Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49351) Klara_ válasza King Unique (#49350) üzenetére


Klara_
őstag

A red 20k,c a 2TB-os M9T 28k, csak ezert gondolkoztam a Seagate-en. 500GB eleg lenne csak olyat nem eri meg megvenni, mert alig dragabb a teras. Ami fontos: halk legyen, ne nagyon parkoljon, gyorsan masoljon a rackben, ebben a sorrendben.

(#49352) Kovi1987 válasza Klara_ (#49351) üzenetére


Kovi1987
tag

Már írtam itt a fórumban, hogy a szerintem jelenlegi legjobb ár/kapacitás arányú 2,5" HDD az ST1750LM000, én ilyet vettem, nem bántam meg egyenlőre, de sajnos ha a HDSentinel nem lenne, parkolgatna.

[ Szerkesztve ]

(#49353) Klara_ válasza Kovi1987 (#49352) üzenetére


Klara_
őstag

Olvastam, nem tudok Sentinelezni mert TV melle kell. Ezert idegesit a jelenlegi is, ha gepben lenne avval se lenne gondom ilyen teren.

(#49354) M107


M107
addikt

:R

1 éves kevés kilométeres TOSHIBA DT01ACA200
Nem parkolós fajta.
2013 june gyártású


A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#49355) Rekro


Rekro
aktív tag

Sziasztok!

Egy 500gb ssd mellöl kihalt a régi 1tb 7200-as samsung winchesterem. A játékok/rendszer az ssd-n vannak a vinyón nagyrész filmek/sorozatok. 1-2tb-os vinyó elég lenne a helyére mit lenne érdemes venni ezekhez az igényekhez? Visszaolvastam és láttam a wd az ajánlott termék de azon belül melyiket kell-e 7200rpm vagy 5400 teljesne jó?

Egy 1tb elég lenne, ha jól látom ott 5k körüli különbség van a green/blue és a red között

köszi

(#49356) M107 válasza Rekro (#49355) üzenetére


M107
addikt

:R

WD Red bőven megteszi halk és hűvős

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#49357) King Unique válasza Klara_ (#49351) üzenetére


King Unique
titán

Igen, ár-érték arányban nem feltétlenül a Red a legjobb, de mint mondtam, a parkolást állítani, időközökkel kísérletezgetni, kizárólag csak a WD-knél lehet. Szinte minden notivinyó parkol, de ha annyira zavar, akkor csak a WD-nél tudsz állítani rajta. Ezt márpedig szem előtt kell tartanod a vásárlásnál.

(#49358) Rekro válasza M107 (#49356) üzenetére


Rekro
aktív tag

Köszi a gyors választ! :R

5400 vagy 7200-as már csak az a kérdés?

(#49359) King Unique válasza Rekro (#49358) üzenetére


King Unique
titán

Külső/ belső adattárnak bőven elég és javasolt is az 5400-as.

(#49360) M107 válasza M107 (#49354) üzenetére


M107
addikt

:R

Ami lemaradt, az az, hogy torrent HDD s egész 1 év alatt erre volt használva.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#49361) StLui


StLui
veterán

Sziasztok!
Ezek közül kellene választanom egy macbook air tulaj barátomnak 2,5"-os külső hdd-t, 2TB, de csak olyat amit holnap vagy holnap után át lehet venni. Tudnátok ajánlani egyet? Filmeket tárolna főleg rajta.
Régebben láttam külső WD hdd-ken, hogy kifejezetten apple OS-hez gyártott, de nem tudom ez mit jelent ilyenkor, miben más.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#49362) King Unique válasza StLui (#49361) üzenetére


King Unique
titán

Elég ám első körben 1 helyen is megkérdezni, majd hamarosan megy válasz.

(#49363) Klara_ válasza StLui (#49361) üzenetére


Klara_
őstag

Adatabol a szomszed 2-bol 2-t vitt vissza, csatlakozo hibaval.

(#49364) King Unique válasza Klara_ (#49363) üzenetére


King Unique
titán

Melyikből, csak nem HD710?

[ Szerkesztve ]

(#49365) dani786


dani786
tag

Sziasztok!

Sikerült vennem egy WD GREEN 2TB EZRX-et (WD20EZRX) Most látom csak, hogy ez nem 7200rpm és talán nem is annyira megbízható. Hétfőn vettem szóval elvileg még el tudok állni a vásárlástól. Igazából egy másik 2TB-os, megfelelő sebességű és nem utolsó sorban megbízható HDD-re lenne szükségem. Vagy jó ez és csak kapcsoljam ki rajta a parkoltatást?

Mit ajánlotok? WD RED 2TB esetleg? Mennyivel lassabb vajon ez a green a redhez képest?

Köszönöm,
Dani

szerk:
Játékokat is telepítenék rá és fontos az indulási idő. Gondolom ebben az esetben jobb a 7200rpm?

[ Szerkesztve ]

(#49366) Klara_ válasza King Unique (#49364) üzenetére


Klara_
őstag

Passz a tipusszam, utesallo 3,5"-al kezdte aztan hozott egy 2,5" ost az is zenesz volt. Most Verbatimja van M9Tvel a gyomraban, az birja nala.

(#49367) dani786 válasza dani786 (#49365) üzenetére


dani786
tag

Egyébként itt vettem a terméket, szerintetek csere esetleg egy ilyenre?
[link]

Vagy ennek a boltnak a kínálatából, max 30k-ig szerintetek mi a legjobb?

Közben egyébként átraktam a régi gépemből egy Seagate Barracuda 500GB 7200rpm-et ami valószínűleg elég lesz a játékoknak (bár a HD sentinel szerint ez csak kb 45%-os állapotban van) - szóval lehet nem ártana egy általános hdd ami mindenre jó.

Ez a parkolási probléma zavar a Green esetében, ezért ma munka után be akarok menni és cseréltetni valamire. A Toshiba-t fentebb már említettétek és emiatt szúrt szemet, hogy az pont kapható náluk, max visszaadnak pár ft-ot (remélem)

Tudtok esetleg segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#49368) Amartus


Amartus
senior tag

Sokan írják a parkolási problémát. Black-nél és Purple-nél nincs parkolás? Mert ezeknél nem emlegetik.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#49369) Glaz-dozfhut válasza Amartus (#49368) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

A lilánál tuti nincs, a feketében nem vagyok biztos.

- Glaz-doz-fhut -

(#49370) vond válasza Amartus (#49368) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Black-nél biztos, hogy nincs.

A ~600 napos munkahelyi WD Black 87-et parkolt eddig. De volt már a kezeim között több ilyen darab is, azok sem parkoltak.

Glaz-dozfhut: Akkor ezt megtárgyaltuk. :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#49371) Amartus


Amartus
senior tag

Akkor akiknek probléma a parkolás, nekik megoldás, ha ebből a kettőből választanak. Nem?

Istenem, tele van csillagokkal...

(#49372) vond válasza Amartus (#49371) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Adattárolásra mindkettő felesleges. Oda a Red a legjobb, a parkolást kikapcsolni meg pár perc. Munkára Black, megfigyelőrendszerbe meg Purple. Persze ha a WD-ről van szó.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#49373) Sleek


Sleek
senior tag

Sziasztok erre esetleg vki tudna nekem válaszolni ? Nagyon köszi

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok adat tárolásra és játékra milyen Hdd t ajánlotok ? Ssd ket nézegettem játékra de sokan azt mondták nem lesz szinte semmivel gyorsabb a játék ssd vel inkább maradjak a hdd nél . Ez igaz ? A rendszerem 64Gb ssd n van az valóban gyors.
Tehát hdd vagy ssd ? Hdd azért tetszene mert azért mégis csak 1terra nem pedig 128 vagy 256GB. Asztali gépbe lenne
Segítségeteket köszi :R

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#49374) bel19ve


bel19ve
tag

Sziasztok

SSD mellé szeretnék venni egy HDD-t (2-3 TB, lehetőleg WesternDigital). A vinyón dokumentumok, filmek lennének, illetve a játékokat is ide telepíteném. Látom, hogy a többség 5400rpm, ez mekkora hátrány ilyen szempontokkal? Utoljára 4-5 éve vettem vinyót, akkor még 7200rpm volt az alap, látom fejlődnek :D

Köszi.

(#49375) vond


vond
MODERÁTOR

bel19ve &Sleek:

Mostanában sokan tesztelték itt, hogy nyugodtan mehetnek a játékok is a WD Red-re, nem nagyon van különbség a játékok futásában mondjuk egy Black-hez képest sem. Adatokhoz meg kifejezetten ajánlott.

Ettől függetlenül, ha mégis gyorsabbat akartok (monjuk munkára is), és/vagy jó lenne a 3 év helyett 5 év gari, és nem számít párezer plusz meg egy kicsit több hang, akkor mehet a Black.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#49376) Sleek válasza vond (#49375) üzenetére


Sleek
senior tag

Köszönöm szépen. :R

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#49377) tpeter77 válasza vond (#49372) üzenetére


tpeter77
addikt

a Lila is jó adattárolásra? Azt irtátok, hogy az AV nem való erre.
a lilat nem ismerem mi a fő célterülete és minden adatot biztosan tárol vagy hasonló e mint az AV

(#49378) jim bcs válasza tpeter77 (#49377) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Persze hogy jó, az csak egy dolog hogy kamera rendszerek alá tervezték, de attól még tökéletesen megfelel adatnak is. A tényen egyenlőre nem változtat, hogy adattárolásra a Red a legjobb és utána a többi, az más kérdés hogy én Scorpio Blacket és Blacket hasznhálok adatnak is az 5év gari miatt.

-WD Red
-WD Re +
-WD Re
-WD Se
-WD Purple NV
-WD Purple

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#49379) bel19ve


bel19ve
tag

Köszi, meg is vettem egy vörös jelzésűt :)

Hogy tudom letiltani a parkolást? MIlyen programot ajánlotok?

(#49380) King Unique


King Unique
titán

Csak most tűnt fel, hogy a topik címe át lett nevezne winchesterről merevlemezre. :D

(#49381) King Unique válasza bel19ve (#49379) üzenetére


King Unique
titán

Full tiltani, átállítani, firmware szinten tudod a sajátjával , illetve a hivatalos WD megoldással [link]. + PH! topik

[ Szerkesztve ]

(#49382) RazoR


RazoR
veterán

Sziasztok!

Merevlemez vásárlás előtt állok de nem tudom hova merre induljak! Mindenképpen WD-t szeretnék, a mostani is az és már 6 éve megy hibátlanul csak hát ugye 6 éves... elsősorban adattárolásra (fontos adatok) kellene, a mostanit meg befogom mindennapi használatra aztán megy ameddig megy. Nem rendszernek kellene, arra van SSD de jó lenne ha gyors lenne és megbízható! 1 vagy 2 terrásra gondoltam. Ezek fényében tudtok ajánlani valamit?

(#49383) Klara_ válasza vond (#49370) üzenetére


Klara_
őstag

2,5" ban van. BPKX parkol mint egy orult.
Sentinel vagy wdidle megoldhatja mar tudom.

[ Szerkesztve ]

(#49384) kocsisdavid5


kocsisdavid5
aktív tag

Sziasztok!
a kb 48 napja vásárolt western digital blue vinyóm a hd sentinel szerint egyre jobban csökken a teljesítménye, Ultra ATA CRC error count hibát ír, ilyenkor mi a teendő?

(#49385) Emperor_ válasza kocsisdavid5 (#49384) üzenetére


Emperor_
addikt

Kábelhiba vagy érintkezési probléma.
Próbáld ki másik SATA kábellal!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#49386) eobard


eobard
csendes tag

Sziasztok!

Ti milyen hdd-t ajánlotok? 500gb, 1T mindegy. Ne legyen lassú és ami a legfontosabb h hosszú élettartama legyen. MAXIMUM 15K FT-m van rá de nyilván jóval olcsóbb is jöhet!

(#49387) konci79 válasza eobard (#49386) üzenetére


konci79
őstag

Sok gyártó gyárt nagyon olcsón nagyon hosszú élettartamút,van kedvenc márkád? :F

(#49388) eobard válasza konci79 (#49387) üzenetére


eobard
csendes tag

Hát az első hdd-m a samsungtól volt, 4 évig volt jó. Aztán jött ez (wd ble caviar 500gb) félévet bírt ki... nem tudom, hogy adjak e a wd-nek még egy esélyt. A samsungról egyébként azt hallom h nem jók a vinyóik. szal nincs kedvenc márkám/gyártóm.

[ Szerkesztve ]

(#49389) eobard válasza konci79 (#49387) üzenetére


eobard
csendes tag

Erről valami vélemény? 1TB Seagate Barracuda ST1000DM003

(#49390) RazoR


RazoR
veterán

Erre valaki?

(#49391) Emperor_ válasza RazoR (#49390) üzenetére


Emperor_
addikt

Erre WD Red Pro vagy WD Black az ajánlásom.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#49392) tomic


tomic
addikt

Sziasztok!

NAS-ba szeretnék egy darab tárolót tenni a jelenlegi 2x1TB helyett mert nagyon hangosak és rezonáljak az egész házat. 3TB gondolok,mert ha a későbbiekben ez kevés lenne akkor a NAS-ban van még egy hely.
Olvasgattam a fórumot és ugye a RED a mostanság erre a célra ajánlott tároló.
Keresgélés közben találkoztam a WD NAS elnevezésű tárolóval ami olcsóbb a RED-től.Ez lenne az.
Mi a különbség a RED és a NAS elnevezésű merevlemez között? Ajánlott?

[ Szerkesztve ]

(#49393) ceia válasza eobard (#49388) üzenetére


ceia
őstag

Szerintem adjál. A WD Blue nálam nagyon bevált, csak fontos, hogy jól szellőzzön. Nekem a ház 12cm-es front oldali ventije elé van szerelve, pont középre. Így alatta felette áramlik a levegő. Már 5. éve használom extrém sokat, és máig 100%. (naponta 12..20 órát megy, hétvégén 2-3 napot egyfolytában) Csak egy 500-as, éppen most készülök venni egy 1TB-osat, mert 5 év azért mégis nagy idő, és már szinte teli van :) Kár, hogy nincs 2TB-os, ezt elbaltázta a WD, vennék mint a cukrot. A Black meg túl drága, annyival nem jobb szerintem. Tehát hűteni kell, ennyi. Ja, és lehet hogy csak az én babonám, de sosem használnék vinyót függőleges helyzetben. De nézd meg a PCX WD Blue vásárlóinak véleményét, nem sok panaszt látni..

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#49394) vond válasza tomic (#49392) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ez a kettő szerintem egy és ugyanaz. Rajta is van a képen a WD Red logója.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#49395) ceia válasza tomic (#49392) üzenetére


ceia
őstag

Ez egy WD RED. A WD NAS vinyók lehetnek három félék: RED, RED PRO, RE. [link]

        it's more fun to compute

(#49396) tomic válasza vond (#49394) üzenetére


tomic
addikt

Igen utána én is néztem. De két fajtának jelölik. Na mindegy.
A RED-en kívül van más alternatíva 3Tb méretben?

(#49397) Teaway válasza ceia (#49395) üzenetére


Teaway
veterán

De ő nem a WD NAS csoportba tartozó vinyókról beszélt (amik tényleg azok, amiket te írtál), hanem WD NAS-ról, ami itt van: WD ► Internal storage ► Internal Drive Kits ► WD NAS

Nincs itthon csokid??

(#49398) ingalls


ingalls
senior tag

Sziasztok!

Sajnos nincs időm mindent végigolvasni, de egyszerű a kérdésem:

Keresek megbízható vinyót tárolásra és játékra. Rendszer és a kakaót igénylő programok SSD-n vannak, de sajnos kinőttem, s nincs keret nagyobb SSD-re.

1 vagy 2 terrásra lenne szükségem.

Fő riválisok azonos árban: WD Black 1TB 64MB 7200RPM vagy Seagate 2TB 64MB 7200RPM

Jelenleg egy Samsung 500 gigás 7200 RPM tárolóm van, aminek a teljesítményével, hangjával, hőmérsékletével maximálisan elégedett vagyok. Ilyesmit szeretnék, csak nagyobban. 8 éves 100%-os, 521 nappal és ~ 8000 indulás/leállással, több mint 1000 becsült maradék nappal.

Jók a kiszemeltjeim, vagy mást kellene keresnem?

Üdv és kösz a segítséget! :R

(#49399) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Sziasztok.
Egy lga775 netezős konfighoz (E6500 core2duo) ami a héten áll össze milyen merevlemezt ajánlanátok?
Jelenleg egy 80-as IDE csatlakozós van, a méret bőségesen elegendő így is, kérdés hogy megéri-e és ha igen akkor milyenre cserélni?
Hozna lényeges javulást sebességben, lenne értelme?

SSD sincs kizárva, feltéve ha megéri :U

Lényeg hogy netezésre alkalmas gyors kis rendszer legyen :)

(#49400) Scholes9 válasza DeathAdder (#49399) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Sztem egy 60-64 gigás ssd-t érdemes lehet beledobni mert a legjobban az gyorsítana a gépen. Böngészés stb :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.