Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) CartoonN válasza TexT-BoY (#1800) üzenetére


CartoonN
csendes tag

Igazad lehet! :DD

(#1802) rumos14 válasza Kewin21 (#1798) üzenetére


rumos14
nagyúr

samsungot ajánlanám én is, párom U1-et használ 1 éve, teljesen rendben van. kezelése pofonegyszerű, amikor az ember rátült zenét, egyben feltölti az aksiját is, szerintem praktikus.

(#1803) rumos14


rumos14
nagyúr

ma kipróbáltam egy Samsung K3-at, és sztem a T9-hez (lásd tesztem...) képest sok hátránya van. teljesen érintésvezéreltek a gombok, amitől én a falra mászok, és a kijelző is sokkal csúnyább, gondolom lényegesen alacsonyabb a felbontása.

(#1804) bozont


bozont
veterán

A hétvégén végre megtudom venni a kiszemelt Meizu E3-t,de most linkeltek egy összehasonlítást az iAudio G3-al. A kérdésem, hogy a G3 megér-e +6k-t az E3-hoz képest? Nekem azok az adatok sajnos nem mondanak sokat, az tiszta hogy a G3 szebben szól, de hogy mennyivel az nem jött le. Mellesleg, később tervezek még hozzá egy Sennheiser MX500-t is. Meg az E3 sokkal jobban tetszik.
Bemásoltam az eredményeket is:

E3
Frequency response (from 40 Hz to 15 kHz), dB: +0.05, -0.37 Good
Noise level, dB (A): -93.2 Very good
Dynamic range, dB (A): 92.1 Very good
THD, %: 0.020 Good
IMD + Noise, %: 0.026 Good
Stereo crosstalk, dB: -92.3 Excellent
IMD at 10 kHz, %: 0.041 Good


G3
Frequency response (from 40 Hz to 15 kHz), dB: +0.13, -0.07 Very good
Noise level, dB (A): -94.9 Very good
Dynamic range, dB (A): 94.9 Very good
THD, %: 0.0018 Excellent
IMD + Noise, %: 0.0067 Excellent
Stereo crosstalk, dB: -94.1 Excellent
IMD at 10 kHz, %: 0.0073 Excellent

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1805) bwoay válasza bozont (#1804) üzenetére


bwoay
nagyúr

A G3 kétségkívül megéri a plusz 6 rugót,
de ha az E3 jobban tetszik, akkor nyugodt szívvel válaszd azt,
szintén egy nagyon jó lejátszó, amiben nem fogsz csalódni.

a számoknak egyébként nem sok jelentőségük van jelen esetben

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1806) user01 válasza bozont (#1804) üzenetére


user01
aktív tag

Ha E3-at veszel, akkor készülj fel arra, hogy AAA akkuval kb. 7-8 órát működik, és természetes (nap) fényben szinte semmit sem látni a kijelzőjén. Más negatívumot nem tudok mondani róla. Nekem is volt E3-am egy hónapig, de lecseréltem G3-ra. Nem bántam meg! Hangminőségben nagyjából egy szinten vannak.

[Szerkesztve]

(#1807) G@ß!


G@ß!
őstag

Sziasztok!
Sennheiser cx300-am van.
A basszus a mindenem (pl mint a wmp truebassja), meg persze a hangminöség is fontos...
Ti milyen mp3 lejátszókat ajánlotok és milyen árban??

Köszi előre is!

Gabi

(#1808) Nathie


Nathie
csendes tag

Sziasztok!
Párom megszeretne lepni egy mp4-el, de ketten azt tanácsolták, ne vegyük meg, egyikünk sem műszaki ember, kérlek segítsetek, ti mit tanácsoltok?
Kb 20000Ft-unk van rá. :B

Nathie

(#1809) ponti_ak válasza Nathie (#1808) üzenetére


ponti_ak
addikt

Szia! :)

Első körben itt [link] nézz körül.. Nem sok (1Gb-os) lejátszó van van 20k alatt, de a Meizu és aaz iAudio cuccokkal nem tudsz rosszul választani.

Az E3-mas pl 18k, hátránya hogy kis-elemes (AAA), és emiatt kb csak 8órát megy, illetve oled-kijelzős.. Vélemények róla eddig itt, ebben a topikban.. [link]

Ha esetlegg kicsit tágabb a keret, akkor iAudio, G3, vagy az akksis U2 (amiből jelenleg épp olcsóbb az 1Gb-os, mint az 512-es.. :D ). Ezeknél negatívumot szinte nem is tudok mondani, a legjobb minőségű lejátszók jelenleg! (annak ellenére, hogy 2-3 éves típus mindkettő! Az U3 új, színes kijelzős, jpg-t is támogat, meg videót, de annyival drágább is már..)

(#1810) Avalon


Avalon
tag

Sziasztok.

Sajnos eddig bírta a régi Creative Zen Micro-m (5gb), és most úl mp3 lejátszó után nézek, Ahogy olvastam a G3 jó választás, a kérdésem az lenne, hogy a Creative Micro-hoz képest is jó hangja van? Ha igen akkor azt a 24k-t megéri azt hiszem.

(#1811) matyiGo


matyiGo
aktív tag

szerintetek iaudio 5 vagy g3? :B :P melyik szól szebben, csak az a lényeg. :DD

(mod) esetleg E3 meizu? :F

[Szerkesztve]

(#1812) ponti_ak válasza Nathie (#1808) üzenetére


ponti_ak
addikt

Jók még a Samsung-ok is! ...bár mostanában elég keveset látom őket..

Nna, mégis... a Photohall-ban [link] 15k-ért találhatsz még 512Mb-osat, vagy 1gb-ost 20k-ért [link] (ceruza-elemes verziók), ha szerencséd van. De a Yepp U2 is nagyon jó! (1gb, 20k) [link]

A mindenképpen kerülendő ''márkák'': Odys, Mp-Man, AVS, Telstar, Roadstar, Lenco

üdv. ;)

(#1813) ponti_ak válasza matyiGo (#1811) üzenetére


ponti_ak
addikt

Nincs különbség. iAudio5-öt hol veszel? Nem láttam már legalább fél éve..

Az E3 is AAA elemes, de oled kijelzővel... Nem venném.. (Keress rá itt a topikban az E3 szóra..)
Nekem a mini-elem kevés lenne a 8-10 óra lejátszási ideje miatt, gyakran kellene elemet cserélnem...Ha már nem ceruza-elem, akkor inkább akku..

(#1814) matyiGo


matyiGo
aktív tag

ja, képzeljétek, teljesen kihalt az ifp 190 iriverem. szegénykém, nagyon jól használt, de úgy tűnik nem bírta a strapát. most lett volna asszem 4 éves :D naszóval fogtam magam és szétkaptam, hogy néz ki egy ilyen belülről. (ha akarjátok majd nyomok föl képet) hát az az igazság hogy alapjáraton én dilettáns vagyok (csak a fülemre hallgatok :D ). na szóval elég furcs feliratok kerültek az arcom elé :F pl azon a ram-hoz hasonlító felületen egy nagy samsung felirat ékeskedett. Pofás kis darab belülről is :D

(#1815) matyiGo válasza ponti_ak (#1813) üzenetére


matyiGo
aktív tag

audio5 - aztat használtam tudnám szerválni ;] :C (gari még asszem van rá)

(#1816) Nathie


Nathie
csendes tag

Kérlek segítsetek! Ezek közül melyiket választanátok?
Meizu X3 1GB fekete MP3-lejátszó
iAudio G3 1GB
Sandisk Sansa M240 1GB mp3 lejátszó
Iriver T30 512MB
:Y nem tudok dönteni kérlek segítsetek

Nathie

(#1817) ponti_ak válasza Nathie (#1816) üzenetére


ponti_ak
addikt

Szvsz G3.
Nézd meg a Samsungokat is, amiket linkeltem alább...

...és az U2 in nagyon csini..

[Szerkesztve]

(#1818) matyiGo


matyiGo
aktív tag

most látom hogy újra kapható a meizu e5! állítólag az is egy belevaló készülék. nincs valakinek tapasztalata, iaudio5 vagy meizu e5 :F

(#1819) bwoay válasza Avalon (#1810) üzenetére


bwoay
nagyúr

én inkább megfordítanám a kérdést:
vajon a Creative ZM-nek jó hangja van a G3-hoz képest is?
Válasz: hááát, egyáltalán nem biztos... ;)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1820) bwoay válasza matyiGo (#1818) üzenetére


bwoay
nagyúr

i5! de inkább valamelyik másik iAudio.
az E5 nem rossz, de elég bumfordi a töbihez képest,
a kezelhetősége meg... nos a tárcsás kezelés zsebben már nem az igazi,
ellenben van hozzá távirányító, ami kétségkívül előny.
Csak hát korábban már megfogalmaztuk a dolgot úgy is,
hogy azért kapott távirányítót, mert kell is hozzá :)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1821) bwoay válasza matyiGo (#1814) üzenetére


bwoay
nagyúr

miért fura a Samsung felirat? legnagyobb memória gyártó...
az iRiver meg ráadásul koreai cég, akárcsak a Samo,
szóval nekik nem hajón érkezik a RAM szállítmány,
csak átsétál érte valaki a szomszédos utcába.
Asszem az iPodokban is Samsung van. de könnyen lehet,
hogy mindegyikben ;)


[Szerkesztve]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1822) nofi


nofi
őstag

Sziasztok!

Télen egy szórakozóhelyen, kedves úriember megfosztott kedvenc kis mp3 lejátszómtól, azóta discmaneztem, de most itt a jóidő és mégse mászkálhatok egy ekkora kütyüvel, ideje visszatérni a kompakt mérethez:)

Jópár éve volt mikor tüzetesen nézelődtem mp3 playa' után, szóval még nem vagyok nagyon képben, gondoltam tudnátok segíteni mit érdemes mostanság.

Ami lényeges számomra:

-jól szóljon! Az imént nézelődtem a philips honlapon és mind1ik rendre 3-4mW-ot tud, ez elég kevéskének tűnik, bár gondolom az AAAs elem miatt van, ugyanis nekem még AAs kütyüm volt, szóval nem tudom hasonlítgatni, mindenestre kérdés mennyire elég...

-árban jó lenne, ha olyan 10-15 körül mozogna, elcsúszhat húsz fele is de akkor már nagyobb memóriával

-1GB-os, vagy max 2, több nem kell, mert annyi zeném van ami egy iPodra se férne rá, akkor meg ígyis-úgyis másolgatok

-Képnézegetés,rádió fölösleges

-A hozzájáró füles meg mind1, mert a cx300am nem váltom le semmi pénzért


Xbox GT: nozsolt

(#1823) bozont válasza user01 (#1806) üzenetére


bozont
veterán

Mondjuk az a 7-8 óra nem túl sok, a G3-ról azt találtam, hogy akár 40 órát is bír az AA elemnek köszönhetően. Eddig az E3 mellet egyedül az ár meg a külső szól, kár hogy most esett az ára, 1 hete még 22k volt, akkor egyértelmű lenne a G3. De utálom, mikor nemtudok dönteni két kiszemelt között. :W :)

(#1824) bwoay válasza bozont (#1823) üzenetére


bwoay
nagyúr

ha ez segít, akkor én a G3-at választanám.
U2-m volt, E3-am is volt, egyik sincs már meg,
de ha választanom kellene, akkor U2.
valahogy az iAudio lejátszók kiforrottabbak (értsd: menü, kezelhetőség).
bár hozzátenném, a Meizu fém háza nagyon tetszik,
az OLED kijelző pedig gyönyörű, de tény, hogy napfényben alig ér valamit,
és a lejátszási idő sem túl sok, ez igaz.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1825) G@ß! válasza bwoay (#1824) üzenetére


G@ß!
őstag

És Meizu M6 vagy iAudio G3?
Melyikben szebbek a hangok, erőteljesek-e a mélyek mondjuk egy cx300-al?

(#1826) G@ß! válasza G@ß! (#1825) üzenetére


G@ß!
őstag

Sry

Ugy látom, h a meizu lejátszóknál ha uj drivert teszel fel, akkor menni fog az srswow, és a truebass effekt (mint a WMP-ben).
Ez tényleg igaz?
Mindegyikkel műxik ez??

(#1827) rumos14 válasza bwoay (#1819) üzenetére


rumos14
nagyúr

ööö, amiket én olvastam, a nem flash memóriás creative lejátszók gyönyörűen szólnak. nekem MuVo2-m volt, és ezt meg tudom erősíteni. badarság sorrendet felállítani, hogy iaudio vagy creative, de egyik sem rosszabb a másiknál.

(#1828) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy létezik e olyan mp3 discman ami olvassa a DVD-R lemezekre írt mp3-at? Esetleg duallayer rögtön? ;)

Üdv,
Vikthor

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#1829) rumos14 válasza nofi (#1822) üzenetére


rumos14
nagyúr

kicsit többet kellene még írnod az igényeidről: pl. aksi vagy elem, joystickos kezelést szereted-e, UMS-hez ragaszkodsz-e, stb.
nagy általánosságban az alábbi márkákat ajánlom: iAudio, Samsung, Meizu, Sony.
én a helyedben körülnéznék a használtpiacon és vennék egy jó állapotú iaudio G3-at.

(#1830) rumos14 válasza Vikthor (#1828) üzenetére


rumos14
nagyúr

anno láttam ilyet a photohall-ban talán. saját 2,5 incses kijelzője volt, lejátszott dvd-t és divx-et is. márkára nem emlékszem.

(#1831) Vikthor válasza rumos14 (#1830) üzenetére


Vikthor
nagyúr

nemnem, én olyanra gondoltam ami csak zenét játszik le, kijelző nem kell, csak kezeli a DVD formátumra írt mp3 fileokat, nem hordozható DVD film lejátszó, hanem sima discman de nem csak CDre írt mp3 kezel, hanem DVDre is. A Sonynak van elvileg: MPD-AP20U

csak ezzel az a baj, hogy nem vágom, hogy itthon ezt lehet e kapni, hol vannak Sony boltok egyáltalán?

Üdv,
Vikthor

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#1832) csudri


csudri
őstag

Sungoo mp3 lejátszókkal van valakinek tapasztalata?
[link]

Erről lenne sző, elég jól néz ki, Sennheiser füles van hozzá, úgyhogy végre nem úgy indulna a playa vétel, hogy akkor nézzünk hozzá fülest is. Az 1GB-os most le van akciózva a fukar áruházban 19990-re.

(#1833) <Adamsky> válasza Vikthor (#1831) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Szerintem ilyet nem fogsz találni. Ez a Sony, amit belinkeltél is inkább egy hordozható combo-drive beoltva MP3 lejátszási képességgel. Az ára -- gondolom elég horror -- ha egyáltalán kapni valahol.

Vegyél inkább egy HDD-s lejátszót! Egyáltalán hová/mire kellene?

(#1834) ponti_ak válasza csudri (#1832) üzenetére


ponti_ak
addikt

Nincs infóm róla, de 1Gb-os lejátszót 20k-ért akkor már inkább Samsung-ot vennék..

[link], vagy valami Meizu-t, innen: [link]

(#1835) Vikthor válasza <Adamsky> (#1833) üzenetére


Vikthor
nagyúr

25k HUF. Nem horror. Horror lesz a hozzájutáshoz vezető út. :)

Üdv,
Vikthor

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#1836) Vikthor válasza <Adamsky> (#1833) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Arra, hogy zenét hallgassak rajta és én írhassam ki egy DVD-RWre a cuccost amit a PCről kiválogatok. Mondom, mint egy hagyományos discman csak nem CDs hanem DVDs kellene nekem.

Üdv,
Vikthor

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#1837) <Adamsky> válasza Vikthor (#1836) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Hát ha tényleg 25e (amit erőssen kétlek figyelembe véve, hogy egy ''alap'' Sony discman olyan 17-18e) akkor megéri. Ellenkező esetben én HDD player-t vennék (kisebb, több fér rá, és még be is szerezhető :) )

(#1838) Vikthor válasza <Adamsky> (#1837) üzenetére


Vikthor
nagyúr

[link]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#1839) nofi válasza rumos14 (#1829) üzenetére


nofi
őstag

Azért nem írtam, mert mind1... Tegnap este volt időm nézegetni a fórumot és ahogy elnéztem G3-mat ajánlja mindenki, csak mondjuk pár ezerrel drágább mint a meizuE3 és nem tudom megéri e. Háttérvilágítás nem mozgat, abszolút hangzás az ami miatt kiadnék többet vmi miatt ebben a kategóriában... Szóval ha valakinek van valami 5lete, megköszönném
Mellesleg pl itt is megnéztem az apróhirdetéseket és nem sokan akarnak G3tól megválni :)

Xbox GT: nozsolt

(#1840) <Adamsky> válasza Vikthor (#1838) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ha jól látom, akkor ez ilyen 3-4 éves model lehet, és 2db használt felújított példány van belőle. Ha ez neked jó, akkor szerintem rendeld meg (bár előtte olvasd el a review-kat is!). Itt Mo. ilyet szvsz. tuti nem fogsz kapni (hacsak nem valaki árulja a sajátját).

(#1841) ponti_ak


ponti_ak
addikt

A 'patikában [link] vannak új, AAA-elemes low-budget playerek. :U

Head-music 561: 2GB --> 13k,
Easy 640: 1GB --> 8k
...mondjuk ez utóbbinak már az adatlapján is 70dB jel-zaj (v)iszony van feltüntetve, szóval inkább mp3-lejátszására is képes pendrive-nak mondanám. Persze ennyiért ne várjon túl sokat az ember.

[Szerkesztve]

(#1842) G@ß!


G@ß!
őstag

Srácok PLZZZZZ segitsetek már

Meizu mindegyik szeriájában van Truebass??
G3-ba esetleg nincs annál is durvább mély?

CX300 powaaa

Köszi!

(#1843) <Adamsky> válasza G@ß! (#1842) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Szerintem kérdezd meg itt [link] és itt [link]
Úgy látszik nem nagyon járnak ide M6 tulajok.

Szvsz. CX-300 mindkettőnek nagyon dúrva basszusa van/lesz.

(#1844) REDeath


REDeath
őstag

Hello, nekem van egy lassan egy éves Creative ZEN nano plusom.
A Firmwarejét lehet frissíteni? ha igen miylen előnyökkel jár? csak a max hangerő nő? (úgy tudom creativeoknak is maximalizálva van) vagy elérhetőek lesznek új funkciók is?
És létezik hozzá olyan szoftver, amivel gépről állíthatom az EQ-ját, hogy finomhangolni lehesen?
És még egy: a mélyhangkiemelések (a nevük minden márkánál és típusnál más :) ) azok csak sima EQ beállítások? vagy külön elektronika felel értük?

igazából azért kezdett most nagyon érdekelni ez a dolog, mert régen csak a drágább lejátszókba volt mélykiemelés, most meg már az összes 20e Ft körüli lejátszóban van (pl. a creative ZEN V-ben is) És bár kitűnő hangzása van az enyémnek, azért ha elő lehetne csalni durvább mélyeket, annak mindig örülnék:) (jelenleg is basszusosabb manual EQ beállítást hsználok), lecserélni meg nem akarom, mert úgyse venné meg senki, és legrosszabb esetben is veszek hozzá egy durva fülest ha teljesen belehülyülök a basszusba:) (hát igen, itthon is figyel a ''kis'' mélynyomó az asztal alatt ;) )

és ha már fülesnél járok, tudtok ajánlai valami olyan fülest amibe agyszaggató basszus van? sokat hallotam a Koss fülesekről, de az érdekelne, hogy van.e olyan amelyik nem ilyen agybadugós.
A gyári Creative fülesem természetesen jól szól, de az igazán félelmetes mélyhangok csak akkor jönnek elő ha benyomom a fülembe, de ott meg uyge nem marad magától és a kezem nem fogom a fülemen hordani:)
Ha ilyen basszusra specializálódott fülesből nincs más, csak az agybadugósok, akkor arról is szívesen olvasok véleményt :R

üdv, Bálint (és bocs ha kicsit sokra sikerült)

[Szerkesztve]

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#1845) csudri válasza ponti_ak (#1834) üzenetére


csudri
őstag

És ha iaudio, akkor vajon a G3 vagy az U3 a jobb választás?

Az U3 jobban tetszik, viszont a G3-nál pozitív, hogy nem beépített akku van benne.

(#1846) ponti_ak válasza csudri (#1845) üzenetére


ponti_ak
addikt

G3-masom van, de ha most vennék, akkor.... nem tudom. :DDD

(#1847) csudri válasza ponti_ak (#1846) üzenetére


csudri
őstag

Hű, ez nagy segítség volt. :))

(#1848) ponti_ak válasza csudri (#1847) üzenetére


ponti_ak
addikt

:P ...lejárt az időlimit... :D ...szóval...

A színes kijelző, video-lejátszás nálam nem ér meg plusz pénzt. A Flac-támogatás talán (egy jó minőségű ogg vagy vbr mp3 is ''elég'', miazhogy), de akkor már a 2gb-osat venném, vagy méginkább a 4-est..
A nagyobb kimenő teljesítmény esetleg kellene (egy komolyabb fejhallgatóval pl. egy Sennheiser 555-tel szívesen kipróbálnám), de egy átlag utcai fülesnek bőven elég a G3 is, otthon meg ritkán hallgatom.

Az elmenthető (EQ+egyéb effektek) beállítás-sémák és testre szabható gomb is jó dolgok, de a hangszínt újabban nem nagyon piszkálom (lenyugodtam.. :D ).

Annak idején nekem sem tetszett az akksi, de ma már kicsit másképp gondolom. A G3-ban 1,5 év alatt volt, hogy útközben kellett elemet cserélnem (vonaton, hazafelé), így nem maradtam zene nélkül (egy tartalék elem mindig van nálam, a lemerült aaksit pedig az első alkalommal újratöltöm..) meg kényelmes, hogy 2-3 hetet is elmegy egyetlen ceruza-akksival, de az sem zavarna, ha az U3-mat 4-5 naponta fent kellene hagynom usb-n, hiszen szinte mindig gépközelben vagyok, és napi szinten kb 2x30-40 percet hallgatom munkába jövet/menet...

Gondold át, neked mi a fontos a fentiek közül, és hogy mikor/mennyit használod majd.
Egy jó fülest szerintem mindenképpen ''megérdemel'' mindkettő. Sennh. px100, Koss Portapro vagy cx300... ezekkel nagyon szépen szól mindkettő, szóval szvsz ezt a ~ plusz 10-12k-t is vedd figyelembe a választásnál...

üdv.

[Szerkesztve]

(#1849) <Adamsky> válasza csudri (#1845) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Nincs ilyen, hogy ''jobb választás''! Vannak különbségek, amik alapján -- szerintem -- el lehet dönteni, hogy az ember mit akar venni.

(#1850) REDeath


REDeath
őstag

a Meizu (x3) vagy az Mpio (ONE vagy az FY800) szól szebben?

#1844 vagy tud valaki fülhallgatós topikot?

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.