Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51501) Gézengúz


Gézengúz
addikt

57-es verziós Nightlyt használok, előjött egy olyan hiba, hogy a könyvjelzőeszköztáron lévő mappákat hiába kattintom a benne lévő könyvjelzők nem, vagy csak sokadjára akarnak feljönni. Ötlet?

(#51502) netpeti98 válasza Gézengúz (#51501) üzenetére


netpeti98
addikt

Nálam tökéletes. (2017-08-21)

(#51503) LEON_01 válasza huan (#51498) üzenetére


LEON_01
tag

Ha megnyitod a torrent fájlt letöltésre, akkor megjelenik a kliens letöltési ablaka és ott bejelölöd a letöltést, alul pedig bepipálod az alapértelmezést. Így mindig csak lementi a torrent fájlt a FF-ban beállított helyre és nem kezdi el letölteni. Egyébként meg a FF beállítások -> alkalmazások oldalon személyre tudod szabni mit csináljon a FF a programokkal.

[ Szerkesztve ]

(#51504) kiskacz válasza ztoldy (#51489) üzenetére


kiskacz
senior tag

Tetszett ez a frissítési dolog, (...és valóban hasznos - be is jött...) de azt vettem észre, hogy mióta fent van a tab mix plus kiegészítő, a jobb felső sarokban lévő X-el, illetve a fox saját kilépés gombjával sem tudok kilépni - csak ha letiltom ezt a kiegészítőt!
Mit kell beállítanom és hogyan, hogy működjön a kilépés?
A gyorsindító sáv "ablak bezárása" működik....

:R :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 8

(#51505) huan válasza LEON_01 (#51503) üzenetére


huan
őstag

:R
Ezt nem is tudtam :)
Így se rossz :)

(#51506) Gézengúz válasza netpeti98 (#51502) üzenetére


Gézengúz
addikt

Sok mappát tartasz ott? Kifejezetten 2-3 mappacsoporttal csinálja. Ezenkívül semmi bajom nem volna vele.

(#51507) netpeti98 válasza Gézengúz (#51506) üzenetére


netpeti98
addikt

8 mappám van. Mondjuk az is igaz, hogy a Nightly csak másodlagos böngésző nálam külön profillal, de a próba idejére átvittem a rendes profilomból a könyvjelzőket.

(#51508) Fandango válasza kiskacz (#51504) üzenetére


Fandango
veterán

Ez a hiba nálam is megvan, megoldást nem tudok rá, ha kell akkor tálcáról bezárom.

(#51509) Gézengúz válasza netpeti98 (#51507) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nekem 15, meg pár különálló könyvjelző, csak, hogy végigérje a sort, illetve a leggyakoriabbak. 55-sel semmi problem, de az 57-es már nagyon jól néz ki.

(#51510) netpeti98 válasza Fandango (#51508) üzenetére


netpeti98
addikt

Próbáljátok ki a fejlesztői csatornát. Itt a lap alján lehet letölteni.
Teljesen stabil és nálam nem jelentkezik vele a fentebb említett bug.

(#51511) Gézengúz válasza Gézengúz (#51509) üzenetére


Gézengúz
addikt

Felraktam a mai-t, már csak egy konkrét mappa van ami nem oké. Nincs benne sok könyvjelző, esküszöm újragyártom :)

Úgy néz ki megvan a bűnös, de, hogy mi baja van ezzel a linkkel??? Kiraktam különbe :)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#51512) netpeti98 válasza Gézengúz (#51511) üzenetére


netpeti98
addikt

Én is gondolkoztam már a Nightly alapértelmezetté tételén. Eléggé tetszik a Photon és érezhetően gyorsabb a Firefox 55-nél. A Tab Mix Plus hiánya tartott eddig vissza, a többi kiegészítőm már rendben van.
Na meg az embernek nem mindig van türelme az "alpha" verzióban természetes bugokhoz. Bár ha sikerül kinyomozni az eredetét egy bugnak, és rendes leírást írni mellé, akkor a megfelelő helyen jelenti is lehet. :)

[ Szerkesztve ]

(#51513) Gézengúz válasza netpeti98 (#51512) üzenetére


Gézengúz
addikt

A link pontosan ide mutat, [link]

De így beírva sem jó, próbáld már ki, ha ráérsz és berakod egy mappába akkor Téged nem szívat? Ha csak a könyvjelző eszköztár sávon van semmi gond, ha berakom egy mappába az a mappa meghülyül..

Köszi..

[ Szerkesztve ]

(#51514) netpeti98 válasza Gézengúz (#51513) üzenetére


netpeti98
addikt

Így is rendben van. Ha csinálsz egy másik profilt ahova csak a könyvjelzőket importálod be, akkor ott is jelentkezik?

[ Szerkesztve ]

(#51515) Gézengúz válasza netpeti98 (#51514) üzenetére


Gézengúz
addikt

Hú, ennyire nem vágom, inkább nem birizgálom, most jó minden egyszerre :)

(#51516) kiskacz válasza Fandango (#51508) üzenetére


kiskacz
senior tag

Köszi!

Huawei Mate 8

(#51517) jbl


jbl
aktív tag

Firefox bővítmények!
Csak nekem ilyen? Ja ás a Flagfox nem működik. :W

(#51518) snakebait válasza jbl (#51517) üzenetére


snakebait
senior tag

Nekem is ilyenek a bővítmények,vagyis így néz ki Kép

A Flagfox működik nálam,csak nem mindég jelenik meg a címsorban. Van,hogy rá kell helyezni a kurzort,van,hogy meg kell nyomni lefelé mutató háromszögecskét :(( Szerintem valamilyen bug

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#51519) weiss válasza jbl (#51517) üzenetére


weiss
addikt

Mindenkinél ilyen, ezzel jelzi, hogy a bővítmény még nem webextensionös.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#51520) jbl


jbl
aktív tag

Oké köszi, gondolom akkor hamarosan megérkeznek a bővítményekhez a frissítések.

(#51521) Beren válasza jbl (#51520) üzenetére


Beren
tag

Vagy nem. Egy csomó jól ismert, sok felhasználó által használt bővítmény (pl. All-in-one Sidebar, Classic Theme Restorer) fejlesztője bejelentette, hogy mivel a Mozilla az 57-es verziótól áttér a WebExtension API alapú bővítményekre, ezért
- nem fogják (esetleg nem is tudják) újraírni a bővítményüket az eddigiekhez képest minimális lehetőségeket adó új megoldásra;
- ezt az áttérést nem a fejlesztők és a felhasználók kérték, de ők szívják meg vele;
- a Mozilla éppen széllel szemben brunyál, ha eltűnik a bővítmények jó része, akkor az így is folyamatosan csökkenő felhasználói bázis jelentős részét el fogja veszíteni;
- a Mozilla bekaphatja.
Szóval nagy eséllyel egy csomó bővítmény megy a kukába az 57-es verzió kijövetelekor.
A fenti néhány ponttal egyébként én is egyetértek - kihúzzák alólam a széket, pofára esek és még meg is magyarázzák, hogy mennyivel jobb nekem így, a kemény és hideg padlón ülve...

[ Szerkesztve ]

(#51522) jbl válasza Beren (#51521) üzenetére


jbl
aktív tag

Ha a Chrome -ban lenne ilyen „Könyvjelzők oldalsáv megjelenítése” dolog még lehet azt is használnám. Csak ezét az egy dologért vagyok még mindig Firefox-os. :U

(#51523) SOAD19


SOAD19
addikt

Sziasztok!

Jó ideje, kínlódik ff alatt a videó lejátszás, szaggat, lefagy a kép. A proci terhelést felviszi majd 100%-ra... Chrome alatt nincs ilyen gond. 100 mbites netem van, úgyhogy azzal nem lehet gond. Valami tipp? :F Ja, és nem 60 fps-es, vagy 4k-s videókról van szó, hanem sima 1080p-s talán még 720p-s-nál is.

(#51524) Kékes525 válasza jbl (#51517) üzenetére


Kékes525
félisten

Nekem is ilyen. Néhány bővítmény már kész van webextensionra, de még nincs hitelesítve. A Flagfox nem mutatja a zászlót, de egyébként jól müködik.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51525) atesz117 válasza jbl (#51522) üzenetére


atesz117
aktív tag

Hali!
A Flagfox helyett: [Country Flag], ez már WE, működni fog a későbbiekben is.
(A Vivaldiban van oldalsáv)

Samsung Galaxy A34 5G

(#51526) Kékes525 válasza atesz117 (#51525) üzenetére


Kékes525
félisten

Az Flagfox 5.1.25 verzió müködik Firefox 55.0.2 (64 bites) verzió alatt is.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51527) jbl válasza atesz117 (#51525) üzenetére


jbl
aktív tag

Köszi! De most úgy néz ki, hogy működik (a kis zászlók megjelennek)
Flagfox 5.1.26 verzió

[ Szerkesztve ]

(#51528) atesz117 válasza Kékes525 (#51526) üzenetére


atesz117
aktív tag

Igaz, de ha nem írja át fejlesztő, az 57-től már nem fog működni, a Country Flag viszont WE, az igen.

Samsung Galaxy A34 5G

(#51529) Kékes525 válasza atesz117 (#51528) üzenetére


Kékes525
félisten

Ráérek akkor is váltani, hátha addig kijön.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51530) Grafirka


Grafirka
őstag

(#51532) Beren válasza jbl (#51522) üzenetére


Beren
tag

<offtopic>
Próbáld ki a Vivaldit, abban gyárilag oldalt jelennek meg a könyvjelzők. :) Én nézegetem az elejétől fogva, nagyon komolyan fejlődik, már régóta alkalmas napi használatra is, ráadásul még a FF55-nél is gyorsabbnak érzem. Eddig csak azért nem váltottam, mert a megszokás nagy úr - egy csomó általam használt bővítmény nincs alatta (de egyébként a Chrome cuccai használhatók), de ha ezek nagy része tényleg megy a kukába, akkor mindegy, mit kell megszokni, a FF-ot ezek nélkül, vagy egy teljesen új böngészőt...
</offtopic>

(#51533) Beren válasza Grafirka (#51419) üzenetére


Beren
tag

Időnként nálam is előfordul, de egy oldalfrissítés meg szokta oldani, nem kell újraindítanom.

(#51534) spileraaa


spileraaa
senior tag

Aki otthonosan mozog az informatika terén tudna segíteni megoldani ezt a problémát

https://camsurf.com/

itt szoktam néha chatelni amikor unatkozok firefox böngészőben

de kb 2 napja ez a szöveg fogad és nem enged tovább

The chat users are prohibited from using ManyCam program. Please delete prohibited program and restart the chat.

[link]

[ Szerkesztve ]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#51535) Locsi


Locsi
senior tag

Sziasztok. Mindig is Mozilla kedvelő voltam, de most elment a kedvem tőle. Olyan sebesség beli különbség van a chrome javára, hogy borzasztó. Nem lehet valamit csinálni vele? Próbáltam tiszta lappal indítani, de akkor is olyan mint a tetű.

(#51536) Kékes525


Kékes525
félisten

Firefox 55.0.3

"Fix file uploads to some websites, including YouTube (bug 1383518)

Fix an issue with addons when using a path containing non-ascii characters (bug 1389160)"

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51537) Kékes525 válasza Kékes525 (#51536) üzenetére


Kékes525
félisten

A Flagfox (5.1.26) most már müködik rendesen a Firefox 55.0.3-ban.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51538) csako


csako
veterán

Érdekesség: Waterfox fejlesztője saját addon áruházat nyit a jövőben, valószínű meg akarja tartani a "hagyományos" addonok kompatibilitását, én így értelmezem.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#51539) Kékes525 válasza csako (#51538) üzenetére


Kékes525
félisten

"meg akarja tartani a "hagyományos" addonok kompatibilitását, én így értelmezem"

Ezt hogyan tudja megtenni, hisz a Firefoxon alapul.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51540) Rimuru válasza Kékes525 (#51539) üzenetére


Rimuru
veterán

Bennehagyjak a regi kodot, es osszeganyoljak az ujjal. :P

Vigyázat, csalok!

(#51541) Kékes525 válasza Rimuru (#51540) üzenetére


Kékes525
félisten

"osszeganyoljak " Akkor az olyan lesz. Szerintem nem véletlen, hogy nem tartják meg a kompatibilitást. Valószínűleg a több kód is ennek megfelelő, ezért minőségromlás nélkül megtartani a kompatibilitást nagyon nehéz. :P

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51542) ludla válasza tzsolesz (#50027) üzenetére


ludla
őstag

tzsolesz! ha esetleg meg van neked a Youtube video and mp3 downloader kiegészítő nem töltenéd fel valahova? :R

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#51543) myke01


myke01
senior tag

Hogyan lehet Opera böngészőből átemelni a könyvjelzőket olyan módon , hogy az összes ikonkép megmaradjon ,és ne csak egy üres négyzetet lássak a könyvjelzők nevei előtt Firefoxban ?

(#51544) Vakegérke válasza ludla (#51542) üzenetére


Vakegérke
veterán

Erre gondoltál?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#51545) Top cat


Top cat
őstag

Sziasztok!

Tegnap frissült a Firefox 55.0.3-ra. Ma vettem észre, hogy YouTube videóknál alul egy zöld csík van.

Másnál is van ilyen jelenség?

(#51546) jbl válasza myke01 (#51543) üzenetére


jbl
aktív tag

Ctrl+Shift+B Mindegyik megnyitása külön lapon.

(#51547) netpeti98 válasza Top cat (#51545) üzenetére


netpeti98
addikt

Nálam ez oldotta meg:
Címsor -> about:config -> media.windows-media-foundation.allow-d3d11-dxva -> false

[ Szerkesztve ]

(#51548) Top cat válasza netpeti98 (#51547) üzenetére


Top cat
őstag

Köszi! :R

Nekem is rendbe jött ettől.

(#51549) myke01 válasza jbl (#51546) üzenetére


myke01
senior tag

Ez nem egészen tiszta. Szóval , át akarom költöztetni a könyvjelzőket Operaból FFba olyan módon, hogy a kis "bélyegképek" megmaradjanak a könyvjelzők nevei előtt . Erre keresek megoldást.

(#51550) Grafirka válasza myke01 (#51549) üzenetére


Grafirka
őstag

A belyegkepek, importalasnal eltunhetnek de ha megnyitod az illeto weboldalt akkor ismet lathatova vallnak.Gondolom ezert irta a CTRL+Shift+ B bill. kombinaciot, hogy az oszes elmentett weblapot nyisd meg es utanna ismet lesznek faviconjaid.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.