Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48901) Alteran-IT válasza hitman, (#48900) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Az tökéletes választás, főleg hogy meg is adják rá az 5 év garanciát.

(#48902) lionhearted válasza trickyy (#48881) üzenetére


lionhearted
őstag

Azért ez így tág...
Vannak szerverbe szánt lemezeknek is több faja, már csak sebességre és megbízhatóságra is.
7200 itt kb a tároló kategória
10k és 15k az igazi lemezek, de ha jót szeretnél mindig a SAS csatolóra menj.

Értelmesen áron még kapsz ilyet is: ST300MM0026

Tegnap még működött...

(#48903) tpeter77 válasza hitman, (#48886) üzenetére


tpeter77
addikt

1.5 - 2 éves gépekben szektorhibásak lesznek a 250GB wd blue vinyók átlag használat mellett.
nem ajánlom ezt a tipust

(#48904) jim bcs válasza Alteran-IT (#48887) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Csak az a gond, hogy az esetek többségében már beállt teleszemetelt win kerülne klónozásra és ezt te is sejted :U

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#48905) Alteran-IT válasza jim bcs (#48904) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Hát ez is attól függ, hogy ki csinálja. Én pl. tiszta rendszert szoktam csak klónozni tiszta HDD-re (be egy gépbe annyi amennyi és LLF), mert úgy vagyok vele, hogy egy jó darabig nem akarok nyávogást hallani, meg plusz munkát csinálni magamnak.

Természetesen senki se egyforma, de szerintem így célszerűbb csinálni, már ha valamennyi felelősség is van a háttérben , mert pl ha rendszergazda vagy valahol és ha sz@r valami, akkor neked kell megcsinálnod és jobban jársz, ha egyszer normálisan csinálod meg már csak időgazdálkodás szempontjából is, mert bármikor közbe jöhet valami más is és olyankor jól jön ha semmi mást nem kell éppen csinálni (pl azt amit csak összekapkodtál előzőleg), na meg nem tudom, hogy ismered-e azt a mondást, hogy "A gép forog, az alkotó pihen".

(#48906) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Hali. Noti winchester simán használható asztali gépben? Zene hallgatás és film nézés lenne csak. Egy nagyon halk típus kellene és 1 terrás. Azért gondolkodtam ebben mert ha jól sejtem halkabbak mint a 3,5 winchesterek.

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#48907) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
lenne egy olyan kérdésem, hogy 2,5-ös hdd-re milyen külső házat ajánlanátok? egy banana pi-hez lesz kötve usb-vel. Megbízhatót szeretnék. Max 4 ezer forintig.
köszönöm

(#48908) VVoid válasza Scholes9 (#48906) üzenetére


VVoid
aktív tag

SSD + WD Red 1TB noti vinyót használok asztali gépben, pont a zaj miatt. Nekem bevált. A noti Blue-t nem ajánlom, ugyan kicsivel gyorsabb, mint a Red, de egyfolytában parkolgat, csak HDSentinellel tudtam kikapcsolni, így inkább maradtam a Red-nél.

(#48909) vond válasza Scholes9 (#48906) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Használhatóak, igen. De erre a célra tökéletesen megfelel egy WD10EFRX is. Annak sem fogod hallani a hangját.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#48910) King Unique válasza smallmer (#48907) üzenetére


King Unique
titán

Van topikja.

(#48911) Scholes9 válasza vond (#48909) üzenetére


Scholes9
nagyúr

+ VVoid: köszönöm :R

Ez is olyan halk lehet, mint az 1 tb-os változat? Mert, akkor inkább a nagyobbat venném hosszú tárva, ha hangban nincs különbség :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#48912) vond válasza Scholes9 (#48911) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én két ilyennel nyomom már évek óta (+SSD), és semmi hangjukat nem hallom, még erős terhelés mellett sem (pl. videóvágás, vagy többszáz soros torrentkliens betöltés).

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#48913) VVoid válasza vond (#48909) üzenetére


VVoid
aktív tag

WD10JFCX mellett WD30EFRX-et is használok, de azt csak akkor indítom, ha szükség van rá. Az előbbi egyértelműen halkabb, de az szerintem már egyéni ingerküszöb és persze a környezet kérdése, hogy mennyivel zavaróbb a desktop. Persze lehet, hogy az 1TB változat halkabb.

(#48914) Scholes9 válasza vond (#48912) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Értem köszi, lehet, h berendelem akkor a 2 terrásat.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#48915) VVoid válasza Scholes9 (#48911) üzenetére


VVoid
aktív tag

Itt találsz egy kis összehasonlítást a WD Red 1TB és 3TB hangjáról:
[link]

(#48916) vond válasza VVoid (#48913) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Lehet, hogy a WD10JFCX még a 3,5-es Red-eknél is halkabb, de nekem már ezek is teljesen megfelelnek. Fél méterre, a földön van a gépház, ami egyébként nem is olyan nagy cucc, nem hangszigetelt, meg ilyenek, csak annyi, hogy gumis felfogatást használtam a HDD csavaroknál. És tényleg nem hallom őket. :N

Munkahelyen, a NAS-ban 3 terás Red-ek vannak, azokat sem nagyon hallom, csak ha erősen terhelem őket, és teljesen közel hajolok.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#48917) VVoid válasza vond (#48916) üzenetére


VVoid
aktív tag

Én alapjáraton hallom a 3.5 Red-et, de nem zavaró, a 2.5-öt viszont nem :).

(#48918) vond válasza VVoid (#48917) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hát, egyes darabok között is lehetnek különbségek. Elképzelhető, hogy egy hangyányit hangosabb példányt fogtál ki.

Épp nemrég voltam vizsgálaton, egyelőre tökéletes a hallásom. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#48919) Scholes9 válasza VVoid (#48917) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Sztem az 1 terrás Red noti lesz, mivel az egyetlen zajforrás jelenleg a gépemben a merevlemez, valószínűleg a 3,5-ös Redet is hallanám, köszi a segítséget :)

Egy ilyenbe bele tudnám rakni? Ez a HAF-hoz járt, átalakító keret.

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#48920) VVoid válasza Scholes9 (#48919) üzenetére


VVoid
aktív tag

Szívesen, nincs mit. :)
Ránézésre nem fogom megmondani :), de ha nem lenne jó, átalakító olcsón, könnyen beszerezhető.

(#48921) tom_tol válasza Scholes9 (#48919) üzenetére


tom_tol
addikt

Igen, erre találták ki a keretet.

(#48922) Scholes9 válasza tom_tol (#48921) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Köszönöm, akkor még jó, h megvan :D

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#48923) Kikki90 válasza lazydog (#50) üzenetére


Kikki90
tag

Sziasztok!

A napokban vásároltam egy HD502HJ-t, számomra szörnyű ciklikus zúgó hangot kelt a házban. Érdeklődnék, hogy milyen HDD-t érdemes választani, hogy hasonló problémába ne ütközzek. Méretet illetően elsősorban 500GB-os példányok érdekelnek, az se baj ha régi, mert valószínűleg használt lesz.

Köszönettel,

(#48924) Kovi1987


Kovi1987
tag

Üdv!

Vettem egy ST1750LM000 HDD-t, egyenlőre asztali gépbe, adattárolásra. Gondoltam megosztom veletek ezt az infot, mivel erről a szériáról nem nagyon van tapasztalat. Igény szerint tudok szolgálni teszteredményekkel, ha valakit érdekel. Jelenleg még nem tárolok rajta semmit, csak a HDSentinel írás+felülettesztjét futtatom rajta.

1 tapasztalat: parkol, gyakran. Első elindítás és boot után 7-nél járt a számláló, mikor a HDSben kikapcsoltam az energiagazdálkodását.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#48925) Alteran-IT válasza Kikki90 (#48923) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Használtan én már nem vettem volna Samsung HDD-t, főleg ami az egyes szériák minőségét illeti, bár más HDD-t se nagyon vennék használtan, mert leginkább azután adják el az emberek, miután már valamilyen problémát észleltek vele kapcsolatban (lassulás, hangosabb működés stb.).
Egyébként inkább WD lemezeket nézz, azon belül is WD Blue, illetve Black. Blue esetében ne menj 320 GB-os lemez alá, mert pl. a 250 GB-os lemezek eléggé silány minőségűek voltak.
Na meg talán még használtan meg is érné egy WD Black 1 TB, nemrég láttam hardverapron 1-et 11-12 ezer körül próbagaranciával, szerintem megérné :)

(#48926) jim bcs válasza Alteran-IT (#48925) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

"mert leginkább azután adják el az emberek, miután már valamilyen problémát észleltek vele "

Azért ez nem feltétlen igaz, nekem van még 1db 3.5"-es 500-as WD Blue AAKX-em mint biztonsági adat, mivel csak 2.5"-eseket használok már elég régóta így ezt is menesztem hamarosan. Csak 1-2 havonta veszem elő pár percre ameddig az új adatokat rámásolom aztán megy is vissza a szekrénybe, mondhatni még gyári mivel nem sokat üzemelt ha azt nézed. + HDS képet lehet kérni minden esetben

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#48927) VVoid válasza Alteran-IT (#48925) üzenetére


VVoid
aktív tag

Én is adtam már el pár vinyót a hardveraprón, mind 100%-os volt, legtöbbje még garanciális, ami meg nem, arra vállaltam egy hét próbagarit. Szóval ez így nem teljesen igaz...

(#48928) Alteran-IT válasza jim bcs (#48926) üzenetére


Alteran-IT
őstag

és VVoid mint mondtam, "leginkább" :) Néha nézegetem a hardveraprót egy-két dolog után és mikor merevlemezeket keresek, akkor amik jobb árban vannak, azok gyakran rosszak, vagy agyonhasználtak és a meghibásodás már a vevőnél jönne elő, ezért is mondtam. Nyilván vannak olyan emberek, akik nem feltétlen így adják el lemezeiket, de a többség így van.

[ Szerkesztve ]

(#48929) chuck79


chuck79
csendes tag

Sziasztok!

Valaki ehhez? #48818 :R

(#48930) Alteran-IT válasza chuck79 (#48929) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Szia!

Igazából már azt a HDD-t mindenféleképpen érdemes lenne cserélni, egyrészt a kora és működési ideje miatt, másrészt a típus miatt is (nem éppen a legjobb), valamint az a 45° se a legjobb, főleg hogy nekem a rendszervinyóm se megy 41° felé még játék közben se (ráadásul megy még rajta közben torrent meg minden sz@r és mielőtt valaki kérdezné, egy WD Black-ról van szó).
Ha teheted, akkor mihamarabb cseréld le és főként az adataid biztonsága érdekében, mert a HD Sentinel is néha eléggé mellé tud nyúlni és van olyan, hogy egyik nap 100%, másik nap meg már 7%.
A kinézett Black meg tökéletes, már csak az 5 év garancia miatt is és hidd el, hacsak nem kapsz véletlen gyári hibásat (ami Black-nél nem nagyon fordul elő), akkor több mint 5 évig biztos nem kell féltened az adataidat, nem úgy mint a jelenlegi lemeznél, ahol kénytelen vagy csak egy szoftveres tesztben bízni és se garancia se semmi sincs már rá.

(#48931) nexuspolaris


nexuspolaris
tag

Sziasztok!

2010-es iMac-ben az 1TB-os Seagete vinyó S.M.A.R.T. hibás lett, ki kell cserélnem, szeretnék tanácsot kérni, hogy milyet vegyek. Adattárolásra kellene, lényeg, hogy halk legyen és megbízható.
Ezeket néztem:
- WD Green 1TB [3.5"/64MB/IPOW/SATA3] (WD10EZRX) 24 hónap garancia
- WD Purple 1TB [3.5"/64MB/IPOW/SATA3] (WD10PURX) 36 hónap garancia
- WD Red 1TB [3.5"/64MB/IPOW/SATA3] (WD10EFRX) 36 hónap garancia
- WD Black 1TB [3.5"/64MB/7200/SATA3] (WD1003FZEX) 60 hónap garancia

(#48932) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Toshiba DT01ATA100

(#48933) lionhearted válasza bobalazs (#48932) üzenetére


lionhearted
őstag

Na, akkor nálam ez is kiesett a javallott gyors lemezek közül. :(

@nexuspolaris: A SMART nem hiba, hanem egy monitorozó rendszer. Szóval azért nem kell egyből kihajítani a lemezt. Egyébként adattárolás jellegétől függetlenül általában jó a Red.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#48934) bobalazs válasza lionhearted (#48933) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Mert a 100tól 200ig nem elég gyors? Vegyél akkor SSD-t. De most tényleg érdekelne hogy szerinted ez miért nem jó.

(#48935) nexuspolaris válasza lionhearted (#48933) üzenetére


nexuspolaris
tag

A vinyó már elég hangos, meg vannak neki még bajai, megérett cserére. Egyébként a Red miben küldönbözik a Greentől? ( a garanciaidőn kívül meg a 4 ropin kívül...)

(#48936) Balathruin válasza nexuspolaris (#48935) üzenetére


Balathruin
veterán

A Red-ben jobb minőségű alkatrészek vannak. Pl. a motor simán bírja a 24/7 használatot is.

(#48937) Zsivaagoo válasza nexuspolaris (#48935) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

SATA3-nál a Red az új "megbízható Green".
SATA2-nél nem volt Red...

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#48938) lionhearted válasza bobalazs (#48934) üzenetére


lionhearted
őstag

Kellemes maximum. Nem rég szereztem be, 2 azonos ST2000VN000-t, ismertebb nevén 2TB-os Seagata NAS HDD-t, fix 5900(!) fordulatszámmal. Hasonló 1 TB/tányér kialakítással, és a kisebb pörgési sebességhez képest 180-90MB/s (tehát alig 10MB/s különbség). Ezenfelül nem őrülten sok 18.6ms az elérési ideje, mint ennek, hanem 15.2ms... emlékszem, hogy kis híján lincselési hangulat volt, amikor erre a 16ms-re emelkedett az 1TB Black elérési ideje 11(!)-ről.
Ez pedig OS-nek, programoknak fontos. Szóval pontosítok, gyors rendszerlemeznek. Ezért sokkal jobb egy 0.1ms-ben mérhető SSD, amiből már van, köszönöm ajánlásod. :)

@nexuspolaris: néhány általad sosem kihasznált fícsőrben, kétszer annyi gyártó szerint minimum kibírt fejparkolásból, illetve ha már fejparkolás, akkor elvileg az újak 5 percenként, nem 8mp-enként parkolnak, mint a zöldike. Persze, ha ügyes/szerencsés vagy, akkor azt is tudod módosítani. A "jobb minőségű" alkatrész meg feltételezés, nem ígéret. :U

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#48939) Macisajt3


Macisajt3
tag

Sziasztok!

Egy synology NAS-ba keresnék második meghajtót. Jelenleg egy WD20EFRX van benne, és e mellé szeretnék egy 3TB-set még betenni. Alapvetően egy WD30EFRX-ben gondolkozok, de még nem dőlt el végérvényesen.

Amire használom:
- torrent (jellemzően pár gb-s fájlok, néha nagyobbak is),
- adattárolás,
- dlna megy róla (napi szinten, jellemzően minimum 2 óra)

Az eddigi 2 TB-os RED-em tökéletesen ellátta a feladatát (már 2 éve megy szinte 0-24). A most gyártott RED-eket azonban nem ismerem. Mit javasoltok? Maradjon a RED vagy esetleg valami más?

Köszönöm

(#48940) Scholes9 válasza nexuspolaris (#48935) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Én tegnap vettem egy noti redet, típus az adatlapomon, de az eddigi legjobb merevlemez ami a kezeim között megfordult. Halk, hűvös, gyors :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#48941) mekker


mekker
őstag

Üdv!
[link]
Szerintetek ez a fw update segít a Barracuda időközönkénti parkolásán?
WD rezeg, Seagate parkol...

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#48942) prime77


prime77
aktív tag

Szervusztok!

Tudnátok ajánlani nekem egy gyors,halk,megbízható winchestert?
2 TB 64MB-ra gondoltam.
Néztem a WD 2TB Black Edition-t de arról azt mondják iszonyat hangos.
Nekem most egy ilyenem van és ha pörög akkor ennek is van azért hangja.
WD5000AAKS
Köszönöm előre is a választ.
Sziasztok!

(#48943) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Beújítottam 2tb-os sshd-t rendszernek(is). Igaz friss telepítés de összességében gyorsabb, mint a régi 500-as Seagate-m.

(#48944) lionhearted válasza mekker (#48941) üzenetére


lionhearted
őstag

Állít rajta, de ki nem kapcsolja, mert ez a helyes működése. Mint ma már mindegyiknek.
Többnyire APM állítással lehet szabályozni.

Tegnap még működött...

(#48945) kukulec


kukulec
őstag

helló, ezzel van valakinek tapasztalata? nagyon szemezek vele. nagy mennyiségű raw kép tárolására lenne.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#48946) Kikki90 válasza Alteran-IT (#48925) üzenetére


Kikki90
tag

Köszi a válaszokat! :)

(#48947) M107 válasza kukulec (#48945) üzenetére


M107
addikt

:R

Jó drive-ok, de én mindenképp vagy RED ( 5400 Rpm) vagy RED Pro-t (7200 rpm) ajánlanék, persze drágább és a RED 3 év a RED Pro 5 év garis.

Az általad linkelt Toshiba alap HDD jó érték/ár arányú, de én arra nem használnám

Amúgy 2 DB van 2 TB nekem egyik 11 hónapos, másik 3 hónapos, hibátlan (sok) parkolás mentes, tehát nem parkol sokat s összevissza 1 Boot 1 parkolás. Kevés üzem órával :
Napi többszöri ki-be kapcsolás.

11 hónap :


3 hónap :


A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#48948) UnSkilleD válasza kukulec (#48945) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

nekem van belőle 1 db, kb 1 éves, eddig még megy :D én csak torrentre használom

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#48949) Cimbee


Cimbee
aktív tag

Sziasztok.

Szerintetek melyik a jobb ssd? Kingston HyperX vagy OCZ Vertex 450? Mindkettő 120gb tárhelyes.

Előre is köszi a segítséget.

Cimbee

(#48950) Balathruin válasza Cimbee (#48949) üzenetére


Balathruin
veterán

SSD

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.