Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66851) blendész válasza Carasc0 (#66806) üzenetére


blendész
tag

Ha meglett a Gold, a hangjáról írhatnál, hogy mennyire hallatszódik ki egy átlagos házból. Más Gold tulajdonosoktól is szívesen vennék tapasztalatot, hogy melyik méret milyen hangú. :)

[ Szerkesztve ]

www.meszlenyiandras.com

(#66852) tibaimp válasza blendész (#66851) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igen, ez engem is érdekelne! :K

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#66853) Cyrin válasza Zοltta (#66836) üzenetére


Cyrin
addikt

azért ez nem túl bíztató árukeresőről van:
Purple 3.5 3TB 64MB SATA3 (WD30PURX)

Nagyon jó merevlemez, de egy valamit tegyünk tisztába.
Nem mindegy, hogy blue, red, purple, black merevlemezt ki-mire használ.
A purple kifejezetten kamera rögzítő rendszerek folyamatos felvételét biztosítja, egyszerre több beérkező HD kamera folyamatos adatfolyamát képes rögzíteni 24/7-ben, képkocka vesztés minimalizálásával.
Mit jelent ez? Ki van a firmware-ben kapcsolva a visszaellenőrzés funkció (! !! !) , mert ugye egy frame ha véletlenül kimarad nincs "para". Viszont ha a fájlokban itt-ott pár bájt nem úgy van ahogy kéne, máris adatvesztés, hibák halmaza. Nem arra van hogy a már meglévő videó felvételeidet rámásold, hanem hogy egyből erre mentsd kamerarendszerről, az eszközbe beszerelve.
Kifejezetten öngól, ha rendszerlemeznek használod. Nagyon meglepő dolgokat tud ez a merevlemez csinálni, ha rosszul használják (nem arra, amire kitalálták). Videó rögzítőkbe *5-ös.
File tárolásra, oprendszer futtatásra, játékok tárolására-futtatására nem való. Fejparkolás offolva, ezzel sincs gond így.

Előnyök
- Nagyon gyors többszörös írási művelet folyamatos fogadására
- írásra van optimalizálva az olvasás felett, kifejezetten videorögzítésre NVR eszközökbe
- egyszerre 16 HD kamera folyamatos streamjét veszi gond nélkül.
- nagyon jó az ára
Hátrányok
Nem a termék hátránya, az embereket nem támogatják sem a wd purple, sem a seagate skyhawk merevlemezek funkciójáról, csomóan megveszik mert 500ft-al mondjuk olcsóbb mint a wd blue vagy a seagate barracuda, "aszt amikor" jönnek az olvasási hibák, hogy ez nem megy az nem megy, akkor van a nagy csodálkozás. Nem feltétlenül a felhasználó hibája, persze 30e ft elköltése előtt illik szerintem tájékozódni, mert az ST Skyhawk még talán beszédes, de most hogy WD Purple, semmivel nem mond többet minthogy WD Blue.... Emberek, csak videó rögzítésre vegyétek ezt a terméket, arra 100% kiváló, árban és firmware-ben is erre lett szakosítva. Másra NE, mert lesznek meglepetések, amolyan "automatikus szelekció a kedvenc home videók és családi képet között, amikor jön az "error reading file" üzenet" : D : D

(#66854) Kronos3000 válasza Cyrin (#66853) üzenetére


Kronos3000
senior tag

Az megvan hogy a videó, hang vagy bármi más csak adat?

Wasabi...

(#66855) Lauda válasza Cyrin (#66853) üzenetére


Lauda
félisten

Azonban a valósághoz nincs köze.

Asztali környezetben nem kap ilyen parancsot a vinyó: [link]

(#66856) _Balee_


_Balee_
aktív tag

Letöltésre (torrentezésre) milyen 6 vagy 8 Tb-os winchestert érdemes venni? Köszi. :)

i9 9900K, 48 GB DDR4 RAM, Asus RTX 4080 ROG Strix OC, LG 34GN850-B, PS5, Xbox Series X, Nintendo Switch Oled, LG OLED 77C21LA, Steam Deck Oled 512 Gb, PS Portal

(#66857) tasiadam válasza Cyrin (#66853) üzenetére


tasiadam
veterán

nekem mindenfele szutyok tarolasara es jatekokra is WD10PURZ van. Nem azert mert olyan hude olcso es stabil, hanem mert nincs hangja szinte. Hasonloan hangos a wd blue laptop hdd 1tb meretben, azt nem kaptam. Nem kaptam fel ev alatt abszolut semmi hibat. Ugy viselkedik PC-ben mint egy teljesen atlagos HDD.

Kamera rendszerben most WD greent hasznalok, mert az volt keznel. 3db kamera rogzit triggerre 1080p videot. 2 eve benne van kb, egyszer sem volt bele gond, nincs hdd logok kozott hiba. 100/100as.

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#66858) Lauda válasza _Balee_ (#66856) üzenetére


Lauda
félisten

Milyen mértékű a torrentezés?

(#66859) pigster


pigster
senior tag

Sziasztok!

HTPC-be torrent futtatásra, filmnézésre a WD RED PRO 2TB (WD2002FFSX) vagy 4TB (WD4003FFBX) megfelelő választás lenne?
Van esetleg más ajánlott?
Van megbízhatósági különbség a 2TB és a 4TB között?

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#66860) _Balee_ válasza Lauda (#66858) üzenetére


_Balee_
aktív tag

Amikor be van kapcsolva a gép, akkor megy folyamatosan. Elég sok fut egyszerre (40-50 torrent).

i9 9900K, 48 GB DDR4 RAM, Asus RTX 4080 ROG Strix OC, LG 34GN850-B, PS5, Xbox Series X, Nintendo Switch Oled, LG OLED 77C21LA, Steam Deck Oled 512 Gb, PS Portal

(#66861) tasiadam válasza _Balee_ (#66860) üzenetére


tasiadam
veterán

Ilyen sokat töltesz le? :D Vagy seedelsz?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#66862) Dzsekó válasza _Balee_ (#66860) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ha csak seed, akkor 5400RPM-es is elég, ez max. 6TB-osban van: WD Purple
8TB-ból meg csak 7200RPM-es van, ami hangosabb: WD Gold, WD Purple

(#66863) _Balee_ válasza Dzsekó (#66862) üzenetére


_Balee_
aktív tag

Mennyivel hangosabb? Zavaró lehet? Éjjel persze nem megy a gép. Egyébként nem csak seed, töltök is le, főleg filmet, aztán amit leszedek azt bent hagyom seedelni.

i9 9900K, 48 GB DDR4 RAM, Asus RTX 4080 ROG Strix OC, LG 34GN850-B, PS5, Xbox Series X, Nintendo Switch Oled, LG OLED 77C21LA, Steam Deck Oled 512 Gb, PS Portal

(#66864) Zοltta válasza Cyrin (#66853) üzenetére


Zοltta
senior tag

Én már bő 3 éve használom...

Nálam hibátlan, beraktam, particiót hoztam rajta létre, és megtömtem fontos dolgokkal. és a kondicióját itt látod.

Rögtön megkapom ami kell róla egy percet se gondolkodik, hangja sincs.. Kell ennél több?

Jah és van egy 1tb-os barracudám, az egy hulladék , igaz hogy 7200 rmp, de brutál hangosabb mint a WD és még rajta kivül 2 Samu ssd együtt véve.

Ezen jót röhögtem :D

File tárolásra, oprendszer futtatásra, játékok tárolására-futtatására nem való. Fejparkolás offolva, ezzel sincs gond így.

Szerintem manapság már csak PURZ tipust kapsz, de az is jó lesz, más különben nem ajánlaná a topikban senki sem :)

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#66865) Cyrin válasza Zοltta (#66864) üzenetére


Cyrin
addikt

A Red-re viszont több panaszt hallottam. Pedig azt nézem ki második pld,-nak.

(#66866) Lauda válasza _Balee_ (#66860) üzenetére


Lauda
félisten

Én erre a célra inkább ajánlanék ssd-t, mint merevlemezt. A vinyónak sok lesz ez a meló, főleg ha nagy sávszéled van (300-500 mbit vagy felette). Ha maradnál a merevlemeznél, akkor Dzsekó ajánlott jókat.

(#66867) Zippair


Zippair
aktív tag

Sziasztok!

Először is szeretnék Boldog Új Évet Kívánni minden fórumtársamnak!
Kérem, abban segítsetek nekem, hogy jó választás-e Syno NAS-ban WD Purple használata általános célra?
Eddig RED-em volt, de 1,5 éven belül tönkre ment az is, amit garanciában adtak a hibás helyett (érdekes módon az már nem piros címkés volt).
Ha nem javasoljátok a PURPLE-t, akkor mi a jó választás?

Üdv,

[ Szerkesztve ]

SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSsssssssumaher...

(#66868) Lauda válasza Zippair (#66867) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

A purple is jó, esetleg seagate skyhawk, ironwolf. :K Méretet írhatnál, akkor tudnánk segíteni seagateben, hogy cmr vinyó legyen.

[ Szerkesztve ]

(#66869) Zippair válasza Lauda (#66868) üzenetére


Zippair
aktív tag

2TB a méret, nagyobbat nem szeretnék, viszont RAID lesz belőle (2db).

SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSsssssssumaher...

(#66870) Lauda válasza Zippair (#66869) üzenetére


Lauda
félisten

Ez esetben az ajánlott vinyók (tőlem): wd20efrx, wd20purz, ST2000VN004, ST2000VX008

[ Szerkesztve ]

(#66871) Zοltta válasza Cyrin (#66865) üzenetére


Zοltta
senior tag

Én anno kifejezetten a csendes és megbizható hdd-t kerestem és megtaláltam, szerintem 2 ugyan olyant vegyél és mikor kezedbe kerül, regisztráld a WD oldalán öket.

A videóban a Rednek van hangja Lilának nincs, én főleg ezért a lilát vettem [link]

Mondjuk a Red Nas hálozatba való, ami kifejezetten gyors olvasás miatt fontos, a Lila meg , hogy pontosan olvassa be a dolgokat, ahol az olvasási sebességet ő határozza meg.

Nyugodtan olvass vissza a topikban

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#66872) genlog válasza Hyacinto (#66828) üzenetére


genlog
junior tag

Ne hidd el! Természetesen Purple-ben is van, ami CMR-es és van, ami SMR-es.
A kettő között pedig óriási különbség lehet adott használatot tekintve.

(#66873) genlog válasza Zοltta (#66864) üzenetére


genlog
junior tag

A kolléga nem a kondícióról, hanem az adatok visszaellenőrzéséről beszélt, így a bitvesztéseket a diagnosztikai programok nem láthatják, mert a HDD sem tudja, hogy az megtörtént.

#64
A RED-re azért is lehet több panasz, mert asztali környezetben többen használják. Amit többen használnak, arról a panasz is több, de a dícséret is.

#66
Nekem volt, hogy száz torrent ment egyzserre egy egyszerű HDD-n, semmi baja nem volt tőle, csak ugrált a fej ide-oda, ahogy kell. Persze ha valaki a brutál sebességre megy, annak ez lehet, hogy nem opció, de a HDD-vel sem volt lassú. Az 1Gb-es net ki volt használva.

[ Szerkesztve ]

(#66874) Lauda válasza genlog (#66872) üzenetére


Lauda
félisten

Purple az összes CMR.

(#66875) genlog válasza Lauda (#66874) üzenetére


genlog
junior tag

Igen? :Y Akkor bocsánat, úgy tudtam, abból is van SMR.
Sorry.

(#66876) Zippair válasza Lauda (#66874) üzenetére


Zippair
aktív tag

Köszönöm az infókat!

Itt találtam egy összefoglalót a CMR-SMR vinyókról:

[link]

[ Szerkesztve ]

SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSsssssssumaher...

(#66877) pigster


pigster
senior tag

Erre tud valaki valamit esetleg?

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#66878) Dzsekó válasza pigster (#66859) üzenetére


Dzsekó
addikt

Red Pro 7200RPM-es, hangosabb és jobban melegszik. Ha nem lesz nagy torrentezésnak kitéve, akkor elég egy 5400RPM. Erre jó a WD Purple (WD20PURZ, WD40PURZ) vagy WD Red Plus (WD20EFRX, WD40EFRX). Ha mindenképp 7200RPM-eset szeretnél, akkor jó a WD Red Pro is, de picit többért van WD Gold, aminek 2-2,5 millió óra az MTBF-je (~meghibásodási mutató), szemben a WD Red Pro 1 millió órás MTBF-jével.

[ Szerkesztve ]

(#66879) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok! BUÉK!

Megjöttek a GOLD lemezek (8TB és 4TB), még nem bontottam ki őket. Holnap szeretném beüzemelni. Az egyik megy a gépbe a másik egy külső házba. Partícionálni egyiket sem szeretném. Formázásnál mire figyeljek? Gondolom GPT kell. Más egyéb?

Csak azért kérdezem, mert nekem 1TB-nál nagyobb kapacitású lemezeim még nem voltak. Az összefoglalóban olvastam 1-2 dolgot erről az AF-ről, meg 4k szektorokból meg a GPT-ről. Csak hogy ne tévedjek. Rendszer Win7!

Köszönöm szépen előre is! :R

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#66880) tibaimp válasza Carasc0 (#66879) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Csak GPT partíció lehetséges ekkora kapacitásnál már! A szektorméretet én nem változtattam soha (pedig van egy csomó 4,6,8 TB-os HDD-m), szóval a win által felkínált "normál/alap beállítás" választottam. Ez 4k.

A Win10 esetén alapból felajánlja, és itt kell keresni:
Vezérlőpult --> Felügyeleti eszközök --> Számítógép-kezelés --> Lemezkezelés megnyitásakor, ha lát új, particionálatlan HDD-t, felugrik egy ablak, ahol kiválasztod a GPT beállítást.

Ha jól emlékszem Win7 esetében is így van, de ebben nem vagyok már biztos :B (már jó ideje átálltam).

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#66881) pigster válasza Dzsekó (#66878) üzenetére


pigster
senior tag

Köszi.
A WD20EFRX esetében a WD hivatalos oldalán lévő termékfotó tök másképp néz ki, mint a boltokban kapható (teli piros, PLUS felirat vs fehér alul-felül piros, PLUS felirat nélkül). Attól ez még ugyanaz?
Van kb. 150 torrent, amiből max. 4-5 szokott egyszerre aktív lenni. Ezen felül néha filmnézegetés megy. A gép egyébként folyamatos üzemben működik.
Van megbízhatósági különbség a 2TB és a 4TB között?

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#66882) Lauda válasza pigster (#66881) üzenetére


Lauda
félisten

A gyári fótóval nem érdemes foglalkozni, kb semmi köze a termékekhez.

Nincs.

(#66883) blendész válasza Carasc0 (#66879) üzenetére


blendész
tag

Beszámolót kérünk a hangjukról! :)

www.meszlenyiandras.com

(#66884) Zippair válasza Dzsekó (#66878) üzenetére


Zippair
aktív tag

Ha jól értem, a WD40EFRX az a RED plus? Ha igen, akkor nekem is az van, csak 2TB-os (WD20EFRX), most ment tönkre mindkettő :o , ráadásul az egyiket már garis cserében kaptam...

SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSsssssssumaher...

(#66885) tibaimp válasza Zippair (#66884) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igen! De Te még valószínű "sima" RED-ként vetted, mert a RED Plus ill. sima RED csak akkor/azután vált szét, mikor a köznép ráborította az asztalt a WD-re, mivel elkezdte figyelmeztetés nélkül keverni a CMR és SMR HDD-ket. Majd miután kiborult a bili, vezették be a Plus jelölést a RED szérián belül a CMR winyókra, míg a "sima" RED lett a SMR.

Én így tudom.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#66886) pigster válasza Zippair (#66884) üzenetére


pigster
senior tag

Ez nem túl jó hír. Éppen most rendeltem egy WD40EFRX-t.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#66887) Zippair válasza pigster (#66886) üzenetére


Zippair
aktív tag

Azért szerintem ne aggódj túlzottan, én a 2 terrásokból hallottam, hogy több hibásodott meg, valamint azt is csipogták a verebek, hogy valamiért Synology nassban nagyobb a meghibásodási arányuk. Lehet, hogy kifogtam egy rossz szériát, a csere HDD meg ki tudja, milyen volt :DD

SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSsssssssumaher...

(#66888) Dzsekó válasza pigster (#66886) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ne vedd alapnak. Valamelyik HDD megdöglik, valamelyik nem. Függ a táptól is nagymértékben. Nem biztos, hogy a Tiéd is megdöglik, illetve bármelyik szériával járhatsz így.

tibaimp: Jól tudod.

Zippair: Még jó, hogy a Synology fórumban Red-et javasolnak, és kifejezetten Purple ellenesek. Volt egy kis "vitám", elmondtuk a véleményünket, de én nem szeretnék meggyőzni senkit, aki Red párti, azt úgysem lehet meggyőzni. Leírtam az MTBF értékeket, hogy 8TB-nál az EFAX csak 1 millió óra, Purple meg 1,5 millió óra, de akkor is "szar óccsó" a Purple. Ez ellen már nem tudok mit írni. Aki objektíven elolvassa a hsz-emet, és nincs belezúgva sem a Red-be, sem a Purple-be, az tud dönteni.

[ Szerkesztve ]

(#66889) Carasc0 válasza blendész (#66883) üzenetére


Carasc0
őstag

Hello!

Rendben! Még sajnos nem jutottam oda, hogy beüzemeljem. Természetesen leírom mennyire zavaró az a hang persze mindezt úgy, hogy leírom a HDD környezetét (ház, elhelyezkedés stb) is, amelyek ugye befolyásolják a hangját/zaját.

Viszonyítási HDD pedig: Samsung HD103SJ

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#66890) Nyápic7


Nyápic7
lelkes újonc

[Western Digital Blue 3.5 4TB 5400rpm 256MB SATA3 (WD40EZAZ)
Toshiba P300 3.5 3TB 7200rpm 64MB SATA3 HDWD130UZSVA]

Millyen esetben számit hogy négyszer akkora a cash memoria? Merthogy bájt/forint árban nézve egy áron van a kettő.

(#66891) tibaimp válasza Dzsekó (#66888) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi a megerősítést :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#66892) Sir81


Sir81
aktív tag

Sziasztok!
PS4-be kívánok HDD-t (2.5) venni.
3 fajta között vacillálok.
Az első kettő egy WD Blue és egy Seagate Barracuda. Mindkettő 2 TB-os változat.
A harmadik "csak" 1TB-os de az egy Seagate FireCuda, abból nem is lehet itthon kapni már a 2 TB-os változatot.
A hely miatt egyértelmű, hogy a 2TB-os HDD-k lennének a jobbak, abból is a WD-re szavaznék eddigi tapasztalatok miatt, mondjuk ha ti azt mondjátok, hogy teljesen mindegy akkor jó a 2000 forinttal olcsóbb Seagate is.
A FireCuda elég vegyes. Nem is a tárhely felezés miatt óckodok, hanem mert olvasgatni olyat, hogy igen nagy százalékuk meghibásodott már... Csábító a gyorsaság, de így elég meggondolandó...
Köszönöm!

(#66893) Dzsekó válasza Nyápic7 (#66890) üzenetére


Dzsekó
addikt

Az cache memória. A cash az a lóvét jelenti. :)
WD40EZAZ már SMR-es, ezért felejtős.
HDWD130UZSVA még CMR-es, az vehető. SMR-eseknek nagyobb a cache memóriájuk, egyrészt mert újabb konstrukciók, másrészt mert az SMR miatt jobban használódik a cache, jobban támaszkodik rá a HDD. Bár így is bűn lassúak. Sokkal jobban jársz a kisebb cache memóriával szerelt CMR-el. Alapesetben csak op. rendszernél a 4kB-os fájloknál számít a cache, ott meg egy 32MB is elegendő már. SMR bizeréli még a cache-t pluszban, amikor az átlapolt domain-jait rendezgeti a háttérben.

(#66894) pontyos


pontyos
senior tag

Hello !
Szeretnék egy hdd dokkolót a WD40Purz mellé, valami jobb fajtát ha tudtok, USB 3 csatlakozóval.
Ehhez mit szóltok? [link]

(#66895) Dzsekó válasza Sir81 (#66892) üzenetére


Dzsekó
addikt

Az igazat megvallva, egyik HDD sem ajánlott 2,5"-ban már, mert mindegyik lassú SMR technológiás. Az összefoglalóban van 2-3 típus, amit használtban meg tudsz venni, az még CMR-es:
2TB Seagate Mobile ST2000LM007 128MB, 7mm, 2év gari
2TB Seagate-Samsung M9T ST2000LM003 32MB, 9,5mm, 2év gari, AF
Inkább egy Samsung 860 EVO SSD ajánlott, ami sebességben is jó, nem melegszik, és a fogyasztása is nagyon alacsony, valamint hangtalan. Ára sem olyan vészes már itt PH-n van használtban/újban kedvező árú.

[ Szerkesztve ]

(#66896) tibaimp válasza pontyos (#66894) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem teljesen ide tartozik, de én ezt venném inkább: Ewent EW7014
Nálunk a nagykerben 5 év gar van rá (szóval keress olyan kiskert aki meg is adja), tud PC nélküli hardveres clone-t is, 8TB-os HDD-vel próbáltam, simán vitte. Nekem van itthon egy ilyen, eddig OK.

szerk: leírása: [link]

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#66897) Sir81 válasza Dzsekó (#66895) üzenetére


Sir81
aktív tag

Én úgy tudtam hogy a wd red csak smr.

(#66898) pontyos válasza tibaimp (#66896) üzenetére


pontyos
senior tag

Köszi a gyors választ, még egy kérdésem lenne, mivel ilyet még nem csináltam. Belerakom a 4TB s vinyót és simán rámásolom a zenéimet, filmeket koncerteket stb és mehet is másik gépre vagy a lejátszóba? Úgy viselkedik mint egy sima külső hhd usb vel vagy formázni kell? Jogos a kérdés, hogy miért nem azt vettem, azért mert ez a WD40Purz egy media player belsejében lesz . köszi sépen

(#66899) Dzsekó válasza Sir81 (#66897) üzenetére


Dzsekó
addikt

Az EFRX az CMR és 8TB-tól az EFAX is CMR, de már 7200RPM-es. Csak az EFRX 5400RPM-es 6TB-ig (illeve a 6TB-os modell már 5700RPM, de mondjuk, hogy az egy kutya kb.)

[ Szerkesztve ]

(#66900) Sir81 válasza Dzsekó (#66899) üzenetére


Sir81
aktív tag

Értem és köszönöm! A Seagate Firecuda-ról miért nem lehet nagyon olvasni/hallani? Elméletileg nem rossz, de hiába írják több helyen külföldi oldalakon hogy PS4-hez a legjobb választás, mégis olvasgatni bőven rosszat is róla, például, hogy vagy pár hónap után bedöglik, vagy húzza max két évig amíg a garancia tart, aztán game over. Nyilván egy SSD lenne a legmegbízhatóbb legjobb választás, de ugye még mindig pofátlanul drága a hdd árakhoz képest.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.