Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65301) laktop


laktop
tag

Sziasztok!
Mit ajánlotok fényképek, videók, leírások és hasonló fájlok tárolására egy asztali PC-be? Ezek közül szeretnék választani:
WD Purple WD40PURZ 4TB 3,5"
WD Red WD40EFAX 4TB 3,5"

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#65302) VVoid válasza laktop (#65301) üzenetére


VVoid
aktív tag

Purple. WD Red EFAX SMR, nem ajánlott.

(#65303) atos30


atos30
aktív tag

A WD Purple WD40PURZ 4TB 3.5" engem is érdekelne NVR- be. Van valakinek tippje, hogy honnan érdemes jó árban beszerezni? Esetleg Szegeden? Árukeresőben / árgép nincs benne az összes bolt, ezért kérdezném.

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#65304) Lauda válasza atos30 (#65303) üzenetére


Lauda
félisten

Van valakinek tippje, hogy honnan érdemes jó árban beszerezni? [link]

[ Szerkesztve ]

(#65305) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Sziasztok!

Megjött a nemrég linkelt külső HDD-m alapból NTFS-re formázva. Érdemes/kell ezzel bármit csinálnom, míg mielőtt másolni kezdek rá?

(#65306) King Unique válasza KisTücsök (#65305) üzenetére


King Unique
titán

A téma topikjában volt szó erről, amit már ismersz. :B :))

(#65307) KisTücsök válasza King Unique (#65306) üzenetére


KisTücsök
addikt

haha, jogos. :R

Köszi!

(#65308) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Sziasztok!

A HGST Ultrastar 4-6-8-10-12TB-os HDD-k Hitachik Hitachi gyárból, vagy azok is konkrétan WD-k WD gyárból?

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#65309) VVoid válasza vzsryl (#65308) üzenetére


VVoid
aktív tag

A 12 TB-os még HUH721212ALE600, stb. típusszámú, gyanítom, az még HGST gyártmány (a 14 TB-os már WUH... típusszámú). De igazából hogy most melyik hol készül, van-e egyáltalán még külön Hitachi gyár, jó kérdés...

(#65310) vzsryl válasza VVoid (#65309) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Értem, köszönöm a választ!
Én ilyen régi vágású gyerek vagyok, tehát fontosabb adatokat valódi Hitachi-n tárolok csak. Van egy 11 és egy 12 éves 100%-os (HD Sentinel) Hitachi-m, de gondoltam, hogy kellene egy nagyobb, amire mindent átmásolnék.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#65311) mZoleee


mZoleee
senior tag

Sziasztok!

Van egy "épített" XPEnology (synology) NAS-om, amiben jelenleg 2db HDD zizeg, de szeretnék még1 disk-et beletenni.
Jelenleg 2db WD Gold 4TB WD4002FYYZ működik SHR-nek formázva.
Erősen szemezek hogy veszek melléjük egy SEAGATE 4TB IronWolf ST4000VN008 disk-et.

A kérdés az lenne, hogy ezek mennyire fogják egymást szeretni?
Van értelme ilyet vennem melléjük, vagy ajánlott inkább ugyanolyan WD-t rakni?

Köszönöm előre is!
--
MZ

[ Szerkesztve ]

(#65312) Beba Snake válasza mZoleee (#65311) üzenetére


Beba Snake
junior tag

Ha RAID-ben vannak és azt bővítenéd, akkor erősen ajánlott az azonos típus.
Egyéb esetben abszolút nem számít.

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#65313) r4z válasza mZoleee (#65311) üzenetére


r4z
nagyúr

A 3 lemezes SHR gyakorlatilag RAID5, ugyhogy en ugyanolyat raknek mellejuk harmadiknak.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#65314) JordyG


JordyG
tag

Sziasztok!

Adattárolásra választanék merevlemezt, csak nehezen tudok dönteni.
Elsősorban 1080p (12.5 Mb/s H264) és 2160p (17.5 Mb/s H265) filmek számára, időnkénti lejátszására.
A gépem 24/7 üzemel nem szoktam kikapcsolni, csak időnként újraindítani. Eddig WD Red EFRX-ek voltak-vannak 4TB-osak, de ki is nőttem őket, valamint 1200-1700 naposak és átlag 150-800 napot jósol a HD Sentinel nekik. Korábban akartam vásárolni, de a járvány beleszólt.
A fejparkolás ki volt iktatva, alig 100-400 közt vannak.

6TB-osokat szeretnék venni, de a RED EFRX-t már nem találni, 4TB-osokat tudnék még venni de árban a Purple kedvezőbb.

A kérdés, hogy a WD40PURZ, WD60PURZ jó e lesz helyette 0-24 járatva a gépet.
Vagy esetleg más, elsősorban WD-ben gondolkodom. Eddig nem volt probléma ezek az úgymond öreg 4, 4+ évesek is 100/100.

Előre is köszönettel.

(#65315) Lauda válasza JordyG (#65314) üzenetére


Lauda
félisten

Szia! Igen, nyugodtan vehetsz purple-t. :K

(#65316) mZoleee válasza r4z (#65313) üzenetére


mZoleee
senior tag

Köszönöm a választ.

De elméletileg kezelnie kellene rendesen nem?
Csak azért, mert ha esetleg kisebb mondjuk 3TB-s HDD mellett döntenék, akkor azt is le kezelné rendesen 4+3TB adat és 4TB backup-ként. Legalábbis ezt állítja a Synology raid kalkulátora..
Elég nagy ár difi van a két vinyó között, és ha nem muszáj nem feltétlen fizetnék többet.. :)

(#65317) r4z válasza mZoleee (#65316) üzenetére


r4z
nagyúr

Elvileg kezeli rendesen, a gyakorlatban azonban az 5900RPM es 7200RPM lemezek keverese RAID tombon belul nem ajanlott. Egyreszt egyenetlen lesz a lemezek terhelese, masreszt az eltero vibracios karakterisztika se elonyos. Szoval ha mindenkeppen mas tipust szeretnel a Goldok melle rakni, 7200RPM (azaz pl Red Pro, IronWolf Pro) az ajanlott.

3TB-ossal nem tudod boviteni az SHR tombot, csak legalabb ugyanakkoraval, mint a legkisebb HDD a tombben. Bar nincs explicite leirva kivetelkent, de 2->3 lemezre bovitesnel latok ra egy kis eselyt, hogy engedi kisebb lemezzel boviteni a tombot, ha mar RAID1->RAID5 konverzio van, de 3->4-nel mar biztosan nem megy ez.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#65318) mZoleee válasza r4z (#65317) üzenetére


mZoleee
senior tag

Köszönöm! :)
Igen, utólag rájöttem hogy alapból hülyeséget kérdeztem.. de akkor keresek egy másik megbízható 7200rpm-es HDD-t a 2 gold mellé :)

(#65319) DJGABI


DJGABI
addikt

Sziasztok!

Használt cuccokról itt szabad kérdezni? Helyi kolléga hirdet 2db 1 terrás Samsung HD103SJ-t. Küldött HDS képeket... Rendesen van bennük üzemidő. [link] [link] [link] [link]

Csak helyi "backup" filmek, sorozatok tárolására lenne. Érdemes velük foglalkozni?

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#65320) Dr. Akula válasza DJGABI (#65319) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Terra Incognita? :W

(#65321) Lauda válasza DJGABI (#65319) üzenetére


Lauda
félisten

Szia! Én nem foglalkoznék velük.

(#65322) garfield545 válasza tzabo (#65271) üzenetére


garfield545
tag

Saját tapasztalat vettem 2 db :C :C :C

Mama mindig azt mondta, hogy az embernek csak annyi vagyon kell, amiből megél, a többi csak felvágásra meg fennhéjazásra való.Az embernek előbb maga mögött kell hagynia a múltat, csak akkor mehet tovább.Az élet olyan, mint egy doboz bonbon: az ember nem tudhatja, mit vesz belőle.

(#65323) tibaimp válasza DJGABI (#65319) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Én nem venném meg. A HDD csak egy mechanikus szerkezet, így az újak is hajlandóak elhalálozni, de ott legalább pár évig van gar, de ez gondolom kapu garos.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#65324) DJGABI válasza tibaimp (#65323) üzenetére


DJGABI
addikt

rendben, köszi. garit nem kérdeztem, de gondolom, ja.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#65325) JordyG válasza Lauda (#65315) üzenetére


JordyG
tag

Köszönöm a választ!

Még egy kérdés, mert éppen rendelés előtt még nézelődve véletlenül vettem észre egy korábban nem látott modellt, a 8TB-os WD82PURZ [Óázis] 72400 Ft. A leírás szerint ez már 7200 fordulatos 256MB Cache-el. Ez jobb e vagy rosszabb mint a WD60PURZ ami 5400 fordulatos 64MB Cache-el. Nyilván a nagyobb sebesség nagyobb hanggal jár, viszont erről a meghajtóról nem sokat találtam.

(#65326) Dzsekó válasza JordyG (#65325) üzenetére


Dzsekó
addikt

Adat tárolásra és 4K lejátszásra felesleges a 7200RPM. Zajosabb is. Egyébként jó a WD82PURZ is.

(#65327) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Belső HDD-nek 3-4TB tartományban létezik halkabb, mint a WD Purple? Ebben a sávban szeretnék venni és az a cél, hogy a lehető leghalkabbat vegyem, még akár némi sebesség beáldozása árán is.

(#65328) JordyG válasza Dzsekó (#65326) üzenetére


JordyG
tag

Neked is köszönöm!.

Én is ebben gondolkodtam. Mert 5400-es Red EZRX-eim vannak 6db így végül WD60PURZ-ok lettek szintén 6db. Jelenleg megy rajtuk a WD Datalife Extended tesztje, és nem hallom, hogy változás lenne a korábbiakhoz képest, talán hangyányival halkabb is a rendszer. Bár kiesett a gépből egy 1TB-os WD Blue HDD, a helyére egy WD Blue SSD került így valószínűleg lehet ezt miatt.
Most egy-két hétig nyúzás lesz, ha nem lesz gond akkor mennek rájuk át a cuccok és lényegében ennyi. Ami megtelik arra már írás nem lesz utána csak olvasás. Remélhetőleg ezek is megbírnak 4-5 évet.

(#65329) Dzsekó válasza Chosen (#65327) üzenetére


Dzsekó
addikt

WD Purple és Seagate Skyhawk a leghalkabbak 3,5"-ban.

[ Szerkesztve ]

(#65330) Chosen válasza Dzsekó (#65329) üzenetére


Chosen
addikt

Köszönöm! A kettő közül melyik a jobb?

(#65331) Dzsekó válasza Chosen (#65330) üzenetére


Dzsekó
addikt

Az olcsóbb. :))
Egyébként 1 kutya, mindkettő 3 év garanciás.

(#65332) tamas.nick


tamas.nick
aktív tag

Sziasztok!
NAS-ba (torrentezéshez) keresek nagyon csendes 3.5-ös, min 2TB-os merevlemezt, akár a sebesség rovására is. Garzon lakás miatt a NAS-sal alszom és a jelenleg használatban lévő Toshiba P300 "csattogása" sajnos nagyon hallható, idegesítő, a ventilátort meg nem is hallani. SSD-t a torrent alá és az ár/kapacitás miatt nem vennék.
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#65333) r4z válasza tamas.nick (#65332) üzenetére


r4z
nagyúr

3 kommentet olvass vissza. :D

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#65334) tamas.nick válasza r4z (#65333) üzenetére


tamas.nick
aktív tag

:B :R

(#65335) Chosen válasza Dzsekó (#65331) üzenetére


Chosen
addikt

:R

Purple 3TB lett végül a jobb elérhetőség miatt.

Ami érdekes lehet, hogy WD szerint így alakulnak a decibelek a Purple modelleknél:

1TB: 21 idle, 22 seek
2TB, 3TB: 23 idle, 24 seek
4TB, 6TB: 25 idle, 28 seek

Tehát ha valaki a lehető leghalkabbat szeretné, akkor az 1, 3 és 6TB-os modellek érik meg a legjobban hangerő/tárhely viszonylatban.

(#65336) _Smooth


_Smooth
senior tag

Sziasztok,

néztem az összefoglalót is, de mégis lenne egy kérdésem:

10TB Seagate SkyHawk-on gondolkozom (4*2TB WD Green kiváltására) egy OMV alapú DIY NAS alá.
Gondolom, hogy a 7200RPM felesleges és emiatt hangosabb az 5400asoknál, de ezen kívül van más, ami miatt nem a NAS-okhoz ajánlott lemezek közt szerepel?

Van bármi, amit erről a lemezről érdemes tudni?
Köszönöm előre is.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#65337) Lauda válasza _Smooth (#65336) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Gyanítom amiatt nem ott szerepel, mert a gyártó ezeket a lemezeket videómegfigyelőrendszerekbe "készíti". ;) Ettől még nálad hibátlanul fog működni nas-ban is.

(#65338) _Smooth válasza Lauda (#65337) üzenetére


_Smooth
senior tag

Szuper, köszi :)
Gyanítottam én is... ahogy azt is, hogy hangosabb lesz és jobban melegszik majd, mint ennek a direkt NASba szánt verziója. De valszeg még így is halkabb lesz, mint a 4db WD Green.
Illetve megfigyelőrendszerekben is megy folyamatosan, szal csak nem lesz gond vele itt se.

De akkor nincsenek gyerekbetegségei, szériahiba vagy bármi, amivel számolni kéne, ugye?

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#65339) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Üdv!

Külső merevlemezt vennék. Van már egy jópár éves WD My Passport Ultra 1TB méretben, most is hasonlót vennék csak nagyobbat (2TB), de nem tudok kiigazodni a különbségeken. Ahogy látom My Passportból van a "simán" kívül valami AV-TV végű, van Elements és Elements Portable ami gyanúsan olcsóbb az Ultránál.
Lepkepuki fogalmam sincs mi a különbség köztük és melyiket vegyem.
Van érdemi különbség ezek között vagy vegyem a legolcsóbbat?

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#65340) King Unique válasza flymi (#65339) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy másik válaszban leírtakat, így meg pláne... :B

Amúgy ne fáradj, már kész a válasz, ami szemlélteti miért drágább. A bennük lévő HDD viszont általában ugyanaz mindegyiknél a tárolókapacitástól függően, olyan téren nincsen különbség.

(#65341) flymi válasza King Unique (#65340) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Mikor legutóbb keresgéltem annak már öt éve volt. Azóta megfordulhatott már kétszer a hardvervilág.

MPU lesz, az már bevált egyszer. Kösz a gyors választ, nincs több kérdés. :) :R

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#65342) scott_free


scott_free
senior tag

Sziasztok,
itt a WD Blue-t (WD40EZAZ) 3 év garival írják, de gondolom, hogy ez elírás, nem? (a gyártói oldalon is 2 évet láttam)
Adattároláshoz akkor továbbra is a Purple az ajánlott?

(#65343) Dzsekó válasza scott_free (#65342) üzenetére


Dzsekó
addikt

Itt is 3 év garit adnak rá, de az nem gyári, csak kisker gari. Viszont +2 ezret megér a Purple, amire tényleg 3 év gyári gari van és nem parkol, míg a Blue parkol.

[ Szerkesztve ]

(#65344) Balcsix


Balcsix
senior tag

Sziasztok!

HDD vásárlás előtt állok, és ebben kérném a segítségeteket.
Jelenleg egy 500GB-os WD Caviar Greent használok, ami már kb. 13-14 éve hibamentesen, és hangtalanul üzemel.
Emellé szeretnék még egy 1TB-os 3,5-ös HDD-t. Főként adattárolás céljából, de a játékok is ezen lennének, szóval a sebesség sem elhanyagolható. Viszont ha választani kellene akkor legyen inkább megbízhatóbb mint villám gyors :).

Tudnátok ajánlani párat?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#65345) Dzsekó válasza Balcsix (#65344) üzenetére


Dzsekó
addikt

WD10PURZ tárolásra.
Játéknak meg operációs rendszernek SSD (Intel ipari használtan, Samsung új)

[ Szerkesztve ]

(#65346) Balcsix válasza Dzsekó (#65345) üzenetére


Balcsix
senior tag

Az OS-nek év elején szereztem be egy 250GB-os SSD-t, amin még az OS mellett alap programok vannak, így egy mondjuk 100 GB-os játékot már nem szívesen raknék rá...

Jelenleg egy SATAII-es 5400 RPM-es Caviar Greent használok adattárolásra, illetve a játékokhoz. Gondoltam egy 7200-es ma már jobb lenne. Vagy miben jobb egy 5400-es egy 7200-estől?

(#65347) Dzsekó válasza Balcsix (#65346) üzenetére


Dzsekó
addikt

Halkabb és sok esetben olcsóbb az 5400-as. 7200RPM-es HDD-ből jó a WD Black 5 év garival, de ez se nem halk, se nem olcsó.

(#65348) Balcsix válasza Dzsekó (#65347) üzenetére


Balcsix
senior tag

Értem. Akkor a lila 5400-as WD-t választom! Ha a régi HDD megfelelt a játékoknak, akkor ez is tökéletes lesz nekem.
A gyártó már bizonyított nálam, és az ára is elég korrekt.

Köszönöm a gyors segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

(#65349) Kal-El


Kal-El
senior tag

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy backupnak milyen HDD-t tudnátok ajánlani?
Mert hallottam erről az SMR problémáról és nem szeretnék ilyenbe futni.
6TB-osban gondolkozom. WD blue-ra gondoltam első körben, mert backupnak szerintem pont elég.
De, ha a Seagate vagy Toshiba is jó, akkor jöhet ajánlás azokkal is.

(#65350) Lauda válasza Kal-El (#65349) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Én a felsoroltakból választanék: WD60PURZ, ST6000VN001, WD6003FRYZ, ST6000NE0023

Találtam egy ilyet is, 5 év gyártói garos ultrastar vinyó jó áron: 0B36039 , HUS726T6TALE6L4 [link] :Y

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.