Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51451) Matthewus válasza Grafirka (#51450) üzenetére


Matthewus
őstag

Ez még annyira új kezdeményezés, hogy semmi konkrétumot nem tudunk. Szerintem az lesz, hogy egyes cikkeknél lesz majd egy popup vagy valami hasonló, ami figyelmeztet, hogy az valótlanságokat tartalmaz. Tartalom blokkolásáról nincs szó. "Fake" hír az lesz pl. ami egyértelműen valótlanságokat, pl. kamu adatokat tartalmaz. De ezeket ha jól tudom a Facebook már csinálja, meg a Google is bármikor kiszedheti az ilyen oldalakat a találatok közül, és az több emberhez elér, mint a Firefox. Azt meg hadd ne kelljen már megmagyarázni, hogy miért baj az, ha az emberek kamu híreket olvasnak...

(#51452) Grafirka válasza Matthewus (#51451) üzenetére


Grafirka
őstag

Ugy gondolod , hogy ez a feature azert szuletik meg, hogy nekunk ( felhasznaloknak ) jobb legyen ? Csak koltoi kerdes, szived joga ezt hinni , reszemrol tema zarva.... :R

(#51453) Matthewus válasza Grafirka (#51452) üzenetére


Matthewus
őstag

Ne csak a politikára gondolj, eszméletlen, hogy milyen mennyiségű kamu hír van pl. a sportban, és akkor még nem is beszéltünk a félrefordított cikkekről. Az adatok vagy egy információ helyességét egy cikk írójának ellenőriznie kell, ha ezt nem teszi meg, vagy szándékosan félrevezet, akkor szerintem nincs azzal baj, ha arra felhívják a figyelmet.

(#51454) Kékes525 válasza Matthewus (#51453) üzenetére


Kékes525
félisten

A hír nemcsak a politikára vonatkozik? Tudomásom szerint a Facebook és a Google a politikai fake ellen lép fel.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51455) Matthewus válasza Kékes525 (#51454) üzenetére


Matthewus
őstag

Nincs utalás rá, hogy csak az ellen lenne. Pl. van elég kamu hír a Firefoxszal kapcsolatban is.

(#51456) Digitalpimp válasza Matthewus (#51453) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Szerinted ez a leendő szűrő mi alapján fogja tudni eldönteni, hogy álhír, vagy félrefordítás van benne? Mikor a most elérhető fordítók is enyhén szólva érdekesen fordítanak? Ez megint csak a pénzről, a cenzúráról meg a butításról fog szólni, természetesen úgy tálalva, hogy milyen jó lesz ez nekünk.
Örök igazság: "A hír az, amit eltitkolnak, a többi csak hirdetés!"

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#51457) Matthewus válasza Digitalpimp (#51456) üzenetére


Matthewus
őstag

A félrefordítások csak egy példa volt tőlem, nincs benne róla szó a cikkben.
Itt szerintem nem az oldalak elérhetetlenné tételéről van szó, hanem elsősorban az adatok helyességéről, amik elég egyszerűen ellenőrizhetőek. Egy figyelmeztetés arról, hogy egy adott cikk helytelen adatokat, információkat tartalmaz, az nem cenzúra.

(#51458) ArthurShelby válasza Kékes525 (#51449) üzenetére


ArthurShelby
addikt

"Ilyen értelemben most sincs szabadság. Most is mások véleménye, információja, döntése alapján alakítod ki a véleményed."
Szüleim, környezetem (barátok, tanárok...) neveltek. Ez alapján formálok véleményt egy hírről. De ha csak az egyik oldal jut el sem jut hozzám.... :F . Így nem tudok (és nem tudok megtanulni) mérlegelni, ez már lassan a népbutítás (mindent a szájába adni, meghatározni mit ehet)

A legnagyobb gond szerintem az, hogy a fejekben még mindig az van, hogy az internet szabad és ingyenes. Pedig most egyre jobban kezd kiderülni, hogy nincs ingyen ebéd, valahogy fizetsz (pénz, információ, reklám). Világossá kéne tenni, hogy hol mivel fizetsz, és abból neked esetleg milyen hátrányod származhat. Nevelni kéne (pl a kormánynak) az embereket (nem csak iskolában a fiatalaokat, pl az 50-es korosztályt is).
Egyébként legnagyobb tiszteletem az ingyenes jó programoké (firefox, vlc, kodi....) :R

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#51459) DS39 válasza ArthurShelby (#51458) üzenetére


DS39
nagyúr

Most viccelsz?
A kormánynak a legjobb ha buta a nép. Őket lehet megvezetni, irányítani.
Az sem véletlen hogy 16-ra lett csökkentve az iskolakötelezettség. Illetve az ingyenes továbbtanulás lehetősége megnyírbálva.

[ Szerkesztve ]

(#51460) Kékes525 válasza ArthurShelby (#51458) üzenetére


Kékes525
félisten

"Szüleim, környezetem (barátok, tanárok...) neveltek. Ez alapján formálok véleményt egy hírről. "

Nem erről írtam. Mire az információ eljut hozzád, hogy véleményt formálj, addigra már most is rendkívül sokan a legkülönbözőbb szempontok alapján szűrik, manipulálják. Ha ebben egy kicsit is rendet tesznek, az már nagy haszon az információt fogyasztónak.

"De ha csak az egyik oldal jut el sem jut hozzám..."

Valószínűleg ezután is ugyanúgy látni fogod a fake híreket, de már tudod, hogy valószínűleg hamis, mert a Firefox jelezni fogja.

Gyakorlatilag a vélemény formálásodat könnyíti meg.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51461) Matthewus


Matthewus
őstag

Most már kezdünk eltérni a topik témájától. Egy Mozilla kezdeményezésről beszéltünk, ami nem biztos, hogy be fog épülni a Firefoxba. Aki tovább akar beszélgetni erről nyisson neki egy topikot.

(#51462) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Az 55.0.2 (64-bit) verzió alatt nem mennek a webm videók, pontosabban az időkép harmadik radarvideóját nem látom. Nálatok ez működik? [link]

(#51463) Fandango válasza #54715584 (#51462) üzenetére


Fandango
veterán

Nálam jó!

(#51464) weiss válasza #54715584 (#51462) üzenetére


weiss
addikt

uBlock-ban kapcsold ki a kozmetikai szűrést.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#51465) Fandango válasza weiss (#51464) üzenetére


Fandango
veterán

Nem az lesz a baj, mert nálam azzal együtt jó.

(#51466) #54715584 válasza weiss (#51464) üzenetére


#54715584
törölt tag

Sajnos nem ez lesz az. Kikapcsoltam teljesn és mégsem látszódik. Az első videó is webm, az megy minden gond nélkül. Úgy emlékszem régebben erre volt egy addon, most nem látom.

(#51467) #54715584 válasza #54715584 (#51466) üzenetére


#54715584
törölt tag

Letiltott kiegészítőkkel működik. Ha egyesével tiltom le a kiegészítőket, hogy megtaláljam melyik okoz problémát, akkor meg nem működik, nem tudom beazonosítani melyik lehet problémás.

(#51468) Kékes525 válasza #54715584 (#51467) üzenetére


Kékes525
félisten

Érdekes. A letiltási sorrenden változtass. Esetleg egyesével töröld őket? Jobb ötletem nincs. :N Azt már tapasztaltam, hogy néha nem elég a tiltás, csak a törlés segít. Talán a NoScriptnél volt? Most hirtelen nem emlékszem, hogy melyik produkálta.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51469) Syl válasza Kékes525 (#51468) üzenetére


Syl
nagyúr

uBlock & NoScript mellett is működik:[kép] Valami más gebasz lesz a kollégánál.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#51470) Kékes525 válasza Syl (#51469) üzenetére


Kékes525
félisten

Nekem is. ;) Azt csak példának írtam. Az is lehet, hogy a sima egyenkénti teljes letiltás nem egyenértékű az "Újraindítás letiltott kiegészítőkkel" opcióval. Lehet, hogy ezért törölni kell, vagy ha nem is írja a letiltás után az újraindítást, akkor is újra kell indítani.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51471) csako válasza #54715584 (#51462) üzenetére


csako
veterán

Valami nálunk közösen nem jó, mert az 56-os bétával én sem látok belőle semmit, fekete, csökkentett módban jó, viszont normál módban kiegészítőket letiltva nem.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#51472) #54715584 válasza csako (#51471) üzenetére


#54715584
törölt tag

A normál frissítési csatornán az 55.0.1-es verzióval ez még működött.

Az egyik addonom frissült időközben, azt is töröltem, de semmi változás, illetve egy reset sem segített.
Addon remove sem hozott eredményt. :(

(#51473) Kékes525 válasza #54715584 (#51472) üzenetére


Kékes525
félisten

Most egy másik böngészőben megy? Vírusellenőrző, tűzfal?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51474) #54715584 válasza Kékes525 (#51473) üzenetére


#54715584
törölt tag

Igen, edge alatt semmi baj sincs, ott megy minden rendesen.

Vírusirtó és tűzfal beállításait nem módosítottam.
A .02-es verzióra váltáskor történt ez.
Néztem about:config webm bejegyzéseket, de nem lettem okosabb.
Az összes sütit kitöröltem, gyorsítótárat is, de semmi.
Adguard for windows fent van, de az már több hete, eddig nem volt vele probléma. Ha letiltom/kilépek sem áll helyre ez a probléma.

Megnéztem a laptopomon is, amin linux van, ott még az 54-es verzió volt fent, az működött rendesen.
Leszinkronizáltam mindent, azután is működött.
Majd frissítettem az 55.0.2-re, és úgy is működött.

Több ötletem már nagyon nincsen.

(#51475) netpeti98 válasza #54715584 (#51474) üzenetére


netpeti98
addikt

Én még megpróbálnék egy teljesen új profilt kezdni. A firefox.exe -p paranccsal tudod kezelni a profilokat.

[ Szerkesztve ]

(#51476) #54715584 válasza netpeti98 (#51475) üzenetére


#54715584
törölt tag

Csináltam már egy resetet, az nem hoz létre új profilt?
Ha ez más, akkor megpróbálom.

(#51477) netpeti98 válasza #54715584 (#51476) üzenetére


netpeti98
addikt

De, viszont hátha egy teljesen tiszta profil amibe nem költöztet át semmit megoldja a problémát. Bár az is igaz, hogy ilyen esetben a resetnek is elégnek kellene lennie, mivel a beállításokat nem költözteti át.

(#51478) #54715584 válasza netpeti98 (#51477) üzenetére


#54715584
törölt tag

Megcsináltam, most már alaphelyzetben sem megy az a videó.

[ Szerkesztve ]

(#51479) #54715584 válasza #54715584 (#51478) üzenetére


#54715584
törölt tag

És még ilyenem is van. :D Nem érzékeli az internetet, először hibát dob, hogy nincsen netkapcsolatom. Többszöri próbálkozásra kidobja a lenti képet, és csak újraindítás után sikerül sokadszorra bejelentkezni.

[ Szerkesztve ]

(#51480) madrac


madrac
őstag

Ennel rosszabb "fejlodesi" iranyt nem is tudtam volna elkepzelni Firefox-nal minthogy megszuntetik a hagyomanyos kiegeszitok tamogatasat, es csak webes lesz mint chrome es tarsainal. Firefox-nak pont azt tartottam a legnagyobb elonyenek a tobbiekkel szemben amiben eltert a tobbitol (ha mar sebessegben, folyamatossagban reg lemaradt a tobbiektol), hogy irtak/irni tudtak ra komolyabb kiegeszitoket is, amiket tisztan web-es technologiaval sok esetben nem fognak tudni megtenni. RIP

(#51481) netpeti98 válasza #54715584 (#51479) üzenetére


netpeti98
addikt

Lehet fent írtad és elsiklottam felette, de pontosan milyen vírusirtó van a gépeden?

(#51482) #54715584 válasza netpeti98 (#51481) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nem írtam még. Webroot-ot használok és néha pár naponta futtatom mellette a HitmanPro-t.

(#51483) Matthewus válasza madrac (#51480) üzenetére


Matthewus
őstag

Rosszul értelmezed a WebExtensions nevet. Szerintem a NoScript az uBlock Origin, a Greasemonkey elég komoly kiegészítők. Később biztosan lesz olyan kiegészítők fejlesztésére is lehetőség, amikre most még nincs. A Firefox WebExtensions változata nem egyezik meg egy az egyben a Chrome megoldásával!

(#51484) netpeti98 válasza #54715584 (#51482) üzenetére


netpeti98
addikt

Akkor nincs ötletem. :(
Régebben a Kaspersky és az Eset termékeivel fordult elő, hogy hasonló probléma jelentkezett a biztonságos kapcsolat esetén.

(#51485) #54715584 válasza netpeti98 (#51484) üzenetére


#54715584
törölt tag

Kifogytam én is, még a videokártya driverre gyanakodtam, de az egyik videó megy a másik nem ugyanazon az oldalon belül. Hátha majd egyszer csak megjavul.

(#51486) madrac válasza Matthewus (#51483) üzenetére


madrac
őstag

Mert azokat ezek szerint meg lehet csinalni azzal is. De van szamos olyan kiegeszito amiknek chrome-os valtozata joval szerenyebb tudassal rendelkezik es lassabban is mukodik, ha letezik egyaltalan. Nem veletlenul. Felreertes ne essek, egyebkent nem FF-ot hasznalok jelenleg, mert nekem tul lassu es akadozo lett manapsag, de a tobbi bongeszobol mindig is hianyoltam az FF paratlan kiegeszito tamogatasat. Kb. ez az egy dolog ami miatt hasznaltam. Most ez is elveszett.

[ Szerkesztve ]

(#51487) margithid


margithid
veterán

Ez az új 55-ös mozilla firefox nagyon jó lett!
Nem zabál erőforrást, nem omlik össze!
15 másodperces automata oldalfrissítést állítottam be, semmi gond nincs már egy napja, opera pár óráig bírja és lefagy, firefox régen még ennyit se.
Szuper! Csak el ne szúrják a jövőben!

(#51488) SharpSA válasza margithid (#51487) üzenetére


SharpSA
veterán

"15 másodperces automata oldalfrissítést állítottam be"
Ezt hogy, mivel?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#51489) ztoldy válasza SharpSA (#51488) üzenetére


ztoldy
senior tag

Nekem tab mix plus van fent, az például tudja az automata újratöltést X időközönként.

[ Szerkesztve ]

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#51490) margithid válasza SharpSA (#51488) üzenetére


margithid
veterán

Reload every! Régen is ezt ahsználtam, de aztán firefoxot "fejlesztették" és állandóan lefagyott.
Most tökéletes, lassan 2 napja, újraindítás nélkül.

(#51491) SharpSA válasza ztoldy (#51489) üzenetére


SharpSA
veterán

Ez nálam is telepítve van, de nem találok benne beállítást x időközönkénti lap újratöltésre.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#51492) Intruder2k5 válasza SharpSA (#51491) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Reload Every! Jobb klikk a lapfülön, és választhatsz... [kép]

(#51493) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Van olyan kiegészítő, amivel automatikusan lehet menteni bizonyos típusú fájlokat, meghatározott helyre?
Pl.ha torrent fájlt töltök le ne kérdezze hová mentsen, hanem egyből a beállított helyre. Más típusú letöltésnél (míg meg nem határozzuk) továbbra is kérdezze meg a mentés helyét.
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#51494) Matthewus válasza huan (#51493) üzenetére


Matthewus
őstag

Csak olyanról tudok, ami már nem működik.

(#51495) huan válasza Matthewus (#51494) üzenetére


huan
őstag

Mi volt a neve?

(#51496) Matthewus válasza huan (#51495) üzenetére


Matthewus
őstag

Automatic Save Folder, Shelve. Lehet, hogy a Tab Mix Plus is tud valami hasonlót, aki használja majd megírja.

(#51497) ztoldy válasza huan (#51493) üzenetére


ztoldy
senior tag

Torrent fájlokra érdemes beállítani, hogy egyből nyissa meg a kliens. Ilyenkor a FF az ideiglenes mappába menti le (TEMP), amit a takarító programok kiürítenek.
Vagy állítsd be a kliensben, hogy a megnyitott torrent fájlokat helyezze át másik mappába.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#51498) huan válasza ztoldy (#51497) üzenetére


huan
őstag

Köszi!
A megnyitott fájlok áthelyezése be van kapcsolva a torrent programban.
Az is be van állítva, hogy a kliens nyíljon meg, ha futtatom, de engem kifejezetten a mentés része érdekelne és csak a torrent fájloké.

(#51499) Rainman05 válasza huan (#51498) üzenetére


Rainman05
tag

Sziasztok! Tud valaki megoldást rá hogy ha új ablakot nyitok meg akkor pl. a Google kereső jöjjön be? Eddig a New Tab Override kiegészítőt használtam de már nem kar működni sajna.

(#51500) Fandango válasza Rainman05 (#51499) üzenetére


Fandango
veterán

Azt akarod, hogy a www.google.com/hu jöjjön be az új lapon amit megnyitsz?
Ha igen akkor, ez az alapértelmezett beállítás Firefoxban, Options/General fül alatt tudod vissza állítani.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.