válasza majom2 (#901) üzenetére


Mosómedve
tag

Na igen, a kezelhetőségét még én is szokom, de sztem ez tipikusan megszokás kérdése...
Csináltál saját színsémát? Szuper, elősször is ilyesmikről szerettem volna kérdezni. Szóvalalapból van 4-5 ''téma'' (én magyar menüt használok), de ezek a témák csak a lejátszás közbeni dizájn-t (aszzem WPS képernyő v. mi a neve) módosítják. Olyan nincs, ami az egész menüstruktúra kinézetén módosítana? Ilyeneket csak a RockBox.rog-ról lehet letölteni v. máshol is találok még? A színséma-készítés úgy megy mint a mobiloknál: betűszínek, betűméretek, menü-hátterek beállítása, stb. ?
Te milyen bug-okat találtál? A Nano-ra van ''stable'' verzió is, nem olyat használtál? Én H320-ason használom és arra még sajna nincs ''stable'', csak ''daily''... :W

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#920) ez_meg_emaz válasza Maszti (#899) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Há de lol. Látom nagyon nem érted. Én nem ipod-rol beszélek. Én meizu m6-ot tudok annyiért.(Legalábbis ugy néz ki). Ammeg most 60k, a 4gb-os.

(#921) majom2 válasza Mosómedve (#919) üzenetére


majom2
senior tag

hát én két hónapig próbáltam megszokni – sikertelenül. utána egy megváltás volt visszatérni a gyökerekhez :)
nos, én is csak WPS (nemtom ez-e a neve, de mi nevezzük így :) ) skint csináltam. amennyire emlékszem, a menüknek csak a háttérképét és a betütípusát lehet egységesen változtatni. bár ezt annyira nem ismerem, mert ezzel nem foglalkoztam. ha akarsz magadnak sajátot csinálni, ne csak a saját kütyüdre készítetteket nézd meg, hanem az összeset. mindenhol van 1-2 jó ötlet, és mivel a script-nyelve egységes könnyen át tudod ültetni a sajátodra. pl ha jól emléxem a nano-ra volt olyan ami a menüket is átállította.
van egy oldal, ahol egy csomó skin van; a RockBox.org-on megtalálod a linket.
skin-t csinálni egy kicsit macerás, mert nem teljes a doksi, de elég hamar rá lehet jönni h mi hogy van. betüszín nincs (vagyis fix fekete), a betük bitmap-ek, tehát fix a mérete és a “kinézete”. remélem érthető amit írok :)
én daily build-et használtam, mert abban voltak a legujabb ipod fejlesztések. nem emlékszem már milyen bugok voltak, de voltak :)


[Szerkesztve]

(#922) Maszti válasza ez_meg_emaz (#920) üzenetére


Maszti
tag

Lolka-bolka:)
Vágom én, hogy a meizurol van szó! Épp azért mondom, hogy 60ezret nem ér meg a 4gigás meizu az ipod 4gigás nano 47ezrével szemben!

Pláne nem vennék gari nélküli lejátszót 40ropiért,érted???

Szóval értem én miről beszélgetünk itt nagyban;)

(#923) Mosómedve válasza majom2 (#921) üzenetére


Mosómedve
tag

Azért kérdeztem, mert a ''stable'' verzió elméletileg kiforrott rendszer, bug-ok nélkül. Jó lehet, hogy nincs benne annyi újítás, de ami van, az műxik!
Nem tudod véletlenül, nincs a RockBox-nak vhol magyar nyelvű használati útmutatója a neten? Az angolt középfokon beszélem, de ezt durván telenyomták szakzsargonnal, szal jól jönne a magyar...

(#924) majom2 válasza Mosómedve (#923) üzenetére


majom2
senior tag

Nem, nem. az archos nevű őskövületen kívül máshoz nincs stabil verzió csak daily build. gondolom ez amiatt van mert még minden platformon vannak megoldatlan dolgok.
sztem tuti nincs magyar leirás. de annyira azért nem nehéz használni.

(#925) majom2 válasza bwoay (#915) üzenetére


majom2
senior tag

az iTunes-ról letöltöttem néhány podcastot, és ezeknél a hang mp3, a video m4v formátumu. szóval akár ti is tudnátok használni. érdemes körülnézni, mert elég igényes anyagok is vannak.

(#926) vili13 válasza majom2 (#925) üzenetére


vili13
őstag

Normális lejátszókhoz meg nem kell ilyen tetű itunes-ről töltögetni, mert van bennük valódi rádió is... ;]

(#927) majom2 válasza vili13 (#926) üzenetére


majom2
senior tag

ne legyél már ilyen destruktív kedves normális-lejátszó tulajdonos :))

először nekem is fura volt az itunes, de már megszoktam. nameg ugye a nano-t ugyis a gépre kell időnként dugni a töltéshez, akkor meg már csak jó ha az itunes eközben rendbeteszi a dolgokat:
- zenét + podcastot + naptárat + cimlistát szinkronizál
- figyelmeztet ha van uj firmware + frissiti ha akarod
mindezt ugy h hozzá sem érsz. szóval azért tegyük a szívünkre a kezünket és lássuk be, nem olyan rossz dolog ez. persze lehet nélküle élni, meg nyilván nem is tökéletes, de azért a bashing itt egy kicsit a saját farkába harapó kígyót juttatja eszembe :)

(#928) rumos14 válasza majom2 (#925) üzenetére


rumos14
nagyúr

de mik ezek az igényes anyagok? amit én olvastam, lehet pl. vmi szakinak az előadásának a hangfelvétele, vagy egy dokumentumfilm... ezeket miért kell podcast-nek hívni? miért nem lehet simán audio/video file? mert annak nem olyan nagy a marketing értéke és nem lehet forradalmi újításként eladni? értem én, apple filozófia. brrrrr.....

(#929) majom2 válasza rumos14 (#928) üzenetére


majom2
senior tag

amik engem érdekelnek: national geographic (12 db tematikus csatorna), comedy central (5 csatorna), cnn, newsweek. de nyilván ez csak egy kis szelete a választéknak. ja, egyébként ahogy nétzem az összes ingyenes - nem tudom miért, de eddig ugy emlékezem h van olyan amiért fizetni kell.

azért hívják podcastnak, mert nem valami statikus dolog amit 1x leszedsz aztán kész, hanem gyakorlatilag egy folyamatosan frissülő tartalomszolgáltatás. erre gondoltál?

most már - látva h mennyi ''videos'' podcast van - kezdem értelmét látni a videolejátszási képességnek.

mi bajod egyébként az apple filozófiával? nem mondom h néha nem csinálnak hülyeséget, de alapvetően sztem nincs velük semmi baj

[Szerkesztve]

(#930) penene


penene
őstag

Sziasztok!

Vissza is olvasok, és teszek is fel kérdést:

Mp3 lejátszót akarok venni. 1-2 gigás elég.
A szempont amit nézek:
- márkás legyen (milyen márkák vannak? pl. ipodot ismerem)
- nagyon jó hangminőség (szal jó decoder, megfelelő hangzás funkciók) - minőségi fülesem van (MDR-ED31LP), ezt kellene kiszolgálni. SE D750i - vel is elég szép hangokat lehetett kicsalni belőle, de ennél is jobb kéne - azt nem isvettem meg.
- normális kezelő felület
- Elérhető ár: 30-40k MAX!!! (de 15-20ért is láttam csak nemtom azok milyen minőségűek.. tom, hogy ipod pl. drága, csak azt nem, hogy tényleg annyival jobb is-e a dekódere, szebben szól, stb. vagy csak a sok egyéb funkció, marketing miatt)

Kb. ennyi.
Köszi

Üdv.

(#931) ponti_ak válasza penene (#930) üzenetére


ponti_ak
addikt

Ami tutibizos (high-end hangminőség, tudás, kezelőfelület):
iAudio (...also known as Cowon)
Topikja itt: [link]
Beszerzési hely itt: Infopatika [link] , vagy esetleg ExDig-nél: [link]

''...ipod pl. drága, csak azt nem, hogy tényleg annyival jobb is-e a dekódere, szebben szól, stb. vagy csak a sok egyéb funkció, marketing miatt''
Igen, szvsz jól látod. :U

25-30k körül (1gigásban) pedig van még Meizu, Samsung, MPIO és Creative. Esetleg Sony.

(#932) [SYDER] válasza penene (#930) üzenetére


[SYDER]
tag

Lehet kiröhögtök de nekem az MSI vállt be kapni 1gb és sd ill mcc vel bővíthető igaz elemes könnyű kezelni és bírja a strapát nem zabálja az áramotami nekem van MSI MegaPlayer 533szerintem szépen szólt de ami még megéri az a SONY

''Mivé lettél ember, neved gyilkos fegyver...''

(#933) penene válasza ponti_ak (#931) üzenetére


penene
őstag

köszi, ez az iAudio érdekel , ha tényleg ennyire jónak mondod (de még ráolvasok a topicra is). Nem jön be az Infopatika (le van itt tiltva). Meg tudnád nekem nézni mennyibe kerül?? Mert az most nagyon érdekelne... :) Vagy ha ezt nem szabad itt, akkor priviben.
Köszi szépen eddig is!!

''25-30k körül (1gigásban) pedig van még Meizu, Samsung, MPIO és Creative. Esetleg Sony''
Szóval ezek az mp3 piacon a márkák???

iAudio is az akkor?? (sose hallottam róla, az én mp3 cd lejátszóm 1.5 éve iRiver, de nagyon tuti... De pl. most hogy hallgattam a SE telón, ott sokkal tisztább volt a zene, pedig az nem is egy high end... és akkor már egy high end érdekel, mert magasabb minőségi kategóriába akarok lépni, ha már...Zene a mindenem, főleg a minőségi) :)
Valszeg a fülesem elég jó ezekhez, bár vannak extrémek, drágábban 27-30kért is, de nekem ez a sony nagyon megfelelt... főleg hogy a SE telefonon hallottam, hogy jéé, ilyet is tud, ha jó jel van ráküldve.. :D

(amúgy 1.5 év után most nem a saját magam által megcsinált EQt használom, hanem egy defaultot, és ott sokkal szebben szól.. Pedig szinte ugyanúgy állítottam be EQt :D De tisztán hallatszik, hogy ennek a decodere nem dolgozik olyan tartományban (fogalmam nincs hány bit lehet, de mivel most a gépen pont nyomogatom 16-24-32 bit közötti különbségeket, eléggé hallom:D), szal egy minőségibb biztos sokkal jobb... És sok múlik ezen.)
Azért megnéznék technikai leírást pl. az iAudioról... Majd rákeresek, vagy a topicjában keresek linket. (De az árat azt nemtom most mert le van tiltva melóban)

[Szerkesztve]

(#934) ponti_ak válasza penene (#933) üzenetére


ponti_ak
addikt

Ehh... az iAudio-ból van 4-5 fajta, és mindegyiket érdemes megnézni.
Nehéz lenne elmagyarázni mindet, de az biztos hogy nem tudsz mellényúlni egyikkel sem.
Akksis-tól a mini (AAA)elemesen keresztül a ceruza-elemesig vannak típusok (az 1gigás verzió mindből 30-35 között van), kronológiai sorrendben (kb) így jöttek ki: iAudio 4 --> iAudio5 --> U2 --> G3 --> U3 (1gigás: 42k), és van mét T2, F2 is (legújabbak, drágábbak is)... Ezek lennének a flash-memósok, és akkor még ott vannak a hdd-sek, az iAudio6 (kicsit kilóg a sorból, 4 gigás 0,85''-os vinyóval 70k), és a végén még az x5 is (ez már 20-30gigás, és 100eFt körül van, ez már nem a Te kategóriád)..

A fülesed jó, azzal nem lesz gond.

Szóval ezek az mp3 piacon a márkák???
Igen, a felsoroltakat érdemes még megnézni. A Meizu érzésem szerint nagy favorit lett az utóbbi 1 évben, és már nem is annyira ''fekete ló'', a Sony meg kellemesen csökkentette az árait mostanság, és szintén egész jü kis player-eket nyomott ki...

(#935) majom2


majom2
senior tag

2GB ipod nano 41e ;] ;] ;]

(#936) penene válasza ponti_ak (#934) üzenetére


penene
őstag

Syder: én nem röhöglek ki. :D

ponti:
fú, nem hangzik rosszul, amit írtál.. bár 35-40k pénz nem kevés az mp3 lejátszóra (láttam 13-15ért is , csak valszeg az nem annyira jó), ill. a gyengébb memós ipod is kb. ennyi (de akkor ez mégse olyan jó??).....

Tudsz modani egy honlapot, ahol vannak róla leírások, különböző fajtákról ? Hiv. honlap?
Szeretek belemélyedni a technikai adatokba, bár tudom sokszor nem ez a döntő, mp3 lejátszónál meg pláne nemtom milyen paramétereket lehet nézni, a chipbe nem látok bele...De ránéznék mindenképpen... :)
Úgy vok vele, ha már veszek , akkor 5-10k pénzen nem izélek, HA tényleg időt állóan tudok beszerezni egy hosszú távon kielégítő lejátszót... Az iRiver SlimX (iMP-550) mp3 cd lejátszóm 33kért vettem anno, az sem volt olcsó, főleg akkor... Aztán még jól bírja, nem az a gond, csak most már magasabb szintre lépne az ember...
Bár a fülesem még mindig top, el sem tudok képzelni mást... Főleg nem 30k-kért.. De nemrég lett kicsit kontaktihibás a fülesénél (sokszor beakadt vmibe, és jól meghúzódott), lehet ha végképp nemtom már helyrerakni, akkor annyi, de ez már a második az életemben, mindig ugyanezt vettem újra meg... Nagyon bejön... Nemtom van-e kb. hasonló árban jobb füles, ha pótolni kéne... nekem nagyon bejött. Főleg valami high end alappal lehet még durvább... :)

(#937) penene válasza majom2 (#935) üzenetére


penene
őstag

így első hallásra nem rossz, ha nem mondta volna ponti is, hogy az ipodot nem ajánlja, akkor lehet el is gondolkodnék... De nekem inkább a highend music kell, nem a high end divat... :) Bár biztos nem szólhat olyan gagyin az ipod se, mert az égés lenne... :)

(#938) ponti_ak válasza majom2 (#935) üzenetére


ponti_ak
addikt

- normális kezelő felület. ...ez volt az egyik feltétel.. ;]

Namost (ha lehet, inkább NE) kezdjünk el vitázni azon, hogy mit is jelent a ''normális''... az iPod-féle ''tapi-simi'' (naon raj, tényleg!), vagy joy/jog (zsebben hordott lejtászónál a legjobb..), esetleg normál nyomógomb... :F :))

(#939) Bibby válasza penene (#936) üzenetére


Bibby
addikt

Meizu M6. Most vitték le az árát. Ha nem érdekel a szép kijelző, tetszetős külső (ezzel nem azt mondom hogy a többi nem szép), akkor a többi meizu is ezt a szintet képviseli hangzásban, olcsóbban. A ph-n van is teszt, azokban is kutakodj.

Ελευθερια η θανατος

(#940) ponti_ak válasza penene (#936) üzenetére


ponti_ak
addikt

www.cowonglobal.com: [link]
Itt megtalálod mindet, remélem meg tudod nyitni.. :U

Széteső-szétmálló Sony-MDR füles helyett:
Sennheiser cx300. Szvsz ár/érték bajnok, strapabíró, van itt a fórumon legalább 4-5 ember, aki pont erről a Sony-ról váltott át rá, kb 1 éve (amikor kijött), és nem bánta meg.
Nekem is van, bár előtte nem volt Sony IEM-em, de megérte. (8k körül van mostanság, a Sennheise topikban [link] utána tudsz nézni..)

Tipp: ha mondasz egy jó árat az aláírásomban szereplő G3-masra (a fülessel együtt, vagy nélküle is, akkor akár meg is egyezhetünk.. [még nem biztos, hogy eladom, de hajlok rá..] Használt, de tip-top állapotban van, és szeptemberig garis. Nézd meg - a cowon honlapja után -, azzal nem veszítesz semmit... ;)

Az eddig belinkelt topikokon, és honlapokon kívül más okosságot nem tudok mondani, további jó keresgélést.


Ha egyéb kérdésed lenne, privátban megtalálsz...
Üdv: ponti

(#941) penene válasza ponti_ak (#940) üzenetére


penene
őstag

Szuper, lesz mit olvasgatni munkában :D
(nincs letiltva:D)

Miért adod el amúgy? :)
tőlem privben is folytathatjuk a témát.
De most ki ebédelni... addig várom a választ :)

(#942) majom2 válasza penene (#937) üzenetére


majom2
senior tag

én a hangminőség miatt választottam ipod-ot. előtte iaudio-m volt, eladtam :)

(#943) rumos14 válasza majom2 (#942) üzenetére


rumos14
nagyúr

ne haragudj, de ez már a hahaha kategória :))
ismered a cnet-et? egy erősen iPod barát oldal. olvasd el, ők mit írtak: [link]
felhívom a figylmedet az alábbi mondatra: ''But it was the brand-new Sony NW-HD5 that consistently ranked number one, delivering MP3s ''with a crispy warm seal.'' Which consistently ranked last? Apple's iPod Photo.''
high five! :DDD

(#944) rumos14 válasza majom2 (#929) üzenetére


rumos14
nagyúr

''folyamatosan frissülő tartalomszolgáltatás'' - ez ugye marketingül van. magyarul hogy mondanád? hogy újabb és újabb részeket lehet letölteni? végülis jó, hogy elérhetővé tesznek ilyen dolgokat, de én akkor többre tartom a DC-t/torrentet.

adsz egy linket, hogy honnan lehet letölteni ezeket az okosságokat?

(#945) rumos14 válasza majom2 (#942) üzenetére


rumos14
nagyúr

én azért adtam el a ferrarimat, mert a trabinak szebb a motorhangja! bömmbörömmmbömm :DDD

(#946) rumos14 válasza penene (#933) üzenetére


rumos14
nagyúr

lehet hogy eretnek dolgot fogok leírni, de szerintem ha veszel egy sennheiser cx300-at és azt rákötöd a SE telódra, szebb hangzást fogsz kapni, mint egyí high-end mp3 lejátszó - sony mdr-e31 párossal.

(#947) rumos14 válasza penene (#941) üzenetére


rumos14
nagyúr

tényleg, ponti G3-ával jól jársz, teljesen racionális szempontok alapján nézve a G3 talán a legjobb flash memóriás mp3 lejátszó. 40+ óra üzemidő AA elemmel :R hozzá egy cx300 és durr!

(#948) ponti_ak válasza rumos14 (#947) üzenetére


ponti_ak
addikt

Az iPod vs. iAudio kérdésben nem foglalnék állást, csak annyit mondok: aki neadjisten kicsit menőzni _is_ akar (vagy csak simán Mac-fóbiás - illetve az lett..), az vegyen iPod-ot, szíve joga.
Aki pedig ''csak'' egy kiváló (ha nem a legjobb!) minőségű lejátszót szeretne, annak az iAudio-t (akármelyiket) bátran merem ajánlani.

Egyébként köszi a reklámot, rumos. :)
(...a cx300 egyelőre biztosan marad, bár még lehet, hogy az is eladó lesz, ha meggyőz a finn csoda-head-set - erre ugyan elég kicsi az esély, de majd hétvégén tesztelgetek, és meglátom... sőt, ha lesz kedvem írogatni, akkor esetleg Ti is... :)) )

[Szerkesztve]

(#949) majom2 válasza rumos14 (#943) üzenetére


majom2
senior tag

jó, hát most erre mit mondjak???

nekem volt nano-m és iaudio 5-öm egy időben, és nekem az ipod egyértelműen jobb volt. mellete az iaudio egy zajgenerátor volt. ez van. nem ilyen-olyan tesztekben olvastam hanem én magam próbáltam ki mindkettőt - és gondolom elhiszed h próbálgattam őket eleget. ha az iaudio jobb lett volna akkor azt hagytam volna meg és az ipod repül, de nem így történt.

(#950) rumos14 válasza majom2 (#949) üzenetére


rumos14
nagyúr

ok igazad van, ha neked az tetszett jobban, akkor jól döntöttél. elnézést ha erősen fogalmaztam.
a sávos eq hiánya az, ami örökké vissza fog tartani egy iPod használatától. tudom, erről is megoszlanak a vélemények, de minden fülesemnél buheráltam az eq-n, még a cx300-nál is kell egy kis magas kiemelés.
a rockbox fw sem tartalmazott normális eq-t (nanonál)?

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.