Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66351) Alex91 válasza pinnacle (#66350) üzenetére


Alex91
félisten

Lehet, hogy csak xar volt a tap, vagy a sata kabel...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#66352) Morris válasza pinnacle (#66350) üzenetére


Morris
veterán

Azért majd 3 évig ment. Az indulások száma magas. Ez a hdd nem erre van kitalálva. Gondolom nem véletlenül, szedte szét a wd a kínálatot.
ez folyamatos üzemre van.

(#66353) pinnacle válasza Alex91 (#66351) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nem hiszem, ugyanazzal a kábellel másoltam az új Red-ről, a cserébe kapott felújított Puple-re. Semmi gond nem volt.

Morris az is lehet, hogy nekem valami egyedi hibás 3TB Puple HDD-m volt. 2017.05 vásárlás, és 2021. 12-ig garanciás. Akinek Purple HDD-je van, nézze meg legyen szíves, hogy meddig garis. Lehet a 3TB-ra több van, mint 3 év.

[ Szerkesztve ]

(#66354) balazska92


balazska92
senior tag

Sziasztok!

Új, bontatlan WD RE 3,5" 2TB merevlemez - WD2004FBYZ mennyiért lehetne elpasszolni? :)

(#66355) bambano


bambano
titán

Üdv!

Rárabolnék a kedvezményes SEAGATE Exos X18 18TB 7.2K SATA ST18000NM000J diszkre. van ellenjavallat?

kösz

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#66356) Lauda válasza bambano (#66355) üzenetére


Lauda
félisten

Szia! Nincs! Enterprise vinyó, jó választás. :)

(#66357) bambano válasza Lauda (#66356) üzenetére


bambano
titán

:R
az igazat megvallva a topicot a keresőjével végigkerestem exos szóra, nem talált releváns találatot. utána láttam, hogy bekerült az első hsz-be...

kösz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#66358) Dzsekó válasza Morris (#66352) üzenetére


Dzsekó
addikt

Red Load/unload 600000 gyári adat, Purple load/unload 300000 gyári adat. De a Purple abszolut nem parkol, míg a Red enyhén, rosszabb esetben nagyon parkol. Tehát a ki-be kapcsolások számára nem lehet alapozni egy meghibásodás esetén.
Lehet rossz táp, rossz kábel, gyártási hiba, használat, sok minden. Rengeteg szektor hibás Red-et is láttam már. És több PURX szektorhibásat láttam már, mint PURZ-ot. Tehát az első generációs Purple szerintem nem lett olyan jó. De ez csak az én tapasztalatom és véleményem.

Pinnacle: Minden Red-re és Purple-re 3 év gyári gari van. Az, hogy Neked 5 év volt rá, az egyedi eset és nem tudom az okát, de ezt már megbeszéltük korábban is.

[ Szerkesztve ]

(#66359) bolic válasza balazska92 (#66354) üzenetére


bolic
őstag

Szia!

Nekem vannak WD RE3 500GB winyóim, kb. 12 évesek és folyamatosan mennek torrentezve, kimondottan megbízható darab a WD RE. :R Az új WD Gold 50% árban kéne eladni ha nem tud adni garanciát. :K Ha van garancia, mindig nettó áron eladható. :DDD :N

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#66360) tibaimp válasza Carasc0 (#66336) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Szerintem jó választás!
Nálam egy Ironwolf NAS 8TB megy egy ilyen külső házban!
A HDSentinel működik USB eszközökkel is.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#66361) tibaimp válasza bambano (#66355) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az korrekt! Enterprise szintű HDD, 2,5millió óra MTBF! Az 5 év gart adják meg.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#66362) Abrion


Abrion
senior tag

Szép napot :)

Nem sokat változott a technológia, mármint van egy haldokló Samsung HD103SJ HDD, gondoltam megnézem milyet tudok venni 20,000FT ért. kb ennyibe került anno 10 éve.
Nagy csalódás a lista és a technológia fejlődés, a tárhely maradt ugyan azon a szintet mint anno 10 éve, talán a sebesség jobb lett, de ennyi? 10 év alatt?
Milyen vinyo volt 2000 ben a top? 18gb? szal a normál talán 5GB volt.
Mi történt? meghalt az összes technológiai zseni? nem kellene már a 100t HDDnek lennie?

Na mindegy, hagyjuk ezt, inkább ara kérek választ hogy milyen vinyot kéne néznek, tárolásra, és régi játékokra, az alap jó?

(#66363) pinnacle válasza Dzsekó (#66358) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ha több PURX szektorhibásat láttál már, mint PURZ-t, akkor lehet ezért kaptam több garit, mert szériahibás. Ugyanilyet küldtek helyette, remélem ezzel nem lesz gond.

(#66364) tibaimp válasza Abrion (#66362) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Alap, olcsó, mondjuk WD Blue szériából, vagy Toshiba P300, ezekre 2 év gar van csak. Mondjuk 20e Ft-ért már kijön 2TB is.

Így nézve pont duplázódott a technológia 10 év alatt számodra. ;)
Amúgy jogos, a HDD technológia az utóbbi években lelassult, talán majd most a HAMR/MAMR technológiákkal meglódul és jönnek az 20TB+ HDD-k.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#66365) F34R válasza tibaimp (#66364) üzenetére


F34R
nagyúr

Az viszont lehet hogy arban nem lesz olyan jo hogy elterjedjen.

(#66366) Abrion


Abrion
senior tag

most komolyan 10 év telt el, és még nincs 100t vinyo? mikor lesz 1 petabyte HDD? soha
amennyire lassú a növekvés. talán 100 év múlva lesz egy 100t vinyo :D vagy 200, de szerintem SSDbe van a technológia, tuti ott lesz 1 petas de HDD nem hiszem.

Amúgy 5 éves garis HDD keresek, 20kból mi jót tudok venni?

[ Szerkesztve ]

(#66367) F34R válasza Abrion (#66366) üzenetére


F34R
nagyúr

Kizart. :N

(#66368) Carasc0 válasza Abrion (#66366) üzenetére


Carasc0
őstag

Hát látod. Persze megkérdezem hogy nem férsz el 4*14TB-n? :U

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#66369) Abrion válasza Carasc0 (#66368) üzenetére


Abrion
senior tag

régi szép idök :D bemegyek a PC Bizibe mondom, menyibe kerül? 12 ezer forint a 20gb vinyo, 14 ezer ért kapsz egy 40gb :) és 16 ért 60GB :D, mondom ok adj egy 40gb :D
most bemegyek a boltba menyi egy 1t vinyo, a legolcsóbb 12 ezer, és és menyi 2t, az a dublája, és ha 3t akarnák, az meg 30 ezer :D és így tovább :D, mindig +10 ezer +1t :D

(#66370) tibaimp válasza F34R (#66365) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Simán benne van a pakliban az is! Mondjuk eleinte nem is otthoni felhasználásra lesz.

Abrion: létezik 100TB+ SSD is már, ipari szintű, de az ára is annyi.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#66371) F34R válasza Abrion (#66369) üzenetére


F34R
nagyúr

Jo, de akkor volt a Maxtor, meg a Seagate, WD 1-2 fajta es kifujt.

(#66372) Abrion


Abrion
senior tag

Visszatérve a topik témájára, szóval toshiba? 2 év garival? hát nem tudom, nagyon kevés a gari ideje, akkor inkább veszek 2t, de volt már egy 400GB WD és egyről a kettőre meghalt, bekapcsoltam a PC és nem volt vinyom. és 2 honapos volt a vinyo.
Toshibara nincs tapasztalatom, de WDre igen :) enyire jó már a WD?

(#66373) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Olyan gondom akadt, hogy egy asztali médialejátszóban (MEDE8ER) lévő Toshiba 3Tb lemezt a médialejátszón keresztül USB 3.0-án direktbe kötöttem össze a gépemmel. A felismerés, adathozzáféréssel semmi gond nincs. Viszont nem írja ki a Sentinel a kondíciót. Csak a lemezfelület tesztet ajánlja fel hogy megvizsgáljam a lemez állapotát. Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#66374) Lauda válasza Carasc0 (#66373) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Kipróbálnám a legfrissebb sentinellel, ha esetleg nem az van fent.

(#66375) Carasc0 válasza Lauda (#66374) üzenetére


Carasc0
őstag

5.61 van fenn. A lemez kb 6 éves. Lehet nem támogatja a SMART funkciót? :F

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#66376) Dzsekó válasza Carasc0 (#66373) üzenetére


Dzsekó
addikt

A MEDE8ER vezérlője nem tolja át a smartot vagy Sentinel nem ismeri.
Próbáld meg azt, hogy Aida64-ben látod-e a cuccos smartját, mert ha az sem látja, akkor a média lejátszó vezérlője nem tolja át a smart adatokat. Végül is az egy extra dolog, a media lejátszóknak nem ez az elsődleges profiljuk. A régebbi külső keretek is sokszor nem vitték át a smart adatokat, ma már azért alap elvárás már szerencsére egy külső háztól, hogy átvigye a smartot, de a 2000-es évek elején-közepén még nem ez volt a helyzet.

(#66377) Carasc0 válasza Dzsekó (#66376) üzenetére


Carasc0
őstag

AIDA sem látja. A vezérlő lesz akkor. Kár. Lemezfelület read tesztet nincs időm kivárni. :D
Azért köszönöm, valamiért nem tudom működésre bírni a házam tetején lévő natív Sata dokkolót. Pedig kikapnám a médialejátszóból aztán tuti. 6 éve nem néztem rá, szegényre csak másoltam rá filmeket meg töröltem.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#66378) tibaimp válasza Abrion (#66372) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ma már jó a WD, illetve a többi sem rossz, eléggé kicsi már a meghibásodási ráta, persze attól még meghibásodhat, előfordul, mint mindennel.

Ha nem 2 év garos HDD-t akarsz venni és 2TB-os méretűt, akkor mélyebben a zsebedbe kell nyúlni.

Nagy részben az enterprise szintű HDD-k kapnak 5 év gart, az pedig drága.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#66379) Abrion válasza tibaimp (#66378) üzenetére


Abrion
senior tag

gondolom azok már 25k körül kezdődnek :D


Ara valaki nem tudja a választ hogy mire van a garancia? gondolom nem partíció hibára van hanem inkább anyag fáradásra, mint mondjuk a csatlakozó érintkező hibára vonatkozik gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#66380) Dzsekó válasza Abrion (#66379) üzenetére


Dzsekó
addikt

Inkább adathordozó, motor/fej és elektronika hibára vonatkozik a garancia. Csatlakozó anyagfáradás nincs, ha eltörik, az nem garanciális tétel, egyik fizikai sérülés sem az.

Partíció hiba az nem hardver hiba, hanem szoftveres hiba, ami újraparticionálással javítható.

[ Szerkesztve ]

(#66381) tibaimp válasza Abrion (#66379) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Én úgy tudom, hogy fizikai sérülés esetén, azonnal ugrik a gar (a nagyker azzal kezdi, hogy átnézik a HDD-t tüzetesen, látható-e fizikai sérülés nyom, mert ha igen, akkor keksz a felhasználónak).

A gar, a meghibásodásra, bad szektorokra (de itt is nem 1-2 darabra!), motorhiba, felpörgési hiba, ilyesmikre vonatkozik.
Adatvesztésre, partíció hibára nincs, tudtommal (hacsak nem a fentiek közül valami okozta).

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#66382) Abrion


Abrion
senior tag

gondolom a fejhiba a legritkább, előbb van partíció hiba mint fej D

valszeg karácsonyra veszek egy újat :)
amugy a Samsung 1T ra a sentinel 32 gyenge szektort ír és a kondiciója 81%
1,Raw Read Error Rate,51,100,100,OK,9599,0,Engedélyezve
197,Current Pending Sector Count,0,100,100,OK (Mindig rendben),32,0,Engedélyezve
200,Write Error Rate,0,100,100,OK (Mindig rendben),2759,0,Engedélyezve
az élettartamra 81 napot ír :(

(#66383) milan26


milan26
senior tag

Az hogy lehet, hogy a CrystalDiskInfo és a HDSentinel nem pontosan ugyanazokat a smart adatokat mutatja?

[ Szerkesztve ]

(#66384) Dzsekó válasza milan26 (#66383) üzenetére


Dzsekó
addikt

Sentinelt adat résznél jobb klikkel lehet decimális adatmezőre váltani. Linkeld be a két képet. Decimális adatmezőre váltva meg kéne egyezzen a két smart.

Abrion: Akkor Te nem hallottál még a Maxtorok híres fejleszakadásáról. Gyenge volt a fejszerelvény felépítése. Rengetegnél szakadt le a fej, és akkor brutálul kattogott. Partícióhibám kevesebb volt, mint amennyi leszakadt Maxtor fejhibás HDD-t láttam. Tény, hogy az adathordozó a sérülékenyebb, ezért a rossz szektor a leggyakoribb hiba, de van, hogy a fej döglik meg és motorhiba is előfordul. Sőt elektronika hiba is volt: Quantum alultervezett kiégős chipjei. Mennyit láttam ilyen szépen kiégve, mint a linken lévő képen. A gyönyörű az volt, hogy pattintottam hozzá való nyákot, és minden adatot lehetett menteni, majd a nyák vissza a gazdi HDD-re, azt meg lehetett eladni. Ezek még csatlakozósak voltak, nem beöntött nyákok.

[ Szerkesztve ]

(#66385) Dzsekó


Dzsekó
addikt

Itt ócsároljuk a Purple-t a gyári 300000-re megadott load/unload értékével, hogy folyamatos üzemre van tervezve. Egy régi Quantum LCT20 datasheet szerint ez a HDD 50000 start/stopra volt hitelesítve, és tudjuk, hogy ezt ritkán érte el, mert LCT (low-cost technology) volt. Ennyit erről!

(#66386) milan26 válasza Dzsekó (#66384) üzenetére


milan26
senior tag

Én néztem a cseh kettőt, smart fülön pontosan ugyanazt írja. Az áttekintésnél vannak más adatok. Összes indulás/leállás száma: 17819 vs Bekapcsolások száma 80. Nehezen tudom elképzelni, hogy 17 ezerszer leállt és csak 80-szor indult el újra, hisz ahhoz hogy leálljon először el kell indulnia. Talán az a 80 a hülyeség. Vagy itt is benéztem valamit? A 83 a smart adatoknál gondolom a százalékos kondíciót jelenti a 100-hoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#66387) milan26 válasza milan26 (#66386) üzenetére


milan26
senior tag

[ Szerkesztve ]

(#66388) Morris válasza milan26 (#66386) üzenetére


Morris
veterán

Nem lehet, hogy az a szám a parkolást jelzi?

(#66389) Dzsekó válasza milan26 (#66386) üzenetére


Dzsekó
addikt

"A 83 a smart adatoknál gondolom a százalékos kondíciót jelenti a 100-hoz képest."

Ott a pont. 100-ról számol lefelé és most 17%-ot számolt lefelé, ezért tart 83%-nál. A tényleges értékekért mindig az adat mezőt kell nézni 17819 az indulás és leállások száma. Minden ki és bekapcsolásnál kettőt számol. Leállítod-elindítod, megnézed a smartot, akkor már 17821-nek kell lennie. Ebben a 17819-ben benne van a parkolások száma is. Tehát 80x volt hidegindítás. De nem tudom, hogy azt 1-nek vagy 2-nek veszi. Tehát a load/unload vagy 17819-80=17739 vagy 17819-160=17659 kellene legyen. Jobb klikk az adat mezőre és Decimálist pipáld be. Ezután rendesen kiírja a load/unload-ot és hőmérsékletet is.

[ Szerkesztve ]

(#66390) aclandiae


aclandiae
senior tag

Sziasztok!

ZyXEL NAS520-asba (link-01, link-02) szeretnék 2db HDD-t beszerezni.

- szeretném, ha minél halkabb lenne
- 2TB/db feletti méret (lehet 4TB-os is)
- adatmentésre, biztonsági másolat készítésére használnám
- minél hosszabb garanciaidő

Pénteken (11.20.) tervezem megvásárolni.

(#66391) milan26 válasza Dzsekó (#66389) üzenetére


milan26
senior tag

Valóban, minden szoftver ugyanazokat az adatokat mutatja, csak én nem tudtam leolvasni. :)

(#66392) Dzsekó válasza milan26 (#66391) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nem tudom ez a parkolás és a hidegindítások száma nálam sem adja ki pontosan a start/stop countot, csak kb. stimmel. Valami mást is számol még. De az elv az kb. ez, most már Te is látod.

Szerk.: Megnéztem. Start/Stop Count: felpörgések száma, tehát nem hidegindítás, de a motor leáll, fejek parkolnak. Drive power cycle count: hidegindítások száma (ki-be kapcsolás), Load/unload cycle count: parkolások száma (fejek parkolnak a villán, motor jár, tányérok pörögnek)

[ Szerkesztve ]

(#66393) Dzsekó válasza aclandiae (#66390) üzenetére


Dzsekó
addikt

WD Purple, Seagate Skyhawk leghalkabbak. 3 év garis mindkettő. 2-3-4 TB van mindkettőből, lehet választani.

(#66394) milan26 válasza Dzsekó (#66392) üzenetére


milan26
senior tag

Akkor ebből az derült ki, hogy ennél a HDD-nél a viszonylag magas szám azért lehet, mert a windows kapcsolgatta ki- be, hisz ha a tàp vacakolt volna, akkor a hidegindítások száma lenne magas. Magyarul ez egy sokat ment, kicsit régi, de kifejezetten jó állapotù HDD. Nem mintha számítana, szakmai szempontból érdekelt. 😊

(#66395) csibe1 válasza milan26 (#66394) üzenetére


csibe1
addikt

"a viszonylag magas szám azért lehet, mert a windows kapcsolgatta ki- be"

Akkor le kell tiltani, hogy ne kapcsolgassa a merevlemezt.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#66396) milan26 válasza csibe1 (#66395) üzenetére


milan26
senior tag

Nálam mindig ùgy van, ezt az egyet pont használtan vettem.

(#66397) csibe1 válasza milan26 (#66396) üzenetére


csibe1
addikt

Értem, akkor vagy nem figyeltem vagy nem írtad.
Én is le szoktam tiltani, mert annyit nem fogyaszt szerintem; meg ne kelljen arra várni, hogy felpörög a lemez.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#66398) aclandiae válasza Dzsekó (#66393) üzenetére


aclandiae
senior tag

Ezt néztem ki a javaslatod alapján: Seagate SkyHawk 4TB 64MB 5900rpm SATA3 - LINK

(#66399) ates2


ates2
senior tag

Jelenleg egy WD Caviar Blue 3.5 1TB 7200rpm 64MB SATA3 (WD10EZEX) HDD-m van.
Gondoltam lecserélni egy 2TB-osra, mit javasoltok ? :R

(#66400) ANOka válasza ates2 (#66399) üzenetére


ANOka
őstag

Mire használod?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.