Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66401) ates2 válasza ANOka (#66400) üzenetére


ates2
senior tag

Programok vannak rajta,gamek-nek,meg ez meg az

(#66402) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Sziasztok,

külső keretbe TV-hez médialejátszásra keresek 2TB-os 2,5" HDD-t.
3 lehetőség van nagy átlagban, ahogy látom:
- Seagate Barracuda st2000lm015
- WD Blue (WD20SPZX)
- Toshiba L200 HDWL120EZSTA

Ezek közül melyik a leginkább ajánlott, vagy esetleg van másik még jobb vétel?

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#66403) Dzsekó válasza Tsebacsi (#66402) üzenetére


Dzsekó
addikt

Egy kutya, mind SMR-es már.
Amelyik az olcsóbb, vagy amire több gari van, azt vedd.

(#66404) tibaimp válasza Tsebacsi (#66402) üzenetére


tibaimp
nagyúr

A 2,5 colos külső házakon nincs külön fali konnektor! Biztos, hogy a TV-d árammal is el tudja látni a HDD-t?

(én ezért szoktam erre a célra a 3,5 colos méretet javasolni, ott minden külső ház konnektoros, így tuti az áramellátás)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#66405) Tsebacsi válasza tibaimp (#66404) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Tuti biztos, van rá külön jelzett HDD-s USB csatlakozó (2 is).

#66403Dzsekó: Köszönöm szépen! :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#66406) Dzsekó válasza Tsebacsi (#66405) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ezzel jobban járnál
A Samsung már nincs meg, de a Seagate sem SMR-es még. Nekem még ilyen Samsungom van, jó HDD, de a Seagate is az. Mindkettő bent van még az összefoglalóban, bár már nem kaphatóak, a maiak meg már az SMR miatt nem igazán ajánlottak.

(#66407) tibaimp válasza Tsebacsi (#66405) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Akkor OK! :K

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#66408) Tsebacsi válasza Dzsekó (#66406) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szia!

Ha veszek is, újat vennék, ez az SMR engem annyira nem érint, hiszen írni a gépen írom meg, lejátszani a TV fogja. De köszönöm, más szempontból még fontos lehet! :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#66409) ANOka válasza ates2 (#66401) üzenetére


ANOka
őstag

Ha olcsón akarod megúszni, akkor a Toshiba P300 is mehet.
Eléggé "mindenes" célra használod... :U

(#66410) Dzsekó válasza Tsebacsi (#66408) üzenetére


Dzsekó
addikt

SMR-nél inkább az írás a gond, piszok lassú.
Ez ugyan 3,5"-os Red tesztje, de az SMR problémára hívja fel a figyelmet.

[ Szerkesztve ]

(#66411) nightzone


nightzone
aktív tag

Sziasztok!

Ehhez a géphez milyen 8TB-os Usb 3.0-ás külső vagy Sata3-as belső HDD-t ajánlanátok tárolásra ami nem fogná vissza?:

Intel Core i7-9700K Octa-Core 3.6 GHz LGA1151 Processzor
Kindston HyperX 16GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Predator Memória
MSI GeForce RTX 2060 SUPER GAMING X videókártya
MSI MPG Z390 Gaming Pro Carbon AC (1151 v2) alaplap

Jelenleg egy Samsung M.2 250GB SSD van rendszernek és ehhez nézegettem ilyen 32/64 MB cash-el rendelkező külső/belső hdd-ket, de nem tudom ezek elegek-e, vagy inkább a 126/256MB-os kategóriákban nézelődjek hogy ne legyen lassulás.

Árban olyan 50-60e körül szánnék rá, van most vmi jó ebben az árkategóriában? Ez milyen lenne ,ajánlott: [link] ? THX

(#66412) Dzsekó válasza nightzone (#66411) üzenetére


Dzsekó
addikt

Egyik sem fogja vissza sebességben, a cache nem számít ilyen téren. Op. rendszernél számított régen, de arra már SSD van.
Ha külső merevlemezt szeretnél, akkor fáradj át ide.
Belső HDD-ből adattárolásra jó WD Purple, Red Plus, Seagate Skyhawk, Ironwolf.
8TB-osból nem nagyon van 5400RPM-es, ha elég a 6TB-os, akkor jóval halkabb egy 5400RPM-es HDD. Ha mindenképpen 8TB kell, akkor WD80EFAX hivatalosan 5400RPM, de mérték, hogy nem az. Mindenesetre ott van esélyed, hogy még 5400RPM-es HDD-t kapsz.

(#66413) nightzone válasza Dzsekó (#66412) üzenetére


nightzone
aktív tag

Köszönöm. Igazából csak a cashe miatt aggódtam hogy nem lesz jó ha túl kevés, de ha az nem lényeges (hiszen csak tárolásról beszélünk) akkor nagyobb a választék. A külső tároló csak a mobilitás végett érdekelne (pl tv-re csatlakoztatás), de annyira nem lényeg hiszen így is össze van kötve a PC-vel a tv. Az viszont fontos hogy megbízható legyen mert családi képeket, videókat is erre tenném. Eddig Seagete-ket használtam, az ismerem, sose volt gondom velük, de a WD-k is tetszenek. Seagate-ekből pontosan melyik belső 8TB-os típust tudnád ajánlani jó szívvel ami a legmegbízhatóbb?

(#66414) Carasc0


Carasc0
őstag

Azt hiszem lassan célbaérek! Két tisztázó kérdés

1. Olyan adattárolásra, ami 90%-ban offline, és csak havonta 1x kapcsolom be adatmentés frissítésére melyik az érdemesebb? -> WD Red plus (CMR) vagy Seagate Ironwolf

2. Olyan adattárolásra, ami 90%-ban online, és naponta on/off , melyik a jobb választás? -> WD Red plus (CMR) vagy Seagate Ironwolf

:R

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#66415) Alex91 válasza Carasc0 (#66414) üzenetére


Alex91
félisten

1. Toshiba P300
2. Mindegy, csak ha olyan dolog van, akkor legyen rajta backup...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#66416) tibaimp válasza Carasc0 (#66414) üzenetére


tibaimp
nagyúr

1-2. Szerintem mindegy, amelyik olcsóbb! (valószínű az Ironwolf lesz az), a Red ára felment mostanában. Mind a kettő 3 év garos, és itt szerepel az Ajánlottak között.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#66417) Carasc0


Carasc0
őstag

Beés és/vagy külső (offline) adattrolásra megéri az IronWolf Pro a felárat?

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#66418) tibaimp válasza Carasc0 (#66417) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Azt döntsd el hogy a +2 év gar megéri-e neked! Sajnos sokkal többet a Pro nem tud itt, értem ezalatt, 1,2millió óra vs 1 millió óra MTBF, az nem sok pluszban.
A WD Enterprise/Pro szintű HDD-i (WD Gold, Ultrastar) esetében ez az érték 2-2,5 millió óra. A Seagate esetében az Exos széria tudja ezt. Ezek is 5 év garosak.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#66419) Carasc0 válasza tibaimp (#66418) üzenetére


Carasc0
őstag

Nekem a te megvalósított szisztémád tetszik a legjobban. NAS-t egyenlőre elvetem. Az a sharkoon külső nagyon pöpec és abba keresek HDD-t. Pont úgy csinálnám ahogy te. Havonta kapcsolom be aktualizálom az adatokat. Olvastam hogy neked IronWolf van. Én gondoltam, hogy tényleg a külsőn lenne az életfontosságú mentés, ha bármi történne. Ezért gondoltam, tényleg komoly HDD-re. De lehet fordítva kéne gondolkodnom. Mert lenne egy belső is, ami napi szinte on/off és szintén adattárolás. Lehet overkill amit írok de:

Belső -- WD RED PRO vagy GOLD
Külső - Na itt nem tudom.

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#66420) ANOka válasza Carasc0 (#66419) üzenetére


ANOka
őstag

Szerény véleményem szerint külső házba alkalmi backup használatra elég egy Toshiba P300/N300-as típus.
(Kapacitástól/pénztárcától függ, hogy melyik.)

(#66421) Carasc0 válasza ANOka (#66420) üzenetére


Carasc0
őstag

Megértem a gondolatmenetedet, de tényleg fő a biztonság. Akkor lehet külsőre lesz egy Sima WD RED PLUS. Meg talán belsőleg is.Már csak azért is (persze nem garancia) mert a jelenlegi lemezem ami az "életem" van rajta 10 éve megy és ilyen állapotban van (ez egyben az átlagos géphasználati session-időtartamot is mutatja, azaz az új lemez is kb ilyen értéket fog mutatni időben losztva átlagosan):

És úgy vélem a HD103SJ-nél a RED PLUS csak jobb!

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#66422) Alex91 válasza Carasc0 (#66421) üzenetére


Alex91
félisten

Azokat meg osszeraktak :DD . Biztonsagi masolat a lenyeg, abban ne bizz, hogy nem fog bexarni...
Nalam az IronWolf 4 TB 3,5 ev utan xart be, a 9 eves kommersz 2 TB-os Hitachim meg meg jol elvan...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#66423) F34R válasza Carasc0 (#66421) üzenetére


F34R
nagyúr

Ha az eleted van rajta akkor eddig miert nem volt backupod?

Egyebkent szerintem is az alkalmi mentesekre eleg egy kozepes tudasu hdd. Ugy is hamarabb fogod azt lecserelni, pont azert hogy kicsi lesz a tarkapacitas.

(#66424) JockeyEwing


JockeyEwing
aktív tag

Sziasztok

Synology DS420j -be szeretnék vásárolni merevlemezeket. 4db 2TB-os diszk kerülne bele. A kérdés az, hogy mit érdemes? (parkolási mizéria, hőmérséklet, zaj szempontokból)

Seagate Ironwolf
Seagate Skyhawk
WD EFRX
WD PURPLE

(#66425) Dzsekó válasza JockeyEwing (#66424) üzenetére


Dzsekó
addikt

Parkolásmentes HDD-k a Purple és a Skyhawk, és ezek halkabbak is sok ember véleménye alapján a Red-nél.

Carasc0: Ha belső és külső HDD-t is veszel, akkor különböző típus legyen, így elkerülheted a széria hibákat, illetve a gyártósoron keletkező gyártási hibákat is (pl. közeli szériaszámú HDD-ket kapsz).

[ Szerkesztve ]

(#66426) JockeyEwing válasza Dzsekó (#66425) üzenetére


JockeyEwing
aktív tag

Köszönöm.

Úgy nézem, talán a WD Purple pár forintal olcsóbb. Eddig WD párti voltam, mert egy régi "beidegződés" miatt a Seagate -et nem tartottam megbízhatónak, de úgy látom mára már változott ez a helyzet.

(#66427) tibaimp válasza Carasc0 (#66419) üzenetére


tibaimp
nagyúr

:R

Nekem azért került a külsőbe a 8TB-os Ironwolf, ami korábban "belső" winyó volt napi on/off-al :) , mert direkt lecseréltem az összes belső HDD-met 5 év garosra, így lett a 8TB-s Ultrastar és egy csomó WD Black. Eredetileg Gold szériát akartam, de akkoriban azt írták, hogy megszűnik a széria és az Ultra váltja, de még se szűnt meg.
Nálam így van, illetve van még vagy 2x3TB Toshiba régiek és egy csomó WG Green is, mind külsőben illetve dokkolóban. A cuccaim 2-3 helyre is kimentve, mert egy HDD sem tuti biztos.

Én így oldottam meg.
A külsőbe, mivel az üzemóra alig telik, bőven elég szerintem is egy 3 év garos Ajánlott HDD, például Ironwolf is akár, belsőre viszont én magamnak megvettem az 5 év garos HDD-ket. Mai fejjel NEM Black-eket vennék, hanem Gold-ot...de ez már így maradt.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#66428) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!

3, vagy 4 Tb-os merevlemezt szeretnék vásárolni. Átlagos felhasználásnak lenne kitéve. Filmnézés, letöltés, munka, adattárolás. A gép amibe menne, kb. heti 100 órát van használva. Mit ajánlanátok?

Köszönöm

battletag: bossi#2666

(#66429) Carasc0 válasza tibaimp (#66427) üzenetére


Carasc0
őstag

Most nekem úgy van hogy 2 db belsőm van (2db HD103SJ). Az egyiken az "életem" van, a másik torrentre van. Nem torrentezek napi szinten szóval én nem vagyok bitgyűjtő.
Gondolkodtam azon is, hogy a 2db belső helyett 1 db mondjuk WD GOLD. Ezen lenne az életem + a torrent.
És akkor lenne egy külső sima WD RED PLUS a Sharkoon házban.

Gold széria akkor nyugodtan megvehető?

Így akkor egy lehetséges koncepció:

Belső: 4TB WD GOLD
Külső: 6TB WD RED PLUS

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#66430) tibaimp válasza Carasc0 (#66429) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Így van, ez így OK. Olyan helyed vedd, ahol meg is adják a 3 ill. 5 év gart.
Fontos, mint írták is többiek is itt, hogy ez nem tuti recept, mert minden elromolhat, a Gold is, így célszerű, inkább erősen javasolt, a több helyen való tárolás, főleg az "életedről". Azt a két belső HDD-t is használd, mint 3. esetleg 4. külső mentő HDD, ha ráférnek a fontos dolgok.
A Sharkoon ház külső ház is fasza, nekem is abból van/volt 3 db :) (az egyiket eladtam).
Illetve én vettem még egy dokkolót is, a sok külső HDD miatt, amik nincsenek házban, hanem egy-egy ilyenben pihennek a polcon:
[link]

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#66431) Carasc0 válasza tibaimp (#66430) üzenetére


Carasc0
őstag

Basszus tényleg! Egy dokkoló... Hatalmas ötlet, és így is csak 1 hdd lenne a gépbe. Nagy vagy! Milyen dokkolód van?

Mondjuk akkor minek a Sharkoon ház, ha van egy dokkolóm. :U

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#66432) tibaimp válasza Carasc0 (#66431) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Én korábban vettem a külső házakat, utána vettem a dokkolót, így megmaradtak.
Jó az, jártam már úgy, hogy a dokkolóban egyszerűen nem másolta át az adott file-t a win, de a külső házban igen :F . Nem jöttem rá a miértre...
Ez a dokkolóm: [link]

Azért ez, mert 5 év garral vettem, és PC nélkül, hardveresen tud klónozni HDD/SSD-t.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#66433) Carasc0 válasza tibaimp (#66432) üzenetére


Carasc0
őstag

GOLD-nak mennyire van hangja? Specifikáció meg YT videókat nézve azért van némi hangja. Persze ahogy látom mindegyiket majdnem mesztelenül nézték, azért az enyém zárt házba menne és nem tekerne mindig.

MEgpróbálom a házam tetején lévő dokkolót beüzemelni. Akkor maradjon a külső ház.

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#66434) tibaimp válasza Carasc0 (#66433) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Azt nem tudom, nem hallottam még Gold-ot.
Az Ultra-nál, hallani, mikor maszatol a fej, kicsit zavaró. A Black-ek meg "kattognak" még inkább hallani a faj mozgást, mondjuk gyorsak is az tény.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#66435) Dzsekó válasza bajtokarpi (#66428) üzenetére


Dzsekó
addikt

(#66436) vboticell


vboticell
csendes tag

Sziasztok!
Egy 6 vagy 8 TB-os merevlemezt szeretnék venni, átlagos felhasználásra, de közben találtam egy ajánlatot, WD Elements 14 TB, ami árban nem sokkal drágább.
Van értelme annak, hogy kiszerelem a külsőből és berakom a gépbe? Mondjuk így már a garancia kérdéses, másrészt nem találtam sehol megbízható infót arra, hogy mit rejt az Elements, egy helyen WD white szériáról írtak?

[ Szerkesztve ]

(#66437) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,

megkotlott az itthoni játszós NAS-ban a lemezem, eljött az ideje, hogy rendes hálózati tárat tervezzek bele. mit ajánlatánok az alábbiak mellé?

- otthoni film és adat szerver, 24/7 távoli eléréssel
- p2p és Plex (vagy hasonló) lesz a fő funkció, illetve automata biztonsági mentés
- talán self-host, jelszavas appoknak
- 4 lemezig vagyok jó, 4x4TB-t gondoltam, ebből egy spare lemez

alapvetően ezt néztem ki: WD40EFRX, de az utóbbi hónapok hírei után kicsit megkopott a bizalmam a WD-ben. ennek ellenére még a Purple szériát ajánlottátok itt páran, akár NAS-hoz. érdemes választás lehet a WD40PURZ ?

illetve ha feljebb lépnék 5 év garira, akkor mire érdemes fenti két típust léptetni?

köszönöm előre is, ha akad tipp!

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#66438) Dzsekó válasza vboticell (#66436) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nem könnyű szétszedni, könnyen ugorhat a gari is, valamint vacakolni kell táp pin-ek leragasztásával.
Itt egy másik videó, ha nem látja a bios, akkor 2-3 táp pint kell leragasztani.
És a csavarhelyek is máshol lesznek, lásd összefoglaló vége és ezen a videón.

[ Szerkesztve ]

(#66439) Dzsekó válasza hoffman_ (#66437) üzenetére


Dzsekó
addikt

PURZ olcsóbb, halkabb, egyébként mindkettő jó HDD. 5 év garisban csak 7200RPM-eset kapsz. Abból ami mögött ott van a "Pro" (Seagate-nél is), az jó, illetve a WD Gold, ami még jó.

(#66440) vboticell válasza Dzsekó (#66438) üzenetére


vboticell
csendes tag

Köszönöm szépen a részletes választ.

(#66441) JockeyEwing válasza Dzsekó (#66439) üzenetére


JockeyEwing
aktív tag

Szia

Mostmár leszűkült a dilemma 2 típusra, Seagate IronWolf 2TB (ST2000VN004) vagy WD Purple 3TB (WD30PURZ). Egy DS420j NAS-ba lennének, alapvetően képek, videók tárolására, p2p, dlna szerver illetve a google fotók kiváltásra telefon képeinek biztonsági mentésére.
Adott esetben a 4x2 TB is elég lenne. A saját eszközödbe te melyiket választanád? :F

(#66442) Alex91 válasza JockeyEwing (#66441) üzenetére


Alex91
félisten

Ironwolf 4 TB vagy felett...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#66443) JockeyEwing válasza Alex91 (#66442) üzenetére


JockeyEwing
aktív tag

Nem szükséges akkora, mivel SHR-be lenne 4db lemez, azok 2 vagy 3 tb-osak lennének, nem kell akkora hely, annyival több pénzért.
A kettő közül kellene választani: ST2000VN004 , WD30PURZ ?

(#66444) Alex91 válasza JockeyEwing (#66443) üzenetére


Alex91
félisten

Ertem, csak a 4TB-osban van valami rezges vedelem is, pont a NAS miatt... Veszel 2-ot, azt majd ha tele lesz, veszel meg 1-et...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#66445) Zsiráfnyál


Zsiráfnyál
aktív tag

Üdv,

Egy hordozható, és egy fix vinyó vásárlása előtt állok, a megbízhatóság / meghibásodás terén szeretném a véleményeteket megkérdezni.

Két HDD-t használok az otthoni gépemben :
- Az egyik egy Western Digital, 640 nap használattal, és 8200 indítással/leállással.
- A másik pedig egy Samsung, 1143 nap használattal, 13200 indítással/leállással.

Ezt azért írom, mert bár a Samsung az idősebb, most mégis a fiatalabb Western Digital néz ki úgy, hogy tönkrement (mindenféle HDD vizsgáló programok jeleznek rá olvasási hibákat, és a Windows eseménynapló is tele van vele).

Ez alapján kijelenthető, hogy a Western Digital nem annyira megbízható gyártó, mint a Samsung, vagy egyszerűen csak ilyen volt a szerencsém ? (1 vinyó nyilván nem valami nagy mintavétel)

Azért lenne fontos ezt tudnom, mert viszonylag gyorsan lenne rá szükségem, és a helyi info boltban hordozható, és fix vinyóból is Western Digital van csak készleten, amik nekem ránézésre szimpatikusak is, de a fentiek miatt először inkább kérdezek.

Szóval a kérdésem :
- A kb 21.000 Ft-os 1TB 2.5" hordozható vinyó kategóriában jó választás a Western Digital (WDBUZG0010BBK), vagy kapok ebben az árkategóriában ennél megbízhatóbb / tartósabb eszközt is ?
- A kb 14.000 Ft-os 1TB 3.5" HDD kategóriában jó választás a Western Digital (WD10EZRZ), vagy kapok ebben az árkategóriában ennél megbízhatóbb / tartósabb eszközt is ?

Egy virtuális gépet szeretnék ezekkel szállítani / futtatni, ezért fontos lenne, hogy ne hibásodjon meg. A külső vinyót évente 1-2 alkalommal használnám, nagyobb adatmennyiség egyszeri mozgatására, a fix vinyót viszont állandóan.

Köszi előre is ! :R

[ Szerkesztve ]

(#66446) Lauda válasza Zsiráfnyál (#66445) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Mindkettő jó választás! :K

(#66447) Zsiráfnyál válasza Lauda (#66446) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Köszi.

Ez a 640 nap, 8200 indítás/leállás egyébként kb normális élettartam egy HDD számára, vagy ennek a sokszorosát bírnia kéne ? Évekig aktívan használtam, nem volt semmi baja, aztán beraktam egy külső USB keretbe, elhoztam vele a munkahelyemről a virutális gépemet, és azóta haldoklik. Ez az egyszeri mozgatás okozhatta esetleg a problémát ?

(#66448) Lauda válasza Zsiráfnyál (#66447) üzenetére


Lauda
félisten

:R

Az semmi egy hdd-nek, a parkolást nézd meg esetleg mennyi (hd sentinel smart, decimális adatmező és load/unload cycle count).

Mivel nem működés közben mozgattad, ez semmilyen hatással nincs a hdd-re.

[ Szerkesztve ]

(#66449) Zsiráfnyál válasza Lauda (#66448) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Az az érdekes, hogy ott nagy hibát nem jelez, viszont a teszt sem fut végig (az hibára fut): [link] Ez gondolom nem egészséges, de így ránézésre biztosan hardver hibának tűnik ?

Az eseménynapló tele van a vinyót emlegető olvasási hibákkal, viszont file kezelővel tudom használni, a virtuális gép is elfut rajta 1-2 órát, aztán esik össze.

[ Szerkesztve ]

(#66450) robinhugy


robinhugy
csendes tag

Pár hete vettem egy WD Gold 8TB (WD8004FRYZ) vinyót, de fura hangot hallottam használat közben, aztán ahogy elkezdtem feltölteni adatokkal jöttek a fagyások és kékhalálok. Valami mechanikai baja volt, egy idő után kattogott és kerregett.

Ma jött meg a csere, WD Gold 10TB (WD102KRYZ) és ennek megint valami mechanikai problémája van. Ez is kerreg-kattog, mintha akadna az olvasófej. Ezt már úgy csinálta, hogy csak bekapcsoltam a dokkolót..

Tényleg ennyi baj van a WD vinyókkal?
A boltban az eladó le akart beszélni róla már a csere előtt is, azt mondta hogy vegyek Seagate-et, de azokkal meg sok problémám volt a múltban, emiatt nem mentem bele.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.