Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51751) Kékes525 válasza Pokesz007 (#51750) üzenetére


Kékes525
félisten

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51752) SharpSA válasza mekker (#51714) üzenetére


SharpSA
veterán

Köszönöm, ez hasznos. Pontosan melyik az az új Firefox?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#51753) Kékes525 válasza SharpSA (#51752) üzenetére


Kékes525
félisten

[link]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51754) SharpSA válasza Kékes525 (#51753) üzenetére


SharpSA
veterán

Köszönöm

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#51755) mekker válasza SharpSA (#51754) üzenetére


mekker
őstag

https://wiki.mozilla.org/RapidRelease/Calendar
9.20-án jön a Firefox Beta változatba is, én azt még megvárnám a helyedben, mert a Nightly verziók gyakran még bugosak, a Beta meg már egész használható szokott lenni.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#51756) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Tudnátok ajánlani notes kiegészítőt FF-hoz?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#51757) SharpSA válasza mekker (#51755) üzenetére


SharpSA
veterán

Csak a normál verziót telepítem, de mivel manapság a Firefox észrevehetően a leglassabb böngésző, ezért nem használom. Mindig figyelem, hátha végre egyszer felzárkózik sebességben például az Operához. Jelenleg a Yandexet használom, mert mobilon is ugyanolyan jól működik és kezel mindent, még a bővítményeket is, na meg gyors.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#51758) ArthurShelby válasza ArthurShelby (#51728) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Valaki? Vagy ilyen nem létezik, és ne is várjam.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#51759) netpeti98 válasza mekker (#51755) üzenetére


netpeti98
addikt

(#51760) csako válasza Predator2 (#51756) üzenetére


csako
veterán

Kiegészítőt nem, de külön az Evernote-ot igen.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#51761) netpeti98 válasza Predator2 (#51756) üzenetére


netpeti98
addikt

Ha csak egy egyszerű jegyzettömb kell, akkor a Notes Test Pilot is jó lehet.

(#51762) Matthewus válasza ArthurShelby (#51758) üzenetére


Matthewus
őstag

Androidos Firefoxban van.

(#51763) ArthurShelby válasza Matthewus (#51762) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ott hol van? Beállítások között?

Egyébként pont múltkor néztem, hogy tényleg máshogy jelenik meg képernyőtükrözésnél a tv-n (pl ott nincs url sáv)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#51764) Matthewus válasza ArthurShelby (#51763) üzenetére


Matthewus
őstag

(#51765) Kékes525


Kékes525
félisten

Próbáltam rekonstruálni a tegnapi helyzetet, hogy kinyomozzam, hogy hogyan kerülhetett a saját listáim közé ez a kettő:

Long-lived (Immortal) Malware Domains

Prebake Adblock filter list to block obtrusive EU cookie law notices

A saját listákhoz csak manuálisan én tehetek fel szűrőket, nem? Nem tudom hogy történetet. :F Most nem ismétlődött meg a tegnapi helyzet, nem kerültek fel ezek a listák. Egyáltalán érdemes feltenni ezeket?
Mintha a hálózati hiba miatt nem frissíthető listák helyére, helyett kerültek volna bele, de változatlanul most sem frissíthető az a 3 lista[link], viszont most ez a 2 nem került fel a saját szűrök közé.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51766) Pokesz007 válasza csako (#51749) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Be van kapcsolva a gyorsítás. true beállításon volt. Ugyanúgy szaggat.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#51767) Pokesz007 válasza Kékes525 (#51751) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Köszi

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#51768) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Olyan érdekes hibát tapasztalok a 32 bites verzión,hogyha mondjuk egy keresőmezőbe beírok valamit,azt nem bírom kitörölni normál módon a Del billentyűvel,mint régen.
Azt hiszem,űrlapkitöltési előzményeknek hívják,és csak úgy tudom törölni,az előzmények törlése menübe lépve.
Mit csináljak?
Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#51769) mekker válasza SharpSA (#51757) üzenetére


mekker
őstag

Akkor novemberben jön a fő verzióra a frissítés. Hát most reménykedni van mit. Nem tudom mennyire vagy képben,a Mozilla csinálja a Rustot, meg van egy kísérleti böngészőjük, ami Servo néven fut.

Előbbi azért jó, mert már elkezdték Rustban írni a böngészőmotort, ami elvileg jobb minőségű kódot, kevesebb memóriaszivárgást fog eredményezni. Az utóbbi meg azért, mert olyan technológiákat akarnak áthozni belőle, ami talán még a konkurenseket is meg tudja kicsit fingatni. Meg ugye a Firefox egyik legnagyobb baja, hogy egy lassú dinoszaurusz a kezelőfelülete, meg hogy egy folyamatban fut az egész. És most már ezekkel is kezdenek csinálni valamit, csak ugye sok az ún. legacy kód, ami miatt lényegében hátrányban vannak a 2008-9-ben kiadott Chrome-mal szemben. Jelenleg ezt próbálják minél inkább kukázni, refaktorálni.

De jelenleg még csodavárás van, ha egy-két éven belül nem tudnak dobni valamit, akkor kábé elvesztik a piacukat.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#51770) wanabe


wanabe
csendes tag

'reggelt!

Van a Firefoxban négy rögzített lapom. Ha böngészek, aztán bezárom a FF-ot és akkor kiderül, hogy valamelyik #@{!%&ĐĐ oldal a háttérben megnyitott egy hirdetést, akkor a rögzítésnek annyi, a FF következő megnyitásakor nem lesznek ott a pinelt oldalak.

Mivel ez gyakran megesik, bookmarkoltam a négy oldalt, így viszonylag könnyen visszaállíthatom őket. Van erre valami jobb megoldás? Valami beállitás a configban? Egy plugin?

Enjoy life - it's later than you feel.

(#51771) netpeti98 válasza mekker (#51769) üzenetére


netpeti98
addikt

Nemcsak át akarják hozni, hanem folyamatosan építik be a Rust alapú komponenseket a Firefoxba a Project Quantum keretében.
Lásd Quantum Compositor, vagy a Nightly 57-ben alapból bekapcsolt Stylo (Quantum CSS).

[ Szerkesztve ]

(#51772) karlkani válasza Kezdő vagyok (#51768) üzenetére


karlkani
aktív tag

Szia!

Nálam 64 bites fut, itt is ugyan az a helyzet egy ideje. Törléshez eddig elég volt rávinni a kurzort a szövegre, majd Del gomb. Annyival változott, hogy a szöveg fölé állva nyomva tartod az egér jobb gombját, majd megnyomod a Del billentyűt.

(#51773) SharpSA válasza mekker (#51769) üzenetére


SharpSA
veterán

Azt várom, hogy végre jól használható legyen. PC-n is érezni a lassúságát a többiekhez képest, pedig új gépem van, de mobilon aztán végképp lassú (a mobilom is új felső kategóriás). A Chrome-ot nem szeretem, nem is használom, de mindenhol telepítve van az is.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#51774) nfsu17


nfsu17
veterán

Hello.

FF 55.0.2

Ha töltök le (pl. YT-ról, de szerintem más esetben is), akkor nagyon belassul az FF.
Alig lehet olyankor haználni, egy sima port.hu, vagy PH megnyitása is másodpercekbe telik.
Közben ha FF-ben töltök, krómban böngészek, villámgyors minden....ergo nem kevés a netem, hogy a letöltés felzabálna mindent.
Olyan, mint ha valahogy a "szálakkal" nem lenne jóban. Vagy nem jól kezeli.
Ezt így korábban nem tapasztalatam régebbi FF-ekkel.

(#51775) wanabe válasza nfsu17 (#51774) üzenetére


wanabe
csendes tag

Azt én is tapasztaltam, hogy a Youtube az újabb FF-okban időnként elviselhetetlenül lassú. Egy videó megállítása 3-4mp-cel a kattintás után történik meg, a fullscreen vagy a kilépés dettó. Úgy vettem észre, h tökmindegy, h bármi más meg van-e nyitva a FF-ban, vagy más app használja-e az internet elérésemet. Szerintem a FF valahogy már nem kompatibilis a YT kódjával. A gépemmel amúgy nincs gond (i7-5820K + 16GB RAM, 120 megás internet elérés), a FF is csak YT-használatkor lassul be.

Enjoy life - it's later than you feel.

(#51776) csako válasza wanabe (#51775) üzenetére


csako
veterán

Ezt a pár másodperces késleltetést a kattintás után dolgot én is tapasztaltam, nem tudom, hogy az 56-os bétára frissüléssel egyidőben tűnt-e el vagy "csak úgy", de nálam már jó.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#51777) Kezdő vagyok válasza karlkani (#51772) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszönöm a segítséget!

(#51778) movax válasza wanabe (#51770) üzenetére


movax
őstag

FF újraindítás után History/Restore previous session.

(#51779) wanabe válasza movax (#51778) üzenetére


wanabe
csendes tag

:K Köszönöm!

Enjoy life - it's later than you feel.

(#51780) Tiger.


Tiger.
nagyúr

em értem miért van hogy ha megnyitok valamit, majd azon belül is nyitok valamit pl vatera és utána az eladó értékelését akarom megnézni, akkor f5 kell hogy nyomjak mert amúgy magától nem tölti be az oldalt.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#51781) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Másnak is van anomália facebook nál?Pl most jó pár oldal meg volt nyitva,még facebook ból is de elkezdett eltűnni a chat ablak,aztán nem tudtam megnyitni egyik ablakban sem,aztán messengert megnyitva tudtam írni de aztán arra is kiírta,hogy nem elérhető meg ilyenek.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#51782) #41133696


#41133696
törölt tag

Tegnap újra létrehoztam a fiókomat.

A Firefox már csak a Youtube saver miatt volt fent, de ezt kaptam az orcámba:

A Sync-be nem jelentkeztet be, Windows Defefender van, Malwarebytes Premium, Adguard for Windows.

Muterom gépén már csak Edge és Chrome van hónapok óta. A táblagépemen csak Chrome. Most pedig az elsődleges gépemen is távozott a Firefox. Marad az Edge és a Chrome. Kezdem kinőni a 3-3+ böngésző legyen fent korszakot így 36 évesen :D

(#51783) vlevi válasza #41133696 (#51782) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hűha, akkor én bajban leszek :)
Edge, Is, Chrome, nos, nálam ez a három a legkevésbé kedvelt böngészők között vannak. Amióta az Opera is blink motoros, vagyis króm alapú, azóta azt se szeretem...
Szar világ lesz itt, ha a Firefox is használhatatlan vacakka válik.

(#51784) Matthewus válasza #41133696 (#51782) üzenetére


Matthewus
őstag

Valószínű, hogy az Adguard lesz a probléma, az SSL tanúsítványokkal lehet a gond. Próbáld meg kikapcsolni benne a HTTPS filteringet.

(#51785) #41133696 válasza Matthewus (#51784) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hónapok óta használom Adguard mellett. Eddig jó volt :F

(#51787) movax válasza kispx (#51786) üzenetére


movax
őstag

Ez jó, már vagy két hónapja használom, nagyon jól működik, a Multifox addont váltja ki.

[ Szerkesztve ]

(#51788) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Mobilon lehet valahogy változtatni a könyvjelzők sorrendjét anélkül, hogy egyesével mindig hozzáadogatnám őket nekem tetsző sorrendben?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#51789) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Találkozott már olyannal valaki,hogy a youtubon videót váltok többszö9r is de még az előző videó címe leírása marad ott,most nem tudom,hogy ez vajon csak firefoxhoz köthető e.Sőt ma újból raktam a firefoxot tiszta profillal és most kicsit lassabbnak meg szaggatósabbnak érzem.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#51790) Syl válasza Bjørgersson (#51788) üzenetére


Syl
nagyúr

Mobilon nekem sem sikerült. Viszont a desktopon beállított sorrendet korrektül leszinkronizálja mobilra.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#51791) Bjørgersson válasza Syl (#51790) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Keverni nem akarom a desktop dolgokkal.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#51792) Syl válasza Bjørgersson (#51791) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem keveri össze. Van külön csoportja a mobilos könyvjelzőknek.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#51793) Bjørgersson válasza Syl (#51792) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Na mindjárt megnézem, köszönöm a tippet!

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#51794) Bjørgersson válasza Bjørgersson (#51793) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Sikerült, következő kérdés: az asztali könyvjelző sávot hogyan tüntetem el mobilról?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#51795) lufi7


lufi7
aktív tag

Helló!
Ma vettem észre, hogy itt a hozzászólásokban beírt linkeket nem nyitja meg a középső gombbal ill. bal klikkel az új oldalon a google-t, jobb klikk
megnyitás új lapon semmi, jobb klikk új oldalon megint google-t nyit.
Tegnap még semmi baja nem volt.
Mi az anyja történt vele?
Köszi!

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#51796) Intruder2k5 válasza lufi7 (#51795) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem értem miről beszélsz, itt van pl. néhány hsz.-el feljebb ez a link, simán meg tudom nyitni középső gombbal is, jobb gombbal is, akárhogyan. Egyébként meg a linkek itt is ugyanolyanok mint máshol, ha valami miatt nem nem tudod megnyitni, akkor a probléma vélhetően nálad lesz.

(#51797) lufi7 válasza Intruder2k5 (#51796) üzenetére


lufi7
aktív tag

Máshol működik csak a Prohardveren nem.
Töröltem a sütiket is már, de semmi változás. :(((
Pl. amikor középső gombbal akarom nyitni akkor ahogy rákattintok valamire akkor egyet ugrik a jelenlegi fül mellet mintha megnyitná de nem történik semmi.
Jobb klikk, hivatkozási cím másolásával egy új lapon megnyílik.
Tehát a linkek jók.

[ Szerkesztve ]

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#51798) Fandango


Fandango
veterán

Nagyon régóta használtam a FireGestures addont, de nem tudom, hogy lesz e belőle webextension verzió, így elkezdtem alternatívákat keresni.
Volt itt már egy ajánlás helyette a Foxy Gestures, de találtam egy számomra jobb megoldást: Gesturefy

(#51799) Matthewus válasza Fandango (#51798) üzenetére


Matthewus
őstag

Miben más?

(#51800) looser


looser
addikt

Vicces kép rovatba nem akartam, kis érdekesség: FF saját keresője (url sáv vagy a keresősáv is jó), a "rossz ötlet volt" keresőkifejezésre ezek jönnek be :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.