Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) AmPeX válasza eddie17 (#1900) üzenetére


AmPeX
aktív tag

Nem kell feltétlenül cx et venned, van creative füles is, és igazából már nagyon kiváncsi vagyok rá, szóval szerintem vegyél azt ;] (állítólag teljesen megegyezik a cx-el, csak olcsóbb...)

szerk: EP-630 ról beszéltem...

[Szerkesztve]

(#1902) eddie17 válasza AmPeX (#1901) üzenetére


eddie17
addikt

Nézegettem ezt a Creative-ot 6rongy. Nem vészes, tényleg hasinlít a cx300-ra. Eddig Hpm-70est használtam(Walkman SE-hez jár). Gondolom ezt a szintet hozza.

(#1903) vili13 válasza eddie17 (#1902) üzenetére


vili13
őstag

Szvsz ez azért több a hasonlóságnál: AKG K324P, Creative EP-630, Razer Pro|Tone m100, Sennheiser CX300, Sharp MD33, Soundwise T4, ... ([link]) :U

[Szerkesztve]

(#1904) bwoay válasza vili13 (#1903) üzenetére


bwoay
nagyúr

ennek ellenére korábban belefutottam egy olyan review-ba,
ami a Creative-ot hasonlítja össze a Sennheiserrel,
és az illető szerint (aki természetesen mindkettővel rendelkezik)
utóbbi a jobb, hands down :U

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1905) vili13 válasza bwoay (#1904) üzenetére


vili13
őstag

Lehet, hogy az utóbbi már be volt járatódva, az előbbi meg nem. Másrészt egyesek számára (mint nekem is) a Sennheiser logo a hangminőséget pszichikailag nagy mértékben javító tényező. De hogy fizikailag is javítaná, azt nem hiszem. :)

(#1906) gery1


gery1
csendes tag

Sziasztok,

Szerintem a legfontosabb az MP3 lejátszók esetében a hangzás ami elég szubjektív mindenki számára! Éppen ezért azt kérdezném tőletek milyen boltokat ismertek (leszámítva a Media Markt, Saturn) ahol meg is lehet hallgatni döntés, vásárlás előtt ezeket a csodákat?

Előre is köszönöm

(#1907) bwoay válasza gery1 (#1906) üzenetére


bwoay
nagyúr

Szondi utca, Korner Audio

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1908) bwoay válasza vili13 (#1905) üzenetére


bwoay
nagyúr

azt én sem. sajnos már nem emlékszem, hol olvastam,
meg arra sem, melyik volt meg előbb a srácnak.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1909) rumos14 válasza gery1 (#1906) üzenetére


rumos14
nagyúr

az atcomp/mp3center úgy hirdeti magát, hogy van erre lehetőség.
persze ne úgy menj oda hogy csokkolom, ezt, ezt , ezt, ezt és ezt szeretném kipróbálni, majd egy óra nyomkodás után egy csőváz köszönéssel távozol :)

(#1910) nofi


nofi
őstag

Üdv!

Még nem sikerült döntenem :P A kérdésem azoknak szólna akik hasonlítottak már össze Mpio lejátszókat mással. Konkrétan az érdekelne, hogy ez az ún. ''Power Output 15Mw/15Mw (Eu : 6Mw/6Mw)'' ez valóban ennyire kevés, mármint a többi lejátszónál is az Eu-s értékeket adják meg?
Ha valakinek van tapasztalata FY 900, FY 500, vagy a One -ról az ne habozzon! :) Azért nem a saját topikjába írom, mert a specifikációkat látom, csak minőség/megbízhatóság szempontjából érdekelne a többi mp3 playa'hoz képest

Xbox GT: nozsolt

(#1911) Bári


Bári
tag

Helló!
Nos meguntam a várakozást, és szeretnék tanácsot kérni.
Egy min. 30 GB-os, számítógép nélkül tölthető, mp3/mp4/jpg lejátszót keresek max. 70.000 Ft értékben és újonnan.
Tudna valaki ajánlani valamit?
A segítséget előre is köszönöm!

(#1912) Beerwolf válasza Bári (#1911) üzenetére


Beerwolf
senior tag

Sztem itt nézz körül [link]

(#1913) Beerwolf válasza Beerwolf (#1912) üzenetére


Beerwolf
senior tag

Mondjuk itt 70k-ért nem nincsenek 30 GB-osak...

(#1914) Beerwolf


Beerwolf
senior tag

Tud vki a Camponában olyan boltot ahol kapni Meizu M6-ost?

(#1915) Bári válasza Bári (#1911) üzenetére


Bári
tag

Nos több, mint egy napi keresés után úgy találtam, hogy csak pár helyen (árban), de az 5. generációs IPod pont megfelel az elvárásoknak, bár gondolkodom még a Mele MPC-200-on is. Szerintetek melyik lenne jobb? (bár sejtem a választ :DDD )

(#1916) bwoay válasza Bári (#1915) üzenetére


bwoay
nagyúr

szerintem inkább keress tovább

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1917) rumos14 válasza bwoay (#1916) üzenetére


rumos14
nagyúr

bakker pont ezt akartam én is mondani :R

(#1918) ReZge


ReZge
csendes tag

eh! 15. én jön a meizu music card, újeee! és támogat flac-et, kiváncsi leszek mit tud majd a kicsike, valakinek van több infója mint amit a hivatalos oldalon szórnak? ami nagyon durva hogy 25ért fogják dobálni a 2gigás verziót, nem semmi!... egyébként lehet hogy most veszek majd magamnak egy kis ratyi mp3at valami potom pénzért és várok fél évet míg kijön az m8 és akkor mobiltelefon is le lesz tudva meg a kéziszámítógép és a jóminőségü mp3 kevesebb mint 40k ért. komolyan mondom a meizu földhöz fogja vágni az iPodot a SoniEricsson-t és mindenkit a piacon... iszonyat dúrván tolják ;] ;]

(#1919) ch4os.prof


ch4os.prof
csendes tag

Hosszú olvasgatás után se tudtam rendes következtetést levonni hogy milyen mp3 lejátszó lenne jó nekem.

nagyon jó hangmínőségű kéne, nem kell bele videó, se kép nézegető funkció ha nincs, lényeg a hang és a használatí idő.

Kinézet sem lényeg, bár pl K3 tetszik meg ára se rossz, csak pl nem tudom hogy annak milyen a hangminősége...

(#1920) matyiGo válasza ch4os.prof (#1919) üzenetére


matyiGo
aktív tag

Szerintem akkor inkább várd meg a meizu music card -t (infopatikába 15. én érkezik a 2gigás verzió 25k! ez gyakorlatilag verhetetlen) ...mert olcsóbb jóval többet tud és talán hangzásban is rá fog verni a samsungra, nemtudom most fejből de azt hiszem vastagságra is max 2mm el több. Egyébként ha a hangzás a lényeg az iaudio-t javaslom, de csak azért hogy lelőjem a tapasztalt mp3 hallgató vájt fülű barátaim javaslatát. ;] ;] igazából, őszintén én nem annyira javaslom, mert drága ahhoz képest hogy tényleg csak egy icipici hangminőségbeli eltérés van. :P de azért a biztonság kedvéért menj el az infopatikába és próbáld ki az összes szimpatikus mp3 lejátszót és szerintem erre te is rá fogsz döbbeni.

[Szerkesztve]

(#1921) rumos14 válasza ReZge (#1918) üzenetére


rumos14
nagyúr

kicsit túlzottnak érzem a lelkesedésedet :) a music card arra talán jó lesz, hogy az emberek remélhetőleg leszoknak a noname nano klónokról (és talán a nanoról is? :DDD ), de azért nem lesz a kategória nonpluszultrája.
ratyit sztem ne vegyél, főleg ne fél évre. az m8 specifikációi hogyismondjam... kicsit bizonytalanok még. ígéretes, és én is kiváncsi vagyok rá, de ez a tipikus ''hiszem ha látom'' eset. nem fogja földhöz vágni sem az iPod-ot (iPhone), sem a SE-t.

(#1922) rumos14 válasza ch4os.prof (#1919) üzenetére


rumos14
nagyúr

ha a K3 a Samsung K3, akkor olvass vissza pár napot, mert leírtam róla a véleményem. Westend MM-ban kipróbálható (egy hete legalábbis kint volt).
ha tényleg csakazeneszámít, akkor iAudio G3.

(#1923) rumos14 válasza matyiGo (#1920) üzenetére


rumos14
nagyúr

''többet tud és talán hangzásban is rá fog verni a samsungra'' -> vagy inkább nem.

(#1924) matyiGo válasza ReZge (#1918) üzenetére


matyiGo
aktív tag

soni ericsson :) ...szerintem többet kelll még várnod, mint fél év és nem hinném, hogy 40k-ért megy, legalábbis eleinte bizt hogy nem, egyszóval még vagy egy év. Nekem is nagyon tetszik a készülék remélem jó is lesz. …Egyébként tök kellemetlen lehet a meizunak hogy az m8-ast úgy emlegetik mint egy iphone klónt. Már csak azért is mert itt egy téglalapról van szó egy hatalmas kijelzővel, elég nehéz más formatervel előálni, lehet hogy kör alaprajzú kijelzővel kellet volna előállniuk :DDD

(#1925) bwoay válasza matyiGo (#1920) üzenetére


bwoay
nagyúr

nem a jobb hangminőség miatt szoktuk ajánlani az iAudio-t,
bár szvsz az is tény, meg eleve jobb a dekódolás.
volt olyan hibás mp3-am, aminél mindegyik lejátszóm csak ugrott pár mp-et,
viszont az E3 olyan fülsértő digitális zajjal lepett meg,
hogy majdnem összefostam magam.
(Mindent összevetve amúgy jó kis lejátszó az, csak nem egy iaudio.)

az iAudiok kétségtelen előnye a jobban átgondolt, átláthatóbb menü,
a jobb kezelhetőség, meg a kiforrottabb fw, illetve a jobb sw-es támogatottság.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1926) Mop@


Mop@
csendes tag

sziasztok
tudnátok segíteni, hogy milyen mp3 lejátszót érdemes venni 40000 ft körül? in fact van egy ipod nano 2GBm, de nem vagyok megelégedve a hangjával. fontos lenne, hogy kompatibilis legyen mac os-el.
köszönöm, mopa

z gon

(#1927) Beerwolf válasza Mop@ (#1926) üzenetére


Beerwolf
senior tag

Meizu m6?
bár nemtom kompatibilis-e maccal...

(#1928) ponti_ak válasza Mop@ (#1926) üzenetére


ponti_ak
addikt

Add el, és vegyél egy 2gb-os iAudio-t. pl. egy U3-mat.
Vagy U2-t, esetleg ha elemes kell, akkor G3, és ez esetben marad még pénzed egy jó fülhallgatóra is, pl egy Sennheiser cx300-ra.. :)

A gyári spec. alapján mindegyik kompatibilis Mac-kel. [link]
Támogatott operációs rendszerek: Windows 98/98SE/2000/ME/XP Mac Linux

(#1929) rumos14 válasza Mop@ (#1926) üzenetére


rumos14
nagyúr

én - persze elfogultan - ajánlom a figyelemdbe a Samung T9 sorozatot is.
gondolom az UMS képes (tehát külső meghajtóként csatlakozó) lejátszók mind Mac kompatibilisek.

(#1930) tubfish


tubfish
csendes tag

sziasztok!
látom, itt szakértőket találok ;) lenne néhány kérdésem:

tud vki olyan mp3-lejátszót, ami ezeket tudja:
- AAA akksival műkszik (nem bízom a beépített akksiban, mert az a gyenge pontja minden ilyennek, pl. teló)
- rádió van benne
- SD kártyával bővíthető
- saját + bővítés memória együtt legyen min. 3 giga

amit még nem nagyon tudok az az, hogy számít-e az, hogy a kütyü maga vmi márkás cucc-e, vagy igazából a fülin múlik minden...

mégegy dolog merült fel bennem, ami egy drágább megoldás, de lehet, hogy mégis jobb lenne - mp3-as mobil bővíthető memoriával. csakhogy erről meg azt hallottam, hogy az ilyen telók akksija nagyon hamar lemerül, ha zenét hallgatok rajta... van erről valakinek tapasztalata?

köszi!!!

tubi

(#1931) Mop@ válasza ponti_ak (#1928) üzenetére


Mop@
csendes tag

Köszönöm a válaszokat! A 2 gb-s Cowon iAudio elég szimpatikus. Van esetleg iAuio tapasztalatod az iAudiok hangminőségéről? Egyre inkább kétségbe vagyok esve az iPodom hangjai miatt.. néha tényleg a sírógörcs kerülget amikor egy két basszust szokol szinten ad vissza.. :(((
kösz, mopa

z gon

(#1932) Gomez


Gomez
aktív tag

Halihó mindenkinek!

PTI AM886C - 1 GB
[link]
Mi a véleményetek erről a lejátszóról?
Esetleg van valakinek ilyenje?
A véleményeket előre is köszönöm!

''I tell you what, I tell you the words: who ooo oh, okay?'' /SAXON/

(#1933) bwoay válasza Mop@ (#1931) üzenetére


bwoay
nagyúr

nem ám most fog kiderülni,
hogy a kétségkívül jó hangminőséggel rendelkező iPod szarul szól :(((
Remélem a gyári füldugóval várod a csodát... :U
Még mielőtt bárkit is belevinnél a táncba, szögezzük le:
ha (!) van is az iPodoknál jobb hangminőséggel rendelkező lejátszó,
akkor sem beszélhetünk nagyságrendbeli különbségekről.
Sokminden miatt lehet szapulni az Apple lejátszóit,
de a hangminőséget nemigen érheti kritika
(EQ dolgokat meg nem sorolnám ide!)

Amúgy a kötelező kérdések a következőek lettek volna:
milyen téren nem vagy elégedett a hangzással,
milyen stílusú zenét hallgatsz (milyen formátumban)
milyen fejhallgatót/fülhallgatót használsz.
Ezen információk hiányában nemigen lehet tanácsot adni,
pláne nem azt javasolni, hogy vegyél egy iAudiot
(csak Ponti_ak ki nem hagyná a ziccert ;] )

PS:
iAudio lejátszóknak teljes topic van szentelve a multimedia szekcióban.




[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1934) bwoay válasza Gomez (#1932) üzenetére


bwoay
nagyúr

gyanúsan olcsó iPod klón, no comment

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1935) ponti_ak válasza tubfish (#1930) üzenetére


ponti_ak
addikt

Ha minden feltétel fontos, amit leírtál, akkor Sandisk lejátszókat keress. Más jó minőségű típust nem ismerek, ami SD-vel bővíthető.
Persze az még fontos lenne, hogy mennyit szánsz rá, szerintem 25k körül számíts árban.

MOD: mobillal szerintem se szenvedj, hosszútávon zenehallgatásra nem valók (esetleg a csúcskategóriás SonyEriccsonok, Nokiák, de azok is korlátozottan), a legjobb megoldás a célhardver (tehát a külön mp3-lejátszó ill. egész pontosan a DAP - Digital Audio Player).

[Szerkesztve]

(#1936) tubfish válasza ponti_ak (#1935) üzenetére


tubfish
csendes tag

szia!
köszi, néztem a sandiskeket, de sajna már csak olyat lehet kapni, ami microSD-vel bővíthető és beépített aksis :(

(#1937) ponti_ak válasza bwoay (#1933) üzenetére


ponti_ak
addikt

bwoay: Köszi a kiegészítést! Igazad van. :)

Mop@: az iAudio topik itt van [link]

tubfish: akkor sajnos valamelyik feltételről le kell mondanod. (Legalábbis én nem tudok olyat, ami mindegyiknek megfelel és kapható is itthon..)
Szerintem az akksitól ne félj, az AAA egyébként is kényelmetlenebb, mint a beépített akksi, (de ha ez mégis nagyon fontos, akkor már szvsz inkább AA ceruza-elemest nézz)
A bővíthetőség is elég ritka, a Sandisk-eken kívül nem sok márkás lejátszó ilyen...

[Szerkesztve]

(#1938) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Sziasztok!

Barátnőmnek kellene 1GB-os lejátszó, 10-15K környékén.

Bővíthetőség nem fontos.

Fontos viszont:

-számcímek/előadók megjelenítése
-cserélhető elemes legyen /ne USB-ről tölthető akkus/
-fm rádió

Ha van valami jó ötletetek, legyetek szívesek írjátok le! ;)

Segítségetek előre is köszönöm! :R

üdv.: krisztián

(#1939) KillDon válasza horvathkrisz (#1938) üzenetére


KillDon
tag

Szia. Nekem van egy 512-es mp4 lejátszóm, ápr. 21.-ei alig használt kifogástalan állapotban, 8-ért ha érdekel. Az összes gyári tartozékkal: hálózati töltő, usb kábel, konvertáló cd, fülhallgató, garanciával, dobozában.
Amit tud: AMV videó, MP3, WAV fájlok lejátszása, dalszöveg kijelzés, FM rádió, képnézegető, játék, e-book.

(#1940) rumos14 válasza tubfish (#1930) üzenetére


rumos14
nagyúr

nekem is csak a korábbi Sandisk-ek ugranak be (az újabbak már microSD-vel bővíthetők, nem teljes méretű SD-vel). azon kívül hogy az elvárásaidnak megfelel, olyan nagyon azért nem ajánlom. egyrészt sztem ne aggódj a beépített aksi miatt, másrészt ha mégis, akkor iAudio G3, ami ugyan AA elemmel megy, de ez az üzemidőn is látszik.

''zenemobilt'' még sosem próbáltam, arról nem tudok nyilatkozni, PDA-n viszont tökéletesen lehet zenét hallgatni (szerintem). persze, meríti az aksit, de pda-t a rutinos júzer úgyis minden nap tölt egy kicsit itt-ott.

(#1941) rumos14 válasza bwoay (#1933) üzenetére


rumos14
nagyúr

bár csak a nővérem (pink :W ) nano-ját hallgattam egy ideig, olyan zenékkel amiket én sosem hallgatok, így ha nekem nincs is hosszú távú tapasztalatom, az általam olvasottak alapján az iPod messze nem csúcskategóriás hangzás ügyében. nem is akarom ezt a tézist magamnak megcáfolni :)

(#1942) Bári


Bári
tag

Helló!
Új kérdés, ezek közül ki, melyiket venné: SANDISK Sansa e270 6 GB, ARCHOS 404 multimédia lejátszó - 30 GB, ARCHOS 204 20 GB? (a keret 50-60.000 Ft fölötte lévőt ne ajánljatok)
A válaszokat előre is köszönöm!

(#1943) bwoay válasza rumos14 (#1941) üzenetére


bwoay
nagyúr

ez esetben kár is lenne belemenni a dologba, nem igaz? :)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1944) #43960832


#43960832
törölt tag

Sziasztok!

Én azt szeretném kérdezni, hogy (nem negatív értelemben) miért istenítitek a Sennheiser fülhallgatókat pl a cx300-ast? Írjátok le légyszi, hogy milyen tulajdonságai miatt szeretitek. Nekem kb 3 éve van egy Sony MDR-E828 és ha esetleg tönkre is menne, soha nem vennék mást.

Van valamelyikőtöknek tapasztalata Sony vs. Sennheiser fülhallgatók esetén? Ha valaki kérdez akkor miért kapásból Sennheisert ajánlotok? :F

Tudom, hogy van fülhallgató topic is, de ezt a hozzáállást inkább itt tapasztaltam.

(#1945) rumos14 válasza #43960832 (#1944) üzenetére


rumos14
nagyúr

én is pont ilyen sony-t használtam évekig, és azt mondtam magamnak, hogy minek ennél jobb hangzás. aztán csak nem hagyott nyugodni a kalandvágy, és vettem egy sennheiser mx450-et, ami nagy hiba volt, de legalább nem volt drága, és a mai napig használom a PMP-hez, filmnézéshez okés. viszont iszonyat zavart, hogy a beszűrődő zajok miatt hangosra kell állítanom a zenét, és még így is hallottam az öreg nénik siránkozását a buszon. ezért megváltásként jött a cx300, ami egyrészt nagyon jól szól (az árát bőven megéri), másrészt lejjebb vehetem a hangerőt, mert hatékonyan kiszűri a külső zajokat.

(#1946) rumos14 válasza Bári (#1942) üzenetére


rumos14
nagyúr

ezek közül sztem Archos 404, de ha a pixmania-s árból indulsz ki, akkor jól olvasd el a garis feltételeket meg a postaköltséget, illetve nézz utána, hogy milyen tartozékok járnak a lejátszóhoz, mert nem sok.

(#1947) ponti_ak válasza #43960832 (#1944) üzenetére


ponti_ak
addikt

Ezt ismerem (Sony-m nem is volt előtte), szépen szól, jól zár, nincs sok hibája (van 1-2, de ezekkel együtt tudok élni), 6k volt tavaly februárban.

MOD: OFF

[Szerkesztve]

(#1948) #43960832 válasza rumos14 (#1945) üzenetére


#43960832
törölt tag

Örülök neki, hogy van tapasztalatod akkor ebben az ügyben. A 828-asnak szerintem a legfőbb hibája, hogy kissé merev a kábele. Van egy 808-asom is, aminek viszont lágy kábele van. Akkor most úgy gondolom nem fogok váltani egyenlőre. Köszi.

[Szerkesztve]

(#1949) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Hol érdemes nézelődni?

(#1950) actommy válasza #43960832 (#1948) üzenetére


actommy
tag

Jó a Sony jó, de meddig.
kétszer is vettem hasonlo kategoriát(ocso)
legutobb mdr-e818 at az elsőt nem tudom mi volt de hasonlo volt.
MIndkettő ugyan ugy mult ki pár hónap után. Elkezdett zörögni a membrán benne.
Szóval jol szol, a kábel is király(ha a lágyfajtából való akkor tényleg nem csomozodik), de nálam még nem bírta ki a féléves álomhatárt, ahogy a panasonic sem. Annak a kábele a szar, az tört meg. Mondjuk ha nem használja valaki akkor biztos tovább bírja.

Egyúttal szeretném segítségeteket is kérni, hogy ha valaki tud olyan fülsről ami hasonló profilú és bírja a mindennapi strapát akkor ossza meg velem.

kösz, cső

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.