Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51301) Kékes525 válasza old-dog (#51300) üzenetére


Kékes525
félisten

A szolgáltatásokban (Service). Számítógép-kezelés ==> Szolgáltatások vagy futtatod a msconfig programot és ott a Szolgáltatások fülnél. Ez a Windows 7-re igaz. Gondolom a Windows 10-ben a gépházon belül van. 10-nél: Start gomb -> Gépház -> Rendszer -> Alkalmazások és szolgáltatások

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51302) DS39 válasza old-dog (#51300) üzenetére


DS39
nagyúr

fura, mert anélkül is kellene frissítenie magát, amikor ezt a maintenance cuccot bevezették, mindig uninstalláltam, és úgy is frissített. annyi a különbség, hogy ez a cucc megkerüli az UAC-ot, így nem kell rendszergazda jog az update-hez.

(#51303) Kékes525 válasza DS39 (#51302) üzenetére


Kékes525
félisten

Nálam is így volt egy darabig. Lehet, hogy azóta szigorították.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51304) DS39 válasza Kékes525 (#51303) üzenetére


DS39
nagyúr

most letöröltem, semmi változás, szerintem ennyi embernél ez vagy központi hiba, vagy egyszerűen olyan kiegészítőt használunk, ami gátolja az update-t, mert nem működne, de ez csak egy tipp, valószínű nincs ennyire kiokosítva Mozilla rendszere.

(#51305) old-dog válasza Kékes525 (#51303) üzenetére


old-dog
aktív tag

A Mozilla Maintenance Service leállítva van nálam. Hogyan tudom engedélyezni?

(#51306) old-dog válasza DS39 (#51304) üzenetére


old-dog
aktív tag

Estleg az online telepítés segíthet? Nem akarom, hogy a beállítások könyvjelzők és kiegészítők változzanak.

(#51307) old-dog


old-dog
aktív tag

Nos én is megerősítem, hogy nálam a hagyományos frissítés nem, de az online installer segített csak.

(#51308) emre


emre
veterán

Üdv!

Tudnátok ajánlani tragikus hirtelenséggel egy alacsony erőforrás igényű firefox verziót xp alá?
Jelenleg 52.3,0 van fenn, és elhasználja az összes memóriát.

köszi!

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#51309) nubreed


nubreed
veterán

Én utáltam az automatikus frissítését a Firefoxnak ezért ezer éve az le van tiltva nálam és mindig maunálisan nyomtam neki egy frissítést. Ez eddig működött is. Mind a két gépemen 53.0.3 (32 bit) van és egyik sem hajnalndó frissíteni, ez már nem lehet véletlen. Tehát itt írták előttem, hogy az megoldás lehet ha ráeresztem egyszerűen az 55 -nek az online telepítőjét?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#51310) DS39 válasza nubreed (#51309) üzenetére


DS39
nagyúr

Az biztos megoldja, bár szerintem előbb utóbb javítja ezt a hibát a Mozilla.

(#51311) Matthewus


Matthewus
őstag

Leállították az 55-ös verzióra való frissítést emiatt a bug miatt.

(#51312) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

most mi a különbség a sima ez, és a nightly közt?

[ Szerkesztve ]

(#51313) Kékes525 válasza Matthewus (#51311) üzenetére


Kékes525
félisten

Már javították is. Itt az 55.0.1 (64 bites). Most frissítettem.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51314) nubreed


nubreed
veterán

Érdekes, ma befrissült 54.0.1 .re. De nem 55 -re. :) Mindegy várok, hátha majd az is megjön.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#51315) vlevi válasza nubreed (#51314) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem most egy portable FF fut, 54.0.1 32bit, de azt állítja magáról, hogy nincs frissebb .

(#51316) Matthewus válasza Kékes525 (#51313) üzenetére


Matthewus
őstag

Még nem jelölték javítottnak, csak azok kapták meg a frissítést, akinek már fent volt az 55-ös verzió.

(#51317) netpeti98 válasza Ga3rieL (#51312) üzenetére


netpeti98
addikt

A Nightly az Alpha kiadásnak felel meg. Naponta kap frissítéseket, itt tesztelik az újításokat, cserébe elég gyakoriak a bugok.
Minden verzió a következő utat járja be: Nightly->Beta->Release

[ Szerkesztve ]

(#51318) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

A mozilla is elindítja a fake news elleni motorját.[link] [link] [link]
Kérdés, hogy ki pénzeli és mit fog szűrni?

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#51319) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Ez szándékosan ilyen?

Véleményem szubjektív...

(#51320) HZoli87 válasza hackeeeee (#51319) üzenetére


HZoli87
veterán

Szia!

55-ös verzió egyik hibája, nálam a könyvjelző eszköztár mappáinak első eleme sárgult be párszor.

Plusz néha az egyik Firefox folyamat 100%-on terheli a CPU-t és úgy marad.

Újraindítás mind a kettőn segít.

(#51321) hackeeeee válasza HZoli87 (#51320) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szia!

Köszönöm!

Eddig egyszer futottam bele, de most megint. :(

Épp olvasom, hogy elvileg megállt az 55-ös verzióra frissítés. Az 55.0.1 már elvileg jó? Nekem az van fent, és azzal is jelen van ez.

Véleményem szubjektív...

(#51322) HZoli87 válasza hackeeeee (#51321) üzenetére


HZoli87
veterán

A verzió nálam is ugyanez (55.0.1), pár napja nem találkoztam a hibával. Mondjuk teljesen véletlenül jött elő, nem tudtam azóta megismételni.

(#51323) DS39 válasza HZoli87 (#51320) üzenetére


DS39
nagyúr

Egyre nevetségesebb a Mozilla, 6 hetes teszt fázis után kijönnek így a releasek. (Volt az a zárójeles hiba is)
Teljesítményben is egyre rosszabb a böngésző.

(#51324) HZoli87 válasza DS39 (#51323) üzenetére


HZoli87
veterán

Hibák mindig is lesznek. Egyik kevésbé bosszantó, mint a másik.

Egyébként nekem sokat dobott az új verzió a teljesítményen. Nem volt még ilyen gyors soha.

Végre aktív a VP9 gyorsítás is, így nincs akadálya a maximális minőségnek YouTube-on (4k60fps).

(#51325) hackeeeee válasza HZoli87 (#51322) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem ez a menüs dolog előjön, tegnap is belefutottam, csak nem foglalkoztam vele, de most megint.

Az említett zárójeles bug tényleg elég zavaró volt, és ahhoz kellett egy főverziós frissítés, hogy javítsák.

Ezen kívül apróság, de ott a korábban említett facebook bug is, ami csak Firefox alatt jön elő.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#51326) DS39 válasza HZoli87 (#51324) üzenetére


DS39
nagyúr

Azért ha felraknánk egy mai vasra egy régi Firefox 3.6-ot, szerintem hasítana egy szálon is.

Persze a webes újításokat nem tudja, de akkoriban gyorsabb volt a böngésző, nem laggolt be, mikró fagyásra sem emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#51327) EmptyParadox válasza DS39 (#51326) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Akkor használd azt. Kis idő múlva megtapasztalnád, hogy milyen gondolok vannak vele. :)

Még mindig ezerszer jobb az FF, mint a konkurensek.

[ Szerkesztve ]

(#51328) DS39 válasza EmptyParadox (#51327) üzenetére


DS39
nagyúr

Tudom mire gondolsz, egy Index vagy Origo nem jelenne meg rendesen. (HTML5 támogatása még nem volt)

Az 57-estől a kiegészítők nagy része kuka lesz (mivel a fejlesztője már nem foglalkozik vele), sok user fog alternatíva után nézni.

(#51329) EmptyParadox válasza DS39 (#51328) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Őszintén szólva attól a verziótól én is tartok kicsit, de remélem addigra minden elérhető lesz WebExtensionben, amire szükségem van.

(#51330) guftabi96


guftabi96
addikt

Sziasztok!

Azt be lehet valahogy állítani, hogy ha a könyvjelző sávra mentett oldalakat nyitom meg új lapon, akkor azt a háttérbe nyissa meg, és ne lépjen át egyből a megnyitott lapra?

#KeepFightingMichael

(#51331) McLaca válasza DS39 (#51323) üzenetére


McLaca
őstag

Azért a teljesítmény téren ez nagyon nem igaz. ~500 körüli tabbal fut jelenleg a böngészőm, egészen megdöbbentően felgyorsult az indulás - és a leállás is. Pillanatok alatt eltűnik a memóriából a bezárása után. Korábban ez hosszú 10mp-ekig is tarthatott akár. A sebessége is rendben van, legalábbis az 54-eshez képest, és mivel ez az egy böngésző az, amiben a tabokat lehet görgetni, így nekem továbbra sincs alternatíva. Memóriahasználata kb. 20-30%-kal csökkent (x64-es verzió) és egyelőre még nem jött elő az a korábbi nyavalyája, hogy a sokadik oldal megnyitása után elkezd akadozni, lassulni, ilyenkor pl. egy hozzászólás megírása is kínszenvedés volt. De ha mégis előjön, pillanatok alatt újra lehet indítani, a korábbi kb. 2-2,5 perc helyett (amiből több mint fél perc a leállás volt),

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#51332) Kékes525 válasza McLaca (#51331) üzenetére


Kékes525
félisten

"~500 körüli tabbal fut jelenleg a böngészőm"

Még azt hittem, hogy a reggelente 71 tab amit megnyitok az rettenetesen sok. :D

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51333) McLaca válasza Kékes525 (#51332) üzenetére


McLaca
őstag

"Normálisan" én is 100 alatt vagyok, de amikor kevés időm van gép előtt ülni, akkor elharapóznak az "ez is érdekel, ezt is el akarom olvasni" tabok, aztán jó ideig így is maradnak... :) De volt itt valaki 1000 felettivel is, hozzá képest én is kezdő vagyok. A Firefox saját bevallása szerint egyébként - eddig - 100db alatt működött megbízhatóan.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#51334) Syl válasza McLaca (#51333) üzenetére


Syl
nagyúr

"Normálisnak" én 1-2 tabot neveznék :B Amikor a tabok már "kliógnak" a böngésző ablakából, az már káosz szerintem.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#51335) Kékes525


Kékes525
félisten

Meglepődve láttam két addont amit nem én tettem fel. Az adbhelpert és Valencet. Hogy kerülhettek fel, azt nem tudom. WinDirStat-ot telepítettem. Ez tette volna fel?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51336) lck


lck
senior tag

Úgy tűnik eljött az ideje, hogy újra alapértelmezett böngészővé lépjen elő nálam a FF !
55.0.1-el a boot ideje felére csökkent. Simább a görgetés minden más böngészőnél. Weboldalak hasítanak.

Leváltottam, az összes nem multiprocess-kompatibilis kiegészítőmet. Most már about:config buhera nélkül is multiprocess módban indul. Remélem a "hagyományos" kiegészítőim idővel frissülni fognak.

[link]

(#51337) Kékes525 válasza lck (#51336) üzenetére


Kékes525
félisten

Mennyire tartod megbízhatónak a Clean Uninstallt?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51338) lck válasza Kékes525 (#51337) üzenetére


lck
senior tag

Hibát, problémát még nem okozott.
Megnyugtató a számomra, hogy egy kiegészítő levételekor törölgeti a szemetet. :)

Másrészt most - hogy minél tisztább profilom legyen - kézzel kitöröltem a teljes profilmappámat és az online profillal rakattam vissza a már kompatibilis kiegészítőkkel mindent. Tehát nem bíztam a clean uninstall-ra a dolgot.

Igaz így elég munkás volt minden beállítást manuál visszaállítani.

Egyébként most hogy végezetem ilyen lett a végeredmény.

(#51339) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Sziasztok!
Amióta win 10em van a firefox ezt játssza néha miért?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#51340) Kékes525 válasza lck (#51338) üzenetére


Kékes525
félisten

Én azt tapasztaltam, amit a Clean Uninstall után kiegészítőt telepítettem, azt rendesen szedi le, de ami előtte fent volt, régi maradvány törlésekor már hibáz és néha olyat is töröl, ami kell.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51341) Kékes525


Kékes525
félisten

Megnéztem az addonjaim WebExtensions kompatibilitását. Mintegy 30 addonból 2 az ami kompatibilis, a többi hagyományos. Hogy lesz ezekből WebExtensions kompatibilisek? :F Azért már a többségüknek annak kellene lennie. Az az érzésem, hogy az 57-es megjelenéséig az addonon többsége nem lesz az. A Firefox használok többsége viszont éppen hogy az addonok miatt használja a Firefoxot. Szerintem, ha a váltás nem fog nagyon felgyorsulni, akkor hirtelen nagy mértékben fog csökkenni a Firefox felhasználók tábora.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51342) Fandango


Fandango
veterán

Akinek 55.0.1 van fent, annál az autoupdate ajánlotta fel, vagy manuálisan frissítettétek?

(#51343) Kékes525 válasza Fandango (#51342) üzenetére


Kékes525
félisten

A Firefox névjegyére néztem rá és utána automatikusan töltötte.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51344) Fandango válasza Kékes525 (#51343) üzenetére


Fandango
veterán

Nálam azt írja up to date, 54.0.1-re

[ Szerkesztve ]

(#51345) nubreed válasza Fandango (#51344) üzenetére


nubreed
veterán

Nálam is.

Egyik gépen auto-update van de úgy, hogy ne telepítsen automatikusan, hanem kérdezzen. A másikon manuális update van beállítva és hiába keresek rá Help/About firefox -ban, mind kettőnél azt mondja az 54.0.1 -ra hogy up to date.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#51346) Kékes525 válasza Fandango (#51344) üzenetére


Kékes525
félisten

+(#51345) nubreed

Lehet, hogy még nem jött ki a végleges javítás az 55-ösre. [link] Azoknál engedte az 55.0.1-et -mint nekem-, akiknél előzőleg már 55-ös volt. [link] Az 55-ös szórása megszakadt a felfedezett bug miatt. Aki megkapta, annak frissült, a többieknél vár a végleges 55.0.1-re.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51347) old-dog válasza Fandango (#51344) üzenetére


old-dog
aktív tag

Frissítsd online telepítővel. Mindent meghagy ami az előző verzióban volt.

(#51348) LEON_01 válasza Fandango (#51342) üzenetére


LEON_01
tag

Én reggel töltöttem le a Mozilla oldaláról az 55.0.1-et, mert nálam se akart frissülni se így se úgy.

(#51349) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Eddig a Thumbnail Zoom Plus kiegészítőt használtam viszont a 64 bites 55.0.1-es verzióval nem megy. Tudnátok helyette ajánlani valamit?

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#51350) lck válasza < CyberBob > (#51349) üzenetére


lck
senior tag

Esetleg Imagus

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.