Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65251) garfield545 válasza tzabo (#65250) üzenetére


garfield545
tag

tzabo és milyen hangja van mennyire darálja a lemezt ? Nekem 2 tosiba hdd ém van és marhára gangos.

Mama mindig azt mondta, hogy az embernek csak annyi vagyon kell, amiből megél, a többi csak felvágásra meg fennhéjazásra való.Az embernek előbb maga mögött kell hagynia a múltat, csak akkor mehet tovább.Az élet olyan, mint egy doboz bonbon: az ember nem tudhatja, mit vesz belőle.

(#65252) tzabo válasza garfield545 (#65251) üzenetére


tzabo
tag

Ez elég szubjektív, hogy kinek melyik HDD mennyire hangos.
Nem hangos, seek teszt során is alig van hangja. Amit hallani, az is inkább mély, nem a zavaróbb magas hangok.

(#65253) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Sziasztok!

Amazonon szembejött egy WD Elements. Filmeket és sorozatokat tárolnék rajta. Megfelelő lenne egy ilyen? Ez jó ár érte?

Előre is köszönöm!

El Psy Kongroo

(#65254) King Unique válasza Véreshurka (#65253) üzenetére


King Unique
titán

Olvasnivaló! :DD :O :))

Az említett célra nyilván igen, meg kb. akármelyik ilyen, meg ha okvetlenül 2,5"-os és 5 TB-os kell. Igen, jó ár (~ 33k), pláne hogy itthon jó 20-30 ezerrel drágább.

[ Szerkesztve ]

(#65255) podcast


podcast
tag

Bocs, hogy ennyit kérdezgetek.
Hgst 7k6000-ről az olvasom itt a topikban, hogy erősen bestbuy. Összefoglalóban is szerepel minden méretnél.

Viszont állítólag ezek nem asztali gépbe valók és baromi hangosak és rezonálnak. Inkább szerverbe valóak. Ez igaz?

(#65256) KisTücsök válasza Véreshurka (#65253) üzenetére


KisTücsök
addikt

Ez miért ennyivel olcsóbb, mint itthonról? német amazont nem vágom, szállítanak ide?

(#65257) Véreshurka válasza KisTücsök (#65256) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Szerintem valamilyen akció lehet, mínusz ugye artisjus díj...

Szállítanak ide is, kb. 10 eur körül, érdemes az expedeted shippinget választani, nem sokkal több, de hamarabb itt van. Szerintem az amazon egy elég jó garanciákkal rendelkező cég, ha gond van, vagy nem kéred a rendelésed feladás után visszafizeti a ktg-edet. Sajnos viszont Magyarországra viszont kicsit szűkebb lehetőségeid vannak, mint máshová (nincs ingyenes szállítás, és sok mindent nem lehet ide rendelni, de egy mailbox.de címmel az is megoldható).

El Psy Kongroo

(#65258) podcast válasza podcast (#65255) üzenetére


podcast
tag

Segítsetek légyszi erre is, hogyha itt jártok. :R

(#65259) tibaimp válasza podcast (#65258) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Hitachi Ultrastar 7K6000 -- ez már ugye egy ideje WD lett.
Csak arról tudok nyilatkozni ami nekem van, egy 8TB-os WD/HGST Ultra HC320, a gépben. Gyors nagyon ~180-220MB/sec, nem tudom, hogy hangos-e, mert a 3 db Black elnyomja :((( , ha van is hangja. Parkol!!/ parkolt, míg ki nem kapcsoltam a HD Sentinel-ben, 5 év gar, nagy strapabírás, adatlapja szerint 2 millió óra MTBF, drága. Nekem OK, mert direkt 5 év garos HDD-ket kerestem.

szerk.: az általad kinézett is eléggé combos: [link]

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#65260) podcast válasza tibaimp (#65259) üzenetére


podcast
tag

Az egyetlen nyitott kérdés a hangja. Állítólag brutál mód pörögnek és rezonálnak?

A többi paraméter tisztázott:
Külföldről jönne jobb áron, így elfogadhatóbb.
Sebesség is oké.
Megbízhatóságát is dicsérik.

(#65261) Lauda válasza podcast (#65255) üzenetére


Lauda
félisten

Én egy ilyen vinyót használok (illetve most pihen, mivel egy brand gépen nyomom :DDD ):

6TB HGST Ultrastar 7K6000, gyári számok 0F23001 / HUS726060ALE610.

Szerintem nagyon frankó vinyó. Gyors és nem tartom hangosnak. Például a hgst nas 4tb vinyó hangosabb seekelésnél és a hangja is teljesen más. Amúgy ez a hang abszolút relatív dolog. Kinek mi a hangos. A vinyó környezete is meghatározó, hogy mennyire fog kihallatszódni a hangja.

[ Szerkesztve ]

(#65262) tibaimp válasza podcast (#65260) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Erre nem tudok nyilatkozni.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#65263) KisTücsök válasza Véreshurka (#65257) üzenetére


KisTücsök
addikt

Oh, tényleg. Jobb oldalt néztem az árat. Akciózva van. Ezt lehet én is bepróbálom akkor.

(#65264) Czmorek


Czmorek
aktív tag

Sziasztok!
3 vagy 4 Terrás merevlemezt szeretnék PC-be (SATA3), adattárolásra, torrentezésre, s erről a merevlemezről néznék 12-16Gb-os .mkv kiterjesztésű filmeket alkalmanként.
Lehetőleg 5400rpm.

[ Szerkesztve ]

(#65265) tibaimp válasza Czmorek (#65264) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Összefoglalóban ezeket hozza erre a célra:
3TB WD Red WD30EFRX 64MB, 3év gari, AF
3TB Seagate IronWolf ST3000VN007 64MB, 3év gari
4TB WD Red WD40EFRX 64MB, 3év gari, AF
4TB Seagate IronWolf ST4000VN008 64MB, 3év gari

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#65266) Lauda válasza Czmorek (#65264) üzenetére


Lauda
félisten

Szia! Az összefoglalóban amiket találsz, azokból nyugodtan választhatod, amelyik szimpatikus. A torrentezést mennyire tolod? Csak amiatt kérdezem, hogy ha 1000mbit-es neten nyomatod sok torrenttel, akkor érdemesebb a célra ssd+merevlemez kombót választani. Azonban ha mértékkel használod, egy 5400/5900-as fordulatú lemez is megfelel a célra. Nálam a wd purple is gond nélkül tette a dolgát torrent alatt is. Érdemesebb olyan helyről vásárolni, ahol megadják normálisan a gyártói garanciákat.

[ Szerkesztve ]

(#65267) Nicotin


Nicotin
kezdő

Szép napot! Van egy wd10ezex hddm és ezt az intelliparkot hogy lehet beállítani nálam elég sokat parkol percenként 2 hallom ahogy a fej parkol. Wdidle szedtem le Linuxon nem mertem állítani alapból 130 volt az érték. Ha kikapcsolom az gond lene?

(#65268) Czmorek válasza Lauda (#65266) üzenetére


Czmorek
aktív tag

Köszönöm, nem gondoltam volna, hogy ennyire részletes a topik összefoglaló. :B
22megabit a feltöltésem, szóval megszakadnia nem kell a merevlemeznek. Most olvastam először a 4k szektorméretről is. Szerintem 4k-s kellene és megbízható. HGST 2T 7200rpm van most és már 1200 nap fölötti üzemórája van. Gép bekapcsolásakor már érdekes hangokat tud produkálni, de a lényeg, h jól működött eddig pedig 100/100-as.

(#65269) podcast válasza Lauda (#65261) üzenetére


podcast
tag

Köszi a beszámolót.

Ezek a kettő (pontosabban három) lenne a lehetőségem. Melyiket vinnétek?

* 7K6000 4TB (HUS726040ALA610) 512n: porig alázzák a hangját árukeresőn :D. Sajnos nem találok rá zajtesztet.
* 7k4000 4TB (HUS724040ALA640 vagy HUS724040ALE641). Zajtesztje:

7k3000 is elég magas vibráció és zaj értéket kapott silentpc-s teszten. Úgy tűnik a 7k egy hangos sorozat :)

Samsung F3 vinyómat nem is hallom, pedig ő sem a leghalkabb volt a kortársai között a lenti teszt szerint.
Gondolom a különböző teszteket máshogy végzik, így a különböző tesztek dB értékei nem összehasonlíthatóak. Különben már venném is 7k4000-t a 38 dB értékével, szemben a mostani Samsungom 50 dB-el értékével.

[ Szerkesztve ]

(#65270) garfield545 válasza tzabo (#65252) üzenetére


garfield545
tag

Köszi a segitséget ténylwg egy nem hangos és gyorsabb mint a Tosiba performce x300 sokk tekintetbe jobb. :D :D :DD :DD

Mama mindig azt mondta, hogy az embernek csak annyi vagyon kell, amiből megél, a többi csak felvágásra meg fennhéjazásra való.Az embernek előbb maga mögött kell hagynia a múltat, csak akkor mehet tovább.Az élet olyan, mint egy doboz bonbon: az ember nem tudhatja, mit vesz belőle.

(#65271) tzabo válasza garfield545 (#65270) üzenetére


tzabo
tag

Találtál róla tesztet vagy vettél egyet és már saját tapasztalat?

(#65272) #48613632


#48613632
törölt tag

Üdv
Vennék egy WD Blacket, elsősorban a megbízhatósága miatt, másodsorban a sebessége miatt. Konkrétan játékok, és alkalmazások nem feltétlen lennének futtatva, de pl geforce experience rögzítés folyamatosan megy. Adattárolásra is használva lenne.
Ami a kérdésem lenne. A 2TB változat még 64MB cache van szerelve, míg a 4TB már 256-al. Érdemes csak ez miatt megvenni a 4TB verziót, ha amúgy a 2TB tárhely is elég lenne?
Köszönöm.

(#65273) tibaimp válasza #48613632 (#65272) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Hangos lesz, de amúgy jók. Szerintem a cache nem sokat számít, de pontosan nem tudom.
Azt tudom, hogy van 3TB-os 64MB-os Toshiba-m is, míg a gépben volt ezt tudta:

Más a gép bele, OP rendszer is másik, itt már Win10, Black 4TB:

Nem tudom segített?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#65274) dragon11


dragon11
aktív tag

Sziasztok!

Egy gyors kérdés,

Seagate ST1000LM048 1 TB vagy WD10SPZX ?? én az utóbbira szavaznék!

Laptopba kell , torrentezés 1000-es net mellé /adattárolás / telepítésre , játékra NEM. arra az SSD lesz használva.

:R :R

[ Szerkesztve ]

(#65275) dragon11 válasza dragon11 (#65274) üzenetére


dragon11
aktív tag

illetve egy kérdés: 2.5" beépítő keret (ami nem igazán keret, hanem csak a HDD 2 odalára pattan rá EGYENKÉNT, külön-külön (nem csatlakoznak egymáshoz) hogy be tudjam illeszteni a helyére) hol / milyen néven kapható ?

a laptopba akarom beletenni a HDD-t.

EZERHÁLA !! :R :R

[ Szerkesztve ]

(#65276) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Véleményeteket szeretném kérni:

Van egy majdnem 11 éves (gyártási adata szerint) WD Caviar Green vinyóm, 1.5TB-s, másodlagos mentésre használom, tehát az adataimat is oda tárolom a PC-n kívül, és külső USB tokban van, évente talán 3-4x van bedugva a PC-be, hogy átmásolom a cuccokat. Ennyi idő után érdemes lecserélni, vagy bízhatom még benne jó pár évig? (ellenőrzést sosem futtatam rajta, nem tudom, van-e vmi hibája)
Érdemes gyakrabban "járatnom" a vinyót, többször dugjam be a PC-be?

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#65277) Lauda válasza FireFox1996 (#65276) üzenetére


Lauda
félisten

Szia! Egy merevlemezben sosem bízz meg szerintem. Az újban sem és a 11 évesben sem. A fontosabb dolgokat javasolt 2-3-4 helyen tárolni és külön-külön másolni rájuk, nem egyszerre. Egyébként nincs jelentősége, hogy mennyi időnként használod.

(#65278) ANOka válasza Lauda (#65277) üzenetére


ANOka
őstag

Asszonyban, lóban, kutyában* sose bízz! :D

* és merevlemezben

(#65279) #48613632 válasza tibaimp (#65273) üzenetére


#48613632
törölt tag

Szia
Bocsi, hogy csak most írok, láttam tegnap, hogy válaszoltál, csak vendégek voltak, és ezért kicsit halasztottam a viszontválaszt. :R

Szóval, van tapasztalatom a WD Blackkal, mert jelenleg is ez van. Egy 1TB-s, Kb 10 éves, és lassan kezdi megadni magát. Már lezártam egy területet, mert kezdenek szaporodni a bad sectorok, meg az olvasási hibák.

Tudom, hogy kissé, zajos. Kezdetben ez volt a rendszervinyó is, még win7-re, külön boot partícióval, a többi rész meg gamingra ment. Aztán ahogy kezdtek elterjedni az SSD-k, egyre inkább háttérbe szorult. Ma már sokmindenre nem használom. Van egy mindenes temp mappám, meg régi installerek gyűjteménye. Nem is voltam sokáig biztos benne, hogy akarok még vinyót majd a mostani konfigomba.

Mivel azonban geforce experiencevel rögzítem a gameplayt, későbbi utómunkára, és mivel ez miatt megtelt a jáccós SSD-m, ezért átgondoltam a dolgot, és úgy döntöttem, hogy erre a célra csak jó lesz egy Black megint, a következő 10 évre #blacklivesmatter

Már csak azt nem tudom, hogy mennyit számíthat ez a cache méretbeli különbség, mert amúgy a 2TB is elég lenne bőven, ha csak a tárhelyet nézem.

(#65280) tibaimp válasza #48613632 (#65279) üzenetére


tibaimp
nagyúr

:DD . Semmi gond!

Nekem 4TB-s van, gyors, mint láthatod fent, de ha elég a 2TB, akkor elég, ebben én így nem tudok segíteni. Én a 4TB-os változatot venném, illetve azt is vettem.

Nem lepődnék meg, ha az új konzolok és képességeik miatt, a jövőben jönnének a 200+ GB-os gémek! Szóval....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#65281) #48613632 válasza tibaimp (#65280) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ezt fogom tenni. Köszönöm mégegyszer. :R De volna még itt egy kérdés. Akkor ha jól értem, Te futtatsz gameket is még a blackról? SSD-hez képest azért elviselhető?

(#65282) tibaimp válasza #48613632 (#65281) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nagyon szívesen, örülök ha segíthetek, nekem is sokat segítettek itt, másik fórumon kollégák!

Igen, azon van a Steam/Uplay..., illetve a többi game is telepítve, stílusosan G: meghajtó elnevezéssel. A Toshiba-tól gyorsabb, de az SSD-t meg sem közelíti, de egy 4TB-os SSD nekem még drága. Win-t már semmi pénzért nem indítanék HDD-ről, még erről sem.

Én azt mondom, elviselhető (az Odyssey nem 20sec alatt tölt be, hanem 40sec) ennyi, persze kinek mi.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#65283) Dzsekó válasza ANOka (#65278) üzenetére


Dzsekó
addikt

* és fékben :DDD

(#65284) Dzsekó válasza dragon11 (#65275) üzenetére


Dzsekó
addikt

Laptopba a HDD helyére nem kell külön rögzítés, mert mindegyik laptopnak megvan a sajátja, és mindegyik másmilyen. Ha az ODD helyére szeretnéd beilleszteni a 2,5"-os HDD-t, akkor drive bay kell. De ebből is van eltérő méret 12 mm-es és slim 9,5 mm-es.
Egyébként jó a WD10SPZX.

(#65285) #48613632 válasza tibaimp (#65282) üzenetére


#48613632
törölt tag

Hát, a 4TB SSD nekem is drága. 1TB Samsung Evo van, de arra is fér rendesen. Ha kifogyok, törölgetek.
Nem tudom, hogy mi lesz a trendi az új konzolok után, de nem terveztem, hogy bővíteni akarok. (80%-ban úgy is mindig ugyanazt játszom, a többi feltelepített ez+az csak amolyan választék féle, ha nagyon nem tudok magammal mit kezdeni)
A WD Black-ot meg nem tervezem befogni játékokra. A megbízhatósága miatt esett rá a választásom, meg játékmenetet rögzítek, magam sem tudom, hogy miért. Performanceban meg már bármelyik SSD lenyomja.

(#65286) Tamas1982.1


Tamas1982.1
tag

Sziasztok,

WD Green 4TB mellé keresnék 30 ezer körül egy hasonló 4TB lemezt. Árban ezek jönnének ki:
- Toshiba P300
- WD Blue
- Seagate Barracuda
- WD Purple
Melyik hasonlít a legjobban főleg csendesség terén a Greenhez? Filmek archiválására lenne használva 99%-ban.

Köszi!

(#65287) tibaimp válasza Tamas1982.1 (#65286) üzenetére


tibaimp
nagyúr

"Melyik hasonlít a legjobban főleg csendesség terén a Greenhez?" -- A WD Blue. A Green széria ebbe olvadt be pár éve.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#65288) Lauda válasza Tamas1982.1 (#65286) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

A felsorolásból a purple-t ajánlanám. 36 hónap a gyártói garancia rá és nagyon csendes.

(#65289) Tamas1982.1


Tamas1982.1
tag

Köszi srácok!

(#65290) Dzsekó válasza Tamas1982.1 (#65286) üzenetére


Dzsekó
addikt

- WD Blue
- Seagate Barracuda
Ezek felejtősek, mert nem túl megbízhatóak, Toshiba hangos erre a célra, Purple ajánlott a 3 év garijával.

(#65291) podcast


podcast
tag

Szerintetek lassíthat egy 4tb-os Hitachi 7k6000 vinyón, ha 512n-es változat?

Okozhat bármi más gondot az 512n? (Win 10 64bit alatt)

[ Szerkesztve ]

(#65292) dragon1993


dragon1993
őstag

A Toshiba P300 mennyire hangos egy WD10EZEX -hez képest?
Leginkább játékok tárolására lenne használva, ha picit lassabb nem halok bele.
(Utóbbi újkorában se volt halk, de Forza alatt kb a beszédhangerőn megy a SEEK hang már)

[ Szerkesztve ]

(#65293) Beba Snake válasza dragon1993 (#65292) üzenetére


Beba Snake
junior tag

Akkor bizony az a WD10EZEX nem központos, borzalmasan töredezett, a házba bitangul van beszerelve és a ház felerősíti a seek zajt. Vagy már meghalni készül hamarosan. Vagy már eleve szállítási sérült volt, csak eddig még bírta.

A WD10EZEX az egyik leghalkabb HDD 7200rpm-en, hallottam már 5400rpm-es HDD-t, ami elnyomta a hűtés zaját is.
A Tosi akkor kell, ha nem elég az 1TB, mert vannak nagyobb méretű modelljei is.

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#65294) looser


looser
addikt

Sziasztok!

12TB-os belső merevlemezeket vennénk. VEEAM-el mentünk, a teljes mentés mérete közel 10TB (nagy fájlok, kb. 20db, nincsenek kis fájlok). A mentés kikerül storage-ra, onnan LTO6-os szalagokra, csak szeretnénk egy plusz mentési vonalat. Mely lemez(eke)t ajánlanátok, amelynek megfelelően gyors az írási sebessége és esetleg milyen gyártmányú/típusú hdd bölcsőt vagy keretet?

Üdv :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#65295) dragon1993 válasza Beba Snake (#65293) üzenetére


dragon1993
őstag

Fractal Design Define R5 gépházban van, eredetileg se volt túl halk.
Érdekes mód 1-2 játék alatt jön ki a seek hang, alapból csendes.

(#65296) VVoid válasza looser (#65294) üzenetére


VVoid
aktív tag

WD Ultrastar 12TB.

(#65297) tibaimp válasza looser (#65294) üzenetére


tibaimp
nagyúr

VVoid: úgy van! Esetleg WD Gold!

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#65298) Beba Snake válasza dragon1993 (#65295) üzenetére


Beba Snake
junior tag

Megnéztem azt a házat... Hát... Az a véleményem, hogy hagyján, hogy 8 HDD elfér benne, de ránézésre hajlamos átvenni a rezonanciát a vinyó tartókeret és tovább nyomja a házra. Plusz elől is kinlódik a venti, hogy a szűk réseken keresztül levegőt tudjon bepréselni. A HDD-k pedig nem kapnak hűtést, csak ami a kósza-kerge légáramból véletlenül jut.

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#65299) r4z válasza Beba Snake (#65298) üzenetére


r4z
nagyúr

Pont ugyanilyen hazam van 7 HDD-vel. Gumibakokon all az osszes HDD, es 600-as fordulatu ventikkel atlag 35 fokosak az 5400-as lemezeim, szinte semmi hang nem szurodik ki a hazbol. A resek is eleg nagyok az elolap oldalain. Mindezt nem ranezesre mondom, hanem tapasztalatbol.

WD10EZEX-em szinten volt, valoban baromi hangos tud lenni.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#65300) podcast válasza podcast (#65291) üzenetére


podcast
tag

Nekem is légyszi.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.