Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51051) Ablakos


Ablakos
őstag

Új telepítésű Linux Mint alatt a firefoxban (54.0 64bit) nem tudok hozzászólást írni. "A biztonságos kapcsolat sikertelen" felirat jön. (Ugyanazon a gépen windows alatt minden rendben van.) :O Továbbá a fiók syncronize sem működik. A beállítások -> Sync -> Fiók kezelése link csak egy üres oldalt ad.
Nincs proxy, hálózati kapcsolat működik. Próbáltam a ~/.mozilla profilt törölni és végigjátszani egy "új" firefox indulást, de ugyan ide jutok. Valakinek van ötlete?

[ Szerkesztve ]

(#51052) flexxx2 válasza ztoldy (#51049) üzenetére


flexxx2
őstag

Kösz a tippet, de nem kockáztatok, elvileg van program szűrő is a gépeken, így van esélye a lebukásnak. Meg ami kell, azt elérem otthon :)

(#51053) Storms


Storms
őstag

Üdv!
Windows 10 alatt a legfrisebb Firefox rettentően laggol, főleg facebook alatt, rettentően lassú ahogy görgetek lefele sokszor megáll több másodpercre is. De nem csak facebook alatt ,sokkal lassabb mint google chrome például, évek óta firefoxot használok de ilyen nem volt még , friss windows 10 van a gépen, a firefoxba csak az adguard van telepítve mint kiegészitő és egy téma. Előtte ugyanezt a verziót használtam windows 7 alatt ugyanezekkel a kiegészítőkkel és nem volt ilyen mi lehet a gond? :F
De ahogy olvastam külföldi oldalakon másnál is van ilyen probléma...

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#51054) Dhampir válasza Dhampir (#51039) üzenetére


Dhampir
félisten

Végül maradtam a szokásos HTML importnál a régebbi mentésből.

Ilyenkor még hozzáteszi a korábbi Firefoxból származó mappákat is, amiből így több lesz, de ki lehet csupálni azt, amire nincs szükség.

(#51055) #54715584 válasza Dhampir (#51054) üzenetére


#54715584
törölt tag

Érdemes néha tisztogatni. Nemrég csináltam én is hasonlót. Ilyenkor rendbe rakom a könyvjelzőket, plugineket, leszinkronizálom és nyomok egy resetet a FF profilra, majd visszatöltöm a beállításokat.

(#51056) vlevi válasza Storms (#51053) üzenetére


vlevi
nagyúr

Finom gorgetes ki van kapcsolva?
Nekem az még sosem tetszett, egyetlen böngészőben sem voltam megelégedve a finom gorgetes működésével, mindig az az első, hogy kikapcsolom.

(#51057) #54715584


#54715584
törölt tag

Ezt ma sikerült összehozni bő 1 óra fb stream után, azóta néha nem megy a net. :D

(#51058) mekker válasza Storms (#51053) üzenetére


mekker
őstag

1 Firefox Betát szedd le
2 Finomgörgetés kikapcsolása
3 Hardveres gyorsítás kikapcsolása
Ezeket próbáld végig

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#51059) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Valaki nem tud olyan kiegészítőt, beállítást akármit, amivel szabályozni lehetne (csak) a Facebook videók hangerejét? Annyira idegesítő, hogy mindig maximumon indul. Állandóan elfelejtem némítani, aztán csak utána indítani a videót, bár az is körülményes. Chrome-ra van ilyen kiegészítő, de Foxra nem találtam.

[ Szerkesztve ]

(#51060) Kékes525 válasza #54715584 (#51055) üzenetére


Kékes525
félisten

Tisztogatásra érdemes kipróbálni a Clean Uninstall addont. Még kezdetleges állapotban van, de már most is jó és nagyon sok potenciál van benne, ha tovább fejlesztik.

Aki a FindBar Tweak addont használja az kellemetlenül tapasztalja, hogy nem müködik 54-es verzió alatt. Megoldás: about:config ==> layout.scrollbar.side;2

(#51059) Krystal_s

Talán ez: Firefox does not remember the volume level on flash files e.g. YouTube videos, why? vagy Flash Video Player for Facebook

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51061) cigam


cigam
félisten

Linux-os FF-ra hogyan tudom bevarázsolni a DRM bővítményt? Horizon.tv-hez kellene, de nem kérdezi meg telepítse-e.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#51062) Krystal_s válasza Kékes525 (#51060) üzenetére


Krystal_s
addikt

Nem használok már Flash Playert.... :N
Ez csak Facebook probléma, minden más oldal megjegyzi a hangerő beállítást.

(#51063) Kékes525 válasza Krystal_s (#51062) üzenetére


Kékes525
félisten

YouTube + Persze ehhez kell hozzá script kezelő: Greasemonkey

A videó fülön találod.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51064) Syl válasza Kékes525 (#51063) üzenetére


Syl
nagyúr

Ööööö, nálam scriptkezelő nélkül működik a Youtube Plusz (minden funkciója).

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#51065) Kékes525 válasza Syl (#51064) üzenetére


Kékes525
félisten

:N Te az addon verziót használod, amit linkeltem az a script verzió. Persze gondolom teljesen ugyanaz. Nem tudtam, hogy az is van.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51066) Syl válasza Kékes525 (#51065) üzenetére


Syl
nagyúr

Ismerem a script verziót is, de mivel én nem használok scriptet semmi másra, ezért egyszerűbb az addon.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#51067) Kékes525 válasza Syl (#51066) üzenetére


Kékes525
félisten

Igazából ezért használok scriptet (script + szűrő lista): Anti-Adblock Killer

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51068) Dhampir válasza Dhampir (#51039) üzenetére


Dhampir
félisten

Üdv Mindenkinek!

Végül egyszerű megoldással éltem.

A másik Firefoxból kimásolt (vegyesek voltak és szelektálnom kellett, ezért nem exportáltam csak a kijelölt linkeket másoltam át) és elektronikus levélben elpostázott könyvjelző linkeket bemásoltam a LibreOfficba.

Ezután mentés másként HTML-be, amit bookmarks-nak neveztem el. Ezt már prímán importálta a Firefox, már csak a szétporciózás maradt hátra a könyvjelzőkön belül. :)

(#51069) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Üdv!
Van valami mód (beállítás, kiegészítő...) arra, hogy a youtube videókat ha leállítom az alsó sávban ne jöjjön ki ajánlás?
Már túl sokszor kattintottam emiatt félre, nem nagyon jön be ez az új "feature".

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#51070) Matthewus válasza ArthurShelby (#51069) üzenetére


Matthewus
őstag

uBlock Originbe saját szűrők közé másold be ezt: ##.ytp-pause-overlay

(#51071) Intruder2k5 válasza ArthurShelby (#51069) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ITT is vannak YT filterek, gondolom megy AdBlock Plus-al és uBlock-al is.

(#51072) Syl válasza ArthurShelby (#51069) üzenetére


Syl
nagyúr

A YouTube Plus kiegészítő egy sor problémát megold.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#51073) ArthurShelby válasza Matthewus (#51070) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! :R
Mielőtt bemásoltam kiakartam volna próbálni, hogy hogy rossz előtte, de nem jött föl. Lehet nem minden videónál van. De azért bemásoltam a szűrők közé. Még egyszer köszönöm!

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#51074) Krystal_s válasza Kékes525 (#51063) üzenetére


Krystal_s
addikt

Szia, azért köszönöm a segítő szándékot... :)
Nekem semmi gondom a Youtube videókkal. Továbbra is csak a Facebook videók hangjával van gond, amiket oda feltöltenek....

(#51075) Kékes525 válasza Krystal_s (#51074) üzenetére


Kékes525
félisten

Bocs! Tiszta hülye vagyok! :D Nem tudom miért a Youtube gondoltam. :B

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51076) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Nem vagyok biztos benne, hogy ide tartozik-e a problémám vagy a Comodo témába.

A minap ki akartam próbálni a CIS biztonságos vásárlás modulját, telepítette, frissítette a böngészőt az 54.0.1-es verzióra, de végülis leszedtem a modult, mert összeakadt a Sandboxie-val. Azóta pedig a Firefox minden új fül megnyitásakor és mindig, amikor visszatértek a korábban megnyitottra vagy szinte minden mozdulatomra ezt a hibaüzenetet adja:

Reméltem, hogy megoldódik, ha rátelepítem önmagára ismét a legfrissebb FF-ot, de nem változott semmi. Jó volna, ha nem kellene törölni a javításhoz, abban bízom, tudtok segíteni. (Utálom konfigurálni a programot is és azt a milliónyi kiegészítőt.)

Nem tudom, jelen esetben számít-e, de a 32 bites verziót használom, mert a 64-es valamiért használhatatlanul lassú. Tényleg az! jobb esetben "csak" 10-15 másodpercig tart, amíg kattinthatok egy linken vagy görgethetek egyet az oldalon, de általában több idő kell neki. Így sosem érek a lap aljára.

[ Szerkesztve ]

(#51077) C. s. válasza C. s. (#51076) üzenetére


C. s.
addikt

Rátelepítettem az 53.0.3-es verziót, és minden rendben van, nem zaklat azóta. Azért érdekelne, mi okozta, mivel más nem panaszkodott, illetve nem tudok róla.

[ Szerkesztve ]

(#51078) akaido válasza Krystal_s (#51074) üzenetére


akaido
addikt

Nem vagyok egy nagy faces ezért félve kérdem, hogy a videónál lehet-e hardveres gyorsítást ki vagy bekapcsolni?

Flash video player kieg. Ez a kieg. nem tudom mennyiben különbözik az Adobe alap lejátszótól?

Esetleg más Facebook add-on amit nem szerethet a Firefox?

Face fórumon olvastam: [link]

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#51079) Faterkam


Faterkam
addikt

Sziasztok!
Horizon Go-t akartam nézni FF alatt, amivel semmi gondja nem volt eddig, most ezt írja: A videót nem lehet lejátszani, a videó visszajátszás Inkognitómódban nem támogatott

Mi a fene ez? nem vagyok inkognitó módban, a kiegészítőket letiltottam, úgy is ilyen! :/

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#51081) Matthewus válasza #05304832 (#51080) üzenetére


Matthewus
őstag

Adblock nélkül? Követés elleni védelem be van kapcsolva a Firefoxban?

(#51082) kispx válasza #05304832 (#51080) üzenetére


kispx
addikt

A privacy.trackingprotection.enabled be van kapcsolva?

(#51084) kispx válasza #05304832 (#51083) üzenetére


kispx
addikt

Nyomkövető modulokat blokkol. Privát böngészésnél alapértelmezetten be van kapcsolva. Így blokkolja az fb beépülő moduljait.

Kikapcsolhatod ha a címsorba beírod, hogy about:config és a privacy.trackingprotection.pbmode.enabled kulcs értékét false-ra állítod.

(#51085) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Sziasztok!
Mobilos Firefox-ban hol lehet megnézni / törölni a tanúsítványokat (pl. Webmail)?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#51086) akaido válasza < CyberBob > (#51085) üzenetére


akaido
addikt

(U)Eszközök/Beállítások:
(/U)

szerki:
Bocsánat ez asztali gép nem mobilos, elnézést.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#51088) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Van arra lehetőség, hogy kilistázzam az általam módosított about:config beállításokat?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#51089) kispx válasza Bjørgersson (#51088) üzenetére


kispx
addikt

about:support -> Fontos, módosított beállítások

(#51090) Bjørgersson válasza kispx (#51089) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Köszönöm! :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#51091) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Még egy kérdés: a nyíllal jelölt helyre valahogyan lehet parancsikont létrehozni, ami egy adott weboldalra visz? Vagy esetleg könyvjelző rakni oda?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#51092) csucsu21


csucsu21
aktív tag

Sziasztok
Tegnap újra telepítettem a Firefoxot olyan gondom van Avast vírus irtót használok, és eddig volt avast online security nevű bővítmény de ezt most sehol sem tudom be kapcsolni. Hol vagy hogyan lehet esetleg vissza kapcsolni ? Előre is köszönöm.

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#51093) csako válasza Bjørgersson (#51091) üzenetére


csako
veterán

"Könyvjelző eszköztár elemei"-t lehet odarakni.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#51094) Bjørgersson válasza csako (#51093) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Az összeset nem szeretném, csak egyet.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#51095) netpeti98 válasza Bjørgersson (#51094) üzenetére


netpeti98
addikt

A lap rögzítése nem felel meg erre a célra? Amit oda kitűzöl az a bezárás után is megmarad.

Sajnos nem nagyon találtam ilyen kiegészítőt amit keresel. :(

[ Szerkesztve ]

(#51096) csako válasza Bjørgersson (#51094) üzenetére


csako
veterán

Csak egyet rakjál a "könyvjelző eszköztár" mappába... :D
A többi könyvjelzőhöz meg ott az oldalsáv (Ctrl + B), 1920-as szélességen szerintem nem sok vizet zavar.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#51097) Bjørgersson válasza netpeti98 (#51095) üzenetére


Bjørgersson
félisten

A semminél éppen jobb, köszönöm. :D

csako hogyne, pont az az ocsmányság hiányzik oldalról. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#51098) csako válasza Bjørgersson (#51097) üzenetére


csako
veterán

Na hát akkor körül néztem neked, ez esetleg?
Elvileg még működik, megpróbálhatod, hogy erre pakolod a sokat, azt a kívánt egyet pedig a gyári "k. eszköztár elemein" hagyod és felhúzod oda az ikonok közé.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#51099) Bjørgersson válasza csako (#51098) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Megnézem, köszönöm! :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#51100) C. s. válasza Bjørgersson (#51088) üzenetére


C. s.
addikt

Szia!

Valami ilyesmi segítene a beállítások nyomonkövetésében? Az about:configban matat, én is ezt használom.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.