Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66201) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

WD Purple leadva Aqua-ba gariztatni. Két héten belül fognak hívni. Megmondtam nekik, hogy recertified-ot nehogy adjanak nekem.

(#66202) Lauda válasza Cingáriusz (#66201) üzenetére


Lauda
félisten

Azt kapod amit küld nekik a gyár. A viszonteladótól független ez a dolog.

(#66203) Dzsekó válasza pinnacle (#66196) üzenetére


Dzsekó
addikt

A gari idő pont fordítva működik. Minél gyengébb egy HDD, annál kevesebb gari időt vállalnak rá, nehogy cserélniük kelljen. Ha meg lejár a gari idő, akkor a vásárló azt bebukta, és akkor kénytelen venni egy másikat, ami megint csak bevétel nekik. Ha 5 év garit adnak egy HDD-re, az azért van, mert annyira jól összerakták, hogy a gyártó bízik annyira a termékben, hogy nem fog tönkremenni 5 éven belül. A Te Purple-d egy fura eset, mert úgy néz ki 5 év garis darab volt. Valószínű 2016.12.15-én gyártották, és 2017.05-ben jutott el hozzád. A Purple és Red HDD-kre 3 év gyári garancia van. Gold és Red Pro-ra van 5 év gyári gari.

(#66204) Cingáriusz válasza Lauda (#66202) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Meglévő készletből fognak adni, abban pedig van rendes, új verzió.

(#66205) pinnacle válasza Cingáriusz (#66201) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Neked mennyi idő után ment tönkre? Én ma visszaküldetem, kicsit drága a Posta, 7200Ft volt. Állították, hogy Németországgal egyedi MPL Europe Standard szerződés van, még így is jobban megéri, mint levélként, mert az alapból 6000Ft. Valahol láttam, nem garantált, hogy újat kapunk. Gondolom hasonlóan mint az Applenél, refurbishedet kapunk.

Köszi Dzsekó! Nem tudom mire kattintottam, de a WD-től kaptam egy emailt, ahol megerősítették, hogy 15-Dec-2021-ig tart a garancia. Mi a véleményed a Purpleről, nem azért nincs az adatra ajánlottak között, mert ez tényleg biztonsági kamerákhoz való? Vagy én csak valami egyedi hibába futottam bele, mondjuk látod mennyi panasz van. Megtaláltam a PCX-es számlát, azon is 12+24 hó gari van. Ezért gondolom, hogy valami gond van a Purple szériával, ezért is adtak plusz éveket. Akinek Purple HDD-je van, nézze meg legyen szíves itt, hogy mennyi gari van rá. Nem kell kiszedni a HDD-t, HD Senietel az Információnál kiírja a serialt.

(#66206) Dzsekó válasza pinnacle (#66205) üzenetére


Dzsekó
addikt

Az összefoglalóban azért van ott, mert a gyártó arra ajánlja. Rengetegszer leírtuk már, hogy jó asztaliba és NAS-ba is a Purple. Ráadásul nem parkol, ezért jobban bírja a fejszerelvény hosszú távon. Adatvesztés nincs, az íráshiba figyelmen kívül hagyása csak kamerarendszerekben érvényesül, ott kapja meg a streaming command set parancsot a HDD.
Az már csak hab a tortán, hogy az új Red SMR lett 6 TB-ig, ezért ki is lett véve az ajánlottak közül. EFRX-ek hamarosan kikopnak, ami azt jelenti, hogy nem lesz 2-3-4-6TB-os ajánlott 5400RPM-es sima Red.

[ Szerkesztve ]

(#66207) pinnacle válasza Dzsekó (#66206) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Akkor csak valami egyedi hiba lehet nálam, mondjuk fura a sok panasz a Red-el ellentétben. Ezért is lennék kíváncsi arra, hogy másnak mennyit írnak garanciára. Remélem amit kapok azzal nem lesz gond. Először el akartam adni, amit majd küldenek, de ekkora postaköltség mellett inkább megtartom.

[ Szerkesztve ]

(#66208) Lauda válasza Cingáriusz (#66204) üzenetére


Lauda
félisten

Amennyiben refurbot kapnak a wd-től, majd bolondok lesznek origit adni, hogy aztán a nyakukon meg ottmaradjon a refurb. :D

[ Szerkesztve ]

(#66209) tibaimp válasza Dzsekó (#66206) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Bocsánat, hogy belekotyogok, annyit tennék hozzá, hogy Red Plus néven fut most a WD-nél a a CMR-es Red (nem hiszem, hogy kivezetnék, mert van belőle 14TB-os verzió is):

Esetleg ezt be lehet írni az Összefoglalóba.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#66210) Cingáriusz válasza Lauda (#66208) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Ja, csak az a bibi, hogy én amikor újként vettem 2018-ban a WD Purple-t, akkor is recertified-ot kaptam, holott elvileg nem lett volna szabad. Aqua-val email-eztem erről és elismerték, hogy beszállítói hiba lehetett. Mondjuk tőlem adjanak amit akarnak, ha a gari újra indul 3évre :D

[ Szerkesztve ]

(#66211) Dzsekó válasza tibaimp (#66209) üzenetére


Dzsekó
addikt

Köszi, 1-2 hónapja még nem volt átnevezve Plus-ra. Úgy néz ki lecsökkent a Red iránt a kereslet, ezért dönthettek úgy, hogy mégsem vezetik ki a szériát. 1-2 hónapja már csak 4-5 boltban lehetett kapni árukereső szerint, most megint sok boltban kapható. Átírtam az összefoglalóban Plus-ra a Red-eket. EFRX eddig is benne volt, és akkor Plus néven bent is marad.

(#66212) tibaimp válasza Dzsekó (#66211) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nagyon szívesen :DD :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#66213) fudi2002


fudi2002
veterán

Segítséget kérnék Tőletek.
24/7 homeserverbe keresek kimondottan ip kamerarendszer rögzítéséhez (nem folyamatos video, hanem mozgás esetén lementett képek) megbízható vinyót.
Eddig Toshiba vinyóim vannak, megbízhatóságra nem volt gondom velük.
Seagate Skyhawk-ot írtátok többen, régről a fejemben a seagate megbízhatatlan márka (persze 1-2 széria alapján nem jó megítélnem egy egész márkát)
Ez bírni fogja ezt, vagy szükséges a magasabb kategória megvásárlása Ironwolf Pro esetleg?

Még egy féligoff kérdés: az apropója, hogy most eme rögzítés közösködik a torrentezéssel egy vinyón, így egymást belassítva. Jó az 5let, hogy külön vinyóra menjen a két különböző service?

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#66214) Dzsekó válasza fudi2002 (#66213) üzenetére


Dzsekó
addikt

Vagy a WD Purple is jó. Ugyanaz, mint a Seagate Skyhawk. A Purple és Skyhawk ip kamerarendszer rögzítéséhez a legjobb választás, mert erre találták ki.

Ha erős a torrent forgalom, akkor a fenti HDD mellé javasolt egy külön 7200RPM-es torrent HDD. Ez lehet egy Toshiba is akár. De ha többet áldoznál rá, akkor Red Pro, Gold vagy Seagate oldalon az Ironwolf Pro is ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#66215) fudi2002 válasza Dzsekó (#66214) üzenetére


fudi2002
veterán

Köszi, a torrent forgalomnak van, 7200rpm toshiba, erről akarom leválasztani a kamera forgalmat. Természetesen az oprendszer ssdről fut. Így mindenki meglenne külön külön sebességre. Elméletem szerint.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#66216) viharhozo


viharhozo
addikt

Seagate Exos X16 Enterprise 14TB (ST14000NM001G) az ajanloban nem szerepel. 5 ev garis, vmiert erdemben olcsobb a tobbi hasonlonal. Errol lehet vmit tudni, veheto/nem veheto?

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#66217) Dzsekó válasza viharhozo (#66216) üzenetére


Dzsekó
addikt

Már benne van, frissítettem a listát, még az előző Exos szériák voltak az összefoglalóban.

(#66218) Mr.Mercury


Mr.Mercury
aktív tag

Sziasztok!

2TB-os külső WD merevlemezt szeretnék venni csak adattárolás céljából. 2 típust néztem ki, de nem igazán tudom eldönteni melyikkel járnék jobban, ehhez kérnék segítséget:

1. WDBU6Y0020BBK-WESN
2. WDBYVG0020BBK-WESN

Köszi előre is! :R

Mercury

(#66219) Lauda válasza Mr.Mercury (#66218) üzenetére


Lauda
félisten

(#66220) Mr.Mercury válasza Lauda (#66219) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

Köszi, gyanús is volt, hogy nincs itt szó külsőkről, de azt a topikot átugrotta a szemem, hiába, későre jár... :P Akkor költözöm egyel arrébb, és sorry! :R

Mercury

(#66221) Stanley-B. válasza Rapid (#66199) üzenetére


Stanley-B.
őstag

en nem hasznalnam NAS-ban. Red, vagy ha minimalis az arkulonbseg, akkor Gold.

[ Szerkesztve ]

(#66222) Azure.95


Azure.95
csendes tag

Halihó!
Itenso márkáról mit lehet tudni? Mennyire megbízható? :D

*2017 óta tag, csakis pozitív értékeléssel*

(#66223) Lauda válasza Azure.95 (#66222) üzenetére


Lauda
félisten

(#66224) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok! :R

Jelenleg egy 9 éve üzembe lévő 2*1TB HD103SJ HDD adattárolókkal rendelkezem. Ezek standard módon a gépházban, mint adattárolás szerepkörrel funkciónálnak. Azonban még rendelkezem jónéhány DVD-vel (nem nevet, együttérez!), amit szeretnék felszámolni, és persze 1 alaplapi SATA portot is dícsérnék ha felszabadulna. Tehát amit szeretnék:

- A 2 db HDD helyett 1 db-ot.
- Nem kell NAS, én feleslegesnek tartom.
- Adattárolás (archivált adatok védelme) a cél, tehát itt fontos a feltételezett megbízhatóság.
- Kapacitás 3, max 4TB.

A fentiek értelmében kérnék tanácsot egy megfelelő típus megnevezésében.

Az én elsődleges tippem magamnak: 3TB WD Red Plus WD30EFRX
Megerősítést kérek. :R

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#66225) Lauda válasza Carasc0 (#66224) üzenetére


Lauda
félisten

Szia! Jó választás!

(#66226) Carasc0 válasza Lauda (#66225) üzenetére


Carasc0
őstag

Köszönöm! Lehet én vagyok vak, de ezt a modellt nem találom sehol. :DDD De ha van ennél 1 fokkal feljebb, jöhet.

Feljebb olvastam, hogy jó adattárolásra a Purple is.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#66227) Lauda válasza Carasc0 (#66226) üzenetére


Lauda
félisten

:R Érdekes, elég sok helyen kapni. Oázisnál raktáron is van például. Igen, a purple is megfelelő a célra. Szerintem felesleges felfelé menni, nem vagy előrébb , csak a pénz fogy. Inkább két olcsóbbat, az a biztosabb, mint egy drágább vinyó. Ha nagyon szeretnél, nézhetsz wd red pro-t, wd goldot, azt hiszem csak 4tb-os méretben lesznek. Körül kellene nézni melyik típusokból kaphatóak 5 év garosak ebben a méretben. Viszont árban lesz ugrás és nem lesznek az adataid nagyobb biztonságban. Ezeknek a vinyóknak akkor van igazán értelme, ha működnek. Akkor kerül előtérbe a tartósságuk. Adattárolásra kb teljesen mindegy mit veszel.

[ Szerkesztve ]

(#66228) Carasc0 válasza Lauda (#66227) üzenetére


Carasc0
őstag

De ez 2012-es modell. Azt hittem, azzal hogy plus lett, az egy újragyártott, feljavított vagy hasonló modell. Értem így már. Ennél feljebb mi van? Red Pro?

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#66229) Lauda válasza Carasc0 (#66228) üzenetére


Lauda
félisten

Csak az lett a neve, mert az "alap" redek 2-6tb között már smr technológiával rögzítenek. Bár neked adattárolásra az is tökéletesen megfelelne.

[ Szerkesztve ]

(#66230) Mr.Mercury


Mr.Mercury
aktív tag

Sziasztok!

Előző hozzászólásommal szemben, most tényleg belső HDD-ről kérdeznék: 95%-ban kifejezetten játékok futtatására melyik WD "színből" érdemes választani? Elég a blue vagy jobban járnék valamelyik feketével? 1TB-os verziót tervezek.

[ Szerkesztve ]

Mercury

(#66231) ot93


ot93
senior tag

Üdv, van egy wd 1tb ezex, ami helyett kéne 2tb, de egyszer mintha azt olvastam volna, hogy a 2tb-os verzió nem annyira jól sikerült mint az 1tb-os. Ezt jól tudom? illetve jelenleg melyik 2tb-os hdd ajánlott, ha a felhasználás általános otthoni adattárolás (képek, videók, stb.), a keret ~20k. Valami jó ár-érték arányú kéne :) Vennék én még egy 1tb ezex-et, de már nem fog beférni a gépbe. :O Pedig ha úgy nézzük a külön hdd annyiból jó, ha hirtelen tönkremegy, csak 1tb-al van probléma.
Amúgy most van 2db 1tb ezex, az újabb már 98%-os, míg a régebbi 100%-os. Na az egyiket, valószínűleg a 98%-osat cserélném 2tb-osra.

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#66232) Carasc0 válasza Lauda (#66227) üzenetére


Carasc0
őstag

Köszönöm a tanácsodat, ellenben kimaradt az a viszonylag fontos tudnivaló, hogy torrent is arról a HDD-ről menne. Bár nem tudom jó ötlet az adattárolás + torrent folyamatot összpontosítani 1 adott lemezre, ahol fontos az adatok biztonsága.

Tudom nem ide tartozik, de épp ezért jutott eszembe a NAS. De ott a 2 lemezes NAS-nak nem látom értelmét, nekem a RAID 0 és 1 nem tűnik korrekt eljárásnak. Ellenben a 4 lemezes változatba gondolom legalább 3 lemez kell hogy RAid 5 és társait kihasználjam. Az meg úgy drága, ráadásul nincs annyi adatom. Bár ha felszámolom Mede8er belső merevlemezét (Az olyan 2 TB-nyi film), akkor kapásra van/lenne értelme.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#66233) ANOka válasza Carasc0 (#66232) üzenetére


ANOka
őstag

Én nem tenném a fontos, egyedi adataimat azonos lemezre/particióra a torrentekkel.
Az előbbit ritkábban érem el, az utóbbit meg "folyamatosan".

(#66234) Carasc0 válasza ANOka (#66233) üzenetére


Carasc0
őstag

Jogos. Erre keresek akkor megoldást. Torrentre melyik lemez ajánlott?

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#66235) ANOka válasza Carasc0 (#66234) üzenetére


ANOka
őstag

Sztem arra tökmind1 = a legolcsóbbat, amit kapsz.
Illetve a WD Purple is szokott ajánlva lenni erre a célra a halksága miatt.

Én RAID5 -be rakott 4 db Toshiba P300 3TB használok erre.

(#66236) Dzsekó válasza ot93 (#66231) üzenetére


Dzsekó
addikt

WD20PURZ

Mr.Mercury: WD10EZEX

(#66237) Mr.Mercury válasza Dzsekó (#66236) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

:R

Mercury

(#66238) ahw válasza Cingáriusz (#66113) üzenetére


ahw
csendes tag

Szia!

A WD-nél ajánlatos megnézni a honlapon, hogy az adott színű hdd-t mire ajánlják, mire tervezték és ez szerint válsztani.
Pl. a PURPLE-t, megfigyelőrendszerekbe tervezték: 0-24 órás FOLYAMATOS működésre és írásra optimalizálva. Itt nincs gyakori leállás, nem is bírja a DESKTOP használatot.
Sajnálom, hogy így jártál.

A többieknek: NE ajánljátok a PURPLE-t ÁLTALÁNOS célra, mert ARRA NEM JÓ!
Az általános használat közben előforduló nagyszámú indulás/leállás kinyírja!
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#66239) vond válasza ahw (#66238) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Napi pár 10, vagy 100 felpörgetést simán ki kell bírnia a Purple-nek is hosszú évekig, de ha ennyire zavar, akkor energiagazdálkodásban kikapcsolod, hogy állandóan leállítsa a rendszer, és kész. (De lehet, hogy más programban is meg lehet ezt oldani.) Én mindig beállítom ezt, amikor új oprendszert húzok fel egy gépre. Inkább menjen egyfolytában. Az fogyasztása meg elhanyagolható alapjáraton akár több merevlemeznek is.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#66240) Dzsekó válasza ahw (#66238) üzenetére


Dzsekó
addikt

Több ismerősöm használja asztali gépben, eddig egy sem döglött meg. Spec szerint 300 000 load/unload-ot kell bírnia, ami kevesebb, mint a Red spec-ben lévő 600 000, de viszont a Purple nem parkol, emiatt a 300 000-et jóval később fogja elérni, mint a Red a 600 000-et. Ha pedig vond által írt windows-os energiagazdálkodást is kikapcsoljuk, hogy x idő múlva ne állítsa le a HDD-t, akkor lehet számolni napi 2db leállással, az évi 730 db. Nos, akkor könnyen ki lehet számolni, hogy mikor fogja elérni a 300 000-et...
Amelyik Purple megdöglött, az nem a ki-be kapcsolásoktól döglött meg, hanem mert sajnos hibás volt, vagy rossz minőségű táppal táplálták meg.
A Purple felügyeletre azért ajánlott, mert másmilyen a firmware-e, bele van implementálva egy streaming command set parancs, amit ha aktiválnak, akkor figyelmen kívül hagyja az íráshibát, nem kezd el hibát javítani, ezáltal nem lesz képkocka kihagyás (frame drop). Így elérhető a folyamatos írás, ami kamera rendszereknél nélkülözhetetlen. Ez a streaming command set parancs asztali környezetben nem aktiválódik, op. rendszerek nem tudnak ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#66241) milan26


milan26
senior tag

Sziasztok!

Ezek milyen értéknek számítanak? Most vettem használtan potom pénzért.

A becsült hátralévő időtartam tudom hogy nem valós, mert 5 évet számol összes élettartamnak használattól függetlenül, de az indulás/leállás szám soknak tűnik nekem.

Összehasonlításképp egy ugyanilyet újonnan vettem egy éve kb, igaz nálam mindig be van állítva a windowsban, hogy sosem kacsolja ki a HDD-t:

[ Szerkesztve ]

(#66242) Dzsekó válasza milan26 (#66241) üzenetére


Dzsekó
addikt

Sűrűbben parkol a HDD, vagy rossz minőségű táppal volt táplálva és ki be kapcsolgatott, mikor hogy kapott tápot, vagy naponta sűrűn kapcsolták ki-be a HDD-t. 600 000 ki-be kapcsolást bír gyári érték szerint a Red. Smart fül alatt nézd meg a load/unload cycle count értékét decimálisan, az a mérvadó.

(#66243) milan26 válasza Dzsekó (#66242) üzenetére


milan26
senior tag

Ugye jól látom, hogy nagyon jó boltot csináltam 15k-ért? :)

(#66244) Dzsekó válasza milan26 (#66243) üzenetére


Dzsekó
addikt

Mindenesetre jól be van járatva. Számadat szerint életének több, mint a felét lefutotta már:
Power on time count 100->45 Ettől függetlenül még mehet sokáig.

(#66245) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Sziasztok. Nem tudom, jó helyre írok-e, de a HDD hibatopikon kívül nem látok mást, ahol mindennapi, HDD-vel kapcsolatos kérdések lennének, és mivel szerintem, amiről akarok beszélni, az nem hiba, ezért inkább ide írtam be. Elnézést, ha itt OFF, de talán ti tudnátok válaszolni arra, hogy amit újabban tapasztalok, annak vannak-e káros hatásai a merevlemezekre, vagy pusztán csak egy kellemetlen mellékhatás.

Nos tehát: Adott az adatlapomon szereplő konfig, amiben 5 db. 3.5" HDD van beszerelve, a képen látható elrendezés szerint (Az 5. HDD a PSU-shroud [hirtelen nem jut eszembe a magyar neve] alatt van). A probléma a következő: amióta 5 HDD van a gépben, indítás után pár másodperccel (kb.10-15) egy hallható, de nem hangos - viszont a házon érezhető - vibrálást okoznak, ami mindössze egy másodpercig tart, utána semmi egyéb gond nincs velük, viszont korábban ezt nem tapasztaltam.

Akárhányszor leállítom a gépet - restartnál ez nem fordul elő -, újra előjön indítás után ez a vibráció. Korábban is ugyanígy voltak elhelyezve, viszont akkor csak négy vinyó volt benne, nemrég vettem az ötödiket, illetve a legrégebbi 2TB-os helyett hoztam egy másik 8TB-osat is, úgyhogy most három darab 8TB-os, és két darab 4TB-os HDD van. Mindegyik WD Purple, a 4TB-osak 5400rpm, a 8TB-osak 7200rpm fordulaton üzemelnek. A korábbi 2TB-os pedig WD Green volt, szintén 5400rpm-es, még SATA2-es.

Összegezve: Szerintem a gond az, hogy egyszerre pörögnek fel, és amikor egyszerre okozzák az amúgy kis vibrációt, összességében ez már hallhatóvá és érezhetővé válik indítás után. Ha nem jól gondolom, javítsatok ki. A felfogatások amúgy gumival béleltek, igaz, eléggé instabilnak tűnnek, de amúgy jól rögzülnek, kézzel ellenőrizve nem lógnak benne egyáltalán. Menet közben akárhogy dolgoznak a HDD-k (sok torrentet futtatok, így nem nagyon állnak le), de nem hallani semmiféle vibráló hangot, amit okoznának - persze maga a fejmozgatás hallható -, és nem is rezonál be tőlük semmi.

Egyedül ez az egy másodperces vibráció a gond, ami bekapcsoláskor keletkezik. Annyi lenne a kérdésem - elnézést a sok szövegelésért, csak szerettem volna részletesen leírni a problémát -, hogy ennek hosszú távon lesz-e káros hatása a HDD-kre, mert akkor megpróbálok változtatni az elrendezésen, esetleg veszek egy külső HDD-keretet, de nem tudom, az USB mennyire korlátozza az adatátvitelt... szóval szerintetek mi lehet a megoldás rá?

Előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#66246) milan26 válasza Dzsekó (#66244) üzenetére


milan26
senior tag

Köszönöm az infókat! :)

(#66247) Maxell014


Maxell014
senior tag

Sziasztok!
A gépemben lévő SAMSUNG HD103SJ 1Tb Hdd elkezdett hangos lenni ami azt jelenti, hogy zúg / zizeg és még a gépháznak is okoz rezonanciát és annak is van hangja. Ha lecserélném valami általatok ajánlott darabra akkor annak is lenne hangja ?

(#66248) Maxell014 válasza Maxell014 (#66247) üzenetére


Maxell014
senior tag

Adattárolásra használom, program nincs rá telepítve csak filmek mennének róla. Ha lehet akkor majd 2,5" szeretnék hogy a gép hátuljába el lehessen rejteni az SSD mellé.

(#66249) Dzsekó válasza Vistaboy (#66245) üzenetére


Dzsekó
addikt

Egyszóval összerezonálnak egy pillanatra. És szerencséd van, hogy csak 1mp-re hallható. Az a nagyon idegesítő, ha periodikusan rázza a házat. Gondot nem okoz a HDD-kben.
Amit tudsz tenni kis változtatásokkal, hogy megváltoztatod az elrendezésüket a HDD-knek.
Nagy változás az lenne, hogy kihajítod a házból a rezonálós darabokat. Kiveszed egymás után kézbe őket. Két oldalt megfogsz egy darabot és tápot adsz neki. Ha csiklandozza a kezed, akkor rezonálós. Végignézed az összeset és a legrezonálósabb darabot likvidálod a házból és veszel helyette másikat. Ha nem akarsz ilyen drasztikus lenni, akkor a rezonálós darabot teszed lentre vagy fentre, amíg a legjobb hatást el nem éred. A régi 7200RPM-es HDD-kel sokat szenvedtem ház rezonálás miatt, aztán jöttek az 5400RPM-esek, ezekkel nincs ilyen gondom. Feltételezem, hogy valamelyik 7200RPM-es HDD rezonál jobban a többinél.

Maxell014: Adattárolásra WD Purple vagy Seagate Skyhawk ajánlott, ha elegendő az 1TB méret, akkor 2,5"-osban WD10JFCX még ajánlott, de az összes többi 2,5"-os HDD SMR-es, azok annyira nem ajánlottak.

(#66250) Vistaboy válasza Dzsekó (#66249) üzenetére


Vistaboy
veterán

Oké, köszi szépen a választ. :R

Jövő hónapban, leálláskor úgyis tervezek egy nagytakarítást, akkor megnézem, melyik okozza a problémát. Kidobni nem akarom a gépből egyiket sem, mert nekem akkor sem lenne elég helyem, ha mindegyik 10TB-os lenne, annyi animét tárolok rajtuk folyamatosan. Kicsit variálok az elrendezésen, először szerintem a 7200rpm-eseket kell majd letenni alulra, mert most pont azok vannak legfelül. Megpróbálok betenni a takarólemez alá két meghajtót, egy kicsit szűkösen lesznek ugyan, de megfulladni nem fognak, közvetlenül előttük van a venti.

Egyébként már rájöttem egy trükkre: ha indítás után lefogom a ház két oldalán az üveglapot és a hátsó oldallapot, akkor nem hallom a rezonálást. Érezni persze ugyanúgy érzem, de legalább nem berreg be arra az egy másodpercre sem. Sajnos az asztalom is olyan, hogy felerősíti a rezgéseket, például ha a mobilom itt van előttem, és véletlenül kapok egy SMS-t, a rezgés úgy felerősödik, hogy totál rámhozza a frászt... :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.