Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) RealNarcotic


RealNarcotic
csendes tag

üdv mindenknek

tud valaki valami jót az mp3centeres (atcomp) gariról?

''Ha van hasonmásod, nincs egyéniséged''

(#1702) Bubu maci


Bubu maci
tag

Sziasztok!

Egy gyakorlati kerdesem volna: Egy IPOD nano vagy egy IAUDIO G3 jobban szol mint egy Sony-Eriksson Walkman mobil (mindenki a sajat fulesevel!)?

Koszi! :R

(#1703) luke18 válasza Bubu maci (#1702) üzenetére


luke18
csendes tag

sztem a nano a legkirályabb mogyuk attól is függ h milyen apple fülesed van hozzá de sztem az alapkategóriás is simán jobb mint a többi!

(#1704) bwoay válasza luke18 (#1703) üzenetére


bwoay
nagyúr

hát hype-ban biztos is, hogy a Nano a legkirályabb,
de ha a G3-mal veted össze hangminőségben,
szolgáltatásokban vagy üzemidőben, akkor alulmarad,
ráadásul néhol elég csúnyán

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1705) golyani válasza bwoay (#1704) üzenetére


golyani
addikt

hali U3-mal van-e vmi pariban vagy kategóriájában még mindig a best-buy?

(#1706) Dictator^ válasza TexT-BoY (#1699) üzenetére


Dictator^
veterán

probléma megoldva, elhozták a lejátszot hozzám, formáztam és müködik. rotfl.

amugy nem ért ő ezekhez, ezért vett ilyet. nem hibáztatom mert máshoz meg ért, ez az ipar nem fekszik neki.

[Szerkesztve]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1707) SzGee


SzGee
aktív tag

bocsi az önreklámért, de mivel elég sokan keresitek, és ha jól tudom, patikában most nem kapni:

[link]

[Szerkesztve]

If you leave me, can I come, too?

(#1708) Bubu maci válasza bwoay (#1704) üzenetére


Bubu maci
tag

Akkor ugy tennem fel a kerdesem, hogy hangminosegben melyik a jobb: SE Walkman mobil, versus G3?

(#1709) Simi-San


Simi-San
tag

Sziasztok a közel jővőben a Pixmaniánál szeretnék vásárolni.Van esetleg valakinek tapasztalata a náluk történő vásárlásról vagy vélemény róla?A garancia türhető?
Előre is Nagyon köszönöm a válaszokat!

ルーク、お前の父はわしだ!

(#1710) lajo válasza Bubu maci (#1708) üzenetére


lajo
senior tag

Nekem wan walkman mobilom, meg nanom, és az utóbbi jobb. A G3-at sokan dícsérik, szerintem az is jobb lehet. Ha basszus kell az van bőven a walkmanekbe, a fülhallgatósuk is jól küldi a mélyeket.

[Szerkesztve]

(#1711) Termi16 válasza Bubu maci (#1708) üzenetére


Termi16
őstag

egyik haveromnak se 810I telóje van, agybadugós füles van hozzá, de én nem éreztem túl jó minőségűnek, max átlagos. Ezzel szemben a G3-ról eddig mindenki csak jót írt :R

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#1712) lajo válasza Simi-San (#1709) üzenetére


lajo
senior tag

Rakás szar, keress rá itt vagy máshol.

(#1713) bwoay válasza golyani (#1705) üzenetére


bwoay
nagyúr

ár/érték arányban most a G3 a best-buy,
és ha a FLAC támogatásról illetve a színes kijelzőről
(erős kompromisszum-készséget igénylő videolejátszásról, képmegjelenítésről)
le tudsz mondani, akkor nagyon is partiban van az U3-mal (akárcsak az U2)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1714) bwoay válasza Bubu maci (#1708) üzenetére


bwoay
nagyúr

Adam határozottan jobbnak találta a G3-at, főleg a SE erős háttérzaja miatt,
ami nyilván önmagában elég. Én magam még nem próbáltam Walkman mobilt.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1715) golyani válasza bwoay (#1713) üzenetére


golyani
addikt

köszi. :R

(#1716) Bubu maci válasza bwoay (#1714) üzenetére


Bubu maci
tag

Koszi a segitseget! Akkor probalok egy g3-t venni... Hol a legolcsobb?

(#1717) evo87


evo87
őstag

Sziasztok!

A régi lejátszóm megérett a cserére és egy Sony NW-S203F-et néztem ki magamnak. Ha valakinek van tapasztalata a típussal, vagy véleménye róla, nagyon örülnék, ha megosztaná velem.


iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#1718) Redpaladin


Redpaladin
tag

Sziasztok!

Kezd érdekelni a MP3 lejátszók,bár nem a zene miatt,hanem a filmlejátszás miatt. :) Az lenne a kérdésem,hogy feliratos filmek olvashatók rajta egyáltalán lejátsza? Egyáltalán mi a vélemény ebben a témakörben. :)

(#1719) Balu77


Balu77
őstag

12-18k árban milyen lejátszót érdemes venni manapság?

izé

(#1720) Csipané válasza evo87 (#1717) üzenetére


Csipané
csendes tag

A sony márka nagyon jó az egyik ismerősömnek ilyen mp3 lejátszója van és ő meg van vele elégedve.De azt sajnos nem tudom hogy pon ez a fajta van e neki amit te néztél.
De mennyiért lehet egy ilyet kapni??

Ha valamit keresek akkor azt szerertném itt megtalálni

(#1721) evo87 válasza Csipané (#1720) üzenetére


evo87
őstag

A legolcsóbb helyen 28.000.

Engem egyedül a 18 órás akksiidő az ami kicsit elbizonytalanít, hogy talán kicsit kevés...

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#1722) zso73


zso73
veterán

Szaiasztok.
A My Audio 835-ről hallott valaki? Firmware frissítés.........A Med M-ban vettem ma egyet.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#1723) Redpaladin


Redpaladin
tag

Sziasztok!

Kezd érdekelni a MP3 lejátszók,bár nem a zene miatt,hanem a filmlejátszás miatt. Az lenne a kérdésem,hogy feliratos filmek olvashatók rajta egyáltalán lejátsza? Egyáltalán mi a vélemény ebben a témakörben.

(#1724) dzsizusz válasza evo87 (#1721) üzenetére


dzsizusz
csendes tag

a 18óra kevés? :Y
hát nem tudom. attól függ mit akarsz, de ebben a kategóriába én nem sok olyat ismerek ami ennél tovább bírná. meg van rajta gyorstöltés is 3perc=3óra.
nekem nw-e005 öm van és meg vagyok vele elégedve. az aksival pedig maximálisan. ha ezt a márkát választod ne feledkezz meg a sonic stage kötelező használatáról.

[Szerkesztve]

(#1725) roonie


roonie
csendes tag

Nos itt van mellettem egy iPod Video és valami isteni!

(#1726) RealNarcotic válasza RealNarcotic (#1701) üzenetére


RealNarcotic
csendes tag

mp3 center gari :R
bementem és 5 perc múlva kezemben volt az új lejátszó

''Ha van hasonmásod, nincs egyéniséged''

(#1727) rumos14 válasza evo87 (#1717) üzenetére


rumos14
nagyúr

ez kifejezetten ilyen sportolós lejátszó a sony elképzelései szerint, gondold meg, hogy tényleg szükséged van-e az ilyen irányú funkcióira.

(#1728) rumos14 válasza Redpaladin (#1718) üzenetére


rumos14
nagyúr

mennyi a keret? kicsit túl általánosak a kérdéseid.

(#1729) rumos14 válasza dzsizusz (#1724) üzenetére


rumos14
nagyúr

mp3filemanager nem ismeri fel?

(#1730) rumos14 válasza roonie (#1725) üzenetére


rumos14
nagyúr

az nem zavar, hogy karcolódik, zseben keresztül nem tudod kezelni, nem UMS, és egyáltalán, egy monopol helyzetben lévő, tipikus amerikai cég termékét használod? :DDD

nem kell teljesen komolyan venni

(#1731) evo87


evo87
őstag

Igazából nem feltétlenül lesz szükség az extra funkciókra, attól függetlenül hogy rengeteget futok...

De ennyiért ilyen márkát - állítólag nagyon tuti rádióval - nem igazán találtam. És nagyon megtetszett a cseppállósága is...főleg hogy egy régebbi darabomat pont egy esőben való megázós hazafutás tette tönkre.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#1732) Sunyi Sanyi


Sunyi Sanyi
senior tag

[kép]
[kép]
Rohadt jól néznek ki ezek a Sony Usb playerek!

Ez se rossz!
[kép]

Sony belehúzott! ;]
Mindegyik szép!!!! :C

(#1733) roonie válasza rumos14 (#1730) üzenetére


roonie
csendes tag

Őszintén? Nem :D
Beteszem a dokkba, felismeri a Mac-em, hamar rátöltök minden zenét és aztán megyek vele, szép a képernyő, jó a kezelhetőség (zseben keresztül semmit se tudok kezelni, nem is akarok ott turkálni állandóan), jó a hangja, tetszik a stílusa és...

...azóta megduplázódott a barátaim száma :D ;) (ezt sem kell komolyan venni)

(#1734) rumos14 válasza roonie (#1733) üzenetére


rumos14
nagyúr

hát tudod amiket leírtál, azt elég sok mp3 lejátszó tudja. amit viszont csak egy, az az iPod életérzés :DDD istenem, ez is ki fog maradni az életemből :W

(#1735) Ulrik


Ulrik
tag

Üdv!

Lenne egy kérdésem kaptam egy mp3 lejátszót
Odys márkájú 1 gigás
és az lenne a kérdésem hogy adatfeltöltésnél vmi iszonyat lassan tölti fel a számokat
szval 100 mega kb. 40 perc volt, és ez most az mp3 lejátszó hibája vagy egyszerűen csak gagyi a termék???

Mitől függ a feltöltési sebesség? usb 2.0-val ment rá a cucc
A letöltéssel minden oké volt az ment gyorsan

Help pls. :U

[Szerkesztve]

(#1736) #72042496 válasza rumos14 (#1734) üzenetére


#72042496
törölt tag

Úgy néz ki, az enyémből is: ha minden jól megy, holnap már egy 30 GB-os Zen Vision: M tulaja leszek. :B

Gondolkodtam rajt, hogy kell-e a 60 GB-os, de úgy érzem, a 30-assal is elleszek...főleg, hogy - használtan bár, de - 45K-ból kijön...bőrtokkal, vonóval, mindennel! :D :R

[Szerkesztve]

(#1737) Aaron14 válasza rumos14 (#1734) üzenetére


Aaron14
őstag

Szerintem nem kell azért szomorkodnod, hogy soha nem lesz iPod-od.
Ez kb. olyan lehet mint a Motorola V3. Először nagyon vonzó, de aztán az ember megunja.
És gondolj csak bele, mekkora az az iPod Video...

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#1738) rumos14 válasza #72042496 (#1736) üzenetére


rumos14
nagyúr

jól hangzik. full divx, xvid, mpeg support :R

(#1739) rumos14 válasza Aaron14 (#1737) üzenetére


rumos14
nagyúr

hát igen, az öregecskedő mp3 lejátszóját idővel muindenki fiatalabbra cserélné :D

(#1740) #72042496 válasza rumos14 (#1738) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az ám! Itt is van mellettem - ez a lejátszó igencsak kiváló! A kidolgozása nagyon ott van a szeren, a kezelőfelület is első osztályú, a kinézete élőben simán összemérhető az iPod-éval. (Sőt..ha szabad egy elfogult véleményt: még ha vaskosabb is - szerintem szebb a Zen. :B)

A gyári füles megszólalása hagy némi kívánnivalót maga után, de az én véleményem szerint az ilyen lejátszónál ezt az elsők között ajánlott egy komolyabbra cserélni. A hangerő is abszolút rendben van, nem is mertem maximumra tekerni, letépte volna fejem. :B

Ami még hiányzik, az a hálózati adapter, de ezt - esetleg egy-két ritka kivételtől eltekintve - a többi konkurensnél is külön kell megvenni. Így hát az árra rájön egy CX300 és egy adapter költsége, valamint egy 3.5 jack - 3.5 jack kábelt is beszerzek mellé, hogy összeköthessem az erősítővel, így a gép bekapcsolása nélkül is tudok majd zenét hallgatni.

Kaptam hozzá egy eredeti, Zen-hez készült bőrtokot is, valamint a gyári szövetzacsit, ill. természetesen minden gyári tartozékot. A garanciája sajnos az USA-ba szól, de vigyázok rá, nem hiszem, hogy valaha is bármi baja lenne. A menü angol nyelvű, nem tudom, lehet-e magyar nyelvű software-t tenni rá, ill. a firmware frissíthető-e. Mondjuk én úgyis angolra állítom ezeket az eszközöket, így ez nem probléma.

Összességében, mindennel együtt 55K-ból meg kell, hogy álljon a készülék, namost számot vetettem, hogy ezzel a fullos Zen-el jártam-e jobban, vagy legalább 15K-val többért egy fapados (azaz kiegészítők nélküli) iPod lett volna a jobb vétel? Hát nem is tudom... :D :R

(#1741) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

Azt megtudjátok nekem mondani, hogy egy mp3 lejátszónak a jack bemenetét hogyan lehet megtisztítani???

Előre is köszi!

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#1742) #72042496 válasza Aaron14 (#1741) üzenetére


#72042496
törölt tag

Milyen szennyeződéstől? Ha csak piszkos, akkor én a fogpiszkálóra tekert konyhai törlőpapírt választanám...ha ragacsos folyadék, vagy hasonló került bele, akkor kell oda valami oldószer is, de erre vonatkozó tanácsat nem merek adni.

Közben nézegettem a hálózati töltőket, de nem találok megfelelőt... :S
Vajon a Zen-nek is ugyanolyan a csatlakozója, mint pl. az iPod-nak? Ezt 5V-on 2.4A-el lehet tölteni...ha igen, akkor egy iPod-hoz való utángyártott töltő is jó lenne...

Vagy, a másik megoldás, hogy veszek egy USB-s kütyüt, azzal csak jó lesz már...

[Szerkesztve]

(#1743) derm2


derm2
csendes tag

Hello!

DRM nélküli MP3 lejátszók akadnak még? Nekem ugyanis olyan perverzióim vannak, hogy ha rámásolok valamit (minden segédprogram nélkül), akkor azt játssza le.
Esetleg a normálisabb márkák között? Vagy be kell érnem a kínai dömpinggel?

Még ma is felriadok néha álmomból, akkora trauma volt, amikor az iTunes anno ráült a rendszeremre :(

(#1744) pityulee™ válasza derm2 (#1743) üzenetére


pityulee™
tag

ha arra gondolsz h ne kelljen hozzá külön spéci progi h másolni tudj rá zenét (amit le is játszik), olyan lejátszó van bőven, sőt a nagyon-nagy többséggel megoldható, így vagy úgy

de asszem itunes-t is ki lehet hagyni vmi trükkel (vmi nem apple gyártású progival)
mondjuk ez is extra progi :)

bár mindenképp kell hozzá vmi, ha más nem TC vagy intéző :))

[Szerkesztve]

(#1745) Aaron14 válasza #72042496 (#1742) üzenetére


Aaron14
őstag

THX

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#1746) rumos14 válasza Aaron14 (#1741) üzenetére


rumos14
nagyúr

létezik olyan, hogy kontakt spré, azzal befújod a fogpiszkálóra tekert törlőpapírt, és átmozgatod a jack-ben kicsit.

(#1747) rumos14 válasza derm2 (#1743) üzenetére


rumos14
nagyúr

sztem kicsit máshonnan kellene megközelíteni a kérdést. OK, a DRM is szükségessé teszi azt, hogy a lejátszóhoz adott konkrét programmal másolj rá zenét (tehát iPod - iTunes), de ez általában amiatt is szükséges, hogy a rámásolt zenéket a lejátszó id3 tag alapján rendszerezni tudja (tudod, search by artist, album, stb). persze az okosabb lejátszókban van erre más megoldás is, lejátszón belül is lehet frissíteni az adatbázist (pl. Archos, Samsung). amúgy egyedül talán a Creative lejátszókra nincs alternatív megoldás, tehát csak a saját programjával, vagy Media Player-rel (ami még az ITunes-nál is szörnyűbb) lehet rá másolni.

(#1748) Shia-ko


Shia-ko
aktív tag

Hello!

Úgy néz ki, hogy új lejátszót kell vennem, mert az EZ-AV 200-asom nem ismeri fel az elemet, és félek, hogy nem éri majd meg javíttetni.
Azt látom, hogy iAudio G3 über alles, csak azt nem tudom, hogy megéri-e egy MPIO ML100 helyett, amit első nekifutásra néztem. A lényeg, hogy 1G-s legyen, szépen szóljon (van bejáratott füles), és képes legyen 1 azaz 1 db rádióadó fogására, amit reggelente hallgatok. Az sem baj, ha strapabíró, mert garantálom, hogy nem fogok vigyázni rá. Viszont az iAudio egy tizessel drágább, mint az Mpio, és bár minegyik jelentősen olcsóbb,mint az EZ-Av-m volt, amikor vettem, feleslegesen nem dobálózok tízezresekkel.
Van valami jótanácsotok?
Köszi :R

Üdvözlettel: Gabi

(#1749) bundaas válasza Shia-ko (#1748) üzenetére

Akkor már ketten vagyunk... :)
Én is ezen a két lejátszón rágódom,és nem tudok dűlőre jutni.Megér egy tizest a hangzásbeli külömbség :F

Nincs elb@szva,csak másra lesz jó!

(#1750) bozont


bozont
veterán

Sziasztok

Nem vagyok otthon az mp3 lejátszók területén, ezért véleményt kérnék, hogy a
Creative Zen V 2GB Fekete OLED Mp3 lejátszó 22k-ért megéri-e?
A jóöreg discman-em már haldoklik és jó lenne vmi újítás. Igazából a lényeg, hogy min 1Gb-os legyen, azér szépen szóljon és a felső határ 20k, viszont ez a creative most akciós és elég szimpi, de hátha van jobb és olcsóbb. :)

mod.: Meg az sem baj, ha bírja a táskában hánykolódást.

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.