Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66051) csibe1 válasza tasiadam (#66050) üzenetére


csibe1
addikt

Ezt mindenki maga tudja. Nem mindenki szeret pont akkor töltögetni, hanem játszana, és ezért letölti előre a játékokat egy nagyobb merevlemezre, SSD-re.
A lényeg, hogy hiába legnagyobb sávszélű net, attól még nem biztos, hogy teljes sebességgel tudsz tölteni. Épp most futott bele ilyenbe valaki a Warzone letöltésekor.
Induláskor jött fullon, aztán meg alig pár megával. Azért 110GB-nak kell idő mire lecsorog. :D

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#66052) Eversmann válasza Dzsekó (#66040) üzenetére


Eversmann
aktív tag

Tippre, MLC-s típusokra gondoltál, nem? Samunál 860 QVO, pl. Egy ilyen, húzósabb használat mellett 4-5 évet ki kellene bírnia, nem? Legkisebbnek is 360 TBW van megadva.

Life is better with a Titan

(#66053) Eversmann válasza Dzsekó (#66040) üzenetére


Eversmann
aktív tag

Még egy valami eszembe jutott. 3. lehetőség. Bocs, csak már kifutottam a szerkesztési időből. Mostani, 7200rpm 3.5 HDD-m, rackbe. Így csak lekapom, és usb 3-on hozzákötöm. Csak itt nem tudom, zajos lesz-e. Felpörög-e, vagy a rack házban úgy sem hallani, usb része bírni fogja-e a 0-24-et... Stb stb. Csak egy gondolatmenet volt ;]

Life is better with a Titan

(#66054) tibaimp válasza nimfas (#66048) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Én is így csinálom, csak én a telepített játékot másolom ki offline, így mikor ledobta az ékszíjat a win, csak visszamásoltam, megadtam a telepítés helyét a klienseknek és ment is játék, még telepíteni sem kell (Users mappa is kimásolva a C-ről)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#66055) tasiadam válasza csibe1 (#66051) üzenetére


tasiadam
veterán

csak szolok, a warzone egyikre sem jo pelda. nincs se nem toltheto formaban, masik hogy a cod szerverei rosszak, nagyon. foleg pc iranyba. 500as netem van, 1 kb/s download speed. masnap 65mb/s. volt h 2 napig nem is toltott, aztan 10p alatt lentvolt.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#66056) nimfas válasza tibaimp (#66054) üzenetére


nimfas
addikt

Ez érdekelne, hogy sikerült megoldani, nekem külön SSD-n, vagy HDD partición vannak a telepített játékok, egy WIN reinstall után mégis újra kell pakolnom.... hogy oldod meg ennek az elkerülését? Milyen C: dir-t mentesz még el?

(#66057) tibaimp válasza nimfas (#66056) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ment Pü :)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#66058) nimfas válasza tibaimp (#66057) üzenetére


nimfas
addikt

Akkor körbejön.... (vagy véletlenül nem nekem küldted el) ;)

(#66059) csibe1 válasza tasiadam (#66055) üzenetére


csibe1
addikt

Szerintem pont jó példa, mert ahogy említetted nem mindig lehet full sávszélen tölteni, ezt foghatod a "rossz"szerverekre" is.
Más játéknál, kiadónál ez nem fordulhat elő? :U
Amúgy nem ártana offba tenned az ezzel kapcsolatos hsz-eket, mert nem vág témába.

nimfas
Érdemes rendszertelepítés előtt registrymentést csinálni a játékokról. Miután megvolt a reinstall rákattintasz a kimentett fájlokra és hozzáadod a rendszerleíró adatbázishoz. Utána már a Windows is látja.
Win7-en átláthatóbb volt, de Win10-en is meg lehet oldani.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#66060) tibaimp válasza csibe1 (#66059) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nálam a win nem látja (az ilyen visszamásolt játékot), csak a kliensnek mutatom meg, mégis működik :K

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#66061) tasiadam válasza csibe1 (#66059) üzenetére


tasiadam
veterán

ncorerolbesetek 99%aban maximum sebesseggel toltok. Tekintettelbarra h o telepitoket akar a hddn tartani, a warzone meg mindig egy rosss pelda.
a steamrol is tudok 65mb/s-el tolteni. meg kb minden torrent oldalrol, piratebayrol is. olyankor tapatsztalom h mem, amikor az elso 10 letolto kozott vagyok es nincs seed.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#66062) F34R válasza tasiadam (#66061) üzenetére


F34R
nagyúr

Nah de ha a kornyek infrastrukturaja nem teszi lehetove csak az adsl-t, attol miert ne jatszhatna kesobb is vele?. 10 mbit eleg nagy szivfajdalom, ilyen metetu jatekoknal. Es sajnos hogy a lemezes gamek is huznak le szep nagy frissiteseket. :U

(#66063) tasiadam válasza F34R (#66062) üzenetére


tasiadam
veterán

mondjuk hala az egnek az 5G megkoveteli, hogy optikan kihuzzak a tyukbelet az antennaig, igy lehet hogy eler olyan helyekre is az 5G, ahova igy korabban normalis netsebesseg nem.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#66064) Lauda


Lauda
félisten

Priviben nem lehetne ezt folytatni hölgyek/urak? ;)

(#66065) Dzsekó válasza Lauda (#66064) üzenetére


Dzsekó
addikt

Egyetértek, ha folytatjátok, akkor az összes hsz-t törlöm.

(#66066) mufi


mufi
senior tag

Sziasztok, kicsit off a tema, de teszek egy probat, milyen kulso HDD tartot vegyek, ami felismer 4TB-os lemezt? Van egy regi de az csak 1 TB-ig ismeri fel, elobb azt hittem WIN10 problema de kiderult, hogy a rack/keret/haz miatt van.
Elore is koszi.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#66067) tibaimp válasza mufi (#66066) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Sharkoon 3,5" Swift Case PRO USB3.0

Nálam egy 8TB-os Ironwolf van benne, tuti felismeri a 4TB-ot is!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#66068) Lauda válasza mufi (#66066) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Mérettől függően a megfelelő topikban érdeklődj: Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja , Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja .

(#66069) King Unique válasza mufi (#66066) üzenetére


King Unique
titán

Épp nemrég volt ez téma itt, lett rá újra felhívva a figyelem, hogy ez itt eleve off téma és vannak külön ezzel foglalkozó topikok, de úgy látszik luxus a topik címének/nevének értelmezése, topik téma összefoglalójának + téma tudnivalóknak elolvasása, fórum keresőjének használata, stb. :D :B

(#66070) mufi válasza King Unique (#66069) üzenetére


mufi
senior tag

Rákerestem, csak gondolom nem jól. Meg hát most +1 hozzászólásod lett. Vaú. :DDD

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#66071) King Unique válasza mufi (#66070) üzenetére


King Unique
titán

Hát nem, de attól még pl. az itteni téma összefoglalóban is le van írva, amit el lehetett volna előtte olvasni, sőt eleve azzal érdemes kezdeni. :B

(#66072) tibaimp válasza mufi (#66070) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ment válasz, a fentiektől függetlenül. :B (de igazuk van)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#66073) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Torrentezésre (főleg), illetve HD videók szerkesztésére, felvételekre 3-4 TB környékén melyik merevlemez ajánlott?

[ Szerkesztve ]

(#66074) Dzsekó válasza Atomantiii (#66073) üzenetére


Dzsekó
addikt

Kevesebb igénybevétel esetén WD Purple, Seagate Skyhawk
Nagyobb igénybevétel esetén WD Gold, WD Red Pro, Seagate Ironwolf Pro

[ Szerkesztve ]

(#66075) Atomantiii válasza Dzsekó (#66074) üzenetére


Atomantiii
őstag

Köszönöm.

(#66076) Piti1


Piti1
tag

Sziasztok,

Régi WD green winyóm haldoklik (RIP),
ezért egy új Toshiba P300 3,5"-os 3TB 7200rpm HDD vételén gondolkodom,
Az alábbi célokra:
Windows és gyakran menő progik SSD-n vannak.
500 GB film, 200 GB vegyes doksi, 1TB fotó, 500GB cad, jpg és munkafájlok, 2-3 program és játék futtatására (ami már nem fért az SSD-re).
Kérdéseim:
1.
A Toshiba P300 3,5"-os 4TB 5400rpm változata ugyan úgy ajánlott kategória?
Azért gondolom csendesebb lenne, mint a 7200-es "testvérbátyja".

2.
Őszintén szólva, kicsit tartok a WD Purple-től a sok-kis munka adat írása-olvasása miatt (cad rajzok, jpg, office doksik stb.) és a napi szintű felhasználás miatt - ezek miatt nem áll fenn nagyobb eséllyel az adatvesztés veszélye a WD Purple-nál?

3.
A WD Purple-val összevetve mennyivel jobb-rosszabb alternatíva a P300 5400rpm vagy 7200rpm/X300 a fenti felhasználásra?

4.
Esetleg mit tudnátok ajánlani?

Bocs, ha kicsit láma vagyok, vagy nem túl érthető...
Üdv mindenkinek! :R

(#66077) Dzsekó válasza Piti1 (#66076) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ha a WD Green jó volt a fenti célokra, akkor WD Purple vagy Seagate Skyhawk ajánlott. Picit gyorsabb lesz a Green-nél és csendes, nem parkol, 3 év gari van rá.
Vehetőek a Toshibák is, de azokra csak 2év gari van. Mentés mindig legyen a fontos adatokról.

(#66078) mgTerminator


mgTerminator
veterán

Sziasztok!
Vettem Aliról egy Acasis DT-S2 külső házat, amibe tettem 2db 1Tb-os WD vinyót, amivel az a baj hogy fagy tőle a gép, a HD sentinel nem ismeri fel stb. Másik tokban működnek a vinyók, de ebben nemigazán. Valakinek van ötlete hogy tudnám működésre bírni?

(#66079) King Unique válasza mgTerminator (#66078) üzenetére


King Unique
titán

Ha már a külső házas topikban is feltetted ugyanezt a kérdést, akkor nem világos itt miért kellett újra, meg sem várva az előzőben a választ, meg a jelen topik eleve nem külső merevlemezekkel és nem is HDD problémával foglalkozik, hanem HDD ajánlással, vásárlással... :F :B
A másik topikban majd hamarosan érkezik a válasz.

(#66080) Dr V


Dr V
őstag

Üdv!

Sok éve nem kellett winchestert vennem, de a HD sentinelben látott 39% kondíció miatt úgy döntöttem, h itt az ideje váltani. Jelenleg ilyet használok, igazán nem tudok rá panaszkodni, egyedül ha egyszerre többmindent töltök le 10MB/s körül, akkor lassul be a letöltés, mert nem tudja egyből kiírni.
Jelenleg filmek, zenék, képek vannak rajta, illetve általános letöltésre használom. Programok jelenleg SSD-re vannak telepítve, egyelőre nem tervezem, h merevlemezről futnának.
5TB körüli lemezre szeretném cserélni. A gépem délután-este üzemel, de hétvégente akár egész nap is be van kapcsolva. Ilyen használat mellett milyen winchestert tudtok javasolni??

(#66081) Lauda válasza Dr V (#66080) üzenetére


Lauda
félisten

Szia! Itt (#66077) Dzsekó amiket javasolt a kolléga, abból választanék. :)

(#66082) Piti1 válasza Dzsekó (#66077) üzenetére


Piti1
tag

Szia,
Köszi a választ, végül rendeltem egy 3 TB-os lila WD-t, remélem beválik.
A régi WD green-em kb.16000 x indult újra, de még 100%-os.
:R

(#66083) Eversmann válasza Dzsekó (#66040) üzenetére


Eversmann
aktív tag

Végül EVO lett. Faja lett nagyon, gyors és hangtalan :R Köszi

Life is better with a Titan

(#66084) jas39


jas39
tag

Hello, elolvastam az összefoglalót, egy media player nem tudom milyen üzemnek számít
ezt néztem ki mint felügyeleti ajánlás, és árban elég jó. Megfelelő média tárnak, mozizni stb?
Western Digital Purple 3.5 4TB 5400rpm 64MB SATA3
[link]
Köszi

(#66085) apholyon


apholyon
aktív tag

Sziasztok!

Egy 500GB-os M.2 SSD mellé vennék egy 2 TB-os HDD-t, de a kettő közül nem tudok dönteni. Ti melyiket választanátok?

1. Seagate 2TB BarraCuda 256MB ST2000DM008
2. Western Digital WD20EZAZ Blue 2TB

A Seagate felé húz a spec miatt a szívem (7200 rpm, 256 MB cache), de a tesztek és benchmarkok alapján nem mindenben gyorsabb a WD-nél (5400 rpm, 64 MB cache). Ezen felül mindkettő nagyrészt megbízhatónak van értékelve (talán a WD kicsit jobb e téren), árban szintén ugyanaz.

Nagyrészt játékok, filmek és zenék tárolására kell (a 2TB+ SSD-k elég drágák), a fontos dolgok az M.2 SSD-n vannak + mentve külső merevlemezre.

Valószínűleg egyikkel sem lövök mellé, de mégis megköszönném, ha tudnátok tippet adni, esetleg tapasztalatokat leírni. :R

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#66086) VVoid válasza apholyon (#66085) üzenetére


VVoid
aktív tag

WD Purple-t vennék, megbízhatóbb, mint amiket kinéztél, és 3 év garancia.

(#66087) peu407


peu407
senior tag

Sziasztok. Olvastam az összefoglalóban, hogy a Gold szériát felváltja az Ultrastar. Ezek parkolnak? Miben jobb az új széria?

(#66088) Dzsekó válasza peu407 (#66087) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ugyanaz, csak át lett matricázva, az új széria viszont megint Gold néven fut.
Elvileg nem parkol, mivel 7200RPM-es.

jas39: jó választás.

(#66089) peu407 válasza Dzsekó (#66088) üzenetére


peu407
senior tag

Köszönöm, akkor elméletileg mindegy,hogy Purple,Gold vagy Ultrastar verziót veszem 8TB-sban,mert mindegyik 7200-as,256 mb cache. Külső hordozható HDD házba szánom, a gépben van egy 8TB PURZ.

(#66090) Dzsekó válasza peu407 (#66089) üzenetére


Dzsekó
addikt

Külső házba nem lenne elég egy 5400RPM-es HDD? Sebességben nincs kihasználva, és jobban melegszik a 7200RPM.

(#66091) peu407 válasza Dzsekó (#66090) üzenetére


peu407
senior tag

Igen elég lenne, de a Purple-ből nem találok 5400-asat. Mindenhok WD82PURZ van. Ez ugye mef 7200-as.

(#66092) Lauda válasza peu407 (#66091) üzenetére


Lauda
félisten

Korábban létezett a 81PURZ, valószínű közben kifuttatta a wd és csak a 82PURZ kapható már.

Közben találtam megint egy érdekességet a wd oldalán. A WD60PURZ - ra azt írja a doksi, hogy 5700 rpm [link] :F .

(#66093) peu407 válasza Lauda (#66092) üzenetére


peu407
senior tag

Igen,igen,az új PURZ széria 8 TB-től kezdődően már 7200-as,én is néztem. Pont ez a bajom. Régebben RED szériám volt, még van is 2 db 2 TB-s,most néztem,fejparkolósok. Az alaplapomom csak ahci módot tudok kiválasztani, vagyis nem találom hol kellene átállítani ide módra, így nem tudok fejparkolást kikapcsolni. Ezért kellene Purple. A Gold és a HGST parkol? A WD81PURZ volt az 5400 rpm-es, a WD82PURZ 7200-as.

[ Szerkesztve ]

(#66094) peu407 válasza tibaimp (#66067) üzenetére


peu407
senior tag

Az ironwolf 7200 rpm-es ugye? Mennyire melegszik?

[ Szerkesztve ]

(#66095) tibaimp válasza peu407 (#66094) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az, 7200-es és nem melegszik, nekem is külsőben van most, előtte a gépben volt! Nem emlékszem pontosan, de mikor "telemásoltam" sem ment fel 47°C-ra ,max a külső házban, a gépben meg főleg nem (a HAF-ban egy 23cm-es teléibe fújja a HDD-ket :) ).

Szerintem nem rossz az Ironwolf 8TB-s. 3 év gar, nem parkol, gyors, nem drága.

szerk:
Dzsekó a 8TB-os 7200-as WD Ultrastar nálam parkolt (még Te javasoltad a HDSentinel proginál a kikapcsolását, azóta nem parkol, direkt figyelem :R )

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#66096) vond


vond
MODERÁTOR

Hali! Jó régen jártam erre is. :)

Komolyabb, 8+ rekeszes NAS-ba (vélhetően RAID10-zel, vagy RAID5-tel) mostanában mit érdemes venni 6-8, vagy akár 10 TB-os méretben? A legfontosabb a megbízhatóság és a tartósság, bár tudom, hogy ezt nem lehet előre megmondani. :) Sebesség jó, ha van, így akár lehet 7200 rpm-es is, de ha az 5400 rpm-esek tovább bírják, az fontosabb. Hang, hőmérséklet sokadlagos, mivel egy klimatizált, elzárt teremben lesz.

A "régi" NAS-ban 8 db 3 terás WD Red megy most már 7 éve. Külső házakban, biztonsági mentésként meg 3 db 6 terás. Egyelőre egyik lemezzel sem volt gond. De ezt már bővíteni nem tudom, így most összeraknék egy másikat.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#66097) DBAtti


DBAtti
aktív tag

Sziasztok!

Egyelőre csak nézelődöm HDDk terén, mert lassan kifogyok a tárhelyből.
Főleg adattárolásról lenne szó (filmek, zenék), OS SSD-re kerül.
NAS-ba rakást vagy raidbe kötést nem terveztem. :N

Első körben érdekelne, hogy ma mekkora a népszerű (megfizethető) típusok tányérmérete (és hány tányér (platter) van benne). Anno az 1TB-osokat is úgy vettem, hogy egy darabból meglegyen, amikor mások még 3x336-tal is csinálták. Az elvem itt a minél kevesebb, annál jobb, ettől is függővé teszem, hogy mekkorát veszek.

A másik, hogy nekem új volt ez az SMR-CMR téma. Kicsit utánaolvastam. A kérdés az, hogy pl egy WD red SMR-es HDD-n ilyen tárolós felhasználásban érezni különbséget? Vagy az élettartama lesz várhatóan kisebb/ bizonytalan? Garancia ugye azokra 3 év, de meg kell mondjam a mostani 1TB-osok (Samsung Spinpoint F3, és WD10EZEX) 100%-osak kb 6-8 év után is, szóval talán nem olyan merész vállalás... :U

Üdv!
Attila

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#66098) tibaimp válasza vond (#66096) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az új red-ek SMR rendszerűek lettek, így NAS-ban, keverve a régi CMR winyókkal nem javasolt.

Én valami Enterprise szintű HDD-t gondolnék, WD Gold, Ultrastar, Seagate EXOS, ha ahogy írtad is a megbízhatóság a lényeg.

Ez csak tipp, mindenképpen válaszoljanak a többiek is.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#66099) gezatata válasza tibaimp (#66095) üzenetére


gezatata
aktív tag

Sziasztok!

A HDSentinelben, hol és hogy lehet ezt a parkolást kikapcsolni?

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#66100) nova001


nova001
senior tag

sziasztok

adott egy laptop sata csatlakozoval.
szeretnék bele hdd-t venni játékok miatt.
melyik lenne jobb megoldás?
-sata csatlakozora rakni egy 5400RPM 2.5 HDD
-usb 3 csatlakozo 7200RPM 3.5 HDD

satás 7200RPM 2.5 HDD nagyon drága sajnos mint tudjátok....
köszi

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.