Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66901) tibaimp válasza pontyos (#66898) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igen, összedugod a PC-vel, belerakod állítva, csatlakozókkal lefelé/hátrafelé a HDD-t (majd meglátod, úgy is csak egyféle képen tudod csatlakoztatni), majd bekapcsolod, másolsz, win-ről leválasztod, kikapcsolod, megvárod míg leáll a HDD tányérok pörgése, kiveszed a winyót. Kb. ennyi.

GPT-re kell formázni a 4TB-s HDD-t. A media player-ed kezeli a GPT merevlemezeket?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#66902) pontyos válasza tibaimp (#66901) üzenetére


pontyos
senior tag

Köszönöm szépen!
Kezeli, de nem tudom kell e neki gpt?! Az talán csak a gyorsabb boot hoz kell?Illetve a win talán gpt esetén csinál két kisebb particiót is, ha jól olvastam itt tőletek.

Nekem meg kéne a full kapacitás, hiszen csak háttér tároló lesz egy androidos boxban.

[ Szerkesztve ]

(#66903) Dzsekó válasza pontyos (#66902) üzenetére


Dzsekó
addikt

GPT a 4TB kezeléséhez kell. MBR-el csak 2TB címezhető meg.
GPT az partíciós tábla, nem partíció.
Partíció a FAT, FAT32, exFAT, NTFS, Ext1-2-3-4, ReiserFS, Btrfs, XFS, stb.
Partícióból annyi és olyan lesz, amennyit Te hozol létre.

[ Szerkesztve ]

(#66904) pontyos válasza Dzsekó (#66903) üzenetére


pontyos
senior tag

Köszi szépen a segítséget mindenkinek!!! Így teszek :R

(#66905) Janoo_07


Janoo_07
aktív tag

Sziasztok,

Most kezd meghalni az nagyon pozitív visszhangnak örvendő Purple 3.5 3TB 64MB SATA3 (WD30PURZ) vinyóm. Kicsivel több mint 3 éves, Raw read error 50 körül és valszeg nőni is fog, plusz Current Pending Sector 5 -nél tart (HDS).

Ebből vettem 2 hete most egy másikat az 1 TB-os Blue cseréjére. Remélem ez jó lesz... De most elgondolkoztam, hogy akkor a haldokló Purple helyett is egy Purple legyen, vagy egy RED Plus. Szerintetek? Jobb lehet a RED Plus?

(#66906) Dzsekó válasza Janoo_07 (#66905) üzenetére


Dzsekó
addikt

Az MTBF-jük 8TB alatt ugyanannyi, tehát tök mindegy, viszont a Red Plus drágább lett és parkol is, illetve sok ember szerint hangosabb a Red 4TB és felette.
8TB-tól átvált mindkét szín 7200RPM-re, és ott már jobb a Purple MTBF-je.
Egy HDD elhalálozása sok mindentől függ. Pl. ha gagyi táppal hajtod meg, akkor kapja sorban az impulzus tüskéket, amit minden HDD hibás szektorokkal hálál meg előbb-utóbb. A mindenki által gagyizott Green 7-8 éve megy a gépemben hiba nélkül napi szinten járatva több órát (akkor még nem volt se Red, se Purple). Szóval minden szériából lehet hibás, és tökéletesre sikerült. Purple olcsóbb, ugyanúgy 3 év garis, nem parkol, ezért én azt venném. Adat meg mindig legyen lementve 3 helyen minimum. Ha 3 éven belül meghal a HDD, akkor tulajdonképpen kapsz egy újat és nem ér kár. Ha meg 3+ évig elmegy egy mai HDD, akkor már lehet örülni. De szerintem ahogy itt az SMR terjedést nézem, 3 év múlva a többség SSD-zni fog, akinek nem kell 20TB egy HDD-ben, hanem elég a 2-4-8TB egy SSD-ben.

(#66907) Janoo_07 válasza Dzsekó (#66906) üzenetére


Janoo_07
aktív tag

Köszi! Akkor jön a PURPLE, 3 évig talán jó lesz ismét.
A táppal nem lesz gond szerintem, egy FSP Hyper 500W hajtja.

Am a mindenre is használt BLUE-m 6 éve hibátlan, pedig azon tényleg minden ment, torrent, játék stb... Elég lutri mikor mennek tönkre ezek.

[ Szerkesztve ]

(#66908) tibaimp válasza Janoo_07 (#66907) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez sajnos így van, eléggé lutri. Ha belegondolsz, már csak ez van mozgó alkatrészes egység egy PC-ben (a ventilátorokat ne számoljuk), amit még az 50-es évekből örökölt a PC piac...

Nálam például a mai napig szépen működnek a Toshiba DT01AC...sorozatú HDD-i, pedig még csak ajánlott kategória sem volt (sokáig 3-4 évig gépben voltak, most már csak külső tárolók, 2. biztonsági mentésnek).

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#66909) Dzsekó válasza Janoo_07 (#66907) üzenetére


Dzsekó
addikt

Akkor elvileg táp gond nem lehet. Egyébként ha túl öreg a táp, az sem jó. Egy 5-7 éves tápot illik lecserélni egy újabbra.

(#66910) Angelotti


Angelotti
tag

Sziasztok!

Új, 4TB-os asztali HDD-t szeretnék venni adattárolásra, illetve torrentre. 2-3 hónapig lenne gépben, utána költöztetném fájlszerverbe/NASba. Utóbbiaknál nem lenne folyamatos üzem a gépben sem lesz, max egy-két napot menne egyfolytában. (viszont majdnem minden nap ki-be lenne kapcsolva egyszer). Fontos, hogy halk legyen. Ha esetleg később költözne a gépből :)

Amiket nézegettem:

WD Red 4TB 5400rpm 64MB SATA3 WD40EFRX
WD Purple 4TB 5400rpm 64MB WD40PURZ - ennél talán láttam valahol, hogy 5 év garit vállalnak. egyébként wdnél mi a hierarchia? BLUE<RED<PURPLE<GOLD?

Kb hat éve a fenti célokra egy 2 terrás Hitachi HDS5C3020BLE630-at használok, leánykori nevén Toshiba DT01ABA 5700. Több mint 1500 nap üzemidő van benne és még mindig 100/100-as, csak a HDSentinel 323 nap üzemidőt jósol neki és az évek alatt ki is nőttem.

A fentieken kívűl mi jöhetne még szóba? A keretem 40K lenne.

Üdv és köszönet! :R

(*)(*)

(#66911) Tengri


Tengri
senior tag

Sziasztok!

NAS-ba vásárolnék merevlemezt. Kinéztem a Seagate IronWolf 6TB, 5400rpm, 256MB cache, NAS széria (ST6000VN001). A Synology NAS amit vásárolok támogatja a merevlemezt.
Nekem a csendesség a tartósság és a megbízhatóság a fő szempont.
Néztem WD illetve más Seagate merevlemezeket is de azok már 7200rpm-esek és a legtöbb felhasználó arra panaszkodik, hogy hangosak. Igaz ez? Vagy nem hangosabb mint egy 5400rpm-es és vehetek nyugodtan 7200rpm-eset is amit a NAS támogat?

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#66912) Dzsekó válasza Tengri (#66911) üzenetére


Dzsekó
addikt

7200RPM-esek hangosabbak, jobban búgatják is a NAS házat.
6TB-ban 3 választási lehetőség van:
Ironwolf (ST6000VN001)
Red Plus (WD60EFRX) - De ez már 5700RPM-es
Purple (WD60PURZ) - szerintem ez a leghalkabb, de a Synology fórumban nem szeretik ajánlani, mert az "nem oda való". Sokan használják már NAS-ban, működik ott is, nem parkol és 3 év gari van rá ugyanúgy.

Angelotti: Mindkettő jó választás. A Hierarchia nagyjából ez. Red Plus és Purple nagyjából egy szinten van. 8TB-tól Purple-nek jobb az MTBF-je Red Plusnál. Gold bőven felettük van. Blue meg belépő kategória.
Ha fontos a halkság, akkor inkább Purple. Olcsóbb, 3 év gari, nem parkol. 5 év garival meg best buy, már ha a PC bolt nem tűnik el közben. Bírja a ki-be kapcsolást is.

[ Szerkesztve ]

(#66913) Angelotti válasza Dzsekó (#66912) üzenetére


Angelotti
tag

Szia!

Köszönöm a tanácsot! Még egy kérdés...
40-ből szóbajöhetne más más márka, más típusa?
Vagy akkor vegyem a purple-t...

kicsit elbizonytalanít a fenti kolléga hsz-e. [link] Tudom az egy 3 éves vinyó, lehet már a gyártósor is más... de akkor is.

Köszönöm még egyszer, szép estét! :)

(*)(*)

(#66914) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Sziasztok!

Az mennyire lehet gond hogy egy HDD nem vízszintesen van a házban elhelyezve hanem függőlegesen? Pár napja van az új házban és egyértelműen hangosabb lett a 2TB-s WD Black vinyóm.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#66915) Dzsekó válasza Angelotti (#66913) üzenetére


Dzsekó
addikt

5400RPM-esből nincs más. 7200RPM-esből WD Gold, Seagate Exos, HGST Ultrastar ajánlott, ezek MTBF-je már 2-2,5 millió óra szemben az előzőek 1-1,5 millió óra MTBF-jével.

Motion_Blur: Ha új a HDD, akkor tök mindegy, ha már vízszintesen használtad, akkor már valamennyire bekopott így, ezért lehet más a hangja. De használhatod úgy, ha megfelel a hangja számodra. Ferdén ne legyen! És persze működés közben ne mozgasd.

[ Szerkesztve ]

(#66916) Tarokk79


Tarokk79
aktív tag

Sziasztok,

Szerintetek az alábbi használatra érdemes egy normálisabb belső merevlemezt vennem külső rackkel, vagy elég lehet egy külső 2,5"-os HDD is?

Egy backup NAS-t hoznék létre fizikailag távol egy RPI4-ből és egy "külső" HDD-ből (kb. ~4TB). A kövekezőkre használnám:
- A fő NAS-omról rsync-kel lemeteném naponta a fontosabb adatokat rá.
- Megosztanék egy könytárat, ahová lementeném a fényképeket, fontosabb dokumentumokat az ottani belső hálón.
- A jövőben egy-két torrent fájlt is szeretnék majd futtatni.
- Ddns-t frissíteni, hogy elérjem távolról.
- Tv-n szeretném lejátszani videókat a HDD-ről.

Kell félnem, hogy a 2,5"-os HDD SMR-es, vagy ez egyáltalán nem nagy használat ez és ne aggódjak emiatt?

Előre is kösz.

(#66917) Tengri válasza Dzsekó (#66912) üzenetére


Tengri
senior tag

Köszönöm a választ! :R
Ironwolf (ST6000VN001) lesz akkor belerakva.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#66918) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Sziasztok! Ezen gondolkodom most, mert jó árban adják. Persze használt állapotban. HD sentinel kép van róla.
Érdemes ezt választani vagy nem igazán?
HDD:
Seagate Archive 3.5 8TB 128MB SATA3(ST8000AS0002-1NA17Z)
[link]

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#66919) Dzsekó válasza Psychopeti (#66918) üzenetére


Dzsekó
addikt

Kérdés, hogy mennyire jó ár az a jó ár. Azért 8TB-ot garancia nélkül venni rizikós. Ha 1 hét múlva megdöglik, akkor vehetsz még egyet. Azért ez nem 1-2TB, amit még bevállal az ember használtan. Ez a Te döntésed.
8TB-ot én inkább újban vennék, mert akkor ott a minimum 3 év gari idő. Adatok ebben az esetben is legyenek minimum 3 helyen eltárolva. Viszont gari idővel legalább pénzt nem buksz meghibásodás esetén.

[ Szerkesztve ]

(#66920) Psychopeti válasza Dzsekó (#66919) üzenetére


Psychopeti
senior tag

Nos 34900FT-ért van meghirdetve. Igen tudom hogy rizikós de újra sajnos nem költhetek, csak használtam tudom ezt megengedni magamnak :U

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#66921) UnSkilleD válasza Psychopeti (#66920) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

annyiért kapsz 4TB purplet 3 év garival, sokkal több értelme lenne

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#66922) Lauda válasza Psychopeti (#66920) üzenetére


Lauda
félisten

Én sem vennék ennyiért használt vinyót. Mi csak tanácsot tudunk adni, hisz ezért jöttél ahogy látom.

(#66923) ugri77


ugri77
tag

Kezdő torrentezéshez melyik Hdd t ajánlott. Windows SSD ről megy .
Toshiba P300 as 4TB s 5400 as vagy 3 TB 7200ast?
/ [link]
mint segítségnek már írták a 7200 as gyorsabb ,
de a +4000 ft meg csábító a +1 Tb miatt.

(#66924) Lauda válasza Psychopeti (#66918) üzenetére


Lauda
félisten

Ráadásul smr megoldással dolgozik [link] . Ha gondolod keress rá a topikban ez mit jelent.

[ Szerkesztve ]

(#66925) UnSkilleD válasza ugri77 (#66923) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

a 4TB-os ha jól tudom smr-es ezért nem ajánlott

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#66926) tibaimp válasza ugri77 (#66923) üzenetére


tibaimp
nagyúr

A "3TB Toshiba P300 64MB, 2év gari" így szerepel az Ajánlott HDD-k között az Összefoglalóban, a 4TB-os nem, mert SMR-es.

Én a 3TB P300-at venném!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#66927) DonJoee


DonJoee
tag

Üdv!

A WD40PURZ (WD lila 4TB) még mindig ajánlott kategória (NAS-ba, torrenthez, Plex médiaszerverhez, 90%-ban fullHD, némi 4k, personal cloud) vagy már van új üdvöske tesztelés alatt?
Ez most olyan 30-31 + szállítás. "Még épp belefér"-kategória nálam.
Ja, árak most felfelé, lefelé? Lecsapjak rá, várjak még?

[ Szerkesztve ]

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#66928) genlog válasza UnSkilleD (#66921) üzenetére


genlog
junior tag

Egyetértek, bár ha eddig nem volt baja és megvételkor van 1-2 nap visszavásárlási lehetőség, akkor azért be lehet vállalni.

(#66929) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Sziasztok,

off-site, offline backupot szeretnék csinálni 3TB HDD-n, amit 1-2 havonta leszinkronizálok a gépen és máshol tárolom, nem gépben, csak egy tárolódobozban. Van ehhez ajánlott meghajtó, vagy mondhatni "mindegy", ha csak 1-2 havonta fél órára lesz használva? Legolcsóbb jelölt Toshiba P300 21k-ért, a másik pedig WD Blue 26k-ért. Kérdés megéri-e az 5k (24%) felárat a WD, vagy P300 is tökéletes erre a célra?

4 8 15 16 23 42

(#66930) Lauda válasza tonyrulez (#66929) üzenetére


Lauda
félisten

Szia! Mindegy melyiket választod a célra.

(#66931) alex73


alex73
tag

Sziasztok a múltkor már kérdeztem de akkor nem sikerült Hdd-t vennem közben meg el szabadultak az árak.
Seagate Exos is olcsóbb lassan mint a wd red.
tortent tárolás adatvstbre jó az is?

(#66932) tibaimp válasza alex73 (#66931) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az EXOS egy Enterprise szintű HDD 5 év garral, szóval eléggé fasza cucc. Az MTBF itt is már 2,5 millió óra.
Arra amire írtad, arra bőven jó.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#66933) UnSkilleD válasza tibaimp (#66932) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

attól függ melyik exos, a 5E8 az pl smr, a 7E8 meg cmr

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#66934) tibaimp válasza UnSkilleD (#66933) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az lehet, és jogos, és kösz a pontosítást. :R

Akkor úgy fogalmazok, amelyik szerepel az Összefoglalóban az Ajánlottak között.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#66935) alex73 válasza tibaimp (#66934) üzenetére


alex73
tag

Köszönöm. NAS -ba gondoltam Exos 7E8 8TB vagy wd Goldberg is gondolkodom. Ha keverem őket ár raid1ben nem gond. Mert nem egyszerre vennék 2db-ot
köszi!

(#66936) alex73


alex73
tag

Seagate Enterprise Capacity (Exos 7E8) 3.5 8TB 7200rpm 256MB SATA3 (ST8000NM0055) bár csak 36 hó garanciát látokrá az árukeresőn. :(
Vagy Wd gold ra gondoltam (csak a telefon önálló életet él)
Raid esetében a típusok keverhetők ha a sebesség méret meg egyezik ja meg ha mindegyik cmr-s.
használt Hdd Garanciával?

[ Szerkesztve ]

(#66937) tibaimp válasza alex73 (#66936) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Használt HDD itt nem ajánlják, és sem tenném. (Igazság szerint mozgó alkatrészt tartalmazó PC eszközt nem vennék használtan (venti kivétel :) )).

A 3 évet nem értem az EXOS esetében, pedig 5 év van rá hivatalosan is, többek között a nagykerben is.

A WD Gold jó választás, csak adják meg rá az 5 év gart.

A NAS-hoz illetve raid-hez nem értek, arról majd más nyilatkozik.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#66938) Motion_Blur válasza alex73 (#66936) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Én is a WD Gold-ot nézegetem:

6TB 63k-ért elég jó deal-nek tűnik.

Persze a 8TB / 75k még jobb kapacitás/ár arány.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#66939) gezatata válasza Motion_Blur (#66938) üzenetére


gezatata
aktív tag

Miért lehet az hogy a 10TB 9.2 Wattot fogyaszt és a 14Tb 6 Wattot?

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#66940) tibaimp válasza gezatata (#66939) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Lehet motor függő, vagy esetleg a He töltet miatt? És ez a 10TB-os már a 102-es modell, ami már frissített valamiben.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#66941) Derrewyn válasza gezatata (#66939) üzenetére


Derrewyn
senior tag

A 14 TB-osnak kisebb a tömege. Lehet a mozgatott tömeget csökkenték valamilyen módon (kevesebb tányér, könnyebb alkatrészek).
A zajszintje is kisebb, vagyis vagy kisebb tömeget vagy kisebb sebességen pörget. Itt is csak osztályként hivatkoznak a 7200 RPM-re, vagyis a tényleges fordulatszám eltérő is lehet az egyes modelleknél.

(#66942) Derrewyn válasza Derrewyn (#66941) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Kis nyomozással kiderült, hogy valószínűleg az a helyzet, hogy a WD102KRYZ rebrandelt Ultrastar DC HC330 (6 tányér, levegős) és a WD141KRYZ rebrandelt Ultrastar DC HC530 (8 tányér, héliumos).
Vagyis ebből fakad a különbség, emiatt csendesebb és takarékosabb.

[ Szerkesztve ]

(#66943) alex73 válasza tibaimp (#66937) üzenetére


alex73
tag

Üdv. Az áru keresőn a wd gold WD8004FRYZ 36hó garanciát látok a boltok 80%-nál (a drágák adnak 5 évet) az össze foglalóba meg 5 évet látok akkor szerintetek változott valami vagy csak a boltok magyar módon (akik olcsóbban adják) el csalnak 2 évet?
ja igen az említett használt seagate 9 napot ment sentinel szerint 100/100 és a garancia 2025 ig van. Bár az új csak kb 4000el több . Fura de az áru keresőn arra is 36hó garanciát látok.ugyan az mint a wd gold esete. Ezt nem értem..a bolt nak nem érdeke a garancia biztosítás vagy van valami különös ok.
köszi.

(#66944) blendész válasza alex73 (#66943) üzenetére


blendész
tag

Pont most beszéltem az egyik bolttal, azt mondták azért adnak csak 3 évet, mert a nagyker ennyit ad... Épp most rendeltem egy goldot a Magicomptól, telefonon azt mondták, hogy náluk 5 év a gari. Átvételnél majd kiderül, hogy valóban megadják-e...

www.meszlenyiandras.com

(#66945) tibaimp válasza alex73 (#66943) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Szeva :)
Sajnos a kiskeres maszatolnak a gar idővel. Nálunk a nagykerben a WD Gold/Ultrastar/Black/RED Pro mind 5 év garos! Itt a városomban is ugyan ez van, szinte az összes kiskernél, fura....persze ők meg a nagykereket szidják, na persze:
Az árakat nem közlöm, bocs srácok :B

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#66946) Derrewyn válasza tibaimp (#66945) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Gyors keresés alapján tényleg van olyan nagyker, ahol csak 3 évet adnak (link).

[ Szerkesztve ]

(#66947) tibaimp válasza Derrewyn (#66946) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az Expert-et inkább hagyjuk, no comment....

szerk:
A 8TB-os valamiért mumus, mert azt már láttam máshol is 36 hóval, nem értem, a gyártó megadja az 5 évet.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#66948) alex73


alex73
tag

Van tapasztalat valakinek postán rendelt( házhozszállítással ) Hdd -vel ? Mennyire megbízható hdd sérülés ? Bocs ha off voltam
köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#66949) lacibacsi válasza alex73 (#66948) üzenetére


lacibacsi
addikt

Ha Kínából ideér épségben, akkor itthon a GLS (vagy akármi más) már nem fog ártani neki... ;]

[ Szerkesztve ]

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#66950) Zοltta válasza alex73 (#66948) üzenetére


Zοltta
senior tag

A jelenlegi WD30PURX tipusú HDD-met az Aqua-tól rendeltem posta pontra és ép volt a csomag, semmi sérülés, a szerkezet antisztatikus csomagban volt ,nagyon gondosan becsomagolva még a melette lévő SSD- is :) itt egy kép róla. [kép]

Lentebb olvashatod én hogy intézek ilyen műszaki dolgokat :) ők is megadják a teljes gyártói garanciát
-------

Általában , úgy rendelek, műszaki terméket ami kisebb, hogy rendelek mellé még valamit ,hogy nagyobb dobozba kelljen rakniuk és csak nagyobb cégtől veszem ami hivatalos gyári garanciát ad.
ÉS minden műszaki terméket kibontás előtt ahogy megkapom, készitek róla képet és kicsomagolás közben is ,hogy legyen bizonyiték .

A másik ,hogy nézd meg hány év garanciát ad a gyártó és ha a kiszemelt bolt csak 2 évet ad azonnal kerüld azt.

Példa:.

WD40PURZ Gyártó 3 évet ad, én mondjuk ezt a Pcx, csapattol fogom majd meg venni és ők megadják ezt a 3 évet.
És ráadásul van náluk többféle garancia lehetőség szállitásra ami jó szerintem, ha netán szállitás közben történne vele valami, nem kell leboxolni ,hogy nem én vagyok a bünős .. Csak gyosran 24 órán belül irok levelet nekik.

Most hogy erről irtam neked , gyors megnéztem az Emag magánembernek csak 24 hónapot ad és jóval drágább mint a Pcx...

Remélem hasznos :)


#66949 lacibacsi

Örűlt vagy :D :D :D

[ Szerkesztve ]

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.