Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66601) Dzsekó válasza XuChi (#66598) üzenetére


Dzsekó
addikt

A WD80PURZ és WD81PURZ lenne az ideális, mert az 5400RPM. Amit linkeltem, ott még elvileg rendelhető a WD80PURZ, de hívd fel őket, vagy rendeld meg, és akkor kiderül, hogy tudnak-e szerezni. Ha nem beszerezhető, akkor használt vadászat a következő lépés, de ez időigényes. Ha sürgős, akkor én bepróbálnám a WD82PURZ-t. Ez már 7200RPM, de Purple-k mindig is csendesebbek voltak a Red-eknél. 8TB a fenti régebbi WD80/80PURZ-on kívül 5400RPM-esben nincs, csak 7200RPM-ben, azok hangosabbak az 5400RPM-nél. Arra viszont van esély, hogy Purple seek zaja halkabb lesz a Red seek zajánál. Próbálni nem próbáltam, de ha választani kéne a 7200RPM-esek közül, akkor Purple lenne, mert 5400RPM-ben az a legcsendesebb. Ha elegendő a 6TB vagy 2x6TB, akkor WD60PURZ, ez garantáltan 5400RPM és csendes. A 2x6TB kb. 100-110 ropi.

(#66602) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

MiniTool-t már hónapok óta nem kívánatos szoftverként detektálja a windows smart-screen. Valaki tud erről valamilyen infót, hogy mennyire megalapozott? Jogos-e? Vagy téves?
Azóta áttértem az easeus féle partition masterre.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#66603) tibaimp válasza Aprósólyom (#66602) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Én kerülném azt is. A Win lemezkezelője tökéletes erre a célra, és nem rontja el, ellenben én a Easeus-sal már megszívtam egyszer.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#66604) Dzsekó válasza tibaimp (#66603) üzenetére


Dzsekó
addikt

Easeus nem olyan jó. Paragon, Acronis és Macrium Reflect a legjobbak. Utóbbi ingyenes is van és tökéletesen működik.
MiniTool-ból a 11-es nekem katyvaszt gyártott egyszer, az ingyenes 9.1 nem hibázott, viszont az eltolatlan partíciót nem tolta el SSD-re tükrözéskor. A fenti három ezt megcsinálja, még az ingyenes Macrium Reflect is! Ráadásul még a trim-et is bekapcsolta HDD->SSD op rendszer tükrözéskor. Azóta én az ingyenes Macrium Reflect-et használom, jó pár tükrözést csináltam és még sosem hibázott és egyszerű a használata.

(#66605) Aprósólyom válasza Dzsekó (#66604) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Köszi a tippet!
Akkor jó lenne kicserélni a bevezető leírásban ezeket a szoftvereket a megfelelőre. Vagy nincs értelme, mert senki nem olvassa, csak én? :DDD
Ui.: Nah, ennek a letöltéséhez is meg kell adni egy e-mail címet. Azután ki tudja milyen listába kerül be örökre az e-mail címem... :P

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#66606) King Unique válasza Aprósólyom (#66602) üzenetére


King Unique
titán

Nem világos ennek a kérdésnek mi köze a merevlemez témához, de biztos. :))

A MiniTool particionáló programjára max. azért ugorhat a SmartScreen/Defender, mert potenciálisan nem kívánatos (PUP/PUA) + program van benne (aminek detektálása eleve be/ki kapcsolható), annak telepítését tukmálja az installer - ami telepítése elől általában kivehető a pipa és ennyi - , lásd korábban a particionáló programnál pl. az Avast esetét. De ez csak ennyi, maga a MiniTool szoftvere nyilván nem vírusos, vagy ilyesmi, csak ezért felesleges volt az EaseUS-ra váltani (annál is volt PUP). Meg amúgy is szvsz a MiniTool az egyik legjobb 3rd party particionáló program Windowsra (azt használom többnyire én is) és vannak olyan particionálási műveletek, amit ezzel simán meg lehet oldani, ellenben a Windows beépített lemezkezelőjével vagy parancssorban (DiskPart) nem, viszont alapesetben elég az utóbbiak használata.
A particionálás és az OS mentés/klónozás meg 2 külön téma, az utóbbiakhoz ott van pl. a Macrium Reflect, de az említett particionáló programokban is van OS migrálás opció. Az meg nem meglepő és nincsen benne semmi újdonság, hogy letöltésnél e-mail címet kell megadni (nem feltétlen muszáj valósat), ez a legtöbb ilyen szoftvernél eleve így megy egy ideje.

[ Szerkesztve ]

(#66607) Aprósólyom válasza King Unique (#66606) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Világos az, csak kötözködsz. :P :DDD Nyilván nem részletes víruselemzést kívántam meghallgatni. Csak a minitool-lal kapcsolatban érdekel, hogy miért csinálja egy ideje, és most használhatom-e vagy ne. Az szoktam meg. Jó volt, szép volt. De azóta mást használok pont olyan feladatokra, amit a windows partícionáló nem lát el. Így pl. legalább kaptam további javaslatokat, úgyhogy ki is próbálom majd a Macrium Reflect-et.

Jevons paradox

(#66608) ANOka válasza Dzsekó (#66604) üzenetére


ANOka
őstag

A Macrium Reflect-ről most hallottam először. :B

A Paragont régóta használom, licencet is vettem belőle (v17 Advanced).
Mondjuk a v12 Server-nek értelmesebb felhasználói felülete van. A v17-et nagyon lebutítottak "egységsugarú júzerek" számára. :( :W

[ Szerkesztve ]

(#66609) King Unique válasza Aprósólyom (#66607) üzenetére


King Unique
titán

Ha tudod hogy csak PUP/PUA, akkor mégis minek kérdezed, meg miért ebben a topikban, meg mi volt a kötözködés a válaszban? :F :U
Valamint mint le volt írva az előbb csak ezért nem volt indokolt EaseUS-ra váltani, a Macrium Reflect meg rendszermentéshez/klónozáshoz való program, ahol az előbbihez amúgy a Windows 10-ben is van beépített eszköz, ennyi.

(#66610) tibaimp válasza Dzsekó (#66604) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi az infót, erről a Macrium Reflect-ről még én sem hallottam (hasonlóan ANOka-hoz :) ), de meglesem!

A WD merevlemezekhez ingyen kapja az ember (ill. letölthető) a:

Acronis True Image WD Edition_build33.zip

de még ezt sem próbáltam.
Mindig a Win10 lemezkezelőjét használtam, amióta pórul jártam...

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#66611) Dzsekó válasza tibaimp (#66610) üzenetére


Dzsekó
addikt

Amiket írtam, azok inkább tükrözésre jók. Nem mindegyik tud particionálni, Paragon például tud, de fizetős. Viszont particionálni én már nem nagyon szoktam. Ha mégis kell, akkor Win7-Win10 lemezkezelője tökéletes erre a célra. Acronis WD edition úgy tudom, csak WD HDD-kel működik.

(#66612) tibaimp válasza Dzsekó (#66611) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igen, minimum 1 darab WD cuccnak kell a gépben lennie! [link]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#66613) forma69


forma69
tag

Sziasztok!
Asztali gépbe csak torrentezésre használva melyik az ajánlott?
WD 3.5 3TB blue (EZRZ) vagy red (EFRX).

(#66614) bolic válasza forma69 (#66613) üzenetére


bolic
őstag

EZRZ csak adat tárolásra jó.

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#66615) adam320


adam320
senior tag

Sziasztok!

Ezt érdekességképpen, egy 500-as Samsung HDD. Jónak számít? :D
Nem manipulált kép.

Szerk.: A működési idő ami engem meglepett :)

[ Szerkesztve ]

(#66616) XuChi válasza adam320 (#66615) üzenetére


XuChi
addikt

Nálam annó hullottak mint a legyek. A mai Seagate-Samsung HDD-knek esélyt sem attam. Régen nem voltak túl jók emlékeim szerint. Nálam a Spinpont F1 HDD-k sorra pusztultak. 120GB. 200GB. 250GB. Mind megdöglött.

(#66617) adam320 válasza XuChi (#66616) üzenetére


adam320
senior tag

WD, 1 vagy 2 terrásra cserélem majd :)

(#66618) Dzsekó válasza XuChi (#66616) üzenetére


Dzsekó
addikt

F1 után kezdtek jók lenni a Samsungok. Az F2 már jobb volt és az F3, majd az F4 megbízhatósága kiemelkedően jó volt. Ezután vette meg őket a Seagate, amit nagyon sajnáltam, mert a végére megtanultak HDD-t tervezni és gyártani, amivel odavertek megbízhatóságban a két nagy gyártónak. Ami érdekesség, hogy egy darabig Seagate-Samsung meg Seagate Spinpoint (Spinpoint a Samsung családneve volt) megbízhatóbb volt sokkal, mint az akkor nem túl megbízható HDD-ket gyártó Seagate, ezért Seagate-Samsung ajánlott volt, Seagate nem annyira (7200.11, 7200.12).

(#66619) Technoman


Technoman
őstag

Sziasztok!

Egy "combosabb", külső 3,5"-os HDD-t szeretnék venni. Felhasználási terület 2/4K filmek lejátszása lenne média lejátszóról. A WD ezen a tájon, árilag már horror.
Mit szóltok ehhez: Seagate Expansion Desktop Drive 16TB USB 3.0

thx

(#66620) Lauda válasza Technoman (#66619) üzenetére


Lauda
félisten

(#66621) King Unique válasza Technoman (#66619) üzenetére


King Unique
titán

Bizony, van saját topikja a témának, amit már ráadásul ismersz, vagyis így pláne nem világos miért a belső merevlemezekkel foglalkozó topikban kellett ez ügyben érdeklődni. :B

Egyébként a célra elvileg megfelelhet az említett Seagate modell, aztán hogy gyakorlatilag milyen, az passz, nincsen a 16 TB-os modellel tapasztalat. Illetve médialejátszó... ott kérdés, hogy a lejátszó, a rajta lévő OS kezeli-e egyáltalán a 2+ TB-os, illetve a GPT partíciós séma szerinti lemezeket. :F Ha nem, akkor nyilván felesleges ilyet, mert nem fogja kezelni, max. MBR alapon 2 TB-ig particionálva, de annak úgy meg nem sok értelme van...

(#66622) viharhozo


viharhozo
addikt

A kismillio Seagate kozul ez ajanlott vagy nem?

Seagate Enterprise Capacity (Exos 7E8) (ST8000NM0055)

Az NM000A es NM002A az ajanlottak kozott van, lovesem nincs, mi lehet a kulonbseg.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#66623) Technoman válasza Lauda (#66620) üzenetére


Technoman
őstag

Köszi srácok, bocsi :B

(#66624) Nyápic7


Nyápic7
lelkes újonc

Sziasztok! Egy gyors kérdés:
[link]
Van mikor megéri a negyed akkora almemoriával rendelkező Tosibát megvenni ha az áruk hasonlo?
Western Digital Blue 3.5 4TB 5400rpm 256MB SATA3
vs.
Toshiba P300 3.5 4TB 64MB 5400rpm

[ Szerkesztve ]

(#66625) Roland8622 válasza Nyápic7 (#66624) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Szia
#66561
"cache csak a kis fájlok betöltésénél számít, inkább op. rendszernél, ahol a pici fájlokat be tudja tölteni a cache-be. 256MB cache-nél sem érzel gyorsulást."

Az a WD nincs is az ajánlottak között. A P300 igen. Bár mostanában szokták ajánlani a WD vonalról a Purple verziót (WD40PURZ) és a Seagate részről pedig a Skyhawk-ot (ST4000VX007).

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#66626) Nyápic7 válasza Roland8622 (#66625) üzenetére


Nyápic7
lelkes újonc

Koszi. vagyis akkor e kettőből mégis jobb a Tosiba? 10 orás videok tárolására lesz ha jol értem ezesetben tökmindegy a cache mérete, ellenben az adatbiztonság fontosabb s ha jol értem ez a tosiba esetében magasabb.

(#66627) Dzsekó válasza Nyápic7 (#66626) üzenetére


Dzsekó
addikt

4TB-os Toshiba P300 (HDWD240UZSVA) már nem ajánlott, mert SMR-es.
A fenti típusszámban, a kiemelt 2-es jelzi az SMR-t, ahol 1-es van, az még CMR-es, ajánlott.
Ilyenek az 1-2-3TB-os modellek:
HDWD110UZSVA
HDWD120UZSVA
HDWD130UZSVA

Ezek mind 7200RPM-es HDD-k, tehát adattárolásra hangosak és feleslegesek.
Ha pótolhatóak a videók, akkor erre a célra lehet venni kevésbé megbízható
WD Blue 5400RPM-es HDD-t. De ebből is az EZAZ széria nem ajánlott, mert szintén SMR-es.
WD40EZRZ/EZRX még CMR-es, az vehető fenntartásokkal.

Ha számít a megbízhatóság, akkor minimum 3 év garanciás HDD-t szabad csak megvenni.
3 év garanciás 5400RPM-es HDD-k: WD Purple, WD Red EFRX, Seagate Skyhawk, Seagate Ironwolf.

[ Szerkesztve ]

(#66628) FullGas


FullGas
aktív tag

Sziasztok!
Szeretném leváltani a WD500AAKX-t.
Főleg torrentre és filmek tárolására használnám.Szeretném hogy halkabb legyen mint a jelenlegi :)
2 TB méretben gondolkozom. Megfelelő lenne a WD20PURZ 2TB? Vagy a érdemes gyorsabbat választani?

(#66629) tibaimp válasza FullGas (#66628) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Simán jó a WD Purple. Elég halk is lesz, mivel 5400-es, 3 év gar, nem SMR-es, megbízható.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#66630) FullGas válasza tibaimp (#66629) üzenetére


FullGas
aktív tag

Köszönöm :R

(#66631) tibaimp válasza FullGas (#66630) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nincs mit :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#66632) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

Laptopba keresek 500GB/1TB hdd-t. 7mm-es kell és a jelenlegi 7200rpm-s. Windows és adatok tárolására van használva.

Köszönöm

(#66633) Nyápic7


Nyápic7
lelkes újonc

Köszi. S tulajdonképpen mit jelent ez a nem ajánlott, "már nem ajánlott" Mi a hátránya annak, ha valaki pár ezer forint megsporolása miatt mégis azt veszi? A videkok nem potolhatok, de nem is tragédia ha elvesznek. ha annyira fontos lenne akkor ugye joval drágább megoldásokkal atombiztos lehetne.

(#66634) Overdose


Overdose
csendes tag

Sziasztok,

Synology RS820+ ba szeretnék venni 4 merevlemezt. 10 TB-osokat nézegettem. Seagate IronWolf és az IronWolf PRO közt mi a különbség? Mindegyikre csak 3 év garit adnak ellentétben a WD Red Pro lemezekkel viszont azok jócskán drágábbak. Megéri megfizetni a pluszt?

Céges mentések lesznek rajta, napi használatban lesz.

Köszönöm

(#66635) tibaimp válasza Overdose (#66634) üzenetére


tibaimp
nagyúr

IronWolf/ IronWolf PRO között olyan nagy különbség nincs csak adják vele az 5 év gart. és a Rescue szolgáltatást. Mindkét típusra csak 1,2 millió óra MTBF van megadva, ezért gondolom, hogy nagy különbség nincs.
A Red PRO-ra szintén csak 1 millió óra MTBF-et adnak meg, nem is értem: [link]

Én WD Gold-ot vennék erre a célra. Kb a PRO árakkal lesz egy árban, 5 év gar, és 2 millió óra MTBF! illetve a 12TB-os változattól már 2,5 millió óra az MTBF.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#66636) Dzsekó válasza Nyápic7 (#66633) üzenetére


Dzsekó
addikt

SMR=lassú másolás, ha jót akarsz magadnak, akkor azok közül választasz, amiket írtam.

tototos: SSD ajánlott. HDD-ből nincs ajánlott, mert az összes már SMR-es.
SSD-ből Samsung 860EVO vagy Intel ipari SSD (S4510, S4610, stb.) ajánlott.

(#66637) tototos válasza Dzsekó (#66636) üzenetére


tototos
őstag

Köszi. Gondolkoztam ssd+hdd kombón de lehet akkor csak egy ssd-re ruházok be. :R

(#66638) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

Dzsekó
Szia
Amit ajánlottál Nyápic7-nek,az mehet torrentre is ? 2-4 TB-osat keresek 1 héten belül.
Köszi :R
Már sok jó ajánlatot kaptam,csak szeretek sok mindent körbe járni,mielőtt veszek bármi féle alkatrészt.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#66639) Overdose válasza tibaimp (#66635) üzenetére


Overdose
csendes tag

WD RED et ajánlja a NAS-okba. Gold is megállja a helyét? MTBF adatok valóban jobbak a többi adat hasonló. Mi a helyzet a WD Ultrastar winyókkal?

(#66640) Dzsekó válasza Pokesz007 (#66638) üzenetére


Dzsekó
addikt

Igen, ha kevesebb adatforgalom lesz, akkor elég az 5400RPM-es, ha nagyobb adatforgalom, akkor a fenti Toshiba típusok 7200RPM-esek, jobban terhelhetőek, de hangosabbak is.
SMR szívás, azt kerüld.

Overdose: RED EFRX, ami ajánlott, de 5400RPM, ha nagyobb a terhelés, akkor Gold, Red Pro és WD Ultrastar is jó, de ezek hangosabbak, mint az 5400RPM-es EFRX. 5400RPM-ből WD Purple és Seagate Skyhawk a leghalkabbak, ez is ajánlott.

(#66641) genlog válasza Dzsekó (#66640) üzenetére


genlog
junior tag

Mi a különbség a RED Pro, Gold és Ultrastar között? (Azt hittem nem kell mégegyszer megkérdezni.) Mindegyiket topnak hirdeti a (gyakran hazudós) WD.

[ Szerkesztve ]

(#66642) tibaimp válasza genlog (#66641) üzenetére


tibaimp
nagyúr

A Gold úgy volt, hogy megszűnik és váltja az Ultrastar (amit a HGST-től vásárolt fel a WD), de végül mégis maradt a Gold is, így gyanítom sok különbség nincs. Hasonló az MTBF értékük is, szintén 5 év gar, Enterprise szintű HDD család. Nekem itthon a gépben egy Ultrastar van 8TB, jó hangos, de 5 év gar, gyors mint a fene (HDD mércével), és remélem strapabíró is lesz.

A red pro....igazából nem tudom, de szerintem meg sem közelíti a GOLD/Ultrastar szintet, már csak az MTBF adatból kiindulva sem.

szerk:
Amúgy az Összefoglaló elején rögtön az első kép és link hozza is a cikket a Gold megszűnéséről, de végül ez nem lett...

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#66643) Overdose válasza Dzsekó (#66640) üzenetére


Overdose
csendes tag

Igazából a hang nem számít mert rackszekrényben lesz félreeső helyen. Fontosabb szempont a sebesség, élettartam és az ár/érték arány.

(#66644) Dzsekó válasza Overdose (#66643) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ár/érték arány miatt Gold-ra szavazok, a többi drágább és nem, vagy ugyanolyan megbízható.
Ott vedd, ahol meg is adják rá az 5 év garit.

(#66645) gezatata


gezatata
aktív tag

Sziasztok!

Bocs ha nagyon zöldeket írok.

Vásároltam egy Seagate Exos 7E8 8TB (ST8000NM000A) 8Terabájtos-ként.
A Hard Disk Sentinel szerint 7452.0 GB, Információknál: 7630882 MB.

Ez normális?
Mert nekem hiányérzetem van.

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#66646) Lauda válasza gezatata (#66645) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

A merevlemezed hibátlan.

(#66647) Derrewyn válasza gezatata (#66645) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Ha megnézed a korábbi bármilyen adattárolódat, azok sem a névleges kapacitással bírnak. Azonban ezt legtöbbször fel is tüntetik (9. oldal alja ** megjegyzés).
Névleges 8 TB az annyit jelent, hogy minimum 8 billió (10^12) B, amit ha 1024-el osztasz, akkor megkapod a tényleges méretet kB, MB és GB-ra számítva.

[ Szerkesztve ]

(#66648) gezatata válasza Derrewyn (#66647) üzenetére


gezatata
aktív tag

Kedves Derrewyn és Lauda!
Köszönöm szépen a gyors válaszokat.
Megnyugodtam, hogy nem vagyok átverve. Ááá! vagy mégsem.
Igyekszem elfogadni, hogy az annyi, az csak ennyi.

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#66649) Overdose válasza Dzsekó (#66644) üzenetére


Overdose
csendes tag

Abban esetleg tudsz még segíteni, hogy mi a különbség a WD102KRYZ és a WD101KRYZ között?
Én nem nagyon láttam de egyik shopban 30 rugóval drágább a WD102KRYZ.
https://compker.hu/kereses/1?kulcsszavak=10tb%20wd%20gold

Aqua pedig azt mondja 2 év bolti garit vállalnak. Van ezekhez a merevlemezekhez gyártói gari vagy rendeljem másik shopból?

(#66650) Lauda válasza gezatata (#66648) üzenetére


Lauda
félisten

Megnyugodhatsz. :K A hdsentinelben amit látsz, 931,5gb lesz az 1tb-os lemez. Ha ezt felszorzod a tiéddel, akkor pontosan 7452gb-ot fogsz kapni. ;)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.