Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51351) < CyberBob > válasza lck (#51350) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Köszönöm, jónak tűnik.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#51352) csako válasza < CyberBob > (#51349) üzenetére


csako
veterán

Hogy-hogy nem megy? Nekem még az 56-os dev-bétával is megy a 4.2beta2-es verzió. Telepíteni is lehet a hozzáadás gombjára kattintva, hiába írja, hogy nem kompatibilis.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#51353) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hi,

Van arra mód, ha jobb klikkel kattintok egy letolthető file ra, akkor milyen sorrendben legyenek ott a letöltő kliensek ?
2 öt fel kéne cserélnem, hogy kényelmesebb legyen

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#51354) csako válasza Core2duo6600 (#51353) üzenetére


csako
veterán

Menu Wizard

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#51355) Core2duo6600 válasza csako (#51354) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Pont lakat van ott, amit fel akartam volna cserélni ...

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#51356) Moleman


Moleman
addikt

Sziasztok, 32bit 52-es ESR verziót használok, és a youtube pár hete már csak HTML5-ben hajlandó lejátszani, hiába a régóta működő Flash-kényszerítő addonok. (Valami központi hülyeség lehet, a céges laptopon is ugyanabban a pillanatban váltott át.)

Sok szempontból jobban szerettem a Flash felületet, viszont most vettem észre, hogy külső hangkártyával brutálisan szaggat a lejátszás a HTML5 felülettel, így használhatatlan. Valahogy még rá lehet bírni, hogy Flash-t használjon, vagy felejtsem el a youtube-ot?
(A laptop i5-2450M, 4 giga ram.)

Köszi!

Szerk.: Ja, és a videók képe is szaggat, csíkosodik, feketedik néha, ez teljesen független a hangkártyától, és minden mástól is, Facebook alatt is csinálja néha.

[ Szerkesztve ]

(#51357) csako válasza Core2duo6600 (#51355) üzenetére


csako
veterán

Affene :((( mást hirtelen nem tudok, esetleg olyat, hogy letiltod őket, majd más sorrendben engedélyezed őket, hátha hatással van rá, hogy melyik kerül bele a menübe hamarabb :D

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#51358) Core2duo6600 válasza csako (#51357) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Egy próbát megér...

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#51359) < CyberBob > válasza csako (#51352) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Írta, hogy nem kompatibilis ezért nem is próbálkoztam vele. De majd most. :)

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#51360) Bodor


Bodor
veterán

Sziasztok! Sok-sok éve használom a Mozbackup-ot nagy megelégedéssel, de most a 64 bites 55-ös verzióra az alábbi kép fogad, pedig a 32 bites 54.01 már rég el lett távolítva a gépről. Tudnátok ötleteket adni, hogy hogyan mentsem le a mostani állapotot?

(#51361) Kékes525 válasza Bodor (#51360) üzenetére


Kékes525
félisten

Nálam nem ír ki verziószámot Firefoxnál. Lehet, hogy azért, mert most fut? Letöltésben vagyok, most nem léphetek ki.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51362) snakebait


snakebait
senior tag

Sziasztok!
Elég régi firefoxot használok, 46 verziót. :B Az a gondom és azért nem frissítgetek,mert sok kiegészítőt használok és megfigyeltem ha frissítek akkor mindig talál olyat ami nem kompatibilis az újjal és nem teszi fel. Helyette meg nem találok általában olyat,de még hasonlót sem. És én is mind oly sokan firefoxot csakis a sok kiegészítő és személyre szabhatóság végett használok. Kérdésem; a legfrissebb foxi felrakása nélkül hogyan tudom leellenőrizni,hogy a fennlévő kiegészítők kompatibilisek a legújabb FF-al? Vagy ilyet egy általán lehet-? :U

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#51363) Kékes525 válasza snakebait (#51362) üzenetére


Kékes525
félisten

A legegyszerűbb módja, hogy a régi profilet elmented és feltelepíted a legújabb verziót, akkor látni fogod azt, hogy WebExtensions kompatibilis e, ha nem akkor kiírja, hogy hagyományos. Másrészt azt is látod, hogy egyáltalán müködik e a kiterjesztés. Az 57-esektől kezdve már nem fogja tudni használni őket a Firefox, ha hagyományos. A fejlesztőknek át kell írniuk WebExtensions kompatibilissé, hogy az 57-es használni tudja.
Ha nem tetszik a legújabb verzió, akkor uninstall és feltelepíted a számodra szimpatikus verziót és a profile-ját lecseréled a mentettre. Így minden visszaáll olyanná, mint amilyen volt.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51364) snakebait válasza Kékes525 (#51363) üzenetére


snakebait
senior tag

Köszönöm a segítséget. Feltettem legújabb FF-ot online telepítővel,mert nem akart 46 verzióról direkt 55.0.1-re frissíteni. Maradt minden,NAGYJÁBÓL :F :W Van pár kiegészítőm ami nem kompatibilis ugye legújabbal (miért is lenne?) . Az összefoglalóban van egy leírás az abuot:config mókolás,de nekem az úgy nem akar jó lenni. Valahogy meg tudnám oldani ezen problémám? Tudom,keressek hasonló kiegészítőt....de ha nincs??? :((( Pl,: Flip Clock,meg egy normális óra sem :W
Ja,és nálam minden kiegészítő hagyományos,csak ForecatFox nem,mert azt újraraktam.És persze az is eddig fent volt a füleknél,most meg nem lehet oda varázsolni,meg össze is csukódott :Y :W :W :W

kép1
kép2

[ Szerkesztve ]

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#51365) Matthewus válasza snakebait (#51364) üzenetére


Matthewus
őstag

Óra és időjárás alkalmazás van a Windowsban is. Vagy használj ESR verziót addig, amíg támogatott, aztán talán lesz az igényeidnek megfelelő óra és időjárás kiegészítő.

(#51366) snakebait válasza Matthewus (#51365) üzenetére


snakebait
senior tag

Azt tudom,hogy van windowsban is óra meg időjárás :B De ezeket a FF-ba beépülve használtam és ott voltak mindég szem előtt :U
Meglesem az ESR verziót ;)

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#51367) Kékes525 válasza Matthewus (#51365) üzenetére


Kékes525
félisten

A kolléga képeiből is látni, hogy a kiegészítők döntő többsége még hagyományos. Hogy lesz ezekből novemberig WebExtensions kompatibilis? Olvastál erről valami biztatót? Tudom, hogy néhányból (NoScript, Ublock-ból) már van, de a többi? Nem nagyon rövid az idő addig?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51369) Matthewus válasza Kékes525 (#51367) üzenetére


Matthewus
őstag

Itt van egy pár kiegészítő, lehet látni, hogy állnak.
A kiegészítők egy része biztos nem lesz kompatibilis, mert:
- már nem fejlesztik
- nincs a kiegészítő működéséhez szükséges API (ez még a későbbiekben változhat)
- nem lesz a kiegészítőknek akkora lehetősége belenyúlni kinézetbe, működésbe
- a fejlesztő nem akar foglalkozni vele, vagy túl munkaigényes
- stb...

Idő volt bőven szerintem.

Greasemonkey-ból lesz, hogy mikorra nem tudom de, van alternatíva, pl Violentmonkey.
Érdemes olvasni a kiegészítők hozzászólásait, esetleg megnézni a saját oldalukat, hogy terveznek-e WebExtensions kompatibilis változatot.
Meg ott az 52-es ESR egy ideig.

[ Szerkesztve ]

(#51370) DS39 válasza Matthewus (#51369) üzenetére


DS39
nagyúr

A Classic Theme Restorer eléggé belenyúl a böngészőbe, az gondolom kuka.

(#51371) Kékes525 válasza DS39 (#51370) üzenetére


Kékes525
félisten

Fejlesztője ki is jelentette, hogy nem fogja fejleszteni. FEBE sem lesz, ha jól tudom. Nekem a legfontosabb a Speed Dial [FVD] lenne.

(#51369) Matthewus Köszi az infót és a linket.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51372) Matthewus válasza DS39 (#51370) üzenetére


Matthewus
őstag

Igen, és például minden add-on, ami a status bar-t használja.

(#51373) Vakegérke válasza Matthewus (#51372) üzenetére


Vakegérke
veterán

Sajnálatos. Számomra nagyon fontos a Classic Theme Restorer, a Clone It és a Hide Tab Bar With One Tab. Elkeseredett leszek, ha nem lesz alternatívájuk.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#51374) netpeti98 válasza Matthewus (#51369) üzenetére


netpeti98
addikt

A Firefox 57-ben lesz egy oldal, ami segít alternatívákat keresni.

Persze ez azon nem segít ha nincsenek egy az adott kiegészítőhöz szükséges API-k.

(#51375) Vakegérke válasza netpeti98 (#51374) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az ESR verzió (amit használok) oldalán azt látom, hogy még 2018 június végéig is lesz frissítés. Van rá esély, hogy a számomra fontos kiegészítőkről nem kell lemondanom?

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#51376) Matthewus válasza Vakegérke (#51375) üzenetére


Matthewus
őstag

Ami most működik az ESR verzióval, továbbra is működni fog.

(#51377) Vakegérke válasza Matthewus (#51376) üzenetére


Vakegérke
veterán

Jó hír, köszönöm. :)

Hurrá optimizmus rulez. :DD

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#51378) chungee


chungee
addikt

Estét!

A háttér színét hiába változtatom meg akkor is vakító fehér marad :( Rosszul csináltam valamit:F

[link]
[link]

(#51379) csako válasza chungee (#51378) üzenetére


csako
veterán

Az a beállítás legfeljebb csak akkor működik, ha a weboldal css-ében nincs erre vonatkozó beállítás.
Userstyles.org-on találhatsz "facebook átszínezőket" ;)
Van olyan is, ami csak a háttérre vonatkozik.
Kelleni fog hozzá a Stylish kiegészítő is.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#51381) Matthewus válasza Vakegérke (#51377) üzenetére


Matthewus
őstag

2018 júniusáig, amíg az 52-es ESR támogatása tart.

(#51382) Kékes525 válasza netpeti98 (#51374) üzenetére


Kékes525
félisten

És ezzel is lehet alternatívákat keresgélni: AlternativeTo - Crowdsourced software recommendations Például: Alternatives to Adblock Plus

Speed Dial [FVD] - New Tab Page, Sync... lesz WebExtensions :)) Ez nálam a legfontosabb.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51383) chungee válasza csako (#51379) üzenetére


chungee
addikt

Köszönöm szépen. Meg is csináltam Simply black-re, csak ez az 1 kis bökkenő fog most ki rajtam :(

Ez a szövegrész itt miért fekete és nem fehér:F

[ Szerkesztve ]

(#51384) csako válasza chungee (#51383) üzenetére


csako
veterán

Na igen, előfordulhatnak ilyen bugok, sajnos. A fejlesztő vagy javítja majd vagy nem.
Vagy bele is lehet nyúlni.
Az about:addons oldalon lett oldalt egy füle a style-oknak. A simply black sorában van egy szerkesztés gomb, arra katt, majd pedig még az elején van egy rész:

body /*gnrl*/
{background: #070809 !important;
color: #d6dee2 !important}

Javítsd ennek az első sorát ilyenre:
body, ._3szq /*gnrl*/
{background: #070809 !important;
color: #d6dee2 !important}

Lényegében csak ezt kell beilleszteni a body szó után: ", ._3szq"
Majd a mentés gombra katt és kész, látható lett a szöveg.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#51385) chungee válasza csako (#51384) üzenetére


chungee
addikt

:R

(#51386) vlevi válasza csako (#51384) üzenetére


vlevi
nagyúr

Azt a !important-ot ne emlegesd :D

(#51387) csako válasza vlevi (#51386) üzenetére


csako
veterán

Nincsenek jó tapasztalataid vele? :DDD

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#51388) guppi2


guppi2
tag

Érdeklődnék , hogy windows-on is be lehet - e állítani a Firefoxot egyedi kezdőlappal és rajta található hasznos linkekkel ?

(#51389) guppi2


guppi2
tag

Bővebben:[link]

(#51390) snakebait válasza Kékes525 (#51382) üzenetére


snakebait
senior tag

Szia! Arra jövök rá,hogy egyre több kiegészítőm nem funkcionál ezzel a legújabb FF-al. Ott van a listában,mint ahogy a képeken is mutatom,nem írja,hogy nem jó, viszont kuka,nem műkszik. Megpróbáltam ESR verziót,de ott is vannak amik nem akarják a jót. Visszatettem sima 55.0.1-et,ez jó gyors,hasít szinte a 46.-hoz képest,nem produkál semmi hülyeséget, kiegészítő alternatívákat meg majd megpróbálok találni :U
Üdv!

[ Szerkesztve ]

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#51391) Vakegérke válasza #20749568 (#51380) üzenetére


Vakegérke
veterán

és Matthewus: Segond, ráérek akkor szívni a fogam, amikor az ESR lehúzza a redőnyt. Addig sok víz lefolyik a Dunán, talán lesznek kiváltó kiegészítők. A legrosszabb esetben lehorgonyzok a legutolsó ESR-nél, aztán jöhet eső, jöhet sár. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#51392) Pityu.


Pityu.
nagyúr

55 ös verziójú firefoxban van még 32 bites?Vagy csak még nincs frissítése a 32 bitesnek csak a 64 esnek,mert nekem még az 54 es verzió van fent ,viszont ha fel megyek a firefox oldalára azt jelzi,hogy nem friss a firefox példányom és fent felajánl egy letöltést én meg windows 32 biteshez töltök de 64 bitest tölt le mindig.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#51393) DS39 válasza Pityu. (#51392) üzenetére


DS39
nagyúr

64 bites se frissít magától 55-re már.

[ Szerkesztve ]

(#51394) netpeti98 válasza DS39 (#51393) üzenetére


netpeti98
addikt

A Redditen írta az egyik Mozilla alkalmazott, hogy van még egy probléma, és hamarosan jön a Firefox 55.0.2.

(#51395) nubreed válasza netpeti98 (#51394) üzenetére


nubreed
veterán

Szerintem az rendben van, hogy dolgoznak a hibákon és nem ész nélkül nyomatja a Mozilla a frissítéseket.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#51396) Pityu. válasza DS39 (#51393) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na akkor majd később meg látjuk

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#51397) Kékes525 válasza nubreed (#51395) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem nem ez van a háttérben, mert már augusztus 10.-én megjelent az 55.0.1 Index of /pub/firefox/releases/55.0.1/ Miért engedik innen letölteni, ha hibás? Miért nem csak a Firefoxon belül az 55.0.0 -ösöknek engedik csak a frissítést?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51398) netpeti98 válasza Kékes525 (#51397) üzenetére


netpeti98
addikt

Elvileg ez az a bug:[link]
Ha van egy ' jel a profil elérési útvonalában, akkor jelentkeznek problémák. Remélhetőleg ha ezt kijavítják, akkor a Firefox 54-en lévő felhasználók is frissíthetnek.

(#51399) Matthewus válasza netpeti98 (#51398) üzenetére


Matthewus
őstag

Ha jól emlékszem az Androidos Firefoxban meg egy olyan bug van, ami miatt a frissítés után eldobja az előző munkamenetet.

(#51400) Kékes525 válasza netpeti98 (#51398) üzenetére


Kékes525
félisten

Ok, de akkor miért engedik letölteni?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.