Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51951) Matthewus válasza vlevi (#51950) üzenetére


Matthewus
őstag

Még egyszer: a Chrome-hoz képest használ kevesebb memóriát.

(#51952) Syl válasza vlevi (#51950) üzenetére


Syl
nagyúr

>Arról szólt a hír, hogy kevesebb memóriát használ.

Ne indítsd el, és nem lesz gond :DD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#51953) netpeti98 válasza vlevi (#51950) üzenetére


netpeti98
addikt

A beállításokban fel is hívja a figyelmedet, hogy több memóriát használhat a content process számtól függően.

A Nightly 58 nálam például csak 234 MB körül fogyaszt alapból, ha 1-re állítom.

(#51954) SharpSA válasza vlevi (#51950) üzenetére


SharpSA
veterán

Emlékszel mit írtál? Segítek: "Mert az azért beba*****na, ha nem tudnám elindítani a Doom-t, ha benn van a firefox..." Erre írta, neked a memória bővítést. Kápís? ;)
Én meg lesz.rom a kinézetét, amíg nem undorító. A használhatósága, működése az első. Legyen gyors, praktikus. Aztán ha mindez megvan, akkor akár még lehet témázható is, ha az nem megy az előbbiek rovására.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#51955) ledgeri


ledgeri
nagyúr

57.0b3-van, és lastpassom is lenne.
Mi a legjobb módszer, hogy használhassam?
Tudom ez a verzió nem fővonalas, de ha arra vissza kéne váltani, akkor mit veszíthetek? Ami kellene: session, előzményak, könyvjelzők meg pl letöltési hely beállítások, és ilyen hozzárendelések, meg nem future addonok hozzáférhetősége.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#51956) Matthewus válasza ledgeri (#51955) üzenetére


Matthewus
őstag

Az 57-es bétával sehogy.

(#51957) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Feldobom a quantum beta-t, meglátjuk mit tud.

Elsőre elég furcsa, a színvilág is, de nem rossz. A sebesség tényleg sokkal jobb.

Gmail értesítő nem megy, vagyis a Checker lehet menne, de azt nem szeretném használni.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#51958) hackeeeee válasza hackeeeee (#51957) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A Béta verzió le fog frissülni stable-re, ha megjelenik? Innen töltöttem le.

Véleményem szubjektív...

(#51959) csako válasza hackeeeee (#51958) üzenetére


csako
veterán

Nem, a béta a következő bétára frissül.

Ez az a checker, ami nem felel meg? Még van egy pár webext verziós amúgy az addons.mozilla.org-on, ami működhet.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#51960) hackeeeee válasza csako (#51959) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor erre mondjuk majd fel lehet tenni a stabilt, ha az megjelenik?

Elvileg a telemetria adat megosztást kilőttem, ha csak ennyi:

Ha valami becsúszik, majd jelentem.

Ő, igen, mert ezzel csak külön tudok belépni a fiókokba, és hápog érte a gmail.

Véleményem szubjektív...

(#51961) vlevi válasza netpeti98 (#51953) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nincs ezzel gond, amíg belefér, csak furcsa volt, hogy az 58-as Nightly üresen (csak az üres kezdőoldal volt nyitva), már rögtön 4 processzben lefogott majd 1giga memóriát. Az 57-es béta jóval kevesebbet foglal le.
Én még csak-csak beállítgatom, de az átlag egybites user nem fogja a beállításokat bújni, csak az lesz, hogy nincs elég memória, meg lassú, meg izé. De azért remélem, hogy csak megcsinálták rendesen.

Amúgy tényleg gyorsabbnak tűnik, az 55-öshöz képest.

[ Szerkesztve ]

(#51962) ledgeri válasza Matthewus (#51956) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A lényeg a lastpass lenne... Vissza lehet menni korábbira (FF), ha telepítek egy korábbit, akkor az töröl valamit, Mit kell másolni, hagyni, mi az amihez hozzányúlt az 57?
Ilyesmikre gondoltam..

(off, de tényleg mindent magyarosítani kell? )

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#51963) Kékes525 válasza netpeti98 (#51942) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha viszont ezt lehet, akkor miért nem lehet ezeket egy addonba beépíteni? :F Azaz lehetett volna folytatni a Classic Teheme Restorert egy kicsit kevesebb tudással, amit később akár bővíteni is lehetett volna, ahogy a Mozilla támogatni fogja.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51964) hackeeeee válasza hackeeeee (#51960) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Elsőre úgy néz ki, hogy kicsit zavaró probléma eltűnt. Pl. hardveres gyorsítás mellett nem folynak szét a PH-s betűk (ez még nem biztos, de az előző verziókban pár perc után mindig jelentkezett).

Gmail-ben, ha már elég hosszú levelezés volt folyamatban, akkor beakadt, beszaggatott az ablak, úgy néz ki ez sincs.

Szerintem marad a beta változat most 24/7-re, aztán majd ha jön a stabil, akkor áttérek.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#51965) Kékes525


Kékes525
félisten

Hogy lehet az 56-os Firefoxban a kereső sort visszaállítani a régebbire? A mostanit sokkal nehézkesebb kezelni. Több klikkeléssel lehet az alapértelmezett keresést beállítani és nem is látom, hogy melyik kereső van beállítva (csak, ha lehúzom). Régebben az ikonjáról láttam (a nagyító ikonnál, vagy helyette, volt a logója). Most mindig ugyanazt az ikont (nagyítót) mutatja.

A beállítások elrendezése is rosszabb szerintem, habár ez lehet hogy csak megszokás kérdése.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51966) vlevi


vlevi
nagyúr

Ez szerintetek miért lehet?
Munkahelyi gép, nulláról van telepítve a Firefix 57 béta (portable változat), és nem engedi a háttérfolyamatokat állítani. A profil teljesen üres, se kiegészítő, se átállítgatás nem volt.

i5 proci, 8Giga RAM, intel HD Graphics.

(#51967) csako válasza hackeeeee (#51960) üzenetére


csako
veterán

Aha, azt hiszem a sima béta és a stabil ugyanabba a mappába települ alapból.

(#51966) vlevi: Oda van írva, valamiért ki van kapcsolva a többfolyamatos mód. Ha nagyon muszáj about:config-ban lehet erőltetni, fentebb napokban valakinek leírtam a pontos forced parancsot.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#51968) hackeeeee válasza csako (#51967) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szuper, köszi! :)

Véleményem szubjektív...

(#51969) #47205632


#47205632
törölt tag

Üdvözlet.
Olyan probléma lenne, hogy egy 40-es FF-ról frissítettem a mostanira és azóta időnként fél percre felpörgeti a procit maxra a firefox.exe és akad is a böngészés. Majd pedig minden megy tovább tökéletesen, ez napi 1-2 alkalommal fordul csak elő. Továbbá 3 firefox.exe fut a háttérben pedig csak egy van nyitva, mikor ez a jelenség előfordul akkor épp 4 fut és a negyedik az ami a terhelést csinálja.
55.0.3 van most. Valami tipp, hogy mitől lehet?

(#51970) vlevi válasza csako (#51967) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hagyjad. Megoldódott.
Töröltem a firefoxportabletest\data könyvtárat, és így, második indításra már működik.
Érdekes, mert elsőre is üres volt a profil, mert most telepítettem először erre a gépre a portable firefoxot.

(#51971) Kékes525 válasza #47205632 (#51969) üzenetére


Kékes525
félisten

"3 firefox.exe fut a háttérben pedig csak egy van nyitva" Electrolysis Ez természetes, 3 folyamat van engedélyezve.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51972) Fandango


Fandango
veterán

A Stylus egyik napról a másikra nem működik. Mi lehet a baja?

(#51973) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Kérdésem 57.0b3-ról hogyan tudok a főverzióra térni? Csak mellételepítem, vagy valami egyéb? ha megy a sync az bezavar, vagy segít, vagy semmis? Mit veszíthetek?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#51974) #27441408 válasza ledgeri (#51962) üzenetére


#27441408
törölt tag

Lastpass nem is értem miért nem jó, nagyon remélem, hogy a szakembereik rajta vannak az ügyön, saját magukkal csesznek ki ha nem lesz elérhető firefoxra.

(#51975) ledgeri válasza #27441408 (#51974) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Írtam nekik facebookon, és azt írják hogy a stabilra készítik, ami érthető is, csak hát a bétások szívnak...
(nem lennék bétás, ha 50 körül nem lett volna az a "memória elszáll, majd lefagy az egész" bajom, azóta meg nem volt ptobléma..)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#51976) Matthewus válasza ledgeri (#51973) üzenetére


Matthewus
őstag

Sync a legegyszerűbb megoldás. Kipróbálhatod az is, hogy használod a mostani profillal, de az 57-es verzióban lévő újítások miatt ezt nem ajánlom. Mindenképp készíts egy másolatot a profilmappádról!

(#51974) silver star: Dolgoznak rajta, de ez egy egyszerű Google kereséssel is kideríthetted volna.

[ Szerkesztve ]

(#51977) ledgeri válasza Matthewus (#51976) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ok, kimentem a profilmappát, és utána? Töröljem az aktuálisat, csak telepítsek fel egy másikat, ha az fent van akkor az aktuálisat törölhetem-e, uninstallal, vagy csak jobbklikk törléssel, ezekben nem vagyok biztos!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#51978) netpeti98 válasza Kékes525 (#51963) üzenetére


netpeti98
addikt

Az új kiegészítőknek nincs hozzáférése ilyen mélységekben a böngészőhöz, hogy egyedi CSS szabályokat alkalmazzanak a felületre. Így marad az userChrome.css szerkesztés, és a különálló kiegészítők egy-egy kisebb funkcióra.

(#51979) Matthewus válasza ledgeri (#51977) üzenetére


Matthewus
őstag

Elég ha úgy uninstallálod a Firefoxot, hogy megmarad a régi profilmappa, akkor nem kell semmit sehova másolni, elég csak felrakni a stabil 56-os Firefoxot. Egy másolatot ebben az esetben is csinálj a régi profilmappáról.

(#51980) pete_21


pete_21
addikt

Sziasztok!
Biztos triviális a kérdésem, de egy ideje nem olvasok Firefox híreket. :) Beta ágon vagyok, szépen frissül is mindig, ma viszont egészen más Firefox fogadott, a Quantum beta. A Firefox Quantum lesz az új verzió? Olvastam, hogy sokkal jobban bánik az erőforrásokkal, és tapasztalom is, hogy tényleg gördülékenyebb a böngészés. :) Szóval ez a Quantum leváltja a "sima" Firefoxot? Nem pedig egy másik verzió, mint pl. a Waterfox? :U

+ lenne még egy kérdésem: A Firegestures nem kompatibilis ezzel a Quantummal. Tudtok helyette mást javasolni? :)

Köszi a választ!

(#51981) Matthewus válasza pete_21 (#51980) üzenetére


Matthewus
őstag

- Elvileg csak a következő 57-es verzió neve lesz Firefox Quantum, verziószám 57 lesz.
- Nem vált le semmit, ez csak egy elnevezés kb. mint a Windows 10 frissítésénél volt Redstone, stb.
- Waterfox egy fork, nem a Mozilla csinálja
- Firegestures helyett: Foxy Gestures, Gesturefy

(#51982) pete_21 válasza Matthewus (#51981) üzenetére


pete_21
addikt

Beta ágon vagyok, most az 57 beta3 van fent (erre frissült le magától).
Szóval akkor stable ágra is jön? És ez lesz a "normál" Firefox? :)
Eddig nagyon tetszik, látványos és gyors.
Köszi a segítséget!

(#51983) Matthewus válasza pete_21 (#51982) üzenetére


Matthewus
őstag

Minden ugyanúgy van, mint eddig, csak az 57-es verzió kapott egy nevet. Nem kell túlgondolni.

(#51984) pete_21 válasza Matthewus (#51983) üzenetére


pete_21
addikt

Értem, köszönöm a gyors választ! :)

(#51985) vlevi válasza pete_21 (#51982) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem, a béta az bétára frissül, vagyis legközelebb te már megkapod az 58-as bélát.
Én is felraktam az 55-s helyett ezt az 57-est fő böngészőnek, majd, ha kijön az 57-esnek a végleges változata, akkor uninstallom a bélát, és felrakom a "rendeset".
Annyira nagyon nem akarok béta verziós böngészővel dolgozni, de be kell valljam, az 57-es tulajdonképp bejött. Az, hogy a szögletes tab fül nem tetszik, majd megszokom :)

(#51986) #27441408 válasza ledgeri (#51975) üzenetére


#27441408
törölt tag

köszi tehát csak a béta időt kell kibírni. Ez a FF látványosan gyors szóval addig valahogy kibírom :)

Matthewus Szerintem itt sem nagy fáradtság ezt az 1 mondatot megírni, egyébként nem tudok angolul.

(#51987) netpeti98 válasza vlevi (#51985) üzenetére


netpeti98
addikt

Nekem meg pont a szögletes tetszik. A régebbi verziók alatt is a kompakt témát használtam, ahol szögletesek voltak a fülek. :)

Viszont megnéztem neked, hogy mennyit tudok első nekifutásra az userChrome.css szerkesztésével kihozni.

Elsőre kicsit furcsa, de biztos lehet még faragni rajta.

A fülek közti vékony elválasztót ezzel sikerült eltüntetni: [link]

A fül alakját pedig ezzel:
.tab-background[selected="true"]{
border-radius: 20px 20px 0px 0px !important;
}

.tab-line {
-moz-box-ordinal-group: 2;
}

.tab-line[selected=true] {
background-color: transparent !important;
}

[ Szerkesztve ]

(#51988) hackeeeee válasza hackeeeee (#51964) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tévedtem, ez mégsem múlt el.

Véleményem szubjektív...

(#51989) Kékes525 válasza netpeti98 (#51978) üzenetére


Kékes525
félisten

A logikát nem értem. Ha én mint egyszerű felhasználó hozzáférhetek a CSS szabályokkal, akkor az addonok miért nem? Ezeket az általam elkészített szabályokat ugyanúgy közreadhatom, mint az addonokat és ugyanúgy zavart okozhatok a Firefox működésében, mint az addonok, amiért az addonoktól ezt a jogot elvonták. Csak annyi változást érzékelek az új addonokban, hogy semmiért cserében (mivel én mint felhasználó a CSS szabályokkal úgy is megoldhatom) csökkentették a hatókörüket. Azaz nem látok ebben mást, mint a felhasználó szívatása. Valószínű, hogy ilyen mélységekben nem értem a Firefox működését. Ezzel kapcsolatban tudnál olvasnivalót javasolni?
Másrészt scriptekkel megoldható, hogy egyedi CSS szabályokat alkalmazzanak?

Ebben tudnátok segíteni?

Most reggel nem tudtam elindítani a Firefox (56.0) fő profilját. A folyamatot, nagy processzor terheléssel (25%(1mag100%)), láttam a futó programok között, de nem jelent meg. A tegnap előtti profilet kellett visszatenni és tiltani a Violentmonkeyt. A Greasemonkeyal nincs probléma.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51990) hackeeeee válasza Kékes525 (#51989) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Te visszakapcsoltad a hw gyorsítást quantum alatt?

Véleményem szubjektív...

(#51991) DS39


DS39
nagyúr

kezd aggasztana, hogy fogom tudni használni a jövőben a Firefoxot...

az alábbi kiegészítők még mindig hagyományosak, de ezek számomra nagyon hasznosak:

semmilyen mód, vagy config módosítás nem lesz arra, hogy későbbiekben ilyen kiegészítőt használni lehessen "erőszakosan"?

[ Szerkesztve ]

(#51992) Matthewus válasza DS39 (#51991) üzenetére


Matthewus
őstag

- FireFTP-ből nem lesz egyelőre webext verzió (Githubon figyelni kell a fejlesztést)
- Google fordítóból vannak webext verziók
- egyelőre ez se lesz (Githubon figyelni kell a fejlesztést)
- van webext verzió, de nem tudja teljesen azt, amit a régi: [link]

Kb, a jövő év közepéig tudod még használni ezeket az 52-es ESR verzióval. Ha arra térnél át Firefox 55+ verziókról, a profilodat ne használd az ESR-rel, mert problémákat okozhat.

(#51993) Kékes525 válasza hackeeeee (#51990) üzenetére


Kékes525
félisten

A mostani 56-os alatt igen. Most rendesen működik, nem ismétlődött meg a múltkori hiba. Valószínűleg javították. Csak az 57-est nevezik quantumnak, azt hiszem. Te próbálkoztál vele?

(#51991) DS39 Nálam még az addonok többsége hagyományos.

A legfontosabb a Speed Dial [FVD] - New Tab Page, Sync.. lenne. Aztán a Session Manager. A többit tudnám nélkülözni valahogy.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51994) hackeeeee válasza Kékes525 (#51993) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Igen, használom most a béta változatot, kíváncsiságból. befogtam 24/7-re.

Abban bekapcsoltam, előre úgy nézett ki, hogy nincs hiba, viszont mégis észrevettem, hogy néhol elkezdtek folyni a betűk. :(

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#51995) Syl válasza Kékes525 (#51993) üzenetére


Syl
nagyúr

Huh, szép kis lista. Nálam is nagy része hagyományos (és szintén nagy része a te listádon is rajta van :B ), úgyhogy a következő verziónál lesz nemulass. Csupa olyan cucc ami nélkül használhatnék akármilyen böngészőt...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#51996) DS39 válasza Matthewus (#51992) üzenetére


DS39
nagyúr

köszi, hát... úgy érzem, a Firefox társadalmat ezzel megtizedelik hamarosan, a testreszabhatóság, és a kiegészítők voltak az előnyei ennek a böngészőnek.

Syl: hát ez az, számomra érthetetlen ez a döntés a Mozilla részéről, jövő ilyenkorra erősen meg fog csappani a piaci részesedésük..

[ Szerkesztve ]

(#51997) hackeeeee válasza DS39 (#51996) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, ugye ez a fejlesztőkön múlik, innentől..

Arra gondolok, hogyha valaki megcsinált egy hasznos alkalmazást, de azóta sem nagyon fejleszti, az ugye nem a böngésző hibája.. Ha haladni kell előre, akkor haladni kell előre.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#51998) Kékes525 válasza Syl (#51995) üzenetére


Kékes525
félisten

"Csupa olyan cucc ami nélkül használhatnék akármilyen böngészőt..." Hát igen. Speed Dial [FVD] - New Tab Page, Sync nélkül ki fogom komolyabban próbálni a chrome-ot.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51999) DS39 válasza hackeeeee (#51997) üzenetére


DS39
nagyúr

erősen meg lesz kötve a kezük, mert vannak olyan kiegészítők, mely átírható, de az igazán jók, amik komolyabban belenyúltak a böngészőbe, az esélytelen.

(#52000) Syl válasza hackeeeee (#51997) üzenetére


Syl
nagyúr

És a következő mi lesz? Ők is áttérnek a chrome motorra, mint a többiek (opera, vivaldi)? Vagy inkább beállnak edge skinnek?
Nekem a "haladni kell a korral" fogalomról nem az jut eszembe, hogy az eddig jól működő dolgokat dobjuk ki az ablakon. :(

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.