Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48801) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Kizárólag torrentezéshez akarok venni vinyót. Minimum 2, de inkább 3TB kéne. Garancia idő fontos szempont, de ezért nem adnék kétszeres pénzt :) Szóval legalább 3év garit szeretnék. Miket ajánlanátok? köszi

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#48802) jim bcs


jim bcs
MODERÁTOR

WD Scorpio Black 500GB LPLX

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#48803) spe88


spe88
senior tag

NAS-ba szeretnék HDD-t. WD-ben gondolkozok.
Mivel 2 HDD lesz benne, egyik napi használat (szinkronizációk, munka, dokumentumok, torrent stb)

A másikon a zenék lesznek.

Mivel ma már zenét ritkán tudok hallgatni, ezért gondoltam elég lesz neki egy WD40EZRX Green. Tudom, hogy sokan nem ajánlják, a sok parkoltatás miatt, de ha alig használom, szerintem az nem gond.

A NAS megy 0-24-ben aztán ha hazaérek max hallgatok egy kis zenét, ezért nem kell bele Red ugye? Ahogy meg zenét akarok hallgatni "visszatér" a parkolásból a Green.

Mit mondtok?

(Jah és lenne backup hdd-je teljesen máshol, szóval az sem "para", ha elszáll. Bár remélem azért ilyen, gyakorlatilag tárolásra szánva nem lesz gond!)

Köszi

[ Szerkesztve ]

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#48804) Zsivaagoo válasza spe88 (#48803) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

" Ahogy meg zenét akarok hallgatni "visszatér" a parkolásból a Green."

Aztán 2-3 perc elfér pufferben, a Green visszafekszik aludni és egyszer csak berottyan a zene, ahogy kiürül a puffer.
Be kell állítani a parkolási idejét...
No meg a Green nem 24/7-re van tervezve.
A régi SATA2-es Green-ek még jók voltak...

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#48805) spe88 válasza Zsivaagoo (#48804) üzenetére


spe88
senior tag

Azt tudom hogy nem 24/7-re van tervezve, de ha gyakorlatilag nem használom. Csak a NAS, amiben benne van megy 24/7-ben, ezáltal táp alatt van ez is.
Ilyenkor ha leparkol és 20 óráig nem használom aztán utána 1-2 óráig zenét hallgatok aztán megint 20 óráig nem használom, ilyen esetben sem ajánlott a Green NAS-ba?

Persze a parkoltatást belövöm...

Megakarom spórolni a kb 7-8k-t amivel többe kerül egy Red! :)

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#48806) cyberkind


cyberkind
félisten

Hol kaphatok segítséget a Win 8.1 telepítéséhez?
Konrét gondom az hogy a 3terás vinyóból csak 2-t enged formázni, mindenhonnan.

:R

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#48807) lionhearted válasza cyberkind (#48806) üzenetére


lionhearted
őstag

UEFI-ben kell indítani a telepítőt.

Tegnap még működött...

(#48808) cyberkind válasza lionhearted (#48807) üzenetére


cyberkind
félisten

És ezt hol kínálja fel?
Mert a beállításoknál a Bios-ban megvan adva mindkét lehetőség, de csak a simát kínálja fel.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#48809) lionhearted válasza cyberkind (#48808) üzenetére


lionhearted
őstag

Van külön boot menü, ott elvileg felkínálja mindkettőt. Alternatív opció, ha a telepítésig csak UEFI lesz engedélyezve.

Tegnap még működött...

(#48810) cyberkind válasza lionhearted (#48809) üzenetére


cyberkind
félisten

Igen, amikor a 7-et raktam, akkor tudtam választani hogy Uefi, vagy sima bott legyen, most már csak a sima van.

Szerintem meglesz, most már engedné Uefi-ben telepíteni, később meg is nézem. :R

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#48811) anonym1s


anonym1s
őstag

Sziasztok.

Hogyan lehet vincseztereken kikapcsolni az advanced power management (APM) funkciot ugy, hogy ujrainditas utan is kikapcsolva maradjon?

Vettem egy laptopot, amiben a vincseszter (HGST HTS541010A7E630) azt csinalja hogy felgyorsul 1 masodpercre aztan vissza, megint fel es vissza. Rajottem hogy az advanced power management (APM) miatt csinalja ezt, es a crystaldiskinfo programmal kikapcsoltam. Igy oke, nem porog fel-le masodpercenkent, de csak addig tart amig ki nem kapcsolom a gepet, ujrainditas utan ujra a gyarilag beallitott ertekre megy.

(#48812) jim bcs válasza cyberkind (#48808) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Win iso-hoz Rufus-t használj.
A biosban beállítod a boot-ot uefi-re, a sorrendet meg 1. uefi hdd-re a 2. uefi pendrive-odra_a többi mehet disabledre. Uefi-vel automatán GPT-re formázza ami kell is az uefi miatt másrészt a 3TB miatt, utána save changes and rest, mikor újraindul akkor az F12 gyorsmenüvel kiválasztod az uefi telepítőt ami gondolom pendrive-ról fog menni.
Jobb az F12 gyorsmenü mert nem a beállított boot sorrendet piszkálod, így telepítés után egyből a hdd/ssd-ről bootol és nem kell megint visszamászni a biosba.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#48813) lionhearted válasza anonym1s (#48811) üzenetére


lionhearted
őstag

Gondolom sehogy.

Tegnap még működött...

(#48814) cyberkind


cyberkind
félisten

A 2 nagyból hogy tudnék egyet csinálni?

Kezd már elegem lenni, és azon gondolkozom hogy eladom, és veszek egy 1terás Black-et, vagy 2terás Seagate-et, a méret miatt nem szopnék mint most.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#48815) StSanya válasza anonym1s (#48811) üzenetére


StSanya
őstag

Folyamatosan menjen a HDSentinel, abban be lehet állítani a PM szintjét.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#48816) lionhearted válasza cyberkind (#48814) üzenetére


lionhearted
őstag

Partition manager.

Tegnap még működött...

(#48817) tpeter77 válasza spe88 (#48805) üzenetére


tpeter77
addikt

ahhoz mit szólsz, ha a Red mellé vennél egy Bluet?

(#48818) chuck79


chuck79
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Van egy kb. 5 éves, 320 Gb-s, Hitachi HDD-m. A rendszert tartalmazó SSD mellet szolgál képek, doksik, iso-k tárolására, pár böhöm program is onnan fut, de csak ritkán használtak. (aktuálisan játszott game ill. napi szinten használt programok SSD-n) A HDSentinel szerint kondíciója hibátlan, várható élettartama "több mint 1000 nap", látszólag rendben van. (a 45°-ra írt "túlmelegedés"-re nem tudok mit mondani, évek óta így megy, ha nem rontott a kondícióján nem hiszem hogy számítana)

A kérdés az lenne, hogy a látszólagos rendben lévő állapota ellenére, csupán a kora miatt lenne- e értelme lecserélni (kinéztem egy ilyet), vagy hagyjam még, nem lesz semmi baja. Nem nagyon szeretném elveszteni a rajta tárolt adatokat, bár a pótolhatatlanokról azért van mentés.

Akinek van kedve és ért hozzá, vethetne egy pillantást esetleg a HDSentinel riportra:

https://dl.dropboxusercontent.com/s/jyxbwk15n9kvexa/hitachi_hds_report.html

Előre is köszönöm.

(#48819) chuck79 válasza cyberkind (#48814) üzenetére


chuck79
csendes tag

Abszolute off, és nem kötekedés vagy bántásképpen mondom, de Win8 alatt a Win+PrtScr gomb rögtön lementi a képernyőképet a Képek mappába, nem kellenek ilyen trial vackok ... :R

(#48820) cyberkind válasza chuck79 (#48819) üzenetére


cyberkind
félisten

Tök jó, nekem nem mentette le, de sebaj, és azóta már visszadugtanm a Red vinyókat, amin rajta van a teljes, tehát felesleges volt írnod, ez volt gyorsan elérhető és ennyi.

Paranormal Cocktivity

(#48821) M107 válasza cyberkind (#48820) üzenetére


M107
addikt

:R

Nekem mentett gond nélkül.

De nem akartam beleszólni elnézést.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#48822) chuck79 válasza cyberkind (#48820) üzenetére


chuck79
csendes tag

Értem, akkor ok.

Így viszont a sima Alt-PrtScr + pl. Paintbe mentés (Win98/95 óta működik mindenhol) verziót már nem is feszegetném... :DD

(#48823) NeoExDeath válasza jim bcs (#48795) üzenetére


NeoExDeath
aktív tag

Köszönöm a választ! Gond nélkül ment a partícionálás, 1 meghajtót kaptam, minden okénak tűnik :)

(#48824) Khelben


Khelben
nagyúr

Sziasztok! NAS-ba vennék egy régebbi (3-4 éves?) WD30EZRX mellé egy szintén 3TB-os HDD-t. Olvastam, hogy a Red való NAS-ba, de érdekelne, hogy a hangja milyen az EZRX-hez képest, mert nem szeretnék hangosabbat. Az EZRX is kb. határeset, néha már zavaró tud lenni.

(#48825) jim bcs válasza NeoExDeath (#48823) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ez a normális :)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#48826) spe88 válasza tpeter77 (#48817) üzenetére


spe88
senior tag

Ezt nem értem, mert a kérdés most az, hogy Red helyett vehetek-e Greent, tehát 1 HDD kell zenére!
A másik, ami minden másra kell az Red lesz, az OK.

Csak zenére nem akarok Redet, hanem Greent, mert alig használom annak ellenére, hogy a NAS 24/7-ben megy.

Amúgy Blue-ban nincs is 4TB-os tudtommal!

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#48827) dethroner


dethroner
veterán

Az összefoglalót nem ártana kicsit frissíteni, gatyába rázni. Az ajánlott típusok jó része már nem kapható (jó ideje :DDD ) .

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#48828) tpeter77 válasza spe88 (#48826) üzenetére


tpeter77
addikt

bocsi, nem figyeltem, hogy 4TB a cél.
Green helyett ajánlottam volna a Blue-t, mert az annyira nem sűrűn megy alvóba, mint a Green. Ha zenét szeretnél hallgatni biztos nem Greent vennék.
Két Red, esetleg Black+Red vagy esetleg másik gyártó+Red amit vennék a helyedben.

(#48829) chuck79


chuck79
csendes tag

Sziasztok!

Valaki ehhez? #48818 :F :R

(#48830) scope2007 válasza dethroner (#48827) üzenetére


scope2007
addikt

Ez igaz, sshd sincs benne, pedig sztem jó cucc

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#48831) westcoastog


westcoastog
veterán

hopp semmi, megoldódott.

[ Szerkesztve ]

(#48832) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani HTPC-be halk notebook winyót?
750-1000Gb kellene méretben.

Wettem egy WD green normál méretűt, de most ez a leghangosabb alkatrész a gépben, és elég zavaró.

köszönöm

(#48833) lionhearted válasza Chesterfield (#48832) üzenetére


lionhearted
őstag

Melyik Greent vetted?

Tegnap még működött...

(#48834) Chesterfield válasza lionhearted (#48833) üzenetére


Chesterfield
senior tag

WD10EZRX

(#48835) lionhearted válasza Chesterfield (#48834) üzenetére


lionhearted
őstag

És minek van hangja? A vibrációnak? Mert amúgy a leghalkabb HDDk közé tartozik.

Tegnap még működött...

(#48836) Chesterfield válasza lionhearted (#48835) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Simán alapjáratom hallom a handját.

Én meg most elkezdtem olvasgatni a gyári értékeket, a legtöbb winyónak 24dBA-t adnak meg.
Viszont találtam ilyet:
MQ01ABD050
MQ01ABD100

"A fejlett MQ01ABDxxx típusok célpiacai a hordozható multimédiás és játékra szolgáló notebookok, mobil munkaállomások és más nagy tárhelyigényű alkalmazások, például a külső merevlemezek. Az ezen meghajtók által alkalmazott „Silent-Seek” technológiának köszönhetően a HDD-k különlegesen csendesek. Az ultracsendes egylemezes meghajtók akusztikai értékei 19 dBA (keresés) és 17 dBA (várakozás), ami az emberi fül számára szinte megkülönböztethetetlen értékeket jelent."

Ezek jó lemezek?

[ Szerkesztve ]

(#48837) lionhearted válasza Chesterfield (#48836) üzenetére


lionhearted
őstag

Akár jó is lehet, az 500G-s változat egylemezes csak.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#48838) Chesterfield válasza lionhearted (#48837) üzenetére


Chesterfield
senior tag

[link]
Itt is írja a 17/19-et
De úgy látom, csak 250, 320, és 500Gb-re.

Itt már megint más értékek vannak.

Nem értem.

[ Szerkesztve ]

(#48839) lionhearted válasza Chesterfield (#48838) üzenetére


lionhearted
őstag

Szépítenek, ahol tudnak. A speckó, és a weboldal is dB-t ad meg, a promóció dBA-t. Ezenfelül az sincs pontosítva, hogy milyen messziről mérték.
Szerintem nagy eltérések nem lehetnek, vannak speciálisan ilyen célú lemezek (pl.: WD AV, Seagate Video), azok közül válogatnék. Ott is virtuálisan hangtalan működést ígérnek, és van nagy és kisméretű lemezeik is. Személy szerint nem vagyok híve a notebook méretűnek.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#48840) ANT81


ANT81
csendes tag

Udv.

Haver most keszulne vinyot venni, olvasgatok mindenfele, eleinte ugy tunt wd green lesz, most hogy itt is olvasgattam, mar tuti nem :)
Toshiba vinyoval van valakinek tapasztalata?
(Toshiba DT01ACA200).

A masik 2 lehetoseg az 1 teras wd blue, illetve 2 teras purple.
A megbizhatosag lenne a legfontosabb szempont (na azert nem annyira hogy black legyen) - a fejparkoltatas mellozese mellett. Nem, mi nem hekkelgetunk :)
+ nagy elony ha 7200-as, de azert nem ugy zug mint egy 747-es :)
Minden ezen lenne, rendszer, torrent, meg a szokasos.
Kisse tanacstalan vagyok....javaslat?
Koszi.

(#48841) jim bcs válasza ANT81 (#48840) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

rendszernek - WD Black
adatnak - WD Red/Purple/Blue

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#48842) M107 válasza ANT81 (#48840) üzenetére


M107
addikt

:R

Toshiba vinyoval van valakinek tapasztalata?
(Toshiba DT01ACA200).

Igen 2 db is van hibátlan, gyors, hűvös, nem parkolós fajta.

De rendszernek WD Black csakis mellé meg RED (WD),

A Toshiba és a WD+SEAGATE nem említhetőek egy lapon. De attól függöen korrekt HDD-k.

Kevés órával itt van egy 2013 jun gyártású (2014 jun lett vásárolva) :


S a másik 2014 okt. 2015 febr lett vásárolva :


A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#48843) StSanya válasza ANT81 (#48840) üzenetére


StSanya
őstag

[link]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#48844) ANT81


ANT81
csendes tag

Koszonom a valaszokat es a segitseget, meg lett veve a cucc.
1 teras wd blue lett vegul.

(#48845) ANT81 válasza M107 (#48842) üzenetére


ANT81
csendes tag

Koszonom...talan ez sem lett volna rossz valasztas.

(#48846) Chappy


Chappy
tag

Sziasztok!

Venni szeretnék még 1 külső merevlemezt a laptophoz, fotókat tárolnék rajta. Méretben 1-2 TB jöhet szóba. Jelenleg már van egy külsö 1 TB-os Hitachi vinyóm, ami valójában egy laptop vinyó USB3-as tokban. Nagyon fontos szempont emellett, hogy a csatlakozási felület mindössze egy darab USB port legyen (tehát hálózati áram és két usb ne kelljen neki). Valójában mi az, amit egy hordozható vinyón pluszban megfizetek a notebook vinyó + usb-s tok megoldásra? Mivel elvileg a n otebook vinyók is úgy vannak tervezve, hogy lehessen őket hordozni. Egyébként az idő nagy részében fiókban lenne, és a fiók-asztal-szék háromszöget nem hinném, hogy életében elhagyja (a laptopban a CD helyén plusz vinyó van). Előre is köszi a segítséget!

Üdv.

Szerk.: használt nem jöhet szóba, csak rendes garanciás termék (használtnál nem tudom, hányszor mekkorát esett)

[ Szerkesztve ]

(#48847) King Unique válasza Chappy (#48846) üzenetére


King Unique
titán

Gyári külső 2,5" vinyó vs. notebook HDD + külső rack lényegében szinte egy és ugyanaz, amit előbbieknél külön megfizetsz (ha egyáltalán drágább), azok ezek.
Mindegyik 2,5" elmegy 1 db, akár 2.0 portban is, hogy mennyire stabilan, az attól függ, hogy a gazdaeszköz USB-portjának áramleadó képessége milyen, illetve a notebook winchester áramfelvétele mekkora.
Ha USB 3.0 portban használod, ott nem jelent gondot, illetve ha Y kábelt adnak hozzá, csak szükség esetén muszáj mind2 vonalát 2.0 portban csatlakoztatni.

na meg van mindnek önálló topikja.

(#48848) Chesterfield válasza lionhearted (#48839) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Megvettem a Tsohiba winyót.
Sokkal csendesebb.

(#48849) M107 válasza ANT81 (#48845) üzenetére


M107
addikt

:R

Szívesen.

De Blue mikor ez írtad :

"Minden ezen lenne, rendszer, torrent, meg a szokasos."

Black jobb lett volna 1000X és a garancia is több ,egyszer kell beruházni csak tudom nem olcsó, én azt vettem volna mármint blue helyett black-ket

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#48850) DjDanee87


DjDanee87
addikt

Üdv

Szeretnék venni egy nagyobb HDDt film/sorozat tárolás és nézésre. Játékot nem tennék rá. 3-4TB körüli méretben van olyan hogy ajánlott/nem ajánlott vagy vehetem nyugodtan a legolcsóbbat, annak sem lesz semmi baja az évek múlásával?
Volt már WD black és greenem is. Egy WD green volt azt hiszem korábban ami 2,5 év elteltével bad sectoros lett. Szerencsére volt rá 3 év garancia és ki is cserélték az iponnál kötekedés nélkül.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.