Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65901) Lauda válasza SunMount3r (#65898) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Én a blue-t vagy a skyhawk-ot választanám. A wd10ezex egy régi és bevált típus, a skyhawk-ra pedig 3 év a garancia.

(#65902) Lauda válasza peter889 (#65896) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Tulajdonképpen mindegy, ha nem tolod ezerrel a torrentezést, akkor egy kisebb fordulatú lemez bőségesen kiszolgál téged. A lényeg, hogy a fontosabb adatokat legalább 2-3 különálló helyen tárold, mert bármelyik merevlemez vagy ssd tönkremehet és elvesznek az adatok. Wd vonalon a purple/red ami jó lehet, seagate-ből a skyhawk/ironwolf. Ha egy kicsit többet szánsz rá, akkor mehetsz a wd gold/ultrastar felé, seagate-ből az exos 7e8. Utóbbiak már 7200 -as fordulatúak 5 év gyártói garanciával rendelkeznek, itthon nem mindegyik nagyker/kisker forgalmazza így őket, érdemes körülnézni.

[ Szerkesztve ]

(#65903) Kender23


Kender23
aktív tag

Sziasztok.

Van 2 darab HDD a pcm-ben, az egyiket nem használom. Éppen külső hdd-t akarnák venni tv-hez. Hogyan lehetne tv-re dugni, ilyen hdd házba kellene tenni? Ha igen, drága egy ilyen ház? :R

Most annakokáért mit késedelmezel? Kelj fel és keresztelkedjél meg és mosd le a te bűneidet, segítségül híván az Úrnak nevét.

(#65904) pontyos


pontyos
senior tag

Sziasztok, egy kis tanácsra lenne szükségem, média player hasába szeretnék egy 4 TB os megbízható merevlemezt, ami bírja a strapát. Sok lejátszás, kizárólag
nagy bitrátás uhd filmek. Köszönöm

(#65905) Lauda válasza Kender23 (#65903) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Mérettől függően a megfelelő topikban érdeklődj: Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja , Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja .

(#65906) Lauda válasza pontyos (#65904) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Az itt javasoltak megfelelőek a céljaidra: (#65902) Lauda

(#65907) pontyos válasza Lauda (#65906) üzenetére


pontyos
senior tag

Köszönöm szépen! Egy normál használatos gépben lévő merevlemezhez képest van különbség, hogy egy zártabb, kisebb, bár hűtött kis dobozban van? Illetve folyamatos olvasás van, miközben kiszolgál egy media playert?

(#65908) Lauda válasza pontyos (#65907) üzenetére


Lauda
félisten

:) Erre így nem lehet válaszolni. Egy "normál használatos gép" háza is lehet rosszul szellőző, így ott is lehet melege a merevlemeznek. Nem tudni mennyire szellőző helyen lesz a lemez, érdemesebb lenne talán a kisebb fordulatoknál maradni, hogy ne legyen ebből gond.

Illetve folyamatos olvasás van, miközben kiszolgál egy media playert?

Amire használod. Ha rögzíteni is tud, akkor nyilván írás is történik, egyéb esetben olvasás. Folyamatos, ha folyamatosan nézel rajta valamit, egyéb esetben nem olvas értelemszerűen.

(#65909) pontyos válasza Lauda (#65908) üzenetére


pontyos
senior tag

A házi mozim forrása a media player, azért kérdeztem, mert egy adott film kb 35GB vqgy még több adat, és hát folyamatosan pörög a vinyó miközben lejátszik. Bár most, hogy írom jövök rá, hogy nem okozhat neki sok gondot heti 3-4 film :) Köszi q segítséget, a wd Gold elég drága ahogy néztem, de amellett döntök.

(#65910) SunMount3r válasza pontyos (#65909) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez még UHD film esetén is max 140Mbit/s olvasási sebességet követel meg (a FHD ennek a töredéke). Igaz, akár 3 órán keresztül is, de nem olyan megterhelő, mintha full sebességgel másolnál róla nagy file-okat folyamatosan.

[ Szerkesztve ]

(#65911) Lauda válasza pontyos (#65909) üzenetére


Lauda
félisten

Ha éjjel-nappal játszana filmeket, az sem okoz egyiknek sem problémát. ;) A goldnak meg aztán főleg nem.

(#65912) pontyos


pontyos
senior tag

Köszönöm! Rendelve ;)

(#65913) donat_sz válasza pontyos (#65909) üzenetére


donat_sz
senior tag

Seagate exos? Hasonló kaliber, de sokszor olcsóbb.

(#65914) pontyos válasza donat_sz (#65913) üzenetére


pontyos
senior tag

Most megnézetem gyorsan, hogy esetleg elállok a rendeléstől, de 4TB méretben kb ugyanaz árban. Most már marad a Gold, de köszi 🙂

(#65915) Lauda válasza pontyos (#65914) üzenetére


Lauda
félisten

A seagate exos7e8 is az ajanlottak kozott volt a gold/ultrastar mellett, ;)

[ Szerkesztve ]

(#65916) pontyos válasza Lauda (#65915) üzenetére


pontyos
senior tag

Igen, és tegnap úgy láttam, hogy kb egy áron forognak, ezért ma megnéztem mégegyszer, az ajánlás miatt! De láttam, hogy alig van differencia, így maradtam a Gold nál, és köszönöm a segítséget mégegyszer. Ezer éve nem olvastam semmit a meghajtók világáról. Négy éves a gépem, abban egy SSD lett cserélve azóta, és mellette mindkét 1TB WD Caviar Blue -k hibátlan.

(#65917) tibaimp válasza pontyos (#65916) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Remélem 5 év garos! Mert ez Entrerprise szintű HDD, simán 5 év jár rá.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#65918) pontyos válasza tibaimp (#65917) üzenetére


pontyos
senior tag

Igen!

(#65919) tibaimp válasza pontyos (#65918) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Akkor fasza! :C Használd egészséggel!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#65921) tibaimp válasza Lauda (#65920) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Érdekes, hogy WD nem használnak 2019 óta. Biztos nem tudtak megegyezni az árban.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#65922) Dani30868


Dani30868
újonc

Sziasztok!
Ma kihalt alólam a HDDm.
Két esélyes befutó van az új vételre: wd20ezrz (2 terrás wd blue 5.4k) vagy Toshiba P300 (talán 3 terrás is, 7.2k)
Barátom ajánlotta a WD-t, mert neki abból van pár darab. Az a lényeg, hogy tartós legyen inkább, mint gyors (legalább 2 terra). Nektek milyen tapasztalatotok voltak ezekkel?

(#65923) peter889 válasza Lauda (#65902) üzenetére


peter889
őstag

Köszönöm Mindkettőtöknek a választ. :R

(#65924) Lauda válasza Dani30868 (#65922) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Nem írtad milyen célja lenne a felhasználásnak. 5400/5900 - as fordulatú lemezekből inkább a wd purple/red, seagateből a skyhawk/ironwolf ajánlottak. A toshiba már 7200-as fordulatú lemez, ez is az ajánlottak között van a topik összefoglalóban. Csak két év garanciás.

[ Szerkesztve ]

(#65925) Dani30868 válasza Lauda (#65924) üzenetére


Dani30868
újonc

Igazából úgy mindenesnek (kivéve windows). A toshibában annyi nem tetszett, hogy review-ok alapján jópár embernek alapból nem működött a drive. Néztem a seagate-et is,az is kb ugyanaz mint a wd, csak 5.9ks. Most erre a WDre esett a választás, aztán majd meglátom milyen lesz. Van rá 3 év gari plusz helyben veszem, szóval ha valami nagyon gáz akkor csak nem szívok vele akkorát. Köszi a segítséget!

(#65926) Lauda válasza Dani30868 (#65925) üzenetére


Lauda
félisten

Ha nem fut róla operációs rendszer, nem tolod 1000mbit-en a torrentet és nem arról töltődnek a játékok, akkor tulajdonképpen bármelyik ajánlott vinyó megfelel.

Most erre a WDre esett a választás,

Melyik wd-re?

(#65927) Dani30868 válasza Lauda (#65926) üzenetére


Dani30868
újonc

Blue 2 terrás. Nem gondoltam volna, hogy a purple is hasonló árban van, de most már mindegy. Haverom már ajánlott nekem mást és nem csalódtam abban, remélem ezzel is ugyanígy lesz.

(#65928) Lauda válasza Dani30868 (#65927) üzenetére


Lauda
félisten

A wd20ezrz a green modellek átcimkézéséből született. Állítólag ezek már nem olyan jók, mint régen, ezért is nincs az ajánlottak között. Természetesen ettől még neked beválhat.

(#65929) Dani30868 válasza Lauda (#65928) üzenetére


Dani30868
újonc

Meglátjuk. Addig is
[Survival mode]
(nincs rajta os meg sikerült leszedni mindent, de van suli :()

(#65930) SunMount3r válasza Lauda (#65928) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Én valószínűleg az ED-től veszem majd a WD10EZEX-et. Remélem akkor az is lesz, nem pedig valami másik, ami már nem ajánlott.

Meg amúgy a P300 HDWD110UZSVA és a HDWD110EZSTA között van valami minőségi különbség? Mert az ED-ben is 4K-val drágább az utóbbi.

(#65931) Lauda válasza SunMount3r (#65930) üzenetére


Lauda
félisten

A wd10ezex egy régi és bevált, ajánlott típus.

EZSTA dobozos verzió, UZSVA oem verzió. ;)

[ Szerkesztve ]

(#65932) micafighter


micafighter
nagyúr

Sziasztok!

Játékra, torrentre illetve plex media szervernek szeretnék egy darab nagyobb HDD-t ami csendes, gyors, megbízható.

A topik alapján a WD Purple 8TB (WD82PURZ)-t néztem ki. Ez alkalmas lenne a fenti felhasználásra szerintetek?

A gyártók honlapja alapján úgy láttam, hogy a szintén ajánlott WD Gold és a Seagate Exos 7E8 azok jóval hangosabbak lennének a Purplenél, ezért esett a Purplere a választás, illetve gyártói datasheet alapján nem látok nagy különbséget köztük teljesítményben.

Köszi előre is a segítséget :R

(#65933) tibaimp válasza micafighter (#65932) üzenetére


tibaimp
nagyúr

8TB-os Purple-t hoztam többeknek, "normál" használatra! Nincs velük gond, szerintem neked is OK. Arra figyelj, hogy 3 év gart kapjál rá.

A Gold/Exos Enterprise szintű HDD-k 5 év garral és 2.5 millió óra MTBF-el, ~500TB/év terhelhetőséggel, egy Purple ettől eléggé messze van. ;)

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#65934) F34R


F34R
nagyúr

Udv...

Adattarolasra melyik az a HDD ami keves lemezbol tevodik ossze?
2TB-osat neznek.

(#65935) Dzsekó válasza F34R (#65934) üzenetére


Dzsekó
addikt

Általában TB/tányér. Wd Purple vagy Seagate Skyhawk ajánlott. Mindkettő 3 év garis.

(#65936) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Kérdezném, hogy a winchesterekhez úgy általában szoktak adni SATA adatkábelt, vagy azt külön kell hozzá megvenni?

Köszönettel várom a válaszotok.

(#65937) Dzsekó válasza peter889 (#65936) üzenetére


Dzsekó
addikt

Külön kell megvenni. Alaplapokhoz adnak párat.

(#65938) peter889 válasza Dzsekó (#65937) üzenetére


peter889
őstag

Köszönöm. :R

Ja, még azt kérdezném, hogy a SATA 2-es csatlakozású alaplaphoz ugye gond nélkül csatlakoztatható SATA 3 adatkábel és SATA 3 HDD?

Köszönöm előre is.

(#65939) Lauda válasza peter889 (#65938) üzenetére


Lauda
félisten

Igen.

[ Szerkesztve ]

(#65940) peter889 válasza Lauda (#65939) üzenetére


peter889
őstag

Köszönöm. :R

(#65941) SunMount3r válasza Dani30868 (#65925) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A toshibában annyi nem tetszett, hogy review-ok alapján jópár embernek alapból nem működött a drive.-> Ezeket hol olvastad?

(#65942) regener


regener
veterán

Üdv topiklakók!
Egy igen csak koros Samsung HD103SJ helyére (vagyis inkább mellé) keresek 1,5 vagy 2 TB méretű modelt, ahová áthúzhatom a családi képeket és videókat tárolni.
A Samu pedig marad olyan játékoknak amik nem érdemelnek helyet az SSD-n.
Még megy persze, de jobb felkészülni mint utólag bajlódni az adatmentéssel.
1983 nap és 17 óránál jár a ~8 év alatt, 7 gyenge szektorral és 6301 adathibával (az egy hibás kábel miatt volt évekkel ezelőtt).

Annyit hozzá tennék még hogy nem baj ha 7200-as, ha nincs használatban úgyis aludni fog.

Mit ajánlotok? :D

(#65943) tibaimp válasza regener (#65942) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Amik az Összefoglalóban szerepelnek, mint ajánlott 2-3TB-os kb mind jó. Azt döntsd el, hogy 2, 3 esetleg 5 év gar, illetve mennyit szánsz rá.

Ez alapján jó például a WD Purple, normál használatra is (nem parkol, CMR, 3 év gar, nem olyan drága).
3TB-os Purple-t már adtunk el többet, normál használatra.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#65944) kisPocok


kisPocok
csendes tag

Sziasztok,

Syno nasba tennék raid 1-be két 4TB vinyot. Torrent+média használat, némi saját adattal (képek, fájlok).

- Western Digital Purple 3.5 4TB 5400rpm 64MB SATA3 (WD40PURZ), 33e körül
- Seagate IronWolf 3.5 4TB 5900rpm 64MB SATA3 (ST4000VN008), 38e körül

Ha jól sejtem mind kettő CMR, de eltérő fordulatszám miatt van eltérő sebesség is? Hangjukkal van tapasztalatotok? 2x5e különbség, megéri valamiért a drágábban választani? Ha nem ezeket akkor mit vennétek?

Köszi,
kP :R

(#65945) Orgi válasza kisPocok (#65944) üzenetére


Orgi
őstag

Én a másodikról tudok nyilatkozni, igaz nekem 2 TB-os van: hangját én nem hallom, WD ezex van mellette még de nem érzem lassabbnak. Van vmi speckó feature a Syno NAS-nak Ironwolf vinyókkal, ez számíthat még. Nem tudom, 5k-t megér-e ez.

[ Szerkesztve ]

(#65946) tzabo válasza kisPocok (#65944) üzenetére


tzabo
tag

WD purple-nek a seagate "párja" a skyhawk. Az szintén 33e körül van.

(#65947) Ipodmánia


Ipodmánia
csendes tag

Sziasztok!

2TB-os HDD-t szeretnék, 3 szempont fontps nekem:
1. garancia/megbízhatóság, legyen legalább 3év
2. ár: 20k környékén, ha lehet minél olcsóbban
3. hangerő: ez nem annyira fontos szempont, de jó ha viszonylag halk idle-ben (egytányéros lenne a jó gondolom)

Sebesség annyira nem számít, nem oprendszer futna alóla, csak adat, max szoftverek.
Miket ajánlotok jelenleg?

Köszi!

(#65948) Lauda válasza Ipodmánia (#65947) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Ilyen igényekre én WD20PURZ - ot vennék.

(#65949) Dzsekó válasza Ipodmánia (#65947) üzenetére


Dzsekó
addikt

Vagy Seagate Skyhawk ugyanolyan jó. Vedd, amelyik az olcsóbb éppen.

(#65950) Lauda válasza Dzsekó (#65949) üzenetére


Lauda
félisten

Igen így van, átsiklottam felette. :)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.