Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) ez_meg_emaz válasza rumos14 (#749) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Hogy fenébe ne lennének. Csak a közepe tapipados a szélén ottvan 4 gomb.

(#752) rumos14 válasza ez_meg_emaz (#751) üzenetére


rumos14
nagyúr

ok de ezek nem ''normális'' gombok, hanem ilyen sülyesztett fajták mint pl. a divatos Motorola telókon. én a normális gombokat szeretem.

(#753) ez_meg_emaz válasza rumos14 (#750) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Hát amit off-baírtál az elég érdekes. Még mindig nem vágod szerintem.
Nézd:
''A szavatosság és a jótállás (más néven garancia) a fogyasztói érdekek jogérvényesítésére vonatkozó, de a legtöbb ember számára összemosódó kifejezések, amelyek azonban tartalmukban lényegesen különböznek. – A jótállás azt jelenti, hogy a kereskedő, gyártó garantálja, hogy bizonyos időtartamon belül a termék kifogástalanul fog működni, és ez alól a felelősség alól csak akkor mentesül, ha bizonyítani tudja, hogy a vevő rendeltetésellenesen használta a terméket. Jótállás csak bizonyos, jogszabályban meghatározott áruk és szolgáltatások körére vonatkozik. A jótállás azért kedvezőbb a vásárlónak, mint a szavatosság, mert reklamáció esetén nem kell bizonyítania, hogy vétlen a termék meghibásodásában. – Szavatossággal az eladó azért vállal felelősséget, hogy az eladáskor hibátlan terméket adott át a vevőnek, tehát nincs olyan rejtett hibája, amely csak később fog kiderülni. Szavatosság keretében nem a kereskedőnek, hanem a vevőnek kell bizonyítania, hogy ő vétlen a meghibásodásban, az már eladáskor benne volt az áruban, de az átadáskor, a szerződés teljesítésekor még nem lehetett észlelni azt.''

(#754) ponti_ak


ponti_ak
addikt

-- whoa, pörög a topik rendesen... ennyire ráértek fórumozni? :F :D --

(#755) ez_meg_emaz válasza rumos14 (#752) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Áhh értem. Végülis zsebben valszeg nincs(elírtam elsőre) előnye süllyesztettnek. Félretetettem 1 meizu-t amikor voltam mp3c.-ban de ezen a dolgon még1x átrágom magam. H10 nagyon nem szimpi de ha lenne 5gb-os A2(persze usa árhoz viszonyított áron :DDD ) nem gondolkodnék mit vegyek.

[Szerkesztve]

(#756) ez_meg_emaz válasza ponti_ak (#754) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Most belejöttem :) . Infocsere, vita soha nem árt, tanul belőle az ember. (Értendő: rumos mostmár tudja mi a kül szvatosság és gari közt én meg (tudom már régen is írtátok) elgondolkozom azon hogy tényleg érdemes-e meizu m6-ot venni mert zsebben lehet nemtudnám rendesen kezleni (ami ugye elég fontos lenne)

Jah és bocs hogy a szavatossági vitát elfelejtettem off-ba tenni. Az sokkal inkább off mint ez.

(#757) rumos14 válasza ez_meg_emaz (#753) üzenetére


rumos14
nagyúr

tényleg nem vágom. az idézet az FVF honlapjáról van? ez a szavatosság meghatározás nekem kicsit fura. ''... a vevőnek kell bizonyítania, hogy ő vétlen a meghibásodásban, az már eladáskor benne volt az áruban, de az átadáskor, a szerződés teljesítésekor még nem lehetett észlelni azt.'' -> ezt hívják rendeltetésszerű használat során bekövetkezett meghibásodásnak. részemről ez a téma lezárva.

(#758) ez_meg_emaz válasza rumos14 (#757) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

http://www.enc.hu-ról jött az idézet de akkor et remélem már vágod.
Ők rejtett hibára gondolnak de mivel az ien rejtett hibára simán azt mondja a forgalmazo hogy ezt te basztad el ezért kell bizonyítanod. És itt nem neki kell megnézetni szakemberrel hanem neked bizonyítani azt hogy ez már előzőleg is hibás volt. Mig a garanciánál vállalja azt a forgalmazo hogy neked adott időn belül(1,2,3stb év) nem fog meghibásodni ha normálisan használod és itt neki kell megnézetni szakemberrrel. Persze ebben az esetben is előfordul hogy aztmondja hogy ez nem rendesen volt használva de garanciánál ritka.
Szavatosság meg szart sem ér. Azért írtam hogy full mind1 hogy 5ért veszem vagy 9900-ért szavatosan. amugy csak azért nincs mp3cent-ban 10kfelett mert akkor már kötelesek garit adni hozzá(még ők mondták ;] ). Nagy francok. :)


Lehet tudok hozatni A2-t külföldről. :D De jo lenne egy A2 20gb 60ért... :U

[Szerkesztve]

(#759) dzsizusz válasza ez_meg_emaz (#756) üzenetére


dzsizusz
csendes tag

én veled vagyok. anno egy éve én néztem egy h10-est de nem jött be, akkor már inkább az m6(hozzáteszem azt még nem fogtam a kezemben) a microdrive meg nem értem miben lenne előny. max kapacitásban/ár-ban. visszatérve a h10-re nem volt jó kézbe fogni meg hát a dícsért kezelhetőségtől sem voltam egyeltalán elájúlva. szóval nálam egyeltalán nem annyira best buy :(((

(#760) dzsizusz


dzsizusz
csendes tag

garancia: beviszed a cuccot hogy rossz. akkor ők ingyen megnézik, megjavítják , kicserélik. persze az itt is áll hogy rendeltetés szerű használat esetén.

szavatosság: általában garancia lejárta után szoktak még adni, ha adnak valamennyi szavatosságot. ez azt jelenti hogy itt már neked kell bebizonyíttani hogy a hibát nem te okozta (rendeltetés szerű használat). ezt úgy tudod elérni hogy beviszed a kermi-be és kérsz egy vizsgálatot. ennek nem tudom hogy most mennyi a pontos ára, de szerintém már bőven 5000ft felett van. szóval bevizsgálják, adnak róla szakvéleményt és azzal mehetsz reklamálni. ha igazad volt és nem a te hibád miatt romlott el akkor 'ők ingyen megnézik, megjavítják , kicserélik'

én így tudom :)

(#761) ez_meg_emaz válasza dzsizusz (#760) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Végre egy ember aki velem van. :C Én fogtam kézbe, igaz csak a vázát de nem volt rossz. Majd jövöhéten jobban szemügyre veszem az igaz m6-ot. De ha vki tud nekem majd hozni/küldeni külf-ről 60 körül A2-t akkor tuti azt veszek. Tiszta jo lenne. :))

Nah még jobban is tudod mint én. Kermi-be kell vinni. Magyarul szart sem és ha egy 10k-c cuccra csak szavatosség van. Mert a felét azért fizeted ki hogy megnézzék a te hibád-e. 10k-ból meg 2 cx300-at veszek gari nélkül. Vagy másik az hogy 3db sony-t.

[Szerkesztve]

(#762) dzsizusz válasza ez_meg_emaz (#761) üzenetére


dzsizusz
csendes tag

http://www.kermi.hu/link/rekldij.pdf

hát nem vágom hogy ezek közül a cx300 hova tartozik,de a legolcsóbb is 6000+áfa
bár... lehet hogy ezt a pénzt is visszakapod, ha igazad van. erre már nem annyira emlékszem

(#763) <Adamsky> válasza ez_meg_emaz (#730) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

'sztem az ára nem annyira okés. 300-350 dolcsiért.....(vagy méginkább a Cowon A2-t).''
A2??? Jol tudom hogy az A2 120k?


Átfutva a hsz-eket úgy látom azt mostmár megtanultad, hogy a dolcsis árakat nem érdemes összehasonlítani a forintossal. ;)

Az A2 egyébként is egy teljesen más kategória, mint az M6. Előbbi PMP, míg utóbbi szvsz. nem az. Ezt inkább a mai modern szóhasználattal élve ''empénégy pléjernek'' nevezném. Az iAudio ill. Cowon kínálatában majd a D2 lesz ezzel összemérhető (bár biztos nem az árban :D )

(#764) febi válasza <Adamsky> (#665) üzenetére


febi
tag

Köszi, várom a válaszodat és lszi azt is kérdezd, meg hogy a rádiót, hogy használja.

(#765) rumos14 válasza ez_meg_emaz (#761) üzenetére


rumos14
nagyúr

sztem érdekesen értelmezed a dolgokat. itt senki sincs veled, főleg nem ellened. nincsenek meizusok és ájaudiósok. nem kisiksolások vagyunk, hogy na kinek van villógósabb cucca. nem nézzük le egymást. senki sem utálja a meizu-t. senki sem akar lebeszélni a meizu-ról, és főleg nem meggyőzni téged arról, hogy mit vegyél. tanácsokat adunk, véleményt nyilvánítunk, neadjisten elgondolkodtatunk.

offoff: A2 import ügyében vedd fel a kapcsolatot wmarci-val!

(#766) ez_meg_emaz válasza rumos14 (#765) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Okés értelek. Csak teljesen olyan érzés volt amikor elöször kérdezgettem mintha mindenki csak az iaudio-t imádná és meizu m6 lenne a mumus. Közben máshol csak jokat olvastam.
De tényleg elgondolkodtato amit írtatok(mármint a zsebben hordásrol).

Köszi a tippet. :R Hát ha össze tudnám hozni áldanám az eget és gyűjetenék még a kevéske pénzemhez.

(#767) Mosómedve válasza ez_meg_emaz (#761) üzenetére


Mosómedve
tag

Azért a fülesekkel vigyázzál, köztudott, hogy a Sony sem rossz, de sajnos az a Sony, ami úgy szol, mint egy hasonló kategóriájú sennheiser kb. 2x-3x drágább..fogsz te kapni Sony-t 4000 Ft-ért is, de közel sem fog úgy szólni, mint a sennheiser mx 400, ami asszem hasonló árban van...szerintem egyértelmű, hogy a sennhesier jobb minőség/ár arányban...

Más. Látom, ha H10-esről van szó, te már elvből messzire hajítod és vadul kereszteket vetsz magadra miközben szorgosan mormolod a miatyánkot, hogy megmeneküljön a bűnös lelked... :DD ...nincs ezzel semmi baj...nem jön be...de az nem véletlen, hogy az M6-ot nem támogatjuk...az PMP. Videora van kitalálva igazán, te tudtommal zenét szeretnél hallgatni...jó, hagyjuk az IRiver-eket és IAudio-kat...az MPIO-kat nézted? Talán ez hasonlít a legjobban a Meizu-ra, minőségben és ár/érték arányban is. Szerintem érdemes ott is körülnézni, meg a Creative-Labs-nél. Ezekkel is jól járnál...és lényegesen olcsóbbak mint az Ixy cuccok. ;)

Ja, ezen már én is elgondolkoztam: ti nem jártok be előadásokra, dolgozni, stb.? Hogyhogy egész délelőtt írkáltok? Vagy mindenki gép előtt dolgozik? Jó, én is írtam 1-et, de lyukas órám volt... :))

Akkor csak egy véleményt szeretnék kérdezni: mi legyen a topic neve: ''zene digitalizálás'' jó lesz?

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#768) Mosómedve


Mosómedve
tag

Nem mindenki ''iaudios''...én speciel IRiver-bu*i vagyok... :C
Oké, ez volt nekem is az utolsó hozzászólásom az M6-témához...ígérem békén hagylak... ;]

(#769) ez_meg_emaz válasza Mosómedve (#767) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Fülesre nem mondtam azt hogy sony jobb mint a sennheiser. Nekem azért 3k mert raktárrol hozzák ki. Nem boltban veszem. Vagy ennek ellenére véled ugy hogy az alapbol 7-8k-s in ear sony-nak az mx400 az ellenfele?

Amugy most nézem, te írtad pont a h10-et. Ami semmiben sem jobb, de mond már el lécci miben jobb. rumos mondta hogy a normál gombjai nem sülyesztettek. Akinek ez előny akkor előny. De nemár hogy ezért jobb. ;] Amugy azért írtam ugy a h10-ről mert hasonlot tapasztaltam amikor m6-ot említettem nektek de ezt rumos-al már letisztáztuk. :R

(#770) rumos14 válasza Mosómedve (#767) üzenetére


rumos14
nagyúr

nem rosszak a sony fülesek, az mx400 pedig sztem kifejezetten gyenge (tudom, ez erősen vita tárgya), amenniybe kerül, inkább veszek egy sony mdr-818-at. az EX sorozatnál sem a hangzással volt a gond.
az M6 pont nem PMP, ahogy tanultabb kollégáim is leírtak. maximum mini-PMP :)
én többynire csak reggelente szoktam irogatni, de ma pangás van. főnökömnek azér lécci má ne szójjá. :DDD
topicnév: az előző felvetésed sztem találóbb volt. mondjuk miről is akarunk ott beszélgetni? a zenetömörítés rejtelmei vagy WTF?

(#771) Maszti


Maszti
tag

Aszta, csak este mentem el kimenőre és sokáig aludtam! Bahh.... Tényleg felpörgött a topic! Szegény M6:) De engem sikerült lebeszélni! ;)
Várom megjöjjön a pénzem és rászánom magam! Nekem a lényeg, hogy ne egy baromi nagy jooszág legyen a zsebemben, min.4gb kapacitás (mivel én elég sok műfajt szeretek, és hangulatomtol függ, hogy éppen mit hallgatnék- ezért mindenből legyen elég fenn), sokáig birja az akksija, persze ez beépitett legyen(ne holmi AAA-s kaki megoldás), egyszerü menü és baszott jo hangzás,ami baszott hangos hangzáshoz vezet:D:D:D
És a keret ugyebár 50k körül mozog! Lehet használt is, ha van még rá gari!

Igen töprengek ezen a HT-10esen, na meg ugye az U3-on! Bár az U3 nem nagyon jön be design-ra! Olyan régimódi IRiver-es! Ilyen dobozban volt még anno 4éve 128mb-os iriver-em!
Mindegy,ha azt mondjátok, hogy cool, akkor még lehet esélyes!

De még 1-2nap, szoval akármi lehet...

Mennyiért adnád a px200at? Vélemény rola?

(#772) Maszti


Maszti
tag

Amúgy most találtam egy Apple Video 30gb-osat 50ezerért! Mit mondatok, csak az a baj,hogy nincs már rá garancia, igy kicsit necces a dolog

(#773) ez_meg_emaz válasza Maszti (#771) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Most neked a sok vitábol mi is jött le az m6-ról? Az hogy nagyon nagy?? ;] ;] ;] :)
Ezt most töled is megkérdem mintahogy azt se értem mosomedve miért írta: Miért jobb a h10? Mert semi lényeges különbség nem lehet. De azért kiv vagyok.

[Szerkesztve]

(#774) Maszti válasza ez_meg_emaz (#773) üzenetére


Maszti
tag

Nem-neeem! Nem mondtam,hogy jobb és azt sem, hogy nagyobb;) Azt pláne nem mondtam! Csak szimplán sokallom a 4gb-osért a 70ezret! Mikor az iriver 6gb-osat megkapom 40ért aproneten garival vagy ujonnan az 5gigásat 47ért!!! Érted?? És nekem kurvára nem elég sajnos az 1-2gb:(

Ennyi csak a bajom! Meg a tapasztalat az, hogy bevállt az Iriver és az IAudio, akkor én konzervativ létemre hű maradok a hagyományokhoz:DDD

Pont:)

(#775) Maszti válasza Maszti (#774) üzenetére


Maszti
tag

Jahh, meg én nem akarok videokat nézegetni!Pláne nem fotokat meg ilyen faszságokat!

(#776) Mosómedve válasza Maszti (#772) üzenetére


Mosómedve
tag

Azért az előző tippek sztem jobbak voltak, mint az IPod...
De akkor én további vérontásokat megelőzendő elmondom a véleményem:
megmondom őszintén szerintem nem is az a fontos, hogy mi mennyi, hanem, hogy neked mire van szükséged. Ha vki csak zenét hallgat, képet néz->IPod ,vkinek a video az elsőszámú->PMP/mini-PMP ,vki megrőgzött zene-rögzítő/gyűjtő->sok GB-os HDD-s modellek ,ha csak hobbiszinten megy a téma->1-2 GB-os flash-es...ésígytovább. Az számít, hogy neked mire van szükséged...nem lehet összehasonlítani a H10-est az M6-al (nem azért mert vmelyik is jobb lenne), mert nem egy kategória...olyan mint autóknál: melyik a jobb: Land Rover v. sportkocsi. Ugyan autó mind a 2, de nem összemérhetőek, mert másra lettek megalkotva...az pedig azért van, hogy többen álltunk a H10 oldalán, mert itt sokaknak a zenelejátszás a fontosabb, nem a video-minőség, de erről már nem szeretnék többet írni...dönts belátásod szerint...ha beleszerettél, akkor mi itt úgyis csak a bagólesőnket tépjük, meg fogod venni és boldog leszel vele -> és ez az ami számít igazán! Nem számít a felbontás, a háttértár...ha boldog vagy vele, akkor megérte. Bocsi, ha erőszakos voltam, remélem nincs harag :D
Erről már többet nem is beszélek...

Öööö, mi is volt az előző topic-cím? :D
Amúgy én mindenről szeretnék, tehát a különféle forátumoktól kezdve az encoder-progikon át, egészen a ''honnan töltsünk jó minőségben''-ig...

Más. Használt Mp3 lejátszót hol tudok eladni? Milyen honlapokon érdemes hírdetni? Egy tökéletes állapotban lévő MPIO FG100-as minden gyári tartozékával, sennheiser fülessel, márciusig garival, megér 25 000 HUF-ot? Megveszik ennyiért?

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#777) Maszti válasza Mosómedve (#776) üzenetére


Maszti
tag

oké, köszi! Nem egyáltalán nem haragudtam meg! Nem értem félre! Inkább hálás vagyok a segitségért!

Szoval akkor mondom: a lényeg még mindig a zene minősége és hangereje! Nem akarok képeket és videokat sem nézni!!! És a 4-5gb már elég számomra! Nem kellenek 20-30gb-ok!

Szoval ezzel a szemmel nézve mit ajánlasz??? Marad az Iriver!??

(#778) Maszti válasza Mosómedve (#776) üzenetére


Maszti
tag

Én aproneten szoktam hirdetni és vásárolni is néha-néha! Attol függ mekkora a memoriája!

(#779) Maszti válasza Maszti (#778) üzenetére


Maszti
tag

Ami kimaradt: akkor mit érdemes vennem ekkora méretnél? vinyosat vagy flasht? 4-6gb-rol van szo ugye még mindig:D

(#780) ez_meg_emaz válasza Maszti (#774) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Már minden világos. Ha sansa e-260-ban nem csalodok akkor nekem is előnyben lenne a sandisk.

Többieknek:
Vki kérdezett egy iet m6-al kapcsolatban:
''én nemtom csak játszottam a gondolattal, ha hozzá lehet dugni
fényképezőgépet és áttölti a képeket, meg a felvett videókat, akkor egy kártyaolvasó is
rácsattintható nem?''

Usb Host egyáltalán működik? Mintha azt olvastam volna vhol hogy nem.
Azért ide írtam mert meizu miniplayer topik eléggé kihalt.


[Szerkesztve]

(#781) Mosómedve


Mosómedve
tag

Elnézést kérek Ez_meg_emaz-tól is... :B
Hogy én mit javasolok? Már semmit nem merek... :D ...Mosómedve most transzbaesik, elvonul a sarokba, begubózik és a köldökét bámulja mély depresszióba...csöndesen hallgat... :)

Más. Sikerült 2 EREDETI audio CD-t is kerítenem. Az normális, hogy nem tudom őket felmásolni a gépre sehogysem? Ha nem is másolom fel őket így, mivel kódoljam WAV-be, mert a Jet Audio nem tud CD-ROM-ról konvertálni... :(

4-6 GB-nál flash v. HDD? Hát szerintem ilyen méretnél a Flash memória már elég drága (lásd.: IPod Nano), de a HDD-vel szemben meg van az az előnye, hogy nincs benne mozgó-alkatrész (ELMÉLETILEG örökké működik) és mivel nem kell a merevlemezt forgatni, az aksija kb. 4-szer annyi ideig bírja, nomeg általában kisebb, könyebb!!! Ha meg tudod fizetni a Flash-et, egyértelműen az a jobb.

[Szerkesztve]

(#782) Maszti


Maszti
tag

de most nézem, hogy az iaudio u3-hoz képest majdnem fele akkor a kimeneti teljesitménye, mint az iriver ht10

iaudio 30mW, mig az iriveré 18mW - - - kevesebb is az akkuidője, és joval nehezebb meg nagyobb is

áááá, de drágább is. most már tényleg nem tudom

(#783) Maszti válasza ez_meg_emaz (#780) üzenetére


Maszti
tag

jonak tünik ez a sansa is! Utána nézek jobban én is;)

Ennek mennyi lehet a kimeneti teljesitménye???

[Szerkesztve]

(#784) Mosómedve válasza Maszti (#782) üzenetére


Mosómedve
tag

Vegyél nyugodtan U3-at jól jársz vele, istenítik. Woaaawwww 30 mW, az durva. :Y . Nem is tudtam, hogy ennyit bír a kicsike :Y :D
A H10 nem szentírás, csak felvetettem, mint ötletet, de az U3 talán jobb is...én még csak újonc vok... :B ...mingyá jönnek a hőstagok és kiosztanak minket tapasztalatokkal...

Amúgy komolyan mondom: érdemes MPIO-kat és Creative Lab-eket is nézni, egész jók! :R

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#785) Maszti válasza Mosómedve (#784) üzenetére


Maszti
tag

De akkor csak 2gigásra van pénzem:(

Most nézem a sandisk-et! Nem találok rola sehol sem pontos méretet, meg kimeneti teljesitményt:(

Amugy találtam egy jo helyet, ahol jo árban van a 4gigás:O:O:O

http://www.chipland.hu/chipland.php?f=9&termek=007422&rend=2&kat=31&tnev=&alp=&alkat=&lap=0

[Szerkesztve]

(#786) dzsizusz válasza Maszti (#779) üzenetére


dzsizusz
csendes tag

+1 szavazat a flash mellett. igaz hogy ekkora méretben nem éppen olcsó mulatság, de szerintem itt még kábé egálban vannak a merevlemezessel (főleg 4gb)

(#787) ez_meg_emaz válasza Maszti (#783) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Jah hogy boldog légy én is u3-at javallok. Mert neked fontos hogy hangos legyen. 30mw az elég jo. 18mw a meizu is amugy ;) .
Sandisk-et akartam énis. És ha vki vmit előnyben részesít akkor csak ugy mond le rola ha vmi nagyobb negatív tapasztalat éri a termékkel kapcsolatban. Hát mielőtt ezt venéd mindenképpen probáld ki! Én nemigen sőt nagynehezen tudtam csak lenyomni a gombjait. A kis középsö kör annyira magas hogy csak 90fokbol(azaz full fentről) megközelítve tudod megnyomni a gombjait akkoris csak nehézkesen. Főleg igaz ez a felső play gombra. Szal előtte lesd meg élőben és probáld ki. Hnagzásra eddig nem találtam de biztos van vhol adat rola.

Méretet azt tudok mondani:
89x44x13 mm

[Szerkesztve]

(#788) AmPeX


AmPeX
aktív tag

Mar nem azert h meg nagyobb zavart keltsek, de en hallgattam mar m6 ot es bizony nagyon jol szol, hiaba is videolejattszasra van kitalalva... eleg vajtfülü vagyok, de nem sok különbseg volt meg az u3 hoz kepest sem... bar az u3 at egy honappal kesöbb hallottam, szoval lehet h mar nem jol emlekszem ra, de nekem tetszett az m6 hangja... Ha az tetszik azt vedd meg. A zsebbe kezelesre nem tudok okosat mondani... nyilvan hozza lehet szokni, csak kerdes h mennyire kenyelmes, es h mennyire erzekeny a zsebed ''simogatasara''...

(#789) Maszti


Maszti
tag

találtam még párat:

Philips HDD1620 6GB
Samsung YP-Z 5 FA 4GB
SanDisk Sansa e 280 8GB 56.342 FT-ért:O
Sony NW-A 1000

Ezekről tudunk valamit, érdemes?? Az előzőekhez képest...
Ezek mind egy ár körül mozognak, a határon belül

Jah és volt még egy Creative Zen

[Szerkesztve]

(#790) ez_meg_emaz válasza AmPeX (#788) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Köszi a bátoríto szavakat. Jol esik ien jo dolgokat olvasni róla :) . De ugyis kiprobálom mielőtt megveszem.
A zsebes dolognak megprobálok utánajárni megkérdek majd 1-2 tulajt. (Mondjuk érdekes lesz ha a buszon majd a lábamat simogatom :DDD )

wmarci-t honnan lehet előkeríteni?

[Szerkesztve]

(#791) AmPeX válasza Maszti (#782) üzenetére


AmPeX
aktív tag

A kimeneti teljesitmenyen ne parazz, szinte loszart sem szamit h mekkora... de komolyan. Megörülök ettől a wattmániától, kb semmit nem számít h mekkora a kimenőteljesítménye. 18 mw bőven sok ahoz h levigye a fejed. Ahoz hogy az emberi fül észrevegye a hangerő béli különbséget, duplázni kell a teljesítményt.. a 18 es a 30 mW közt kb annyi lehet a különbseg, mintha egy fél egységgel hangosabb lenne az egyik a masikhoz kepest, ha 40 reszre osztod a hangerőt 0-tól maxig...

(#792) ez_meg_emaz válasza Maszti (#789) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

CREATIVE Zen Vision:M designra nem rossz. A creative nem olyan rossz márka ha nem tévedek(ha igen csak szoljatok :R )
Nagyon is okos joszág ez. Nekem lenne ennyi pénzem egy lejátszóra asszem ez lenne.(Jo a 60k-s a2 más tészta.)

Amugy vki vmit a #780-ra???

[Szerkesztve]

(#793) bwoay válasza Mosómedve (#784) üzenetére


bwoay
nagyúr

hát arról a 30 mW-ról tudnék mesélni... lejtőn, hátszéllel talán van annyi.
A 12 mW-os iRiverem szerintem simán van olyan hangos.
Mellesleg a 18 mW-os Meizu E3-at is lepipálta,
holott annál 32 Ohmra értendő a teljesítmény.
Aztán lehet, hogy az iRivernél mérnek valamit nagyon máshogy,
mert eddig a leghangosabb lejátszó az a 18 mW-os iRiver volt.
Más kérdés, hogy nekem a 6 mW-os teljesítmény is bőven elég :)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#794) Maszti


Maszti
tag

Hát akkor összegyűjtöttem a választási lehetőségeket!

Apple iPod Nano 4 GB 53.768 FT
SanDisk Sansa e 260 4GB beépített ródióval 46.046 FT
SanDisk Sansa e 260 4GB 41.756 FT
SanDisk Sansa e 270 6GB 49.192 FT
iRiver H10 5 GB 46 500 Ft
Meizu M6 2gb 49 900 Ft
iAUDIO U3 2gb 49 900 Ft
Creative Zen V Plus 4GB 52.052 FT


A Sandisk és az IRiver egy árban van és elég is lenne a memója!
Az IAudio és a Meizu és árban van, de viszont fele akkora kapacitással
És itt van még a Creative és az Apple is ami egy árban van, ugyanakkora kapacitással!

Sandisk tünik a legjobb vételnek 50k-ért 6gb-os!!! De az IRiver is ott van azért!
IRiver-ről tudom, hogy cool a minőség stb... Sandisk-ről semmit sem tudok viszont!
A többi adott!

Várom a véleményeket!

[Szerkesztve]

(#795) Mosómedve válasza Maszti (#794) üzenetére


Mosómedve
tag

A nagyok között nem vok méltó dönteni, de a Nano-t nyugodtan lődd ki, nem vesztesz vele semmit...ha mégis ragaszkodsz hozzá birtokomban van a legjobb vétel :D
Haverom véletlenül 2 IPod-ot kapott egyszerre: egy 60 GB-os IPod-ot és egy 4 GB-os fekete Nano-t. Nem kérdés, hogy ő az elöbbit használja, tehát a vadiúj fekete 4 GB-os Nano, minden tartozékával és plussz 1 tokkal együtt 40-ért eladó!!! Még bele sem hallgatott, éppencsak kibontotta, hogy megnézze hogyan néz ki... :))

De ettől függetlenül nem javaslom a Nano-t, a SanDisk.et abszolút nem ismerem, csak névről hallottam még róla... :F Passzolom a kérdést.

Vki a #781-esre?
Amúgy megnyitottam a ''digitális zene-kódolás'' topic-ot, akit érdekel, hogy mik a legjobb encoderek, mi az az OGG, WAV, miért fontos a biráta, stb. nézzen majd át!

[Szerkesztve]

(#796) ez_meg_emaz válasza Maszti (#794) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Sandisk nagy memoriákat gyárto cég. Jo minőségű szerintem mind memo mind lejátszok tekintetében. De már leírtam számomra miért is nem jöhet szoba olvasd el, nézd meg te is és ha téged az nem zavar akkor jo választás lehet a sansa.
Én javaslom még az u3-at is.

Bwoay: :) Meik iriver-ről is beszélsz? Meglesem majd ha megyek köv héten.

(#797) Maszti


Maszti
tag

Az a baj, hogy Dunaújvárosban vagyok most fősulin és nyomom a vizsgaidőszakot! Szóval nincs nagyon időm elmenni pestre vagy, oda, ahol ki tudnám ezeket probálni!

Szoval látatlanból veszem a cuccot!

Az-az Ipod elado lenne számomra is, vagy csak neked;););) Lehet akkor megvenném, persze van hozzá garancia is?? Vagy külföldi cucc?? Köszi

Leginkább tényleg a Sandiskre lennék kiváncsi kinek milyen tapasztalata van, mit hallott! Utoléri minőségben az emlitetteket???

A gomra rátérve lexarom, ennyi pénzért:D:D:D

[Szerkesztve]

(#798) ez_meg_emaz válasza Maszti (#797) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Hát te tudod. Szerintem nem mind1 hogy megtudom e nyomni a gombot vagy szarakodok még 10percet mire lenyomom közben meg elcsavargatom a közéső kis kört. Olyan pici a gomb meg takarja a középsö forgato kör a magassága miatt hogy nem kicsit kell szorakozni mig lenyomsz egy gombot. És ez ennyi pénznél bizony komoly probléma. Ha nemtudod kiprobálni ugy nem az igazi a dolog. Utálok várni de ha megoldhato én tanácsolnám neked. A sansa élőben nekem más volt mint képen. Képen meg adatokat bámulva eléggé más jön le általában. Amugy minőségre biztos nem lesz kifogás. Jo minőségű memokat gyárt a sandisk. Megbízhato szerintem. Jah és li-ion-os akksi ami benne van cserélhető. Bővíthetőséget meg a speciális bevonatot gondolom már észrevetted, olvastad.


#780-ra vki aki ért hozzá?

(#799) <Adamsky> válasza Maszti (#794) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

A leírtak alapján én azt mondom, hogy az iRiver H10 5 Gbyte a te lejátszód.

(#800) ez_meg_emaz válasza Mosómedve (#781) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Csak grabbelo progival tudod asszem. Én easy cd-t használok de én arra hogy eredeti cd-ről mp3-ba tegyek. Eredeti cd-ről flac-be pl (szal veszteségmentesen) vagy wav-ba nemtom mien progi kell, nem is nagyon néztem utána mert nekem nincs rá szükségem. Egyenlőre.

#780 vagy #790? :)
Lehet beteszem aláírásba.. :DDD


[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.