Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48751) Zsolt!! válasza Alteran-IT (#48750) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Azért nem nyomom állandóan a torrentet heti 30-40 giga átlagban meg kemény 20/2 megás netem van. Ez is sok lenne neki?Ha online játszok amúgy is kikapcsolom mert rossz lenne a pingem. A purple teljesen kiesik a játékból?

(#48752) lionhearted válasza Alteran-IT (#48748) üzenetére


lionhearted
őstag

Azért ne a SAS csatlakozósat mutasd, nehezen fogja bedugni. :) Nem tudom, hogy hol mit hallasz róla, de mivel nem is a Black, hanem az RE súlycsoportja, így sem árban, sem semmiben nem hasonlítanám. Munkapaci, 10x teherbírással.
Egyébként én ide az SSHD-t ajánlanám, azért emberibb áron mozog.

Tegnap még működött...

(#48753) Alteran-IT válasza Zsolt!! (#48751) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Nem csak a torrentre gondoltam, tehát ha csak torrenteznél vele, akkor semmi baj nem lenne, de ugye miközben egy rátelepített játékkal játszanál, gondolom menne a torrent kliens is a háttérben és ugyan úgy menne a leech/seed, amik így egyszerre nem túl jók neki, főleg ha közben egy mai játékkal játszol, ami olyan 30-50 GB kezdődik, azok kicsit jobban eszik a merevlemezt is, főleg hogy csak egy 5400 rpm-es lemezről van szó. Ha esetleg Red Pro-ról lenne szó, akkor azt mondom, hogy jó, mert az 7200 rpm, de ez nem hiszem, hogy bírná, persze meg lehet próbálni.

Ami a Purple-t illeti igen, az is hasonló célra van, szintén 0-24, csak éppen állandó videóanyag rögzítésre találták ki felügyeleti rendszerekhez. Ezek a felvételek nem terhelik annyira, mint pl a fent említett dolgok, tehát én megint kilőném. Torrentre, illetve adattárolásra még elmenne.

Tehát WD-ből szerintem vagy a Blue, vagy a Black lenne a legideálisabb, persze lehet mondani, hogy a Red-et is lehet arra használni, de az is lehet, hogy hamarabb meghalna tőle, próba szerencse.

lionhearted: Látod, egyszer ajánlok Seagate lemezt és akkor is rosszat, bocsi :D Ami meg a mendemondákat illeti, lehet kicsit túloztam, keresés közben valamelyik oldalon láttam róla 2 negatív véleményt, ha jól emlékszem, valami játék laggról volt benne szó, de engem valamiért már rögtön meggyőztek. Természetesen igazad van, lehet user error is (sőt a mai világban egyre valószínűbb), de a rossz tapasztalatok miatt nehezen tágítok a jelenlegi álláspontomtól. Ki tudja, lehet egyszer a Seagate lesz az egyik legmegbízhatóbb merevlemezgyártó, de lehet hogy előtte piros hónak kell esnie :)

Az SSHD-ra térve, pontosan melyiket? Én pl a ST1000DX001 -re gondoltam, már csak a 7200 rpm miatt is, bár ha azt nézzük, akkor egy 2 TB-os ST2000DX001 se kerül sokkal többe (pl 40K, mert csak 30).
Mondjuk én annyira még nem bízok ezekben a Hybrid meghajtókban, meg nem is ismerem őket, tehát átadnám a szót :)

(#48754) Zsolt!! válasza Alteran-IT (#48753) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Köszi! Még szétnézek megnézem az árakat és meglátom hogy blue vagy black lesz.

[ Szerkesztve ]

(#48755) la_cc


la_cc
addikt

Sziasztok!

Notiba (Dell Vostro 3550) torrentre jó lenne egy ilyen HGST Travelstar 7K1000 1TB 7200rpm 32MB SATA3 0J22423?

Hétköznaponként napi 12-14 órákat menne.

Jó ez a HGST egyátalán?

Hasonló kapacitással (min. 1 TB) és 5 éves garival esetleg nincs alternatíva?

Üdv!

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#48756) lionhearted válasza Alteran-IT (#48753) üzenetére


lionhearted
őstag

Na, ez a két SSHD megfelelő választás volt. :)

Tegnap még működött...

(#48757) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Hello

Nem tudom van-e topikja a 2.5-ös hdd-knek így megkérdezem hátha...
Ismerős laptopjában lehet kipurcant a winyó külső hatás miatt. Milyet érdemes venni bene? Seagate Momentus Thin 320Gb volt benne.

(#48758) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!
Játékoknak milyen 1-2 TB-os halk vinyót ajánlanátok?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48759) cyberkind válasza ViZion (#48758) üzenetére


cyberkind
félisten

Heló!

Halk és játékra valót?
Szerintem ilyen nincs, WD Black-et tutira mondom, meg a Seagate SSHD-jét, én azt akarok majd venni, abból a 2Tb-os baráti áron van, viszont csak 3 év garis. :)

Paranormal Cocktivity

(#48760) ViZion válasza cyberkind (#48759) üzenetére


ViZion
félisten

Korábban is WD RED-el meg green-el toltam... BF3 betöltési időkön túl nem sok minden javult... SSHD sztem kiesős, akkor pure SSD... csak azt nem vágom, ha veszek még egy SSD-t és becsatolom a jelenlegibe, akkor a win hogy pakol rá? Előbb megtölti az elsőt, majd rakodja a 2.-at? Raid-be nem merem rakni, alaplapi vezérlővel.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48761) cyberkind válasza ViZion (#48760) üzenetére


cyberkind
félisten

Én is toltam, meg tolom is, és fogalmam sincs miért erőltetik a Red-et, de nem akarom kinyírni a vinyómat, így maradok az ajánlottnál, a kérdésedre pedig nem tudom a választ. :B

Paranormal Cocktivity

(#48762) ViZion válasza cyberkind (#48761) üzenetére


ViZion
félisten

Hááát, nekem 2 év alatt nem változott kondiban a red, elég rammal a játékok nem tőtenek sokszor, csak az elején sztem, legalábbis érzésre.

Szerk.: nah, ezt írtam fentebb, hogy én WD RED-ről SSD-re raktam át amivel játszom, de BF3 pályatöltése lett csak gyorsabb, semmi más (se FPS, se többi játékban bármi) nem változott érezhetően. Persze mérések esetleg mutatnák, de az kicsi vígasz.

Ezért is agyalok, de inkább kidobálom a felesleges vackokat, kész. :K

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48763) cyberkind válasza ViZion (#48762) üzenetére


cyberkind
félisten

Nem Red-et hanem Black-et akartam írni játékra, én Green-ről toltam sok játékot, sok újat is, de nem vettem észre érdembeli különbséget azonkívül hogy elszórtam a pénzt és nőtt az e-penis-em, aztán majd megcáfolnak hogy miért kell az. :)

Paranormal Cocktivity

(#48764) lionhearted válasza ViZion (#48760) üzenetére


lionhearted
őstag

Ugyanúgy mint most, NTFS-nek van egy allokációs algoritmusa, mint minden FS-nek. Észre sem veszi, hogy hány egység van alatta.
WD-ből, ami 1TB felett van, az csak a Black, és egyre jobban "megfizethetetlen". Ezen méretben így Seagate / Toshiba vonal marad, és az SSHD > HDD... nem értem miért félnek az emberek attól. De mindegy, nem az én bajom.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#48765) S1M0N válasza ViZion (#48760) üzenetére


S1M0N
senior tag

Én korábban egy 1TB-os Green-t használtam játékra, de a parkolásos gondjai miatt (már kerregett, de azóta kikapcsoltam a megfelelő programmal, azóta nincs baja) vettem egy 2TB-os Blacket a játékoknak és programoknak, de őszintén szólva látványos sebességbeli javulást nem érzékeltem, bár ez nem is nagyon várható el közel azonos technológiával (értem ezalatt a gyártásuk megkezdését) rendelkező HDD és HDD között.
Viszont hangügyben sem tapasztaltam változást, egyedül a rezonancia jelent meg, egy időben szinte állandóan jelen volt, de már jó ideje nincs ezzel sem problémám. Tétlenebb időszakok után lehet tapasztalni, hogy felpörgéskor van hangja (pl. steam könyvtár képeinek betöltésekor dolgozik, vagy bekapcsoláskor), de játék/film és egyebek mellett számomra észrevétlen. Ha "erősebb" is a hangja, azt a ventilátorok és a hangfalak elnyomják.

Ha 2. SSD-t akarsz, akkor egyszerűbb, ha arra teszed a gyakrabban használt játékokat, bár nem tudom, hogy egyszerre hány játék van nálad telepítve.
De szerintem nem igazán számít, hogy SSD-n, vagy HDD-n van-e a játék. Oké, BF3-4 esetében látványosan javul a pályák betöltése, de pl. singleplayer játékoknál szerintem ez az előnye semmivé is lesz. De ez csak az én véleményem.

(#48766) cyberkind válasza S1M0N (#48765) üzenetére


cyberkind
félisten

Ugyanezt tapasztaltam én is, pedig vártam a "csodát" én naiv, pont ezért nem értem miért nem mindegy.

Paranormal Cocktivity

(#48767) ViZion


ViZion
félisten

Megoldottam... ingyen :D
Gyerekek rajzfilmjeit külső vinyóra, sosem nézett, haveroktól kapott filmeket dettó... ezzel van kb. 500 GB. Tehát marad a régi felállás: aktuális gémek SSD-re, többi HDD-re. Ennyi. Azért az durva, h nem a háttértér a "leggyengébb láncszem" pályatöltéskor :U

cyberkind: rohadtul csodálkozom és mélységesen csalódtam, mert csak a BF3 miatt lett SSD a játékoknak. Erre 'mittomén, pár %-al gyorsult a betöltés, de meg sem közelítette amit egyéb proginál, vagy OS-nél "hozott" az SSD.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48768) cyberkind válasza ViZion (#48767) üzenetére


cyberkind
félisten

Csodálkozol ezen, amikor a konzolokban egy SSD kb semmi érdemlegeset nem ér?

Paranormal Cocktivity

(#48769) cyberkind


cyberkind
félisten

Egyébként erről a WD Blue-ról mi a vélemény?
Jó cucc ez, vagy inkább a Black akkor egy kis pluszpénzért?

(#48767) ViZion
Én a rendszernek vettem, ott jó is volt, de azóta el is adtam.

Paranormal Cocktivity

(#48770) ViZion válasza cyberkind (#48769) üzenetére


ViZion
félisten

Blue-val nincs jó tapasztalatom, de lehet csak itt volt pár hibás darab az ismeretségi körben..

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48771) cyberkind válasza ViZion (#48770) üzenetére


cyberkind
félisten

Ahonnan rendelném ott csak jókat olvasok róla, meg itt is szokták ajánlgatni azt tudom, de mivel csak Black-et nézegettem nem gondoltam erre, egészen eddig, az 1TB-os nagyon baráti áron van.

Paranormal Cocktivity

(#48772) cyberkind válasza cyberkind (#48771) üzenetére


cyberkind
félisten

Tesztelgettünk egy páran, és ott az jött ki hogy totál mindegy hogy 7200 vagy 5900 vagy 5400, minden szép és jól megy, alig van különbség a sebesség terén, viszont, szerintetek mennyire fogja zabálni a Green-t a játékra való használat, meg a rendszer?
Vagy mindegy?

Tehát sebesség terén annyira minimális a gyorsulás hogy ár/teljesítményre több mint biztos hogy nem éri meg a pénzt a Black és társai, inkább SSD, de ott se játékok közben lenne a csoda, legalábbis én így látom.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#48773) tom_tol


tom_tol
addikt

Kis érdekesség. [link] Szerencsétlen Lenovo nem olvassa ezt a topikot :D

(#48774) M107


M107
addikt

:R

WD RED 1TB vagy Toshiba 2TB -ról futna több fps-sel a BF4... Ultra felbontáson?
Számít e az hogy 5900-7200 rpm ?
Most WD ReD-ről megy 45-56 FPS ultra minden bekapcsolva.....

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#48775) Zsolt!! válasza M107 (#48774) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

A Hdd-nek nincs köze az fps-hez max a betoltési idö lenne rövidebb.

(#48776) M107 válasza Zsolt!! (#48775) üzenetére


M107
addikt

:R

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#48777) jim bcs válasza M107 (#48774) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

A kollégának igaza van, viszont annyival kiegészíteném hogy játék alá jobb a 7200rpm-es, ha WD akkor Black vagy Red Pro.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#48778) ToXeN válasza cyberkind (#48772) üzenetére


ToXeN
tag

Sebességre valóban tökmindegy. Az lesz csak a baj, amikor leáll a vinyó játék közben (márpedig a green és a blue leáll). Felpörgési idő jó 2-3 másodperc addig úgy megakad a játék hogy gyönyörű lesz nézned. A blue leáll 10 másodperc után ami kiborító, csak háttértárnak vagy külsőnek használható, a green meg elvileg rosszabb kell, hogy legyen. A RED olyan 3-5 perc után áll le, a Black meg ha minden igaz magától sosem. Azért magától, mert firmwareben van megadva a leállási idő, a Windows ha úgy dönt (energiatakarékosság) leállíthatja a Black-et is de magától csak úgy nem fog leállni. A Reb-Blue-Green leáll akkor is ha megtiltod a windowsnak hogy lepörgesse a vinyókat. Én Blue-n vagy Green-en nem játszanék.

[ Szerkesztve ]

"The days are long but the years are short"

(#48779) cyberkind válasza ToXeN (#48778) üzenetére


cyberkind
félisten

Nem tudom, de sose állt még le, a Hard Disk Sentinel folymatosan olvassa az adatokat, ezáltal nem tud leállni, anno pont ezért szoktam rá, mert nem tudtam a Windows-ban lekapcsolni, és mint mondtam, sokat játszottam már én, és órákon át minden gond nélkül.
Én pedig úgy látom, hogy a Black kb e-penis növelés ennyi pénzért, mert tényleges javulást nem ad amennyibe kerül.
Max megcáfolom majd magamat, jövő hónapban ismét elkezdek játszani rendesen a gépen, és kiderül. :)

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#48780) lionhearted válasza ToXeN (#48778) üzenetére


lionhearted
őstag

Nem leáll, parkolnak.

A WD Green, ha ezt a parkolás kiszedik, lehetne akár használható HDD, de akkor is inkább egy sima Seagate Desktop HDD (7200RPM), ugyanannyiért. Ha más nem, a rendszer, vagy a többszálú használat megköszöni a gyorsabb lemezt.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#48781) ToXeN válasza cyberkind (#48779) üzenetére


ToXeN
tag

Igen, módszerek vannak arra, hogy ne álljon le a Blue/Green, de csak kapcsold ki és meglátod, borzasztó :)
WD black-et csak torrent-szerverben használok, mondván hogy speeeed, de megbántam mert süvít mint egy turbina és nem is gyors annyira. Próbáltam lecserélni egy Blue-ra, de 10 másodpercenként leállt, nem keresgéltem linuxon megoldást rá, úgyhogy, inkább kihajítottam és visszatettem a Blacket. Most már Red-et tennék bele. Szó mi szó 1 éve darál a Black a szerverben megállás nélkül, max újraindítva volt, tökéletes.

(#48780) lionhearted: konkrétan lepörögnek a tálcák, mindegy hogy minek nevezed, leáll.

[ Szerkesztve ]

"The days are long but the years are short"

(#48782) lionhearted válasza ToXeN (#48781) üzenetére


lionhearted
őstag

Linux alatt a megoldást a WD is leírta, hdparm -B 255. Már amin van APM...

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#48783) vond válasza cyberkind (#48779) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A Black (meg úgy általában a 7200 rpm-esek) jobban bírják a terhelést, ez tény. Értsd: ha pl. egy játéknak sok adathoz kell különböző helyekről hozzáférnie, vagy ha játék közben csinálsz esetleg valami mást is a vinyón (pl. torrent, víruskeresés, konvertálás, streamelés, rögzítés, stb.), akkor igenis jobban reagálnak, mint az 5400 rpm-esek. Ez utóbbiak elsősorban tárolásra lettek kitalálva.

Persze lehet küldeni ezeknek is, csak általánosságban lassabbak lesznek, mint a 7200-asok. Jobb híján otthon én is a WD Red-eken vágok videót (az SSD mellett), és azért megérzem rendesen, hogy nem hétezerkettesek. De olyan sűrűn nem fordul elő, szóval kibírom.

Black e-penis: a fentiek mellett van még egy nagy előnye, mégpedig az 5 év gyári garancia.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#48784) ToXeN válasza lionhearted (#48782) üzenetére


ToXeN
tag

Ez a a parancs fut le nekem minden indulásnál Windowsban is, mert a régi Samsung HD103SJ is folyton le akar állni.

"The days are long but the years are short"

(#48785) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Senki többet? Van olyan ami nem parkol állandóan?[link]

(#48786) lionhearted válasza F_Zolee (#48785) üzenetére


lionhearted
őstag

Egy lemezként kb. a legjobb az SSHD.
Pl.: ST500LM000

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#48787) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Tudom, ez nem hdd garancia topik de jobbat nem találtam a kérdésnek. Mikor tekinthető hibásnak egy HDD? Ha már van rajta egy szektorhiba akkor már vissza lehet vinni javíttatni? Javítani ha jól tudom nem lehet fizikálisan így csak csere jöhet szóba? Van ezekre valami fellelhető policy?

(#48788) NeoExDeath


NeoExDeath
aktív tag

Sziasztok,
Ma vettem egy 3TB-os WD Red-et, és most olvasgatok a beüzemelést, particionálást illetően, és belefutottam egy két oldalba ahol aggodalmaskodnak a 3TB-os lemezek használhatóságáról régebbi gépek alatt. Az én gépem egy 6 éves konfig, Gigabyte-EP43-DS3 alaplap, és SATA2-es csatik. Az volna a kérdésem hogy Win7-el használva kell-e számítanom bármi problémára? Még nem bontottam ki a nejlont, ezért szeretném tudni :)
Előre is köszi!

(#48789) lionhearted válasza NeoExDeath (#48788) üzenetére


lionhearted
őstag

Ha nem erről szeretnéd futtatni a Wint, akkor semmilyen gond nem lesz.
Egyébként nem ehhez a témához kapcsolódik a kérdésed.

Tegnap még működött...

(#48790) jim bcs válasza NeoExDeath (#48788) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

GPT vs. MBR, rendszer és adattár esetén
Nincs kedvem körmölni, itt leírják a lényeget.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#48791) Andrew.f79


Andrew.f79
csendes tag

Hello !

2,5 " HDD-t keresek ezekről lenne valakinek infója, csak a megbízhatóság érdekelne

TOSHIBA 2TB 5400rpm 8MB SATA3 MQ01ABB200

SAMSUNG Spinpoint M9T 2TB 5400rpm 32MB SATA3 ST2000LM003

[ Szerkesztve ]

(#48792) King Unique válasza Andrew.f79 (#48791) üzenetére


King Unique
titán

Samsungnak annyi előnye van, hogy 3 tányéros, szabványos (9,5 mm) vastagságú (bár a kilapított, szűkebb kivitel se minden téren előnyös, pl. lemezek közti zsúfoltság, légrés), nagyobb adatsűrűségű (667 GB/platter). Toshiba ezzel szemben 4 tányér (több fej, több lemez=elvileg nagyobb hibalehetőség és zaj), 15 mm, 500 GB/platter.
Hogy a gyakorlatban melyik a megbízhatóbb, azt nem lehet csak úgy rábökni szerintem. Fejparkolás van a mind a kettőnél, talán a Samsungok kevésbé csinálják. Viszont ennyi erővel, lehetne venni WD20NPVX-et, ami felépítésben a Toshibához hasonló, viszont annál a gyári programmal állítható a fejparkolás.

[ Szerkesztve ]

(#48793) NeoExDeath válasza jim bcs (#48790) üzenetére


NeoExDeath
aktív tag

lionhearted, jim bcs: Köszönöm a válaszokat. Őszintén szólva nem tudom melyik másik topicban kellett volna kérdeznem, ez a legnagyobb vinyós topic, de azért elnézést.

Még annyit kérdeznék, hogy mivel nem tud UEFI-t a gépem, fogom-e tudni egy partíciónak formázni a 3TB-os vinyót, GPT módban, és fogom-e tudni Win7 64bit alatt NEM rendszervinyónak használni? Leginkább az érdekelne, hogy GPT módban UEFI nélkül menni fog-e egy partícióban, vagy 2.2 TB-nál muszáj lesz másik partíción folytatni?

(#48794) Andrew.f79 válasza King Unique (#48792) üzenetére


Andrew.f79
csendes tag

köszi, csak filmek fényképek lennének rajta, oprendszer és a programok SSD-n lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#48795) jim bcs válasza NeoExDeath (#48793) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Jó helyen vagy, igaz van mbr vs. gpt topik de az nem igazán pörög. Mindenképpen le tudod formázni, de ha mbr-e formázod akkor nem fogja látni az egészet.
Adattárnak 2TB-ig elég az MBR, de én már itt is GPT-re formázok mivel egy fejlettebb és biztonságosabb partíciótípus mint az MBR.
Ha az elejét nem is érted a cikknek, akkor a végén összegezve ott a lényeg, vagyis ha ki akarod használni a 3-4-6TB-os hdd-d akkor adattárnak is feltétlen GPT-re kell formáznod.

Nem kell külön program, a win sajátja is megcsinálja:
vezérlőpult -> felügyeleti eszközök -> számítógép-kezelés -> lemezkezelés, itt le tudod formázni, az egér jobb gombjával kattintva eléred a menüt

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#48796) King Unique válasza Andrew.f79 (#48794) üzenetére


King Unique
titán

És milyen géphez lesz lesz, mert ha notiba, caddybe téve, akkor a 15 mm vastag monstrumok kilőve?

(#48797) Andrew.f79 válasza King Unique (#48796) üzenetére


Andrew.f79
csendes tag

DIY mini itx ház alumíniumból CNC marva, oldalak MDF-ből fafúrnérral borítva lakkozva, belül 200 x 200 X 60 mm hely lesz. Asus Z97i plus alaplap + M.2 SSD, Nem lesz videokártya mert soha nem fogom játékra használni, 2 db 15 mm-es 2,5 HDD is beférne.

[ Szerkesztve ]

(#48798) scope2007


scope2007
addikt

SEAGATE 4TB + 8GB SSD - 64MB SATA3 Hybrid SSHD (ST4000DX001)



[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#48799) F_Zolee válasza scope2007 (#48798) üzenetére


F_Zolee
veterán

Bővebb tapasztalat? :)
1terásban gondolkodok majd vagy 2 max.

(#48800) scope2007 válasza F_Zolee (#48799) üzenetére


scope2007
addikt

gyors nagyon :)
SSD mellé nekem most jól jött , marad a gépben :DD

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.