Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65801) peter889


peter889
őstag

És kérdezném még, hogy ha választani kellene, szerintetek vadi új fehér címkés RED HDD-t érdemes-e venni, vagy inkább mondjuk 200-400 napos üzemidejű, de 100%-os piros címkés RED-et?

Köszönöm szépen előre is.

(#65802) Lauda válasza peter889 (#65800) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Méretet nem írtál, hogy miekkorát szeretnél venni.

A lényeg itt a 2-6 TB közötti modelleken van. Az EFAX sorozat smr-es rögzítésű, az EFRX sorozat pedig cmr-es rögzítést alkalmaz. A többi méret mind cmr-es. [link] Tehát ha 2-6 TB között gondolkodsz, akkor javasolt az EFRX sorozatból vásárolni.

(#65803) peter889 válasza Lauda (#65802) üzenetére


peter889
őstag

Szia!
Köszönöm, hogy válaszoltál.
4 TB, esetleg 6 TB-osra gondoltam, csak azt hittem, az lényegtelen.
Őszinte leszek, nem tudom, mi az a smr, ill. cmr rögzítés, majd egyszer utánaolvasok.
Szóval annak ellenére az EFRX sorozatot keressem, hogy az jóval kisebb cache-el rendelkezik?

(#65804) Lauda válasza peter889 (#65803) üzenetére


Lauda
félisten

:R Tulajdonképpen adattárolásra bármelyik megfelel. Amennyiben fokozottabb lemezműveletekre van szükség (torrentezés például), illetve raidben használnád, akkor mindenképpen a cmr rögzítésűt érdemes venni.

(#65805) peter889 válasza Lauda (#65804) üzenetére


peter889
őstag

A bólogatás az igenlést jelenti ugye? :)
Szinte biztosan torrentezésre is használnám, talán majd később raidben is.
A megérzésem is azt súgta, maradjak a hagyományosnál, az EFRX-nél.

(#65806) L4mie


L4mie
veterán

Sziasztok, van egy 8TB Seagate Exos 7E8 ST8000NM0055-m, NAS-ba tettem, és sajnos olyan hangja van, hogy 10m-ről hallani ahogy jár a fej.

Normális ennél a modellnél ezen a hangteljesítményen működés? Utoljára a 40MB-os 5.25"-os IBM HDD-m járatta a fejeket ilyen hangosan. :W Ha normális akkor majd elpakolom valami zugba, ha nem akkor fellélegzem és megy vissza garanciába.

*sajnos a HDD probléma topicba nem kapok választ a kérdésre, hátha itt jobban figyelnek/tapasztaltabbak a topiclakók.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#65807) tibaimp válasza L4mie (#65806) üzenetére


tibaimp
nagyúr

A hangra majd mondanak valamit a többiek, de én úgy tudom, nagyker (kisker) akkor vesz vissza HDD hibásan, ha a HDSentinel, HD Tune, saját HDD programok hibásnak mutatják, hang alapján nem hiszem! De próba szerencse.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#65808) Dzsekó válasza L4mie (#65806) üzenetére


Dzsekó
addikt

Személyes tapasztalatom nincs az Exos-al, de itt azt írják, hogy hangos:
"Short answer... YES. I just replaced 5 4TB WD Red Pros (Raid6) with 5 12TB Exos X14s (4-Raid10, 1 hot spare). Oh my, what a racket. Clunk, clunk, bang. They are MUCH louder than the Red Pros but I'll get used to it since I run 24/7 and cool, so the Exos should last a very long time. I'm monitoring closely. Also note that in Raid10, every drive head reads/writes every disk for all operations - this could be part of the reason for the increased noise over Raid6 where only two drives read/write for an operation."

Valószínű a NAS háza is felerősíti ezt a zajt.

(#65809) SchumiBácsi válasza SchumiBácsi (#65699) üzenetére

Köszönök minden segítséget :U

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#65810) tibaimp válasza SchumiBácsi (#65809) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Hosszú, a lényeget ;]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#65811) SchumiBácsi válasza tibaimp (#65810) üzenetére

Pedig ott van benne. Persze az üzemeltetési környezet leírása lehet hosszú, akkor egyszerűsítem.

Csak WD meghajtót veszek. Ami abból most érdekelne gépbe mindennap hajtani az FZEX, ami a Black széria.

2db 1003FZEX van most benne ami bevált és 16000órás. Ezeket most kiszedném és menne tárolónak. Helyükre egy újabb 15-16ezer óráig akár, de inkább csak 12ezer órára ha továbbra is jó ugyancsak FZEX menne, de nem tudom érdemes e meglépni a nagyobb 2003-ast.

Tudomásom szerint a 2TB változat kettő tányéros: dupla tömeg, ami ha egyébként minden ugyanaz akkor a csapágy/rotor probléma jöhet elő hamarabb mint más egyéb, pl. kar/fej probléma. Ha ez így van nem biztos hogy a 2TB változattól elvárható a 16ezer óra mint az 1TB változatnál. Ezt azért fontos már most tudnom mert úgy tervezem az üzemidejét és nem hajtom túl 12ezernél semmiképp és ha 100/100 a végén ugyanúgy nyugodt szívvel teszem rackbe majdan, ahogy most a jelenlegit fogom.

Továbbá csak tárolásra PURX/PURZ (Purple) vagy kicsivel drágábban oda is FZEX akkor már? Itt mindenképp 2TB verzióban gondolkodok/db és egy évben intenzív használattal se fog összeadva 7napnál többet menni.

Szóval a gépbe pörgetni FZEX 1TB vagy 2TB, tárolni is FZEX vagy PURX/PURZ 2TB ma is jó elgondolás? Valamint a nálam most működő meghajtók egyike se parkol feleslegesen. FZEX nyilván nem, de a Purple se mert az videós rendszerbe való. Azóta manapság a járvány idején készültek se parkolnak feleslegesen ugye?

Purple meghajtónál volt még egy teória régebben hogy mivel videós a cucc, megeshet hogy egy-két bájt elvész ha sokat áll, mert ugye arra van kitalálva hogy a kamerarendszer sacc/kb. hetente újraírja. Én ugyan nem tapasztaltam ilyet, de gépet róla még nem állítottam vissza egyszer se, mert nem kellett szerencsére. Ez létező probléma egyébként vagy csak spekuláció?

Na, ez se lett rövid, de én ilyen alapos kis zizi vagyok ;]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#65812) elektrotank


elektrotank
tag

Hali!

Ma fel kellett raknom a HDD Sentinelt két másik vinyó miatt, majd amikor visszakötöttem a sajátomét, akkor meglepetésként ért, hogy a 3 TB-s WD Blue-mra 25%-s kondíciót ír. Sűrű adatmentést ajánl a program, nem tudom az információi mennyire megbízhatóak, de nem szeretnék adatot veszteni, így már nézegettem újakat.
Amúgy viszonylag új, csak 527 nap és 2 órát ment eddig. Ezzel szemben az 1 TB-s WD Blue-m pedig köszöni szépen, kiválóan van, pedig hosszabb ideje üzemel. :U

Egy 4 TB-s Seagate-t néztem ki, vagyis kettőt adattárolásra: [link] és [link]
Szerintetek az utóbbi megéri a felárat vagy érdemes úgy venni, hogy szimpla adattárolásra lesz egy PC-be?

És egy 2 TB-sat játékokra: [link]
Azt tudom, hogy a WD Black is van, viszont abból 2 TB-s kb. 2x ennyibe kerülne és jelenleg nem is találok a PCX kínálatában ilyet.

Mit gondoltok ezekről? Ha van valami javaslat vagy más márka, szívesen fogadok minden jót! :)

Köszönöm előre is!

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#65813) L4mie válasza Dzsekó (#65808) üzenetére


L4mie
veterán

Köszönöm, igen hasonló hangok jönnek mint amit ír...clunk,clunk, bang, clunk..... :O
Megnézem rackben is.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#65814) tibaimp válasza SchumiBácsi (#65811) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Van pár WD Black HDD-m (3db, 2x4TB és 6TB), szerintem jók, amire szánod. Hangos/hangosabb mint az átlag, de gyors.
Azt, hogy hány tányéros és ki fog-e bírni 12000-16000 órát, a Jó Isten nem mondja meg neked, nem itt egy Halandó :B .

A Purple HDD-ből, már sokat hoztam/eladtam "normál" használatra (nem ez a videózás vagy mi), semmi gond nem volt velük, simán jó, 3TB és 8TB méretekben voltak ezek.

Remélem segített dönteni :)

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#65815) rasotamas


rasotamas
veterán

Úgy néz ki asztali gép helyett laptophoz kéne vinyó.
Külsőt érdemes venni vagy belsőt usb tokkal?
Tudnátok jó 2 terást ajánlani elfogadható áron?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#65816) Lauda válasza rasotamas (#65815) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem nincs értelme venni 3,5 -es vinyót venni és azt tenni házba. A külső merevlemezeknek van külön topikja.

[ Szerkesztve ]

(#65817) rasotamas válasza Lauda (#65816) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszönöm! Ez a topik? Vagy melyikre gondoltál?

Hogyne lenne értelme! Ha véget ér a laptopos rémálom jövőre be tudnám tenni a gyorsabb vinyót az asztali gépbe. Nem is drágább, csak nagyobb helyet foglal. Ha elromlik, csak az egyik fele romlik el. Ha veszek még egy vinyót tudom cserélgetni.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#65818) Lauda válasza rasotamas (#65817) üzenetére


Lauda
félisten

Hogyne lenne értelme! Ha véget ér a laptopos rémálom jövőre be tudnám tenni a gyorsabb vinyót az asztali gépbe. Nem is drágább, csak nagyobb helyet foglal. Ha elromlik, csak az egyik fele romlik el. Ha veszek még egy vinyót tudom cserélgetni.

Gondolatolvasó nem vagyok szerencsére, így csak arra tudok reagálni, amit leírsz. Hát olyan nagyon gyors vinyót nem igazán tusz külső házba tenni, mert abból sütöde lesz. Az 5400-es vinyókat meg simán hozzák a külső vinyók, amik csendesek és kellően gyorsak usb3alatt. A döntés a tiéd természetesen. Az a topik a gyári külső merevlemezekkel foglalkozik. A külső házaknak is van topikja, aminek a linkjét a linkelt topik téma tudnivalókjában megtalálod.

[ Szerkesztve ]

(#65819) g0dl


g0dl
addikt

Ahogy nézem néhány helyen kapható az efrx-es 6TB RED, de annyival drágább az efax-nál, hogy a 8TB-os változathoz közelebb esik az ára.

(#65820) Lauda válasza g0dl (#65819) üzenetére


Lauda
félisten

Véleményem szerint nincs értelme a redért annyit kiadni, mikor a purple az összes cmr-es és jóval olcsóbb/semmivel nincs vele hátrébb az ember. Az efrx 6tb red ára alatt már goldot lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

(#65821) g0dl válasza Lauda (#65820) üzenetére


g0dl
addikt

NAS-ba én azért tartok a purple-től, mert azt lényegesen kevesebb fejmozgást feltételezve tervezték lineáris írásra/olvasásra.
A Gold fel sem tűnt, mert eleve 6000rpm alattiakra szűrök a hőtermelés, és annak következtében fellépő gyorsabb fáradás miatt.
Aztán lehet még sincs ilyen gond a golddal.

(#65822) Dzsekó válasza g0dl (#65821) üzenetére


Dzsekó
addikt

"mert azt lényegesen kevesebb fejmozgást feltételezve tervezték lineáris írásra/olvasásra."

Ezt kicsit önmagával ellentétes. Írás és olvasás közben mozog csak igazán a fej. Amit 7/24.re terveztek folyamatos írásra, azok a legtartósabb darabok. Veheted nyugodtan NAS-ba is a Purple-t, előtted páran letesztelték már. Megbízhatóbb valamivel, mint a Red. Az EFAX meg az SMR miatt még kevesebb kedvező értékelést kap.

(#65823) g0dl válasza Dzsekó (#65822) üzenetére


g0dl
addikt

lineáris írásnál a fej alig mozog, egy-egy sávot ugrik, nem rángatja. Amit a lineáris és a véletlen írás közti nagyon jelentős sebességkülönbség is mutat.
Nem azért aggódok, hogy két hónap múlva menni fog-e, hanem 2-3 év múlva.
EFAX nem jön szóba.

(#65824) halalfalo


halalfalo
csendes tag

Új merevlemez vásárlása után egy HD Sentinel írás-olvasás felületteszten, Smart OK-sorokon, teljesítményen és kondíción kívül érdemes még valamit megnézni vagy ha ezek után minden rendben, akkor használható?

(#65825) Dzsekó válasza g0dl (#65823) üzenetére


Dzsekó
addikt

És ki mondta, hogy a Purple-nél csak lineáris írás van? Ha betelik kamera anyaggal a HDD, törölnek róla anyagot, aztán megint írnak rá, akkor a fej már ugrál ide-oda, mert elkezd szegmentálódni a tartalom. Az első teleírásnál lesz csak lineáris az az írás. De ez minden HDD-nél igaz. Egyébként szerintem itt aki vett Purple-t, az mindenki asztaliba vagy NAS-ba vette a HDD-t. És amióta a 4-6TB-os Red-ek SMR-esek lettek, szerintem ez a tendencia csak fokozódik. Ráadásul Purple még nem is parkol. Ami nagy plusz pont, mert az csinálja csak ki igazán a fejet és mechanikát. 1 év alatt 600000 parkolást simán összeszed egy Red. 8TB alatt 5400RPM-es WD-ből nincs is más alternatíva NAS-ba, mint a Purple. A 3 év garit meg ugyanúgy adják rá, tehát szerkezetileg/megbízhatóságban nem rosszabb a gyártó szerint, mint a Red.

halalfalo: Használható. Sentinel mindig fusson az óra mellett, így tudod online monitorozni, ha elkezdene haldoklani a HDD, rögtön látod.

[ Szerkesztve ]

(#65826) halalfalo válasza Dzsekó (#65825) üzenetére


halalfalo
csendes tag

Köszi, a Sentinel menni szokott mindig.

Egyébként nem gondoltam, hogy egy új 8TB-os Red ennyire gyors, a régi 2 terás kis Blacket lehagyja, pedig kifejezetten "lassú" és halk merevlemezt kerestem csak tárolásra. Hangban is összevethetetlen.

(#65827) Dzsekó válasza halalfalo (#65826) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ha elég régi a Black, akkor a tányér adatsűrűsége sokkal jobb a 8TB-osnak, amit még a Black 7200RPM-e sem tud kompenzálni.

(#65828) halalfalo válasza Dzsekó (#65827) üzenetére


halalfalo
csendes tag

Van már vagy 7 éves. :D

(#65829) tzabo válasza elektrotank (#65812) üzenetére


tzabo
tag

A 4Tb-os kérdésedre a ST4000VX007 megfelelő. Nekem is van ilyen, semmi gond vele. Gyors, halk, nem melegszik.

(#65830) Lauda válasza Dzsekó (#65825) üzenetére


Lauda
félisten

Pontosan. A folyamatos írás/olvasás kis fejmunkával csak az üres vinyónál működik. Amint elkezdesz beletörölgetni, már nem lesz ilyen kényelmes dolga a fejeknek, mert az üres helyet tudják csak kitölteni, így folyamatosan "ugrálniuk" kell ide-oda. Érdekes elméleteket ezek, hogy egy 0-24 órára tervezett merevlemezt "lejjebb tesznek" minőségileg. :D

(#65831) GejzaR


GejzaR
tag

Sziasztok!

Kamerarendszerhez keresek 3TB méretű HDD-t, ami HALK. A rendszerben 4 db kamera 4K képet rögzít. Azt lehet állítani, hogy csak mozgásra vagy állandóan rögzítsen.
Jelenleg WD Purple 3TB Surveillance Hard Drive van a rendszerben, de ez valamiért zavaróan hangos.
Mit tudtok ajánlani?

[ Szerkesztve ]

(#65832) GejzaR válasza GejzaR (#65831) üzenetére


GejzaR
tag

Azt lehagytam (és bocsi már nem szerkeszthető), hogy lehet 4-6TB is, a lényeg, hogy halk legyen.

(#65833) Lauda válasza GejzaR (#65831) üzenetére


Lauda
félisten

Érdekes, nálam hangtalanok a purple-k. Seagate-ből a skyhawk ajánlott erre a célra.

(#65834) GejzaR válasza Lauda (#65833) üzenetére


GejzaR
tag

Megnézzük, lehet maga a "szerver" hangos. Köszi a Seagate ajánlást.

(#65835) kaciokos


kaciokos
őstag

Sziasztok!

2TB-os 3,5"-os HDD-t keresek PC-be adattárolásra (fényképek, zenék, miegymás), a rendszer és a programok SSD-n vannak.

Jelenleg egy WD Red WD20EFRX van benne, 4 éves, de épp elhalálozik. Tekintve, hogy szerintem nem volt olyan nagy terhelésnek kitéve, nekem ez még kicsit korai, ráadásul a NAS-omban a két WD40EFRX ötéves korában rendre megpurcant, úgyhogy most kicsit tartok a WD Red-től. Ez jogos érzés, tényleg nem annyira tartósak, vagy normális, hogy ennyi idő múlva elhal egy (három) diszk?

(#65836) donmackó


donmackó
őstag

Köszi mindenkinek a segítséget, végül egy Western Digital Blue 2.5 500GB 5400rpm 8MB SATA3 (WD5000LPCX) lett bele rakva. Sajnos mivel önköltséges volt a javítás, így a minél olcsóbb megoldás kellett, ezért nem játszott az ssd. :B

Release the cable hounds!

(#65837) Dzsekó válasza kaciokos (#65835) üzenetére


Dzsekó
addikt

A parkolás miatt is megnyekkenhet egy HDD, legyen az Red vagy bármi. A régi EFRX-eknél még ki lehetett kapcsolni a parkolást, amit megtettem vásárlás után. 7 éve megy hibátlanul. Persze 1 fecske nem csinál nyarat, de érdemes gyárilag parkolás mentes HDD-t választani. Ez WD-ből a Purple (WD20PURZ), ha nem szeretnél WD-t a sok meghibásodás miatt, akkor Seagate-ben a Skyhawk (ST2000VX008), ami a Purple-nek megfelelő. Egyik sem parkol és mindkettőre 3 év garancia van (sok bolt csak 1-2 évet ad rá, arra figyelj vásárlás előtt, hogy 3 év garanciával vedd az adott boltban).

[ Szerkesztve ]

(#65838) rasotamas


rasotamas
veterán

Bocsánat kissé összezavarodtam.
PURZ vagy PURX a jó WD purple-ből?
Mindegy, hogy 2, 3 vagy 4 terás?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#65839) Dzsekó válasza rasotamas (#65838) üzenetére


Dzsekó
addikt

Talán a PURZ jobbra sikeredett, PURX az elődje. Szerintem PURX újonnan már nem nagyon fellelhető vagy csak drágábban. A méret mindegy, egyformán jók.

[ Szerkesztve ]

(#65840) rasotamas válasza Dzsekó (#65839) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszönöm szépen. Akkor ez nem SMR és nem parkol?
Úgy néz ki vagy beltennék egy purple 2-3-4 terást egy Sharkoon Swift Case-be és ha jövőre hazajövünk és újra gépet építek akkor abba átkerülne, vagy a másik opció egy 2TB WD my passport.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#65841) Dzsekó válasza rasotamas (#65840) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nem SMR-es egik Purple sem. És egyik sem parkol.
Viszont a 2TB 2,5"-os my passport már SMR-es lesz.

(#65842) kaciokos válasza Dzsekó (#65837) üzenetére


kaciokos
őstag

Köszi szépen a segítséget.

(#65843) montezuma


montezuma
tag

azt értettem eddig, hogy a hdd-t ha nem szólítják meg egy ideig, az energiagazdálkodása kikapcsol, ahogy a win10ben beállítod. Amit parkolásnak neveznek az ugyanez, vagy valami más?

(#65844) rasotamas válasza Dzsekó (#65841) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszönöm! Hát nagyon vacillálok a külső táp miatt. Repülőn, vonaton elő sem tudom venni, viszont egy steam library-re meg alkalmatlannak tűnik.
Nem smr-es usb nincs?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#65845) elektrotank válasza tzabo (#65829) üzenetére


elektrotank
tag

Hálásan köszönöm! :R

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#65846) Lauda válasza rasotamas (#65844) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt a másik topikban már megválaszolták neked.

[ Szerkesztve ]

(#65847) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Üdv!
Egy nagyobb(?) méretű HDD-t szeretnék vásárolni, az alábbiak szerint.
Jelenleg az SSD(-k) mellett egy 4TB-os WD Blue van a gépben, nincs vele probléma igazából, de egyre kevésbé férek el, igaz van mellette egy Samsung Story Station-ben egy 2 TB Samu vinyó (biztonsági mentés megy rá) + egy őskövület, de alíg használt Samsung HD203WI (2TB) egy USB-s SATA dokkolóban, amin ugyancsak adatok voltak.
A múlt idő azért, mert tegnap bekapcsoltam, és az egyetlen mappa ami rajta volt, arra azt mondta, hogy zárolva van vagy sérült, és bár az adatokat látja a gép, de CHKDSK után már a mappa is eltűnt, és van egy adattal teli, de böngészni nem lehetséges HDD-m (szerencsére nem pótolhatatlan adatok vannak/voltak rajta). Ez a HDD alíg ment egyébként, 12-14 éves lehet, de 483 ÓRA!!! a bekapcsolt idő :D

Szeretném frissíteni a HDD "parkot" és ez ügyben érdeklődnék.
Felhasználás:
Asztali gépben lenne kvázi 2. adattároló, ezen csak office jellegű adatok, fényképek, filmek stb lennének (erre vagy erről nincs torrent sem).
Rendszer + játékok SSD-ről (1 TB m2) mennek.

A cél egy 6 vagy 8 TB-os winchester.
Fontos lenne, hogy halk legyen, ezért 5400-as RPM-ben gondolkozok, amik nekem 7200-as winchesterek voltak azok nekem mind zörögtek, bár már nagyon régen volt utoljára 7200-as HDD a gépemben. Az utolsó fecske a fenti Samu HD203WI...

A lehetőségek:
6 TB
WD Purple
WD RED
Seagate Skyhawk

8 TB
Seagate Barracuda

Mit javasolnátok a fenti listából? Köszönöm :R

Egyébként van egy NAS-om, abban egy elég régi WD RED szaladgál, majdnem 7 év uptime, és simán megy minden különösebb gond nélkül, igaz anno a fejparkolás kikapcsolásával kezdtem ennél is (ez a 5. NAS amiben használom már :) ) :

;) - The Power of the Light Side

(#65848) Alex91 válasza Anonymus23 (#65847) üzenetére


Alex91
félisten

Amelyiken tobb gari van, es azon belul amelyik olcsobb... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#65849) tibaimp válasza montezuma (#65843) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ott van az Összefoglalóban is a leírás: [link]

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#65850) Anonymus23 válasza Alex91 (#65848) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ennyire egyszerű lenne a választás? Azaz nincs jellmező különbség a márkák/típusok között?

Annyi változás van még, hogy közben ránéztem az adatmentő HDD-re is, és hát gyenge szektorok + írás/olvasásá hibák miatt 52%-os az állapot a Sentinel szerint, így viszont lehet csak egy 4 TB-os lesz, kvázi ami most van Blue az menne a külső USB-s tárolóba adatmentésre, és helyette raknék a gépbe egy másik 4 TB-osat, így a 2+4 helyett lenne 4+4 TB, igazából elég lesz a jelenlegi + előrelátható időszakra...
A Toshiba mennyire ajánlott vajon? Vagy az is a több garis olcsóbb elv alapján van? :F

;) - The Power of the Light Side

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.