Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51901) Kékes525 válasza csako (#51895) üzenetére


Kékes525
félisten

Az Imagus-nak van eszköztári ikonja? Nem találom.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51902) csako válasza Kékes525 (#51901) üzenetére


csako
veterán

Nem is tűnt fel, hogy nincs :Y Billentyűkombinációval lehet kapcsolgatni, beállításaiban megtalálod.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#51903) Kékes525 válasza csako (#51902) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, az megvan. :K

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51904) nyikszi


nyikszi
őstag

Sziasztok! Már feltűnt, hogy a Prohardver lapcsaládnál nem jön fel a fenti reklám. Ami különösebben nem zavart ;] Még régebben használtam ADblockert, de az kb. 2 éve nincs fent már. Most viszont a MIUI.hu oldalon állandóan feljön, hogy kapcsoljam ki az reklámblokkolót.

De nincs. Olvasgattam a topicot, a követés elleni védelmet kikapcsoltam, de semmi. Valamelyik nap meg egy oldalt néztem és a noscriptben engedélyeznem kellett az oldalakat, de a végeredményben akkor se jelentek meg a képek (tableten igen).

Az alábbi kiegészítők vannak fenn:
Advanced Cookie Manager
Download Status Bar
Download youtube videos as mp4
Downthemall
Fireshot
Flash and video download
helyesírás.mta.hu
Imacros for Firefox
Nativeshot
Noscript
Scrapbook
Simplefill
Tab Mix Plus

Windescribe Ő a ludas :)

Mi lehet a kínja? (lehet nekilátok feltenni újonnan, bár nincs kedvem :( )

[ Szerkesztve ]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#51905) csako


csako
veterán

Firefox Quantum (angolul tudók előnyben)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#51906) #54715584 válasza csako (#51905) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ez nem teljesen tiszta, az 57b03 verzió már ez?

(#51907) HZoli87 válasza #54715584 (#51906) üzenetére


HZoli87
veterán

Igen.

(#51908) #54715584 válasza HZoli87 (#51907) üzenetére


#54715584
törölt tag

Meg is van. JEszzum. :D
Van olyan bookmark addon, ami több sort tud kezelni? Nem találok 57-es verzióra. :(
Illetve kellene-e több szálat látnom task managerben?

[ Szerkesztve ]

(#51909) csako válasza #54715584 (#51908) üzenetére


csako
veterán

Valószínű nincsen, 57-től kezdve limitáltabbak az addonok funkciói.
És igen, kellene néhány firefox.exe-t látnod, több fül esetén mindenképp.

Amúgy méricskéltem a cikkben is linkelt Speedometer 2.0-val (konfigom az adatlapomon):

Firefox 57.0b3 (dev), üres profil: 50.86
Firefox 57.0b3 (dev), "teli" (mindennap használt) profil: 25.88
Chrome 63 (dev): 57.17
Vivaldi 1.12: 55.81
M. Edge: 30.73

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#51910) vlevi


vlevi
nagyúr

portableapps oldalról nektek megy a letöltés?
Pl. egy portable firefoxot szeretnék letölteni, de csak a sourceforge oldalob ugrál ide-oda, percekig.
Végső elkeseredésemben már Edge-el is próbáltam a letöltés, de azzal sem megy.
Mozilla Firefox, Portable Edition

(#51911) netpeti98 válasza vlevi (#51910) üzenetére


netpeti98
addikt

Nekem se megy.

(#51912) csako válasza csako (#51909) üzenetére


csako
veterán

Kiszűrtem, két dolog nyomta le nálam a számokat 50-ről 25-re. Az S3.Google Translator és a Linkify Plus szkript. Ezek nélkül marad 49-50.

(#51910) vlevi: Itt sem jó

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#51913) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Sokat szoktam használni az "Előző munkamenet helyreállítását", így visszakapom a bezárás előtti lapokat. Viszont utoljára most egy reklám nyílt meg (telepítés után megnyit egy url-t), amit kapásból bezártam.
Visszatudom valahogy hozni az előző előtti munkamenetet?
(valamelyik lap már 2 hete vár, hogy elolvassam, szóval nem könnyű előkeresni)

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#51914) #54715584 válasza csako (#51909) üzenetére


#54715584
törölt tag

Csak 1 FF futott. Az előző verziókban sem tudtam sehogy sem bekapcsolni a több szálas futtatást. :(
De akkor lehet így megállok majd az 56-os verziónál. A több soros toolbar nagyon fontos.

(#51915) csako válasza #54715584 (#51914) üzenetére


csako
veterán

Címsorba: about:config -> Keresés: browser.tabs.remote.force-enable -> (duplaklikk rá) true
(ha nincs, hozd létre: jobb klikk "valahol" -> új -> logikai)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#51916) #54715584 válasza csako (#51915) üzenetére


#54715584
törölt tag

Létrehoztam,. Processes alatt 1 tételt látok, de a Users alatt láttam 3 db-ot is, annyi oldal volt megnyitva kezdőoldalon kívül. :)
Köszi. :R

szerk: ugyanezt látom 6 megnyitott ablaknál is.

[ Szerkesztve ]

(#51917) csako válasza #54715584 (#51916) üzenetére


csako
veterán

Elvileg 4 db a default, beállításokban lehet valahol nagyobbra rakni akár, vagy ismét about:config -> dom.ipc.processCount

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#51918) Kékes525 válasza csako (#51909) üzenetére


Kékes525
félisten

Nálam az 55.03 (64bit) nem fut le a Speedometer 2.0. A 44. tételnél mindig leáll. :F

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51919) adlersson válasza adlersson (#51879) üzenetére


adlersson
aktív tag

A FF multi process része nem tetszett a rendszernek, így a config-ban a

browser.tabs.remote.autostart = false
browser.tabs.remote.autostart.2 = false

beállítása hozott enyhülést. Köszi a segítséget mindenkinek, jók voltatok!

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#51920) fecsu


fecsu
csendes tag

Na, kíváncsiságból lefuttattam ezt a speedometert (Firefox 55.0.3). Ilyen lett, ez jó? :)

(#51921) vlevi


vlevi
nagyúr

Ez azért szép.
8Giga RAM van a gépben, de lassan ez is kevés lesz :(((
WTF is that?

Teljesen nulláról telepített Firefox 58 nightlyról van szó, 64 bites.
Kiegészítőből csak az ublock origin van fenn, és néhány prohardver fórum oldalra nyitottam rá.
100-200-300 mega memória oldalanként????? :F

Ja, és sajnos az australis témát kidobták, pedig azzal én egész jól elvoltam. Ez a szögletes izé nem jön be.

[ Szerkesztve ]

(#51922) Matthewus válasza vlevi (#51921) üzenetére


Matthewus
őstag

Eggyel több firefox.exe van nálad mint kellene ha a beállítások között 4 content process van megadva. Az about:performance oldalon is láthatod a memóriahasználatot. Ha gondolod vedd vissza a content process-ek számát.

[ Szerkesztve ]

(#51923) vlevi válasza Matthewus (#51922) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem az baj, hogy sok a 4 processz, hanem, hogy állandóan azon megy a fennforgás, hogy milyen ügyes, meg milyen kevés memóriát használ, meg izé, meg de szép.
Aztán jön a multiprocessz, és rögtön többszörösére ugrik az erőforrás igény, csak ezt elfelejtik megemlíteni.
Engem persze nem ért váratlanul, mert a chrome, opera esetén már észrevettem ugyanezt.

(#51924) Fandango


Fandango
veterán

Speedometernél az a jó minél magasabb érték jön ki?

(#51925) Puma K


Puma K
veterán

Helló!

Gondom akadt a Firefox és az MKB Bank (https://mkb.fx.com/client_hungarian.html) beléptetőablakával.

Internet Explorer-ben a fentebbi link megnyílik ahogy kell:
Megnyitom a linket, bejön egy kisebb ablak nem sokkal a megnyitás után. Majd ott be tudok lépni ahová szeretnék.

Firefox-ban a fentebbi linket megnyitva nem nyílik meg a Javát futtató kisebb ablak.
Megnyitom a linket és várhatok bármeddig. Nem nyílik meg a kisebb ablak ahol be tudnék lépni a fiókomba.

Firefox-ban ha a felugró ablakok tiltását visszavonom, akkor bejön a szükséges ablak a belépéshez, viszont ha visszaállítom a felugró ablakok tiltását akkor nem jön be az ablak.

A kivételekhez természetesen, hozzá van adva a fentebbi link, de nincs semmilyen pozitív hatással az egész procedúrára. Ugyanúgy nem jön be az ablak, viszont a felugró ablakok a napi használat miatt jó lenne aktív lehetne, a titlást nem kellene kapcsolgatni és működne ahogy kell.

Az MKB szerint 33-as és attól frissebb Firefox-szal mennie kell a történetnek... ami megy is csak nem letiltott felugróablakokkal.

Üdv
Puma

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#51926) Kékes525 válasza Kékes525 (#51918) üzenetére


Kékes525
félisten

Valószínűleg valamelyik addon csinálja, majd kiszűröm. Egy szűz, speciális (ESET Netbank- és tranzakcióvédelem) rendszeren:

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51927) Winner_hun válasza csako (#51909) üzenetére


Winner_hun
félisten

Régi Firefox 18 pont, a legújabb 64 bites beta 49 pont.
15 kiegészítő nem megy, így kizárt dolog, hogy maradjon. 32 bitessel se mennek a kiegészítők. Leragadok az őskorban (52.1.1.)

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#51928) vlevi válasza Matthewus (#51922) üzenetére


vlevi
nagyúr

Pedig 30%-al kevesebb memórinyát használ...
LOL.
[link]
A böngésző induláskor rögtön lefoglal 4 processzt, és félgiga memóriát.
Anélkül, hogy a kezdőlapon kívül bármi is nyitva lenne.
Persze lehet, hogy a böngészés során ez a memóriamennyiség nem növekszik, illetve, kisebb gépen kevesebbet foglal le előre, de ettőlfüggetlenül furcsán néz ki.

(#51929) #54715584 válasza csako (#51917) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ezt nem piszkálom már. Nekem az is jó, ha az egyik fül nem rántja magával a többit fagyáskor. :)

(#51930) Matthewus válasza vlevi (#51928) üzenetére


Matthewus
őstag

A Chrome-hoz képest, azonos oldalakat megnyitva.

(#51931) SharpSA válasza vlevi (#51921) üzenetére


SharpSA
veterán

Kb így van nálam is a Nigthly-val 15 telepített kiegészítővel (+2 örökölt, azoknak várom a frissítését, remélem lesz). 11 oldal van most megnyitva. Viszont már végre kellően gyorsan működik, mobilon is egész jó a nightly. Gondolom lesz még optimalizálva, de nekem így is jó. A laptopon a 8GB RAM fele még így is üres, akkor meg nem tökmindegy ez mennyit foglal (akár előre, akár menet közben)? Azért van a memória, hogy használva legyen. Ha jelentős része mindig üresen van, akkor minek annyi?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#51932) #27441408


#27441408
törölt tag

A lastpass működik a Quantum -al ?

[ Szerkesztve ]

(#51933) Rainman05


Rainman05
tag

Sziasztok! Lehetne ezt a kiegészítőt valamivel helyettesíteni? Mert már ez sem működik sajna. Open Bookmarks in New Tab. Könyvjelzők megnyitása mindig új lapon.

(#51934) Matthewus válasza Rainman05 (#51933) üzenetére


Matthewus
őstag

Firefox 57-től: [link]

(#51935) Rainman05 válasza Matthewus (#51934) üzenetére


Rainman05
tag

Köszönöm, úgy néz ki működik :)

(#51936) SharpSA válasza Matthewus (#51934) üzenetére


SharpSA
veterán

Az ilyenek mehetnének az összefoglalóba szerintem. Köszönöm én is. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#51937) Matthewus válasza SharpSA (#51936) üzenetére


Matthewus
őstag

Ha kijön a végleges 57-es verzió, akkor frissíteni fogom az összefoglalót.

(#51938) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ezt az oldalt (https://ibank.cib.hu/cib_ebank.html) szeretném új lapon futtatni. Tegnap feltettem egy bétát, majd kukáztam is, nem tetszik hogy nem mennek a kiegészítők. Visszatettem a régebbi verziót amivel még működött a CIB új lapon, az előző profilt mindenestül visszamásoltam de nem hajlandó menni, le kell tölteni plugint, majd azt indítani és akkor majd külön ablakban hajlandó futni.. na nekem erre semmi szükségem, új lapon egyből jöjjön be és kész. Hogy lehetne ezt ismét kivitelezni, milyen beállításaim mehettek el?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#51939) #27441408 válasza Matthewus (#51937) üzenetére


#27441408
törölt tag

Matthewus
(Topikgazda)
jelenleg a lastpass-ra azt írja, hogy hagyományos a másik két addonom már jó az 57-el azt azért várhatom ugye, hogy 1 ilyen komoly kiegészítő az új FF-en is működik majd és megoldják? :B

(#51940) #27441408


#27441408
törölt tag

Jó ez az új firefox, nekem látványosan gyorsabb, a lastpass nagyon hiányzik, de oda végülis weben is bemehetek ha kell 1 jelszó, remélem megcsinálják az addon-t, ezenkívül szerintem remek lesz legalábbis az első 10 perc után így érzem.

(#51941) ArthurShelby válasza ArthurShelby (#51913) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Erre van valakinek ötlete, vagy ilyenekben ne reménykedjek?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#51942) netpeti98


netpeti98
addikt

Ha valakinek hiányozna a Classic Teheme Restorer, akkor a módosítások nagy részét meg lehet csinálni az userChrome.css módosítósával és pár kiegészítő telepítésével.
Things possible in Firefox 57+ (by using code tweaks in userChrome.css)

(#51943) Matthewus válasza ArthurShelby (#51941) üzenetére


Matthewus
őstag

about:support - Profilmappa - Mappa megnyitása - sessionstore-backups mappában vannak az előző munkamenetek fájljai, de ha azóta megnyitottad már párszor a Firefoxot, akkor nem biztos, hogy vissza tudod állítani

(#51944) vlevi válasza SharpSA (#51931) üzenetére


vlevi
nagyúr

Persze, most még van memória, de, ha alapból felfal másfél-2 gigát a 8-ból, akkor mást nem indíthatok el?
Biztos van erre valami normális megoldásuk, csak én nem tudok róla.
Mert az azért beba*****na, ha nem tudnám elindítani a Doom-t, ha benn van a firefox...

(#51945) #27441408


#27441408
törölt tag

Honnét fogom tudni,hogy működik a lastpass? Időnként keressek rá az addon-oknál?

(#51946) ArthurShelby válasza Matthewus (#51943) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Igazából csak egyszer többször nyitottam meg, de akkor azt már valszeg törölte :(

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#51947) nfsu17


nfsu17
veterán

Egész sokat gyorsult - tesztben - az 56-os.
55-ösben a speedometer 28,X-et kapott, az 56-os meg 36,8 körül.
A króm meg 38-at adott, ha jól emlékszem.
Valóságban meg majd meglátjuk. :D

(#51948) SharpSA válasza vlevi (#51944) üzenetére


SharpSA
veterán

Szerintem előre lefoglalja és azután már nem nagyon nő a lefoglalt memória mérete. Ha meg mégis, most komolyan... vegyél még 8GB-ot a gépbe és probléma megoldva. Ez kb. ugyanolyan, ha a mondjuk egy 120GB-os SSD-t veszel játékra, mert azzal gyorsabb minden, mint HDD-vel, de két játék már nem fér el rajta és emiatt lázadsz.
Különben is Doom közben böngészel? Mi vagy te, kaméleon? :D Na jó, COD közben én is szoktam a két pálya között néha, mert van annyi idő... :DDD

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#51949) SharpSA válasza nfsu17 (#51947) üzenetére


SharpSA
veterán

Hol van ez a teszt?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#51950) vlevi válasza SharpSA (#51948) üzenetére


vlevi
nagyúr

Arról szólt a hír, hogy kevesebb memóriát használ.
Akkor kell hozzá még 8Giga? :C
Nem szeretem azokat a programokat, amik azt hiszik, hogy csak ők vannak a gépen. Ilyenek pl. a gyártók által előretelepített vackok, amik a fél gépet felzabálják induláskor, és csak tölt-tölt-tölt...

De, hogy mégegykicsit sírjak FF ügyben, nekem az új szögletes kinézet sem tetszik. A monokróm ikonokkal nincs bajom, azok elmennek egynek, de a szögletes lapfülek nem jönnek be.
Mint ahogy a teljes képernőszélességet elfoglaló, lenyíló címsor is bambán néz ki. Egy ilyen lenyíló izé, dropdown list legyen akkora, mint az a mező, amiből lenyílik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.