Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51801) Fandango válasza Matthewus (#51799) üzenetére


Fandango
veterán

Például ami zavart, hogy a lap tetejére és aljára ugrásnál nem egyből oda ugrott a Foxy hanem olyan mintha gyorsan felgörgette volna, a Gesturefy-nál már rendesen működik mint ahogy a Firegesturesben is működött.
A kezelőfelülete is sokkal jobb.

(#51802) lufi7 válasza Intruder2k5 (#51796) üzenetére


lufi7
aktív tag

Az ublock kavart be. Pedig nem állítottam rajta semmit.

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#51803) Matthewus válasza Fandango (#51801) üzenetére


Matthewus
őstag

Nekem is feltűnt ez, de be lehet állítani a sebességét.

(#51804) Fandango válasza Matthewus (#51803) üzenetére


Fandango
veterán

Az nem tűnt fel, hogy olyat is lehet. Mindegy egyelőre marad.

(#51805) SchumiBácsi

Üdv all! Úgy tűnik hogy frissült a Firefox, mert ismét elqrtak valamit.

Időnként lelni ilyen kis flash játékokat. Aztán ha azok elég jók lementem őket, hogy "örökre" meglegyenek. Nem egy jelentős gyűjtemény van, de eddig ha úgy volt rá klikk és minden gond nélkül ment a böngészőben új fülön.

Ma viszont nem megy. Igen valószínű hogy egy kifejezetten fontos frissítés okozza a problémát. Mit hol kell beállítani hogy újra működjön? Vagy ha ez a lehetőség is befuccsolt (mert van ilyen) akkor direkt töltsek le egy régebbi böngészőt a lementett flash játékokhoz (swf kiterjesztés) ha engedi egyáltalán?

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#51806) csako válasza SchumiBácsi (#51805) üzenetére


csako
veterán

Innen a "Flash Player projector" kell neked, és akkor böngésző nélkül is (elvileg) menni fognak a flash fájlok.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#51807) Daywalkerke válasza Kékes525 (#51765) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Most néztem rá a külső szűrőkre és nekem is pont ugyanezen két szűrő mint nálad átkerült a Saját szűrők részbe, pedig nem én tettem be és nálam a saját szűrőknél más nincs is.
Sikerült esetleg megtudnod esetleg valamit, hogy ez a két szűrő miért kerülhetett át a Saját szűrőkhöz?
A lista frissítési hiba nálam közben egyébként megszűnt, már minden listát amit bepipáltam tud frissíteni, még ez a két lista is ami nálam és nálad is átkerült a Saját szűrőkhöz még ezek is frissültek.

[ Szerkesztve ]

(#51808) EmptyParadox válasza Daywalkerke (#51807) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Valószínűleg eltávolították, mint ahogy a 1.14.11b2 Change logban is látszik: Removed: "EU: Prebake" (no longer maintained).

(#51809) Daywalkerke válasza EmptyParadox (#51808) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Köszi a választ, mivel én régebbi Ublock verziót használok így manuálisan töröltem, de még mindig ott van a másik szűrő a "Malware domains (long-lived)" ami szintén átkerült a Saját szűrők részhez nálam, úgy ahogy Kékes525-nek is, akkor ezt is inkább töröljem manuálisan?

[ Szerkesztve ]

(#51810) Kékes525 válasza Daywalkerke (#51809) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, ezeket valószínűleg nem fejlesztik. Azóta a "RU AdList: BitBlock" is átkerült a sajátok közé. Viszont a "AAK-Cont Filters For uBlock Origin" megjelent a "Hirdetések" között. Úgyhogy ezt most töröltem a sajátokból.

Szerintetek pillanatnyilag melyik a legjobb script kezelő? Az uBlock origin mellé az "AAK-Cont Userscript For uBlock Origin" kezelésére melyiket érdemesebb feltenni? Violentmonkeyt vagy a Tampermonkeyt? A Greasemonkey sajnos nem kezeli rendesen.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51811) Killer man


Killer man
tag

Sziasztok! Feltettem a 64 bitest de minden számítógép indításkor összeomlik. Csak induláskor az első megnyitásnál. UItána bármit csinálok stabil. Mi lehet az oka? Kezdőoldal a google úgyhogy semmi flash, ez nem lehet gond. (Win7 alatt)
Köszike!

(#51812) Matthewus válasza Kékes525 (#51810) üzenetére


Matthewus
őstag

Én a Violentmonkey-t (Githubról telepítve, mert ott újabb verzió van) használom a webext Greasemonkey megjelenéséig.

[ Szerkesztve ]

(#51813) Kékes525 válasza Matthewus (#51812) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi, feltettem.
Remélhetőleg a webext Greasemonkey már rendesen fogja kezelni a "AAK-Cont Userscript For uBlock Origin" scriptet.
A Violentmonkey sajnos nem kezeli a YouTube + és a PH! kalkulátort.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51814) Matthewus válasza Kékes525 (#51813) üzenetére


Matthewus
őstag

A Youtube+-ból van kiegészítő változat is.

(#51815) movax válasza EmptyParadox (#51808) üzenetére


movax
őstag

Nálam nem tűnt el semmi, sem a Prebake, sem egyéb, minden a legfrissebb verzió (uBlock, FF, listák).

(#51816) Kékes525 válasza Matthewus (#51814) üzenetére


Kékes525
félisten

Az addon formájára (YouTube Plus) gondolsz?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51817) #54715584


#54715584
törölt tag

Az miért lehet, hogy bizonyos oldalakon (kattintásra mindig másik oldalra mutató tartalom :D ) elindulnak videók, majd belekattintásra fagy az egész?
Explorer alatt működik, Edge alatt szintén ez a probléma.
Valami a videoformátumokkal lehet? Ez még gond most is?
Eddig ment, mi változhatott?
Mindegy, hogy incognito módban vagyok vagy sem.

(#51818) Daywalkerke válasza Kékes525 (#51810) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

A "RU AdList: BitBlock" szűrő nekem nem volt bepipálva, úgyhogy az nem került át a Saját-hoz.
Ezt az általad írt új "AAK-Cont Filters For uBlock Origin" szűrőt érdemes bekapcsolni? Mert nálam jelenleg a Hirdetések résznél csak az "EasyList" van bepipálva.

(#51819) Kékes525 válasza Daywalkerke (#51818) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem igen, de az csak a scriptjével együtt müködik helyesen: AAK-Cont Userscript For uBlock Origin, Hugo Xu / AAK-Cont · GitLab Violentmonkey vagy Tampermonkey kell a script futásához.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51820) Syl válasza kispx (#51786) üzenetére


Syl
nagyúr

Multi-Account Containers - Olyat szeretnék, hogy egy adott bookmarkból többet készítenék és mindegyik másik konténerben nyíljon meg (például több gmail account), de sehogy nem találok rá megoldást.
Valaki tud erre valami megoldást?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#51821) Abrion


Abrion
senior tag

A böngészőm jelenleg így működik, egy régi még be nem zárt weblap, FF újra indítás után a lementet weblapot tölti be ahelyett hogy frissítené azt, szal nyomnom kell F5 hogy letöltse a weblapot ismét, hol tudom beállitani hogy újra nyitásnál frissítse egyből.

Még1x, be van állítva az hogy kikapcsoláskor jegyezzen meg minden ablakot amikor újra indítom az FF minden ott van de ha ráklikelek bármelyikre, akkor nem frissíti csak betölti a lementett weblapot.

(#51822) csako válasza Matthewus (#51814) üzenetére


csako
veterán

Az "új" Youtube felülethez nincs még.

(#51823) Ozrych: Köszönöm, de nekem megfelel a Greasemonkey + Iridium :R

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#51823) EmptyParadox válasza csako (#51822) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Vissza lehet állítani a régi UI-t. Így működik. Sajnos cookie kell hozzá, hogy megjegyezze.

(#51824) Kékes525 válasza csako (#51822) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi az iridiumot. Violentmonkey alá tettem, tökéletes.
Valamit írtak a youtube plus sötét fel felülethez való fejlesztéséről, mintha teszt verzió már lenne, de nem találtam.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51825) Matthewus válasza Kékes525 (#51824) üzenetére


Matthewus
őstag

Az Iridiumot ugyanaz csinálja, mint a Youtube+-t, ami már csak hibajavításokat fog kapni.
Az Iridiumból is lesz elvileg kiegészítő, ha kijön a végleges változat.

(#51826) Kékes525 válasza Matthewus (#51825) üzenetére


Kékes525
félisten

Fel sem tűnt nekem, pedig ott a lapon az info: "Iridium (former YouTube Plus) is an extension built to improve the user experience on the new YouTube Material layout."

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51827) #41133696 válasza Matthewus (#51784) üzenetére


#41133696
törölt tag

Adguard for Windows vs Mozilla Firefox

Valóban az Adguard működése zavart be neki, de kicsit máshol, a tanúsítványoknál.

(#51828) pibácsi


pibácsi
senior tag

Már régóta rendszeresen megjelenik egy oldal, amit lent mellékelek és nem tudom kiírtani. Váratlanúl ugrik be, ahogy megnyitom a kezdőoldalt ez nyomúl előre. Már a HOSTS részen letiltottam, de mindíg új sorszámot adva megjelenik. Mi akar ez lenni? Valaki tudna tájékoztatást adni?
Hogy lehet ezt kitiltani, leállítni.
Üdv. Pibácsi

[ Szerkesztve ]

(#51829) Matthewus válasza pibácsi (#51828) üzenetére


Matthewus
őstag

Valamelyik kiegészítőd csinálja valószínűleg.

(#51830) pibácsi válasza Matthewus (#51829) üzenetére


pibácsi
senior tag

És azt hogyan tudom meg? Valahol van esetleg utalás rá?

(#51831) csako


csako
veterán

Na remek, frissült a béta/dev 57-re, engedélyeztem a legacy addonokat about:config-ban, egyelőre csak a Stylish tűnt fel, hogy nem megy egyáltalán, nem tölti be a beállítások panelt sem hozzá. Esetleg ötlet, hogy hol tárolja a fájljait? Vagy csak a visszaváltás 56-ra segítene? Szeretném kimenteni a CSS-eket, mert több egyedi is volt benne.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#51832) Rimuru válasza csako (#51831) üzenetére


Rimuru
veterán

stylish.sqlite fajlt keress profilmappadban.

Vigyázat, csalok!

(#51833) csako válasza Rimuru (#51832) üzenetére


csako
veterán

Köszi :R

Közben a gmail notifier is felűnt, hogy nincs :)) majd meglátjuk milyen lesz ez a helyettesítője

+ Tab Scope, Rotate Image, Thumbnail Zoom Plus, Strict Popup Blocker, Fxif, Download Panel Tweaker

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#51834) Matthewus válasza pibácsi (#51830) üzenetére


Matthewus
őstag

A képen a Block site kiegészítőt írja.

(#51835) pibácsi válasza Matthewus (#51834) üzenetére


pibácsi
senior tag

Tényleg, igaz. Hogy én ezt eddig nem vettem észre, csak idegeskedtem. Persze, van ilyen kiegészítőm. Sőt most látom, hogy engedélyezve van, hogy küldjön néha értesítőt. (Enable warning messages). Viszont idegesítően nyomúl. Na innen kiveszem a pipát.
Köszi a megoldást, mostmár ki tudom lőni.

Üdv. Pibácsi

(#51836) Syl válasza pibácsi (#51835) üzenetére


Syl
nagyúr

Jó kis kiegészítő. Az összes általad meglátogatott oldal címét (meg még ki tudja mi mindent) logolja és továbbítja a készítőnek. :F

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#51837) pibácsi válasza Syl (#51836) üzenetére


pibácsi
senior tag

Necsináld! Ez tényleg így igaz? Akkor ezt természetesen meg kell szüntetni. Mire alapozod ezt?
Ü. Pibácsi

(#51838) Syl válasza pibácsi (#51837) üzenetére


Syl
nagyúr

Linkeltél egy képet. Ott írja rajta, rögtön az első mondat.

[link]

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#51839) pibácsi válasza Syl (#51838) üzenetére


pibácsi
senior tag

Köszi, igaz. Hát ez egy automatikus weboldal blokkoló, (A BlockSite egy kiterjesztés, amely automatikusan blokkolja az Ön által választott weboldalakat.) és úgy írja, ahogy most mélyebben belenéztem a leírásába, hogy a letiltott oldalakról infókat gyüjt, de azt nem, hogy továbbítja is valahová (és nem az összes meglátogatott oldalról). Hirtelen sokkolt a dolog. Én még nem írtam bele letiltandót, mert erre lenne jó és vszínű ezért tettem fel valamikor, de még nem alkalmaztam.
Köszi mégegyszer. Egyelőre nem szüntetem meg, fent hagyom.

Üdv. Pibácsi

[ Szerkesztve ]

(#51840) Matthewus válasza pibácsi (#51839) üzenetére


Matthewus
őstag

uBlock Originnel is lehet weboldalakat blokkolni, nem kell külön kiegészítő.

(#51841) Kékes525 válasza pibácsi (#51839) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem az ilyenekért nem kell pánikolni. Lehetetlen tökéletesen megvédeni magunkat a nyomkövetésektől, sőt szerintem még picit sem( :F ), hiába van szuper védelmünk. Nagyon sok program csinálhatja ezeket, amiről nem is tudunk, másrészt a működéséhez engedélyt kell adnunk. Persze az is igaz, hogy fölöslegesen ne tegyük ki magunkat ennek.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51842) ArthurShelby válasza Matthewus (#51840) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Hogyan lehet a ublock-nál egy url-t hozzáadni a tiltólistához gyorsba?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#51843) Matthewus válasza ArthurShelby (#51842) üzenetére


Matthewus
őstag

Olyat tudok ami 4 klikkel megy. Saját szűrőkhöz hozzáadod ilyen formában az oldalt:||google.hu^

(#51844) ArthurShelby válasza Matthewus (#51843) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Köszönöm!

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#51845) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Mostanában ha valamire rá kattintok akkor ujra kell tölteni az oldalt hogy bejöjjön, másnál is van ilyen? Win10

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#51846) csako válasza csako (#51833) üzenetére


csako
veterán

Thumbnail Zoom Plus nélkül borzalmasan kényelmetlen neteznem, szóval amíg nincs egy korrekt, bugmentes alternatívája, addig inkább felraktam az 55-ös Waterfoxot.
Amúgy lehet az addonok "kiesése" miatt, de jóval gyorsabbnak érződött az egész :)

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#51847) Syl válasza Tiger. (#51845) üzenetére


Syl
nagyúr

Nincs. (Linux & Mac)
YouTube köhög, de az Chrome-on is vacak.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#51848) Tiger. válasza Syl (#51847) üzenetére


Tiger.
nagyúr

megoldottam, csináltam egy csökkentett modot és rá frissitést azóta jó.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#51849) Kékes525


Kékes525
félisten

"Thumbnail Zoom Plus" Mi a baj vele? Én használom, igaz, vannak olyan képek, amit nem nagyit ki.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51850) csako válasza Kékes525 (#51849) üzenetére


csako
veterán

Nekem csak annyi, hogy 57-tel nem működik :(
És nem találtam életképes alternatívát, ami facebookon és instagramon kinagyít legalább annyi mindent, mint a TZP.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.